Izrael je opet pocinio zlocin!

Locked
User avatar
bogoljub
Posts: 2930
Joined: 14/03/2008 19:20
Location: Do you have a room tonight?

#2951 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by bogoljub »

Evo sta pise izraelski list Haaretz:
-"Napad na pojas Gaze je nanio ogromnu štetu ugledu Izraela koji je osramocen pred svjetskom javnošcu", piše u najnovijem izdanju visokotirazni izraelski dnevni list Haaretz, javlja novinska agencija Fars.
"Operacija u Gazi ce mozda oslabiti Hamas, ali ce uništiti Izrael. Napad na prenapuceni grad je kardinalna greška", piše ovaj dnevnik. "Napad na lokacije koje kontrolira UN, i to u trenutku kada je generalni sekretar Organizacije ujedinjenih nacija boravio u Bejtu-l Mukadesu (Jerusalemu), bila je prava ludost", dodaje Haaretz.
"Akti koji su na pocetku vazili za vojne i sudbonosne akte, sada su pretvoreni u nemilosrdne brutalne napade na stambena podrucja. To u konacnici moze izazvati katastrofu", istice Haaretz i dodaje: "Tek u narednim danima ce biti prikazana dubina ove tragedije, jer ce svijet obici poplava slika ruševina i zrtava u Gazi. Tada ce izraelski zvanicnici morati platiti cijenu napada na Gazu."
User avatar
[Matrix]
Posts: 657
Joined: 11/08/2005 20:46

#2952 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by [Matrix] »

sekiracija wrote:
[Matrix] wrote:bas zanimljivo,vec ste poceli apstrahovati od situacije (kao politicari) ne zanimaju vas vise umorena djeca niti
sta ce biti s njima ,vec po navici apstrakcije ,pojomovi drzave,etnije,nacije.Zapravo nikad nismo ni plakali za palestinskom
decom ,ne ? Pitanje sta je najbrze na svetu ? Odgovor:Zaborav. :-)
Pa placi eto, ko ti brani .
gospo,ako ste pratili ja nisma od onih koji placu,ja postujem volju jaceg da pobjedi i uzme ono sto misli da mu pripada.
Poslije Bosne ja nemam iluzija kao ostali forumasi.Papirnata pravda i istina oduvane su u nepovrat.Snaga znanosti
i vojne sile svu je ovu metafiziku zakona i deklaracija smozdila da mi sve govoranicije izgledaju neubjedljivo i jadno.
Cekajuci "mesiju",Kara-obamu ,zapad samo potvrdjuje pad u ikone i mitove a ispod toga ne lezi nikakva stvarnost,
prestava za neuke i budalaste kojima je "bambi" stvarniji od djeteta iz Gaze.Evo smo i mi upali u iste zamke,mislec
da diskusija bilo kakva pa i ova forumska proizvodi neku korist zbog koje bi neki kamen bio pomjeren.Pokazala se
najuzasnija od istina,znali smo je ali nismo vjerovali,da prosto tehnizirano i politikom vodjeno nasilje nema premca
po ucinku.Slicnih cemo primjera naci i kod nas,ako ne u proslosti, onda sigurno u buducnosti. :-)

Na jednom grafitu pise:

Mrznja ,ognjiste na kojem se grijem,nacin na koji se smijem.
User avatar
bogoljub
Posts: 2930
Joined: 14/03/2008 19:20
Location: Do you have a room tonight?

#2953 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by bogoljub »

[Matrix] wrote:
sekiracija wrote:
[Matrix] wrote:bas zanimljivo,vec ste poceli apstrahovati od situacije (kao politicari) ne zanimaju vas vise umorena djeca niti
sta ce biti s njima ,vec po navici apstrakcije ,pojomovi drzave,etnije,nacije.Zapravo nikad nismo ni plakali za palestinskom
decom ,ne ? Pitanje sta je najbrze na svetu ? Odgovor:Zaborav. :-)
Pa placi eto, ko ti brani .
gospo,ako ste pratili ja nisma od onih koji placu,ja postujem volju jaceg da pobjedi i uzme ono sto misli da mu pripada.
Poslije Bosne ja nemam iluzija kao ostali forumasi.Papirnata pravda i istina oduvane su u nepovrat.Snaga znanosti
i vojne sile svu je ovu metafiziku zakona i deklaracija smozdila da mi sve govoranicije izgledaju neubjedljivo i jadno.
Cekajuci "mesiju",Kara-obamu ,zapad samo potvrdjuje pad u ikone i mitove a ispod toga ne lezi nikakva stvarnost,
prestava za neuke i budalaste kojima je "bambi" stvarniji od djeteta iz Gaze.Evo smo i mi upali u iste zamke,mislec
da diskusija bilo kakva pa i ova forumska proizvodi neku korist zbog koje bi neki kamen bio pomjeren.Pokazala se
najuzasnija od istina,znali smo je ali nismo vjerovali,da prosto tehnizirano i politikom vodjeno nasilje nema premca
po ucinku.Slicnih cemo primjera naci i kod nas,ako ne u proslosti, onda sigurno u buducnosti. :-)
:thumbup:
Ovo ti je nAjkraci post a sa nAjdubljim mislima, kojeg sam od tebe procitao!
Svaka cast Martix!
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#2954 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by zonbirile »

mislim da se desilo očekivano,radi smjene u B.kući,ali to sigurno nije bio uzrok za unilateralni prekid.Izrael sada ima diplomatsku prednost,jer nudi prekid vatre-zadovoljava želju svijeta za prekidom pogibija u Gazi.Na stranu to što predstavnici Hamasa iz sigurne udaljenosti iz Gaze to odbijaju,to je kontraproduktivno za poziciju i Hamasa i Palestinaca u Gazi,a Fatah će to znati iskoristiti.Izrael je uništio tkz "Filadelfija"koridor,splet tunela za opremanje naoružanjem.Upravo su žrtve bile te,koje su spasile Hamas i doprinijele zaustavljanju napada.Priče o želji Izraela za što većim žrtvama su u sferi uzburkanih emocija,jer kao prvo ne odgovaraju samom Izraelu,drugo i nebo ,i more i kopno su kontrolisali i mogli dejstvovati.Drezden je srušen u par naleta u WWII sa 200 000 poginulih.Mislim da je izostala očekivana ishitrena reakcija Irana,koja bi bila povod za napad na nuklearna postrojenja.Po meni srž problema je da Palestina nije uspjela oformiti državu,po WWI,pogotovu po odlasku Britanaca.Mislim da su propustili šansu,i pošli,ili upućeni na krivi put.Mjesto da se bore protiv useljenika Jevreja,trebali su stvoriti svoju državu.Veće su im šanse bile onda,kao i kostelacija snaga Mz.Do WWII Jevreja nije bilo 100 000 hiljada,ali su Palestinci tada izabrali krivu stranu,opet zanemarujući izgradnju sopstvene državnosti.
Zato sam napisao post o površini od 20 000km2(manje od pola Bosne),a trostrukom broju stanovnika, plus 4 miliona izbjeglica.Nemanje države je koštalo i izbjeglice,jer se nisu adaptirale u okolnim zemljama i postale su faktor nesigurnosti i nemira na unutrašnjem planu,zemalja domaćina,bez obzira što su ih koristili za svoje svrhe u obračunu sa Izraelom .Nakon toliko propuštenih prilika,bolje reći povoljnijih okolnosti,teško je naći riješenje.Teško da mogu skupa,a nijedan ne može nestati.Pogrešne su premise o iseljenj,jer Izrael tek tada nebi stao u ekspanziji.
Kjajević Majko
Posts: 1113
Joined: 26/02/2008 11:30
Location: bespuća forumske besmislenosti

#2955 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Kjajević Majko »

Image
Dr. Ezzeldeen Abu Al-Aish, a Palestinian doctor who trained in Israel, weeps on the floor of a Tel Aviv hospital on 16 January 2009 night as he is evacuated from the Gaza Strip to hospital after his family was shelled by Israeli forces in the Jabalya area of the Gaza Strip during Israel's war against Hamas. Two of Al-Arish's daughters and a niece were killed by a tank shell fired bi Israel while the doctor was on his cell phone with his family. The Isralei army said it was investigating the incident. Dr. Al-Arish has been a regular fixture on Isralei television talking about the situation in Gaza during the current conflict.
DEATH TOLL - The Hamas-run Health Ministry in Gaza says at least 1,205 Palestinians have been killed in the Gaza offensive, among them 410 children and some 5,300 have been wounded, among them 1,631 children.
Israel has lost 13 dead -- 10 soldiers, and three civilians hit by Hamas rocket fire --- since December 27 when it launched an offensive with the stated goal of halting rocket salvoes.
Reuters
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 10147
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#2956 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Bosanac sa dna kace »

Hunkar wrote:
bogoljub wrote:- Redžep Tajip Erdoan je rekao da Izrael treba biti isključen iz UN-a: Kako je državi, koja ne poštuje rezolucije Vijeća sigurnosti UN-a, uopće dopušteno da prekorači njegov prag?
Neka se on poklopi i ne pravi vazan ... lahko je pricati ... nisu ni pokusali prekinuti diplomatske odnose sa Izraelom, cak su ga stovise i podrzavali sve ove godine. Ova izjava je licemjerna.
maksimalno licemjerje i strah da ce izgubit stoliccu, zasto recimo ne obustavi sve ugovore po pitanju vojne obuke i naoruzavanja genocidne drzave izrael?
aaaa joook doticna partija se boji da ce izgubit stolicu......
a narod je nesto posebno, niko se ne slaze s njim, demosntracije su vani i dan i noc, slike se prikazuju bez cenzure.... nadam se da ce ovo bit jedan od cinilaca koji ce na ''demokratski'' nacin skinut doticnu partiju sa vlasti....kako virjeme prolazi sve vise i vise sam uvjeren da su prodane duse :-?
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#2957 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by zonbirile »

bsdk


maksimalno licemjerje i strah da ce izgubit stoliccu, zasto recimo ne obustavi sve ugovore po pitanju vojne obuke i naoruzavanja genocidne drzave izrael?


ja čitao da Izrael prodaje Turskoj u vrijednosti 2 milijarde,sem toga zaboravljaš "čija" je Turska.Drugo kao i svaki rat,on je samo finalizacija ideje i pripreme od prije.Znači ispitane su reakcije sviju relevantnih u susjedstvu i šire.Samo naivci se sada čude ,što niko ništa ne poduzima.Za eksponent više su naivni oni koji očekuju vojnu intervenciju,a to je jedino moglo zaustaviti Izrael.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 10147
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#2958 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Bosanac sa dna kace »

IslamBosna.ba - Ekskluzivno, iz sata u sat, donosimo vam najnovije informacije o odvijanju izraelskog zločina nad Palestincima u Gazi.
18.01.2009, 23 dan agresije.
13:55 - U Damasku je upravo završena press konferencija svih palestinskih pokreta, koju je vodio predstavnik Hamasa, i na kojoj je objavljeno da će razmotriti eventualno jednosedmično primirje. Oni ostaju pri stavu da će se otpor nastaviti sve dok ijedan izraelski vojnik ima u Pojasu Gaze.

13:20 - Statistika dosadašnjeg destruktivnog divljanja nad Gazom: 1 245 ubijenih (broj u porastu), 5 300 ranjenih, 4 000 kuća uništeno, 16 000 zgrada oštećeno (teže ili lakše), 16 bolnica pogođeno, 16 ambulanti pogođeno, 60 UN-ovih škola pogođeno.

12:45 - Uprkos tzv. jednostranom primirju Izrael je danas nastavio zračne napade na Pojas Gaze, istina sporadično, no tako izgleda izraelsko primirje.
- Abbas izjavio da je ovakav prekid vatre nedovoljan. Nakon razgovora sa egipatskim predsjednikom Mubarakom u Kairu, Abbas je izjavio:
Izraelska vojska mora potpuno da napusti područje Gaze, i da otvori granice za humanitarnu pomoć stanovništvu Gaze. Abbas pokušava da digne svoju popularnost koja je na Zapadnoj Obali zantno opala zbog njegovog konstantnog optuživanja Hamasa za trenutnu krizu.
- Do sada 1245 ubijenih, i preko 5300 ranjenih. Zbog smanjenih borbenih aktivnosti danas se očekuje skok u broju mrtvih jer sada su ljudi u stanju i da dođu do tijela u srušenim zgradama kojima nisu ranije smjeli pristupiti zbog konstantne izraelske vatre.

- U Bejrutu je policija upotrijebila suzavac i vodene topove protiv demonstranata koji su se s palestinskim i libanskim zastavama okupili ispred američke ambasade, i demonstrirali protiv izraelskog rata u Gazi.

------------------------------------------------------------------------------------------------

00:45 - Izrael proglasio jednostrani prekid vatre ali ne i povlačenje trupa: izraelske snage će početi primjenjivati prekid vatre s početkom u 2 sata ujutro u nedjelju, po lokalnom vremenu, iako će izraelske snage ostati u Gazi, izjavio noćas izraelski premijer Ehud Olmert, na konferenciji za medije održanoj u Ministarstvu odbrane Izraela u Tel Avivu.
Olmert je izjavio da će Izrael razmotriti povlačenje svojih trupa iz Gaze samo ako Hamas pristane na potpuni prekid vatre.

Olmert je dodao da su ciljevi Izraela "u potpunosti postignuti, čak i više od toga". Naglasio je da je Hamas namjerno izostavljen iz sporazuma o prekidu vatre, jer je Hamas "teroristička" organizacija.

Hamas je rekao da se neće obazirati na izraelsku objavu prekida vatre sve dok se ne ispune uslovi koje je postavio Hamas. Oni moraju razumjeti da moraju pregovarati sa otporom. Beskorisno je pregovarati sa predsjednikom Abbasom, rekao je predstavnik Hamasa u Libanu, Usama Hamdan. Sve dok se izraelske trupe budu nalazile u Gazi, otpor će se nastaviti, dodao je Hamdan.

- Ovo nije prvi put da se u ovom konfliktu proglašava jednostrani prekid vatre: 22.decembra, pet dana prije početka izraelske agresije na Gazu, Hamas je objavio jednostrani jednodnevni prekid vatre, kako bi dao priliku da se kroz pregovore dođe do mirnog rješenja. Izrael je to odbio.

Tog istog dana, Mark Regev, glasnogovornik izraelske vlade, bio je izjavio: Prekid vatre ne može biti jednostran.
17.jan.'09.


23:10 - Hamasov glasnogovornik Fevzi Barhum je izjavio da Hamas neće prihvatiti da ijedan cionistički vojnik ostane na području Gaze. Takođe je izjavio da je izraelsko jednostrano primirje u isto vrijeme i dokaz da je ovo bila jednostrana agresija.

------------------------------------------------------------------------------------------------

20:25 - Večeras će Ehud Olmert u svome obraćanju javnosti objaviti nastup jednostranog prekida vatre, rekao je jedan izraelski zvaničnik za AFP, tražeći da ostane anoniman. Ukoliko Hamas otvori vatru na izraelske snage, Izrael zadržava pravo da uzvrati, dodao je. Izraelska vojska međutim strogo kritikuje ovaj potez smatrajući ga priznanjem poraza, jer Izrael nije uspio ostvariti ciljeve koje je sam sebi nametnuo, a to je prije svega ispaljivanje raketa na južni Izrael. Danas su rakete Grad ispaljivane na 3 grada na jugu Izraela.

- Nakon što je El-Aksa TV objavila napad na izraelske specijalne snage na sjeveru Gaze, oglasila se i izraelska vojska. Četiri padobranca, od toga dva oficira, su ozbiljno ranjena, vjerovatno u prijateljskoj vatri, rekao je danas glasnogovornik izraelske armije.
- Hamas je takođe objavio da je neutralisao za sva vremena još dva izraelska vojnika u borbama u Bejt Lahiji.

------------------------------------------------------------------------------------------------

15:10 - Palestinska El-Aksa TV je objavila da su borci El-Kassama ispalili 8 projektila na izraelske specijalne snage stacionirane na sjeveru Pojasa Gaze u izbjegličkom kampu El-Šati. Takođe tri rakete tipa Grad su pogodile tri grada na jugu Izraela: Ofakim, Hacarim i Netivot, kako izvještavaju izraelski i arapski TV kanali.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 10147
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#2959 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Bosanac sa dna kace »

zonbirile wrote:ja čitao da Izrael prodaje Turskoj u vrijednosti 2 milijarde,sem toga zaboravljaš "čija" je Turska.Drugo kao i svaki rat,on je samo finalizacija ideje i pripreme od prije.Znači ispitane su reakcije sviju relevantnih u susjedstvu i šire.Samo naivci se sada čude ,što niko ništa ne poduzima.Za eksponent više su naivni oni koji očekuju vojnu intervenciju,a to je jedino moglo zaustaviti Izrael.
postoji jako dobra saradnja izmedju dvije zemlje u sfim sferama, Turska je prva muslimanska zemlja koja je priznala izrael...
izraelski piloti se obucavaju na jednom od najvecih aerodroma u Tursoj, ugovor o vodi, ugovor o kupoprodaji oruzja itd....i niko da mrdne prstom iz vladajuce, ''proislamske'' partije, samo se deru..... :-?
User avatar
s-iou-x
Posts: 158
Joined: 14/10/2008 15:25

#2960 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by s-iou-x »

Sta god turci urade za arape dobro je. Neka kazu arapi fala braco turci jer fukari je zauhar kad mu muha uleti u oko.. Nisu turci budale da ugrozavaju svoje interese zbog arapskih samija. Kad bi se Turska okrenula protiv Izraela niko nemoze biti siguran da ne bi arapi izdali i zajedno sa Izraelom napali Tursku. Neka u regionu pomogne S. Arabija, oni su pravi muslimani.
Kjajević Majko
Posts: 1113
Joined: 26/02/2008 11:30
Location: bespuća forumske besmislenosti

#2961 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Kjajević Majko »

A šta bi to kao trebali uraditi? Prekinuti sve odnose sa Izraelom, iovako su se udaljili od Europske Unije s ovim izjavama. :D

14:14 Hamas announces cease-fire in Gaza, gives IDF week to leave - Haaretz
"Hamas and the factions announce a ceasefire in Gaza starting immediately and give Israel a week to withdraw," said Ayman Taha, a Hamas official in Cairo for talks with Egypt on a truce deal.

Hamas also demanded that Israel open all of the Gaza Strip's border crossings to allow in food and other goods to meet the "basic needs for our people."

Israel said earlier on Sunday that it will not consider a timetable for withdrawing all of its forces from the Gaza Strip until Hamas and other militants cease their fire.

A leader of the militant Islamic Jihad in the Gaza Strip on Sunday said his group had also agreed to stop attacks on Israelis for a period of one week, following Israel's declaration of the unilateral cease-fire.
http://www.haaretz.com/hasen/spages/1056490.html
User avatar
s-iou-x
Posts: 158
Joined: 14/10/2008 15:25

#2962 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by s-iou-x »

Bosanac sa dna kace wrote:
zonbirile wrote:ja čitao da Izrael prodaje Turskoj u vrijednosti 2 milijarde,sem toga zaboravljaš "čija" je Turska.Drugo kao i svaki rat,on je samo finalizacija ideje i pripreme od prije.Znači ispitane su reakcije sviju relevantnih u susjedstvu i šire.Samo naivci se sada čude ,što niko ništa ne poduzima.Za eksponent više su naivni oni koji očekuju vojnu intervenciju,a to je jedino moglo zaustaviti Izrael.
postoji jako dobra saradnja izmedju dvije zemlje u sfim sferama, Turska je prva muslimanska zemlja koja je priznala izrael...
izraelski piloti se obucavaju na jednom od najvecih aerodroma u Tursoj, ugovor o vodi, ugovor o kupoprodaji oruzja itd....i niko da mrdne prstom iz vladajuce, ''proislamske'' partije, samo se deru..... :-?
"Proislamske" partije ima da miruju u Turskoj jer inace general Jasar ce da tuce ko stoku. Poptpuno ispravno jer tkz "islamske partije" su jedno veliko nista. Samo dobro vaze i dobro jedu.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 10147
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#2963 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Bosanac sa dna kace »

s-iou-x wrote:"Proislamske" partije ima da miruju u Turskoj jer inace general Jasar ce da tuce ko stoku. Poptpuno ispravno jer tkz "islamske partije" su jedno veliko nista. Samo dobro vaze i dobro jedu.
:zzzz: :zzzz: :zzzz: :zzzz: :zzzz: :zzzz: :zzzz: :zzzz: :zzzz: :zzzz: :zzzz: :zzzz: :zzzz: :zzzz: :zzzz: :zzzz: :zzzz: :zzzz: :zzzz: :zzzz: :zzzz:
Kjajević Majko
Posts: 1113
Joined: 26/02/2008 11:30
Location: bespuća forumske besmislenosti

#2964 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Kjajević Majko »

Image
Israeli soldiers cross back into Israel in the early morning after operating in the Gaza Strip January 18, 2009. Israel halted its 22-day-old Gaza offensive at 2 a.m. (0000 GMT), saying it had achieved all its objectives but that a troop withdrawal was contingent on Hamas ceasing its fire completely. Reuters
Image
A smoke trail from a rocket fired by Palestinian militants inside the Gaza Strip is seen from the Israel side of the border with Gaza, Sunday, Jan. 18, 2009. Militants in Hamas-ruled Gaza fired salvoes of rockets into southern Israel on Sunday, defying a unilateral cease-fire called by Israel and threatening to reignite three weeks of violence that has killed more than 1,000 Palestinians and turned Gaza's streets into battlegrounds. AP Photo by TARA TODRAS-WHITEHILL
Image
Palestinians look at an unexploded bomb dropped by Isreali airforce in Rafah near the Gaza Strip's border with Egypt on January 18, 2009. Israel's unilateral ceasefire in Gaza is insufficient, Palestinian president Mahmud Abbas said today calling for a complete withdrawal of Israeli troops from the territory. AFP/***** Images
A sad sedam dana primirja.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 10147
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#2965 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Bosanac sa dna kace »

E nek mu je laHknulo :run:
Ki-Moonu laknulo zbog prekida vatre
Ki-Moon je pozvao Izrael da što prije povuče svoje snage iz pojasa Gaze.
- Osjećam olakšanje što je izraelska vlada odlučila da prekine neprijateljstva u ponoć (po Griniču). To bi trebalo da bude prvi korak koji će voditi do punog povlačenja izraelskih vojnika iz Gaze. Želim da se to što prije desi - rekao je Ki-Moon, koji je na bliskoistočnoj mirovnoj turneji.
Izvor: Tanjug
User avatar
s-iou-x
Posts: 158
Joined: 14/10/2008 15:25

#2966 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by s-iou-x »

Bosanac sa dna kace wrote:
s-iou-x wrote:"Proislamske" partije ima da miruju u Turskoj jer inace general Jasar ce da tuce ko stoku. Poptpuno ispravno jer tkz "islamske partije" su jedno veliko nista. Samo dobro vaze i dobro jedu.
:zzzz: :zzzz: :zzzz: :zzzz: :zzzz: :zzzz: :zzzz: :zzzz: :zzzz: :zzzz: :zzzz: :zzzz: :zzzz: :zzzz: :zzzz: :zzzz: :zzzz: :zzzz: :zzzz: :zzzz: :zzzz:

I dobro drinjaju.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 10147
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#2967 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Bosanac sa dna kace »

Sybota 17.01.2009
Šestero mrtvih u školi UN-a u Gazi
Izraelska tenkovska granata ubila je danas šestero Palestinaca u školi kojom upravljaju Ujedinjene nacije na sjeveru pojasa Gaze, tvrde palestinski zvaničnici.
Izraelski vojni portparol je kazao da se ti izvještaji provjeravaju.
Palestinski ljekar dr. Moaija Hasanian je saopštio da su među ubijenima jedna žena i dječak i da je 25 ljudi ranjeno kada je granata pogodila školu za dječake kojom rukovodi Agencija za pomoć UN (UNWRA).

Oko 45,000 stanovnika pojasa Gaze krije se u školama UN-a širom pojasa.

Na sjeverozapadu grada Gaze još troje Palestinaca poginulo je takođe u eksploziji tenkovske granate koja je pala pored stambenog dijela prestonice.

Izraelski borbeni avioni nastavili su da napadaju pojas Gaze u zoru, nakon prošle noći kada se čula samo sporadična pucnjava. Poslije vazdušnih udara čule su se jake eksplozije širom grada Gaze.

Izraelska armija je saopštila da je pogođeno više od 50 ciljeva, uključujući 16 tunela, dvije džamije, odakle je navodno pucano na vojnike, tri bunkera, osam rampi za ispaljivanje raketa i šest područja pod minama, uključujući zgrade s podmetnutim bombama.


Izvor: Fena
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 10147
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#2968 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Bosanac sa dna kace »

s-iou-x wrote:
s-iou-x wrote:"Proislamske" partije ima da miruju u Turskoj jer inace general Jasar ce da tuce ko stoku. Poptpuno ispravno jer tkz "islamske partije" su jedno veliko nista. Samo dobro vaze i dobro jedu.
I dobro drinjaju.
ovo nije virjeme i tema za to.....imas poluinformacije....
User avatar
s-iou-x
Posts: 158
Joined: 14/10/2008 15:25

#2969 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by s-iou-x »

Kako nije vrijeme i tema? Gdje god se pojave tkz "islamske partije" dode do medusobnog razdora, bratoubilackog rata i kolapsa odredenog naroda. Kolonizatori su prije imali parolu; "Zavadi pa vladaj" a danas je "Osnuj im islamsku partiju i vladaj".
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 10147
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#2970 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Bosanac sa dna kace »

s-iou-x wrote:Kako nije vrijeme i tema? Gdje god se pojave tkz "islamske partije" dode do medusobnog razdora, bratoubilackog rata i kolapsa odredenog naroda. Kolonizatori su prije imali parolu; "Zavadi pa vladaj" a danas je "Osnuj im islamsku partiju i vladaj".
ovo je tema o klanju, ubijanju ljudi....o ubicama kojima bi i Hitler i Karadzic i Pol Pot zavidjeli......a ne o naprdjivanju o islamskim partijama.
User avatar
_veleposlanik
Posts: 998
Joined: 23/02/2008 02:14

#2971 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by _veleposlanik »

User avatar
_veleposlanik
Posts: 998
Joined: 23/02/2008 02:14

#2972 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by _veleposlanik »

User avatar
s-iou-x
Posts: 158
Joined: 14/10/2008 15:25

#2973 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by s-iou-x »

Bosanac sa dna kace wrote:
s-iou-x wrote:Kako nije vrijeme i tema? Gdje god se pojave tkz "islamske partije" dode do medusobnog razdora, bratoubilackog rata i kolapsa odredenog naroda. Kolonizatori su prije imali parolu; "Zavadi pa vladaj" a danas je "Osnuj im islamsku partiju i vladaj".
ovo je tema o klanju, ubijanju ljudi....o ubicama kojima bi i Hitler i Karadzic i Pol Pot zavidjeli......a ne o naprdjivanju o islamskim partijama.
Ne pravi se mutav i ne deri se nisi u kaci, dobro te cujem i razumijem. Sve ima svoje razloge pa tako i stradanje palestinaca. Nego de nam "sunetlija" odgovori sto im nema podrske iz S. Arabije zemlje suneta i selefa? To je jako vazno pitanje i tice se nas u buducnosti takode. Bez uvrede (vjerujem da ti ovo godi) ti meni mentalnim sklopom vise licis na saudijca sa dna kace nego na bosanca.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 10147
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#2974 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Bosanac sa dna kace »

s-iou-x wrote:
Bosanac sa dna kace wrote:
s-iou-x wrote:Kako nije vrijeme i tema? Gdje god se pojave tkz "islamske partije" dode do medusobnog razdora, bratoubilackog rata i kolapsa odredenog naroda. Kolonizatori su prije imali parolu; "Zavadi pa vladaj" a danas je "Osnuj im islamsku partiju i vladaj".
ovo je tema o klanju, ubijanju ljudi....o ubicama kojima bi i Hitler i Karadzic i Pol Pot zavidjeli......a ne o naprdjivanju o islamskim partijama.
Ne pravi se mutav i ne deri se nisi u kaci, dobro te cujem i razumijem. Sve ima svoje razloge pa tako i stradanje palestinaca. Nego de nam "sunetlija" odgovori sto im nema podrske iz S. Arabije zemlje suneta i selefa? To je jako vazno pitanje i tice se nas u buducnosti takode. Bez uvrede (vjerujem da ti ovo godi) ti meni mentalnim sklopom vise licis na saudijca sa dna kace nego na bosanca.
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :run: :run: :run: :run: :run: :run: :run: :run: :run: no comment, samo da te podsjetim, da smo S.Arabiju, Egipat i Jordan na ovoj temi vec odavno popljuvali
Niko se ne dere na tebe ovdje
User avatar
bogoljub
Posts: 2930
Joined: 14/03/2008 19:20
Location: Do you have a room tonight?

#2975 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by bogoljub »

Međunarodni summit arapskih i europskih čelnika o učvršćenju prekida vatre u Gazi počeo je u nedjelju u Šarm el-Šeiku, na Crvenom moru.

Susretom supredsjedaju egipatski i francuski predsjednici Hosni Mubarak i Nicolas Sarkozy prvog dana krhkog prekida vatre kojeg je odredio Izrael, nakon 22 dana ofenzive.

Izraelski premijer Ehud Olmert je čelnike pozvao da nakon skupa u Egiptu dođu na večeru u Jeruzalem. Kako je priopćeno iz egipatskih diplomatskih izvora, većina ih je poziv prihvatila
.

U potezima Hosni Mubaraka, moramo priznati, ipak, ima nesto pozitivno! A to je, da on vise nije onaj licemjerni Mubarak koji radi za dobrobit svog naroda, a potajno suradjuje sa Izraelom! Ne, on je presao u neprijatelje svog naroda i iz tog razloga puno lakse ga je sada definisati nego prijasnjih godina.
Lakse je s neprijateljem, jednostavno on je neprijatelj i takvim ga smatras, puno teze je sa licemjerima kakav je bio Mubarak. Fala Bogu nije vise, sada je svoju ulogu otkrio i isprofilisao, i time se svrstao u red onih koji idu na svecanu veceru kod Olmerta,-Valjda da proslavi ubijanje 450 nevine djece u Gazzi. Kada su ga prije neki dan zvali da dodje u Dohu oglusio se, a kada ga Olmert zovne, poput psa je koji se odaziva svome gospodaru, gdje mu njegov gospodar za nagradu daruje kost da je oglodje! Prijatno ti bilo Hosni!
Locked