Kineski mobiteli

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#2951 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

SONY_91 wrote:
dinooh wrote:ahahah sve ima svoju cijenu. Eno gledam na piku inew v3 plus 370KM ali baterija 1830. Cim ga skines sa punjaca, vrijeme ga puniti :D
A, valjda ubrzo nešto i prodam, jer, planiram što prije "platiti" Elephone G7
je li vec izasao. Fin mobitel, ima li u crnoj boji?
vidim da ima samo 1GB :sad:
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#2952 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

dinooh wrote:je li vec izasao. Fin mobitel, ima li u crnoj boji?
vidim da ima samo 1GB :sad:
Od 12.01. je u prodaji :wink: . A, ja mislim da Android dobro upravlja sa 1 GB, tako da to ne bi trebalo predstavljati veće probleme :wink:
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#2953 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

oko 325KM, nije skup ako se pokaze dobro. Ima i bateriju solidnu. Nije mi jasno gdje je stala :D
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#2954 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

dinooh wrote:oko 325KM, nije skup ako se pokaze dobro. Ima i bateriju solidnu. Nije mi jasno gdje je stala :D
Pa, 5.5 Inch-a je telefon, imali su sigurno prostora i volje da je uklope negdje :wink:
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#2955 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

SONY_91 wrote:
dinooh wrote:oko 325KM, nije skup ako se pokaze dobro. Ima i bateriju solidnu. Nije mi jasno gdje je stala :D
Pa, 5.5 Inch-a je telefon, imali su sigurno prostora i volje da je uklope negdje :wink:
aha, vidim. Planiras sebi ovaj mobitel ili direkt u prodaju?
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#2956 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

dinooh wrote:aha, vidim. Planiras sebi ovaj mobitel ili direkt u prodaju?
Za prodaje ga planiram :wink:
nedimrib1
Posts: 72
Joined: 25/11/2013 17:11

#2957 Re: Kineski mobiteli

Post by nedimrib1 »

SONY_91 wrote:
dinooh wrote:ahahah sve ima svoju cijenu. Eno gledam na piku inew v3 plus 370KM ali baterija 1830. Cim ga skines sa punjaca, vrijeme ga puniti :D
A, valjda ubrzo nešto i prodam, jer, planiram što prije "platiti" Elephone G7

Joj i ja sam ga zapiko :-D .. Na izgled, a i po specifikacijama dobar. Valjda ce takav biti i u praksi :-D. Ima i u crnoj boji.

Uni-expert u ponudi ima Elephone, trenutno 2 modela, sa garancijom i popravkom.
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#2958 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

SONY_91 wrote:
dinooh wrote:aha, vidim. Planiras sebi ovaj mobitel ili direkt u prodaju?
Za prodaje ga planiram :wink:
Sta drugo ocekivati :P
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#2959 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

nedimrib1 wrote:Joj i ja sam ga zapiko :-D .. Na izgled, a i po specifikacijama dobar. Valjda ce takav biti i u praksi :-D. Ima i u crnoj boji.

Uni-expert u ponudi ima Elephone, trenutno 2 modela, sa garancijom i popravkom.
I ja sam ga "pikirao" zbog izgleda, pa, valjda ga kupim uskoro, valjda to finansije dozvole :wink:

dinooh wrote:Sta drugo ocekivati :P
Možda uskoro i odustanem od ove prodaje, jer, teško mi objašnjavati na pik-u da telefon ne košta onoliko koliko oni vide na kineskim stranicama. U svakoj drugoj poruci dobijem link neke kineske stranice sa porukom da niko nije lud da plaća cijenu koju ja tražim kad može za dosta manje para kupiti iz Kine :zoka:
waynezmaj
Posts: 72
Joined: 15/07/2014 15:16

#2960 Re: Kineski mobiteli

Post by waynezmaj »

SONY_91 wrote:
dinooh wrote:ahahah sve ima svoju cijenu. Eno gledam na piku inew v3 plus 370KM ali baterija 1830. Cim ga skines sa punjaca, vrijeme ga puniti :D
A, valjda ubrzo nešto i prodam, jer, planiram što prije "platiti" Elephone G7
Ja mislim da ce to biti isto masina, jer moja g6 je stvarno zmaj.. a iskreno i nisam ga nesto puno koristio gotov citav dan je na standbyu i evo zadnji sat sam spucao sa 24% do kraja
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#2961 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

Samo im napisi, kupite po toj cijeni i meni prodajte za 30KM vise :D
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#2962 Re: Kineski mobiteli

Post by kloniran »

SONY_91 wrote:
nedimrib1 wrote:Joj i ja sam ga zapiko :-D .. Na izgled, a i po specifikacijama dobar. Valjda ce takav biti i u praksi :-D. Ima i u crnoj boji.

Uni-expert u ponudi ima Elephone, trenutno 2 modela, sa garancijom i popravkom.
I ja sam ga "pikirao" zbog izgleda, pa, valjda ga kupim uskoro, valjda to finansije dozvole :wink:

dinooh wrote:Sta drugo ocekivati :P
Možda uskoro i odustanem od ove prodaje, jer, teško mi objašnjavati na pik-u da telefon ne košta onoliko koliko oni vide na kineskim stranicama. U svakoj drugoj poruci dobijem link neke kineske stranice sa porukom da niko nije lud da plaća cijenu koju ja tražim kad može za dosta manje para kupiti iz Kine :zoka:
tesko ti je narodu ugoditi, al haj bar ti ne nude kokosi i rakiju u zamjenu :lol:
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#2963 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

waynezmaj wrote:Ja mislim da ce to biti isto masina, jer moja g6 je stvarno zmaj.. a iskreno i nisam ga nesto puno koristio gotov citav dan je na standbyu i evo zadnji sat sam spucao sa 24% do kraja
G6 ima jači CPU, a, mislim da i GPU kod G6 radi na višoj frekvenciji u odnosu na GPU kod G7
dinooh wrote:Samo im napisi, kupite po toj cijeni i meni prodajte za 30KM vise :D
Ma, džaba pričati o nečemu što ne razumiju :wink:
kloniran wrote:tesko ti je narodu ugoditi, al haj bar ti ne nude kokosi i rakiju u zamjenu :lol:
Za sad dobijam ponude za zamjenu samo za telefone i sličnu elektroničku opremu :wink:
waynezmaj
Posts: 72
Joined: 15/07/2014 15:16

#2964 Re: Kineski mobiteli

Post by waynezmaj »

SONY_91 wrote: G6 ima jači CPU, a, mislim da i GPU kod G6 radi na višoj frekvenciji u odnosu na GPU kod G7
osim ekrana koji je veci za 0.5 incha i te prednje kamere koja je 8 mp, baterija je veca za 50mAph. Ne razumijem jedino zasto je kod G7 CPU 1.4 octacore dok kod G6 1.7GHz.
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#2965 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

waynezmaj wrote:osim ekrana koji je veci za 0.5 incha i te prednje kamere koja je 8 mp, baterija je veca za 50mAph. Ne razumijem jedino zasto je kod G7 CPU 1.4 octacore dok kod G6 1.7GHz.
Za 400mAh bolju bateriju ima G7. G6 ima bolju gustoću piksela kod ekrana. A, što se procesora tiče, MT6592 dolazi u tri varijante, 1.4, 1.7 i 2.0 GHz :wink:
nedimrib1
Posts: 72
Joined: 25/11/2013 17:11

#2966 Re: Kineski mobiteli

Post by nedimrib1 »

Najteze je nasem narodu ugodit, a i poslovat s njim.
Ne mozes ti njima objasnit da to nije jedina cijena (sa stranice). Kad kazes da tu imaju dodatni troskovi: carina, porezi, postanski troskovi, cekanjem 20-tak dana, a nekad i vise, opet on al zasto je onda ta cijena na stranici. :-)
Kad bi mu prodavao po onoj cijeni sa stranice, opet bi pitao mozel sta nize :-D .
waynezmaj
Posts: 72
Joined: 15/07/2014 15:16

#2967 Re: Kineski mobiteli

Post by waynezmaj »

SONY_91 wrote:
waynezmaj wrote:osim ekrana koji je veci za 0.5 incha i te prednje kamere koja je 8 mp, baterija je veca za 50mAph. Ne razumijem jedino zasto je kod G7 CPU 1.4 octacore dok kod G6 1.7GHz.
Za 400mAh bolju bateriju ima G7. G6 ima bolju gustoću piksela kod ekrana. A, što se procesora tiče, MT6592 dolazi u tri varijante, 1.4, 1.7 i 2.0 GHz :wink:
Ja kako sam citao G7 ima 2300 dok G6 2250 mAh
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#2968 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

nedimrib1 wrote:Najteze je nasem narodu ugodit, a i poslovat s njim.
Ne mozes ti njima objasnit da to nije jedina cijena (sa stranice). Kad kazes da tu imaju dodatni troskovi: carina, porezi, postanski troskovi, cekanjem 20-tak dana, a nekad i vise, opet on al zasto je onda ta cijena na stranici. :-)
Kad bi mu prodavao po onoj cijeni sa stranice, opet bi pitao mozel sta nize :-D .
U potpunosti si u pravu. A, što se čekanja tiče, ja evo danas podigao THL koji sam platio još 11.11. :-?
waynezmaj wrote:Ja kako sam citao G7 ima 2300 dok G6 2250 mAh
G7 - 2650 mAh
G6 - 2250 mAh
waynezmaj
Posts: 72
Joined: 15/07/2014 15:16

#2969 Re: Kineski mobiteli

Post by waynezmaj »

Primijetio sam jedan problem, prilikom upotrebe pregrije mi se u dijelu oko kamere, dok baterija i ostalo je normalno hladno.. Sta da radim, trebali kakav update ili da to nije problem? I isto kao sto se brzo isprazni brzo mi s i napunio, za nekih sat vremena je dosao sa 0 na 100. Da li da probam drugim punjacem ili je i to normalno?

Edit: evo primijetio sam da i muzika na glasnoci od 40% i manje blokira ne znam zasto, dok glasnije radi normalno...
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#2970 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

waynezmaj wrote:Primijetio sam jedan problem, prilikom upotrebe pregrije mi se u dijelu oko kamere, dok baterija i ostalo je normalno hladno.. Sta da radim, trebali kakav update ili da to nije problem? I isto kao sto se brzo isprazni brzo mi s i napunio, za nekih sat vremena je dosao sa 0 na 100. Da li da probam drugim punjacem ili je i to normalno?

Edit: evo primijetio sam da i muzika na glasnoci od 40% i manje blokira ne znam zasto, dok glasnije radi normalno...
Prilikom kakve upotrebe se grije telefon? Da li si igrao igrica ili radio nešto zahtjevnije? Ukoliko jesi onda je to normalno. Sad, ne znam koliko se kod tebe grije, ali, ja sam imao taj procesor i znao se je baš dobro zagrijati prilikom igranja zahtjevnijih igrica, ali, nije bilo nikakvih nuspojava. A, što se muzike tiče, to je čudno, takvih problema nikad nisam imao
User avatar
muxa
Posts: 503
Joined: 07/10/2014 23:09

#2971 Re: Kineski mobiteli

Post by muxa »

Posto je zeni ZTE v5 pretezak, odgodili smo kupovinu do nove godine jer vecina shopova i ne salje prije. Nego kakvog su kvaliteta Landvo i Elephon mobiteli?
Kada smo otpisali zte gledali smo infocus m310 ali ga nema na stanju kod pouzdanih shopova a sa aliexpresa dostava skuplja od telefona ili uopce ne dostavljaju u BiH.
Sto se tice thl t6 nekako mi baterija nije adekvatna mobu od 5 inca.
Opet smo na početku :-)
waynezmaj
Posts: 72
Joined: 15/07/2014 15:16

#2972 Re: Kineski mobiteli

Post by waynezmaj »

SONY_91 wrote:
waynezmaj wrote:Primijetio sam jedan problem, prilikom upotrebe pregrije mi se u dijelu oko kamere, dok baterija i ostalo je normalno hladno.. Sta da radim, trebali kakav update ili da to nije problem? I isto kao sto se brzo isprazni brzo mi s i napunio, za nekih sat vremena je dosao sa 0 na 100. Da li da probam drugim punjacem ili je i to normalno?

Edit: evo primijetio sam da i muzika na glasnoci od 40% i manje blokira ne znam zasto, dok glasnije radi normalno...
Prilikom kakve upotrebe se grije telefon? Da li si igrao igrica ili radio nešto zahtjevnije? Ukoliko jesi onda je to normalno. Sad, ne znam koliko se kod tebe grije, ali, ja sam imao taj procesor i znao se je baš dobro zagrijati prilikom igranja zahtjevnijih igrica, ali, nije bilo nikakvih nuspojava. A, što se muzike tiče, to je čudno, takvih problema nikad nisam imao
Bez obzira sta radio, nakon 10ak minuta on je vreo da se n kameru mozes oprziti :$ a muziku sam testirao i na slusalicama radi normalno.. Moguce da je do zvucnika
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#2973 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

waynezmaj wrote:Bez obzira sta radio, nakon 10ak minuta on je vreo da se n kameru mozes oprziti :$ a muziku sam testirao i na slusalicama radi normalno.. Moguce da je do zvucnika
Da li imaš u postavkama kod baterije da uključiš/isključiš performance mod? Možda ti je uključen stalno performance mod, što znači da je procesor uvijek u punom pogonu. To bi objasnilo onda i problem da se baterija brzo prazni :wink:
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#2974 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

Ako je vjerovati GeekBuying.com OnePlus Two u prodaju stiže 10. februara

http://www.geekbuying.com/item/ONEPLUS- ... B_Syllable
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#2975 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

SONY_91 wrote:Ako je vjerovati GeekBuying.com OnePlus Two u prodaju stiže 10. februara

http://www.geekbuying.com/item/ONEPLUS- ... B_Syllable
zar nije bilo price da ce biti manji od jedinice?
Ali su iskoristili prednju stranu maksimalno, cak i previse. Ne izgleda lijepo sa prednje strane
Post Reply