Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Locked
User avatar
dulekrele
Posts: 4738
Joined: 10/04/2014 18:25

#2951 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by dulekrele »

daddy-kool wrote: 02/11/2021 22:04 Moram priznati odlican izvjestaj smita, samo covjek nema legitimiteta. Sta su svabe dogovarale sa rusima?
KAko mislis nema legitimitet. Znaci jedan glas naspram svih ostalih koji su za njega proizvodi nelegitimite Smita. Hajmo malo kontra. Nepriznavanje jedne zemlje u odnosu na sve koja ga priznaju predstavlja legitimitet. Jedino sto ruska govna mogu da u UN prave ono sto prave i ucijenjuju.
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#2952 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by jasib »

Ludzak wrote: 02/11/2021 22:48
jasib wrote: 02/11/2021 22:45

Izvini, nemaš pojma :(
Izvini, imaš ti.
Naravno. Sad odskakutaj...
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#2953 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by daddy-kool »

dulekrele wrote: 02/11/2021 22:51
daddy-kool wrote: 02/11/2021 22:04 Moram priznati odlican izvjestaj smita, samo covjek nema legitimiteta. Sta su svabe dogovarale sa rusima?
KAko mislis nema legitimitet. Znaci jedan glas naspram svih ostalih koji su za njega proizvodi nelegitimite Smita. Hajmo malo kontra. Nepriznavanje jedne zemlje u odnosu na sve koja ga priznaju predstavlja legitimitet. Jedino sto ruska govna mogu da u UN prave ono sto prave i ucijenjuju.
Malo poslije sam se ispravio, ako budu amerikanci pravo stali iza njega ima legitimitet.
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#2954 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by jasib »

dulekrele wrote: 02/11/2021 22:51
daddy-kool wrote: 02/11/2021 22:04 Moram priznati odlican izvjestaj smita, samo covjek nema legitimiteta. Sta su svabe dogovarale sa rusima?
KAko mislis nema legitimitet. Znaci jedan glas naspram svih ostalih koji su za njega proizvodi nelegitimite Smita. Hajmo malo kontra. Nepriznavanje jedne zemlje u odnosu na sve koja ga priznaju predstavlja legitimitet. Jedino sto ruska govna mogu da u UN prave ono sto prave i ucijenjuju.
Pa ako je za pozicioniranje VP u BiH potreban konsenzus Vijeća sigurnosti UN, ako Rusija ima protiv Smidta, pa i kroz Upravni odbor Vijeća za implementaciju mira, onda znači da on nema legitimitet.

A ako nema legitimitet, nijedna njegova odluka nema legitimitet. Obzirom da je u protekla 3 mjeseca od imenovanja, Smidt pokazao - ništa, najbolje je da sam ode ili da UN imenuje nekog drugog VP ko bi dobio sve glasove.
User avatar
arman1
Posts: 7230
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#2955 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by arman1 »

jasib wrote: 02/11/2021 23:12
dulekrele wrote: 02/11/2021 22:51

KAko mislis nema legitimitet. Znaci jedan glas naspram svih ostalih koji su za njega proizvodi nelegitimite Smita. Hajmo malo kontra. Nepriznavanje jedne zemlje u odnosu na sve koja ga priznaju predstavlja legitimitet. Jedino sto ruska govna mogu da u UN prave ono sto prave i ucijenjuju.
Pa ako je za pozicioniranje VP u BiH potreban konsenzus Vijeća sigurnosti UN, ako Rusija ima protiv Smidta, pa i kroz Upravni odbor Vijeća za implementaciju mira, onda znači da on nema legitimitet.

A ako nema legitimitet, nijedna njegova odluka nema legitimitet. Obzirom da je u protekla 3 mjeseca od imenovanja, Smidt pokazao - ništa, najbolje je da sam ode ili da UN imenuje nekog drugog VP ko bi dobio sve glasove.
Što te to švabo žulja, uzmi vazeljin.
User avatar
dulekrele
Posts: 4738
Joined: 10/04/2014 18:25

#2956 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by dulekrele »

jasib wrote: 02/11/2021 23:12
dulekrele wrote: 02/11/2021 22:51

KAko mislis nema legitimitet. Znaci jedan glas naspram svih ostalih koji su za njega proizvodi nelegitimite Smita. Hajmo malo kontra. Nepriznavanje jedne zemlje u odnosu na sve koja ga priznaju predstavlja legitimitet. Jedino sto ruska govna mogu da u UN prave ono sto prave i ucijenjuju.
Pa ako je za pozicioniranje VP u BiH potreban konsenzus Vijeća sigurnosti UN, ako Rusija ima protiv Smidta, pa i kroz Upravni odbor Vijeća za implementaciju mira, onda znači da on nema legitimitet.

A ako nema legitimitet, nijedna njegova odluka nema legitimitet. Obzirom da je u protekla 3 mjeseca od imenovanja, Smidt pokazao - ništa, najbolje je da sam ode ili da UN imenuje nekog drugog VP ko bi dobio sve glasove.
Ne treba konsenzus. VP potvrduje PiK. To je srpska izmisljotina jer su znali da ce ruska govna da to potenciraju i kao ne daju legitimitet Smitu da bi oni radili sto sada rade. Drugog nece izabrati jer ce rusi opet biti protiv izuzev da oni ne postave neku svoju pijanduru. Smit nije blesav. To se vidi iz njegovog izvjestaja od kojeg je baja poludio. Tolko da baja ne ferma Smita. Izvjestaj je dosao do svih i procitan sa njihove strane i svi su upoznati. Sto nije javno procitan i nije neki problem.
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#2957 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by jasib »

dulekrele wrote: 02/11/2021 23:35
jasib wrote: 02/11/2021 23:12

Pa ako je za pozicioniranje VP u BiH potreban konsenzus Vijeća sigurnosti UN, ako Rusija ima protiv Smidta, pa i kroz Upravni odbor Vijeća za implementaciju mira, onda znači da on nema legitimitet.

A ako nema legitimitet, nijedna njegova odluka nema legitimitet. Obzirom da je u protekla 3 mjeseca od imenovanja, Smidt pokazao - ništa, najbolje je da sam ode ili da UN imenuje nekog drugog VP ko bi dobio sve glasove.
Ne treba konsenzus. VP potvrduje PiK. To je srpska izmisljotina jer su znali da ce ruska govna da to potenciraju i kao ne daju legitimitet Smitu da bi oni radili sto sada rade. Drugog nece izabrati jer ce rusi opet biti protiv izuzev da oni ne postave neku svoju pijanduru. Smit nije blesav. To se vidi iz njegovog izvjestaja od kojeg je baja poludio. Tolko da baja ne ferma Smita. Izvjestaj je dosao do svih i procitan sa njihove strane i svi su upoznati. Sto nije javno procitan i nije neki problem.
Sve do Smidta, Vijeće sigurnosti UN je rezolucijom potvrđivalo izbor VP u BiH. Zašto ta praksa ne bi bila primjenjena i na Christiana Smidta?

Takođe, imenovanje Schmidta nisu potvrdile ni sve članice Upravnog odbora PIC-a. Rusija nije, a protivi mu se i jedna od potpisnica Daytonskog ugovora. Kako onda da postoji njegov legitimitet?
User avatar
MMM1977
Posts: 6737
Joined: 15/07/2009 12:56

#2958 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by MMM1977 »

Sjetim se ja familije onom Incku, proglasio zakon i zakuhao situaciju a nakon toga ode, iako se moglo pretpostaviti da novi VP neće moći da dobije podršku. Pa trebao je taj zakon donijeti prije 5 godina i da se sam izbori sa posljedicama.
kox
Posts: 3244
Joined: 12/09/2008 12:48

#2959 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by kox »

jasib wrote: 02/11/2021 23:42
dulekrele wrote: 02/11/2021 23:35
Ne treba konsenzus. VP potvrduje PiK. To je srpska izmisljotina jer su znali da ce ruska govna da to potenciraju i kao ne daju legitimitet Smitu da bi oni radili sto sada rade. Drugog nece izabrati jer ce rusi opet biti protiv izuzev da oni ne postave neku svoju pijanduru. Smit nije blesav. To se vidi iz njegovog izvjestaja od kojeg je baja poludio. Tolko da baja ne ferma Smita. Izvjestaj je dosao do svih i procitan sa njihove strane i svi su upoznati. Sto nije javno procitan i nije neki problem.
Sve do Smidta, Vijeće sigurnosti UN je rezolucijom potvrđivalo izbor VP u BiH. Zašto ta praksa ne bi bila primjenjena i na Christiana Smidta?

Takođe, imenovanje Schmidta nisu potvrdile ni sve članice Upravnog odbora PIC-a. Rusija nije, a protivi mu se i jedna od potpisnica Daytonskog ugovora. Kako onda da postoji njegov legitimitet?
Naravno da je legitiman. Evo i detaljnije pojašnjenje:
https://istinomjer.ba/koliko-su-utemelj ... dstavnika/

Ipak, da izostanak potvrde Vijeća sigurnosti UN-a nije presedan, govori i slučaj iz 2005. godine, kada je za visokog predstavnika odabran Christian Schwarz-Schilling. Naime, tada je odlazeći visoki predstavnik Paddy Ashdown pisanim putem obavijestio generalnog sekretara UN-a da će Schwarz-Schilling od 31. januara 2006. godine obnašati ovu funkciju, te kako je obaviješten “da bi ovu informaciju trebalo proslijediti Vijeću sigurnosti na razmatranje i moguće postizanje dogovora”.

I još jedno:
https://istinomjer.ba/vijece-sigurnosti ... dstavnika/

Ukratko, ruski spinovi kako bi pokušali umanjiti autoritet ohr-a.
mzungu
Posts: 483
Joined: 17/04/2007 14:29

#2960 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by mzungu »

produzise mandat EUFOR-a, moze :thumbup:

sta kaze, prenos nadleznosti...nas helikopter nije poletio zbog bla bla :D
zilog
Posts: 9068
Joined: 06/03/2009 11:19

#2961 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by zilog »

jasib wrote: 02/11/2021 23:42
dulekrele wrote: 02/11/2021 23:35
Ne treba konsenzus. VP potvrduje PiK. To je srpska izmisljotina jer su znali da ce ruska govna da to potenciraju i kao ne daju legitimitet Smitu da bi oni radili sto sada rade. Drugog nece izabrati jer ce rusi opet biti protiv izuzev da oni ne postave neku svoju pijanduru. Smit nije blesav. To se vidi iz njegovog izvjestaja od kojeg je baja poludio. Tolko da baja ne ferma Smita. Izvjestaj je dosao do svih i procitan sa njihove strane i svi su upoznati. Sto nije javno procitan i nije neki problem.
Sve do Smidta, Vijeće sigurnosti UN je rezolucijom potvrđivalo izbor VP u BiH. Zašto ta praksa ne bi bila primjenjena i na Christiana Smidta?

Takođe, imenovanje Schmidta nisu potvrdile ni sve članice Upravnog odbora PIC-a. Rusija nije, a protivi mu se i jedna od potpisnica Daytonskog ugovora. Kako onda da postoji njegov legitimitet?
Pises gluposti. Dodik, Zadruga i Cirilica popili pamet... :roll:
Nadji tu Rezoluciju SB kojom je Inzko "potvrdjen"?
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#2962 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by jasib »

zilog wrote: 03/11/2021 02:02
jasib wrote: 02/11/2021 23:42
Sve do Smidta, Vijeće sigurnosti UN je rezolucijom potvrđivalo izbor VP u BiH. Zašto ta praksa ne bi bila primjenjena i na Christiana Smidta?

Takođe, imenovanje Schmidta nisu potvrdile ni sve članice Upravnog odbora PIC-a. Rusija nije, a protivi mu se i jedna od potpisnica Daytonskog ugovora. Kako onda da postoji njegov legitimitet?
Pises gluposti. Dodik, Zadruga i Cirilica popili pamet... :roll:
Nadji tu Rezoluciju SB kojom je Inzko "potvrdjen"?
Svejedno, Schmidt nema jedinstvo članica PIC-a. Ima li Rusija pravo veta u odlukama PIC-a?
User avatar
basar
Posts: 1055
Joined: 06/05/2013 09:15
Location: Sarajevo

#2963 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by basar »

Postoji li neko ko može objasniti jasnu proceduru izbora VP? Ne navijački nego kako je to po zakonu, ustavu, dejtonu itd.?
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#2964 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by jasib »

kox wrote: 02/11/2021 23:49
jasib wrote: 02/11/2021 23:42
Sve do Smidta, Vijeće sigurnosti UN je rezolucijom potvrđivalo izbor VP u BiH. Zašto ta praksa ne bi bila primjenjena i na Christiana Smidta?

Takođe, imenovanje Schmidta nisu potvrdile ni sve članice Upravnog odbora PIC-a. Rusija nije, a protivi mu se i jedna od potpisnica Daytonskog ugovora. Kako onda da postoji njegov legitimitet?
Naravno da je legitiman. Evo i detaljnije pojašnjenje:
https://istinomjer.ba/koliko-su-utemelj ... dstavnika/

Ipak, da izostanak potvrde Vijeća sigurnosti UN-a nije presedan, govori i slučaj iz 2005. godine, kada je za visokog predstavnika odabran Christian Schwarz-Schilling. Naime, tada je odlazeći visoki predstavnik Paddy Ashdown pisanim putem obavijestio generalnog sekretara UN-a da će Schwarz-Schilling od 31. januara 2006. godine obnašati ovu funkciju, te kako je obaviješten “da bi ovu informaciju trebalo proslijediti Vijeću sigurnosti na razmatranje i moguće postizanje dogovora”.

I još jedno:
https://istinomjer.ba/vijece-sigurnosti ... dstavnika/

Ukratko, ruski spinovi kako bi pokušali umanjiti autoritet ohr-a.
To što Istinomjer piše i navodi kao pravilo imenovanje Bildta, Schwarz-Schillinga ili još nekog bez rezolucije Vijeća sigurnosti UN, nije u skladu sa "Daytonskim ugovorom"
In view of the complexities facing them, the Parties request the designation of a High Representative, to be appointed consistent with relevant United Nations Security Council resolutions, to facilitate the Parties’ own efforts and to mobilize and, as appropriate, coordinate the activities of the organizations and agencies involved in the civilian aspects of the peace settlement by carrying out, as entrusted by a U.N. Security Council resolution, the tasks set out below.
http://www.ohr.int/dayton-peace-agreement/annex-10/
Filomena
Posts: 44
Joined: 01/11/2021 18:26

#2965 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Filomena »

Bosnjacka diplomatija koje nema protiv rusa :lol:

Bisera memic i amina pekic

:lol:
User avatar
sinuhe
Posts: 12588
Joined: 03/06/2011 11:33

#2966 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by sinuhe »

Oslabljena ionako problematicna uloga VP u zemlji u kojoj se mir najmanje cijeni a nema alternativu. :D
User avatar
basar
Posts: 1055
Joined: 06/05/2013 09:15
Location: Sarajevo

#2967 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by basar »

Vidite, bilo kako bilo, treba hladne glave odigrati pravnu bitku. Očigledno je da EU nema ništa sa BiH, i da su te presude međunarodnih sudova u očima EU jedna obična šprdancija. Treba imati snagu i očuvati državu u svakom pogledu.
Onima koji žele očuvati BiH sigurno nije lahko i nose jako težak teret na svojim plećima, s obzirom na sve okolnosti i činjenicu da nemaju ni međunarodnu a ni unutrašnju podršku stanovništva.
Škobo Habu
Posts: 9799
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#2968 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Škobo Habu »

Meni je posebno smiješnoa kratkovidost bošnjačke politike koja još uvijek nije svijesna da demontiranje OHR traje duže vrijeme.

Rusi na tome rade polako i pažljivo.

Nekima su se tek sada upalile lampice da sve što Dodik radi ima svoj šematski i operativni pristup.

Ako je kome za utjehu...imate selam od Silajdžića sa Bosfora. A Izetbegović poručuje: "inshallah".
User avatar
Partyhat
Posts: 76
Joined: 01/09/2021 15:11

#2969 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Partyhat »

kox wrote: 02/11/2021 23:49
jasib wrote: 02/11/2021 23:42
Sve do Smidta, Vijeće sigurnosti UN je rezolucijom potvrđivalo izbor VP u BiH. Zašto ta praksa ne bi bila primjenjena i na Christiana Smidta?

Takođe, imenovanje Schmidta nisu potvrdile ni sve članice Upravnog odbora PIC-a. Rusija nije, a protivi mu se i jedna od potpisnica Daytonskog ugovora. Kako onda da postoji njegov legitimitet?
Naravno da je legitiman. Evo i detaljnije pojašnjenje:
https://istinomjer.ba/koliko-su-utemelj ... dstavnika/

Ipak, da izostanak potvrde Vijeća sigurnosti UN-a nije presedan, govori i slučaj iz 2005. godine, kada je za visokog predstavnika odabran Christian Schwarz-Schilling. Naime, tada je odlazeći visoki predstavnik Paddy Ashdown pisanim putem obavijestio generalnog sekretara UN-a da će Schwarz-Schilling od 31. januara 2006. godine obnašati ovu funkciju, te kako je obaviješten “da bi ovu informaciju trebalo proslijediti Vijeću sigurnosti na razmatranje i moguće postizanje dogovora”.

I još jedno:
https://istinomjer.ba/vijece-sigurnosti ... dstavnika/

Ukratko, ruski spinovi kako bi pokušali umanjiti autoritet ohr-a.
:thumbup:
Filomena
Posts: 44
Joined: 01/11/2021 18:26

#2970 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Filomena »

basar wrote: 03/11/2021 08:35 Vidite, bilo kako bilo, treba hladne glave odigrati pravnu bitku. Očigledno je da EU nema ništa sa BiH, i da su te presude međunarodnih sudova u očima EU jedna obična šprdancija. Treba imati snagu i očuvati državu u svakom pogledu.
Onima koji žele očuvati BiH sigurno nije lahko i nose jako težak teret na svojim plećima, s obzirom na sve okolnosti i činjenicu da nemaju ni međunarodnu a ni unutrašnju podršku stanovništva.
Koju drzavu i kome je ocuvat da prave vile od 2000 kvadrata po poljinama a rvi podstanar u jednoj sobi sa 3 djece.

Sve propalo dabogda
User avatar
Haris.ba
Posts: 35297
Joined: 08/09/2005 20:08

#2971 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Haris.ba »

jasib wrote: 03/11/2021 08:29 o što Istinomjer piše i navodi kao pravilo imenovanje Bildta, Schwarz-Schillinga ili još nekog bez rezolucije Vijeća sigurnosti UN, nije u skladu sa "Daytonskim ugovorom"
In view of the complexities facing them, the Parties request the designation of a High Representative, to be appointed consistent with relevant United Nations Security Council resolutions, to facilitate the Parties’ own efforts and to mobilize and, as appropriate, coordinate the activities of the organizations and agencies involved in the civilian aspects of the peace settlement by carrying out, as entrusted by a U.N. Security Council resolution, the tasks set out below.
http://www.ohr.int/dayton-peace-agreement/annex-10/
To ne znači da se mora imenovati rezolucijom Vijeća sigurnosti UN. Već da se mora imenovati u skladu sa relevantnom rezolucijom VSUN.

Razumijem ja da ogromna većina naroda nije čula za Londonsku konferenciju i uspostavu famoznog PIC -a. Niti da shvata o čemu se radi. I onda je lahko manipulisati.
saimidin
Posts: 3254
Joined: 20/05/2011 17:53

#2972 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by saimidin »

Haris.ba wrote: 03/11/2021 08:41
jasib wrote: 03/11/2021 08:29 o što Istinomjer piše i navodi kao pravilo imenovanje Bildta, Schwarz-Schillinga ili još nekog bez rezolucije Vijeća sigurnosti UN, nije u skladu sa "Daytonskim ugovorom"
In view of the complexities facing them, the Parties request the designation of a High Representative, to be appointed consistent with relevant United Nations Security Council resolutions, to facilitate the Parties’ own efforts and to mobilize and, as appropriate, coordinate the activities of the organizations and agencies involved in the civilian aspects of the peace settlement by carrying out, as entrusted by a U.N. Security Council resolution, the tasks set out below.
http://www.ohr.int/dayton-peace-agreement/annex-10/
To ne znači da se mora imenovati rezolucijom Vijeća sigurnosti UN. Već da se mora imenovati u skladu sa relevantnom rezolucijom VSUN.

Razumijem ja da ogromna većina naroda nije čula za Londonsku konferenciju i uspostavu famoznog PIC -a. Niti da shvata o čemu se radi. I onda je lahko manipulisati.
Ma sve je to jasno, ali medvjed ne igra po pravilima, on ima podrsku rusa da se pravi lud I izmasta svoja pravila, u principu sere

Pa zaklinje se u original dejton, nece da postuje odluke ustavnog suda, dakle drzavni udar

Imao li mi snage, tj mozemo li naci saveznike da imamo snage zaustaviti ga, vidjecemo

A nije da nema svrhe postaviti I pitanje trebamo li ga zaustavljati, jer kako vidimo, haman pa vecina je samo nek ne puca, bar na forumu
kox
Posts: 3244
Joined: 12/09/2008 12:48

#2973 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by kox »

Haris.ba wrote: 03/11/2021 08:41
jasib wrote: 03/11/2021 08:29 o što Istinomjer piše i navodi kao pravilo imenovanje Bildta, Schwarz-Schillinga ili još nekog bez rezolucije Vijeća sigurnosti UN, nije u skladu sa "Daytonskim ugovorom"
In view of the complexities facing them, the Parties request the designation of a High Representative, to be appointed consistent with relevant United Nations Security Council resolutions, to facilitate the Parties’ own efforts and to mobilize and, as appropriate, coordinate the activities of the organizations and agencies involved in the civilian aspects of the peace settlement by carrying out, as entrusted by a U.N. Security Council resolution, the tasks set out below.
http://www.ohr.int/dayton-peace-agreement/annex-10/
To ne znači da se mora imenovati rezolucijom Vijeća sigurnosti UN. Već da se mora imenovati u skladu sa relevantnom rezolucijom VSUN.

Razumijem ja da ogromna većina naroda nije čula za Londonsku konferenciju i uspostavu famoznog PIC -a. Niti da shvata o čemu se radi. I onda je lahko manipulisati.
:thumbup:
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#2974 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by daddy-kool »

O VIJEĆU SIGURNOSTI
Džaferović: Najvažnije je da se mandat EUFOR-a produžava, a OHR ostaje i to sa Bonskim ovlastima

https://www.klix.ba/vijesti/bih/dzafero ... /211103032
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#2975 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Dr. Kuca »

Ma moraju i nasi politicari dati ruke, incijativu pokazati, zelju. Kod nas sve mlohavo i sve svodi na prozivanja. Nasa je sreca sto smo u evropi da nismo davno bi oni nas raspokavali.
Locked