Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#2951 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by piupiu »

Krokodajl wrote:Od Velesa pa do Triglava :lol:
Samo se ti zezaj. Je l' ti znaš da se Veles pojavljuje u obliku me'djeda? :oops:

Sad se vjerovatno maskir'o u neku drugu životinju, ali kad se vrati....

... medooooo, vrati seeeeeeeee! :autic:
User avatar
Krokodajl
Posts: 8276
Joined: 27/01/2016 12:36

#2952 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by Krokodajl »

piupiu wrote:
Krokodajl wrote:Od Velesa pa do Triglava :lol:
Samo se ti zezaj. Je l' ti znaš da se Veles pojavljuje u obliku me'djeda? :oops:

Sad se vjerovatno maskir'o u neku drugu životinju, ali kad se vrati....

... medooooo, vrati seeeeeeeee! :autic:
U Japanskoj mitologiji postoji Onikuma tj Medvjed đavo (kuma - medvjed, oni - đavo) koji hoda na dvije noge i po noći dolazi u sela i krade konje kojima se hrani, ova predanja su uglavnom vezana za region grada Nagana. U Naganu se može naći dosta stijena na netipičnim mjestima (inače regija je dosta snjegovita pa prilikom otapanja snijega i kamenje sa planina silazi u polja) ljudi to prije nisu znali već su vjerovali da Onikuma baca te stijene a vjerovali su da je dosta snažan, jer je gladan pa kada bi neko primjetio neku stijenu ili kamen u dolini tu noć u selu bi svi u štalama čuvali konje da ih Onikuma ne odnese :D

Naš Veles završio i u Japanu :D

Image
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 5157
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#2953 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by ¤ jelena ¤ »

Jooooj vid mu face... :cry: :lol: :lol:

Lijepo se vidi da ga je neka strašna muka naćerala na ovaj zli čin i da on nikad ne bi jadnog konju pojeo....da ne mora. :D

piupiu wrote:
¤ jelena ¤ wrote:Ajjj gledaj ekipu, slušaj stvar....... :sretan... sve ti je oprošteno, sve. :D
Kad budu pravili državu, ja odo' s njima, makar čistila WC... :izet:

Ho'š sa mnom? :razz: Obećavam da neću spominjati Dinu Merlina, a ako ga ko drugi spomene, na pr ova dvojica desno na fotelji što su mu - zijančeri - nekad producirali pjesme, ja ću im odma' očitati bukvicu! :twisted:

:mrgreen: :lol: :kiss:
Svarože
:lol: :run:
:lol: :D

Prvo i najvažnije: ne smij se palatalizaciji mojih svetinja! :twisted:

Drugo, ništa manje važno: što se države tiče...ili bilo kog drugog ozbiljnog :lol: i dobro osmišljenog projekta za opšte dobro, u saradnji sa navedenom ekipom - dogovoreno! Imate moj vokal i moju od malih nogu velku glavu na raspolaganju, uvijek! :D Biće tu i mog ličnog interesa, nije da neće, naime, imam jednu anegdotu koju moram Kekinu i ekipi ispričat čim mi se za to ukaže prilika, tako da bi mi ova tvoja...državotvorna inicijativa :D za potrebe tog ličnog interesa pravo dobro došla.

A sve to ružno i nečasno iz njihove dječačke prošlosti ćemo zaboraviti jer svako od nas ima pravo na grešku...

i mora pasti na dno da bi za njega, na vrhu, uopšte bilo mjesta. :D
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#2954 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by arzuhal »

Krokodajl wrote:
piupiu wrote:
Krokodajl wrote:Od Velesa pa do Triglava :lol:
Samo se ti zezaj. Je l' ti znaš da se Veles pojavljuje u obliku me'djeda? :oops:

Sad se vjerovatno maskir'o u neku drugu životinju, ali kad se vrati....

... medooooo, vrati seeeeeeeee! :autic:
U Japanskoj mitologiji postoji Onikuma tj Medvjed đavo (kuma - medvjed, oni - đavo) koji hoda na dvije noge i po noći dolazi u sela i krade konje kojima se hrani, ova predanja su uglavnom vezana za region grada Nagana. U Naganu se može naći dosta stijena na netipičnim mjestima (inače regija je dosta snjegovita pa prilikom otapanja snijega i kamenje sa planina silazi u polja) ljudi to prije nisu znali već su vjerovali da Onikuma baca te stijene a vjerovali su da je dosta snažan, jer je gladan pa kada bi neko primjetio neku stijenu ili kamen u dolini tu noć u selu bi svi u štalama čuvali konje da ih Onikuma ne odnese :D

Naš Veles završio i u Japanu :D

Image
I ovo bi trebala biti slika / predstava mede koji nosi ukradenog konja? Da nisam pročitao tvoj post, a prema facama i mede i konja, te položajima njihovih tijela, ja bih s nokta rek'o nešto sasvim drukčije...Dal' je tu riječ o mom nepoznavanju japanske mitologije ili tek prostodušnom, dobroćudnom bosanskom shvatanju, ne znam...





Poštovani gospodine Jung,

puno selama iz Sarajeva. Javljam se ponovo...Izgleda da mi se ono dešava opet...
:cry:
User avatar
Krokodajl
Posts: 8276
Joined: 27/01/2016 12:36

#2955 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by Krokodajl »

@Arzuhal, nepoznavanje Japanske mitologije, a i umjetnosti.

Pisao sam ranije o Ukiyo-e umjetnosti koja je u Japanu bila popularna u periodu sa kraja 18 i u 19 stoljeću, jedno od poznatijih dijela (a koje se u današnjici intepretiralo kroz razno razne stvari i stereotipe vezane kako za japansku kulturu tako i za stereotipe o japanskim fetišima) je vezana za djelo jednog od najvećih umjetnika tog vremena Hokusai Katshishika i njegov rad Tako to ama - San ribareve žene.

Ja ću rad ipak staviti kao link, neki će reći da je umjetnost, neki nešto drugo, vi prosudite sami :D

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... ouched.jpg

Tako da @arzuhal, i tvoje insinuacije vezane za pređašni rad su vjerovatno opravdane ako sam razumio na šta si mislio :lol: :lol:
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#2956 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by piupiu »

arzuhal wrote:Poštovani gospodine Jung,

puno selama iz Sarajeva. Javljam se ponovo...Izgleda da mi se ono dešava opet...
:cry:

Image

:saveta:

Pokvarena mašta i prljave strasti. :D
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#2957 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by piupiu »

Auuu. Čak dvije hobotnice u zagrljaju sa ljudskom ženkom. Jedna nešto srče, druga nešto ubrizgava. :oops:

Pa da raspravimo. :D :lol:
User avatar
Krokodajl
Posts: 8276
Joined: 27/01/2016 12:36

#2958 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by Krokodajl »

piupiu wrote:
Auuu. Čak dvije hobotnice u zagrljaju sa ljudskom ženkom. Jedna nešto srče, druga nešto ubrizgava. :oops:

Pa da raspravimo. :D :lol:
Ako se uzme da je u većini antičkih kultura žena bila simbol zemlje, plodnosti, prirode.
Onda se ovo može interpretirati i kao "Kruženje vode u prirodi" :D
Last edited by Krokodajl on 22/01/2017 14:29, edited 1 time in total.
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#2959 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by piupiu »

Ja sam popravila taj 'lezbijski klinč'. Mislim da se ipak radi samo o bezazlenom zagrljaju. :lol:
User avatar
Krokodajl
Posts: 8276
Joined: 27/01/2016 12:36

#2960 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by Krokodajl »

piupiu wrote:Ja sam popravila taj 'lezbijski klinč'. Mislim da se ipak radi samo o bezazlenom zagrljaju. :lol:
Popravio sam eto i ja, ali ne zato jer mislim da je bezazlen zagrljaj, već jer ne znam da li se radi o hobotnici ili hobotnjaku ? kako se već kaže u muškom obliku :D

Mada ako ništa, na ovom djelu se manje više moze zaključiti šta se dešava.
Za razliku od Gospođica iz Avinjona.

Pablu moram vjerovati na riječ da se ovdje uistinu radi o ljudskim oblicima :D

Image

Prikladniji naziv bi bio "Noćne more gospodina iz Avinjona" :lol: :mrgreen:
Last edited by Krokodajl on 22/01/2017 14:40, edited 2 times in total.
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#2961 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by piupiu »

Krokodajl wrote:
piupiu wrote:Ja sam popravila taj 'lezbijski klinč'. Mislim da se ipak radi samo o bezazlenom zagrljaju. :lol:
Popravio sam eto i ja, ali ne zato jer mislim da je bezazlen zagrljaj, već jer ne znam da li se radi o hobotnici ili hobotnjaku ? kako se već kaže u muškom obliku :D
Kroki, skoncentriši se. Pričamo o kruženju vode u prirodi. :D :lol:

Image
User avatar
Krokodajl
Posts: 8276
Joined: 27/01/2016 12:36

#2962 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by Krokodajl »

Hmm

Da li je onda Arhimed kada je rekao "ne dirajte moje krugove" mislio na "ne dirajte moje žene"

?
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 5157
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#2963 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by ¤ jelena ¤ »

Jah, lako je reć skoncentriši se... :cry:

hobotnjak...vinjak...konjak...zemlja izlazećeg sunca...zornjak... :oops:

čilost...veselost...krepost...kruženje vode u prirodi...vječnost! :D

:run:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2964 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by Connaisseur Karlin »

piupiu wrote:
Auuu. Čak dvije hobotnice u zagrljaju sa ljudskom ženkom. Jedna nešto srče, druga nešto ubrizgava. :oops:

Pa da raspravimo. :D :lol:
piupiu, a kako zna da druga nesto ubrizgava :D vidis ja to tako ne vidim :D :lol:
“Shunga” is a Japanese erotic art genre. Hokusai’s masterpiece, The Dream of the Fisherman’s Wife, is one of the most salacious images in the history of the genre. The classic woodblock print shows a large, pink octopus performing cunnilingus on a woman who’s gone pearl diving. The woman’s head is thrown back in ecstasy, and a second, smaller octopus is kissing her mouth.


evo dokaza :) Google zna sve :-)
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2965 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by Connaisseur Karlin »

meni je erotska strana umjetnosti magneticna :-D

erotkse obmane u umjetnosti :D

Image
Bronze ‘flying phallus’ amulet, 1st BCE. It would be hung outside a house or shop doorway to ward off evil spirits. National Archaeological Museum, Naples.
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#2966 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by arzuhal »

piupiu wrote:
arzuhal wrote:Poštovani gospodine Jung,

puno selama iz Sarajeva. Javljam se ponovo...Izgleda da mi se ono dešava opet...
:cry:

Image

:saveta:

Pokvarena mašta i prljave strasti. :D
Pravo bosansko sikirica-rješenje i odgovor, kratko i jasno, haj kuči pa se žali ako ti šta ne paše...


Image

:mrgreen:
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#2967 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by arzuhal »

Oj, Gospode, eto vam Ljubinke, slijedi erotski antifeljton na temi, ja kidam nalevo :run:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2968 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by Connaisseur Karlin »

arzuhal wrote:Oj, Gospode, eto vam Ljubinke, slijedi erotski antifeljton na temi, ja kidam nalevo :run:
da,ima nekoliko dobrih muzeja erotkse umjetnosti :

NYC, Berlin, AMsterdam :-D
User avatar
Krokodajl
Posts: 8276
Joined: 27/01/2016 12:36

#2969 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by Krokodajl »

Ima onaj muzej u Rejkjaviku, istina nije vezan za umjetnost ali jeste za phallus :D
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2970 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by Connaisseur Karlin »

Krokodajl wrote:Ima onaj muzej u Rejkjaviku, istina nije vezan za umjetnost ali jeste za phallus :D
taj treba posjetiti,meni je na listi :-D
najveci muzej , tj. sa najvecim brojem erotskih eksponata je u Berlinu :)
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2971 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by Connaisseur Karlin »

Image

:D
A gouache painting of a camel composed of copulating humans, India. 19th century.
London
User avatar
Vipera berus
Posts: 21996
Joined: 02/02/2010 10:48
Location: Još uvijek u opancima...

#2972 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by Vipera berus »

Krokodajl wrote:

Horon, Turski ples, zastupljen na obalama crnog mora, od Zonguldaka pa do Gruzijske granice, mislim da je pjesma od Fuata Sake, poznati interpretator horon pjesama i pjesama Karadeniza, tj Crnog Mora.
:thumbup:
Ne znam ni sama koliko puta sam odgledala ovaj video u zadnjih par godina :-D
Ali...
ovi čilci su neprevaziđeni u igri horona :D

:run:
User avatar
Vipera berus
Posts: 21996
Joined: 02/02/2010 10:48
Location: Još uvijek u opancima...

#2973 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by Vipera berus »

piupiu wrote:
Connaisseur Karlin wrote:procitah slAvenska :D

:thumbup:

I ja tako kažem. Onda dodje Kliz pa nešto gundja. Gundj. Gundj. :oops:
I ja kažem Slaveni, a moRe Kliz gunđati kol'ko 'oće :D
User avatar
Vipera berus
Posts: 21996
Joined: 02/02/2010 10:48
Location: Još uvijek u opancima...

#2974 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by Vipera berus »

arzuhal wrote:
I ovo bi trebala biti slika / predstava mede koji nosi ukradenog konja? Da nisam pročitao tvoj post, a prema facama i mede i konja, te položajima njihovih tijela, ja bih s nokta rek'o nešto sasvim drukčije...Dal' je tu riječ o mom nepoznavanju japanske mitologije ili tek prostodušnom, dobroćudnom bosanskom shvatanju, ne znam...
Kako god... čudna je ova japanska umjetnost :D
Mnogo je ovaj konj ves'o, obzirom da će biti nečiji ručak :D
User avatar
Vipera berus
Posts: 21996
Joined: 02/02/2010 10:48
Location: Još uvijek u opancima...

#2975 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by Vipera berus »


U videu možete vidjeti slike Bouguereau-a (2 u 1 :D ) :)
Post Reply