Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#2951 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

I to je jedna vrsta ekstrema... negdje sam skoro pročitao da je lik u americi izvršio samoubistvo jer ga je kolegca s posla optužila da ju je na poslu silovao. Frajer imao ženu i dvoje djece, ostao bez posla, okolina ga zbog toga odbacila jer je malo mjesto (zaboravi ime). Napustila ga je i njegova žena i on je onda izvršio samoubistvo, jer je podlegao tim etiketiranjima... na kraju se ispostavilo da ga je žena namjerno optužila, jer je ganjala njegovu poziciju u firmi...

Zbog naprijed navedenog sam za ravnopravnost, ali protiv #metoo i sličnih sranja...
Last edited by MarlboroGold on 09/03/2018 09:07, edited 1 time in total.
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#2952 Re: Danasnji "feminizam"

Post by wewa »

ST11
Posts: 785
Joined: 09/03/2015 12:24

#2953 Re: Danasnji "feminizam"

Post by ST11 »

Kratko i sadrzajno.

User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2954 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

seln wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
Haize, na Zapadu to odrade za 24 sata :) reputacija postane ugorzena, padne biznis ,i cao, nema vise ugovora , jer ista kompanije i dalje suradjuej sa osobm koja disimnira zena , a vjerovatno on nema postovanja ni prema vlastitoj majci, sestri surpzi, prijateljcii. Oh da, ovo je u BiH bauk, a na Zapadu normlanost :thumbup:
Dakle, tebi je normalno da neciji zivot i egzistencija budu unisteni da bi se umirio bijes uvrijedjene zene?
pa sam je sebi kriv :D
User avatar
edo_79
Posts: 43549
Joined: 14/10/2009 11:10
Location: I tam i vam... a ni tam ni vam

#2955 Re: Danasnji "feminizam"

Post by edo_79 »

Bloo wrote:
Connaisseur Karlin wrote:idem sa sad namazati uljem, kerozinom, sto prije uhvatim pod ruke, da vam postanem seksi :oops:
I onda pripali jednu cigaru........


:mrgreen:
Ima da bude VATRA ŽIVA :mrgreen:
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#2956 Re: Danasnji "feminizam"

Post by seln »

Connaisseur Karlin wrote:
seln wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
Haize, na Zapadu to odrade za 24 sata :) reputacija postane ugorzena, padne biznis ,i cao, nema vise ugovora , jer ista kompanije i dalje suradjuej sa osobm koja disimnira zena , a vjerovatno on nema postovanja ni prema vlastitoj majci, sestri surpzi, prijateljcii. Oh da, ovo je u BiH bauk, a na Zapadu normlanost :thumbup:
Dakle, tebi je normalno da neciji zivot i egzistencija budu unisteni da bi se umirio bijes uvrijedjene zene?
pa sam je sebi kriv :D
Koliki mora biti osjecaj inferiornosti i zelje za osvetom, pa da pozelis neciju glavu zbog jedne rijeci?
Prije je katul-ferman stizao iz Stambola, sad ga pise #meetoo.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2957 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

seln wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
seln wrote:
Dakle, tebi je normalno da neciji zivot i egzistencija budu unisteni da bi se umirio bijes uvrijedjene zene?
pa sam je sebi kriv :D
Koliki mora biti osjecaj inferiornosti i zelje za osvetom, pa da pozelis neciju glavu zbog jedne rijeci?
Prije je katul-ferman stizao iz Stambola, sad ga pise #meetoo.
Krivo je drustvo koje je dopustalo takvo ponasanje :) Tokom turbulentnih perioda, na nekome se kola slome!

Svako treba biti odgovoran za vlastito ponasanje :)
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#2958 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Tomahawk11 »

seln wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
Hakiz wrote: Hoću reći, što su napali Buybook? Nije Buybook nudio fildžan viška. Nudio je jedan čovjek, nije nudila firma.

Kako misliš otpustiti suvlasnika jedne firme? Ne uposlenika, nego suvlasnika? Uništiti mu firmu i time ostaviti bez posla uposlenike koji nisu krivi? Kako ga natjerati da proda svoj udio u firmi ako to ne želi, koji zakon mu to može narediti?

De malo žene, smanjite estrogen i razmišljajte. Znam da je histerija imanentna ženama, ali malo pokušajte preuzeti nešto i od muškaraca, naime racio i razum. Možda vam pomogne.
Haize, na Zapadu to odrade za 24 sata :) reputacija postane ugorzena, padne biznis ,i cao, nema vise ugovora , jer ista kompanije i dalje suradjuej sa osobm koja disimnira zena , a vjerovatno on nema postovanja ni prema vlastitoj majci, sestri surpzi, prijateljcii. Oh da, ovo je u BiH bauk, a na Zapadu normlanost :thumbup:
Dakle, tebi je normalno da neciji zivot i egzistencija budu unisteni da bi se umirio bijes uvrijedjene zene?
Ma pusti je, kako ona to predstavlja, mi u BiH još uvijek živimo u feudalnom dobu, nama je sve još uvijek bauk, isto ko da priča o pustinjskim dijelovima Čada :roll:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2959 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

Kod mene, na poslu, su osobe letile sa posla radi dugog jezika , jer im je disiminacija bila "opce-prihvacena" :)
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#2960 Re: Danasnji "feminizam"

Post by triconja »

Jastaradi da je tako u braku kad se fino ne uspostave odnosi u braku i kompromisom odredi kako i sta. Jebiga najlakse je sutit a kad kasnije bude da hairlija lezi po citav dan a djeca po 18 godina nesta pocet o poslovima :lol: :lol: :lol: .
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#2961 Re: Danasnji "feminizam"

Post by wewa »

triconja wrote:
Jastaradi da je tako u braku kad se fino ne uspostave odnosi u braku i kompromisom odredi kako i sta. Jebiga najlakse je sutit a kad kasnije bude da hairlija lezi po citav dan a djeca po 18 godina nesta pocet o poslovima :lol: :lol: :lol: .
meni se cini da ti si procitao do pola.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#2962 Re: Danasnji "feminizam"

Post by triconja »

wewa wrote:
triconja wrote:
Jastaradi da je tako u braku kad se fino ne uspostave odnosi u braku i kompromisom odredi kako i sta. Jebiga najlakse je sutit a kad kasnije bude da hairlija lezi po citav dan a djeca po 18 godina nesta pocet o poslovima :lol: :lol: :lol: .
meni se cini da ti si procitao do pola.
Nisam ni do pola, procito naslov i 10 slika :lol:
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#2963 Re: Danasnji "feminizam"

Post by wewa »

steta, bas je dobar clanak/strip. :)
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#2964 Re: Danasnji "feminizam"

Post by triconja »

wewa wrote:steta, bas je dobar clanak/strip. :)
Procito sam i opet ostajem pri tome da se na vrijeme nije dogovorilo o obavezama. Meni je tesko za pojmiti da zaposlene zene sve rade u kuci, u nekim slucajevima cak i kad hairlija nema posla pa lezi u kuci. Mislim da je ejdan od razloga to sto se prica o "ravnopravnosti" potegne tek kad se ustale neke norme ponasanja u zajednici i tad to bude kasno, jer hairlija hoce ono sto je naviko i more i degenjek past da se uspostavi stari nacin.

A ovo da musko kad nesta radi slusa komande sa "vrha" i radi njih bez puno razmisljanja o drugim stvarima je stvar kondicioniranja od malih nogu.
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#2965 Re: Danasnji "feminizam"

Post by wewa »

triconja wrote:
wewa wrote:steta, bas je dobar clanak/strip. :)
Procito sam i opet ostajem pri tome da se na vrijeme nije dogovorilo o obavezama. Meni je tesko za pojmiti da zaposlene zene sve rade u kuci, u nekim slucajevima cak i kad hairlija nema posla pa lezi u kuci. Mislim da je ejdan od razloga to sto se prica o "ravnopravnosti" potegne tek kad se ustale neke norme ponasanja u zajednici i tad to bude kasno, jer hairlija hoce ono sto je naviko i more i degenjek past da se uspostavi stari nacin.

A ovo da musko kad nesta radi slusa komande sa "vrha" i radi njih bez puno razmisljanja o drugim stvarima je stvar kondicioniranja od malih nogu.
poenta i jeste u ovoj zadnjoj recenici - drustveno smo uslovljeni na ovakvu podjelu, da zene organizuju sve i obavljaju pola posla, a da muskarci cekaju da im se kaze sta je to sto bi trebalo uraditi.

dakle, treba mijenjati drustvo u cjelini, pa bi se i pojedinacni odnosi u braku lakse ugovarali.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#2966 Re: Danasnji "feminizam"

Post by triconja »

wewa wrote:
triconja wrote:
wewa wrote:steta, bas je dobar clanak/strip. :)
Procito sam i opet ostajem pri tome da se na vrijeme nije dogovorilo o obavezama. Meni je tesko za pojmiti da zaposlene zene sve rade u kuci, u nekim slucajevima cak i kad hairlija nema posla pa lezi u kuci. Mislim da je ejdan od razloga to sto se prica o "ravnopravnosti" potegne tek kad se ustale neke norme ponasanja u zajednici i tad to bude kasno, jer hairlija hoce ono sto je naviko i more i degenjek past da se uspostavi stari nacin.

A ovo da musko kad nesta radi slusa komande sa "vrha" i radi njih bez puno razmisljanja o drugim stvarima je stvar kondicioniranja od malih nogu.
poenta i jeste u ovoj zadnjoj recenici - drustveno smo uslovljeni na ovakvu podjelu, da zene organizuju sve i obavljaju pola posla, a da muskarci cekaju da im se kaze sta je to sto bi trebalo uraditi.

dakle, treba mijenjati drustvo u cjelini, pa bi se i pojedinacni odnosi u braku lakse ugovarali.
Nadam se da znas da mijenjanje drustva znaci vise pravila i zakona koji se moraju postovati, a sto je vise pravila i zakona to je blize fasizmu. I danas postoji neki kostur kako bi trebala ta zajednica da izgleda ali je slabo definisano i na ljudima je da dodefinisu prilikom stupanja u brak kako ce izgledati prava i obaveze u istom. Nadam se da si i ti ako si udata pricala o obavezama koje bi trebali imati ti i muz u buducoj zajednici pa ste se dogovorili o "poslu" prije sklapanja istog.
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#2967 Re: Danasnji "feminizam"

Post by wewa »

triconja wrote: Nadam se da znas da mijenjanje drustva znaci vise pravila i zakona koji se moraju postovati, a sto je vise pravila i zakona to je blize fasizmu. I danas postoji neki kostur kako bi trebala ta zajednica da izgleda ali je slabo definisano i na ljudima je da dodefinisu prilikom stupanja u brak kako ce izgledati prava i obaveze u istom. Nadam se da si i ti ako si udata pricala o obavezama koje bi trebali imati ti i muz u buducoj zajednici pa ste se dogovorili o "poslu" prije sklapanja istog.
ne bih se slozila s ovom korelacijom drustvenih promjena i pravila... nije zakon taj koji odredjuje vezu izmedju dvoje ljudi i njihovu sporazumnu interakciju. uloge koje preuzimamo na sebe su upravo drustveno uslovljene, sto znaci da ono kako drustvo danas definise stereotipne uloge nije adekvatno i nije fer.

mnogo je lakse dogovarati odnose s partnerom ako je partner odgajan na slican nacin koji potice ravnopravan odnos zasnovan na odgovornosti, medjusobnom uvazavanju i postovanju. no nije lako ni odgajati dijete mimo tradicionalnih uloga - zgodno bi recimo bilo analizirati vokabular foruma, pa vidjeti koliko se cesto upotrijebe rijeci poput: papucar, zenturaca i slicne.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79548
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#2968 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Velkoski »

zašto uopšte imati partnera u 2018. godini :sad: :mrgreen:
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#2969 Re: Danasnji "feminizam"

Post by wewa »

Velkoski wrote:zašto uopšte imati partnera u 2018. godini :sad: :mrgreen:
to je na tebi da odlucis, da li i zasto.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#2970 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

wewa wrote:
triconja wrote: Nadam se da znas da mijenjanje drustva znaci vise pravila i zakona koji se moraju postovati, a sto je vise pravila i zakona to je blize fasizmu. I danas postoji neki kostur kako bi trebala ta zajednica da izgleda ali je slabo definisano i na ljudima je da dodefinisu prilikom stupanja u brak kako ce izgledati prava i obaveze u istom. Nadam se da si i ti ako si udata pricala o obavezama koje bi trebali imati ti i muz u buducoj zajednici pa ste se dogovorili o "poslu" prije sklapanja istog.
ne bih se slozila s ovom korelacijom drustvenih promjena i pravila... nije zakon taj koji odredjuje vezu izmedju dvoje ljudi i njihovu sporazumnu interakciju. uloge koje preuzimamo na sebe su upravo drustveno uslovljene, sto znaci da ono kako drustvo danas definise stereotipne uloge nije adekvatno i nije fer.

mnogo je lakse dogovarati odnose s partnerom ako je partner odgajan na slican nacin koji potice ravnopravan odnos zasnovan na odgovornosti, medjusobnom uvazavanju i postovanju. no nije lako ni odgajati dijete mimo tradicionalnih uloga - zgodno bi recimo bilo analizirati vokabular foruma, pa vidjeti koliko se cesto upotrijebe rijeci poput: papucar, zenturaca i slicne.
Da uzmem najblatantniji primjer - pičko.
Da prostite na izrazu.

Mada je Šerbedžija to malo drugačije postavio, ali je ideja ista.
User avatar
Truba
Posts: 93806
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#2971 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Truba »

najbolji je epitet grlo

kakve pičoke i trebe

ima li puno grla u kafani :lol:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79548
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#2972 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Velkoski »

ko još ide u klasične kafane, je l' to postoji :D samo partije brt
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#2973 Re: Danasnji "feminizam"

Post by triconja »

Velkoski wrote:zašto uopšte imati partnera u 2018. godini :sad: :mrgreen:
Slazem se sa tim iskazom :thumbup:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2974 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

wewa wrote: mnogo je lakse dogovarati odnose s partnerom ako je partner odgajan na slican nacin koji potice ravnopravan odnos zasnovan na odgovornosti, medjusobnom uvazavanju i postovanju. no nije lako ni odgajati dijete mimo tradicionalnih uloga - zgodno bi recimo bilo analizirati vokabular foruma, pa vidjeti koliko se cesto upotrijebe rijeci poput: papucar, zenturaca i slicne.
:D :thumbup:
User avatar
Matzan
Posts: 7049
Joined: 16/01/2015 13:25

#2975 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Matzan »

Image

:D
Post Reply