Pozari i poplave. Zastita prirode, suma i ekologije

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#2951 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Not My Idea »

Paulaner wrote:
Not My Idea wrote:Zenicani, Ako imate deka I odjece, skupite pa nosite u kasarnu, puna je djece iz Topcic polja I Maglaja.
Pa kako su ih odvukli tamo kad se ne moze proci :? Mislim da to nije tacna informacija :-?
Ja sam evo sad odvukla. U lameli je crveni krst I tu masa naroda donosi. I odjecu I hranu,mlijeko,vodu. Da se najezis koliko ljudi pomaze
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#2952 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

OPŠTINA ŠAMAC!! HITNO!

U Šamcu kod elektro distribucije nalazi se šesteročlana porodica sa dvoje male djece u bezizlaznoj situaciji! Molimo sve da pomognu na bilo koji način ili da nam daju bilo kakvu informaciju o toj porodici! Hvala
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#2953 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by General War »

free_spirit wrote:Kakvo je stanje na putevima? Ima li ko informaciju moze li se iz Tuzle sa Sarajvo?
Ni ne pokusavaj...
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#2954 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Not My Idea »

Dovlace ih helikopterima na crkvicko brdo. Sad je prikazivalo na tv-U kasarnu. Puna je naroda,strasno gledat
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#2955 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Jimmy McNulty »

[quote="Not My Idea"
Ja sam evo sad odvukla. U lameli je crveni krst I tu masa naroda donosi. I odjecu I hranu,mlijeko,vodu. Da se najezis koliko ljudi pomaze[/quote]
Danas na mašinskom fakultetu su se isto ogromne količine svega skupile....svaka čast svim ljudima, srce mi je danas ko Zeenica bilo veliko kada sam vidio kako svi daju neku pomoc, u skladu sa svojim mogucnostima!
User avatar
Herr Flick
Posts: 9090
Joined: 02/04/2012 13:00

#2956 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Herr Flick »

StupskaBitanga wrote:Kud će sva ova voda iz Doboja i otići
Isparit ce ako bude suncano i toplo :-)
User avatar
Paulaner
Posts: 271
Joined: 04/01/2014 21:23

#2957 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Paulaner »

Not My Idea wrote:
Paulaner wrote:
Not My Idea wrote:Zenicani, Ako imate deka I odjece, skupite pa nosite u kasarnu, puna je djece iz Topcic polja I Maglaja.
Pa kako su ih odvukli tamo kad se ne moze proci :? Mislim da to nije tacna informacija :-?
Ja sam evo sad odvukla. U lameli je crveni krst I tu masa naroda donosi. I odjecu I hranu,mlijeko,vodu. Da se najezis koliko ljudi pomaze
I ja sam danas odnio u Lamelu,zato kazem,u Kasarnu se ne moze proci,helikopteri spustaju ljude na Crkvicko brdo i ne znam gdje ih voze,al u Kasarnu mislim da ne :thumbup:
User avatar
House
Posts: 51373
Joined: 17/03/2010 15:36

#2958 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by House »

Isto Cunami ocam` :-)
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#2959 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by General War »

Skream wrote:
free_spirit wrote:Kakvo je stanje na putevima? Ima li ko informaciju moze li se iz Tuzle sa Sarajvo?
mislim samo preko Zvornika
Ne vjerujem, putna dionica preko han pijeska je koliko zna jos neprohodna, nisam cuo da su je jos osposobili.
User avatar
guber90
Posts: 1982
Joined: 23/08/2010 15:54

#2960 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by guber90 »

Tyke wrote:
Skream wrote:u Tz trenutno ne pada kiša, bar istočni dio grada
Zadnjih sat vremena opet pada kisa u Tuzli, barem od centra grada do Mosnika, gdje sam se kretao.

Nivo vode u Jali je opao cca 2-2,5m. Ali zato klizista se nizu kao na traci, a tu se nazalost nista ne moze. U Mejdanu je trenutno nekoliko porodica, mislim da ce se razmjestati na Dubrave i jos par mjesta. Apeluju se i gradjani Tz da pruze prenociste i osnovne namirnice tim ljudima.
Krenula je nanovo poprilicno jakim intenzitetom i na podrucju Sjenjaka, Brcanske itd. ne znam za ostatak.
zavrzlama
Posts: 10463
Joined: 15/01/2006 18:35

#2961 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by zavrzlama »

Skream wrote:
free_spirit wrote:Kakvo je stanje na putevima? Ima li ko informaciju moze li se iz Tuzle sa Sarajvo?
mislim samo preko Zvornika
Ima li sanse da put Tuzla -Sarajevo do ponedjeljka bude prohodan...ja letim za Tursku u utorak izutra :(
User avatar
Janjicar
Posts: 5605
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#2962 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Janjicar »

U okolini Tuzle ponovo kisa pocinje da pada :/
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#2963 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Alfons Kauders »

zna li neko sta je sa zeljeznica?

put dolinom bosne ide dosta nize od pruge... znam da su sinoc kontali prugom pokusati do maglaja, ali nije moglo
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#2964 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »



Modriča pod vodom
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#2965 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by StupskaBitanga »

zavrzlama wrote:
Skream wrote:
free_spirit wrote:Kakvo je stanje na putevima? Ima li ko informaciju moze li se iz Tuzle sa Sarajvo?
mislim samo preko Zvornika
Ima li sanse da put Tuzla -Sarajevo do ponedjeljka bude prohodan...ja letim za Tursku u utorak izutra :(
vjerovatno hoće jer iduće sedmice najavljuju visoke temperature
User avatar
pink floydd
Posts: 6044
Joined: 04/01/2012 14:06
Location: Vinograd

#2966 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by pink floydd »

Kakva je situacija sa namirnicama u trgovinama u ovim gradovima koji nisu potopljeni.

U Banovićima nestašica brašna, i ako se gdje nađe 25 maraka je vreća (u Merkatoru). Je li ih sramota zarađivati na nečijoj nesreći :cry:
User avatar
Skream
Posts: 1739
Joined: 11/11/2010 02:26
Location: Night Shift

#2967 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Skream »

General War wrote:
Skream wrote:
free_spirit wrote:Kakvo je stanje na putevima? Ima li ko informaciju moze li se iz Tuzle sa Sarajvo?
mislim samo preko Zvornika
Ne vjerujem, putna dionica preko han pijeska je koliko zna jos neprohodna, nisam cuo da su je jos osposobili.
Bihamk Bosanskohercegovački Auto-moto Klub
Uspostavljen je saobraćaj na dionici magistralnog puta M-1.8 Tuzla-Orašje. Od Tuzle se može do Zvornika, a prema posljednjim informacijama uspostavljen je saobraćaj i na dionici M-19 Zvornik-Drinnjača, tako da se saobraćaj iz Tuzle prema Sarajevu sada može odvijati preko Zvornika, Milića, Vlasenice i Sokoca. I dalje je obustavljen saobraća od Lukavca ka Doboju, kao i putevi iz Tuzle prema Bijeljini i Živinicama.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#2968 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

Alfons Kauders wrote:zna li neko sta je sa zeljeznica?

put dolinom bosne ide dosta nize od pruge... znam da su sinoc kontali prugom pokusati do maglaja, ali nije moglo
Rade na raščišćavanju jer je masa odrona usput a na nekim mjestima je voda odnijela kompletan tucanik u dužini od 100 metara pa su pragovi i pruga bez potpore a koliko se sjećam na jednom mjestu je i pomjerena zbog odrona.
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#2969 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Not My Idea »

Paulaner wrote:
Not My Idea wrote:
Paulaner wrote: Pa kako su ih odvukli tamo kad se ne moze proci :? Mislim da to nije tacna informacija :-?
Ja sam evo sad odvukla. U lameli je crveni krst I tu masa naroda donosi. I odjecu I hranu,mlijeko,vodu. Da se najezis koliko ljudi pomaze
I ja sam danas odnio u Lamelu,zato kazem,u Kasarnu se ne moze proci,helikopteri spustaju ljude na Crkvicko brdo i ne znam gdje ih voze,al u Kasarnu mislim da ne :thumbup:
Pa.ne moze se proc autom al.nose ljudi pjeske vrece
Nemoj demoralisat narod,nit govorit da ne moze. Moze pjeske. Nije preko bijela svijeta
Boskero
Posts: 481
Joined: 21/08/2013 05:08

#2970 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Boskero »

.
Last edited by Boskero on 29/10/2017 01:05, edited 1 time in total.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#2971 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by General War »

zavrzlama wrote:
Skream wrote:
free_spirit wrote:Kakvo je stanje na putevima? Ima li ko informaciju moze li se iz Tuzle sa Sarajvo?
mislim samo preko Zvornika
Ima li sanse da put Tuzla -Sarajevo do ponedjeljka bude prohodan...ja letim za Tursku u utorak izutra :(
Ma jedan suh dan ce biti dovoljan da se put djelimicno osposobi (nedelja-ponedeljak ne najavljuju neku jaku kisu) tako da nebi trebalo da bude problem
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#2972 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by StupskaBitanga »

u Sarajevu su rafe prazne a kamo li u manjim mjestima
Jučer u Bingo Otoka ljudi nose kao da će WW3
User avatar
raskopusa
Posts: 706
Joined: 24/01/2012 12:42

#2973 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by raskopusa »

Janjicar wrote:U okolini Tuzle ponovo kisa pocinje da pada :/
bem ti vise kisu.zar nije dovoljno nevolje.
User avatar
eluna
Posts: 12242
Joined: 06/05/2009 21:29

#2974 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by eluna »

NA RSG RADIJU SAD SE JAVLJA UPRAVNIK BRANE NA MODRACU I KAŽE DA JE PRED PUCANJEM ..... ne znam koliko je istina, ali to ide na radiju pa samo prenosim :( :( :(
Peryton_
Posts: 1241
Joined: 04/11/2011 21:23
Location: Tuzla

#2975 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Peryton_ »

Nije da pada nego pljusti.

Evo sada dolazim, od jucer ujutro je akcija na evakuaciji ljudi u Srebreniku.
Sva sreca pa niko nije poginuo.
Svaka cast ljudima, volonterima CRvenog kriza i obicnim gradjanima koji su pritekli u pomoc.
Sada su problem klizista, na opstini Srebrenik do 15.00 danas je prijavljeno odo 300 novih klizista.
Havarija.
Post Reply