First vice-premier of the new Crimean Government Ruslan Timirhaliev is Tatar
Ukrajina
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#2951 Re: Ukrajina
Tatari su sada integrisani u nove vlasti na Krimu. Između ostalog, Tatar je zamjenik premijera.
-
zilog
- Posts: 9066
- Joined: 06/03/2009 11:19
#2952 Re: Ukrajina
Vjerovatno isti oni koji ginu u Afganistanu, Iraku... Zamisli kako bi to izgledalo kada bi neko napao zemlju clanicu? Prestrasno.sportman1 wrote:-ti stvarno smatras da ce ameri ili danci,finci,hrvati itd. ginut za estonce? to ti je samo na papiru bolan,u teoriji. realnost je druga prica.
Ti stvarno smatras da ce se legitimnost i smisao postojanja NATO urusiti, tako sto ce se Rusima pustiti da udju METAR na teritoriju Estonije. Mozda da se u paketu predaju Bugarska, Rumunija i Poljska?
-
swanfilter
- Posts: 10811
- Joined: 06/06/2008 18:52
#2953 Re: Ukrajina
Sve nekako, al sa ovom tvrdnjom dokazujes koliko si pristrasan po pitanju Ukrajine, a posebno kada je u pitanju opoziv Janukovica. Ukrajina ima ustav koji veoma decidno nalaze kako i sta, a ono sto se je desilo sa Janukovicem nije bilo po Ustavu te drzave. Bez obzira na tragicne događaje. Nova garnitura uhljupa je stvarno dosla na vlast voljom VELIKE vecine Ukrajincaca ...It_is_a_Leclerc wrote:Veoma je zanimljivo ovo što Rusi rade. Agresiju (dakle, agresiju, kao takvu) pravdaju činjenicom da "tamo žive Rusi".
Bože me prosti, ali, podsjetite me zašto je ono Hitler okupirao Sudete i napao Danzig ?!![]()
Ukrajinske patriote su, unatoč ovoj grupi rusofila, i dalje većina u svojoj domovini, kao što su i Bošnjaci u BiH. Separtizam će se obiti od glavu onima koji krenu putem otcjepljenja etnički očišćenih parcela. Kako u Ukrajini, tako i u BiH. Obit će se, naravno, o umišljenje ruske glavundure koje podstrekivaju secesiju i građanski rat u Ukrajini.
Niko Rusiji, ni rusofilima, kako u Ukrajini i Rusiji, tako i ovih naših domicilnih, nije kriv što je ukrajinski parlament, sa dvotrećinskom većinom glasova opozvao predsjednika države i raspisao izbore. To je legalna, legitimna i duboko demokratska odluka jednog zakonodavnog tijela. Svi oni koji se s time ne slažu, moraju se miriti sa voljom većine. Ja znam da to teško pada fanovima države u kojoj su dva čovjeka u vlast već 15 godina, i u kojoj je praktički po život opasno biti opozicija, ali polahko..naučit će se.
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#2954 Re: Ukrajina
Koja većina Ukrajine ?! Pa, ljudi dragi, ukrajinske patriote i samosvjesni građani su velika većina ukrajinskog stanovništva. Bazen oko Crnog mora, i nešto malo na istoku, je sve rusofila što ima u Ukrajini.
Oni ne prihvataju odluke parlamenta, ne priznaju ukrajinsku državu, i žele priključenje susjednoj državi.
Jel vi shvatate o kojem se ovdje obrascu radi ?! Ajde probajte umjesto Krima pojmiti Republiku Srpsku. "Narod koji ne priznaje državu, osniva svoje organe vlasti, a strana vojna sila prelazi državnu granicu ne bi li ih zaštitila od legalne i legitimne vlasti te države". I dalje ne zvuči poznato ?!
Oni ne prihvataju odluke parlamenta, ne priznaju ukrajinsku državu, i žele priključenje susjednoj državi.
Jel vi shvatate o kojem se ovdje obrascu radi ?! Ajde probajte umjesto Krima pojmiti Republiku Srpsku. "Narod koji ne priznaje državu, osniva svoje organe vlasti, a strana vojna sila prelazi državnu granicu ne bi li ih zaštitila od legalne i legitimne vlasti te države". I dalje ne zvuči poznato ?!
-
zilog
- Posts: 9066
- Joined: 06/03/2009 11:19
#2955 Re: Ukrajina
328 od mogucih 449 parlamentaraca (izglasanih na proslim izborima) je glasalo za opoziv Janukovica. Sta to predstavlja, nego legitimitet? Tituske, sa ruskom vojnom podrskom, mogu harati po Krimu i istoku Ukrajine, ali nemaju nikakav legitimitet.iscrtani čovek wrote:Malo si se zbunio...,,demokrate'' su vlast osvojile puškom i ulicom, a ne izborima.
Njihove odluke, kao što vidiš, u velikom delu Ukrajine nemaju nikakav legitimitet.
-
jastuk1
- Posts: 3855
- Joined: 17/09/2010 14:38
#2956 Re: Ukrajina
ZILOG, EZ JUŽUAL, "argumentacija" ti ništa ne valja.
--------------------------------------
NO, PRANJE RUKU JE KRENULO...
NAKON OVE IZJAVE LAGARDE, rasparčavanje Ukrajine je čini se apsolutno gotova stvar:
Izvršna direktorica Međunarodnog monetarnog fonda (MMF) Christine Lagarde je rekla da bi Ukrajina u ovoj fazi trebalo prestati javno zahtjeva financijsku pomoć od nekoliko milijardi iz inozemstva.
"Ne vidimo u Ukrajini ništa dovoljno kritično što bi u ovom trenutku moglo opravdati paniku", rekla je Lagarde.
Nešto ranije glasnogovornik Bijele kuće Jay Carney je rekao da SAD za sada nisu odlučile na koji će način pružiti pomoć Ukrajini.
"Sagledava sve opcije uključujući izdvajanje kredita. Ali za sada nismo donijeli odluku o tome kakvu dodatnu pomoć SAD mogu pružiti Ukrajini ", rekao je Carney.
--------------------------------------
NO, PRANJE RUKU JE KRENULO...
NAKON OVE IZJAVE LAGARDE, rasparčavanje Ukrajine je čini se apsolutno gotova stvar:
Izvršna direktorica Međunarodnog monetarnog fonda (MMF) Christine Lagarde je rekla da bi Ukrajina u ovoj fazi trebalo prestati javno zahtjeva financijsku pomoć od nekoliko milijardi iz inozemstva.
"Ne vidimo u Ukrajini ništa dovoljno kritično što bi u ovom trenutku moglo opravdati paniku", rekla je Lagarde.
Nešto ranije glasnogovornik Bijele kuće Jay Carney je rekao da SAD za sada nisu odlučile na koji će način pružiti pomoć Ukrajini.
"Sagledava sve opcije uključujući izdvajanje kredita. Ali za sada nismo donijeli odluku o tome kakvu dodatnu pomoć SAD mogu pružiti Ukrajini ", rekao je Carney.
- Hame_
- Posts: 7605
- Joined: 31/08/2007 21:42
- Location: Srebrenik, Županija tuzlanska, HiB, Europa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce,... odosmo u PM!
- Contact:
#2957 Re: Ukrajina
Doživih i to,... igranka na granici s Rusijom.
Mudre glave, mi pojma nemamo, vi znate šta nama treba, konspiracije, tam vam, vam tam,... Putin tip davi tigra bijelog - toooo!
Eto, džabe ste krečili.
Daleko vam more svima bilo
Mudre glave, mi pojma nemamo, vi znate šta nama treba, konspiracije, tam vam, vam tam,... Putin tip davi tigra bijelog - toooo!
Eto, džabe ste krečili.
Daleko vam more svima bilo
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#2958 Re: Ukrajina
Pa otprilike je kao sa RSom, circa 30% populacije.It_is_a_Leclerc wrote:Koja većina Ukrajine ?! Pa, ljudi dragi, ukrajinske patriote i samosvjesni građani su velika većina ukrajinskog stanovništva. Bazen oko Crnog mora, i nešto malo na istoku, je sve rusofila što ima u Ukrajini.
Oni ne prihvataju odluke parlamenta, ne priznaju ukrajinsku državu, i žele priključenje susjednoj državi.
Jel vi shvatate o kojem se ovdje obrascu radi ?! Ajde probajte umjesto Krima pojmiti Republiku Srpsku. "Narod koji ne priznaje državu, osniva svoje organe vlasti, a strana vojna sila prelazi državnu granicu ne bi li ih zaštitila od legalne i legitimne vlasti te države". I dalje ne zvuči poznato ?!
Samo treba biti jasno da u vanjskoj politici vazi samo jedan argument: jaci tlaci.
Ili sto je davno jedan car rekao: Rusija ima samo dva saveznika: vojsku i mornaricu.
-
udar 99
- Posts: 284
- Joined: 13/02/2014 20:48
#2959 Re: Ukrajina
Hame_ wrote:Doživih i to,... igranka na granici s Rusijom.
Mudre glave, mi pojma nemamo, vi znate šta nama treba, konspiracije, tam vam, vam tam,... Putin tip davi tigra bijelog - toooo!
Eto, džabe ste krečili.
Daleko vam more svima bilo
prvo sagledaj iz istorijskoga ugla , sta i kako se svijet nasao u ovako budalastoj i opasnoj situaciji ?
ko je prvi pomahnitao u ime krupnoga kapitala te poceo zavoditi "red" po planeti sijuci haos i smrt ?
ko ?
a sada mozemo svi zajedno da zanjemo ne oluju nego orkan !
-
iscrtani čovek
- Posts: 343
- Joined: 10/03/2013 18:24
#2960 Re: Ukrajina
Ma da. Donete su kad se silom upalo u parlament i osvojio se centar grada.zilog wrote:328 od mogucih 449 parlamentaraca (izglasanih na proslim izborima) je glasalo za opoziv Janukovica. Sta to predstavlja, nego legitimitet? Tituske, sa ruskom vojnom podrskom, mogu harati po Krimu i istoku Ukrajine, ali nemaju nikakav legitimitet.iscrtani čovek wrote:Malo si se zbunio...,,demokrate'' su vlast osvojile puškom i ulicom, a ne izborima.
Njihove odluke, kao što vidiš, u velikom delu Ukrajine nemaju nikakav legitimitet.
Pitaj građane Donjecka, Harkova, Sevastopolja, priznaju li taj parlament i njegove odluke.
Na stranu sve, da ne pričamo navijački-ne mislim ja da je Janukovič ikakav političar vredan podrške i bilo kakve žrtve. A bi li ti kao građanin, da te vodi jedan Kličko ? Je li tebi normalno da za malo vlasti radi to što radi ? Poziva na mobilizaciju, koga, trećina zemlje je protiv njega ? Da neće on možda ginuti protiv Rusa ? Oće šipak, nagrabusiće sirotinja, ko i uvek...
- dječak sa šibicama
- Posts: 51222
- Joined: 29/06/2011 23:39
#2961 Re: Ukrajina
Vidi sto im je krivo, a prije tacno 7 dana ste slavili.
A lijepo vam je receno, samo da prodju ZOI, pa cete vidjeti stvarnu moc Klicka, Banderasa i ostale kamarile.
Gdje je sad onaj junak sto samara tuzitelja i sa kalasnjikovim upada na sjednice? sto ne izadje na crtu Rujama? gdje su junaci Maidana, Svoboda, Banderasi, sto ne idu u susret "ruskom agresoru"?
Prpa?
Kauboji su se malo previse osilili, a i Njemacka nije nista naucila prije 60 i kusur godina.. ne diraj medu.
A lijepo vam je receno, samo da prodju ZOI, pa cete vidjeti stvarnu moc Klicka, Banderasa i ostale kamarile.
Gdje je sad onaj junak sto samara tuzitelja i sa kalasnjikovim upada na sjednice? sto ne izadje na crtu Rujama? gdje su junaci Maidana, Svoboda, Banderasi, sto ne idu u susret "ruskom agresoru"?
Prpa?
Kauboji su se malo previse osilili, a i Njemacka nije nista naucila prije 60 i kusur godina.. ne diraj medu.
- japin_mutapi
- Posts: 11829
- Joined: 11/06/2011 19:00
- Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.
#2962 Re: Ukrajina
podrška narodu ukrajine u borbi za slobodu i pravdu
podrška u borbi protiv imperijalističko-fašističke agresorske ruske države i domačih izdajnika
podrška u borbi protiv imperijalističko-fašističke agresorske ruske države i domačih izdajnika
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#2963 Re: Ukrajina
Polako, oni nastupaju sljedece hefte kada se intevencija prosiri na Istocnu Ukrainu.
RS je circa 30% populacije.
RS je circa 30% populacije.
- animus
- Posts: 5728
- Joined: 21/06/2012 13:13
#2964 Re: Ukrajina
.
Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
- starii
- Posts: 3389
- Joined: 15/04/2007 13:49
- Location: Tito partija, omladina akcija
#2965 Re: Ukrajina
kako je krenulo haman ce dignuti neki berlinski zid u ukrajini 
-
dudlov
- Posts: 2077
- Joined: 25/10/2010 11:46
- Location: sarajevo
#2966 Re: Ukrajina
Jednog dijela Ukrajine, doduše većeg. U drugom dijelu se maše Ruskim zastavama i mlave pristalice nove vlasti u Kijevu.japin_mutapi wrote:podrška narodu ukrajine u borbi za slobodu i pravdu
podrška u borbi protiv imperijalističko-fašističke agresorske ruske države i domačih izdajnika
http://www.klix.ba/vijesti/svijet/proru ... /140301071
Last edited by dudlov on 01/03/2014 21:30, edited 1 time in total.
-
tnnt
- Posts: 962
- Joined: 28/10/2012 14:25
#2967 Re: Ukrajina
kakav sad Kličko?iscrtani čovek wrote: Ma da. Donete su kad se silom upalo u parlament i osvojio se centar grada.
Pitaj građane Donjecka, Harkova, Sevastopolja, priznaju li taj parlament i njegove odluke.
Na stranu sve, da ne pričamo navijački-ne mislim ja da je Janukovič ikakav političar vredan podrške i bilo kakve žrtve. A bi li ti kao građanin, da te vodi jedan Kličko ? Je li tebi normalno da za malo vlasti radi to što radi ? Poziva na mobilizaciju, koga, trećina zemlje je protiv njega ? Da neće on možda ginuti protiv Rusa ? Oće šipak, nagrabusiće sirotinja, ko i uvek...
izbori su za mjesec dva pa neka narod odluči koga će izabrati
u čemu je problem?
osim što Rusi pokušavaju zavuči šapu u med
srušena je korumpirana vlada ni prva ni zadnja, ali to nije znak da susjedna zemlja krene u osvajanje te zemlje
UKRAJINA JE STAVILA VOJSKU U PRIPRAVNOST
i ne za to nisu krivi majdanovci, nego upad strane sile i praktično okupacija djelova zemlje
- Herr Flick
- Posts: 9092
- Joined: 02/04/2012 13:00
#2968 Re: Ukrajina
Allahuuuuuu ekberjapin_mutapi wrote:podrška narodu ukrajine u borbi za slobodu i pravdu
podrška u borbi protiv imperijalističko-fašističke agresorske ruske države i domačih izdajnika
- Di Canio
- Posts: 120
- Joined: 07/10/2013 10:08
#2970 Re: Ukrajina
Iskren da budem drago mi je sve ovo sto se desava kod njih. Samo kad se prisjetim one silne podrske istih tih Rusa i Ukrajinaca srpskim agresorima i koljacima od 92-95. Nadam se da ce ih zadesiti krvaviji i duzi rat od onog naseg.
-
zilog
- Posts: 9066
- Joined: 06/03/2009 11:19
#2971 Re: Ukrajina
Doktor nauka, poliglota, filantrop, sportista...iscrtani čovek wrote:A bi li ti kao građanin, da te vodi jedan Kličko ?
Mozda neko drugi?
- area51
- Posts: 4383
- Joined: 06/03/2013 13:00
#2972 Re: Ukrajina
Oho se rusima,Ukrajina je stavila vojsku u pripravnost...tnnt wrote:kakav sad Kličko?iscrtani čovek wrote: Ma da. Donete su kad se silom upalo u parlament i osvojio se centar grada.
Pitaj građane Donjecka, Harkova, Sevastopolja, priznaju li taj parlament i njegove odluke.
Na stranu sve, da ne pričamo navijački-ne mislim ja da je Janukovič ikakav političar vredan podrške i bilo kakve žrtve. A bi li ti kao građanin, da te vodi jedan Kličko ? Je li tebi normalno da za malo vlasti radi to što radi ? Poziva na mobilizaciju, koga, trećina zemlje je protiv njega ? Da neće on možda ginuti protiv Rusa ? Oće šipak, nagrabusiće sirotinja, ko i uvek...
izbori su za mjesec dva pa neka narod odluči koga će izabrati
u čemu je problem?
osim što Rusi pokušavaju zavuči šapu u med
srušena je korumpirana vlada ni prva ni zadnja, ali to nije znak da susjedna zemlja krene u osvajanje te zemlje
UKRAJINA JE STAVILA VOJSKU U PRIPRAVNOST
i ne za to nisu krivi majdanovci, nego upad strane sile i praktično okupacija djelova zemlje
-
tnnt
- Posts: 962
- Joined: 28/10/2012 14:25
#2973 Re: Ukrajina
stavila je i jedna čečenija, kojih ima jedva nešto više od milijunarea51 wrote: Oho se rusima,Ukrajina je stavila vojsku u pripravnost...
pa su borbe trajale 10 god uz 15 000 poginulih Ruskih vojnika, tako da nerazumijem tvoj optimizam
što se tiče Rusa
- Hame_
- Posts: 7605
- Joined: 31/08/2007 21:42
- Location: Srebrenik, Županija tuzlanska, HiB, Europa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce,... odosmo u PM!
- Contact:
#2974 Re: Ukrajina
Pe evo baš posmatram.udar 99 wrote:prvo sagledaj iz istorijskoga ugla...Hame_ wrote:Doživih i to,... igranka na granici s Rusijom.
Kako ste uspjeli sve nas zavarat tako u toj vašoj-našoj borbi da eto danas Rusija mora helikoptere neke tam vam slat na par kilometara od svoje granice.
Heeej?!
Postate nam neke tam YouTube klipove da nas zbunite, a vam... šta bi? Dođoše do Ruske granice!
Jebebemli vam da vam jebem, sve ste nas izdali
-
Martinez_
- Posts: 2266
- Joined: 18/12/2013 09:51
#2975 Re: Ukrajina
tnnt wrote:stavila je i jedna čečenija, kojih ima jedva nešto više od milijunarea51 wrote: Oho se rusima,Ukrajina je stavila vojsku u pripravnost...
pa su borbe trajale 10 god uz 15 000 poginulih Ruskih vojnika, tako da nerazumijem tvoj optimizam
što se tiče Rusa
Neuporedivo, Krim, Odesa, Harkov, Zaporožje i Donjeck su proruski i tamo nikom na pamet neće pasti voditi gerilski rat protiv Rusa.
