Dobro si vidjela. I ja sam isto to komentarisao neki dan.nova_ja wrote:Jesam li ja pogrijesila tj.loše vidjela :
ograničenje na grbavici kod stadiona je bilo 50, kasnije 60, onda opet 50 ?? Tu ima i kamera.
![]()
Mobilni radari / kamere
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
AbU_JamaL_MovE
- Posts: 238
- Joined: 14/05/2007 16:34
#2951 Re: mobilni radari tj kamere
- un1ted
- Posts: 9957
- Joined: 20/10/2012 13:29
- Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676
#2952 Re: mobilni radari tj kamere
Ja ne vidjeh na AP ograničenje ispod 80km/h i to 200 metara, valjda bas kod Kaknja? Gdje je 60? Da nije 60km/h za traku koja skrece ka odmaralistu?
- muha_sa
- Posts: 140415
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#2953 Re: mobilni radari tj kamere
nova_ja wrote:Jesam li ja pogrijesila tj.loše vidjela :
ograničenje na grbavici kod stadiona je bilo 50, kasnije 60, onda opet 50 ?? Tu ima i kamera.
![]()

- Yenna
- Posts: 6832
- Joined: 11/03/2019 08:41
- Location: Tu i tamo...
#2954 Re: mobilni radari tj kamere
Bože sačuvaj... To je bas samo da raju zbunjuju i uzimaju pare.AbU_JamaL_MovE wrote:Dobro si vidjela. I ja sam isto to komentarisao neki dan.nova_ja wrote:Jesam li ja pogrijesila tj.loše vidjela :
ograničenje na grbavici kod stadiona je bilo 50, kasnije 60, onda opet 50 ?? Tu ima i kamera.
![]()
Nisam sigurna jel to uopste po zakonu. Al sta je više ovdje po zakonu?
-
Naslovnica
- Posts: 35443
- Joined: 20/03/2013 15:38
#2955 Re: mobilni radari tj kamere
Kod TE Kakanj (pravac prema Ze) postoji znak ograničenja 100 km/h, poslije njega ide 80 km/h (u dužini od 1000m) i to je to.славянин wrote:60 ogranicenje na autoputu :/ i to znakovi u razmaku od 30 metara 110-80-60 to sa kocnicama formule jedan mozda ili da kocis na nacin da mozes sletiti sa ceste.esso_sa wrote:Na tom dijelu i ima nekog smisla. Dosta ljudi je tu zaplatilo jos dok nije bilo autoputa, a i sada ima sranja. Pada prasina iz TE po cesti, vjecita hladovina, blizu rijeka (jutarnja izmaglica). Ljeti zna biti linoleum situacija, a kamoli zimiславянин wrote:Iz pravca Sarajeva posle TE Kakanj ja ne znam ko je one znakove ogranicenja postavljajo i na ciju incijativu , ali neka se malo umije pa opet neka razmisli.
U suprotnoj traci je, koliko se sjećam, 130 km/h.
Nema nikakvog ograničenja od 60km/h.
Ograničenje je postavljeno zbog toga što se uključenje s odmorišta nalazi u relativno oštroj i nepreglednoj krivini autoputa (pri većim brzinama), čisto radi opreza. Opasne situacije se uglavnom javljaju u slučaju da se već neko nalazi u preticajnoj traci pa ne možete preći u lijevu i pustiti da se ovaj s odmorišta uključi ili po noći.
Tamo nikada nisam vidio radar, ali uvijek spustim na 100 km/h, čisto ako ih jednom bude da ne ode vozačka.
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#2956 Re: mobilni radari tj kamere
Ja sam prilicno siguran da ne znak od 60 postavljen na autoput a onda 4 na iskljucnoj cesti / sta je posac htio reci je znam ali po pravilu ako je stavio znak od 60 na autoput znaci da se i odnosi na isti - ili da ja gatam da je to za iskljucnu cestu.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#2957 Re: mobilni radari tj kamere
Znakovi ogranicenja na autoputu su s obe strane trake, taj 60 nema na lijevoj strani
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#2958 Re: mobilni radari tj kamere
Samo je na desnoj - ali je opet na autoputu a ne na iskljucnoj cesti - kao sto rekoh nebih da gatam na sta se odnosi kada u zakonu pise da posle tog znaka ja moram voziti do te brzine.Throttle wrote:Znakovi ogranicenja na autoputu su s obe strane trake, taj 60 nema na lijevoj strani
-
Naslovnica
- Posts: 35443
- Joined: 20/03/2013 15:38
#2959 Re: mobilni radari tj kamere
80 km/h je ograničenje samo na traci prema Zenici (u dužini od 1000 m), na suprotnoj kolovoznoj traci važi standardno ograničenje.Throttle wrote:Znakovi ogranicenja na autoputu su s obe strane trake, taj 60 nema na lijevoj strani
Smijem dati ruku.
-
Naslovnica
- Posts: 35443
- Joined: 20/03/2013 15:38
#2960 Re: mobilni radari tj kamere
Nema znaka 60 km/h, ima jedino 40 km/h i on se jasno nalazi i odnosi na izlivnoj traci za odmorište.славянин wrote:Ja sam prilicno siguran da ne znak od 60 postavljen na autoput a onda 4 na iskljucnoj cesti / sta je posac htio reci je znam ali po pravilu ako je stavio znak od 60 na autoput znaci da se i odnosi na isti - ili da ja gatam da je to za iskljucnu cestu.
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#2961 Re: mobilni radari tj kamere
Kada budem prolazio sledeci put obratim posebnu paznjuNaslovnica wrote:80 km/h je ograničenje samo na traci prema Zenici (u dužini od 1000 m), na suprotnoj kolovoznoj traci važi standardno ograničenje.Throttle wrote:Znakovi ogranicenja na autoputu su s obe strane trake, taj 60 nema na lijevoj strani
Smijem dati ruku.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#2962 Re: mobilni radari tj kamere
Ja mislio nesto novo nabaciliNaslovnica wrote:Nema znaka 60 km/h, ima jedino 40 km/h i on se jasno nalazi i odnosi na izlivnoj traci za odmorište.славянин wrote:Ja sam prilicno siguran da ne znak od 60 postavljen na autoput a onda 4 na iskljucnoj cesti / sta je posac htio reci je znam ali po pravilu ako je stavio znak od 60 na autoput znaci da se i odnosi na isti - ili da ja gatam da je to za iskljucnu cestu.
80kmh je tu ogranicenje u smjeru prema zenici a 40 je na iskljucnoj, bas kako kazes
100 pa 80 su znakovi koji su s obe strane autoceste i one vaze za ac
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#2963 Re: mobilni radari tj kamere
Koji su nasi ljudi debili.
Prije semizovca kada se ide od Tuzle ima ono neko naselje gdje ima pjesacki i skola 40 ograničenje cesto murija bude.
Ja treci u koloni ispred mene dva auta, iz suprotnog pravca blicaju slomise, ova dvojica ispred mene odletise a i minibus iza mene pun gas jer sam ja usporio na 49.
Ima da se obraduju pravo
A fino su je sakrili iza bankine
Prije semizovca kada se ide od Tuzle ima ono neko naselje gdje ima pjesacki i skola 40 ograničenje cesto murija bude.
Ja treci u koloni ispred mene dva auta, iz suprotnog pravca blicaju slomise, ova dvojica ispred mene odletise a i minibus iza mene pun gas jer sam ja usporio na 49.
Ima da se obraduju pravo
A fino su je sakrili iza bankine
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#2964 Re: mobilni radari tj kamere
mislis iza branika 
-
Naslovnica
- Posts: 35443
- Joined: 20/03/2013 15:38
#2965 Re: mobilni radari tj kamere
U suprotnom smjeru je 130 km/h, prošao prije 2 sahata i utvrdio znanje.Throttle wrote:Ja mislio nesto novo nabaciliNaslovnica wrote:Nema znaka 60 km/h, ima jedino 40 km/h i on se jasno nalazi i odnosi na izlivnoj traci za odmorište.славянин wrote:Ja sam prilicno siguran da ne znak od 60 postavljen na autoput a onda 4 na iskljucnoj cesti / sta je posac htio reci je znam ali po pravilu ako je stavio znak od 60 na autoput znaci da se i odnosi na isti - ili da ja gatam da je to za iskljucnu cestu.
80kmh je tu ogranicenje u smjeru prema zenici a 40 je na iskljucnoj, bas kako kazes![]()
100 pa 80 su znakovi koji su s obe strane autoceste i one vaze za ac
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#2966 Re: mobilni radari tj kamere
da si slusao forumske mudrace zivio bi u zabludi do kraja zivotaNaslovnica wrote: U suprotnom smjeru je 130 km/h, prošao prije 2 sahata i utvrdio znanje.
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#2967 Re: mobilni radari tj kamere
Nista vozi 130 i iz smijera sarajeva - i javi prije koliko si sahata prosaobitanga_sa_otesa wrote:da si slusao forumske mudrace zivio bi u zabludi do kraja zivotaNaslovnica wrote: U suprotnom smjeru je 130 km/h, prošao prije 2 sahata i utvrdio znanje.
- seoBIH
- Posts: 8414
- Joined: 22/03/2003 00:00
#2968 Re: mobilni radari tj kamere
Kada smo vec kod ove teme i ogranicenja, siguran sam da sam negdje na ovom forumu procitao da se za prekoracenje brzine, po trenutnom zakonu, moze pisati samo minimalna kazna od 10km/h na AP. Da li je to tacno?
Last edited by seoBIH on 22/03/2019 19:04, edited 1 time in total.
-
MAN-lion's coach
- Posts: 3323
- Joined: 16/01/2010 02:45
#2969 Re: mobilni radari tj kamere
Pojasni pitanje , malo je nejasno.seoBIH wrote:Kada smo vec kod ove teme i ogranicenja, siguran sam da sam negdje na ovom forumu procitao da se za prekoracenje brzine, po trenutnom zakonu, moze pisati samo minimalna kazna od 10km/h na AP. Da li je to tacno?
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#2970 Re: mobilni radari tj kamere
Mislim da hoce reci da je isto ako prekoracis brzinu za 11 kmh ili 50kmhMAN-lion's coach wrote:Pojasni pitanje , malo je nejasno.seoBIH wrote:Kada smo vec kod ove teme i ogranicenja, siguran sam da sam negdje na ovom forumu procitao da se za prekoracenje brzine, po trenutnom zakonu, moze pisati samo minimalna kazna od 10km/h na AP. Da li je to tacno?
Odnosno da ako je ogranicenje 110, ti ako vozis 121 i 150 da ces dobiti istu kaznu? Ili sam ga pogresno shvatio
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2971 Re: mobilni radari tj kamere
joj juce zurbe na utakmicu,ljudi vozili i 200
,ova moderna auta se zalijepe sva,pogtovo bmw 5,stabilan na 200 ko ja na 160 
-
MAN-lion's coach
- Posts: 3323
- Joined: 16/01/2010 02:45
#2973 Re: mobilni radari tj kamere
Vjerovatno da je na to mislio.JavierBosnia wrote:Mislim da hoce reci da je isto ako prekoracis brzinu za 11 kmh ili 50kmhMAN-lion's coach wrote:Pojasni pitanje , malo je nejasno.seoBIH wrote:Kada smo vec kod ove teme i ogranicenja, siguran sam da sam negdje na ovom forumu procitao da se za prekoracenje brzine, po trenutnom zakonu, moze pisati samo minimalna kazna od 10km/h na AP. Da li je to tacno?
Odnosno da ako je ogranicenje 110, ti ako vozis 121 i 150 da ces dobiti istu kaznu? Ili sam ga pogresno shvatio
Nema veze sto je AP.
Na AP je samo postavljeno ogranicenje ispod kojeg se ne moze ici i najvece dozvoljene brzine. A ne racunam u to ogranicenja za pojedine kategorije ili pocetnike. Forumas iznad mene je stavio kaznene odredbe pa ce se po istim postupiti i u slucaju te voznje na AP.
Mozda ga buni zato sto su velike brzine u pitanju.
Jedina je mana sto se to ogranicenje zaustavilo i tretira se isto kad bi neko vozio 220 i 170 npr. tamo gdje je ograniceno npr.120.
-
shandrprcSA
- Posts: 10219
- Joined: 23/02/2013 08:16
#2974 Re: mobilni radari tj kamere
Golf IV karavan i kutijetina
od radara








- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#2975 Re: mobilni radari tj kamere
Zato trnovo - grebak 

