Mobilni radari / kamere

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
AbU_JamaL_MovE
Posts: 238
Joined: 14/05/2007 16:34

#2951 Re: mobilni radari tj kamere

Post by AbU_JamaL_MovE »

nova_ja wrote:Jesam li ja pogrijesila tj.loše vidjela :

ograničenje na grbavici kod stadiona je bilo 50, kasnije 60, onda opet 50 ?? Tu ima i kamera.
:? :?
Dobro si vidjela. I ja sam isto to komentarisao neki dan.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#2952 Re: mobilni radari tj kamere

Post by un1ted »

Ja ne vidjeh na AP ograničenje ispod 80km/h i to 200 metara, valjda bas kod Kaknja? Gdje je 60? Da nije 60km/h za traku koja skrece ka odmaralistu?
User avatar
muha_sa
Posts: 140415
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#2953 Re: mobilni radari tj kamere

Post by muha_sa »

nova_ja wrote:Jesam li ja pogrijesila tj.loše vidjela :

ograničenje na grbavici kod stadiona je bilo 50, kasnije 60, onda opet 50 ?? Tu ima i kamera.
:? :?
Image
User avatar
Yenna
Posts: 6832
Joined: 11/03/2019 08:41
Location: Tu i tamo...

#2954 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Yenna »

AbU_JamaL_MovE wrote:
nova_ja wrote:Jesam li ja pogrijesila tj.loše vidjela :

ograničenje na grbavici kod stadiona je bilo 50, kasnije 60, onda opet 50 ?? Tu ima i kamera.
:? :?
Dobro si vidjela. I ja sam isto to komentarisao neki dan.
Bože sačuvaj... To je bas samo da raju zbunjuju i uzimaju pare.
Nisam sigurna jel to uopste po zakonu. Al sta je više ovdje po zakonu? :?
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#2955 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Naslovnica »

славянин wrote:
esso_sa wrote:
славянин wrote:Iz pravca Sarajeva posle TE Kakanj ja ne znam ko je one znakove ogranicenja postavljajo i na ciju incijativu , ali neka se malo umije pa opet neka razmisli.
Na tom dijelu i ima nekog smisla. Dosta ljudi je tu zaplatilo jos dok nije bilo autoputa, a i sada ima sranja. Pada prasina iz TE po cesti, vjecita hladovina, blizu rijeka (jutarnja izmaglica). Ljeti zna biti linoleum situacija, a kamoli zimi
60 ogranicenje na autoputu :/ i to znakovi u razmaku od 30 metara 110-80-60 to sa kocnicama formule jedan mozda ili da kocis na nacin da mozes sletiti sa ceste.
Kod TE Kakanj (pravac prema Ze) postoji znak ograničenja 100 km/h, poslije njega ide 80 km/h (u dužini od 1000m) i to je to.
U suprotnoj traci je, koliko se sjećam, 130 km/h.
Nema nikakvog ograničenja od 60km/h.
Ograničenje je postavljeno zbog toga što se uključenje s odmorišta nalazi u relativno oštroj i nepreglednoj krivini autoputa (pri većim brzinama), čisto radi opreza. Opasne situacije se uglavnom javljaju u slučaju da se već neko nalazi u preticajnoj traci pa ne možete preći u lijevu i pustiti da se ovaj s odmorišta uključi ili po noći.
Tamo nikada nisam vidio radar, ali uvijek spustim na 100 km/h, čisto ako ih jednom bude da ne ode vozačka. :D
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#2956 Re: mobilni radari tj kamere

Post by славянин »

Ja sam prilicno siguran da ne znak od 60 postavljen na autoput a onda 4 na iskljucnoj cesti / sta je posac htio reci je znam ali po pravilu ako je stavio znak od 60 na autoput znaci da se i odnosi na isti - ili da ja gatam da je to za iskljucnu cestu.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#2957 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Throttle »

Znakovi ogranicenja na autoputu su s obe strane trake, taj 60 nema na lijevoj strani
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#2958 Re: mobilni radari tj kamere

Post by славянин »

Throttle wrote:Znakovi ogranicenja na autoputu su s obe strane trake, taj 60 nema na lijevoj strani
Samo je na desnoj - ali je opet na autoputu a ne na iskljucnoj cesti - kao sto rekoh nebih da gatam na sta se odnosi kada u zakonu pise da posle tog znaka ja moram voziti do te brzine.
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#2959 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Naslovnica »

Throttle wrote:Znakovi ogranicenja na autoputu su s obe strane trake, taj 60 nema na lijevoj strani
80 km/h je ograničenje samo na traci prema Zenici (u dužini od 1000 m), na suprotnoj kolovoznoj traci važi standardno ograničenje.
Smijem dati ruku.
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#2960 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Naslovnica »

славянин wrote:Ja sam prilicno siguran da ne znak od 60 postavljen na autoput a onda 4 na iskljucnoj cesti / sta je posac htio reci je znam ali po pravilu ako je stavio znak od 60 na autoput znaci da se i odnosi na isti - ili da ja gatam da je to za iskljucnu cestu.
Nema znaka 60 km/h, ima jedino 40 km/h i on se jasno nalazi i odnosi na izlivnoj traci za odmorište.
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#2961 Re: mobilni radari tj kamere

Post by славянин »

Naslovnica wrote:
Throttle wrote:Znakovi ogranicenja na autoputu su s obe strane trake, taj 60 nema na lijevoj strani
80 km/h je ograničenje samo na traci prema Zenici (u dužini od 1000 m), na suprotnoj kolovoznoj traci važi standardno ograničenje.
Smijem dati ruku.
Kada budem prolazio sledeci put obratim posebnu paznju :-D
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#2962 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Throttle »

Naslovnica wrote:
славянин wrote:Ja sam prilicno siguran da ne znak od 60 postavljen na autoput a onda 4 na iskljucnoj cesti / sta je posac htio reci je znam ali po pravilu ako je stavio znak od 60 na autoput znaci da se i odnosi na isti - ili da ja gatam da je to za iskljucnu cestu.
Nema znaka 60 km/h, ima jedino 40 km/h i on se jasno nalazi i odnosi na izlivnoj traci za odmorište.
Ja mislio nesto novo nabacili
80kmh je tu ogranicenje u smjeru prema zenici a 40 je na iskljucnoj, bas kako kazes :thumbup:
100 pa 80 su znakovi koji su s obe strane autoceste i one vaze za ac
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#2963 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Bakir1 »

Koji su nasi ljudi debili.
Prije semizovca kada se ide od Tuzle ima ono neko naselje gdje ima pjesacki i skola 40 ograničenje cesto murija bude.
Ja treci u koloni ispred mene dva auta, iz suprotnog pravca blicaju slomise, ova dvojica ispred mene odletise a i minibus iza mene pun gas jer sam ja usporio na 49.
Ima da se obraduju pravo :D
A fino su je sakrili iza bankine :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2964 Re: mobilni radari tj kamere

Post by bitanga_sa_otesa »

mislis iza branika :D
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#2965 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Naslovnica »

Throttle wrote:
Naslovnica wrote:
славянин wrote:Ja sam prilicno siguran da ne znak od 60 postavljen na autoput a onda 4 na iskljucnoj cesti / sta je posac htio reci je znam ali po pravilu ako je stavio znak od 60 na autoput znaci da se i odnosi na isti - ili da ja gatam da je to za iskljucnu cestu.
Nema znaka 60 km/h, ima jedino 40 km/h i on se jasno nalazi i odnosi na izlivnoj traci za odmorište.
Ja mislio nesto novo nabacili
80kmh je tu ogranicenje u smjeru prema zenici a 40 je na iskljucnoj, bas kako kazes :thumbup:
100 pa 80 su znakovi koji su s obe strane autoceste i one vaze za ac
U suprotnom smjeru je 130 km/h, prošao prije 2 sahata i utvrdio znanje.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2966 Re: mobilni radari tj kamere

Post by bitanga_sa_otesa »

Naslovnica wrote: U suprotnom smjeru je 130 km/h, prošao prije 2 sahata i utvrdio znanje.
da si slusao forumske mudrace zivio bi u zabludi do kraja zivota :lol:
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#2967 Re: mobilni radari tj kamere

Post by славянин »

bitanga_sa_otesa wrote:
Naslovnica wrote: U suprotnom smjeru je 130 km/h, prošao prije 2 sahata i utvrdio znanje.
da si slusao forumske mudrace zivio bi u zabludi do kraja zivota :lol:
Nista vozi 130 i iz smijera sarajeva - i javi prije koliko si sahata prosao :D
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#2968 Re: mobilni radari tj kamere

Post by seoBIH »

Kada smo vec kod ove teme i ogranicenja, siguran sam da sam negdje na ovom forumu procitao da se za prekoracenje brzine, po trenutnom zakonu, moze pisati samo minimalna kazna od 10km/h na AP. Da li je to tacno?
Last edited by seoBIH on 22/03/2019 19:04, edited 1 time in total.
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#2969 Re: mobilni radari tj kamere

Post by MAN-lion's coach »

seoBIH wrote:Kada smo vec kod ove teme i ogranicenja, siguran sam da sam negdje na ovom forumu procitao da se za prekoracenje brzine, po trenutnom zakonu, moze pisati samo minimalna kazna od 10km/h na AP. Da li je to tacno?
Pojasni pitanje , malo je nejasno.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#2970 Re: mobilni radari tj kamere

Post by JavierBosnia »

MAN-lion's coach wrote:
seoBIH wrote:Kada smo vec kod ove teme i ogranicenja, siguran sam da sam negdje na ovom forumu procitao da se za prekoracenje brzine, po trenutnom zakonu, moze pisati samo minimalna kazna od 10km/h na AP. Da li je to tacno?
Pojasni pitanje , malo je nejasno.
Mislim da hoce reci da je isto ako prekoracis brzinu za 11 kmh ili 50kmh
Odnosno da ako je ogranicenje 110, ti ako vozis 121 i 150 da ces dobiti istu kaznu? Ili sam ga pogresno shvatio
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2971 Re: mobilni radari tj kamere

Post by amar1994 »

joj juce zurbe na utakmicu,ljudi vozili i 200 :D :lol: ,ova moderna auta se zalijepe sva,pogtovo bmw 5,stabilan na 200 ko ja na 160 8-)
User avatar
Herr Flick
Posts: 9074
Joined: 02/04/2012 13:00

#2972 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Herr Flick »

Image
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#2973 Re: mobilni radari tj kamere

Post by MAN-lion's coach »

JavierBosnia wrote:
MAN-lion's coach wrote:
seoBIH wrote:Kada smo vec kod ove teme i ogranicenja, siguran sam da sam negdje na ovom forumu procitao da se za prekoracenje brzine, po trenutnom zakonu, moze pisati samo minimalna kazna od 10km/h na AP. Da li je to tacno?
Pojasni pitanje , malo je nejasno.
Mislim da hoce reci da je isto ako prekoracis brzinu za 11 kmh ili 50kmh
Odnosno da ako je ogranicenje 110, ti ako vozis 121 i 150 da ces dobiti istu kaznu? Ili sam ga pogresno shvatio
Vjerovatno da je na to mislio.
Nema veze sto je AP.
Na AP je samo postavljeno ogranicenje ispod kojeg se ne moze ici i najvece dozvoljene brzine. A ne racunam u to ogranicenja za pojedine kategorije ili pocetnike. Forumas iznad mene je stavio kaznene odredbe pa ce se po istim postupiti i u slucaju te voznje na AP.
Mozda ga buni zato sto su velike brzine u pitanju.
Jedina je mana sto se to ogranicenje zaustavilo i tretira se isto kad bi neko vozio 220 i 170 npr. tamo gdje je ograniceno npr.120. :)
shandrprcSA
Posts: 10219
Joined: 23/02/2013 08:16

#2974 Re: mobilni radari tj kamere

Post by shandrprcSA »

Golf IV karavan i kutijetina :D od radara :D
Image
Image
Image
Image
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#2975 Re: mobilni radari tj kamere

Post by mk ultra »

Zato trnovo - grebak :bih:
Post Reply