Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Moderator: anex
-
Nebitan32
- Posts: 1118
- Joined: 31/12/2011 21:40
#2926 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Zanima me ima li ikakav projekat za izgradnju tunela :
- kroz planinu Komar na putu izmedu Travnika i Donjeg Vakufa
- kroz Rogoj na putu izmedu Trnova i Foce
- kroz planinu Komar na putu izmedu Travnika i Donjeg Vakufa
- kroz Rogoj na putu izmedu Trnova i Foce
- studeni76
- Posts: 6782
- Joined: 03/06/2009 14:12
#2927 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Kako se sad odvija saobraćaj preko Stupske petlje! Jel mi sa sjevera i dalje koristimo petlju kada idemo za MO ili je u upotrebi neki alternativni put? Da ne gubim vrijeme, lakše mi ovdje pitat 
-
armin1921
- Posts: 41
- Joined: 22/06/2013 17:21
#2928 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Skrenes onde prije onih sarenih zgrada desno sto je bila jednosmijerna, tu skrenes i ides do kraja ulice pa lijevo, pa onda kraj benzinske pumpe INA i tu izlazis na glavnu cestu..
- shiljak
- Posts: 6496
- Joined: 13/01/2005 11:58
- Location: internet
#2929 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
nije mi jasno što su zagradili na stupu oko tramvaja traku a nisu još ništa počeli raditi
Last edited by shiljak on 05/08/2013 12:26, edited 1 time in total.
-
Max Bunker
- Posts: 2406
- Joined: 19/03/2010 00:16
#2930 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
@VjecitiStudent-Hajde majke ti tvoje, sta si toliko protiv izgradnje autoputa ? 
-
fiko_halimic
- Posts: 180
- Joined: 14/04/2013 20:58
#2931 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
ne dopada mu se se odsustvo edhema bicakcica i nedzada brankovica.
-
drugi_profil
- Posts: 1273
- Joined: 06/03/2013 19:29
#2932 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Kaze frajer ne isplati se.Max Bunker wrote:@VjecitiStudent-Hajde majke ti tvoje, sta si toliko protiv izgradnje autoputa ?
Ne zovi ga, da odmorimo malo.
-
Thug...
- Posts: 248
- Joined: 20/03/2009 12:07
#2933 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Ni meni, kontam koji kloc je smislio da se trake zatvore na 10-tak dana bez ikakvog razloga da ga jebesshiljak wrote:nije mi jasno što su zagradili na stupu oko tramvaja traku a nisu još ništa počeli raditi
-
DON_eARL
- Posts: 3846
- Joined: 31/10/2010 22:26
#2934 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Ja bih rekao da su ih zatvorili, prije svega, da se ljudi naviknu na postojeći režim odvijanja saobraćaja, i nauče gdje su obilaznice. Zamisli kakva bi gužva nastala kada bi ona ogromna bušilica prešla u traku pored pruge, nenajavljeno.Thug... wrote:Ni meni, kontam koji kloc je smislio da se trake zatvore na 10-tak dana bez ikakvog razloga da ga jebesshiljak wrote:nije mi jasno što su zagradili na stupu oko tramvaja traku a nisu još ništa počeli raditi
Ovako ljudi znaju da se izvode radovi, pa se i alternativne rute koriste, kako bi se izbjegla gužva.
- novi.dan.nova.nafaka
- Posts: 3028
- Joined: 28/08/2010 11:17
#2935 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Fino idu ti radovi dole na Stupu. A i gore na Grbavici su zarovili, pa budemo vidjeli na što će izaći. Za sada izgleda obećavajuće. 
-
tec
- Posts: 1084
- Joined: 15/12/2011 15:25
-
tec
- Posts: 1084
- Joined: 15/12/2011 15:25
#2937 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Sa SCC od Alien x
"Suhodol Tarcin" August 2013
Prvi dio
Jedan most je gotov a drugi napreduje
Napreduju i tuneli
By JP Autoceste
-
tec
- Posts: 1084
- Joined: 15/12/2011 15:25
#2938 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Sa SCC od Alien x
-
tec
- Posts: 1084
- Joined: 15/12/2011 15:25
- svjezi_ustipak
- Posts: 1840
- Joined: 13/12/2010 16:28
#2940 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
novi.dan.nova.nafaka wrote:Fino idu ti radovi dole na Stupu. A i gore na Grbavici su zarovili, pa budemo vidjeli na što će izaći. Za sada izgleda obećavajuće.
cekaj da na temu dodje VjecitiStudent.promjenices ti misljenje jel radovi idu fino i jesu li na grbavici zarovili i sta je obecavajuce
-
tec
- Posts: 1084
- Joined: 15/12/2011 15:25
#2941 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Sa SCC od mm80
[QUOTE=mm80;105906512]Sarajevska zaobilaznica Lot 2b (XII transverzala)
postavljanje ivičnjaka


[/QUOTE]
[QUOTE=mm80;105906512]Sarajevska zaobilaznica Lot 2b (XII transverzala)
postavljanje ivičnjaka


[/QUOTE]-
uzgajivac
- Posts: 536
- Joined: 29/04/2013 14:51
#2942 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
ima li negdje nacrt trase planiranog autoputa Banja Luka - Novi Grad? ali nesto preciznije nego na ovoj slici:
http://i41.klix.com/bfmg3r.jpg
http://i41.klix.com/bfmg3r.jpg
-
ins
- Posts: 2741
- Joined: 12/05/2005 10:50
#2943 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Komar:Nebitan32 wrote:Zanima me ima li ikakav projekat za izgradnju tunela :
- kroz planinu Komar na putu izmedu Travnika i Donjeg Vakufa
- kroz Rogoj na putu izmedu Trnova i Foce
Postojeci magistralni put ce dobiti vec slijedece godine trecu traku na usponima, a tunel se nece praviti jer buduca brza cesta Lasva - Donji Vakuf zaobilazi Komar
Rogoj:
Za sada na zalost nikakvih planova, a po meni ovaj pravac je jedan od bitnih u buducnosti, zbog najkrace veze MNE na Koridor Vc
-
matematicar_teski
- Posts: 1199
- Joined: 12/03/2012 18:59
- Location: Jusuf Nurkic aka Sabonis
#2944 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
koliko mi je drago sto se grade autoputevi u Fbih, nimalo mi nije drago sto se isti grade u rŠ
- Hemera
- Posts: 3659
- Joined: 08/08/2010 01:22
#2945 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
zasto?matematicar_teski wrote:koliko mi je drago sto se grade autoputevi u Fbih, nimalo mi nije drago sto se isti grade u rŠ
- sema911s
- Posts: 5146
- Joined: 04/03/2013 15:37
- Location: mene nosi mutna rijeka
#2946 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
matematicar sjedi jedan zakljucno nemas pravo na popravni,., ti nisi dobar lik i ta rs je dio bosne,.,jos malo koji mjesec nece bit ni pederacije ni sumske dobicemo 5 okruga,., da hoce citavu nam bih asfaltiratmatematicar_teski wrote:koliko mi je drago sto se grade autoputevi u Fbih, nimalo mi nije drago sto se isti grade u rŠ
ps,., kad sinoc ne pogido na stupu nikakve signalizacije za suzenje i promjenu trake,.,.,,.,
-
Erased
- Posts: 391
- Joined: 30/03/2012 14:21
#2947 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Zdravlja ti, gdje se tebi toliko zuri da stignes za dva sahata na more? Uzivaj malo u krajoliku brate.madner wrote:Zato sto se moze stici na more za dva sahata ako se pritisne ona papuca za gas.![]()
-
armin1921
- Posts: 41
- Joined: 22/06/2013 17:21
#2948 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Ljudi evo počeli zadnji lot sarajevske zaobilaznice, rok izgradnje 10 mjeseci, tako najavljuju sljedeće godine 100 kilometara sastavljene Autoceste..
- felix10
- Posts: 87
- Joined: 19/06/2013 10:57
#2949 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Imam pitanje:
Da li ce ova XII trasverzala (Ja koliko sam shvatio to je cesta od Stupske petlje do Briješča) imati profil brze ceste ili nešto drugo ?
Da li ce ova XII trasverzala (Ja koliko sam shvatio to je cesta od Stupske petlje do Briješča) imati profil brze ceste ili nešto drugo ?
-
neki
- Posts: 7952
- Joined: 17/02/2005 07:57
#2950 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
nece, bit ce ogranicenje 60 km/h

















