Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
Nebitan32
Posts: 1118
Joined: 31/12/2011 21:40

#2926 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Nebitan32 »

Zanima me ima li ikakav projekat za izgradnju tunela :

- kroz planinu Komar na putu izmedu Travnika i Donjeg Vakufa
- kroz Rogoj na putu izmedu Trnova i Foce
User avatar
studeni76
Posts: 6782
Joined: 03/06/2009 14:12

#2927 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by studeni76 »

Kako se sad odvija saobraćaj preko Stupske petlje! Jel mi sa sjevera i dalje koristimo petlju kada idemo za MO ili je u upotrebi neki alternativni put? Da ne gubim vrijeme, lakše mi ovdje pitat :wink:
armin1921
Posts: 41
Joined: 22/06/2013 17:21

#2928 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by armin1921 »

Skrenes onde prije onih sarenih zgrada desno sto je bila jednosmijerna, tu skrenes i ides do kraja ulice pa lijevo, pa onda kraj benzinske pumpe INA i tu izlazis na glavnu cestu..
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#2929 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by shiljak »

nije mi jasno što su zagradili na stupu oko tramvaja traku a nisu još ništa počeli raditi
Last edited by shiljak on 05/08/2013 12:26, edited 1 time in total.
Max Bunker
Posts: 2406
Joined: 19/03/2010 00:16

#2930 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Max Bunker »

@VjecitiStudent-Hajde majke ti tvoje, sta si toliko protiv izgradnje autoputa ? :D
fiko_halimic
Posts: 180
Joined: 14/04/2013 20:58

#2931 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by fiko_halimic »

ne dopada mu se se odsustvo edhema bicakcica i nedzada brankovica.
drugi_profil
Posts: 1273
Joined: 06/03/2013 19:29

#2932 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by drugi_profil »

Max Bunker wrote:@VjecitiStudent-Hajde majke ti tvoje, sta si toliko protiv izgradnje autoputa ? :D
Kaze frajer ne isplati se.
Ne zovi ga, da odmorimo malo.
Thug...
Posts: 248
Joined: 20/03/2009 12:07

#2933 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Thug... »

shiljak wrote:nije mi jasno što su zagradili na stupu oko tramvaja traku a nisu još ništa počeli raditi
Ni meni, kontam koji kloc je smislio da se trake zatvore na 10-tak dana bez ikakvog razloga da ga jebes :-)
DON_eARL
Posts: 3846
Joined: 31/10/2010 22:26

#2934 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by DON_eARL »

Thug... wrote:
shiljak wrote:nije mi jasno što su zagradili na stupu oko tramvaja traku a nisu još ništa počeli raditi
Ni meni, kontam koji kloc je smislio da se trake zatvore na 10-tak dana bez ikakvog razloga da ga jebes :-)
Ja bih rekao da su ih zatvorili, prije svega, da se ljudi naviknu na postojeći režim odvijanja saobraćaja, i nauče gdje su obilaznice. Zamisli kakva bi gužva nastala kada bi ona ogromna bušilica prešla u traku pored pruge, nenajavljeno.

Ovako ljudi znaju da se izvode radovi, pa se i alternativne rute koriste, kako bi se izbjegla gužva.
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 3028
Joined: 28/08/2010 11:17

#2935 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by novi.dan.nova.nafaka »

Fino idu ti radovi dole na Stupu. A i gore na Grbavici su zarovili, pa budemo vidjeli na što će izaći. Za sada izgleda obećavajuće. :)
tec
Posts: 1084
Joined: 15/12/2011 15:25

#2936 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by tec »

Hajde da se malo vratimo na pregled izgradnje:
Sa SCC od BNX
A-1 Kakanj (lokacija gdje su bile naplatne kućice)

Image
A-1 Drivuša - Gorica

Image
tec
Posts: 1084
Joined: 15/12/2011 15:25

#2937 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by tec »

Sa SCC od Alien x
"Suhodol Tarcin" August 2013

Prvi dio
Jedan most je gotov a drugi napreduje

Image

Image

Image

Image

Image

Napreduju i tuneli

Image

Image

By JP Autoceste
tec
Posts: 1084
Joined: 15/12/2011 15:25

#2938 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by tec »

Sa SCC od Alien x
Suhodol Tarcin August 2013

Drugi dio
Legao je i prvi asfalt u Tarcinu
Image

Image

Image

Image

Image

By JP Autoceste
tec
Posts: 1084
Joined: 15/12/2011 15:25

#2939 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by tec »

SA SCC od BNX
AP BL-DO Dionica Prnjavor- Doboj

Fotografije u pripremi...

Image
BNX;105903323 wrote:AP BL-DO Rijeka Bosna

Image

Image
User avatar
svjezi_ustipak
Posts: 1840
Joined: 13/12/2010 16:28

#2940 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by svjezi_ustipak »

novi.dan.nova.nafaka wrote:Fino idu ti radovi dole na Stupu. A i gore na Grbavici su zarovili, pa budemo vidjeli na što će izaći. Za sada izgleda obećavajuće. :)

cekaj da na temu dodje VjecitiStudent.promjenices ti misljenje jel radovi idu fino i jesu li na grbavici zarovili i sta je obecavajuce :D :D
tec
Posts: 1084
Joined: 15/12/2011 15:25

#2941 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by tec »

Sa SCC od mm80
[QUOTE=mm80;105906512]Sarajevska zaobilaznica Lot 2b (XII transverzala)
postavljanje ivičnjaka

Image

Image

Image[/QUOTE]
uzgajivac
Posts: 536
Joined: 29/04/2013 14:51

#2942 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by uzgajivac »

ima li negdje nacrt trase planiranog autoputa Banja Luka - Novi Grad? ali nesto preciznije nego na ovoj slici:

http://i41.klix.com/bfmg3r.jpg
ins
Posts: 2741
Joined: 12/05/2005 10:50

#2943 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by ins »

Nebitan32 wrote:Zanima me ima li ikakav projekat za izgradnju tunela :

- kroz planinu Komar na putu izmedu Travnika i Donjeg Vakufa
- kroz Rogoj na putu izmedu Trnova i Foce
Komar:
Postojeci magistralni put ce dobiti vec slijedece godine trecu traku na usponima, a tunel se nece praviti jer buduca brza cesta Lasva - Donji Vakuf zaobilazi Komar

Rogoj:
Za sada na zalost nikakvih planova, a po meni ovaj pravac je jedan od bitnih u buducnosti, zbog najkrace veze MNE na Koridor Vc
matematicar_teski
Posts: 1199
Joined: 12/03/2012 18:59
Location: Jusuf Nurkic aka Sabonis

#2944 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by matematicar_teski »

koliko mi je drago sto se grade autoputevi u Fbih, nimalo mi nije drago sto se isti grade u rŠ
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#2945 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Hemera »

matematicar_teski wrote:koliko mi je drago sto se grade autoputevi u Fbih, nimalo mi nije drago sto se isti grade u rŠ
zasto?
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#2946 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by sema911s »

matematicar_teski wrote:koliko mi je drago sto se grade autoputevi u Fbih, nimalo mi nije drago sto se isti grade u rŠ
matematicar sjedi jedan zakljucno nemas pravo na popravni,., ti nisi dobar lik i ta rs je dio bosne,.,jos malo koji mjesec nece bit ni pederacije ni sumske dobicemo 5 okruga,., da hoce citavu nam bih asfaltirat


ps,., kad sinoc ne pogido na stupu nikakve signalizacije za suzenje i promjenu trake,.,.,,.,
Erased
Posts: 391
Joined: 30/03/2012 14:21

#2947 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Erased »

madner wrote:Zato sto se moze stici na more za dva sahata ako se pritisne ona papuca za gas. :evil: :D
Zdravlja ti, gdje se tebi toliko zuri da stignes za dva sahata na more? Uzivaj malo u krajoliku brate. 8)
armin1921
Posts: 41
Joined: 22/06/2013 17:21

#2948 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by armin1921 »

Ljudi evo počeli zadnji lot sarajevske zaobilaznice, rok izgradnje 10 mjeseci, tako najavljuju sljedeće godine 100 kilometara sastavljene Autoceste..
User avatar
felix10
Posts: 87
Joined: 19/06/2013 10:57

#2949 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by felix10 »

Imam pitanje:

Da li ce ova XII trasverzala (Ja koliko sam shvatio to je cesta od Stupske petlje do Briješča) imati profil brze ceste ili nešto drugo ? :)
neki
Posts: 7952
Joined: 17/02/2005 07:57

#2950 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by neki »

nece, bit ce ogranicenje 60 km/h
Post Reply