Bundesliga

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
User avatar
Basler
Posts: 184
Joined: 04/03/2010 18:56

#2926 Re: Bundesliga

Post by Basler »

groove wrote:kruze price da bi allofs i schaaf mogli zajedno da zavrse u wolfsburgu. cini mi se da je allofs vec sigurno. schaaf je vec trebao da 2009. predje u wolfsburg ali se na kraju ipak odlucio za werder.
ako se ovo uspije onda su sa no-limit budzetom wolfsburga ozbiljna konkurencija bayernu i dortmundu :thumbup:
kad tad mora doci do promjene. pozdravio bih ovaj potez iz vise razloga i stavljam potpis na ovaj post ispod.
missko wrote: Bilo bi extra i jdnima i drugima, to je kao kada bi Wenger presao u City :D da ne mora vise prodavati svoje najbolje igrace drugima.
8)
sto se tice torwata :D treba znati da bi neuer tesko bio number one da adlera povrede nisu slomile.
hajmo reci da mu je ekspresno ukazano povjerenje (malo starih zasluga) unatoc jakoj konkurenciji, ali svakako raduje njegov povratak...
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28528
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#2927 Re: Bundesliga

Post by BHF_Manijak »

simonese wrote:
ultima_palabra wrote:
simonese wrote:jedna stvar koja me stvarno nervira je situacije oko Romana Weidenfellera i Shvabske repke.Covjek u zadnje 2 sezone ima 3 titule i momentalno brani na visokom nivou i po meni broj 1 Bundeslige
zato dragi shminkeru(pedercicu) sa autlinije:jebo te Rene Orao u paksu
Weidenfeller je hodajuća greška, kao nekad Lehmann... nikad ne znaš šta će uraditi :-D Samo nije klasa Lehmannova da bi se to moglo trpiti.
kako god bolji je od Adlera
Daj ba simonese, pa ti si bar ozbiljan forumas!!! :roll: :roll: Pa Adler je bio jedinica repke dok ga povreda i strasni Neuer nisu zajebali, nemoj zezat ba! Adler je vrhunski golman, koji se polahko vraca u formu!
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#2928 Re: Bundesliga

Post by pirmin »

Roman Weidenfeller
- za moj pojam krajnje prosjecan golman sa odlicnom nafakom u zadnjim godinama da se nadje u odlicnom
timu
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#2929 Re: Bundesliga

Post by simonese »

pirmin wrote:Roman Weidenfeller
- za moj pojam krajnje prosjecan golman sa odlicnom nafakom u zadnjim godinama da se nadje u odlicnom
timu

mozda sam ja tu malo vise subjektivan
meni je Weidenfeller uvijek bio bolji golman od Adlera
ali svi znamo da su Shvabe uvijek imale beton golmane tako da je izbor uvijek tezak i cesto neko ostane nepozvan
missko
Posts: 11455
Joined: 22/02/2008 13:22

#2930 Re: Bundesliga

Post by missko »

Adler je sad u boljolj formi od bilo kojeg svapskog golmana. Ja ne kontam sta Romana jos drzi na mjestu broj 1 BvB-a.
Misljenja sam cak kada bi BvB imao golmana svijetske klase tesko ko bi ih mogao uzet.
Neure je strasan golman ali Rene ima bolju psihu i nekako mi je vitkiji :D
groove
Posts: 4644
Joined: 13/10/2007 08:18

#2931 Re: Bundesliga

Post by groove »

Sarajevo1946 wrote:
odesveuhonduras wrote:Schaaf je 40 godina u werderu i vala kad je izdržao toliko, bezze bi bilo da sad ide negdje
A haman da Werder gore ne može ići, samo dolje.
problem je u transferima. stalno moraju dovoditi jeftino a prodati skupo (pizarro, diego, özil) da opstanu. e onda dodju lose investicije kao carlos alberto i wesley pa odmah je nekoliko sezona upropasteno.
schaaf je odlican trener i zasluzio je da zavrsi u klubu gdje pare nisu problem :thumbup:
zao mi je werdera. poslije rehagelove-ere (1981-1995) tek su se oporavili dolaskom allofs&schaaf (1999) - najvjerovatnije slijedi slican scenario ako ovaj dvojac ode.
groove
Posts: 4644
Joined: 13/10/2007 08:18

#2932 Re: Bundesliga

Post by groove »

od danas je allofs u wolfsburgu :thumbup: nadam se da ce se i schaaf pridruziti u januaru ili julu sledece godine.

http://www.kicker.de/news/fussball/bund ... sburg.html
User avatar
veella
Posts: 5108
Joined: 13/05/2011 10:19

#2933 Re: Bundesliga

Post by veella »

missko
Posts: 11455
Joined: 22/02/2008 13:22

#2934 Re: Bundesliga

Post by missko »

Evo jedna za mustuluka.
Probudio se Vukcevic iz kome.
User avatar
Logovan
Posts: 102807
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#2935 Re: Bundesliga

Post by Logovan »

missko wrote:Evo jedna za mustuluka.
Probudio se Vukcevic iz kome.
:thumbup: Bogu hvala dragom.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28528
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#2936 Re: Bundesliga

Post by BHF_Manijak »

Bayern poslovo pozitivno i biljeze najbolje poslovanje u historiji, kako sam dobro skonto. :? I to sve pored cinjenice da otplacuju jos uvijek Allianz Arenu. :shock: Nedavno sam cito da je neki sponzorski gigant otkupio dio dionica, sponzor s kojim bi se stadion jos brze otplatio...

Kazu kad otplate stadion da ce strasan pohod u Evropi napraviti. Eh sad da li je suplja ili fakat nesto spremaju, budemo vidjeli, samo su definitivno klub na najzdravijim nogama u Evropi.
User avatar
ledeni_caj
Posts: 2834
Joined: 14/01/2011 18:21

#2937 Re: Bundesliga

Post by ledeni_caj »

Za godinu dvije kad otplate stadion imace dodatnih 25 miliona ili nesto tako po sezoni za transfere. Nadamo se dovodjenju jos jednog Martineza za 40 milki pa da gatamo sta su ustvari htjeli sa tim. :D
BRAH
Posts: 353
Joined: 17/11/2012 12:25

#2938 Re: Bundesliga

Post by BRAH »

padaju golovi ko na traci :dance:
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8609
Joined: 11/02/2009 15:21

#2939 Re: Bundesliga

Post by Ajatolah_ »

Uh, super utakmica bila Werder - Fortuna! :thumbup:
User avatar
veella
Posts: 5108
Joined: 13/05/2011 10:19

#2940 Re: Bundesliga

Post by veella »

missko wrote:Evo jedna za mustuluka.
Probudio se Vukcevic iz kome.
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
veella
Posts: 5108
Joined: 13/05/2011 10:19

#2941 Re: Bundesliga

Post by veella »

Prosipa fc bayern laganice bodove :D
Jos samo jedan mali kiks, onda 1. decembra BVB uzima bodove i ostaje samo 4 boda zaostatka :D :thumbup:
Nur der BVB!!!
User avatar
ledeni_caj
Posts: 2834
Joined: 14/01/2011 18:21

#2942 Re: Bundesliga

Post by ledeni_caj »

veella wrote:Prosipa fc bayern laganice bodove :D
Jos samo jedan mali kiks, onda 1. decembra BVB uzima bodove i ostaje samo 4 boda zaostatka :D :thumbup:
Nur der BVB!!!
Toliko se osjecaju ugrozenim da su izasli sa drugom ekipom zadnje kolo. :zzzz:
User avatar
veella
Posts: 5108
Joined: 13/05/2011 10:19

#2943 Re: Bundesliga

Post by veella »

ledeni_caj wrote:
veella wrote:Prosipa fc bayern laganice bodove :D
Jos samo jedan mali kiks, onda 1. decembra BVB uzima bodove i ostaje samo 4 boda zaostatka :D :thumbup:
Nur der BVB!!!
Toliko se osjecaju ugrozenim da su izasli sa drugom ekipom zadnje kolo. :zzzz:
E jesi me nasmijao, znao sam da ces se ti javiti..... Drago mi je da si tu i pratis Bundesligu.... Volim rivalstvo, strah bayerna i dominaciju BVB-a....
:zzzz: - ovaj smajli pokazuje koliko ste zabrinuti sto se tice ostatka prvenstva...
User avatar
Partijaner
Posts: 15365
Joined: 17/10/2010 13:56
Location: Südkurve München

#2944 Re: Bundesliga

Post by Partijaner »

Bayern nema strah ni od koga, a pogotovo ne od BvB-a.
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#2945 Re: Bundesliga

Post by simonese »

veella wrote:Prosipa fc bayern laganice bodove :D
Jos samo jedan mali kiks, onda 1. decembra BVB uzima bodove i ostaje samo 4 boda zaostatka :D :thumbup:
Nur der BVB!!!
pa druze open ti po alkoholnim,ha?
User avatar
ledeni_caj
Posts: 2834
Joined: 14/01/2011 18:21

#2946 Re: Bundesliga

Post by ledeni_caj »

veella wrote:
ledeni_caj wrote:
veella wrote:Prosipa fc bayern laganice bodove :D
Jos samo jedan mali kiks, onda 1. decembra BVB uzima bodove i ostaje samo 4 boda zaostatka :D :thumbup:
Nur der BVB!!!
Toliko se osjecaju ugrozenim da su izasli sa drugom ekipom zadnje kolo. :zzzz:
E jesi me nasmijao, znao sam da ces se ti javiti..... Drago mi je da si tu i pratis Bundesligu.... Volim rivalstvo, strah bayerna i dominaciju BVB-a....
:zzzz: - ovaj smajli pokazuje koliko ste zabrinuti sto se tice ostatka prvenstva...
10-1-1 33:5
:skoljka:
User avatar
veella
Posts: 5108
Joined: 13/05/2011 10:19

#2947 Re: Bundesliga

Post by veella »

Stvari polako dolaze na svoje :razz:
User avatar
veella
Posts: 5108
Joined: 13/05/2011 10:19

#2948 Re: Bundesliga

Post by veella »

simonese wrote:
veella wrote:Prosipa fc bayern laganice bodove :D
Jos samo jedan mali kiks, onda 1. decembra BVB uzima bodove i ostaje samo 4 boda zaostatka :D :thumbup:
Nur der BVB!!!
pa druze open ti po alkoholnim,ha?
Alkoholne ili bez nebitno je...
Ovo je bitno
Image
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#2949 Re: Bundesliga

Post by simonese »

veella wrote:Stvari polako dolaze na svoje :razz:
da,dolaze,ovako:

Prvaci
Bundesliga (22x):

1932., 1968./69., 1971./72., 1972./73., 1973./74., 1979./80., 1980./81., 1984./85., 1985./86., 1986./87., 1988./89., 1989./90., 1993./94., 1996./97., 1998./99., 1999./00., 2000./01., 2002./03., 2004./05., 2005./06., 2007./08.,2009./10.

Njemački kup (15x):

1957., 1966./67., 1967./68., 1968./69., 1970./71., 1981./82., 1983./84., 1985./86., 1997./98., 1999./00., 2002./03., 2004./05., 2005./06., 2007./08.,2009./10.

Prvenstvo i kup u istoj sezoni:

1968/69., 1985/86., 1999/2000., 2002/03., 2004/05., 2005/06., 2007/08.

Njemački liga-kup (7x):

1997., 1998., 1999., 2000., 2004., 2008.,2010.
Njemački superkup:

1982/83. (neslužbeno), 1986/87., 1989/90.

Kup/Liga prvaka (4x):

1973./74., 1974./75., 1975./76., 2000./01.

Kup pobjednika kupova:

1966./67.

Kup UEFA:

1995./96.

Interkontinentalni kup:

1976., 2001.

Doprvaci
Fußball-Bundesliga: 1969./70., 1970./71., 1987./88., 1990./91., 1992./93., 1995./96., 1997./98., 2003./04.
DFB-Pokal: 1984./85., 1998./99.
Kup/UEFA Liga prvaka: 1981./82., 1986./87., 1998./99.
Igračke nagrade:
Trojica su Bayernovih igrača bila proglašena europskim igračem godine, Gerd Müller 1970., Franz Beckenbauer 1972. i 1976. te Karl-Heinz Rummenigge 1980. i 1981. godine. Šesnaest je Bayernovih igrača bilo proglašeno njemačkim nogometašem godine, a 13 puta Bayernov je igrač bio najboljim strijelcem njemačkog prvenstva, dok je Gerd Müller dvaput osvojio Zlatnu kopačku za najboljeg europskog strijelca.
User avatar
veella
Posts: 5108
Joined: 13/05/2011 10:19

#2950 Re: Bundesliga

Post by veella »

simonese wrote:
veella wrote:Stvari polako dolaze na svoje :razz:
da,dolaze,ovako:

Prvaci
Bundesliga (22x):

1932., 1968./69., 1971./72., 1972./73., 1973./74., 1979./80., 1980./81., 1984./85., 1985./86., 1986./87., 1988./89., 1989./90., 1993./94., 1996./97., 1998./99., 1999./00., 2000./01., 2002./03., 2004./05., 2005./06., 2007./08.,2009./10.

Njemački kup (15x):

1957., 1966./67., 1967./68., 1968./69., 1970./71., 1981./82., 1983./84., 1985./86., 1997./98., 1999./00., 2002./03., 2004./05., 2005./06., 2007./08.,2009./10.

Prvenstvo i kup u istoj sezoni:

1968/69., 1985/86., 1999/2000., 2002/03., 2004/05., 2005/06., 2007/08.

Njemački liga-kup (7x):

1997., 1998., 1999., 2000., 2004., 2008.,2010.
Njemački superkup:

1982/83. (neslužbeno), 1986/87., 1989/90.

Kup/Liga prvaka (4x):

1973./74., 1974./75., 1975./76., 2000./01.

Kup pobjednika kupova:

1966./67.

Kup UEFA:

1995./96.

Interkontinentalni kup:

1976., 2001.

Doprvaci
Fußball-Bundesliga: 1969./70., 1970./71., 1987./88., 1990./91., 1992./93., 1995./96., 1997./98., 2003./04.
DFB-Pokal: 1984./85., 1998./99.
Kup/UEFA Liga prvaka: 1981./82., 1986./87., 1998./99.
Igračke nagrade:
Trojica su Bayernovih igrača bila proglašena europskim igračem godine, Gerd Müller 1970., Franz Beckenbauer 1972. i 1976. te Karl-Heinz Rummenigge 1980. i 1981. godine. Šesnaest je Bayernovih igrača bilo proglašeno njemačkim nogometašem godine, a 13 puta Bayernov je igrač bio najboljim strijelcem njemačkog prvenstva, dok je Gerd Müller dvaput osvojio Zlatnu kopačku za najboljeg europskog strijelca.
Ovo pokazuje koliko je bayern negativna ekipa...
Gdje je tu B. Mönchengladbach, HSV, Werder, Schalcke itd... Kako da uvijek bayern bude prvak??? Mislis da su ove titule osvojene zato sto je bayern bio kvalitetan i igrao dobar fudbal, varas se... Zasto neko drugi nebi mogao biti prvak npr. Bayer L. ili to mora biti samo bayern... Evo ti jedan dokaz da sam u pravu.
http://www.youtube.com/watch?v=iTX1r1oy ... re=related
Bio sam na ovoj utakmici...
Zadnjih godina BVB je pokazao kako se igra fudbal i casno osvajaju titule
Post Reply