Kosarkaska reprezentacija BiH

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
User avatar
Tkd
Posts: 3748
Joined: 14/07/2012 01:28
Location: Japan

#2926 Re: Reprezentacija BiH

Post by Tkd »

Što bi rekli "napokon", hvala Bogu.

Opet stara vremena, kada je Litvanija padala bez problema :lol:

Upravo vidim košarku kao sport gdje možemo biti veoma jaki. Fudbaj je kul, ali košarka je bolja, manje pranja keša i namještanja svakako.

Ako se plasiramo aBd a hoćemo očekujem nešto da budemo kao Makedonija na prethodnom takmičenju. Iznenađenje. Počelo se kvalitetnije raditi od mlađih pa nadalje. Uvijek je bilo talenta, samo su bili potrebni ljudi koji će to usmjeriti. Pogledajte šta nam rade u rukometu. Umjesto da se bez problema plasiramo na neko prvenstvo, BiH gubi od Estonije i sličnih radi....nebitno sada, nije tema za to.
User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#2927 Re: Reprezentacija BiH

Post by tataćusak »

Izgleda da bi se moglo 15. u skenderiju.
Ko bi rekO da će Harun donijeti ovoliko pozitivnih stvari za reprezentaciju. :bih: :bih:
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#2928 Re: Reprezentacija BiH

Post by It_is_a_Leclerc »

tataćusak wrote:Izgleda da bi se moglo 15. u skenderiju.
Ko bi rekO da će Harun donijeti ovoliko pozitivnih stvari za reprezentaciju. :bih: :bih:
Još da se pokrene ženska reprezentacija s mrtve tačke, i bilo bi još i bolje. :bih:
User avatar
Kardelj01
Posts: 222
Joined: 04/08/2011 15:49

#2929 Re: Reprezentacija BiH

Post by Kardelj01 »

Bravo juniori, bravo seniori :thumbup:

Ne sam Jusufe...
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28528
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#2930 Re: Reprezentacija BiH

Post by BHF_Manijak »

Ja Jusufage koliko odskace od one ostale djece, majkemi ko da se Teletovic prikljucio juniorima, strasno! :lol: :mrgreen: :thumbup: Grmalj medju djecom! :mrgreen:
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#2931 Re: Reprezentacija BiH

Post by and »

mogli bi i ovi portali malo koju i napisati kada i gdje ova djeca igraju...
User avatar
samo_ti
Posts: 1440
Joined: 02/12/2008 00:53
Location: Jalija Columbia

#2932 Re: Reprezentacija BiH

Post by samo_ti »

Jel` ono Firic vodi kadete, a Neno juniore ?

Pa to je taj rad, sistemski, sa mladim od pocetka...sportiste u Savez, proslavljene igrace za trenere i uspjeh ce doci, kadli-tadli :)
Bravo momci.

p.s. bas sam se zazelio dobre kosarke...ovo sto Aco sa Novoselom radi, je odlicno :bih:
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28528
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#2933 Re: Reprezentacija BiH

Post by BHF_Manijak »

Ne svidja mi se nikako sto ih Neno vodi, ali o tom po tom...Momke dobro ide i nek ostane na tome, o Neni mozemo nekad kasnije!
neno#4
Posts: 737
Joined: 07/08/2011 13:36

#2934 Re: Reprezentacija BiH

Post by neno#4 »

A reprezentacija...
I onda jedna kontra kada se Mirza naljutio i pomracenje u Skenderiji :lol: :lol:
Showtime je poceo. Kakvo je to kucanje bilo za 2+1. Nevjerovatno. Aco je kad smo odbranili jedan napad, sutnuo dvije flase vode da je to bilo :mrgreen: :mrgreen: ..Denis Bajramovic nesto prica, kaze Aco ajde sjedi dobro je dobro..Aco je veceras zelio u startu da odigra pick sa Mirzom i to je prolazilo. Prvi napad je odmah Mirza ostavio Persica samog koji je pogodio.

Aco pocinje utakmicu sa rijecima, nadriblavat ce i pokusat' igrati sto vise izolacije i sto vise 1 na 1. Trice ce sutirati, moramo biti koncentrisani i pripaziti. Otvorili smo dobro, ali nista nismo mogli da odbranimo. Prvo poluvrijeme nas je Mirza drzao, Nihad je opet bio dominantan,Crni standardno, Kikan je bio los poslije se prikljucio. Persic masio otvorene suteve, Masic dobio pet licnih, umalo nije tuca izbila, iako su nas tukli, a Kockar i Zurap slabo sta svirali. Onda se Mirza naljutio, raskuc'o covjeka i poceli smo da igramo.

U drugom dijelu se Nihad prikljucio sa cetiri trice u trecoj cetvrtini, Mirza nastavio, Kikan se poslije pridruzio, a Mitrovic trice masio u nizu. Crni opet dobar, Sinanovic vrlo lose, nadam se da ce da se probudi.

Crni - Opet vodio nase napade, postao je konstanta. U nekim trenucima djeluje da nece da postigne kos, nego samo da asistira. Uziva u timu.

Naletilic - Veceras korektno odradio svoje minute, u odbrani. Cak i jedan fin ulaz imao.

Djedovic - Opet dominacija. Sjajna igra u odbrani, u napadu trci odlicno, pogadja izvana.

Mitrovic - Pet suteva za tri, pet promasaja. U odbrani je bio dobar.

Persic - Sutirao 7 trica, pogodio 2. Sve ostale su bile otvorene, odbranu dobro opet.

Masic - Masic rano usao u licne, u prvom dijelu odmah izasao. Nije nista pruzio, ali ce biti to sve ok.

Mirza - Odigrao maestralnu utakmicu, sve je ulazilo veceras. Bile su dvije situacije kao Dirk Nowitzki i trice

Kikan - Losija partija nego inace, poslije je malo dosao do sebe. U odbrani losih reakcija je bilo, ali bila mu je potrebna ova malo losija tekma.

Sinanovic - I on je veceras bio losiji, ali za treceg centra dogodine na Eurobasketu bice to ok. Kad nemas rjesenja za protivnickog razbijaca 1 na 1 da ga uvedes.
Pisao sam prije takmicenja kakav je talenat Jusuf Nurkic. Sira javnost se tek sada upoznaje sa ovim buducim prvim centrom nase reprezentacije. Ono sto je najbitnije momak je rodjeni pobjednik. Nekada raja malo bude iznervirana time sto je zestoka paljevina, sto se vec ponasa kao zvijezda, ali i Kobe je tako radio, zar ne? Ne poredim njih dvojicu kao igrace, nego je poenta da ako hoces da budes najbolji od prvog dana se tako ponasas.

Od svih na prvenstvu odskace za klasu. Sinoc je covjeka ukucao u parket, nakon kontre koju je otvorio i protrcao kroz njihovu liniju odbrane. Moze izvana da pogodi, u napadu mu niko ne moze skociti. Sve reprezentacije ce nakon vecerasnje predstave igrati zonu kao Belgijanci sinoc. Ako udjes u fight s nama, slijedi ti...Kao Portugalu veceras. Ovo je najbolje pripremljena reprezentacija fizicki ikada u svim nasim sportovima. Momci prakticno pucaju od snage, iako i ovdje fale 3-4 igraca.

@hrastov zizak, objasnio si za sinoc. Sve je tako kao sto si rekao :thumbup:
User avatar
Kardelj01
Posts: 222
Joined: 04/08/2011 15:49

#2935 Re: Reprezentacija BiH

Post by Kardelj01 »

and wrote:mogli bi i ovi portali malo koju i napisati kada i gdje ova djeca igraju...
Subota 18:30 - KSC Ilidža

BiH- Gruzija.
samo_ti wrote:Jel` ono Firic vodi kadete, a Neno juniore ?
Firić i Halimić kadete, a Neno juniore.
neno#4
Posts: 737
Joined: 07/08/2011 13:36

#2936 Re: Reprezentacija BiH

Post by neno#4 »

BHF_Manijak wrote:Ne svidja mi se nikako sto ih Neno vodi, ali o tom po tom...Momke dobro ide i nek ostane na tome, o Neni mozemo nekad kasnije!
Bolje da ih vodi Damir Zeljkovic ili Zelenika bivsi trener Zrinjskog :lol: :lol:
A mozda su mogli postaviti za trenera i Marka Trbica, bio bi bolje rjesenje.
Nisi ni svjestan da je Neno postao dva puta bolji trener, poslije perioda kada je bio selektor. Puno vise iskustva i puno vise kvaliteta. Ovi momci su kao vojska. Svi kao jedan ga slusaju. Zato sto je on Nenad Markovic. Legenda nase kosarke.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28528
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#2937 Re: Reprezentacija BiH

Post by BHF_Manijak »

MA vise govorim na osnovu njegovih ljudskih karakteristika koje nece ili ne bi valjale ovim momcima. Eh sad kao trener kakav je, jos cemo vidjeti, dosada u karijeri i nije spektakularan bio, vrijeme ce pokazati...

Daleko od toga da sam se nesto na njega narogusio, da Bog da on momke u A diviziju odveo, najdrazi mi je igrac poslijeratne repke, no neke mi se stvari ne svidjau. :)
User avatar
hrastov žižak
Posts: 4942
Joined: 31/07/2012 02:00

#2938 Re: Reprezentacija BiH

Post by hrastov žižak »

A šta je fazon s Markovićem, nisam upoznat s njegovom ličnošću?
neno#4
Posts: 737
Joined: 07/08/2011 13:36

#2939 Re: Reprezentacija BiH

Post by neno#4 »

Ma nista. Neno zna biti ters, ali je jedini covjek kojem je sve oprosteno. Ja ga ne bih kritikovao ni da izgubi sto utakmica zaredom. Zbog njega sam zavolio kosarku, on je vratio Bosnu i dao joj nevidjeni impuls koji nesposobnjakovici poslije nisu znali iskoristiti. Svakog mjeseca pogledam njegove partije i kazem majstore svaka ti cast. A on je za ovu djecu idealno rjesenje.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28528
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#2940 Re: Reprezentacija BiH

Post by BHF_Manijak »

hrastov zizak wrote:A šta je fazon s Markovićem, nisam upoznat s njegovom ličnošću?
Ma Neno ti je ovako malo zaljubljenik samog sebe, da ne pretjetam pa kazem egomanijak. To su mi potvrdili i ljudi koji su trenirali i igrali sa njim, posebno mladja raja. Rekao bih ok, hajde ovi stariji i njegovi saigraci ljubomorni na Nenu alfu i omegu ekipe, ali da ti u djetetu od 17-18 godina vidis konkurenciju i sa njim se nadmeces, to mi je malo bezze. Takodjer mladji igraci su mi prenijeli da je jako "skrt sa znanjem bio", rijetko sta je od savjeta htio udjeliti mladjim i buducim asovima. Dakle arogantan i ters tip, eh koliko ce to uticati na ove mlade momke ne znam...Mozda i nije takav na treninzima i sa njima, kazem pokazat ce vrijeme.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#2941 Re: Reprezentacija BiH

Post by It_is_a_Leclerc »

I de sad usporedite ovu reprezentaciju s onom što je igrala na Eurobasketu u Litvaniji i umalo izborila drugi krug, s jednim Jazvinom na mjestu centra, kojekakvim Miloševićima i sličnim rashodovanim kadrom, na čelu sa neuništivim Sabitom - "pik en rol, pi*ka mu materina". Sad imamo malog Nurkića kao momentalno najjačeg centra, a tu je i visoki Sinanović, kao i Kikanović.

Ovdje imamo jednu mladu, prilično perspektivnu ekipu predvođenu drugim najboljim Mirzom bh. košarke, koja itekako ima i glavu i rep. Vodi je vrhunski strateg Aco Petrović koji je prvo snimio stanje i onda krenuo u restauraciju, a pomaže mu veliki Novosel - jedan od jačih poznavaoca prilika u košarci na ovim prostorima.

Sve u svemu, očekujem prolazak kroz kvalifikacije, a onda kroz godinu dana rada i priprema obezbjeđivanje uslova da reprezentacija BiH prođe prvi krug na EP u Sloveniji, nakon čega bi se nastavilo raditi sa istim ljudima u cilju postizanja jednog vrhunskog brenda bh. košarke.
Mr. Brightside
Posts: 31341
Joined: 26/02/2011 13:07

#2942 Re: Reprezentacija BiH

Post by Mr. Brightside »

24 ekipe na evropskom, u drugom krugu je koliko reprezentacija? 12? :D
mislim da nam je i mjesto među tih 10-12 reprezentacija :D
User avatar
Tkd
Posts: 3748
Joined: 14/07/2012 01:28
Location: Japan

#2943 Re: Reprezentacija BiH

Post by Tkd »

Jusuf Nurkić sličan Enesu Kanteru ???

Nenormalno me podsjećaju jedan na drugog po konstituciji. Jest da Enes ima trenutno dosta bolju igru prema napadu no Jusuf je mlađi. Oba su "pobijednici" haha, sama izjava Enesa da je spoj Dirka i još nekih zvijezda govori o tome da se ne boji uzimati šuteve, jednostavno ne nedostaje mu samopouzdanja. Odigrao je solidnu 1 sezonu, malo prilike je dobijao, ali ogroman potencijal. Mislim da je bio 4 pik.


Što to ne bi i Jusuf bio. Recimo, možda i naraste par cm 2-3, no onakva pokretljivost za centra je nevjerovatna. Ima ogroman potencijal, ne vidim centra u Evropi s većim potencijalom (a da još igra u Evropi). Ako ga zdravlja posluži ako Bog da, i ako izbjegne povrede aBd, siguran sam da ćemo uz Mirzu dobiti ubrzo i 2 NBA igrača, s tim da i sama NBA ima deficit s centrima. Ako je Enes mogao biti 4 pik, što ne bi i Jusuf bio u top 20 recimo. Samo rad, rad i rad.
User avatar
Tkd
Posts: 3748
Joined: 14/07/2012 01:28
Location: Japan

#2944 Re: Reprezentacija BiH

Post by Tkd »

Košarkaški reprezentativac Bosne i Hercegovine Ante Mašić, novi je igrač zagrebačke Cibone.
Sada već bivši igrač KK Zagreb standardni je u igrač u reprezentaciji BiH i može se pohvaliti odličnom igrom kako u napadu, tako i u defanzivi, te će sasvim sigurno biti korisno pojačanje za Cibonu.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#2945 Re: Reprezentacija BiH

Post by It_is_a_Leclerc »

Jel mi može samo neko reći ko sve ide u A diviziju ?! Samo finalisti ili prvih troje ?
KIMBO
Posts: 122
Joined: 02/07/2012 14:06
Location: niđe

#2946 Re: Reprezentacija BiH

Post by KIMBO »

Juniorska košarkaška reprezentacija BiH je stigla i do druge pobjede u prva dva dana EP u Sarajevu. Ovaj put Portugal nije imao niti promil šansi. Visokih 30 razlike (78:48) zasigurno će biti sasvim dovoljan poziv svima na današnju utakmicu protiv Gruzije koja je na rasporedu u 18.30 u KSC-u Ilidža.
Najbolji igrač utakmice Jusuf Nurkić je za samo 23 minute, koliko je proveo na parketu postigao 20 poena i ostvario 15 skokova. Mirno i staloženo nakon utakmice će za SportSport.ba reći.

"Respektujemo sve timove, ali se ne smijemo nikoga bojati."

Nakon pobjeda nad Belgijom i Portugalom sa ukupnih 44 poena razlike svjesni smo da se i tim Nenada Markovića sve više i više respektuje.

BiH U-18 nudi izuzetno zanimljivu generaciju i pobjede

Ukoliko juniorska košarkaška selekcija BiH na EP u Sarajevu nastavi sa snažnom i borbenom igrom i ako Jusuf Nurkić zareda sa svojim partiturama punim dominacije i ekskluziviteta postoji realna prijetnja da se publika A-tima selektora Petrovića preseli iz Skenderije na drugi kraj grada gdje ovih dana stanuju i igraju Markovićevi momci.

Ako se to i dogodi KSBiH bi mogao razmisliti da se karte naplaćuju na ulazu u dvoranu KCS-a na Ilidži, a ne u centru grada gdje A-tim očekuju utakmice kvalifikacija za Eurobasket u Sloveniji naredne godine.

Šalimo se, naravno. Košarkaško raspoloženje nam raste iz dana u dan. Očitali smo pravu lekciju Portugalu, i onim mladim i starijim. Nisu li Portugalci, ne tako davno dosta glavobolja zadavali našim košarkaškim zvijezdama.

Aleksandar Petrović u svom izlogu ima sve samu skupu i rijetku robu. Počevši od lepršave igre, preko nove zvijezde Brooklyn Netsa, pa sve do Nihada Đedovića koji igra u nikad boljoj, rekli bi smo životnoj formi.

Tako nešto košarkaški zaljubljenici u narednim danima neće propustiti.

Publika koja preferira gledati selekciju Ace Petrovića ostat će im i dalje vjerna, ali će i juniori svoj dio kolača imati.

Jer, gledaoca na utakmicama juniora sve je više i više. Iako pred Markovićevom ekipom ima još dosta posla, to je generacija koja, očito je to, sve više plijeni našu pažnju i golica maštu.

Već jako dugo bh ljubitelji košarke nisu vidjeli tako dominantnog domaćeg igrača

Pored Buze, Glogovca, Rikala, Vrabca, Vukovića i ostalih, jedno ime već od samog početka šampionata izaziva buru oduševljenja i pozitivnih komentara.

To je Jusuf Nurkić, 212 cm visoki centar, koji sa nevjerovatnom lakoćom razbija protivničke odbrane i koji je jedan od najvećih košarkaških talenata koje je naša zemlja imala u proteklom periodu.

U sinoćnjoj utakmici protiv Portugala, Nurkić je double-double bio već nakon prvog poluvremena. Na kraju utakmice 20 poena i 15 skokova. I to za samo 23 minute u igri.

Neviđena mirnoća ruke dok su trojica igrača na njemu. Odlična leđna tehnika, odvažna okomitost u napadima, superiornost u skoku, sve su to osobine koje mame frenetični pljesak oduševljenih navijača BiH. Svoj precizni šut sa linije za tri poena još nije pokazao, ali ima vremena.

Čini nam se da ga Marković ne želi vidjeti na liniji za tri, i u potpunosti je u pravu, jer je u reketu takav kvalitet zaista velika prevaga.

"Željan sam utakmica i igre"

O kakvoj kvaliteti se radi govori i ono o čemu smo pisali još tokom zime, a to je bila najava selektora Petrovića da će Nurkić igrati već ovoga ljeta za naš najbolji nacionalni tim.

Nakon još jedne pobjede u preliminarnoj fazi takmičenja, nad Portugalom sa 30 poena razlike (78:48) sa Nurkićem smo rezimirali viđeno u prva dva kola, nakon kojih su naši momci neporaženi.

"Ustvari je prva utakmica protiv Belgije za nas bila mnogo teža od ovog meča protiv Portugala. Na samom otvaranju prvenstva osjetio se mali pritisak, igraš na svom terenu pred domaćom publikom i bio se možda malo uvukao i strah u naše redove, ali evo sada je po mom mišljenju sve u najboljem redu. Ustvari, ako nastavimo sa ovakvom igrom kao u prva dva kola pobjedićemo sve do kraja", govori centar U-18 i A-tima naše selekcije i od ove sezone član Cedevite.

"Jučer smo morali probijati zonu Belgije svih 40 minuta. Meni je to malo strano, ali vidjeli ste da smo uspjeli. Slijedi Gruzija i siguran sam da ako nastavimo u ovom ritmu možemo otići do samog kraja."

Turnir će biti zaista zahtjevan, malo će biti odmora između utakmica i utisak je da će određeni igrači morati malo više "povući" na šampionatu. Osjeća li možda Nurkić određeni pritisak. Činjenica je da će se visoki igrači protivničkih ekipa mijenjati na njemu i pokušavati pritiskom zaustaviti našeg centra

"Meni je svakako nedostajalo utakmica. Nakon dvije povrede ja sam željan igre. Želim dati svoj maksimum, a isto tako i čitava ekipa. Znam da će biti naporno i na to sam pripremljen i ja kao i svi moji suigrači. Moji prvi nastupi za U-18 tokom Šestoaprilskog turnira u Sarajevu bili su samo zagrijavanje. Sada je druga priča", govori Nurkić te odmah potom opet pokazuje svoje sad već prepoznatljivo samopouzdanje.

"Igrat će se žestoko, ali meni to odgovara. Ja od kontakta ne bježim, a pošto se sada sve to od strane sudija svira meni u principu to i godi. Ponavljam još jednom, mi respektujemo sve protivnike, ali ovdje se nikog ne smijemo bojati."

http://sportsport.ba/bh_kosarka/jusuf-n ... rije/85809
neno#4
Posts: 737
Joined: 07/08/2011 13:36

#2947 Re: Reprezentacija BiH

Post by neno#4 »

Ja se iz dana u dan razocaram u nase ponasanje. Na otvaranju protiv Belgije u najznacajnijoj utakmici prvenstva ni pola dvorane nije bilo popunjeno. Momci su to zasluzili i da im se pruzi podrska.
Mustang1
Posts: 29915
Joined: 29/12/2010 17:31

#2948 Re: Reprezentacija BiH

Post by Mustang1 »

Ne znam razmisljaju li o tome da jednu stave i u Zenicu .. Da vidim mozemo li je napuniti konacno :D
ArthurSpooner
Posts: 641
Joined: 10/08/2012 19:59

#2949 Re: Reprezentacija BiH

Post by ArthurSpooner »

^^Ili u TZ...
Mustang1
Posts: 29915
Joined: 29/12/2010 17:31

#2950 Re: Reprezentacija BiH

Post by Mustang1 »

Iz Tuzle su ih odbili .. Odnosno ignorisali .. Zato i kazem razmisljaju li o Zenici umjesto Tuzle jednu ..
Post Reply