a sut od tablu ist krieg
samo jos da ovom profesoru kazem da se imena i bezimena pisu velikim pocetnim slovom
Moderators: Charuga, Tomahawk11
druze, prije nego se nastavis provaljivati ovakvim nebulozama, preporucujem malo literature:LSD wrote:Mada ne volim ove KO JE NAJ ili VS. teme kad sam vec pomenuo Duncana onda ovako:
Kobe:3x NBA šampion ('00,01,02),MVP 1x (08),11x All-star (11x starter),2x najbolji strijelac lige (06,07),6x prva petorka lige (02,03,04,06,07,08),6x najbolja defanzivna petorka lige ('00,03,04,06,07,08)
Duncan:4x NBA šampion (99,03,05,07),MVP 2x (02,03),NBA Rookie godine (sezona 97/98),11x All-star (10 puta starter),1x najbolji skakac lige (02),11x prva petorka lige (97-08),11x najbolja defanzivna petorka lige (opet 97-08)
http://www.nba.com/playerfile/kobe_brya ... stats.html
http://www.nba.com/playerfile/tim_dunca ... stats.html
Neko pomenu atletizam,košarkaški IQ,veliku preciznost,hladnokrvnost,mentalitet pobjednika...u svim tim kategorijama dominira Duncan u odnosu na Kobe-a...pogledati statistike iznad....dakle Duncan ima precizniji šut (statistika ne laže,ona je zato i izmišljena da ljudi nebi lupali na pamet),daleko bolji skakac (nikad u karijeri ispod 10 skokova u prosjeku po sezonu),daleko bolji bloker (dobro za skokove i blokade je i razumljivo,tako da to i ne treba puno uzimati u obzir).
Statistika opet je naumoljiva kad kaže da je Duncan 11x u najboljoj defanzivnoj petorci lige,dok je Kobe "samo" 6x![]()
Naravno,Kobe je bolji u koševima,asistencijama,kradjama i u procentu slobodnih bacanja,ali i to je ocekivano i razumljivo (izuzev možda poena).
E pa onda "strucnjaci" po cemu je Kobe onda bolji košarkaš od yebenog Tima Duncana koji nikad nije ponudio show-time u svojoj karijeri (niti ce ponuditi ikad) i koji još uvijek daje koševe od tablu(kako mi je mrsko bilo tražiti sve ove podatke ovog ljigavca koji je godinama uništavao Sunse
)....doduše,koliko god Kobe bio glumac i ljigavac,ne može nikako biti gori od ove gnjide iz odvratnog san antonia
![]()
Samo konkretno i argumentima...bez šuplje.
šuplja prica....pusti šuplju i linkove vec argumentima odgovori ako može...ja da hocu da surfam i tražim linkove to bi radio sam...na forumu se iznose licna mišljenja,zato i služi forum...mojne te price nebuloze,provaljivanja i slicno..znam da si zaljubljenik u Lakerse a posebno Kobea,ali moramo malo poradiiti na kulturi dijaloga i komunikacijeNeelix wrote:druze, prije nego se nastavis provaljivati ovakvim nebulozama, preporucujem malo literature:LSD wrote:Mada ne volim ove KO JE NAJ ili VS. teme kad sam vec pomenuo Duncana onda ovako:
Kobe:3x NBA šampion ('00,01,02),MVP 1x (08),11x All-star (11x starter),2x najbolji strijelac lige (06,07),6x prva petorka lige (02,03,04,06,07,08),6x najbolja defanzivna petorka lige ('00,03,04,06,07,08)
Duncan:4x NBA šampion (99,03,05,07),MVP 2x (02,03),NBA Rookie godine (sezona 97/98),11x All-star (10 puta starter),1x najbolji skakac lige (02),11x prva petorka lige (97-08),11x najbolja defanzivna petorka lige (opet 97-08)
http://www.nba.com/playerfile/kobe_brya ... stats.html
http://www.nba.com/playerfile/tim_dunca ... stats.html
Neko pomenu atletizam,košarkaški IQ,veliku preciznost,hladnokrvnost,mentalitet pobjednika...u svim tim kategorijama dominira Duncan u odnosu na Kobe-a...pogledati statistike iznad....dakle Duncan ima precizniji šut (statistika ne laže,ona je zato i izmišljena da ljudi nebi lupali na pamet),daleko bolji skakac (nikad u karijeri ispod 10 skokova u prosjeku po sezonu),daleko bolji bloker (dobro za skokove i blokade je i razumljivo,tako da to i ne treba puno uzimati u obzir).
Statistika opet je naumoljiva kad kaže da je Duncan 11x u najboljoj defanzivnoj petorci lige,dok je Kobe "samo" 6x![]()
Naravno,Kobe je bolji u koševima,asistencijama,kradjama i u procentu slobodnih bacanja,ali i to je ocekivano i razumljivo (izuzev možda poena).
E pa onda "strucnjaci" po cemu je Kobe onda bolji košarkaš od yebenog Tima Duncana koji nikad nije ponudio show-time u svojoj karijeri (niti ce ponuditi ikad) i koji još uvijek daje koševe od tablu(kako mi je mrsko bilo tražiti sve ove podatke ovog ljigavca koji je godinama uništavao Sunse
)....doduše,koliko god Kobe bio glumac i ljigavac,ne može nikako biti gori od ove gnjide iz odvratnog san antonia
![]()
Samo konkretno i argumentima...bez šuplje.
http://www.hoopsworld.com
http://www.hoopshype.com
http://www.msn.foxsports.com/nba
http://sports.espn.go.com/nba/index
http://www.82games.com/
ozbiljno. pretrazi malo, procitaj misljenje sve i jednog novinara o ovoj temi. sve ce ti se samo kas'ti.
Tvoj izbor je smijesan ali bas smijesan...Pa sine MJ u playoff ima prosijek 33 kosa po utakmici a kobi 24 i ti kazes Kobe najbolji halo 9 koseva vise ...Ti kazes njemu treba bolji centar Gasol kao los ili Bynam nemas ti pojima o kosarci kakvi likovI ovde pisuOhran wrote:Moj izbor je Kobi, mada je nezahvalno praviti takve izbore s'obzirom na razlicito vrijeme, a cini se da to u kosarci najvise dolazi do izrazaja. Nesumnjivo je da bi petorka Djordjevic, Petrovic, Kukoc, Divac i Radja dobili petorku Delibasic, Kicanovic, Dalipagic, Cosic i Jerkov, ali kad pogledas trofeje, mozda je ova druga bila i dominantnija. Kobiju treba jos jedan jaci centar, onaj "mali" im stalno povrijedjen i bili bi sigurni u titulu. Takodje mislim da je u Djordanovo vrijeme konkurencija bila slabija te im se u finalu vjecito provlacila Juta sa najdosadnijom igrom koju sam ikada gledao.
Dankan - sto neko gore rece, tek ga primjetis kad ti rasturi tim koji simpatises, inace bas izgleda ono kao pravi papak, zrio da mu prodas ciglu!
Zanimljivo bi bilo da pored prosjeka u play ofu navedes i broj asistencija ili procenat suta. Ja nisam rekao da je Gasol los centar, nego da im treba jedan teski centar i vjerovao ili ne da sam mislio na "Bynama" kada sam napomenuo da se cesto povredjuje. Odgovorno tvrdim da je Rodman bio korisniji MJ-u nego Gasol Kobiju. U stvari MJ-u nije ni trebao centar u napadu pa bi pored njega Gasol bio neko lijevo smetalo tipa Luc Longli, a sve sto radi u Lejkersima, radi ponajvise zahvaljujuci Kobiju. I da znas samo da bi sadasnji Dream Team oduvao onaj tvoj prvi sve sa MJ, trapavim Barklijem, sugavim Ajzeom, do zla boga sporim Medzikom cije fore sada rade bekovi Atlante, Oklahome, Memfisa, da ne pominjem, Nesa, Kida, Paula... Jedino ako bi ih izvadio onaj smijesni sa koledzaMELBOURNE_SARAJEVO wrote:Tvoj izbor je smijesan ali bas smijesan...Pa sine MJ u playoff ima prosijek 33 kosa po utakmici a kobi 24 i ti kazes Kobe najbolji halo 9 koseva vise ...Ti kazes njemu treba bolji centar Gasol kao los ili Bynam nemas ti pojima o kosarci kakvi likovI ovde pisuOhran wrote:Moj izbor je Kobi, mada je nezahvalno praviti takve izbore s'obzirom na razlicito vrijeme, a cini se da to u kosarci najvise dolazi do izrazaja. Nesumnjivo je da bi petorka Djordjevic, Petrovic, Kukoc, Divac i Radja dobili petorku Delibasic, Kicanovic, Dalipagic, Cosic i Jerkov, ali kad pogledas trofeje, mozda je ova druga bila i dominantnija. Kobiju treba jos jedan jaci centar, onaj "mali" im stalno povrijedjen i bili bi sigurni u titulu. Takodje mislim da je u Djordanovo vrijeme konkurencija bila slabija te im se u finalu vjecito provlacila Juta sa najdosadnijom igrom koju sam ikada gledao.
Dankan - sto neko gore rece, tek ga primjetis kad ti rasturi tim koji simpatises, inace bas izgleda ono kao pravi papak, zrio da mu prodas ciglu!Horace grant igrao centra kad je MJ igrao ili Luc iz australije je igrao poslije zamisli da je imao Shaqa ko kobi ...Pa bolan MJ napustio kosarku otisao igrati golf i vrati se i Bulls odigraju 72-10 start imali 43-3
![]()
Kobe u zanjem finalu nije mogao kupiti kosa a kamoli imati prosijek od 33..Cuj Mj imao slabu konkurenciju
![]()
sine dragi kad si ti poceo gledati kosarku 2000 god:shock:
Pa pogledaj sastav prvog dream team e pa to mu je konkurencija bila...
Ohran wrote:Zanimljivo bi bilo da pored prosjeka u play ofu navedes i broj asistencija ili procenat suta. Ja nisam rekao da je Gasol los centar, nego da im treba jedan teski centar i vjerovao ili ne da sam mislio na "Bynama" kada sam napomenuo da se cesto povredjuje. Odgovorno tvrdim da je Rodman bio korisniji MJ-u nego Gasol Kobiju. U stvari MJ-u nije ni trebao centar u napadu pa bi pored njega Gasol bio neko lijevo smetalo tipa Luc Longli, a sve sto radi u Lejkersima, radi ponajvise zahvaljujuci Kobiju. I da znas samo da bi sadasnji Dream Team oduvao onaj tvoj prvi sve sa MJ, trapavim Barklijem, sugavim Ajzeom, do zla boga sporim Medzikom cije fore sada rade bekovi Atlante, Oklahome, Memfisa, da ne pominjem, Nesa, Kida, Paula... Jedino ako bi ih izvadio onaj smijesni sa koledzaMELBOURNE_SARAJEVO wrote:Tvoj izbor je smijesan ali bas smijesan...Pa sine MJ u playoff ima prosijek 33 kosa po utakmici a kobi 24 i ti kazes Kobe najbolji halo 9 koseva vise ...Ti kazes njemu treba bolji centar Gasol kao los ili Bynam nemas ti pojima o kosarci kakvi likovI ovde pisuOhran wrote:Moj izbor je Kobi, mada je nezahvalno praviti takve izbore s'obzirom na razlicito vrijeme, a cini se da to u kosarci najvise dolazi do izrazaja. Nesumnjivo je da bi petorka Djordjevic, Petrovic, Kukoc, Divac i Radja dobili petorku Delibasic, Kicanovic, Dalipagic, Cosic i Jerkov, ali kad pogledas trofeje, mozda je ova druga bila i dominantnija. Kobiju treba jos jedan jaci centar, onaj "mali" im stalno povrijedjen i bili bi sigurni u titulu. Takodje mislim da je u Djordanovo vrijeme konkurencija bila slabija te im se u finalu vjecito provlacila Juta sa najdosadnijom igrom koju sam ikada gledao.
Dankan - sto neko gore rece, tek ga primjetis kad ti rasturi tim koji simpatises, inace bas izgleda ono kao pravi papak, zrio da mu prodas ciglu!Horace grant igrao centra kad je MJ igrao ili Luc iz australije je igrao poslije zamisli da je imao Shaqa ko kobi ...Pa bolan MJ napustio kosarku otisao igrati golf i vrati se i Bulls odigraju 72-10 start imali 43-3
![]()
Kobe u zanjem finalu nije mogao kupiti kosa a kamoli imati prosijek od 33..Cuj Mj imao slabu konkurenciju
![]()
sine dragi kad si ti poceo gledati kosarku 2000 god:shock:
Pa pogledaj sastav prvog dream team e pa to mu je konkurencija bila...
. Hrvati su u borbi za zlato bili potpuno ravnopravni prvo poluvrijeme, a zanimljivo bi bilo pogledati tu utakmicu u Barceloni da je kojim slucajem raspad Yugoslavije sacekao samo jos par godina. Probudi se malo iz proslosti, MJ jeste nekada bio najbolji kosarkas, isto kao sto je i Pele bio najbolji fudbaler kojem bi danas jedan Mesi provlacio loptu kroz usi, a tek C. Ronaldo koji u poredjenju sa Peleom moze svoj sopstveni centarsut stici. Tako isto bi i Kobi mogao predaviti MJ-u na temu "Kosarka nekad i sad".
kakavdanakneiskustvu wrote:
tebi za informaciju,isaiah tomas nije bio član dream teama.
sesalmir wrote:barnes je najarogantnij ima li ko da se ne slaze sa tim?
kakavdanakneiskustvu wrote:92. je bilo ili jordan ili thomas.Neelix wrote:ta "povreda" je izmisljena, a javna tajna je da se nije mogao sa levatom, pa je ovaj uslovio - ili on, ili ja.
94. je bio povrijeđen
Ma ovaj orhan to je Kobi u stvari evo sad sam saznaoLSD wrote:ODGOVORNOse tvrdi da je Barkli bio trapav,Thomas šugav,Bird kloc,Magic do zla boga spor i da bekovi memphisa,oklahome i atlante imaju bolje fore od njega
![]()
...da bi današnji dream team pomeo sa terena onaj originalni iz '92
itd itd.
Mislim da se može komotno ova tema zatvoriti poslije ovakvih izjava...nema smisla da nastavimo dalje.
Koliko ja znam o kosarci kao o mom drugom primarnom sportu je dovoljno da diskutujem sa tobom bilo koju kosarkasku temu, a ne da ti npr. odgovaram sa papanskim budalastinjama da se ti eto MJ.MELBOURNE_SARAJEVO wrote:Ma ovaj orhan to je Kobi u stvari evo sad sam saznaoLSD wrote:ODGOVORNOse tvrdi da je Barkli bio trapav,Thomas šugav,Bird kloc,Magic do zla boga spor i da bekovi memphisa,oklahome i atlante imaju bolje fore od njega
![]()
...da bi današnji dream team pomeo sa terena onaj originalni iz '92
itd itd.
Mislim da se može komotno ova tema zatvoriti poslije ovakvih izjava...nema smisla da nastavimo dalje.![]()
e moj orhane koliko ti malo znas o kosarci to je cudo ja odavno nisam procitao smijesnije postove od orhana pardon Kobeta...Nego da te pitam Kobe hajde da se dogovorimo da uzmemo svi ovde kintu sutra na kladionici nemoj zabiti vise od 27 igramo under i svi sretni
![]()