SMINKA oliti MAKE-UP

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
Neposlusna
Posts: 295
Joined: 03/04/2009 11:46

#2926 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Neposlusna »

Redovno vas citam, posto sam teska Make-up ovisnica. Kontam da vam se i prikljucim. :D

Sto se tice pinceta, ja sam ovoj vjerujem. U pocetku je malo tesko ali kad se naviknes onda ti ni jedna druga ne odgovara.

Image
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#2927 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by ladyblue18 »

alemaa wrote:
:shock: :shock: Ovo jos nisam vidjela ni koristila...jel ima neke funkcije mimo sto je pinceta :D
:lol: i ja podjoh isto da pitam.
Mene bi bilo strah ovo u ruke uzeti :cry: :mrgreen:
User avatar
because_of_you
Posts: 2275
Joined: 24/11/2009 21:58

#2928 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by because_of_you »

ladyblue18 wrote:
Inace, hocu da kazem, zene drage nije vam pametno cupati tako cesto obrve, radila sam i ja to jedno vrijeme pa mi rece jednom jedna starija gospodja da se okanim te lose navike pa mi onda pokazala svoje obrve koje crta po stare dane, jer kako se stari ne rastu ni obrve tako cesto.
Nakon nje sam srela jos bar 10-15 zena nekih mladjih nekih starijih koje ili jedva imaju ili nemaju obrve.
A vjerujem da ce vam i svaka kozmeticarka ponoviti slicno.
Zato ja mislim da je fakat jednom sedmicno dovoljno to odraditi.
Pamet u glavu. :D

Posmatrajući one djevojke koje poznajem, čini mi se da su upravo čupanjem sebi napravile problem.. Mislim da obrve koje nisu nikad čupane, imaju idealan oblik :)
Neposlusna
Posts: 295
Joined: 03/04/2009 11:46

#2929 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Neposlusna »

Pa sve zavisi u kakve bi svrhe da je upotrijebite. :D
Ja je koristim iskljucivo kao pincetu. :-D I stvarno super uklanja dlacice.

Pokusajte potraziti na Youtube, mozda ima video gdje se objasnjava kako da je upotrijebite. Ja sam na poslu pa ne mogu na youtube da nadjem za vas.
Sigurno je za preporuciti, u pocetku je stvarno tesko ali sigurno vrijedi.
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 12031
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#2930 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Ma.Le.Na »

osim po rogobatnom izgledu sprave za mucenje ...koja je razlika ove i normalne pincete?
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#2931 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by ladyblue18 »

because_of_you wrote:

Posmatrajući one djevojke koje poznajem, čini mi se da su upravo čupanjem sebi napravile problem.. Mislim da obrve koje nisu nikad čupane, imaju idealan oblik :)
Pa nije da nema i takvih slucajeva, ali ne poznajem ih previse (moram priznati da mi je jako ruzno vidjeti skroz stanjene obrve), ali nije sad da ne treba nikako cupkati nista, jer treba bar pokoju cisto radi oblika. :D

@malena-jesul to vratili internet na poslu? :oops: :skoljka: :mrgreen:
Neposlusna
Posts: 295
Joined: 03/04/2009 11:46

#2932 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Neposlusna »

Razlika je ogromna.

Obicnom pincetom ti moras sama da cupas dlacice sto je po meni veoma bolno.

Ovom pincetom pritisnete na ova dva mjesta gdje je pinceta najsira, sa dva prstica :D onda se pinceta sama sastavi i automatski izvuce dlacicu. Veoma brzo i skoro bezbolno.
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 12031
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#2933 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Ma.Le.Na »

jesu :oops: :lol: :lol:
User avatar
because_of_you
Posts: 2275
Joined: 24/11/2009 21:58

#2934 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by because_of_you »

ladyblue18 wrote:
because_of_you wrote:

Posmatrajući one djevojke koje poznajem, čini mi se da su upravo čupanjem sebi napravile problem.. Mislim da obrve koje nisu nikad čupane, imaju idealan oblik :)
Pa nije da nema i takvih slucajeva, ali ne poznajem ih previse (moram priznati da mi je jako ruzno vidjeti skroz stanjene obrve), ali nije sad da ne treba nikako cupkati nista, jer treba bar pokoju cisto radi oblika. :D

@malena-jesul to vratili internet na poslu? :oops: :skoljka: :mrgreen:

Ima jedna fora, gdje se samo pokretom prsta oblikuje obrva, neko mi nekad pokazao :lol: :lol: 8-)
sorei
Posts: 27435
Joined: 03/11/2010 13:38

#2935 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by sorei »

ladyblue18 wrote:
Inace, hocu da kazem, zene drage nije vam pametno cupati tako cesto obrve, radila sam i ja to jedno vrijeme pa mi rece jednom jedna starija gospodja da se okanim te lose navike pa mi onda pokazala svoje obrve koje crta po stare dane, jer kako se stari ne rastu ni obrve tako cesto.
Nakon nje sam srela jos bar 10-15 zena nekih mladjih nekih starijih koje ili jedva imaju ili nemaju obrve.
A vjerujem da ce vam i svaka kozmeticarka ponoviti slicno.
Zato ja mislim da je fakat jednom sedmicno dovoljno to odraditi.
Pamet u glavu. :D
Pa nebi se moglo gledati u mene kad ih nebi pocupala. Lako je tebi plavko. Ja bijela ko sir a obrve crne. :roll:
Nego, cekam 1 mart pa da odgledam te sminkerice na youtube i onda da se nasminkam. Ne sminkam se puno preko dana, sjene koristim samo za vecernje izlaske i nemam ih puno, uglavom su stare po 3-4 godine. Vi ste se bas ispisale, treba mi pola godine da ovo sve procitam. :) :-)
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#2936 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by ladyblue18 »

vdivna wrote: Nego, cekam 1 mart pa da odgledam te sminkerice na youtube i onda da se nasminkam.
+1 :lol: cekam flat ko ozeblo sunce :lol:

@alemaa-uh i to :cry:
Neposlusna
Posts: 295
Joined: 03/04/2009 11:46

#2937 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Neposlusna »

To moja kolegica radi svako jutro. Najgore je kad kisa pada, njoj se obrve odma rastope. :lol:
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#2938 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nadinka »

fakat ste postale nemoguce, dok se ode kafa popiti vi 3 stranice nakucate :)
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#2939 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Partizzanka »

i ja dok sam posla uradila malo vi se nakucale

ama ja zene imam obrva na izvoz ali ih ne tanjim nego samo odrzavam postojeci oblik
i ja sam bijela a tamne obrve ... izgledam kao neki vukasin kad zarastem :)
sorei
Posts: 27435
Joined: 03/11/2010 13:38

#2940 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by sorei »

@Neposlusna gdje se moze kupiti ona pinceta?
Neposlusna
Posts: 295
Joined: 03/04/2009 11:46

#2941 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Neposlusna »

vdivna wrote:@Neposlusna gdje se moze kupiti ona pinceta?
Ja sam je kupila u Holandiji kod kozmeticarke prije par godina. Bila je onda €20, sada je kod nas i po DM-u ima, cijena im je oko € 3-4.

Sto se tice Sarajeva, stvarno ne znam. Ali ne mogu da vjerujem da je nema za kupiti.
User avatar
Zelena Carapa
Posts: 1358
Joined: 07/02/2007 12:09
Location: behind the enemy lines

#2942 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Zelena Carapa »

vdivna wrote:
ladyblue18 wrote:
Inace, hocu da kazem, zene drage nije vam pametno cupati tako cesto obrve, radila sam i ja to jedno vrijeme pa mi rece jednom jedna starija gospodja da se okanim te lose navike pa mi onda pokazala svoje obrve koje crta po stare dane, jer kako se stari ne rastu ni obrve tako cesto.
Nakon nje sam srela jos bar 10-15 zena nekih mladjih nekih starijih koje ili jedva imaju ili nemaju obrve.
A vjerujem da ce vam i svaka kozmeticarka ponoviti slicno.
Zato ja mislim da je fakat jednom sedmicno dovoljno to odraditi.
Pamet u glavu. :D
Pa nebi se moglo gledati u mene kad ih nebi pocupala. Lako je tebi plavko. Ja bijela ko sir a obrve crne. :roll:
Nego, cekam 1 mart pa da odgledam te sminkerice na youtube i onda da se nasminkam. Ne sminkam se puno preko dana, sjene koristim samo za vecernje izlaske i nemam ih puno, uglavom su stare po 3-4 godine. Vi ste se bas ispisale, treba mi pola godine da ovo sve procitam. :) :-)
isti slucaj, cuj jednom sedmicno - ja nakon 24 sata izgledam kao da me ubo morski jez u predjelu cela...

hahahaha, jednom sedmicno :D
User avatar
Altheda
Posts: 193
Joined: 22/12/2008 20:14
Location: Neverland

#2943 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Altheda »

Ja sam nakon godina i godina konačno dovela svoje obrve u red. Prilično. U srednjoj školi sam izgledala ko tužni cuko sa obrvama koje su nekako išle nadole i to samo zato jer sam čupala i one dlačice iznad glavne linije obrve. Kad sam prestala, preporodile su se. :D
Još uvijek ih "puštam" na nekim mjestima. :lol:

I sviđaju mi se malko deblje obrve. One skroz tanke, sa jednom linijom čine da žena izgleda mnogo starije. A nije mi ni ukusno, isto porno glumica. :lol:

I da, čupam obrve jednom sedmično, najviše 2x. Ništa im u među vremenu ne fali, tj. nema viška toliko, a imam bukvalno crne ko gar obrve, a i nisam nešto tamnoputa. :)
User avatar
swirl
Posts: 1534
Joined: 15/01/2009 13:48
Location: Sarajevo

#2944 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by swirl »

Neposlusna wrote:Redovno vas citam, posto sam teska Make-up ovisnica. Kontam da vam se i prikljucim. :D

Sto se tice pinceta, ja sam ovoj vjerujem. U pocetku je malo tesko ali kad se naviknes onda ti ni jedna druga ne odgovara.

Image
Izgleda kao spirala :-) :D
sofi29
Posts: 7
Joined: 01/02/2011 13:08

#2945 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by sofi29 »

drage moje...ja vas citam redovno...obozavam sve sto ima veze sa sminkom, kupujem kao luda,i sto mi treba i sto mi ne treba, a uglavnom mi nista ne treba jer nista ne znam ni iskoristiti, niti se znam nasminkati a sminkam se 15 -tak godina...i to se uvijek svodi na puder (max factor long lasting), bronzer sa sjajem (collistar),crnu olovku (u oko), maskara (trenutno rimel) i neutralni karmin (marka beze)...

vrhunac mog sminkanja je bijela sjajna sjena u vrh oka, izvucena linija kreonom,eventualno sjena..to je moj maksimum i desava se 10 puta godisnje...ne znam nikakve prednosti sminke, nikada nisam koristila korektor, ne znam kako se stavlja, kako se prikrivaju podocnjaci, cak ih ni ne primjecujem a garant ih imam...sve ovo je cudno jer jako volim da kupujem i volim da me neko sminka, to mi je najljepsi odmor, uzivancija...cak natjeram muza pa me macka ha ha ha ali ja sam lijena da vjezbam,medjutim kako vas citam dodje mi da ucinim nesto za sebe :lol: e sad, kad sam bila na profesionalnom sminkanju (dva puta) djevojke su mi rekle da imam prelijepe oci za sminkanje, sta god to znacilo, da se na njih moze staviti masa sjena, i nikako mi nisu dale da izadjem iz salona, samo su mi lijepile raznorazne sjene...

hoce li mi neko za pocetak objasniti sta je "blendanje"..i zasto su te cetke toliko bitne :-) prvi put sam cula i podlogu za sjenu...covjek uci dok je ziv :-D
User avatar
swirl
Posts: 1534
Joined: 15/01/2009 13:48
Location: Sarajevo

#2946 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by swirl »

Da mi je nauciti koristiti tus, kad vidim neke zene kako super povuku liniju, kao da su linijar koristile... :-)
User avatar
Zelena Carapa
Posts: 1358
Joined: 07/02/2007 12:09
Location: behind the enemy lines

#2947 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Zelena Carapa »

sofi 29, dobro nam dosla :)

simpa ti je post, vjerujem da ce ti nase ekpertice odgovoriti u kratkom roku :)

U medjuvremenu, dobih podlogu za sjene od radne kolegice. Kaze probih joj glavu s tim, ona naletila kupila i meni i sebi. Ali je platila 10.50 KM. :( CM, Robot.
User avatar
because_of_you
Posts: 2275
Joined: 24/11/2009 21:58

#2948 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by because_of_you »

swirl wrote:Da mi je nauciti koristiti tus, kad vidim neke zene kako super povuku liniju, kao da su linijar koristile... :-)

Nema ništa dok sama ne pokušaš, preporučujem ti tuš u olovci, on je precizniji, i nije onako labav aplikator :)

Ja malo šta od šminke koristim (pudere, rumenila, ruževe....), ali zato tuš je skoro svakodnevan :D Sad sam počela kombinirati sa olovkama za oči u boji, bude lijepo :thumbup:
User avatar
swirl
Posts: 1534
Joined: 15/01/2009 13:48
Location: Sarajevo

#2949 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by swirl »

because_of_you wrote:
swirl wrote:Da mi je nauciti koristiti tus, kad vidim neke zene kako super povuku liniju, kao da su linijar koristile... :-)

Nema ništa dok sama ne pokušaš, preporučujem ti tuš u olovci, on je precizniji, i nije onako labav aplikator :)

Ja malo šta od šminke koristim (pudere, rumenila, ruževe....), ali zato tuš je skoro svakodnevan :D Sad sam počela kombinirati sa olovkama za oči u boji, bude lijepo :thumbup:
Ma znas sta, probala sam nekoliko puta, sve mi se razmaze, i dok se ponovo umijem, stavim puder, i sve, prodje me volja za tusem, a svidja mi se pravo
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 12031
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#2950 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Ma.Le.Na »

onaj tus..japanska ink...koju sam postavila prije hejbet stranica :D ...ne valja :roll:
super je u smislu nanosenja...jer je kao flomaster...taknog vrha..medjutim nije crn i vlazan onoliko koliko bih ja to voljela

molila bih za preporuku tusa..koji je kao flomaster :D i vlazniji :D i da...crn da crnji ne moze biti :D

hvala :)
Post Reply