Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post Reply
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5959
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#2926 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by studiorum_tuzlaensis »

dulekrele wrote: 02/11/2021 21:39 I ako je vec do sada bilo jasno sada je i potvrdeno da baju rusija tjera da gura ovo svoje. Dokle pitanje je.
Cuj dokle... isto da su ishodi na balkanu stohasticki...

Do rata.
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#2927 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by kox »

Rusija je stalna članica vijeća sigurnosti UN-a sa pravom veta. Od početka ne priznaju novog visokog predstavnika, što nije spriječilo da isti bude imenovan. Dodik više i ne krije da njegovim potezima direktno upravljaju Rusi, pa i Natou njima prijeti. Dakle Rusija nije nikakva neutralna strana nego stoji iza problema na koje ukazuje Šmit u svom izvještaju. Na koji je tačno način poljuljan autoritet Šmita kao Visokog predstavnika zato što mu nije dozvoljeno obraćanje pred vijećem sigurnosti kojeg je ta i takva Rusija član, i koja bi to ličnost natjerala Rusiju da joj dozvoli obraćanje ?
Obratio se ili ne, on je i dalje Visoki predstavnik sa svim ovlaštenjima koja je i do sada imao. Izvještaj koji je podnio je takav kakav je, odličan po onome što čujemo, i ne zavisi od njegovog direktnog obraćanja.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#2928 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by daddy-kool »

Ustvari tek se sa ovim stvari uozbiljavaju. Zbog rusije se do sada i islo mehko sa ohr i hodalo kao po jajima. Sada se stvari jasnije polarizuju, rusija je ta koja pravi tempo, ali rizik iskljucivo nose bosanski srbi.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#2929 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by daddy-kool »

Moram priznati odlican izvjestaj smita, samo covjek nema legitimiteta. Sta su svabe dogovarale sa rusima?
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#2930 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by kox »

Naravno da ima legitimitet. Vijeće sigurnosti je obaviješteno o njegovom izboru, što i jeste bilo neophodno. To što će Rusija da osporava legitimitet je nešto drugo, osporavali bi ga kako god okreneš. Jednostavno je krenula tvrđa utakmica.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45813
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#2931 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Chmoljo »

daddy-kool wrote: 02/11/2021 22:04 Moram priznati odlican izvjestaj smita, samo covjek nema legitimiteta. Sta su svabe dogovarale sa rusima?
iznenađujuće odličan, rekao bih.

eh da je Biden jedno 10 godina mlađi... :D
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#2932 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by daddy-kool »

kox wrote: 02/11/2021 22:08 Naravno da ima legitimitet. Vijeće sigurnosti je obaviješteno o njegovom izboru, što i jeste bilo neophodno. To što će Rusija da osporava legitimitet je nešto drugo, osporavali bi ga kako god okreneš. Jednostavno je krenula tvrđa utakmica.
Ima i ta mjesta. Amerikanci su ga na silu progurali, ohr iskljucivo o njima ovisi.
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#2933 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by jasib »

daddy-kool wrote: 02/11/2021 22:11
kox wrote: 02/11/2021 22:08 Naravno da ima legitimitet. Vijeće sigurnosti je obaviješteno o njegovom izboru, što i jeste bilo neophodno. To što će Rusija da osporava legitimitet je nešto drugo, osporavali bi ga kako god okreneš. Jednostavno je krenula tvrđa utakmica.
Ima i ta mjesta. Amerikanci su ga na silu progurali, ohr iskljucivo o njima ovisi.
De ovo pojasni
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#2934 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by daddy-kool »

jasib wrote: 02/11/2021 22:14
daddy-kool wrote: 02/11/2021 22:11

Ima i ta mjesta. Amerikanci su ga na silu progurali, ohr iskljucivo o njima ovisi.
De ovo pojasni
Koliko sam ja upratio svabe su trazile covjeka koji odgovara rusiji i nesto su kao dogovarali. Ali kod izbora nije moglo proci u un jer su rusi trazili ogranicavanje mandata (sa kinezima), a onda su ga samo amerikanci kroz pic progurali i odjebali ruse. Sam smit je izjavio kako dolazi sa direktnom bidenovom podrskom.
DonieBrasco
Posts: 16002
Joined: 31/08/2016 16:09

#2935 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by DonieBrasco »

Jedva cekam debilne izjave u narednom danima kako su oni (qurcevi stranci) podrzaoci Dejtnskog sporazuma, provedbi mira, teritorijalnom integritetu, uz neizbjezno "sjedite i dogovorite se" !
Last edited by DonieBrasco on 02/11/2021 22:24, edited 1 time in total.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45813
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#2936 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Chmoljo »

daddy-kool wrote: 02/11/2021 22:11
kox wrote: 02/11/2021 22:08 Naravno da ima legitimitet. Vijeće sigurnosti je obaviješteno o njegovom izboru, što i jeste bilo neophodno. To što će Rusija da osporava legitimitet je nešto drugo, osporavali bi ga kako god okreneš. Jednostavno je krenula tvrđa utakmica.
Ima i ta mjesta. Amerikanci su ga na silu progurali, ohr iskljucivo o njima ovisi.
s tim što ima i ona priča, ako neće EUFOR hoće NATO.

malo je drugačije kada su u priču bili uključeni japanski i koptski jebivjetri, a malo je drugačije kada je NATO baza u Butmiru. pitanje je i naših koliko će popuštati i dokle će ucjenjivanje stranaca ići.

kao i uvijek, digne se frka da se uzme nešto što izgleda malo, ali nije malo. u pitanju su naravno šume i agencija za lijekove. ako se još nešto hajruje dobro i jeste. stranci mogu glumiti da su riješili krizu, Milorad zadovoljan jer je nešto dobio, naši jer se država ipak nije raspala i nema rata.

ovih pokušaja ima i u federalnom parlamentu.

pogledajte šta se na hinjaka zamalo usvojilo:
(1) Na gradevnom zemlji5tu koje je u zeml.jiSnoj knjizi upisano kao javno dobro ili opce
dobro (dobro u op6oj upotrebi), a u stvarnosti je izgubilo funkcije ili osobine koje su
bile osnov za stjecanje iupis toga svojsfua, opdinsko ili gradsko vijece svojom
odlukom moie utvrditi prestanak svojstva javnog ili opdeg dobra, u kojem sludaju to
zemlji5te postaje vlasniStuo jedinice lokalne samouprave na iijem se podrudju
nalazi, ukoliko posebnim zakonom nije drugadije uretleno.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#2937 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by daddy-kool »

Nema od iz nista, to su svi vrlo jasno izjavili.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#2938 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by daddy-kool »

Chmoljo wrote: 02/11/2021 22:24
daddy-kool wrote: 02/11/2021 22:11

Ima i ta mjesta. Amerikanci su ga na silu progurali, ohr iskljucivo o njima ovisi.
s tim što ima i ona priča, ako neće EUFOR hoće NATO.

malo je drugačije kada su u priču bili uključeni japanski i koptski jebivjetri, a malo je drugačije kada je NATO baza u Butmiru. pitanje je i naših koliko će popuštati i dokle će ucjenjivanje stranaca ići.

kao i uvijek, digne se frka da se uzme nešto što izgleda malo, ali nije malo. u pitanju su naravno šume i agencija za lijekove. ako se još nešto hajruje dobro i jeste. stranci mogu glumiti da su riješili krizu, Milorad zadovoljan jer je nešto dobio, naši jer se država ipak nije raspala i nema rata.

ovih pokušaja ima i u federalnom parlamentu.

pogledajte šta se na hinjaka zamalo usvojilo:
(1) Na gradevnom zemlji5tu koje je u zeml.jiSnoj knjizi upisano kao javno dobro ili opce
dobro (dobro u op6oj upotrebi), a u stvarnosti je izgubilo funkcije ili osobine koje su
bile osnov za stjecanje iupis toga svojsfua, opdinsko ili gradsko vijece svojom
odlukom moie utvrditi prestanak svojstva javnog ili opdeg dobra, u kojem sludaju to
zemlji5te postaje vlasniStuo jedinice lokalne samouprave na iijem se podrudju
nalazi, ukoliko posebnim zakonom nije drugadije uretleno.
Ovo je nesto drugo, sada rusi sviraju muziku po kojoj milorad igra. Ici ce ovo do pokusaja otcjepljenja, nece se zaustaviti zbog nekog ustupka ili prijetnje sankcijama. Usli smo u fazu gdje se pika iskljucivo fizicka sila.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45813
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#2939 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Chmoljo »

daddy-kool wrote: 02/11/2021 22:28

Ovo je nesto drugo, sada rusi sviraju muziku po kojoj milorad igra. Ici ce ovo do pokusaja otcjepljenja, nece se zaustaviti zbog nekog ustupka ili prijetnje sankcijama. Usli smo u fazu gdje se pika iskljucivo fizicka sila.
sirovina jeste, ali ne vjerujem da je toliko glup. pogotovo što nema plebiscitarnu podršku.

čitah naku poluanalizu Branka Perića, kaže i nakon Dodika Dodik. a nije baš. nakon Dodika je Šarović, koji je voljniji za neku relaksiraniju priču. nemam iluzija da isto žele. ali jednom su se kola od leđa slomila, drugome nisu. vidi se to i po reakcijama, a da postoji istinska želja Rusije da se nešto stvarno riješi, ne bi ovi odskakali toliko.

ako je Milorad nečim ucjenjen, pa mora do kraja, drugi ipak nisu.
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#2940 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by jasib »

daddy-kool wrote: 02/11/2021 22:28
Ovo je nesto drugo, sada rusi sviraju muziku po kojoj milorad igra. Ici ce ovo do pokusaja otcjepljenja, nece se zaustaviti zbog nekog ustupka ili prijetnje sankcijama. Usli smo u fazu gdje se pika iskljucivo fizicka sila.
Meni ovo "otcjepljenje" nikako nije jasno. Kako će u BiH neko postići otcjepljenje, kojim pravom? Za SFRJ je jasno, u Ustavu bilo upisano pravo republika. Tim pravom, uz Badmintera, Kosovo nije imalo pravo.

U Daytonskoj BiH ne postoji takvo pravo. Ne piše u Ustavu, ne piše ni u jednom pravu. Osim deklarativnog prava koje su Dodikovci sebi dali, nigdje ne piše. Kako onda Dodikovci mogu otcijepiti sebi dio BiH? Kojim aktom, ko bi ih priznao, kako... Ja mislim - niko.

Istim principom moje društvo bi otcijepilo npr. Općinu Novo Sarajevo. Je li moguće? Nije

Ova priča o otcjepljenju, jednako kako vrijedi Dodikovcima za njihovu homogenizaciju, jednako vrijedi i Bakirvcima za istu homogenizaciju Bošnjaka. To je već ustaljen način politike nekoliko etničkih stranaka u BiH.
Last edited by jasib on 02/11/2021 22:39, edited 1 time in total.
palermo
Posts: 22500
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#2941 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by palermo »

Pa ne postoji prostor za bošnjačku stranu da još popušta. Ako ništa , ne postoji zbog sebičnih, partikularnih interesa.....ili da pojednostavim, izgubit će izbore...

Tako da ja ipak ne bih poredio sa prošlim situacijama....u suštini, pitanje je do koje tačke Rusija želi da ide, hoće li gurati Mileta do kraja. tj rata (a može, ta nije to na njenim vratima)...ili će u jednom trenutku pustiti Mileta niz vodu
palermo
Posts: 22500
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#2942 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by palermo »

jasib wrote: 02/11/2021 22:35
daddy-kool wrote: 02/11/2021 22:28
Ovo je nesto drugo, sada rusi sviraju muziku po kojoj milorad igra. Ici ce ovo do pokusaja otcjepljenja, nece se zaustaviti zbog nekog ustupka ili prijetnje sankcijama. Usli smo u fazu gdje se pika iskljucivo fizicka sila.
Meni ovo "otcjepljenje" nikako nije jasno. Kako će u BiH neko postići otcjepljenje, kojim pravom? Za SFRJ je jasno, u Ustavu bilo upisano pravo republika. Tim pravom, uz Badmintera, Kosovo nije imalo pravo.

U Daytonskoj BiH ne postoji takvo pravo. Ne piše u Ustavu, ne piše ni u jednom pravu. Osim deklarativnog prava koje su Dodikovci sebi dali, nigdje ne piše. Kako onda Dodikovci mogu otcijepiti sebi dio BiH? Kojim aktom, ko bi ih priznao, kako... Ja mislim - niko.

Istim principom moje društvo bi otcijepilo npr. Općinu Novo Sarajevo. Je li moguće? Nije
Pa ne otcjepljuje se, samo vraća izvorne nadležnosti
User avatar
Ludzak
Posts: 5605
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#2943 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Ludzak »

jasib wrote: 02/11/2021 22:35
daddy-kool wrote: 02/11/2021 22:28
Ovo je nesto drugo, sada rusi sviraju muziku po kojoj milorad igra. Ici ce ovo do pokusaja otcjepljenja, nece se zaustaviti zbog nekog ustupka ili prijetnje sankcijama. Usli smo u fazu gdje se pika iskljucivo fizicka sila.
Meni ovo "otcjepljenje" nikako nije jasno. Kako će u BiH neko postići otcjepljenje, kojim pravom? Za SFRJ je jasno, u Ustavu bilo upisano pravo republika. Tim pravom, uz Badmintera, Kosovo nije imalo pravo.

U Daytonskoj BiH ne postoji takvo pravo. Ne piše u Ustavu, ne piše ni u jednom pravu. Osim deklarativnog prava koje su Dodikovci sebi dali, nigdje ne piše. Kako onda Dodikovci mogu otcijepiti sebi dio BiH? Kojim aktom, ko bi ih priznao, kako... Ja mislim - niko.

Istim principom moje društvo bi otcijepilo npr. Općinu Novo Sarajevo. Je li moguće? Nije
Općina je jedno, a RS nesto sasvim drugo. Ipak RS ima veće pravo na državu, od općine. Općina nema predsjednika, RS ga ima. Neuporediva teza.
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#2944 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by jasib »

palermo wrote: 02/11/2021 22:39
jasib wrote: 02/11/2021 22:35

Meni ovo "otcjepljenje" nikako nije jasno. Kako će u BiH neko postići otcjepljenje, kojim pravom? Za SFRJ je jasno, u Ustavu bilo upisano pravo republika. Tim pravom, uz Badmintera, Kosovo nije imalo pravo.

U Daytonskoj BiH ne postoji takvo pravo. Ne piše u Ustavu, ne piše ni u jednom pravu. Osim deklarativnog prava koje su Dodikovci sebi dali, nigdje ne piše. Kako onda Dodikovci mogu otcijepiti sebi dio BiH? Kojim aktom, ko bi ih priznao, kako... Ja mislim - niko.

Istim principom moje društvo bi otcijepilo npr. Općinu Novo Sarajevo. Je li moguće? Nije
Pa ne otcjepljuje se, samo vraća izvorne nadležnosti
Ne mogu se vratiti izvorne nadležnosti. Mogu, ali zakonima o izmjenama i dopunama tih zakona koji se poništavaju. Npr. Zakon o odbrani, koji je ukinuo entitetske vojske. U aktuelnom zakonu nigdje ne piše način njegovog prestanka. Piše zabrana formiranja druguh vojnih jedinica prtivno tom zakonu, i zapriječena je kazna, kkoja daje pravo Sudu BiH i policijama da reaguju i zaštite taj zakon. Itd.

Ovdje je kolega spomenuo otcjepljenje, a i Dodik je nebrojeno puta spominjao isto.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#2945 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by daddy-kool »

Chmoljo wrote: 02/11/2021 22:33
daddy-kool wrote: 02/11/2021 22:28

Ovo je nesto drugo, sada rusi sviraju muziku po kojoj milorad igra. Ici ce ovo do pokusaja otcjepljenja, nece se zaustaviti zbog nekog ustupka ili prijetnje sankcijama. Usli smo u fazu gdje se pika iskljucivo fizicka sila.
sirovina jeste, ali ne vjerujem da je toliko glup. pogotovo što nema plebiscitarnu podršku.

čitah naku poluanalizu Branka Perića, kaže i nakon Dodika Dodik. a nije baš. nakon Dodika je Šarović, koji je voljniji za neku relaksiraniju priču. nemam iluzija da isto žele. ali jednom su se kola od leđa slomila, drugome nisu. vidi se to i po reakcijama, a da postoji istinska želja Rusije da se nešto stvarno riješi, ne bi ovi odskakali toliko.

ako je Milorad nečim ucjenjen, pa mora do kraja, drugi ipak nisu.
Vidjecemo, previse je sve sinhronizovano i uigrano na osi moskva- beograd- laktasi, da ne sumnjam u naredni pritisak srbije na opoziju radi 'jedinstva'. Nije ovo igranka jednog ili dva covjeka, sada rusija stoji iza svega. Opozicija je ustvari racionalna, ali nisam siguran da ce moci osujetiti ruski nijjet. Nadati se, opet je to najjeftinija varijanta, al da Bog da ...
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#2946 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by jasib »

Ludzak wrote: 02/11/2021 22:42
jasib wrote: 02/11/2021 22:35

Meni ovo "otcjepljenje" nikako nije jasno. Kako će u BiH neko postići otcjepljenje, kojim pravom? Za SFRJ je jasno, u Ustavu bilo upisano pravo republika. Tim pravom, uz Badmintera, Kosovo nije imalo pravo.

U Daytonskoj BiH ne postoji takvo pravo. Ne piše u Ustavu, ne piše ni u jednom pravu. Osim deklarativnog prava koje su Dodikovci sebi dali, nigdje ne piše. Kako onda Dodikovci mogu otcijepiti sebi dio BiH? Kojim aktom, ko bi ih priznao, kako... Ja mislim - niko.

Istim principom moje društvo bi otcijepilo npr. Općinu Novo Sarajevo. Je li moguće? Nije
Općina je jedno, a RS nesto sasvim drugo. Ipak RS ima veće pravo na državu, od općine. Općina nema predsjednika, RS ga ima. Neuporediva teza.
Izvini, nemaš pojma :(
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#2947 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by daddy-kool »

jasib wrote: 02/11/2021 22:35
daddy-kool wrote: 02/11/2021 22:28
Ovo je nesto drugo, sada rusi sviraju muziku po kojoj milorad igra. Ici ce ovo do pokusaja otcjepljenja, nece se zaustaviti zbog nekog ustupka ili prijetnje sankcijama. Usli smo u fazu gdje se pika iskljucivo fizicka sila.
Meni ovo "otcjepljenje" nikako nije jasno. Kako će u BiH neko postići otcjepljenje, kojim pravom? Za SFRJ je jasno, u Ustavu bilo upisano pravo republika. Tim pravom, uz Badmintera, Kosovo nije imalo pravo.

U Daytonskoj BiH ne postoji takvo pravo. Ne piše u Ustavu, ne piše ni u jednom pravu. Osim deklarativnog prava koje su Dodikovci sebi dali, nigdje ne piše. Kako onda Dodikovci mogu otcijepiti sebi dio BiH? Kojim aktom, ko bi ih priznao, kako... Ja mislim - niko.

Istim principom moje društvo bi otcijepilo npr. Općinu Novo Sarajevo. Je li moguće? Nije

Ova priča o otcjepljenju, jednako kako vrijedi Dodikovcima za njihovu homogenizaciju, jednako vrijedi i Bakirvcima za istu homogenizaciju Bošnjaka. To je već ustaljen način politike nekoliko etničkih stranaka u BiH.
Nema utemeljenja u pravu, nego na silu.
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#2948 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by jasib »

daddy-kool wrote: 02/11/2021 22:46
jasib wrote: 02/11/2021 22:35

Meni ovo "otcjepljenje" nikako nije jasno. Kako će u BiH neko postići otcjepljenje, kojim pravom? Za SFRJ je jasno, u Ustavu bilo upisano pravo republika. Tim pravom, uz Badmintera, Kosovo nije imalo pravo.

U Daytonskoj BiH ne postoji takvo pravo. Ne piše u Ustavu, ne piše ni u jednom pravu. Osim deklarativnog prava koje su Dodikovci sebi dali, nigdje ne piše. Kako onda Dodikovci mogu otcijepiti sebi dio BiH? Kojim aktom, ko bi ih priznao, kako... Ja mislim - niko.

Istim principom moje društvo bi otcijepilo npr. Općinu Novo Sarajevo. Je li moguće? Nije

Ova priča o otcjepljenju, jednako kako vrijedi Dodikovcima za njihovu homogenizaciju, jednako vrijedi i Bakirvcima za istu homogenizaciju Bošnjaka. To je već ustaljen način politike nekoliko etničkih stranaka u BiH.
Nema utemeljenja u pravu, nego na silu.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Ludzak
Posts: 5605
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#2949 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Ludzak »

jasib wrote: 02/11/2021 22:45
Ludzak wrote: 02/11/2021 22:42

Općina je jedno, a RS nesto sasvim drugo. Ipak RS ima veće pravo na državu, od općine. Općina nema predsjednika, RS ga ima. Neuporediva teza.
Izvini, nemaš pojma :(
Izvini, imaš ti.
User avatar
ljubicasti limun
Posts: 1201
Joined: 27/10/2021 22:23

#2950 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by ljubicasti limun »

palermo wrote: 02/11/2021 22:38 Pa ne postoji prostor za bošnjačku stranu da još popušta. Ako ništa , ne postoji zbog sebičnih, partikularnih interesa.....ili da pojednostavim, izgubit će izbore...

Tako da ja ipak ne bih poredio sa prošlim situacijama....u suštini, pitanje je do koje tačke Rusija želi da ide, hoće li gurati Mileta do kraja. tj rata (a može, ta nije to na njenim vratima)...ili će u jednom trenutku pustiti Mileta niz vodu
Ici ce do krajnjih Dodikovih granica jer Dodik im je u biti topovsko meso, a onda ce ga pustiti niz vodu. Na ovaj ili onaj nacin. Rusija po milioniti put putem Srba i Srbije provocira i mrcvari Europu. U biti samo to i zele i mogu. A sta Europa radi? I nakon vise od stoljeca i dalje tretira Srbiju kao prilicno zlog, no omiljenog ucenika. Dodik je samo jedan u nizu, iza njega stoji plejada istih i gorih poput njega, no mladjih, sa vecom podrskom naroda i zbog toga jaceg ruskog pijuna. Stanivukovic, recimo.
Donekle mi je i zao Dodika. On nema vise kud, nego naprijed, a negdje je svjestan da ide u svoju propast. A stati nit mu daju nit moze.
Post Reply