Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Point.
Posts: 33507
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#2926 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Point. »

Ovdje na forumu ko god uđe u diskusiju bez pokrića optuži sugovornika da je Zviz. :lol: Golemo. :lol:
User avatar
zforumas
Posts: 8730
Joined: 25/10/2016 20:35

#2927 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by zforumas »

Point. wrote:Ovdje na forumu ko god uđe u diskusiju bez pokrića optuži sugovornika da je Zviz. :lol: Golemo. :lol:
Ljudi poHRLE u diskusiju pa ih ta diskusija ZVIZne nazad :lol:
1GB
Posts: 155
Joined: 24/12/2018 10:03

#2928 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 1GB »

Radio Sarajevo wrote:
nepoznati988 wrote:
1GB wrote: Ima pokoji u pravu si :mrgreen:

Inace Radio Sarajevo je muljator Zviz.
Nebesa, pa sto mi to odmah ne rece. Hrkljus
Ovo je super. Pa Zviz je samo pljuvao po Balkanu, ne mogu da vjerujem da ste me povezali s njim :lol: :lol: :lol:


:sax: :sax: :sax:
Nije tacno, zviz je govorio da je vani sama fukara i crnci, a da je u BiH zakon. Osim toga da je zivio u franscuskoj , amsterdamu, viliniusu :mrgreen:
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#2929 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by cendlerbing »

triconja wrote:
duminjo wrote:Pričam ja sa drugom da posadimo oraha. Malo vise. Da ulozimo i doci će vrijeme kad će se od tih oraha covjek "obogatiti".
Kaze valja to cekati, kad će to, hocel ili nece uspjeti.. Hiljadu nekih izgovora i prenemaganja. Jebiga druze, ne moras, nemoj. Ja ću ih ove godine zasadit pa nek Idu svi u vraziju mater
Nece ti imat od tih oraha fajde jer to raja masivno radi :mrgreen: , jest da ces imat oraha kolko hoces za med i oras :lol:
Orasi se uvijek mogu prodati, pogotovo oni od prošle ili pretprošle godine, kad tekuće nigdje ne rode. Hajmo triconjo sa duminjom u biznis. :lol:
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#2930 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by walk_M-A-N »

cendlerbing wrote:
duminjo wrote:Pričam ja sa drugom da posadimo oraha. Malo vise. Da ulozimo i doci će vrijeme kad će se od tih oraha covjek "obogatiti".
Ja ću ih ove godine zasadit pa nek Idu svi u vraziju mater
Orasi se uvijek mogu prodati, pogotovo oni od prošle ili pretprošle godine, kad tekuće nigdje ne rode. :lol:
Najkonkretniji post, pored sve filozofije. I primjer kako treba i kako se može nešto stvoriti. A ne gledati na tv-u bajke i misliti da negdje drugo pada novac.
Uradi tako. Mene zanima koliko je "malo više" i gdje je to, jer je orah osjetljiv na proljetni mraz, pa je bolje tamo gdje je toplije. I okopati i pođubriti. Ili biti spreman da nekad ne rodi, pa i dvije godine zaredom.
Ja sam posadio par domaćih ali kasnije vidim da imaju neki otporniji na mraz, raspitaj se.
Pobrisao sam ovog što je na svakoj temi poklopac, pa i ovdje lupa i ko eto zna da nema ništa od toga.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#2931 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by triconja »

cendlerbing wrote:
triconja wrote:
duminjo wrote:Pričam ja sa drugom da posadimo oraha. Malo vise. Da ulozimo i doci će vrijeme kad će se od tih oraha covjek "obogatiti".
Kaze valja to cekati, kad će to, hocel ili nece uspjeti.. Hiljadu nekih izgovora i prenemaganja. Jebiga druze, ne moras, nemoj. Ja ću ih ove godine zasadit pa nek Idu svi u vraziju mater
Nece ti imat od tih oraha fajde jer to raja masivno radi :mrgreen: , jest da ces imat oraha kolko hoces za med i oras :lol:
Orasi se uvijek mogu prodati, pogotovo oni od prošle ili pretprošle godine, kad tekuće nigdje ne rode. Hajmo triconjo sa duminjom u biznis. :lol:
Ja ih licno udario 20 komada vec :lol:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#2932 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by triconja »

walk_M-A-N wrote:
cendlerbing wrote:
duminjo wrote:Pričam ja sa drugom da posadimo oraha. Malo vise. Da ulozimo i doci će vrijeme kad će se od tih oraha covjek "obogatiti".
Ja ću ih ove godine zasadit pa nek Idu svi u vraziju mater
Orasi se uvijek mogu prodati, pogotovo oni od prošle ili pretprošle godine, kad tekuće nigdje ne rode. :lol:
Najkonkretniji post, pored sve filozofije. I primjer kako treba i kako se može nešto stvoriti. A ne gledati na tv-u bajke i misliti da negdje drugo pada novac.
Uradi tako. Mene zanima koliko je "malo više" i gdje je to, jer je orah osjetljiv na proljetni mraz, pa je bolje tamo gdje je toplije. I okopati i pođubriti. Ili biti spreman da nekad ne rodi, pa i dvije godine zaredom.
Ja sam posadio par domaćih ali kasnije vidim da imaju neki otporniji na mraz, raspitaj se.
Pobrisao sam ovog što je na svakoj temi poklopac, pa i ovdje lupa i ko eto zna da nema ništa od toga.
Kad je jeben mraz nema toga sta ce orahe sacuvat, jedino mozda da ih se sprica nekim formulacijama :lol:
1GB
Posts: 155
Joined: 24/12/2018 10:03

#2933 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 1GB »

Imam dvije sume oraha doduse u manjem entitetu, hocel ko kupit i prodavat, zaradu lapo lapo? :mrgreen:
User avatar
duminjo
Posts: 20189
Joined: 03/09/2011 12:43
Location: Sarajevo

#2934 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by duminjo »

Ma nisu temi orasi.
Nego.. kako cu ja to, nemoj mene majke ti, nema od toga nista.. Sve neki pametnjakovici i humoristi
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#2935 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by japin_mutapi »

.
Last edited by japin_mutapi on 02/01/2019 13:27, edited 2 times in total.
1GB
Posts: 155
Joined: 24/12/2018 10:03

#2936 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 1GB »

duminjo wrote:Ma nisu temi orasi.
Nego.. kako cu ja to, nemoj mene majke ti, nema od toga nista.. Sve neki pametnjakovici i humoristi
Uspjesni ljudi se druze sa uspjesnijim od sebe, a ne malim jomuom :mrgreen:
User avatar
Point.
Posts: 33507
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#2937 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Point. »

zforumas wrote:
Point. wrote:Ovdje na forumu ko god uđe u diskusiju bez pokrića optuži sugovornika da je Zviz. :lol: Golemo. :lol:
Ljudi poHRLE u diskusiju pa ih ta diskusija ZVIZne nazad :lol:
:lol: :lol: :thumbup:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#2938 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by uglavnomja »

Point. wrote:Ovdje na forumu ko god uđe u diskusiju bez pokrića optuži sugovornika da je Zviz. :lol: Golemo. :lol:

:lol: :lol: :lol: :D :thumbup:
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#2939 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Tuzla111 »

Ma znam covjeka napustio posao gdje je imao 2 milje, otisao na zapad evrope sa cijelom porodicom i djevom, sad da ne govorim drzavu, i vratio se nakon 2 mjeseca.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#2940 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by stakasa »

Tuzla111 wrote:Ma znam covjeka napustio posao gdje je imao 2 milje, otisao na zapad evrope sa cijelom porodicom i djevom, sad da ne govorim drzavu, i vratio se nakon 2 mjeseca.
Realna prica
detroit-mercy
Posts: 16994
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#2941 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by detroit-mercy »

triconja wrote:
duminjo wrote:Pričam ja sa drugom da posadimo oraha. Malo vise. Da ulozimo i doci će vrijeme kad će se od tih oraha covjek "obogatiti".
Kaze valja to cekati, kad će to, hocel ili nece uspjeti.. Hiljadu nekih izgovora i prenemaganja. Jebiga druze, ne moras, nemoj. Ja ću ih ove godine zasadit pa nek Idu svi u vraziju mater
Nece ti imat od tih oraha fajde jer to raja masivno radi :mrgreen: , jest da ces imat oraha kolko hoces za med i oras :lol:
Ako nista, moce covjek guzit pod stare dane :mrgreen:
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#2943 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by almir90 »

Ne znam kakva je situacija u drugim gradovima, al' evo kod nas u Gradačcu se ovih dana vidjelo koliko je raje otišlo vani. Grad je bio živ i pun svijeta kao nekad prije petnaestak godina što je bila normalana svakodnevna pojava. :sad: :sad:
Last edited by almir90 on 02/01/2019 17:52, edited 1 time in total.
User avatar
mk ultra
Posts: 24036
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#2944 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mk ultra »

stakasa wrote:
@almir
Jos jedan od granicnih gradova kojima je Bec i ZG blizi od Sarajeva
Ali opet dosta ih po sarajevu studira
Bratova djevojka iz Gradačca :mrgreen:
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#2945 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by almir90 »

mk ultra wrote: @almir
Jos jedan od granicnih gradova kojima je Bec i ZG blizi od Sarajeva
Ali opet dosta ih po sarajevu studira
Bratova djevojka iz Gradačca :mrgreen:
Ma govorim o raji što se rasula po bijelome svijetu, ne pričam o studentima.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83506
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#2946 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by _BataZiv_0809 »

almir90 wrote:Ne znam kakva je situacija u drugim gradovima, al' evo kod nas u Gradačcu se ovih dana vidjelo koliko je raje otišlo vani. Grad je bio živ i pun svijeta kao nekad prije petnaestak godina što je bila normalana svakodnevna pojava. :sad: :sad:
Vala ne znam sta bih ti rekao mislim da je i do velicine grada i do subjektivnog utiska. Za Sarajevo je meni licno tesko govoriti ali recimo za Zenicu, meni golim okom nije vidljivo. A znam puno ljudi koji su otisli i jos dosta koji se spremaju. Opet koliko god to bila masovna pojava, mediji joj ipak daju potpuno drugu dimenziju.

Jest za praznike primjetnija guzva, ali nista drasticno sta znam :roll:
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#2947 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by almir90 »

_BataZiv_0809 wrote: Vala ne znam sta bih ti rekao mislim da je i do velicine grada i do subjektivnog utiska. Za Sarajevo je meni licno tesko govoriti ali recimo za Zenicu, meni golim okom nije vidljivo. A znam puno ljudi koji su otisli i jos dosta koji se spremaju. Opet koliko god to bila masovna pojava, mediji joj ipak daju potpuno drugu dimenziju.

Jest za praznike primjetnija guzva, ali nista drasticno sta znam :roll:
Ovdje je baš primijetno, žalosno je sve ovo šta se dešava.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83506
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#2948 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by _BataZiv_0809 »

almir90 wrote:
_BataZiv_0809 wrote: Vala ne znam sta bih ti rekao mislim da je i do velicine grada i do subjektivnog utiska. Za Sarajevo je meni licno tesko govoriti ali recimo za Zenicu, meni golim okom nije vidljivo. A znam puno ljudi koji su otisli i jos dosta koji se spremaju. Opet koliko god to bila masovna pojava, mediji joj ipak daju potpuno drugu dimenziju.

Jest za praznike primjetnija guzva, ali nista drasticno sta znam :roll:
Ovdje je baš primijetno, žalosno je sve ovo šta se dešava.
Da, vjerujem da se to u manjim sredinama itekako vidi. Jos je Gradacac dobar, mozes misliti kako je u Krajini npr...ili dole u Hercegovini
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#2949 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by almir90 »

_BataZiv_0809 wrote: Da, vjerujem da se to u manjim sredinama itekako vidi. Jos je Gradacac dobar, mozes misliti kako je u Krajini npr...ili dole u Hercegovini
Nisam bio, ali znam da je dosta raje iz Krajine otišlo. Ma nije ti ni ovdje dobro, ovdje imaš oko 10-15 porodica koje kontrolišu sve ono gdje ima para, kojima vlada valja na moguće i nemoguće načine, a ostali se valjaju u govnima. I u toj septičkoj jami neko pliva malo bolje od nekoga drugog, al' niko nije rahat.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#2950 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by vjesticanametli »

Novalici pizde :mrgreen: Almire jesi bas iz gradacca :D
Post Reply