Sirija vol. 2

Locked
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#2926 Re: Sirija vol. 2

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Samprotivsviju wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
RepublikanskaGarda wrote:Navodno S-400 bolje vadi krompire pa ga zato dovoze u Siriju.
Eto prilike da i Turska isproba svoj novi ssitem J-600T Yıldırım, navodno je domet 900km. Bilo bi interesantno to vidjeti. Kad je maskenbal nek i hala gori.
To i nije bas za istu namjenju sistem, ovaj turski je za gadjanje vecih meta..ala balisticki

A ovo rusko je za obaranje balistickih raketa i aviona, imaju i rusi svoje balisticke ala TopolM 11.000 km
Pa to i mislim, J-600 je taktički balistički sistem za gađanje logističkih centara, radarskih centara, položaja protu vazdušne podrške ala S400 i slični.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#2927 Re: Sirija vol. 2

Post by General War »

Samprotivsviju wrote:
General War wrote:
Samprotivsviju wrote:A jesu glupi ovi britanski mediji...kakva crna prijetnja

Sistem iskljucivo defanzivnog karaktera
Defanzivnog, protiv koga...isila?
Protiv turskih aviona koji pucaju njihove bombardere :)
U turskom vazdusnom prostoru...ili makar iz turskog vazdusnog prostora, koji mora opet prvi pucat...ili misle preventivno djelovat?
nocnaptica986
Posts: 401
Joined: 24/10/2014 14:10

#2928 Re: Sirija vol. 2

Post by nocnaptica986 »

turska se grdno vara ako misli da ce dobiti zastitu nato-a....nijedna europska clanica nato-a nece prstom mrdnuti u slucaju daljnje eksalacije jer imaju mnogo vise intersea sa rusijom (iako je tehnicki ona na "protivnickoj" stani) nego sa turkom ...cak su i usa zvanicnici poslije icidenta dali blagu i vise formalnu izjavu podrzavamo tusku bla bla,malo su pretjerali itd...znaju ameri da je cackat rusiju s vremena na vrijeme jedno ali uci u sukob sa rusijom totalno druga stvar...oni ce sigurno pokusat da ovo sve ubace pod cilim ...turska je pucala sama sebi u noge i sad je prepustena sama sebi i ruskoj ruskoj reakciji...rusi sigurno nece ovo odigrati na prvu loptu jer i oni znaju da je ulog prevelik ali da ce ovo zaboravit-sigurno nece..cim se ukaze prilika rusi ce im pokusati vratiti milo za drago
Last edited by nocnaptica986 on 26/11/2015 10:36, edited 1 time in total.
joe_black
Posts: 1618
Joined: 27/07/2012 12:36

#2929 Re: Sirija vol. 2

Post by joe_black »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Samprotivsviju wrote:Eo sta vele britanci, Putin dopremio prutu-zracni sistem zvani S400 u siriju

Tako je velikog dometa da moze rusiti avione i u turskoj...
Bila vijest već par stranica ranije, raspravljali nadugo i naširoko o tome. Ja nikada nisam dobio odgovore na sljedeća pitanja.
Kako će S400 pomoći u borbi protiv ISIL-a? Znači li ovo da ipak borba protiv ISIL-a kako je proklamovan dolazak Rusa u Siriju i satiranje terorista nije prioritet? Šta mogu sa S400 što nisu mogli sa S300 koji je već u Siriji? :? :oops:
Pa jednostavno, kako ne znas ovaj sustav i jest protiv ISIL-ovih zracnih snaga (Turskih aviona) :lol: :lol: :lol:
Seawolf
Posts: 9162
Joined: 14/06/2012 22:59

#2930 Re: Sirija vol. 2

Post by Seawolf »

Samprotivsviju wrote:A jesu glupi ovi britanski mediji...kakva crna prijetnja

Sistem iskljucivo defanzivnog karaktera
Kvalitetno defanzivno protivvazdušno oružje jeste uvijek bilo prijetnja miru. Zato ovakvi sistemi i jesu bili najpodložniji pregovorima o ograničenju u naoružavanju.

Ofanzivno oružje kojim se može adekvatno uzvratiti (npr. atomska podmornica naoružana balističkim interkontinentalnim projektilima) je uvijek bilo "čuvar mira", jer je održavalo "balans straha" pružajući mogućnost uzvratnog udara.

Defanzivno protivvazdušno protivbalističko oružje je taj balans narušavalo, jer je davalo mogućnost strani koja ga posjeduje da udari prva, ne bojeći se mogućnosti protivnika da uzvrati udar.

E zbog toga instalisanje sistema poput S400, jeste prijetnja i opasnost za očuvanje balansa.
Škobo Habu
Posts: 9791
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#2931 Re: Sirija vol. 2

Post by Škobo Habu »

Rusi :roll:
"Putin is too soft, too delicate … Just try to do that when Brezhnev was in power. Five minutes and Turkey wouldn't exist," said a pensioner who would give his name only as Yevgeny, referring to the Soviet leader of the 1970s and '80s.
https://news.vice.com/article/angry-rus ... vicenewsfb
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#2932 Re: Sirija vol. 2

Post by sumirprimus »

s s400 i vjerom u boga protiv isila ,koji isto tako vjeruje u boga.
a asad bog i sirija???
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#2933 Re: Sirija vol. 2

Post by sumirprimus »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:Dokle su naši ovo jutro? :mrgreen:
nedje pred bradinom,kaje dalje ne mre nema para...
jel o autoputu besjedimo???
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#2934 Re: Sirija vol. 2

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

sumirprimus wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:Dokle su naši ovo jutro? :mrgreen:
nedje pred bradinom,kaje dalje ne mre nema para...
jel o autoputu besjedimo???
Šalu na stranu ali meni opet bude drago kada vidim da je BiH ipak kakva takva (banana) država i da se stvari pomjeraju sa mrtve tačke, istina sporo ali nekako gamižemo naprijed.
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#2935 Re: Sirija vol. 2

Post by sumirprimus »

metar po metar...dva metra...
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#2936 Re: Sirija vol. 2

Post by Samprotivsviju »

Seawolf wrote:
Samprotivsviju wrote:A jesu glupi ovi britanski mediji...kakva crna prijetnja

Sistem iskljucivo defanzivnog karaktera
Kvalitetno defanzivno protivvazdušno oružje jeste uvijek bilo prijetnja miru. Zato ovakvi sistemi i jesu bili najpodložniji pregovorima o ograničenju u naoružavanju.

Ofanzivno oružje kojim se može adekvatno uzvratiti (npr. atomska podmornica naoružana balističkim interkontinentalnim projektilima) je uvijek bilo "čuvar mira", jer je održavalo "balans straha" pružajući mogućnost uzvratnog udara.

Defanzivno protivvazdušno protivbalističko oružje je taj balans narušavalo, jer je davalo mogućnost strani koja ga posjeduje da udari prva, ne bojeći se mogućnosti protivnika da uzvrati udar.

E zbog toga instalisanje sistema poput S400, jeste prijetnja i opasnost za očuvanje balansa.
Dobro,

Trebali su odna dovuci TopolM sa nukleranim glavama na granicu turske..kako bi ocuvali "mir"
Last edited by Samprotivsviju on 26/11/2015 11:20, edited 1 time in total.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#2937 Re: Sirija vol. 2

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

sumirprimus wrote:metar po metar...dva metra...
Jebiga, tako je kako je. Bolje i to nego k'o Sirija ili 90-te kod nas, ne ponovilo se.
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#2938 Re: Sirija vol. 2

Post by sumirprimus »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
sumirprimus wrote:metar po metar...dva metra...
Jebiga, tako je kako je. Bolje i to nego k'o Sirija ili 90-te kod nas, ne ponovilo se.
pa jesmol europejci il nismo...
ko reklmaa za lav pivo.. :D
User avatar
nixon69
Posts: 1007
Joined: 06/10/2013 21:29

#2939 Re: Sirija vol. 2

Post by nixon69 »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:Bila vijest već par stranica ranije, raspravljali nadugo i naširoko o tome. Ja nikada nisam dobio odgovore na sljedeća pitanja.
Kako će S400 pomoći u borbi protiv ISIL-a? Znači li ovo da ipak borba protiv ISIL-a kako je proklamovan dolazak Rusa u Siriju i satiranje terorista nije prioritet? Šta mogu sa S400 što nisu mogli sa S300 koji je već u Siriji? :? :oops:
S time sto vise Turci nesmiju niti prismrditi Sirijskom nebu,niti bilo ko drugi,ako mu Rusi ne dozvole.
Nema vise Turaka da rokaju po Kurdima,koji sad cvijetaju od srece poslije rusenja SU24.
Jos da ih Rusi dobro naoruzaju,onda bi bila malo drugacija prica u tom ratu.
To sto im Ameri daju je sica.
A nema vise ni NATO koaliciji da ulijece i tuce po SAA i saveznicima i njihovoj infrastrukturi.
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#2940 Re: Sirija vol. 2

Post by sumirprimus »

ko i izraelci,ko ni amerikanci,ko ni... :D :izet:
a jebte...
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#2941 Re: Sirija vol. 2

Post by Challenger__ »

- Zamjenik njemačke kancelarke o rušenju ruskog vojnog zrakoplova:

Image
"U ovoj regiji postoji jedan nepredvidljivi akter - to je Turska, a ne Rusija"

Zamjenik njemačke kancelarke Merkel, Sigmar Gabriel, kritizirao je Tursku zbog rušenja ruskog vojnog zrakoplova. "Ovaj incident pokazuje, na temelju izjava koje stižu iz drugih zemalja regije, kako u ovoj regiji postoji nepredvidljivi igrač, a taj igrač je Turska, ne Rusija", rekao je Gabriel u razgovoru za njemački list Der Spiegel. Također je rekao kako Turska igra "tešku ulogu u sirijskom sukobu".

Sve veći broj europskih dužnosnika za incident koji se desio u utorak okrivljuju Tursku, a u isto vrijeme sve se češće spominje poveznica između Turske i ISIL-a.
Advance.hr

_____

Kao što sam već napisao, u slučaju eskalacije sa Rusijom, do koje, nadam se, neće doći, Turska ne može računati ni na jednu jedinu evropsku NATO-članicu.

Toliko o promišljenosti turskog čina.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#2942 Re: Sirija vol. 2

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

nixon69 wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:Bila vijest već par stranica ranije, raspravljali nadugo i naširoko o tome. Ja nikada nisam dobio odgovore na sljedeća pitanja.
Kako će S400 pomoći u borbi protiv ISIL-a? Znači li ovo da ipak borba protiv ISIL-a kako je proklamovan dolazak Rusa u Siriju i satiranje terorista nije prioritet? Šta mogu sa S400 što nisu mogli sa S300 koji je već u Siriji? :? :oops:
S time sto vise Turci nesmiju niti prismrditi Sirijskom nebu,niti bilo ko drugi,ako mu Rusi ne dozvole.
Nema vise Turaka da rokaju po Kurdima,koji sad cvijetaju od srece poslije rusenja SU24.
Jos da ih Rusi dobro naoruzaju,onda bi bila malo drugacija prica u tom ratu.
To sto im Ameri daju je sica.
A nema vise ni NATO koaliciji da ulijece i tuce po SAA i saveznicima i njihovoj infrastrukturi.
Ne kontam. Sve to do sada je mogao sasvim dobro raditi i S300 ali eto živimo u zabludi da je tako kako ti kažeš.
User avatar
Mlohavi
Posts: 1539
Joined: 12/11/2015 08:49
Location: Hairy is good for you

#2943 Re: Sirija vol. 2

Post by Mlohavi »

nixon69 wrote: S time sto vise Turci nesmiju niti prismrditi Sirijskom nebu,niti bilo ko drugi,ako mu Rusi ne dozvole.
Nema vise Turaka da rokaju po Kurdima,koji sad cvijetaju od srece poslije rusenja SU24.
Jos da ih Rusi dobro naoruzaju,onda bi bila malo drugacija prica u tom ratu.
To sto im Ameri daju je sica.
A nema vise ni NATO koaliciji da ulijece i tuce po SAA i saveznicima i njihovoj infrastrukturi.
Zbog cega si uvjeren da Turska vise nece letiti iznad Sirije? Za ovo boldirano grohotom se smijem a place mi se :(

Cim se ovo malo stisa eto Turaka da lupaju Kurde a mudonje koje posjeduju s300 i s400 nek' pokusaju srusiti avion koji dolijece iz Turske u kojoj se nalazi jedna Incirlik NATO baza. 8)
User avatar
nixon69
Posts: 1007
Joined: 06/10/2013 21:29

#2944 Re: Sirija vol. 2

Post by nixon69 »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:Ne kontam. Sve to do sada je mogao sasvim dobro raditi i S300 ali eto živimo u zabludi da je tako kako ti kažeš.
Da su isti onda Rusi nebi dovlacili S400.
Moderniji i bolji sistem od S300,veci domet itd. Mada i zadnje verzije S300 imaju isti domet.
S tim sto S400 sisteme nije bas lako unistiti.

https://www.youtube.com/watch?v=D-_mN2lPdLo
User avatar
Mlohavi
Posts: 1539
Joined: 12/11/2015 08:49
Location: Hairy is good for you

#2945 Re: Sirija vol. 2

Post by Mlohavi »

I jutros Rusi nastavljaju u istom tempu... Ghab dolina, od jutros rezim pokusava da napreduje



Erdogane ne pomazi im vise ovako tako ti Allaha.
User avatar
nixon69
Posts: 1007
Joined: 06/10/2013 21:29

#2946 Re: Sirija vol. 2

Post by nixon69 »

Mlohavi wrote:Zbog cega si uvjeren da Turska vise nece letiti iznad Sirije? Za ovo boldirano grohotom se smijem a place mi se
Ja ne vidim razlog za smijeh.
Rusi su pozvani od strane legitimne vlade Sirije i s time su jedini stranci koji imaju puno pravo nad Sirijskim nebom.
Ako neko zeli da uleti,morat ce da trazi dozvolu od Rusa.
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#2947 Re: Sirija vol. 2

Post by sumirprimus »

bitno je sta kaje i radi ujak sem..ostali su nebitni.
n.n :D
User avatar
Mlohavi
Posts: 1539
Joined: 12/11/2015 08:49
Location: Hairy is good for you

#2948 Re: Sirija vol. 2

Post by Mlohavi »

nixon69 wrote: Ja ne vidim razlog za smijeh.
Rusi su pozvani od strane legitimne vlade Sirije i s time su jedini stranci koji imaju puno pravo nad Sirijskim nebom.
Ako neko zeli da uleti,morat ce da trazi dozvolu od Rusa.
Nikakvu dozvolu oni od Rusa nisu trazili nit ce traziti, cisto nesto malo koordinacije izmedu svih strana tako da ne dolazi do bliskih susreta. Ako me mozes ispraviti s kakvim valjanim dokazom vise nego rado cu izbrisati komentar te pravit' se da se nista nije desilo i pored tvog citata. :lol:
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#2949 Re: Sirija vol. 2

Post by sumirprimus »

crvena olovka,ko crvena zora???
statixx
Posts: 9797
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#2950 Re: Sirija vol. 2

Post by statixx »

EU vjerovatno nije spremna rizikovati u mjeri u kojoj to radi Turska, jer cak i da plin umjesto iz Katra bude dolazio iz Irana, oni ce umanjiti ovisnost o ruskom plinu, sto je osnovni cilj.
Locked