Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79548
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#2926 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Velkoski »

Fudo387 wrote:
Velkoski wrote:Ko je tačno propao na "zapadu" zbog ovih slučajeva?
Weinstein. :sad:
Jok, ima 65 godina, boli ga mošnja, svoje je proživio i neće biti ni osuđen na kraju.
Hakiz
Posts: 48388
Joined: 30/07/2015 20:01

#2927 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Connaisseur Karlin wrote:
Hakiz wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
Haize, na Zapadu to odrade za 24 sata :) reputacija postane ugorzena, padne biznis ,i cao, nema vise ugovora , jer ista kompanije i dalje suradjuej sa osobm koja disimnira zena , a vjerovatno on nema postovanja ni prema vlastitoj majci, sestri surpzi, prijateljcii. Oh da, ovo je u BiH bauk, a na Zapadu normlanost :thumbup:
Može biti. Ali, moja kompanija. Ko će me natjerati da je se odreknem? Ako propadam ja neka propada i ona. A uposlenici će izgubiti posao, dakle da bi se meni osvetili, oni koji mi se svete će usput "ubiti" i uposlenike koji nisu ni krivi ni dužni i koji nisu imali veze sa tim šta ja radim.

Izgleda da je taj zapad pravo sranje i da su tamo ljudi fuj. Zbog toga da bi se osvetili jednom čovjeku, časni, pošteni, moralni, društveno osjetljivi #MeToo kmečavci će ostaviti kompletne porodice bez egzistencije.

Doduše, izraz "kolaterlana šteta" i jeste izmišljen na zapadu. To sve govori...
zar nije lakse da se nauci ponasati kako je Bog reako , kako u javnosti, tako i u licnom zivotu :D ja ne zalim nikoga ko pravi budalu od sebe ,treba se znati sto je javna, a sto licna odgovrnost osobe u drustu :) u BiH ce on znatno lakse "proci" , a takvo "prolazenje" je znak odobravanja jednog dijela drsutva da jedna profesionalna osoba moze da ih prezentria :D
Nije lakše. Boga nema, tako da teza o ponašanju kako je bog rekao nema smisla. Ali, ovo nije religiozna tema, pa da ne idemo u tom smjeru.

Opet kažem da kažnjavati uposlenike kompanije zbog seksističkog ponašanja vlasnika nije humano i da svako ko to radi ima problem sa pojmom ljudskosti. A još gore je kada se nađe pozvan(a) da to piše po medijima kao da je jedinica mjere.

Svako sebi uzima za pravo da dijeli pravdu i da se predstavja kao borac za prava i odbranu časti, u ovom slučaju žena.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#2928 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Fudo387 »

Velkoski wrote:
Fudo387 wrote:
Velkoski wrote:Ko je tačno propao na "zapadu" zbog ovih slučajeva?
Weinstein. :sad:
Jok, ima 65 godina, boli ga mošnja, svoje je proživio i neće biti ni osuđen na kraju.
Firma bankrotirala.
Hakiz
Posts: 48388
Joined: 30/07/2015 20:01

#2929 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Fudo387 wrote:
Firma bankrotirala.
To ti je kada uništiš šumu da bi srušio jedno drvo...
omar little
Posts: 17380
Joined: 14/03/2008 21:14

#2930 Re: Danasnji "feminizam"

Post by omar little »

Hakiz wrote:
omar little wrote:mogli ste i vi malo uletit sa macke, sta vi mislite ko je bolji, messi il ronaldo, a? :D da vis zivahne rasprave. :D
Nema šanse. Skupo bi nas koštalo. Sa jedne strane finansiranje djevojaka sa neizvjesnim rezultatom, sa druge relativno ozbiljna prilika za zaradu. 500 KM je vrijednije od tamo nekih djevojaka, koliko god zgodne bile.
zajebavam se.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79548
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#2931 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Velkoski »

Firma je bila u dugovima odavno, čak je umalo i prodana prije par dana, ali je sve propalo zbog nekog dodatnog duga od prije :D
omar little
Posts: 17380
Joined: 14/03/2008 21:14

#2932 Re: Danasnji "feminizam"

Post by omar little »

firma nema veze sa njegovim osobnim bogatstvom. firma je korporacija nije sole proprietorship.
Hakiz
Posts: 48388
Joined: 30/07/2015 20:01

#2933 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

omar little wrote:
Hakiz wrote:
omar little wrote:mogli ste i vi malo uletit sa macke, sta vi mislite ko je bolji, messi il ronaldo, a? :D da vis zivahne rasprave. :D
Nema šanse. Skupo bi nas koštalo. Sa jedne strane finansiranje djevojaka sa neizvjesnim rezultatom, sa druge relativno ozbiljna prilika za zaradu. 500 KM je vrijednije od tamo nekih djevojaka, koliko god zgodne bile.
zajebavam se.
Znam. A da li se i ja zajebavam ili stvarno ovako mislim, neka svako zaključi kako mu (joj) odgovara. Poseban pozdrav za sheilak...
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#2934 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Fudo387 »

Hakiz wrote:
Fudo387 wrote:
Firma bankrotirala.
To ti je kada uništiš šumu da bi srušio jedno drvo...
Jasno je i budali da sve te zene koje su bile na pocecima karijere nisu prezale od toga da ga popuse bilo kome samo da uspiju...al eto, kasnije se oparile i belaj.
I ona porno zvijezda truzi trumpa, dao joj malo para da suti. :lol:
Last edited by Fudo387 on 09/03/2018 00:59, edited 1 time in total.
omar little
Posts: 17380
Joined: 14/03/2008 21:14

#2935 Re: Danasnji "feminizam"

Post by omar little »

uostalom, kupio ju je neki meksicki konsortijum.
Hakiz
Posts: 48388
Joined: 30/07/2015 20:01

#2936 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Fudo387 wrote:
Hakiz wrote:
Fudo387 wrote:
Firma bankrotirala.
To ti je kada uništiš šumu da bi srušio jedno drvo...
Jasno je i budali da sve te zene koje su bile na pocecima karijere nisu prezale od toga da ga popuse bilo kome samo da uspiju...al eto, kasnije se oparile i belaj.
I ona porno zvijezda truzi trumpa, dao joj malo para da suti. :lol:
Pamela Anderson je pametna proporcionalno tome kolike su joj sise (opet neprimjereno komentarisanje):

"Common sense ― don’t go into a hotel room alone, if someone answers the door in a bathrobe, you know, leave."
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79548
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#2937 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Velkoski »

omarko, hajmo gledat' vempajr dajariz skupa!
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2938 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

Hakiz wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
Hakiz wrote:
Može biti. Ali, moja kompanija. Ko će me natjerati da je se odreknem? Ako propadam ja neka propada i ona. A uposlenici će izgubiti posao, dakle da bi se meni osvetili, oni koji mi se svete će usput "ubiti" i uposlenike koji nisu ni krivi ni dužni i koji nisu imali veze sa tim šta ja radim.

Izgleda da je taj zapad pravo sranje i da su tamo ljudi fuj. Zbog toga da bi se osvetili jednom čovjeku, časni, pošteni, moralni, društveno osjetljivi #MeToo kmečavci će ostaviti kompletne porodice bez egzistencije.

Doduše, izraz "kolaterlana šteta" i jeste izmišljen na zapadu. To sve govori...
zar nije lakse da se nauci ponasati kako je Bog reako , kako u javnosti, tako i u licnom zivotu :D ja ne zalim nikoga ko pravi budalu od sebe ,treba se znati sto je javna, a sto licna odgovrnost osobe u drustu :) u BiH ce on znatno lakse "proci" , a takvo "prolazenje" je znak odobravanja jednog dijela drsutva da jedna profesionalna osoba moze da ih prezentria :D
Nije lakše. Boga nema, tako da teza o ponašanju kako je bog rekao nema smisla. Ali, ovo nije religiozna tema, pa da ne idemo u tom smjeru.

Opet kažem da kažnjavati uposlenike kompanije zbog seksističkog ponašanja vlasnika nije humano i da svako ko to radi ima problem sa pojmom ljudskosti. A još gore je kada se nađe pozvan(a) da to piše po medijima kao da je jedinica mjere.

Svako sebi uzima za pravo da dijeli pravdu i da se predstavja kao borac za prava i odbranu časti, u ovom slučaju žena.
joj jesi bukvalan, to mnogi koriste kao postapalicu tokom govora :D ako Boga znas :D

pff, reputacija mi je odlicna kazna , a drugo, ovakvo ponsanja i treba biti pusteno u javnost, postaviti na Stub Srama :thumbup:

i dalje tvrdim, lakse se lijepo ponasati, umjesto praviti budalu od sebe :D
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2939 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

Fudo387 wrote:
Hakiz wrote:
Fudo387 wrote:
Firma bankrotirala.
To ti je kada uništiš šumu da bi srušio jedno drvo...
Jasno je i budali da sve te zene koje su bile na pocecima karijere nisu prezale od toga da ga popuse bilo kome samo da uspiju...al eto, kasnije se oparile i belaj.
I ona porno zvijezda truzi trumpa, dao joj malo para da suti. :lol:
a joj Fudonja, zene , cak i msukrci su imali sukob sa Winsteinom , pogledaj dokumantarac na Frontline :D dvije decenije se vukla prica , sukobi, nije tocno da nije bilo reakcija zena :)
Hakiz
Posts: 48388
Joined: 30/07/2015 20:01

#2940 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Connaisseur Karlin wrote:
Hakiz wrote:
Nije lakše. Boga nema, tako da teza o ponašanju kako je bog rekao nema smisla. Ali, ovo nije religiozna tema, pa da ne idemo u tom smjeru.

Opet kažem da kažnjavati uposlenike kompanije zbog seksističkog ponašanja vlasnika nije humano i da svako ko to radi ima problem sa pojmom ljudskosti. A još gore je kada se nađe pozvan(a) da to piše po medijima kao da je jedinica mjere.

Svako sebi uzima za pravo da dijeli pravdu i da se predstavja kao borac za prava i odbranu časti, u ovom slučaju žena.
joj jesi bukvalan, to mnogi koriste kao postapalicu tokom govora :D ako Boga znas :D

pff, reputacija mi je odlicna kazna , a drugo, ovakvo ponsanja i treba biti pusteno u javnost, postaviti na Stub Srama :thumbup:

i dalje tvrdim, lakse se lijepo ponasati, umjesto praviti budalu od sebe :D
Zaboga miloga, ostavimo se boga.

Kazna je odlična osim ako ti nisi uposlenik kompanije koja se zatvara zbog ponašanja vlasnika i trebaš hraniti dvoje djece. Tada...
omar little
Posts: 17380
Joined: 14/03/2008 21:14

#2941 Re: Danasnji "feminizam"

Post by omar little »

Velkoski wrote:omarko, hajmo gledat' vempajr dajariz skupa!
tinejdzerske te da gledam, jooj :D morel kup uefa? :D
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79548
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#2942 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Velkoski »

ma kakva kazna, lupa gomilu gluposti u milion postova k'o i obično.

sve vodeće kompanije svakodnevno imaju makar jednu "mini pr krizu" i žive s tim :D
omar little wrote:
Velkoski wrote:omarko, hajmo gledat' vempajr dajariz skupa!
tinejdzerske te da gledam, jooj :D morel kup uefa? :D
ne mere, sve 0 0, dosadno :mrgreen:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2943 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

Hakiz wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
joj jesi bukvalan, to mnogi koriste kao postapalicu tokom govora :D ako Boga znas :D

pff, reputacija mi je odlicna kazna , a drugo, ovakvo ponsanja i treba biti pusteno u javnost, postaviti na Stub Srama :thumbup:

i dalje tvrdim, lakse se lijepo ponasati, umjesto praviti budalu od sebe :D
Zaboga miloga, ostavimo se boga.

Kazna je odlična osim ako ti nisi uposlenik kompanije koja se zatvara zbog ponašanja vlasnika i trebaš hraniti dvoje djece. Tada...
pa to ne mora biti jedini oblik kazne :) ali mora psotjati odredjena opcija za kazne :)
Hakiz
Posts: 48388
Joined: 30/07/2015 20:01

#2944 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Connaisseur Karlin wrote:
Hakiz wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
joj jesi bukvalan, to mnogi koriste kao postapalicu tokom govora :D ako Boga znas :D

pff, reputacija mi je odlicna kazna , a drugo, ovakvo ponsanja i treba biti pusteno u javnost, postaviti na Stub Srama :thumbup:

i dalje tvrdim, lakse se lijepo ponasati, umjesto praviti budalu od sebe :D
Zaboga miloga, ostavimo se boga.

Kazna je odlična osim ako ti nisi uposlenik kompanije koja se zatvara zbog ponašanja vlasnika i trebaš hraniti dvoje djece. Tada...
pa to ne mora biti jedini oblik kazne :) ali mora psotjati odredjeni oblik kazne :)
To nije sporno. Ali ti si citirala nekoliko tekstova u kojima autori govore kako prekidaju saradnju sa kompanijom zbog ponašanja jednog čovjeka. A to ponašanje nema veze sa kompanijom, niti je urađeno u ime kompanije.

Problem je u nemoći. Osobe koje bi da se počiniac kazni to ne mogu osigurati jer počinioca nije briga šta te osobe misle. Pa te osobe, svjesne da su nesposobne da direktno kazne počinioca, pokušavaju preko leđa nedužnih žrtava izdejstvovati kaznu za počinioca.

To ti je isto kao kada djeca uđu u školu u Columbine i počnu pucati na sve što se kreće jer su ih jedan ili dva bullyja pravila budalama.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2945 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

Hakiz wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
pa to ne mora biti jedini oblik kazne :) ali mora psotjati odredjeni oblik kazne :)
To nije sporno. Ali ti si citirala nekoliko tekstova u kojima autori govore kako prekidaju saradnju sa kompanijom zbog ponašanja jednog čovjeka. A to ponašanje nema veze sa kompanijom, niti je urađeno u ime kompanije.

Problem je u nemoći. Osobe koje bi da se počiniac kazni to ne mogu osigurati jer počinioca nije briga šta te osobe misle. Pa te osobe, svjesne da su nesposobne da direktno kazne počinioca, pokušavaju preko leđa nedužnih žrtava izdejstvovati kaznu za počinioca.

To ti je isto kao kada djeca uđu u školu u Columbine i počnu pucati na sve što se kreće jer su ih jedan ili dva bullyja pravila budalama.
problem osjecaja nemoci je rezultat nefunkcioniranja drustva , tj. nepravilnog funkcioniranja drustva :) kulminacija su vrebalni delikti i pucnjave , to je tocno
Hakiz
Posts: 48388
Joined: 30/07/2015 20:01

#2946 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Connaisseur Karlin wrote:
Hakiz wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
pa to ne mora biti jedini oblik kazne :) ali mora psotjati odredjeni oblik kazne :)
To nije sporno. Ali ti si citirala nekoliko tekstova u kojima autori govore kako prekidaju saradnju sa kompanijom zbog ponašanja jednog čovjeka. A to ponašanje nema veze sa kompanijom, niti je urađeno u ime kompanije.

Problem je u nemoći. Osobe koje bi da se počiniac kazni to ne mogu osigurati jer počinioca nije briga šta te osobe misle. Pa te osobe, svjesne da su nesposobne da direktno kazne počinioca, pokušavaju preko leđa nedužnih žrtava izdejstvovati kaznu za počinioca.

To ti je isto kao kada djeca uđu u školu u Columbine i počnu pucati na sve što se kreće jer su ih jedan ili dva bullyja pravila budalama.
problem osjecaja nemoci je rezultat nefunkcioniranja drustva , tj. nepravilnog funkcioniranja drustva :) kulminacija su vrebalni delikti i pucnjave , to je tocno
I tako dođemo u situaciju da se jedno zlo pokušava kazniti drugim zlom.

A praksa oko za oko, zub za zub na kraju sve ostavi slijepima i krezavima...
omar little
Posts: 17380
Joined: 14/03/2008 21:14

#2947 Re: Danasnji "feminizam"

Post by omar little »

verbalni delikt :lol:

krste, odlucila sam se za philadelphia boston, 1:1 :D
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79548
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#2948 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Velkoski »

s tim bruinsima vazda cirkus :sad:

gledaj jetse :mrgreen:
User avatar
djkurt
Posts: 814
Joined: 23/08/2007 15:26

#2949 Re: Danasnji "feminizam"

Post by djkurt »

Connaisseur Karlin wrote:
SmokingMan wrote:
djkurt wrote:Jarane, kad ja žene budem vidio da se grabe za teške fiuzičke poslove zajedno sa muškarcima onda možemo pričat o nekom respektu, a dokle god se samo jagme za kuncelarijske poslove, nula bodova.
Image

Hell yeah,look at that style... :mrgreen:

Image
lajkujem tvoj post, drugi put danas :D :kiss:
Izuzetci koji potvrđuju moje gornje zapažanje, ali respekt za dotične. :)
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#2950 Re: Danasnji "feminizam"

Post by seln »

Connaisseur Karlin wrote:
Hakiz wrote: Hoću reći, što su napali Buybook? Nije Buybook nudio fildžan viška. Nudio je jedan čovjek, nije nudila firma.

Kako misliš otpustiti suvlasnika jedne firme? Ne uposlenika, nego suvlasnika? Uništiti mu firmu i time ostaviti bez posla uposlenike koji nisu krivi? Kako ga natjerati da proda svoj udio u firmi ako to ne želi, koji zakon mu to može narediti?

De malo žene, smanjite estrogen i razmišljajte. Znam da je histerija imanentna ženama, ali malo pokušajte preuzeti nešto i od muškaraca, naime racio i razum. Možda vam pomogne.
Haize, na Zapadu to odrade za 24 sata :) reputacija postane ugorzena, padne biznis ,i cao, nema vise ugovora , jer ista kompanije i dalje suradjuej sa osobm koja disimnira zena , a vjerovatno on nema postovanja ni prema vlastitoj majci, sestri surpzi, prijateljcii. Oh da, ovo je u BiH bauk, a na Zapadu normlanost :thumbup:
Dakle, tebi je normalno da neciji zivot i egzistencija budu unisteni da bi se umirio bijes uvrijedjene zene?
Post Reply