Pa eto ja sam proasadovac i antiturčinovac, jer me sektaške podjele ne interesuju. Ali ima ove koji su antiasadovci zbog toga što je alavit, i podržavaju Turčinova iako je protestant. Pa gospodo ako vam se Assad ne sviđa jer je alavit i manina (13%), zašto podržavate Turčinova koji je isto još veća manjina (1,8%)???tnnt wrote:pa da je samo tih 13% pao bi Asad davno, čemu onda toliki muđahedini iz cijeloga svijeta ako je 87% Sirijaca protiv njega?greenman wrote:Zanimljivi su ovi koji u slučaju Sirije kažu "kako može 13% alawita da upravlja većini sunija?" A u slučaju Ukrajine podržavaju zamjenika predsjednika koji dolazi iz 1,8% protestantske manjine.
malo mozak uključi
Ukrajina
-
greenman
- Posts: 16
- Joined: 25/11/2013 20:59
#2926 Re: Ukrajina
- Zviz
- Posts: 4993
- Joined: 19/08/2012 15:40
- Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam
#2927 Re: Ukrajina
To su parvo Ameri preksili jedno X broj puta! A kao drugo Ukraine danas nebi ni bilo, da joj svako malo nisu dodjeljivali teritoriju Ruski vladari. Sve u svemu sta ocekivati u toboze drzavi gdje "ukrainci" su manjina - kad sagledas sve etnicke grupe tako ga ispadne. Isto Bijelorusija sta je to, malo bjelji pigment imaju? Putin ce uci i u Estoniju i Latviju kad bude htjeo ima i tamo preko 1/3 rusa - mislis da ce sta reci USA aha, EU unije tad ce svi pobjeci skupa sa Angelikom (kozom) u Juznu Ameriku.It_is_a_Leclerc wrote:Snaga i veličina veličanstvene odažbine Rusije !![]()
Ne zaboravite, drugarice i drugovi, da ovo nije 1968. kad su vaši komradi okupirali koga im se prohtije...
Formalno i pravno, ukrajinski parlament je ispunio zahtjeve EuroMajdana. To su potpuno legalne i legitimne odluke, u skladu sa Ustavom i zakonima ukrajinske države. To što su donešene nakon što su ruske pudlice (Janukovič i slični) naredali da se djeci puca snajperom u glavu, ne mijenja njihov legitimitet jer je svako zasjedanje parlamenta imalo kvorum, i radilo po zakonu.
Sa druge strane, ovo što Rusi rade je, po međunarodnom pravnom poretku, čin agresije.
-
sportman1
- Posts: 1505
- Joined: 26/12/2013 22:36
#2928 Re: Ukrajina
Me nema to mnogo veze sa pravoslavnim sveštenicima, a i ne vjerujem da će NATO nešto posebno reagovati.Deset puta će prije Kličko i ekipa nešto pokušati uraditi nego NATO.[/quote]
A sta to NATO treba da uradi? Zasto NATO nije nista uradio kada su SAD izvrsile vojnu agresiju na dvije suverene zemlje Irak i Affganistan a evo umalo i Siriju
[/quote]
Samo koji su mozgovi ti Rusi. Zamisli samo, čuvaju leđa jednoj sirijskoj armiji koja nemilice ubija svoj narod, zbog njihovog veta, zbog njihove ucjene ne može ni kamion sa hranom uči u kamp Jermuk gdje je i danas troje ljudi umrlo od gladi, a danas šalju svoju vojsku u drugu zemlje, i to je sasvim ok i sasvim normalno. To su najveći licemjeri koji postoje na planeti.[/quote]
-ameri bombarduju koga hoce i kad hoce bez dozvole un-a,a ti samo lupas o ruskom licemjerju. ajde budi objektivan. ne kontam tu pristranost.
A sta to NATO treba da uradi? Zasto NATO nije nista uradio kada su SAD izvrsile vojnu agresiju na dvije suverene zemlje Irak i Affganistan a evo umalo i Siriju
Samo koji su mozgovi ti Rusi. Zamisli samo, čuvaju leđa jednoj sirijskoj armiji koja nemilice ubija svoj narod, zbog njihovog veta, zbog njihove ucjene ne može ni kamion sa hranom uči u kamp Jermuk gdje je i danas troje ljudi umrlo od gladi, a danas šalju svoju vojsku u drugu zemlje, i to je sasvim ok i sasvim normalno. To su najveći licemjeri koji postoje na planeti.[/quote]
-ameri bombarduju koga hoce i kad hoce bez dozvole un-a,a ti samo lupas o ruskom licemjerju. ajde budi objektivan. ne kontam tu pristranost.
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#2929 Re: Ukrajina
Rusko Ministarstvo za ekonomski razvoj odobrilo 5 milijardi USD za infrasktrukturne projekte na Krimu.
Russian Ministry of Economic Development had announced a major infrastructure project for Crimea worth $5 billion
-
greenman
- Posts: 16
- Joined: 25/11/2013 20:59
#2930 Re: Ukrajina
Probili ste zdrav razum trubeći kako u Siriji smeta što je predsjednik alavit. Nećemo se sad pravit blesavi, molim te!sarajevoxxxx wrote:Ko kaže da je u Siriji problem što je neko alevit ili sunit.greenman wrote:Zanimljivi su ovi koji u slučaju Sirije kažu "kako može 13% alawita da upravlja većini sunija?" A u slučaju Ukrajine podržavaju zamjenika predsjednika koji dolazi iz 1,8% protestantske manjine.
I naravno da nije bio problem ni sa jednom sektom dok je bio mir. Svi su živjeli složno i imali su sva prava na ispoljavanje vjere. Vjerska tolerancija je bila između alavita, sunija, šija, druza kao i kršćana svih konfesija u Siriji. To ne možeš ni ti čak da osporiš.
Sada vidimo da određene struje proganjaju vjerske manjine i sekularne sunije, a te struje i ti podržavaš, iako si se malo pritajio poslije raskola među pobunjenicima.
-
sarajevoxxxx
- Posts: 26435
- Joined: 28/11/2004 08:05
- Location: Sarajevo
#2931 Re: Ukrajina
Asad je ubica i diktator, to narod kaže. Saudijska verzija je da je alevit i protiv sunita. Sasvim druga stvar što neki prihvataju saudijsku propagandu, i neće da vide desetine hiljada ubijenih Sirijaca koje je sirijski režim usmrtio u zatvorima, mnogo prije početka ovog sirijskog rata.greenman wrote:Pa eto ja sam proasadovac i antiturčinovac, jer me sektaške podjele ne interesuju. Ali ima ove koji su antiasadovci zbog toga što je alavit, i podržavaju Turčinova iako je protestant. Pa gospodo ako vam se Assad ne sviđa jer je alavit i manina (13%), zašto podržavate Turčinova koji je isto još veća manjina (1,8%)???tnnt wrote:pa da je samo tih 13% pao bi Asad davno, čemu onda toliki muđahedini iz cijeloga svijeta ako je 87% Sirijaca protiv njega?greenman wrote:Zanimljivi su ovi koji u slučaju Sirije kažu "kako može 13% alawita da upravlja većini sunija?" A u slučaju Ukrajine podržavaju zamjenika predsjednika koji dolazi iz 1,8% protestantske manjine.
malo mozak uključi
- nosara
- Posts: 22696
- Joined: 30/03/2005 12:10
- Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija
#2932 Re: Ukrajina
Oni samo dolme, ne zale...Challenger__ wrote:Rusko Ministarstvo za ekonomski razvoj odobrilo 5 milijardi USD za infrasktrukturne projekte na Krimu.
Russian Ministry of Economic Development had announced a major infrastructure project for Crimea worth $5 billion
Opet pitanje prozapadnjacima (to u najgorem kontekstu), sta nude brisel i vasington osim supljaka...?
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#2933 Re: Ukrajina
U posljednje dvije sedmice preko 140.000 Ukrajinaca se sklonilo u Rusiju.
Over the last 2 weeks, over 143000 of ukrainians appealed for the shelter in Russia
-
zilog
- Posts: 9066
- Joined: 06/03/2009 11:19
#2934 Re: Ukrajina
U Gruziji, gdje su vec bili stacionirani kao mirovne snage u juznoj Osetiji (uz saglasnost Gruzije), su to mogli zamaskirati, posto su ovi krenuli prvi. Gruzijci nisu uspjeli zauzeti Roki tunel i popusili.ultima_palabra wrote:Pa Rusija oduvijek ima imidž nasilnika, pogotovo nakon Gruzije... popuštanjem USA im se taj imidž konsoliduje.
Agresija u Ukrajini se sasvim drugacije tretira.
- vivaldi
- Posts: 7308
- Joined: 16/08/2008 15:56
#2935 Re: Ukrajina
i americka stampa ne vidi sta se moze uraditi, povodom obamine izjave
http://www.nytimes.com/2014/03/02/world ... ml?hp&_r=0
Russia to Pay? Not So Simple
By PETER BAKERMARCH 1, 2014
Mr. Jeffrey, now at the Washington Institute for Near East Policy, said Mr. Obama should now respond assertively by suggesting that NATO deploy forces to the Polish-Ukrainian border not to intervene in Crimea but to draw a line. “There’s nothing we can do to save Ukraine at this point,” he said. “All we can do is save the alliance.”
http://www.nytimes.com/2014/03/02/world ... ml?hp&_r=0
Russia to Pay? Not So Simple
By PETER BAKERMARCH 1, 2014
Mr. Jeffrey, now at the Washington Institute for Near East Policy, said Mr. Obama should now respond assertively by suggesting that NATO deploy forces to the Polish-Ukrainian border not to intervene in Crimea but to draw a line. “There’s nothing we can do to save Ukraine at this point,” he said. “All we can do is save the alliance.”
-
sarajevoxxxx
- Posts: 26435
- Joined: 28/11/2004 08:05
- Location: Sarajevo
#2936 Re: Ukrajina
Laž i propaganda živ bio. Sirija je decenijama bila u rukama jedne elite, jednog malog broja ljudi, koji je istom mjerom ubijao i tlačio sve one koji bi mu se suprostavi, svejedno bili oni aleviti ili suniti. Pa upravo ta činjenica da se oko Asada danas nakon tri godine rata još uvijek nalaze desetine zločinaca sunita, koji su možda i gori od bilo kojeg alevita govori u prilog tome da rat nema veze sa sektaštvom već da su okidač bili nasilje, nepravda, režimski tajni zatvori, ubijanje ili osuđivanje na dugu robiju zbog otvranja bloga na netu i sl.greenman wrote:Probili ste zdrav razum trubeći kako u Siriji smeta što je predsjednik alavit. Nećemo se sad pravit blesavi, molim te!sarajevoxxxx wrote:Ko kaže da je u Siriji problem što je neko alevit ili sunit.greenman wrote:Zanimljivi su ovi koji u slučaju Sirije kažu "kako može 13% alawita da upravlja većini sunija?" A u slučaju Ukrajine podržavaju zamjenika predsjednika koji dolazi iz 1,8% protestantske manjine.
I naravno da nije bio problem ni sa jednom sektom dok je bio mir. Svi su živjeli složno i imali su sva prava na ispoljavanje vjere. Vjerska tolerancija je bila između alavita, sunija, šija, druza kao i kršćana svih konfesija u Siriji. To ne možeš ni ti čak da osporiš.
Sada vidimo da određene struje proganjaju vjerske manjine i sekularne sunije, a te struje i ti podržavaš, iako si se malo pritajio poslije raskola među pobunjenicima.
-
sportman1
- Posts: 1505
- Joined: 26/12/2013 22:36
#2937 Re: Ukrajina
Pa eto ja sam proasadovac i antiturčinovac, jer me sektaške podjele ne interesuju. Ali ima ove koji su antiasadovci zbog toga što je alavit, i podržavaju Turčinova iako je protestant. Pa gospodo ako vam se Assad ne sviđa jer je alavit i manina (13%), zašto podržavate Turčinova koji je isto još veća manjina (1,8%)???[/quote]
Asad je ubica i diktator, to narod kaže. Saudijska verzija je da je alevit i protiv sunita. Sasvim druga stvar što neki prihvataju saudijsku propagandu, i neće da vide desetine hiljada ubijenih Sirijaca koje je sirijski režim usmrtio u zatvorima, mnogo prije početka ovog sirijskog rata.[/quote]
-pa saudija je najveca diktatura pa neka zapad prvo njih rusi? zasto to ne rade?
Asad je ubica i diktator, to narod kaže. Saudijska verzija je da je alevit i protiv sunita. Sasvim druga stvar što neki prihvataju saudijsku propagandu, i neće da vide desetine hiljada ubijenih Sirijaca koje je sirijski režim usmrtio u zatvorima, mnogo prije početka ovog sirijskog rata.[/quote]
-pa saudija je najveca diktatura pa neka zapad prvo njih rusi? zasto to ne rade?
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#2938 Re: Ukrajina
nosara wrote: Opet pitanje prozapadnjacima (to u najgorem kontekstu), sta nude brisel i vasington osim supljaka...?
Evo, najozbiljniji odgovor: Psihopate im nude moralnu, medijsku i novčanu podršku samo da napadnu svoje sunarodnike na jugo-istoku zemlje. Još ako uspiju da dođu do Harkova, daće im 1 milijardu USD preko MMF sa kamatom od 75%.
Ja mislim da je ovo poštena ponuda....
-
udar 99
- Posts: 284
- Joined: 13/02/2014 20:48
#2939 Re: Ukrajina
naravno da je Kina za suverenitet Ukrajine , i poziva zapad da se oslobodi hladnoratovskoga mentaliteta u propagandnoj histeriji protiv Rusije
i da EU ne vrsi pritisak na Ukrajinu
zmaj je rekao svoje
a i pokret nesvrstanih ( na celu sa drugim gigantom ; Indijom) takodjer nije bas "sretan" sa svim ovim uplitanjem zapada u Ukrajinu
mrs kuci piskiti i spavati bijela djeco NATO-USA i ostavite svoje igracke
i kako stoji stanje na berzama i ko drzi sudbinu dolara u rukama ( a bogami i Eura )

http://www.reuters.com/article/2014/02/ ... 6J20140227
i da EU ne vrsi pritisak na Ukrajinu
zmaj je rekao svoje
a i pokret nesvrstanih ( na celu sa drugim gigantom ; Indijom) takodjer nije bas "sretan" sa svim ovim uplitanjem zapada u Ukrajinu
mrs kuci piskiti i spavati bijela djeco NATO-USA i ostavite svoje igracke
i kako stoji stanje na berzama i ko drzi sudbinu dolara u rukama ( a bogami i Eura )
http://www.reuters.com/article/2014/02/ ... 6J20140227
-
greenman
- Posts: 16
- Joined: 25/11/2013 20:59
#2940 Re: Ukrajina
Assad je ubio upravo najviše saudijskih plaćenika.sarajevoxxxx wrote:Asad je ubica i diktator, to narod kaže. Saudijska verzija je da je alevit i protiv sunita. Sasvim druga stvar što neki prihvataju saudijsku propagandu, i neće da vide desetine hiljada ubijenih Sirijaca koje je sirijski režim usmrtio u zatvorima, mnogo prije početka ovog sirijskog rata.greenman wrote: Pa eto ja sam proasadovac i antiturčinovac, jer me sektaške podjele ne interesuju. Ali ima ove koji su antiasadovci zbog toga što je alavit, i podržavaju Turčinova iako je protestant. Pa gospodo ako vam se Assad ne sviđa jer je alavit i manina (13%), zašto podržavate Turčinova koji je isto još veća manjina (1,8%)???
- nosara
- Posts: 22696
- Joined: 30/03/2005 12:10
- Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija
#2941 Re: Ukrajina
Opasnost po građane Rusije
Putin zahtijeva slanje trupa u Ukrajinu jer, kako je naveo, zbog vanredne situacije u toj zemlji, postoji opasnost po živote građana Rusije.
"Zbog vanredne situacije u Ukrajini i prijetnji ruskim državljanima i njihovoj rodbini, te ruskoj vojsci koja se u skladu sa međunarodnim ugovorima nalazi u Ukrajini (Autonomnoj republici Krimu), tražim da skladno Ustavu Rusije i 102. članu, stav prvi, tačka G, u Ukrajinu pošaljem ruske oružane snage, koje će tamo ostati do povratka socijalnopolitičke situacije u normalu", napisao je Putin je u pismu koje je uputio gornjem domu Dume, prenosi Anadolu Agency.
-
zilog
- Posts: 9066
- Joined: 06/03/2009 11:19
#2942 Re: Ukrajina
Zviz wrote:Putin ce uci i u Estoniju i Latviju kad bude htjeo ima i tamo preko 1/3 rusa - mislis da ce sta reci USA aha, EU unije tad ce svi pobjeci skupa sa Angelikom (kozom) u Juznu Ameriku.
Mogli bi malo i na Kosovo, kada vec toliko lajkova dajete.
Vidi ovako: Rusija je opstala samo zato sto je SSSR tu uskladistio nuklearno oruzje. Estonija i Latvija su od 2004. clanice NATO. Bilo kakav NATO-Rusija sukob se zavrsava pobjedom NATO. Kraj price.
Mokre snove prepricavajte na Kuriru, nismo u obdanistu.
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#2943 Re: Ukrajina
Zviz wrote:Putin ce uci i u Estoniju i Latviju kad bude htjeo ima i tamo preko 1/3 rusa - mislis da ce sta reci USA aha, EU unije tad ce svi pobjeci skupa sa Angelikom (kozom) u Juznu Ameriku.
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#2944 Re: Ukrajina
Julija Timošenko 3. marta ide u Moskvu da razgovara o problematici Krima: LINK
-
sportman1
- Posts: 1505
- Joined: 26/12/2013 22:36
#2945 Re: Ukrajina
zilog wrote:Zviz wrote:Putin ce uci i u Estoniju i Latviju kad bude htjeo ima i tamo preko 1/3 rusa - mislis da ce sta reci USA aha, EU unije tad ce svi pobjeci skupa sa Angelikom (kozom) u Juznu Ameriku.![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Mogli bi malo i na Kosovo, kada vec toliko lajkova dajete.![]()
![]()
![]()
Vidi ovako: Rusija je opstala samo zato sto je SSSR tu uskladistio nuklearno oruzje. Estonija i Latvija su od 2004. clanice NATO. Bilo kakav NATO-Rusija sukob se zavrsava pobjedom NATO. Kraj price.
Mokre snove prepricavajte na Kuriru, nismo u obdanistu.
-ti stvarno smatras da ce ameri ili danci,finci,hrvati itd. ginut za estonce? to ti je samo na papiru bolan,u teoriji. realnost je druga prica.
-
udar 99
- Posts: 284
- Joined: 13/02/2014 20:48
#2946 Re: Ukrajina
mozemo lagano miriti tenzije , sve je jasno
Kina je rekla svoje , fakticki najveci dio covjecanstva ( pokret nesvrstanih )
Rusija vec privodi najvaznije operacije kraju , nema krvoprolica
NATO djeca nesto sastance kukaju , zahtijevaju
velika promjena paradigme , veliki i vrlo vazan poraz ( a vala i dosta su se kur..cili)
ratnih jastrebova zapada i lihvara i imperijalista
treba prave probleme rjesavati
ovo sve govori ;
http://www.klix.ba/biznis/eurozona/u-eu ... /140301012
sada mozemo poceti o prirodnim ljepotama Ukrajine , njihovoj muzici i kulturi i tako to
dalja rasprava " ko je koga i koce koga " nema vise smisla

Kina je rekla svoje , fakticki najveci dio covjecanstva ( pokret nesvrstanih )
Rusija vec privodi najvaznije operacije kraju , nema krvoprolica
NATO djeca nesto sastance kukaju , zahtijevaju
velika promjena paradigme , veliki i vrlo vazan poraz ( a vala i dosta su se kur..cili)
ratnih jastrebova zapada i lihvara i imperijalista
treba prave probleme rjesavati
ovo sve govori ;
http://www.klix.ba/biznis/eurozona/u-eu ... /140301012
sada mozemo poceti o prirodnim ljepotama Ukrajine , njihovoj muzici i kulturi i tako to
dalja rasprava " ko je koga i koce koga " nema vise smisla
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#2947 Re: Ukrajina
Veoma je zanimljivo ovo što Rusi rade. Agresiju (dakle, agresiju, kao takvu) pravdaju činjenicom da "tamo žive Rusi".
Bože me prosti, ali, podsjetite me zašto je ono Hitler okupirao Sudete i napao Danzig ?!
Ukrajinske patriote su, unatoč ovoj grupi rusofila, i dalje većina u svojoj domovini, kao što su i Bošnjaci u BiH. Separtizam će se obiti od glavu onima koji krenu putem otcjepljenja etnički očišćenih parcela. Kako u Ukrajini, tako i u BiH. Obit će se, naravno, o umišljenje ruske glavundure koje podstrekivaju secesiju i građanski rat u Ukrajini.
Niko Rusiji, ni rusofilima, kako u Ukrajini i Rusiji, tako i ovih naših domicilnih, nije kriv što je ukrajinski parlament, sa dvotrećinskom većinom glasova opozvao predsjednika države i raspisao izbore. To je legalna, legitimna i duboko demokratska odluka jednog zakonodavnog tijela. Svi oni koji se s time ne slažu, moraju se miriti sa voljom većine. Ja znam da to teško pada fanovima države u kojoj su dva čovjeka u vlast već 15 godina, i u kojoj je praktički po život opasno biti opozicija, ali polahko..naučit će se.
Bože me prosti, ali, podsjetite me zašto je ono Hitler okupirao Sudete i napao Danzig ?!
Ukrajinske patriote su, unatoč ovoj grupi rusofila, i dalje većina u svojoj domovini, kao što su i Bošnjaci u BiH. Separtizam će se obiti od glavu onima koji krenu putem otcjepljenja etnički očišćenih parcela. Kako u Ukrajini, tako i u BiH. Obit će se, naravno, o umišljenje ruske glavundure koje podstrekivaju secesiju i građanski rat u Ukrajini.
Niko Rusiji, ni rusofilima, kako u Ukrajini i Rusiji, tako i ovih naših domicilnih, nije kriv što je ukrajinski parlament, sa dvotrećinskom većinom glasova opozvao predsjednika države i raspisao izbore. To je legalna, legitimna i duboko demokratska odluka jednog zakonodavnog tijela. Svi oni koji se s time ne slažu, moraju se miriti sa voljom većine. Ja znam da to teško pada fanovima države u kojoj su dva čovjeka u vlast već 15 godina, i u kojoj je praktički po život opasno biti opozicija, ali polahko..naučit će se.
-
iscrtani čovek
- Posts: 343
- Joined: 10/03/2013 18:24
#2948 Re: Ukrajina
Vidim, jako su se uplašili od NATOzilog wrote:Zviz wrote:Putin ce uci i u Estoniju i Latviju kad bude htjeo ima i tamo preko 1/3 rusa - mislis da ce sta reci USA aha, EU unije tad ce svi pobjeci skupa sa Angelikom (kozom) u Juznu Ameriku.![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Mogli bi malo i na Kosovo, kada vec toliko lajkova dajete.![]()
![]()
![]()
Vidi ovako: Rusija je opstala samo zato sto je SSSR tu uskladistio nuklearno oruzje. Estonija i Latvija su od 2004. clanice NATO. Bilo kakav NATO-Rusija sukob se zavrsava pobjedom NATO. Kraj price.
Mokre snove prepricavajte na Kuriru, nismo u obdanistu.
nije kriv što je ukrajinski parlament, sa dvotrećinskom većinom glasova opozvao predsjednika države i raspisao izbore. To je legalna, legitimna i duboko demokratska odluka jednog zakonodavnog tijela.
Malo si se zbunio...,,demokrate'' su vlast osvojile puškom i ulicom, a ne izborima.
Njihove odluke, kao što vidiš, u velikom delu Ukrajine nemaju nikakav legitimitet.
-
iscrtani čovek
- Posts: 343
- Joined: 10/03/2013 18:24
#2949 Re: Ukrajina
iscrtani čovek wrote:Vidim, jako su se uplašili od NATOzilog wrote:Zviz wrote:Putin ce uci i u Estoniju i Latviju kad bude htjeo ima i tamo preko 1/3 rusa - mislis da ce sta reci USA aha, EU unije tad ce svi pobjeci skupa sa Angelikom (kozom) u Juznu Ameriku.![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Mogli bi malo i na Kosovo, kada vec toliko lajkova dajete.![]()
![]()
![]()
Vidi ovako: Rusija je opstala samo zato sto je SSSR tu uskladistio nuklearno oruzje. Estonija i Latvija su od 2004. clanice NATO. Bilo kakav NATO-Rusija sukob se zavrsava pobjedom NATO. Kraj price.
Mokre snove prepricavajte na Kuriru, nismo u obdanistu.
,, nije kriv što je ukrajinski parlament, sa dvotrećinskom većinom glasova opozvao predsjednika države i raspisao izbore. To je legalna, legitimna i duboko demokratska odluka jednog zakonodavnog tijela.''
Malo si se zbunio...,,demokrate'' su vlast osvojile puškom i ulicom, a ne izborima.
Njihove odluke, kao što vidiš, u velikom delu Ukrajine nemaju nikakav legitimitet.
- zambaklija
- Posts: 2734
- Joined: 27/03/2008 14:56
- Location: budžak
#2950 Re: Ukrajina
sada na glavnom dnevniku prve budžačke državne teleguzje kažu da kurvinjski predsjednici samo labavo rokću na poteze Moskve,a i ša bi drugo skoro cijela Kurva se grije i industrijski koristi Ruski plin,ako bi rusi slavinu zavrnuli bila bi žešća pušiona tako da možete mirno spavati,rata neće biti Putin je već ušao na Krim sve ostzalo je stvar reorganizacije...
