OLX.BA - sve o tome

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2743
Joined: 14/06/2017 17:07

#2926 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by MehmedPasaMoric »

zippoo87 wrote: 13/01/2023 21:19
MehmedPasaMoric wrote: 13/01/2023 21:03 Ali ubjedljivo su mi najjaci alpha male likovi koji narucuju artikal u KOMENTARIMA i tako javno ostavljaju adresu, broj telefona i ime i prezime, i realno ih zaboli Hasimaga za sigurnost podataka :pusi:
Pa vecina ih je takvih :lol:
Valjda ne znaju poslati poruku direktno ili onaj koji prodaje nesto,ne zna poruku odobriti,jer preko FB ako ti neko posalje poruku ko nije iz prijatelja,moras se tamo malo zaroviti da je nadjes i odobris...jer dodje kao zahtjev :D
Ali meni je najjace kada pocnu prozivati jedni druge za prevare a onda ubace SS prepiske...prvo treba mi 10 minuta da desifrujem razgovor,jer se ne zna ko je nepismeniji u razgovoru.Pa onda ako su zene...obicno ove koje varaju i muljaju,svima se obracaju sa "draga,mila,ljepoto,ljubice" i ostali slatkorjecivi epiteti.
Meni da neko napise tamo nesto,automatski bi prekinuo razgovor,jer znam da je neka nepismena zbljoha iza nicka :D

Objavim i ja nekada u tim grupama nesto od starudija,neki stari namjestaj za sicu neku ili poklon pa iako sve opisem,sve napisem detaljno...niko i ne cita,nego u komentarima me pitaju sve ono sto vec pise u opisu :D
Ali jbga treba znati i citati :lol:
NKP crna lista 5 najjaca grupa ikad, meni kad je dosadno samo udjem i citam kako se zene svadjaju
Image
zippoo87
Posts: 19653
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2927 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

hahah pa i ja tako naletim na te zenske gluposti.Ali nisu samo zene...jucer naletim na nekog nepismenog debila,proziva drugog covjeka da ga zeznuo,ovaj mu valjda prodao neki prastari tablet i napisao "Kao nov" a ova tuka to shvatila kao "NOV" i onda tamo u prepisci,taj nepismena tuka pocinje o islamu,vjeri,postenju,ne valja lagati,ici ces u dzehenem,bla bla bla :D
Kako us uvijek ti najgluplji,najnepismeniji i najjadniji najveci vjernici,zivo me zanima :lol: :lol:
Festival nepismenosti,zlobe,degutantnosti,neinteligencije,seljakluka,primitivizma,...nastavi niz :lol:
Last edited by zippoo87 on 13/01/2023 21:35, edited 1 time in total.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#2928 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by n+1 »

I zamisli oženiš to.
zippoo87
Posts: 19653
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2929 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

n+1 wrote: 13/01/2023 21:34 I zamisli oženiš to.
Sve takve tuke su udate :lol:
isx
Posts: 3912
Joined: 24/05/2014 19:12

#2930 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by isx »

Kliknuo, ja odobrio, odabrao kupca ali kaže da nije vidio dostavu? :D

Kako uopšte to funkcioniše za mene kao prodavca, prvi put to radim sa ovom dostavom?
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#2931 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

isx wrote: 13/01/2023 21:21 Na artiklu koji prodajem stoji brza dostava, ali kupac ne može to da odabere. U čemu griješim?
Jel cijena po dogovoru?
isx
Posts: 3912
Joined: 24/05/2014 19:12

#2932 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by isx »

Truba wrote: 13/01/2023 21:36
isx wrote: 13/01/2023 21:21 Na artiklu koji prodajem stoji brza dostava, ali kupac ne može to da odabere. U čemu griješim?
Jel cijena po dogovoru?
Da.
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#2933 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

isx wrote: 13/01/2023 21:37
Truba wrote: 13/01/2023 21:36

Jel cijena po dogovoru?
Da.
Pa eto ti odgovora
Mora pisati neki broj maraka
Ne moze po dogovoru
zippoo87
Posts: 19653
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2934 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

isx wrote: 13/01/2023 21:36 Kliknuo, ja odobrio, odabrao kupca ali kaže da nije vidio dostavu? :D

Kako uopšte to funkcioniše za mene kao prodavca, prvi put to radim sa ovom dostavom?

FUnkcionise tako sto ti uneses svoje licne podatke na olx i kupac isto unese licne podatke na olx i onda bh posta povlaci te podatke sebi i dolazi na adresu da pokupi paketi i da dostavi.
Prilikom klikanja na naruci artikal,dobijes sve informacije,cijenu artikla i cijenu brze poste koje uvijek placa primalac osim u slucaju da je oznacena "besplatna dostava",onda prodavac placa postarinu odmah.

Bukvalno 3 klika trebaju da nesto narucis a jedan da odobris i gotovo.

Kada odobris,sutradan ce ti doci postar da pokupi artikal,koji ti trebas prethodno dobro upakovati i zastiti,jer BH Posta ne pakuje pakete,pa ako si lose upakovao i ostetilo se,nemoj kriviti postu.
Ako dodatno platis i oznace da je lomljivo,onda ce ti stitit paket.

Dakle sistem je vrhunski i nevjerovatno jednostavan a pakete koje si poslao ili narucio pratis u odjeljku "narudzbe" ili na portalu ili na aplikaciji.

Evo sada vidim da nisi stavio cijenu...moras staviti cijenu artikla.
isx
Posts: 3912
Joined: 24/05/2014 19:12

#2935 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by isx »

Hvala na informacijama.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#2936 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Snake Eyes »

Meni prekjučer stiže narudžba za OLX brzu dostavu bez prethodne najave, kontakta, bez ičega...šmeknem profil, uredan. Lik registrovao broj telefona, na viberu slika i ime. Analiza završena, narudžba odobrena. Kurir preuzeo pošiljku, pare danas uredno stigle.
zippoo87
Posts: 19653
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2937 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

Snake Eyes wrote: 13/01/2023 21:50 Meni prekjučer stiže narudžba za OLX brzu dostavu bez prethodne najave, kontakta, bez ičega...šmeknem profil, uredan. Lik registrovao broj telefona, na viberu slika i ime. Analiza završena, narudžba odobrena. Kurir preuzeo pošiljku, pare danas uredno stigle.
Ma desi se i meni tako...ako je preko olxa,ne sikiram se,ako i vrati,nemam nikakvog drugog troska.
Ali kada posaljem direktno pa mi vrati,ode cener iz mog dzepa za dostavu.
Zato i preferiram preko olxa i vecinu transakcija tako obavim ali desi se da neko ne koristi olx.
Evo danas bas poslao telefon zenskoj nekoj,kaze nema olx profil i poslao direktno.
Idem na rizik jbga pa ako i vrati,prezivjeti ce se -10 KM :D
tap3ah75
Posts: 7593
Joined: 07/09/2009 14:14

#2938 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by tap3ah75 »

@zippoo87
Evo ja ti se nudim kad god trebaš nekime ko nema olx da pošalješ nešto.
Ja ću "glumiti" kupca i naručiti ću umjesto te osobe.
Da izbjegneš rizik sa 10 KM

A i svima ostalim kome treba nešto poslati kupcu koji nema olx
User avatar
laserShow
Posts: 4719
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#2939 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by laserShow »

zippoo87 wrote: 13/01/2023 22:17 Evo danas bas poslao telefon zenskoj nekoj,kaze nema olx profil i poslao direktno.
ima fora i za to :D Kreiras drugi profil i sam narucis s njenim podacima... :D
isx
Posts: 3912
Joined: 24/05/2014 19:12

#2940 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by isx »

zippoo87 wrote: 13/01/2023 22:17
Snake Eyes wrote: 13/01/2023 21:50 Meni prekjučer stiže narudžba za OLX brzu dostavu bez prethodne najave, kontakta, bez ičega...šmeknem profil, uredan. Lik registrovao broj telefona, na viberu slika i ime. Analiza završena, narudžba odobrena. Kurir preuzeo pošiljku, pare danas uredno stigle.
Ma desi se i meni tako...ako je preko olxa,ne sikiram se,ako i vrati,nemam nikakvog drugog troska.
Ali kada posaljem direktno pa mi vrati,ode cener iz mog dzepa za dostavu.
Zato i preferiram preko olxa i vecinu transakcija tako obavim ali desi se da neko ne koristi olx.
Evo danas bas poslao telefon zenskoj nekoj,kaze nema olx profil i poslao direktno.
Idem na rizik jbga pa ako i vrati,prezivjeti ce se -10 KM :D
Ja poslao mimo olxa preko bh pošte (otišao na šalter i predao paket) i štrihirao primalac plaća poštu, nisam ništa plaćao. Zašto da ti ode cener?
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#2941 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

Ako osoba odustane i ne preuzme artikal
User avatar
laserShow
Posts: 4719
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#2942 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by laserShow »

isx wrote: 13/01/2023 22:29 Ja poslao mimo olxa preko bh pošte (otišao na šalter i predao paket) i štrihirao primalac plaća poštu, nisam ništa plaćao. Zašto da ti ode cener?
Ih, par puta mi se desilo, artikal 18KM, ne izvrsi preuzimanje, ja moram platiti postu nazad. Nece paket ici tamo-vamo besplatno :D
zippoo87
Posts: 19653
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2943 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

laserShow wrote: 13/01/2023 22:25
zippoo87 wrote: 13/01/2023 22:17 Evo danas bas poslao telefon zenskoj nekoj,kaze nema olx profil i poslao direktno.
ima fora i za to :D Kreiras drugi profil i sam narucis s njenim podacima... :D
Ne pada mi na pamet to da radim a nije profil ni verifikovan.
Ne volim ja ciganisanje ni u cemu pa ni u tome.
Ako i izgubim 10 KM,nije to neka steta a rijetko se bas desava...mozda godisnje 1-2 puta pa nije steta neka
isx
Posts: 3912
Joined: 24/05/2014 19:12

#2944 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by isx »

laserShow wrote: 13/01/2023 22:31
isx wrote: 13/01/2023 22:29 Ja poslao mimo olxa preko bh pošte (otišao na šalter i predao paket) i štrihirao primalac plaća poštu, nisam ništa plaćao. Zašto da ti ode cener?
Ih, par puta mi se desilo, artikal 18KM, ne izvrsi preuzimanje, ja moram platiti postu nazad. Nece paket ici tamo-vamo besplatno :D
Haha nisam imao takvih iskustava.
zippoo87
Posts: 19653
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2945 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

isx wrote: 13/01/2023 22:33
laserShow wrote: 13/01/2023 22:31

Ih, par puta mi se desilo, artikal 18KM, ne izvrsi preuzimanje, ja moram platiti postu nazad. Nece paket ici tamo-vamo besplatno :D
Haha nisam imao takvih iskustava.
Pa saljem ja cesto neku drugu robu,tezina paketa bude 20 i vise kg...za takve pakete je postarina preko 20 KM pa ako neko ne preuzme i vrati,ozeze te fino po dzepu.
Jednom mi je neko tako vratio,tj. nije preuzeo ,jos slao lomljivu robu,osigurao je ,platio sve one pizdarije posti i seljober ti vrati,nije bio na adresi 2 puta kada su iz poste isporucivali.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#2946 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Snake Eyes »

"Pozz jel ispravno u kakvom je stanju koja je zadnja moze li zamjena pozz"

Odjebi idiote.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#2947 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by n+1 »

Ja imam u opisu Često postavljana pitanja, sa odgovorima.

I opet postavljaju redovno ista ta pitanja.
zippoo87
Posts: 19653
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2948 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

n+1 wrote: 13/01/2023 22:51 Ja imam u opisu Često postavljana pitanja, sa odgovorima.

I opet postavljaju redovno ista ta pitanja.
Ja bas detaljno opisem svaki artikal i pored standardnih 7 slika,uploadujem link sa jos 30+ slika ono gdje se vidi svaki najsitniji detalj,jer slikama posvecujem posebnu paznju,slikam vani na prirodnom osvjetljenju i sa posebnim telefonom koji ima bas dobru kameru.
Opisem sve,navedem i da li za neki artikal zelim zamjenu ili ne zelim,cijenu,kontakt,viber ,sve sve sve.

I cim mi neko postavi takvo pitanje,ja mu odgovorim "da li si uopste procitao pod detaljno" i ako nije musterija,vise se ne javi.
ALi generalno kako sam poceo detaljno objavljivati sve i pisati pod detaljno,smanjio mi se broj debilnih poruka za 95% pa svima savjetujem da malo vise paznje posvecuju opisu onog cega prodaju i da uslikaju dobre slike,gdje ce se vidjeti stanje artikla.
Izbjeci cete vecinu ovih debila koji postavljaju tako ta pitanja.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#2949 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Snake Eyes »

Ovakva poruka je red alert da se 99% ne radi o kupcu.
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#2950 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

Image

Jel ovo bot
Nije se vise logiralo
Registrira se posalje ovu poruku i visenikad online
Post Reply