Citroen All About

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#2926 Re: Citroen All About

Post by ado-šampion »

Drzava hoce da se ugradi kad se nesto uvozi kao i svaka druga, sasvim normalna procedura. To sto sverceri provlace je odvojen problem. Carina i PDV se mora platiti na uvoz, tako je svugdje, ne vidim sto bi u BiH bilo razlicito.

U Njemackoj mozes traziti povrat poreza pa da ne placas duplo. Mada neki to i urade pa se ne sjete da na u BiH prijave robu i plate porez. :-) Pa ih hvataju na aerodromima.

Ti isto mozes otici sam po dio, platiti gorivo, troskove puta, pa ga prenijeti ilegalno, bez da prijavis, isto kao sto rade sverceri. Ali shvatam da je lakse naruciti preko ebaya, pa da nekako zrakom dodje do tebe u BiH ko da si narucio u BiH.

Ja isto ovdje narucujem neke stvari npr. preko americkog Amazona jer me dodje povoljnije i kad se drzava ugradi, sto da ne, to nije nikakv problem.

To sto nista nema da se kupi je isto odvojen problem i apsolutno nije problem drzave, nego ponude i potraznje i slabe kupovne moci. Ljudi kupe auto za 1000 maraka a ti ocekujes da se hladno uvoze cipovi/boxovi/palci od 400 maraka. :-) Za vukojebinu isto postoji rjesenje - danas su otvorene granice, odes negdje gdje nije vukojebina i rijesis problem.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#2927 Re: Citroen All About

Post by condy »

ado-šampion wrote:Cuj supci deru na carini, pa naravno da ce naplatiti carinu i porez, ne kontam sta je ocekivanje, da uvezes nesto u drzavu a da drzava ne naplati dadzbine? :? I jos da funkcionise. Znaci kod nas bi ljudi u biti cirkus drzavu tamo gdje im odgovoara (obicno je to kad ih udara po dzepu), a da bude dobro tamo gdje im odgovara, i jare i pare. Pa nisam siguran da to postoje igdje na svijetu. :)

A Ado sampion je zavrsio s tim podvalama i prevarama i tim mentalitetom i dok je bio tamo, tako da nije bas logicno da se sad vraca na to. :-) Ako uvezes plati dadzbine drzavi, ako ti se ne isplati gledaj sta ti se drugo isplati vise.
Znači, ništa od sklapanja biznisa...ne uzbuđavaj se :D

User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2928 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

ado-šampion wrote:Drzava hoce da se ugradi kad se nesto uvozi kao i svaka druga, sasvim normalna procedura. To sto sverceri provlace je odvojen problem. Carina i PDV se mora platiti na uvoz, tako je svugdje, ne vidim sto bi u BiH bilo razlicito.

U Njemackoj mozes traziti povrat poreza pa da ne placas duplo. Mada neki to i urade pa se ne sjete da na u BiH prijave robu i plate porez. :-) Pa ih hvataju na aerodromima.

Ti isto mozes otici sam po dio, platiti gorivo, troskove puta, pa ga prenijeti ilegalno, bez da prijavis, isto kao sto rade sverceri. Ali shvatam da je lakse naruciti preko ebaya, pa da nekako zrakom dodje do tebe u BiH ko da si narucio u BiH.

Ja isto ovdje narucujem neke stvari npr. preko americkog Amazona jer me dodje povoljnije i kad se drzava ugradi, sto da ne, to nije nikakv problem.

To sto nista nema da se kupi je isto odvojen problem i apsolutno nije problem drzave, nego ponude i potraznje i slabe kupovne moci. Ljudi kupe auto za 1000 maraka a ti ocekujes da se hladno uvoze cipovi/boxovi/palci od 400 maraka. :-) Za vukojebinu isto postoji rjesenje - danas su otvorene granice, odes negdje gdje nije vukojebina i rijesis problem.
koliko kod njih ide carina na elektroniku , PDV znam koliki je :D
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#2929 Re: Citroen All About

Post by condy »

Među zemljama EU nema carine :D
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#2930 Re: Citroen All About

Post by ado-šampion »

@Condy, ma ne uzbudjavam se :D samo mi ide na zivce sto ljudi pokusavaju da na svaki nacin zajebu drzavu, a onda su obicno takvi prvi koji za to sto ne mogu da se snadju krive tu istu drzavu koju gledaju da zajebu na svaki moguci nacin. Pogresno mjesto, necu vise u offtopic, izvinjavam se.

@Amar, ne znam, ne gledam ja to, pogledam koliko me dodje sa svim i ako je povoljnije nego da narucim iz iste drzave ili kupim na licu mjesta, narucim. Amazon obicno te stvari zavrsi za tebe, tj. izracuna ti koliko ce te doci na kraju i toliko uplatis.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2931 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

:thumbup:

To je dobra stvar na amazonu , mada cesto kad kliknem BiH , nema ni dostave :lol: :lol: :lol: :evil:
UterivacDugoga
Posts: 324
Joined: 13/06/2016 11:53

#2932 Re: Citroen All About

Post by UterivacDugoga »

Haris.ba wrote:
UterivacDugoga wrote:
Haris.ba wrote:Jer iko stavljao čip na hdi motore?
Jesam ja remapirao. Nisam Cjipovao :D
Ma meni je to haman sve isto. :D

Dvoumim se između toga remapa i onoga boxa. Ništa radikalno me ne zanima. Samo da malo start bude brži, te ubrzanje.

Savjetuju me da uradim remap (ko to je efikasnije), ali mi se sviđa box što ga mogu skinuti ako budem htio. Koliko sam shvatio ko ekifasniji je taj remap. Ali mi ništa ne znači ako je box neefikasniji. Tik obećanih 20ak konja je sasvim doboljno.

I gdje si radio?
Citroen 2010, bio 1.6 HDI.
Remapirao,dobijenom snagom bio prezadovoljan,medjutim samim remapiranjem dosle i nezeljene pojave.Treba naglasiti da nije do auta ili samog remapa,nego zbog LOSE uradjene mape. Nakon toga bacao je dosta dima sto je za razliku od prije remapa (0% dima) za mene bilo iritantno.
Tako da ljudima koji su radili remap nisam bio zadovoljan,a inace remapiranje radim na svakom svom vozilu( do sada 8 auta) i svakako ti preporucujem.

Taj navodni BOX i neke fol varalice,to je obicno njesra,bacanje para i efekat 0.

Eventualno uz remap, NE PREPORUCUJEM vadjenje FAP-off.
UterivacDugoga
Posts: 324
Joined: 13/06/2016 11:53

#2933 Re: Citroen All About

Post by UterivacDugoga »

NediM17 wrote:Ako je u pitanju soft. varijanta tuninga (a jeste), bolja je opcija ici na box.

U kratkim crtama, i box i "stage 1" remap rade istu stvar na kraju, a to je da dignu pritisak CR za cca. 200 bara u odredjenim uslovima (na dizelima je matematika jasna, veci pritisak raila = vise goriva = vise snage).
S tim da to remap radi na jedan nacin, a box na drugi, ali na kraju se dobije isto.
Prednost boxa je ako ti se ne svidja, skines i cao djaci, a sa remapom prvo moras moliti da ti spase fabricku mapu, pa jos onda da ti vrate istu ako ti se nesto ne svidja.

Ko misli zesce dizati snagu, i cupati i EGR, DPF i sta sve vec ne, tada je remap jedini pravi izbor.

Haj ne lupaj gluposti ziv ti nama bio...
NediM17
Posts: 26450
Joined: 05/11/2009 11:49

#2934 Re: Citroen All About

Post by NediM17 »

Uredu, ja lupam gluposti, a hajde nam ti objasni onda princip rada remapa, i princip rada boxa (ustvari, prvo moras znati princip rada dizel motora, sto ti ne znas).

Na koji nacin se implementira jedna opcija, na koji druga, i koji se parametri mijenjaju? Kladim se da veze nemas.

Sto se tice toga sto ti je auto dobro isao i puno pusio, naravno da je tako kada ti je neko u mapi momacki odvrnuo gorivo, smjesa bjezi debelo iznad stehio smjese (ukucaj u google pa vidi sta je stehio smjesa), auto ide odlicno (da je jos vise pusio jos bi bolje isao), a EGT ide u nebesa (googlaj), unistava motor, turbinu, ispusnu granu. Glupsone.

I onda te nije stid doci i preporuciti remap. To je upravo ono o cemu govorim, useru ti auto i jos moras moliti da ti vrate stvari u fabricko stanje, a ako nisu bekapovali tvoju mapu, od te ljubavi nista.

Opet se vracamo na ono sto sam rekao. Ako je u pitanju "soft" varijanta tuninga, tu je box bolja opcija. Ako ces stavljati veci IC, turbo, dizne, micati EGR, DPF, i sl., onda tu box nema sta da trazi, nego je remap jedina opcija.

Image
Efekat 0, a auto vozi brojku 2.0 HDi-a sa 140ks. Jebo majku zamisli kako bi tek isao da ima efekta... Jos sam bio tezak, sa saputnikom i punim rezervoarom, jos mi noga ne proleti do kraja na gas, vidi se na ocitanju...

Jednom kad sam bio sam u kolima sam imao i 6.8s, zao mi je sto nemam taj skrinsot, ali bice, hajde...
UterivacDugoga
Posts: 324
Joined: 13/06/2016 11:53

#2935 Re: Citroen All About

Post by UterivacDugoga »

Glup si ti decko da bih ja sa tobom raspravljao o remapiranju vozila.

I sam sam rekao da mapa nije bila dobro uradjena i sta je tu sporno osim fuseraja? Nista.( igrom slucaja sam promjenio tuning kucu i ispalo je da sam se zayebao,jer sve prije i nakon te mape koje sam radio na razlicitim vozilima kod istog lika su bile besprijekorne)

Da bih ja mogao sa tobom da se upustim u raspravu ti prvo trebas jos pure da pojedes i onda da dignes dva prsta i pitas: ciko mogu li ja da kazem nesto?
Ovako si za mene samo jedan forumski diletant i neznalica koja misli da ono sto ima na svom vozilu da je ujedno i najbolje.
Da je to tako kao sto ti kazes,sve ozbiljnije tuning kuce bi se bazirale na prodaju tih tuning boxova(ustvari obicna kutija sa par potenciometara i otpornika),ne bi radili na razvijanju alata za upis/ispis te razvijanje fabrickih/tuning mapa.

Ali kao sto rekoh ti si samo jedan obicni DUDUK u nizu i nemam namjeru da svoje dragocjeno vrijeme trosim na ogranicene persone poput tebe.

Ti i tebi slicni koji zastupaju tvoje misljenje mogu da pronadju 1001 video na YT o tome kakva je razlika izmedju BOX i remap tuninga.
Nakon toga uvazavam misljenje samo ozbiljnih osoba koje su u svome posjedu imale ili licno doprinijele remapiranju vozila.
Anonimusi kao ti me ne interesuju.

ZdraO
UterivacDugoga
Posts: 324
Joined: 13/06/2016 11:53

#2936 Re: Citroen All About

Post by UterivacDugoga »

dupli
NediM17
Posts: 26450
Joined: 05/11/2009 11:49

#2937 Re: Citroen All About

Post by NediM17 »

Duduci su ti sto su ti radili remap mapama koje su dobili uz kupljeni kineski Galleto, a ti si jos veci kad si im dao da ti drkaju po autu i da ti uzmu pare za to. :lol:
De nam reci ko su ti, da se ko slucajno ne zajebe. Jesu ti vratili pare, ili si ostao kratak? :lol:

Mislis da MTM, Carlsson i sl. nemaju boxove? :lol:

Takodjer nisi odgovorio na pitanja, na koja naravno ne znas odgovore, jer ne poznajes materiju o kojoj pricas.

I ja za tebe nisam decko, nego gospodin, mali moj glupsone.
Last edited by NediM17 on 27/09/2017 14:33, edited 1 time in total.
NediM17
Posts: 26450
Joined: 05/11/2009 11:49

#2938 Re: Citroen All About

Post by NediM17 »

..
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2939 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

Mozda covjek vjeruje prodavacima magle :D

a na svim stranicama bilo remap ili box ista snaga i NM :lol: :lol:

ima na BH cuning tema o tome , gdje se direktno pljuju boxovi a reklamiraju remapiranja :D
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#2940 Re: Citroen All About

Post by Ned071 »

kupiš bengu il nesto slicno sa konjima pod haubom i ostaviš ćipovane šrotove da dumaju jel bolji box ili remap i kako od skule vrijedne 20 milja nparavit trkaĆa za bradinu
NediM17
Posts: 26450
Joined: 05/11/2009 11:49

#2941 Re: Citroen All About

Post by NediM17 »

amar1994 wrote:Mozda covjek vjeruje prodavacima magle :D

a na svim stranicama bilo remap ili box ista snaga i NM :lol: :lol:

ima na BH cuning tema o tome , gdje se direktno pljuju boxovi a reklamiraju remapiranja :D
Garant je i ovaj jedan od Srdjanovih diletanta koji nosi SM CIP CUNING naljepnicu na sofersajbi da dobije 50 maraka popusta. :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2942 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

Ned071 wrote:kupiš bengu il nesto slicno sa konjima pod haubom i ostaviš ćipovane šrotove da dumaju jel bolji box ili remap i kako od skule vrijedne 20 milja nparavit trkaĆa za bradinu
mislis

Image

poyy :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2943 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

NediM17 wrote:
amar1994 wrote:Mozda covjek vjeruje prodavacima magle :D

a na svim stranicama bilo remap ili box ista snaga i NM :lol: :lol:

ima na BH cuning tema o tome , gdje se direktno pljuju boxovi a reklamiraju remapiranja :D
Garant je i ovaj jedan od Srdjanovih diletanta koji nosi SM CIP CUNING naljepnicu na sofersajbi da dobije 50 maraka popusta. :lol:
:lol: :lol: :lol:
ZPP
Posts: 543
Joined: 16/02/2013 10:13

#2944 Re: Citroen All About

Post by ZPP »

Ima li ko iskustva sa DS4?

Isplati li se dati par milja vise za njega, nego uzeti C4?

I inace, vase misljenje automatik ili manuelac?
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#2945 Re: Citroen All About

Post by condy »

Isplati se dati vise!

I trazi 2.0 hdi od 110 kw :-D :wink:

Naravno, sa automatikom.

Ako ti bude skup, gledaj C4
User avatar
konektovan
Posts: 51446
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2946 Re: Citroen All About

Post by konektovan »

E sad ste me zadeverali pravo, ne znam sta da radim?! :mrgreen: pa sta je bolje, box ili remap???? :mrgreen:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2947 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

Ma isto bolan snage daju :D ,

Btw. Ds4 ne vrijedi dodatnih para :thumbup:
UterivacDugoga
Posts: 324
Joined: 13/06/2016 11:53

#2948 Re: Citroen All About

Post by UterivacDugoga »

konektovan wrote:E sad ste me zadeverali pravo, ne znam sta da radim?! :mrgreen: pa sta je bolje, box ili remap???? :mrgreen:
Uzmi box pod uslovom ako znas gdje ova dvojica balavaca zive. I onda kad sve to spakujes,odvuci vozilo na dyno mjerenje ili u neku tuning kucu kojoj vjerujes i jos bolje da je zvucno ime i da nije sa ovih prostora. I kad dobijes rezultate mjerenja i odgovor od kompententnih ljudi,dodjes fino sa boxom u gurnes im ga u zvalje,barem onako malo da bude satisfakcije jer ce ispasti da su te zajebali...

Glupan ne konta da 2 ista vozila,sa istim motorom nece se ponasati isto.Pogotovo vozila koja imaju predjeni broj kilometara.
Druga stvar je u tome,sto oni uopste nemaju pojma sta je remap niti sta je box? Evo ja sam spreman da se zakunem da nikada nisu otvorili box i pogledali unutra. Levati misle da je nabijanje pritiska,smjese ili sta vec varalicom/boxom ozbiljan tuning.

Vidim da prate cuning forum i kupe pamet otamo.Sve mi je jasno :lol: :lol:

Evo ti jedan kratki klip od preko minute:

https://www.youtube.com/watch?v=awYy0Gu9LTY

Uostalom,proguglaj malo sta ljudi kazu koji su stavljali te boxove,sta im se desavalo sa vozilima. I na kraju krajeva neka okace vrijednosti koje su dobili na mjerenju dyno testom... :lol: :lol: :lol: :run: :run:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2949 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

De mi ti reci sta je remap , kao i standalone ECU , a kao i A/F ratio , ignition timing i ostalo da ne nabrajam. :run:

Btw. Ja nisam stavio box :thumbup:

A izgleda najbolje mi je da nekim tjunerima dam da razleme ECU mog auta koji kosta 2000e i stave nekakav svoj cip pa zaleme ponovo :-) :lol: :lol: :run:

Ovako su isto pljuvali tamo Haltech , a reklamirali svoje nekakve njemacke ECUe :lol:


Dobro si nasao jednu od najboljih tuning kuca u engleskoj , to ne mozes poredit sa ovim nasim al nikako :-)
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#2950 Re: Citroen All About

Post by basicm »

NediM17 wrote: Image
Kako ti se zove ova aplikacija? Jeli radi na ELM27?
Post Reply