TV uređaji - sve o tome

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
MTV
Posts: 15232
Joined: 21/08/2013 19:39

#2926 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by MTV »

channel10 wrote: Kupljen je KU6072. Hvala na preporuci :thumbup: . Dobra je slika, samo sam zaboravio isprobati 4K video na youtube-u. To cu vjerovatno sutra uraditi :).

edit: registrovan je i na stranici tako da imaju i 5 godina garancije.
Uzivaj i da te fino sluzi :)
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#2927 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by channel10 »

MTV wrote:
channel10 wrote: Kupljen je KU6072. Hvala na preporuci :thumbup: . Dobra je slika, samo sam zaboravio isprobati 4K video na youtube-u. To cu vjerovatno sutra uraditi :).

edit: registrovan je i na stranici tako da imaju i 5 godina garancije.
Uzivaj i da te fino sluzi :)
Nisam ja kupio, ali i ja kazem, da ih fino sluzi dugi niz godina :) . Tebi hvala jos jednom, a i ja cu ove godine jedan veci uzimati tako da cu opet ovdje naletiti u vezi mogucih raznoraznih dilema, trilema....... :).
User avatar
MTV
Posts: 15232
Joined: 21/08/2013 19:39

#2928 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by MTV »

channel10 wrote:
MTV wrote:
channel10 wrote: Kupljen je KU6072. Hvala na preporuci :thumbup: . Dobra je slika, samo sam zaboravio isprobati 4K video na youtube-u. To cu vjerovatno sutra uraditi :).

edit: registrovan je i na stranici tako da imaju i 5 godina garancije.
Uzivaj i da te fino sluzi :)
Nisam ja kupio, ali i ja kazem, da ih fino sluzi dugi niz godina :) . Tebi hvala jos jednom, a i ja cu ove godine jedan veci uzimati tako da cu opet ovdje naletiti u vezi mogucih raznoraznih dilema, trilema....... :).
Malo ja zaboravan, onda nek ih lijepo sluzi.
KU6072 je best buy sta nudi za svoju cijenu.

Slobodno, slobodno samo da nebude nekoliko trilema :mrgreen:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#2929 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by channel10 »

Ne bi trebalo :D . Vjerovatno ce biti slican budzet, maksimalno do 1500. Ali o tom po tom.
User avatar
shalla
Posts: 9496
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#2930 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by shalla »

channel10 wrote:Ne bi trebalo :D . Vjerovatno ce biti slican budzet, maksimalno do 1500. Ali o tom po tom.
Nemoj samo ko onaj Shalla smarati :mrgreen:
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#2931 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Prije desetak dana zatreba mi obični LCD, što jeftiniji jer mi treba za posla. I tako malo tražio i istraživao i naletim u Domodu na VOX 32'', 100Hz, HD ready za 299KM sa PDV-om. Uzmem odmah jedan, 3 godine garancije i još dobijem od BSO Osiguranja za prvu godinu pokriveno garanciju "no matter what". :shock: :thumbup: Eto ko treba jeftin TV pravac Domod.
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#2932 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by zomri »

Usporedni test dva modela iz 2016. Ne znam šta bih vala rekao, izgleda da su televizori dosegli vrhunac 2014, ovi noviji modeli ne nude više za novac od njih.

http://hdtelevizija.com/2017/03/28/phil ... elevizora/
User avatar
mobsterc
Posts: 2571
Joined: 01/04/2007 21:57
Location: Sarajevo

#2933 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by mobsterc »

Samsung ni u 8 seriji i cjenovnom rangu od skoro 5000 nije bio u stanju implementirati lokalno zatamnjenje...
Stede gdje stignu, i ne znas sta te ceka, tako da su mi pistali mrski.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2934 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by supercali »

shalla wrote:
channel10 wrote:Ne bi trebalo :D . Vjerovatno ce biti slican budzet, maksimalno do 1500. Ali o tom po tom.
Nemoj samo ko onaj Shalla smarati :mrgreen:
Ako bude kopcao cern na tv smarat ce :mrgreen:
User avatar
shalla
Posts: 9496
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#2935 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by shalla »

supercali wrote:
shalla wrote:
channel10 wrote:Ne bi trebalo :D . Vjerovatno ce biti slican budzet, maksimalno do 1500. Ali o tom po tom.
Nemoj samo ko onaj Shalla smarati :mrgreen:
Ako bude kopcao cern na tv smarat ce :mrgreen:
E, CERN ili ne, meni zvuk i dalje ne radi na kinu. Radio je 2 dana i nešto sam očigledno zglajzao u postavkama i sad više nema zvuka. Možda sam šta i sjebao zvučnu karticu ili šta već ima TV, ko zna...
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2936 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by supercali »

Postavke jedino ne mozes tek tako zeznuti zvucnu
User avatar
semirsar
Posts: 9053
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#2937 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by semirsar »

supercali wrote:Postavke jedino ne mozes tek tako zeznuti zvucnu
stisno puljku MUTE na kinu :mrgreen:
User avatar
shalla
Posts: 9496
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#2938 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by shalla »

semirsar wrote:
supercali wrote:Postavke jedino ne mozes tek tako zeznuti zvucnu
stisno puljku MUTE na kinu :mrgreen:
Ne zajebajite već pomozite :mrgreen:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2939 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by supercali »

Konto mute ga zove pa pritisnuo
User avatar
typeOnegative
Posts: 5414
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#2940 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by typeOnegative »

Nemoj samo ko onaj Shalla smarati :mrgreen:[/quote]
Ako bude kopcao cern na tv smarat ce :mrgreen:[/quote]
E, CERN ili ne, meni zvuk i dalje ne radi na kinu. Radio je 2 dana i nešto sam očigledno zglajzao u postavkama i sad više nema zvuka. Možda sam šta i sjebao zvučnu karticu ili šta već ima TV, ko zna...[/quote]

imas ikakav zvuk , bar sa tv zvucnika? pogledaj u opcijama za zvuk na samom TVu , da ti nije prebacen izlaz na neki drugi ?
User avatar
shalla
Posts: 9496
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#2941 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by shalla »

A vjerovali ili ne, restart TV-a je riješio problem :mrgreen: :lol:
nedims
Posts: 663
Joined: 17/02/2007 12:54
Location: sarajevo

#2942 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by nedims »

shalla wrote:A vjerovali ili ne, restart TV-a je riješio problem :mrgreen: :lol:
A kako se to moze TV restartovati. To prvi put cujem...pa , ako nije problem, napisi...da i ja nesto naucim... hvala unapred.
User avatar
shalla
Posts: 9496
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#2943 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by shalla »

nedims wrote:
shalla wrote:A vjerovali ili ne, restart TV-a je riješio problem :mrgreen: :lol:
A kako se to moze TV restartovati. To prvi put cujem...pa , ako nije problem, napisi...da i ja nesto naucim... hvala unapred.
Kad dođem kući napisaću ti tačno gdje je, mislim negdje pod home/about ili nešto tako, uglavnom ima opcija restart i kompletan android se restartuje...
A našao sam na netu i način kako da uđem u service mode da vidim broj korištenih sati, fkt radi :mrgreen:
nedims
Posts: 663
Joined: 17/02/2007 12:54
Location: sarajevo

#2944 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by nedims »

shalla wrote:
nedims wrote:
shalla wrote:A vjerovali ili ne, restart TV-a je riješio problem :mrgreen: :lol:
A kako se to moze TV restartovati. To prvi put cujem...pa , ako nije problem, napisi...da i ja nesto naucim... hvala unapred.
Kad dođem kući napisaću ti tačno gdje je, mislim negdje pod home/about ili nešto tako, uglavnom ima opcija restart i kompletan android se restartuje...
A našao sam na netu i način kako da uđem u service mode da vidim broj korištenih sati, fkt radi :mrgreen:
Hvala ti ...ako nije problem napisi i ovo kako se ulazi u servis mod...dobro je sve to znati, a vremena jako malo imam za surfanje netom.
Uzgred ... nemoj previse da kritikujes shallu jer on nikoga ne smara...on, na pravom mjestu, rjesava svoje probleme a mi citaci imamo priliku da nesto i naucimo.
User avatar
shalla
Posts: 9496
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#2945 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by shalla »

;-)

Evo ti za service mode, samo dakle nemoj pritiskati sve odjednom kao glupi ja :lol: već doslovce pritisneš jednu komandu za drugom u razmaku od ne većem od 3 sekunde.

1. Ugasiš TV
2. Pritisneš ono i+ (ili display, zavisi šta ti piše, kod mene je na toj tipki oznaka i+)
3. Pritisneš broj 5
4. Pritisneš Vol+
5. Upališ TV

Dakle nekim brzim redosljedom, i+, 5, vol+, power i TV bi se trebao upaliti u tom Service Modeu...
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#2946 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by zomri »

shalla od rookie do pro levela za 15tak dana :D :thumbup: :thumbup:
nedims
Posts: 663
Joined: 17/02/2007 12:54
Location: sarajevo

#2947 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by nedims »

:D
shalla wrote:;-)

Evo ti za service mode, samo dakle nemoj pritiskati sve odjednom kao glupi ja :lol: već doslovce pritisneš jednu komandu za drugom u razmaku od ne većem od 3 sekunde.

1. Ugasiš TV
2. Pritisneš ono i+ (ili display, zavisi šta ti piše, kod mene je na toj tipki oznaka i+)
3. Pritisneš broj 5
4. Pritisneš Vol+
5. Upališ TV

Dakle nekim brzim redosljedom, i+, 5, vol+, power i TV bi se trebao upaliti u tom Service Modeu...
Hvala :thumbup:
zomri wrote:shalla od rookie do pro levela za 15tak dana :D :thumbup: :thumbup:
I ja tako ucim... :D :-)
User avatar
shalla
Posts: 9496
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#2948 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by shalla »

Samo da se izvinim, nisam zaboravio al sam se komirao uspavljivajući malca, javim danas za taj restart
nemezis
Posts: 3065
Joined: 30/01/2011 12:08

#2949 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by nemezis »

Danas gledam neke TV u radnji, Panasonic, 50-55 inca, na njima se vrti neki SK2 program, sportski. Ja ne znam do cega je ali slika je katastrofa. Recimo, kamera miruje, trava, koja je inače zamrljana, u nekom ritmu mijenja boju, gore desno je neki tekst (rezultat mozda) i kada se kamera pomjera taj tekst brljavi po ekranu. Zatim, iz daljine kada gledam, preko ekrana se vide neke fleke na nekoliko mjesta. TV je neki noviji model od preko 1600 KM. Ne znam do cega je ali ono nije normalno. Nije u putanju jedan uredjaj, nekoliko ih je bilo na polici. O cemu sr tu radi?
User avatar
MTV
Posts: 15232
Joined: 21/08/2013 19:39

#2950 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by MTV »

Sigurno je ukljucena analogna kablovska umjesto digitalna pa zato. A moze biti i SD verzija kanala koja zna biti mutna dok HD vezija tog kanala je odlicna.

SK je Sport Klub kanal oko kojeg se lome koplja.
Post Reply