Uzivaj i da te fino sluzichannel10 wrote: Kupljen je KU6072. Hvala na preporuci. Dobra je slika, samo sam zaboravio isprobati 4K video na youtube-u. To cu vjerovatno sutra uraditi
.
edit: registrovan je i na stranici tako da imaju i 5 godina garancije.
TV uređaji - sve o tome
Moderator: Benq
- MTV
- Posts: 15232
- Joined: 21/08/2013 19:39
#2926 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#2927 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Nisam ja kupio, ali i ja kazem, da ih fino sluzi dugi niz godinaMTV wrote:Uzivaj i da te fino sluzichannel10 wrote: Kupljen je KU6072. Hvala na preporuci. Dobra je slika, samo sam zaboravio isprobati 4K video na youtube-u. To cu vjerovatno sutra uraditi
.
edit: registrovan je i na stranici tako da imaju i 5 godina garancije.
- MTV
- Posts: 15232
- Joined: 21/08/2013 19:39
#2928 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Malo ja zaboravan, onda nek ih lijepo sluzi.channel10 wrote:Nisam ja kupio, ali i ja kazem, da ih fino sluzi dugi niz godinaMTV wrote:Uzivaj i da te fino sluzichannel10 wrote: Kupljen je KU6072. Hvala na preporuci. Dobra je slika, samo sam zaboravio isprobati 4K video na youtube-u. To cu vjerovatno sutra uraditi
.
edit: registrovan je i na stranici tako da imaju i 5 godina garancije.. Tebi hvala jos jednom, a i ja cu ove godine jedan veci uzimati tako da cu opet ovdje naletiti u vezi mogucih raznoraznih dilema, trilema.......
.
KU6072 je best buy sta nudi za svoju cijenu.
Slobodno, slobodno samo da nebude nekoliko trilema
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#2929 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Ne bi trebalo
. Vjerovatno ce biti slican budzet, maksimalno do 1500. Ali o tom po tom.
- shalla
- Posts: 9496
- Joined: 31/01/2006 09:12
- Location: so close no matter how far
#2930 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Nemoj samo ko onaj Shalla smaratichannel10 wrote:Ne bi trebalo. Vjerovatno ce biti slican budzet, maksimalno do 1500. Ali o tom po tom.
- Drvosjeca iz Dejcica
- Posts: 16757
- Joined: 23/06/2004 15:46
- Location: Sarajevo
#2931 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Prije desetak dana zatreba mi obični LCD, što jeftiniji jer mi treba za posla. I tako malo tražio i istraživao i naletim u Domodu na VOX 32'', 100Hz, HD ready za 299KM sa PDV-om. Uzmem odmah jedan, 3 godine garancije i još dobijem od BSO Osiguranja za prvu godinu pokriveno garanciju "no matter what".
Eto ko treba jeftin TV pravac Domod.
- zomri
- Posts: 13863
- Joined: 03/05/2006 07:31
#2932 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Usporedni test dva modela iz 2016. Ne znam šta bih vala rekao, izgleda da su televizori dosegli vrhunac 2014, ovi noviji modeli ne nude više za novac od njih.
http://hdtelevizija.com/2017/03/28/phil ... elevizora/
http://hdtelevizija.com/2017/03/28/phil ... elevizora/
- mobsterc
- Posts: 2571
- Joined: 01/04/2007 21:57
- Location: Sarajevo
#2933 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Samsung ni u 8 seriji i cjenovnom rangu od skoro 5000 nije bio u stanju implementirati lokalno zatamnjenje...
Stede gdje stignu, i ne znas sta te ceka, tako da su mi pistali mrski.
Stede gdje stignu, i ne znas sta te ceka, tako da su mi pistali mrski.
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#2934 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Ako bude kopcao cern na tv smarat ceshalla wrote:Nemoj samo ko onaj Shalla smaratichannel10 wrote:Ne bi trebalo. Vjerovatno ce biti slican budzet, maksimalno do 1500. Ali o tom po tom.
- shalla
- Posts: 9496
- Joined: 31/01/2006 09:12
- Location: so close no matter how far
#2935 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
E, CERN ili ne, meni zvuk i dalje ne radi na kinu. Radio je 2 dana i nešto sam očigledno zglajzao u postavkama i sad više nema zvuka. Možda sam šta i sjebao zvučnu karticu ili šta već ima TV, ko zna...supercali wrote:Ako bude kopcao cern na tv smarat ceshalla wrote:Nemoj samo ko onaj Shalla smaratichannel10 wrote:Ne bi trebalo. Vjerovatno ce biti slican budzet, maksimalno do 1500. Ali o tom po tom.
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#2936 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Postavke jedino ne mozes tek tako zeznuti zvucnu
- semirsar
- Posts: 9053
- Joined: 24/08/2008 22:53
- Location: raj'voSa
- Contact:
#2937 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
stisno puljku MUTE na kinusupercali wrote:Postavke jedino ne mozes tek tako zeznuti zvucnu
- shalla
- Posts: 9496
- Joined: 31/01/2006 09:12
- Location: so close no matter how far
#2938 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Ne zajebajite već pomozitesemirsar wrote:stisno puljku MUTE na kinusupercali wrote:Postavke jedino ne mozes tek tako zeznuti zvucnu
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#2939 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Konto mute ga zove pa pritisnuo
- typeOnegative
- Posts: 5414
- Joined: 06/03/2013 00:31
- Location: Winterfell
#2940 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Nemoj samo ko onaj Shalla smarati
[/quote]
Ako bude kopcao cern na tv smarat ce
[/quote]
E, CERN ili ne, meni zvuk i dalje ne radi na kinu. Radio je 2 dana i nešto sam očigledno zglajzao u postavkama i sad više nema zvuka. Možda sam šta i sjebao zvučnu karticu ili šta već ima TV, ko zna...[/quote]
imas ikakav zvuk , bar sa tv zvucnika? pogledaj u opcijama za zvuk na samom TVu , da ti nije prebacen izlaz na neki drugi ?
Ako bude kopcao cern na tv smarat ce
E, CERN ili ne, meni zvuk i dalje ne radi na kinu. Radio je 2 dana i nešto sam očigledno zglajzao u postavkama i sad više nema zvuka. Možda sam šta i sjebao zvučnu karticu ili šta već ima TV, ko zna...[/quote]
imas ikakav zvuk , bar sa tv zvucnika? pogledaj u opcijama za zvuk na samom TVu , da ti nije prebacen izlaz na neki drugi ?
- shalla
- Posts: 9496
- Joined: 31/01/2006 09:12
- Location: so close no matter how far
#2941 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
A vjerovali ili ne, restart TV-a je riješio problem

-
nedims
- Posts: 663
- Joined: 17/02/2007 12:54
- Location: sarajevo
#2942 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
A kako se to moze TV restartovati. To prvi put cujem...pa , ako nije problem, napisi...da i ja nesto naucim... hvala unapred.shalla wrote:A vjerovali ili ne, restart TV-a je riješio problem![]()
- shalla
- Posts: 9496
- Joined: 31/01/2006 09:12
- Location: so close no matter how far
#2943 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Kad dođem kući napisaću ti tačno gdje je, mislim negdje pod home/about ili nešto tako, uglavnom ima opcija restart i kompletan android se restartuje...nedims wrote:A kako se to moze TV restartovati. To prvi put cujem...pa , ako nije problem, napisi...da i ja nesto naucim... hvala unapred.shalla wrote:A vjerovali ili ne, restart TV-a je riješio problem![]()
A našao sam na netu i način kako da uđem u service mode da vidim broj korištenih sati, fkt radi
-
nedims
- Posts: 663
- Joined: 17/02/2007 12:54
- Location: sarajevo
#2944 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Hvala ti ...ako nije problem napisi i ovo kako se ulazi u servis mod...dobro je sve to znati, a vremena jako malo imam za surfanje netom.shalla wrote:Kad dođem kući napisaću ti tačno gdje je, mislim negdje pod home/about ili nešto tako, uglavnom ima opcija restart i kompletan android se restartuje...nedims wrote:A kako se to moze TV restartovati. To prvi put cujem...pa , ako nije problem, napisi...da i ja nesto naucim... hvala unapred.shalla wrote:A vjerovali ili ne, restart TV-a je riješio problem![]()
A našao sam na netu i način kako da uđem u service mode da vidim broj korištenih sati, fkt radi
Uzgred ... nemoj previse da kritikujes shallu jer on nikoga ne smara...on, na pravom mjestu, rjesava svoje probleme a mi citaci imamo priliku da nesto i naucimo.
- shalla
- Posts: 9496
- Joined: 31/01/2006 09:12
- Location: so close no matter how far
#2945 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Evo ti za service mode, samo dakle nemoj pritiskati sve odjednom kao glupi ja
1. Ugasiš TV
2. Pritisneš ono i+ (ili display, zavisi šta ti piše, kod mene je na toj tipki oznaka i+)
3. Pritisneš broj 5
4. Pritisneš Vol+
5. Upališ TV
Dakle nekim brzim redosljedom, i+, 5, vol+, power i TV bi se trebao upaliti u tom Service Modeu...
- zomri
- Posts: 13863
- Joined: 03/05/2006 07:31
#2946 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
shalla od rookie do pro levela za 15tak dana

-
nedims
- Posts: 663
- Joined: 17/02/2007 12:54
- Location: sarajevo
#2947 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Hvalashalla wrote:![]()
Evo ti za service mode, samo dakle nemoj pritiskati sve odjednom kao glupi javeć doslovce pritisneš jednu komandu za drugom u razmaku od ne većem od 3 sekunde.
1. Ugasiš TV
2. Pritisneš ono i+ (ili display, zavisi šta ti piše, kod mene je na toj tipki oznaka i+)
3. Pritisneš broj 5
4. Pritisneš Vol+
5. Upališ TV
Dakle nekim brzim redosljedom, i+, 5, vol+, power i TV bi se trebao upaliti u tom Service Modeu...
I ja tako ucim...zomri wrote:shalla od rookie do pro levela za 15tak dana![]()
![]()
- shalla
- Posts: 9496
- Joined: 31/01/2006 09:12
- Location: so close no matter how far
#2948 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Samo da se izvinim, nisam zaboravio al sam se komirao uspavljivajući malca, javim danas za taj restart
-
nemezis
- Posts: 3065
- Joined: 30/01/2011 12:08
#2949 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Danas gledam neke TV u radnji, Panasonic, 50-55 inca, na njima se vrti neki SK2 program, sportski. Ja ne znam do cega je ali slika je katastrofa. Recimo, kamera miruje, trava, koja je inače zamrljana, u nekom ritmu mijenja boju, gore desno je neki tekst (rezultat mozda) i kada se kamera pomjera taj tekst brljavi po ekranu. Zatim, iz daljine kada gledam, preko ekrana se vide neke fleke na nekoliko mjesta. TV je neki noviji model od preko 1600 KM. Ne znam do cega je ali ono nije normalno. Nije u putanju jedan uredjaj, nekoliko ih je bilo na polici. O cemu sr tu radi?
- MTV
- Posts: 15232
- Joined: 21/08/2013 19:39
#2950 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Sigurno je ukljucena analogna kablovska umjesto digitalna pa zato. A moze biti i SD verzija kanala koja zna biti mutna dok HD vezija tog kanala je odlicna.
SK je Sport Klub kanal oko kojeg se lome koplja.
SK je Sport Klub kanal oko kojeg se lome koplja.
