SDA-All about

Vanzemaljaciznadsara
Posts: 29
Joined: 17/02/2017 17:49

#29026 Re: SDA-All about

Post by Vanzemaljaciznadsara »

Volim Pivu wrote:
MOSALJOZE wrote:"48.000 ratnih vojnih invalida, 42.000 obitelji šehida i poginulih boraca, 5.000 dobitnika najvećih ratnih priznanja i odlikovanja"
O ovome treba kao raspravljati?
ma jok, ni govora, u zemlji koju obiđeš biciklom za 4 sata, preko 300 000 direktnih i indirektnih veterana rata, ni kina nema ovoliko patriota.
Image
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#29027 Re: SDA-All about

Post by malakh »

User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#29028 Re: SDA-All about

Post by malakh »

JoseMujica wrote:

a sve to popapaju razna "udruženja" preko kojih se pare izvlače iz buđeta :-) a kad im MMF kaže previše izdvajate na ovoj stavci, sve što smisle ove debilčine, je da mene zovu na reviziju, mater im jebem i dže išta imaju
pa kada su podrumaši za 100 maraka bili demobilisani. i takvih je bilo više nego nas sa dokumentima armije.
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#29029 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

malakh wrote:
JoseMujica wrote:

a sve to popapaju razna "udruženja" preko kojih se pare izvlače iz buđeta :-) a kad im MMF kaže previše izdvajate na ovoj stavci, sve što smisle ove debilčine, je da mene zovu na reviziju, mater im jebem i dže išta imaju
pa kada su podrumaši za 100 maraka bili demobilisani. i takvih je bilo više nego nas sa dokumentima armije.

meni je samo žao što nisam otišao u HVO...danas bi bio dingospo sa dvije penzije i dva pasoša i uredno malakao povazdan
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#29030 Re: SDA-All about

Post by VjecitiStudent »

Udružena zločinačka organizacija ...
Predati Kantonalnom tužilaštvu USK: Policajac Ekrem Krupić sa saučesnikom ukrao trafo vrijedan 45.000 KM
iz hale ove firme u maju 2016. godine ukraden je trafo čija je vrijednost 45.000 KM i dva kompresora.

Jedan od kompresora tokom istrage pronađen je na Autootpadu „Dedo“ u neposrednoj blizini firme „ECO CAT“.

Vjerovatno je to i bio razlog da je jučer u PS Sanski Most priveden i vlasnik Autootpada, Rajif Karajković, inače vijećnik SDA u Općinskom vijeću (OV) Sanski Most .

Dijelovi trafoa teškog oko tri tone pronađeni su tokom istrage.
Novak20
Posts: 15236
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#29031 Re: SDA-All about

Post by Novak20 »

http://www.avaz.ba/clanak/278691/ko-je- ... ga-platiti

Možda nisam na pravoj temi a možda i jesam. Danas je bio prekinut automobilski saobraćaj između Kaknja i Zenice pa se išlo vozom ili preko Visokog, Kiseljaka, Busovaće, Lašve.

Kažu klizište, voda, jezero, prirodna katastrofa. Dijelom bih se složio da ova katastrofa nije bila u najavi barem 20 godina. Neplanski iskop uglja RMU Kakanj, neplansko odlaganje jalovine u riječno korito ili pored njega, neulaganje u hidrotehničke objekte i ko zna šta još moralo je dovesti do ovoga. 5-8 miliona kubnih metara jalovine klizi u rijeku i pravi branu a iza nje jezero. Ako se brana jalovine provali i dođe do Bosne tek je onda belaj.

Sve ovo je uzrokovano ljudskim faktorom, sistemom političke podobnosti i djelovanja u državnoj firmi i guranja problema pod tepih. Svi direktori RMU Kakanj od 1992 godine su iz SDA jer rudnik dobro kotira kao izvorna baza i socijalna ustanova koja duguje min. 100 miliona KM doprinosa za penziono i zdravstveno. Ne znam da li od ukupnog broja uposlenih barem frtalj radi u proizvodnji.

Štete će biti milionske kao i obeštećenja za kuće, zemlju i infrastrukturu a ovo je tek početak. Daj Bože da neko ne izgubi život zbog ovog klizišta. Valjda će se iz ovoga izvući neka pouka.

Odgovor na Avazovo pitanje ko-je-kriv-za-haos-kod-kaknja-i-ko-ce-za-njega-platiti je: Mi smo krivi, mi ćemo i platiti.
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#29032 Re: SDA-All about

Post by malakh »

JoseMujica wrote:
malakh wrote:
JoseMujica wrote:

a sve to popapaju razna "udruženja" preko kojih se pare izvlače iz buđeta :-) a kad im MMF kaže previše izdvajate na ovoj stavci, sve što smisle ove debilčine, je da mene zovu na reviziju, mater im jebem i dže išta imaju
pa kada su podrumaši za 100 maraka bili demobilisani. i takvih je bilo više nego nas sa dokumentima armije.

meni je samo žao što nisam otišao u HVO...danas bi bio dingospo sa dvije penzije i dva pasoša i uredno malakao povazdan
pa tako su naši otišli u sarajevski hvo, kralj tvrtko i sada hodaju po bijelom svijetu i drkaju onu stvar, dok se ja sa svojom armijskom iskaznicom mogu samo slikati, a uskoro ni pasoš neću moći izvaditi...
crazy_diamond
Posts: 431
Joined: 22/08/2015 13:09

#29033 Re: SDA-All about

Post by crazy_diamond »

I majka priroda zali za ljudskom gromadom Amirom zukicem, kliziste se aktiviralo i presjeklo puteve poplavom kako bi se sprijecio odvoz sekretara u zenicku prdekanu
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#29034 Re: SDA-All about

Post by It_is_a_Leclerc »

Mene samo zanima koji je tačan broj visokih funkcionera SDA koji trebaju biti uhapšeni prije nego SDA bude nazvana pravim imenom, a to je - zločinačka organizacija.

SDA je grupa ljudi koji su se udružili radi počinjenja krivičnih djela. Narod koji glasa za njih je sumanut.
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#29035 Re: SDA-All about

Post by zippoo87 »

It_is_a_Leclerc wrote:Mene samo zanima koji je tačan broj visokih funkcionera SDA koji trebaju biti uhapšeni prije nego SDA bude nazvana pravim imenom, a to je - zločinačka organizacija.

SDA je grupa ljudi koji su se udružili radi počinjenja krivičnih djela. Narod koji glasa za njih je sumanut.
vecina onih koji glasaju su isto jedna od karika u lancu
ovi ih biraju a ovi im za uzvrat daju mrvice...pakete,30 KM, a oni koje izglasaju,oni sebi zgrnu milione za jedan mandat :D

a dobro si rekao da je narod sumanut...jer koje to budale vide interes u ebenom paketu od 10 KM ili direktno 30 KM za glas...i to u dvije godine
znaci debili koji glasaju za SDA vrijede 10-30 KM svake dvije godine ...a onda se cude sto ih ovi ne bendaju

problem je samo,sto ovi debili povlace i nas ostale na dno...mi nekako dodjemo ko kolateralna steta u vlastitoj drzavi

a sto se tice ovog problema sa klizistem i vodom kod Kaknja...ovdje se trebaju tuzilastva ukljuciti ,da se to rascisti
Obi Wan Bosnian
Posts: 946
Joined: 02/02/2017 16:37

#29036 Re: SDA-All about

Post by Obi Wan Bosnian »

559 miliona za 48.000 ratnih vojnih invalida, 42.000 obitelji šehida i poginulih boraca, 5.000 dobitnika najvećih ratnih priznanja i odlikovanja
I onda kada kažeš da je ovdje bio rat pojave se likovi i kažu "kako te nije sramota 22 godine nakon rata spominjati isti". :roll:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59304
Joined: 15/12/2008 16:53

#29037 Re: SDA-All about

Post by ultima_palabra »

Obi Wan Bosnian wrote:
559 miliona za 48.000 ratnih vojnih invalida, 42.000 obitelji šehida i poginulih boraca, 5.000 dobitnika najvećih ratnih priznanja i odlikovanja
I onda kada kažeš da je ovdje bio rat pojave se likovi i kažu "kako te nije sramota 22 godine nakon rata spominjati isti". :roll:
Po Tokačinim istraživanjima, na strani Armije BiH je poginulo oko 30.000 vojnika, a HVO-a 5.600. Ali mi nekako imamo 42.000 obitelji šehida i poginulih boraca :roll:

Za invalide svi znamo šta se radilo... dobitnici priznanja ne trebaju primati nikakve naknade ako su situirani, država plaća Brankoviću ili Komšiću par stoja mjesečno :-)
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#29038 Re: SDA-All about

Post by jefff »

Obi Wan Bosnian wrote:
559 miliona za 48.000 ratnih vojnih invalida, 42.000 obitelji šehida i poginulih boraca, 5.000 dobitnika najvećih ratnih priznanja i odlikovanja
I onda kada kažeš da je ovdje bio rat pojave se likovi i kažu "kako te nije sramota 22 godine nakon rata spominjati isti". :roll:
Naravno. Imamo mi i milion državnih službenika. Imamo stotinu komisija i još stotinu inspekcija i svi oni ni za 22 godine od rata nisu uveli reda.
Obi Wan Bosnian
Posts: 946
Joined: 02/02/2017 16:37

#29039 Re: SDA-All about

Post by Obi Wan Bosnian »

ultima_palabra wrote:[
Po Tokačinim istraživanjima, na strani Armije BiH je poginulo oko 30.000 vojnika, a HVO-a 5.600. Ali mi nekako imamo 42.000 obitelji šehida i poginulih boraca :roll:
To je zaista strašno. Posebno kada se uzme u obzir da sigurno hiljade poginulih vojnika nisu bili oženjeni a u međuvremenu su im umrli i roditelji. Kod mene u porodici je jedan takav slučaj i nakon što su roditelji umrli država je prestala davati ta sredstva.

Takvih slučajeva sigurno ima puno. Ne znam ima li negdje ta statistika ali sigurno na hiljade poginulih nisu bili oženjeni i nemaju djece a ako su 92-ge recimo imali oko 25 godina onda su im roditelji tada imali oko 50 godina a danas bi imali oko 75 godina što znači da su mnogi roditelji umrli.

Danas ne bi smjelo biti više od 30.000 obitelji šehida i poginulih boraca kako god računam. Barem 12.000 je lažnih
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#29040 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

Volim Pivu wrote:
JoseMujica wrote:
Volim Pivu wrote:ne može nam niko ništa

BiH rekorder: Za branitelje izdvojeno 559 milijuna KM

http://www.bljesak.info/rubrika/vijesti ... -km/187997

a sve to popapaju razna "udruženja" preko kojih se pare izvlače iz buđeta :-) a kad im MMF kaže previše izdvajate na ovoj stavci, sve što smisle ove debilčine, je da mene zovu na reviziju, mater im jebem i dže išta imaju
laže bola ovaj bukvarević nego oni to stranački osnuju udruženje koje ima 2 člana i onda na račune im pare uplaćuju i od toga živi lokalna patriotska mafija koja je rat provela u podrumima.

pa na toj reviziji su vazda najebali pravi invalidi, revizija se i radi da skinu što više pravih.
:thumbup:
Vanzemaljaciznadsara
Posts: 29
Joined: 17/02/2017 17:49

#29041 Re: SDA-All about

Post by Vanzemaljaciznadsara »

Gdje je to Sarajlić?
Last edited by Vanzemaljaciznadsara on 02/03/2017 13:36, edited 1 time in total.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#29042 Re: SDA-All about

Post by Banksy »

Biće da ti je promaklo, posao je već obavljen.
Hamolj
Posts: 961
Joined: 03/11/2016 15:03

#29043 Re: SDA-All about

Post by Hamolj »

VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#29044 Re: SDA-All about

Post by VjecitiStudent »

Dok traje povuci, potegni oko revizije, pripadnici udruženog kriminalnog poduhvata, kojeg ponekad zovu i SDA, rade posao
Civilna zaštite godišnje raspolaže sa oko 20 miliona maraka. Taj novac, između ostalog, troše na macole od pet hiljada, torbe od dvije hiljade maraka, neispravne pancire, turističku opremu za ronjenje...
http://zurnal.info/novost/20334/macola- ... o-ronjenje
PS. @innovation će znati najbolje, njena firma je lika odgojila i "poslu" naučila.
Innovation wrote: ...
Novak20
Posts: 15236
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#29045 Re: SDA-All about

Post by Novak20 »

VjecitiStudent wrote:Dok traje povuci, potegni oko revizije, pripadnici udruženog kriminalnog poduhvata, kojeg ponekad zovu i SDA, rade posao
Civilna zaštite godišnje raspolaže sa oko 20 miliona maraka. Taj novac, između ostalog, troše na macole od pet hiljada, torbe od dvije hiljade maraka, neispravne pancire, turističku opremu za ronjenje...
http://zurnal.info/novost/20334/macola- ... o-ronjenje
PS. @innovation će znati najbolje, njena firma je lika odgojila i "poslu" naučila.
Innovation wrote: ...
Ne treba se sekirati. Sve će to Fadil Novalić namiriti porezom. :D
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#29046 Re: SDA-All about

Post by jefff »

CRNI DANI ZBOG CRNIH FONDOVA: Da li će Zukić dobiti priliku da dokaže nevinost?!

02.03.2017. u 14:10
POLITIKA

Familija i prijatelji Amira Zukića su konsternirani postupkom prema njemu nakon što je uhapšen, saznaje naš portal. Toj konsternaciji je najviše je doprinijela odluka Tužilaštva da se Zukić prebaci u KPD „Zenica“. Iako je Tužilaštvo sve svoje razloge hapšenja Zukića opravdalo saznanjem da je pokušao utjecati na svjedoke, pa i njegovu deportaciju u Zenicu, činjenica je da je ovo presedan zbog kojeg se Zukićeva familija uplašila za njegovu sigurnost


FOTO: Zukić (Oslobođenje)

Familija i prijatelji Amira Zukića su konsternirani postupkom prema njemu nakon što je uhapšen, saznaje naš portal. Toj konsternaciji je najviše je doprinijela odluka Tužilaštva da se Zukić prebaci u KPD „Zenica“. Iako je Tužilaštvo sve svoje razloge hapšenja Zukića opravdalo saznanjem da je pokušao utjecati na svjedoke, pa i njegovu deportaciju u Zenicu, činjenica je da je ovo presedan zbog kojeg se Zukićeva familija uplašila za njegovu sigurnost.

Takvo mišljenje navodno dijeli i njegov advokat Ahmed Žilić kome je jedino dozvoljeno da ga kontaktira. Žilić je Zukićev prijatelj dugo godina pošto ga je on preporučio Sulejmanu Tihiću za pravnog eksperta. Prije toga Žilić je sličnu ulogu imao u kabinetu Harisa Silajdžića.

Krivično djelo za koje se tereti Amir Zukić, a to je uzimanje mita prilikom zapošljavanja ljudi, ne spada u takvu vrstu kriminala da bi se prema Zukiću postupalo tako rigorozno, tim prije što su nepotizam i korupcija općedruštvena pojava. Zato se sumnja da su Zukićevi grijesi mnogo veći, jer je, kao dugogodišnji generalni sekretar SDA, bio ključna karika u svim stranačkim poslovima, pa i u eventualnom koruptivnom lancu.

Opće je poznato da sve (vladajuće) stranke u BiH imaju crne fondove te da svoje izborne kampanje finansiraju koliko od donacija, mnogo više iz crnih fondova javnih preduzeća, pa i tajkunskih firmi koje taj novac povrate na namještenim tenderima.

Ako je iko bio uključen u takve rabote SDA, onda je to po svom „formacijskom mjestu“ morao biti Amir Zukić. Tako da nije neosnovan strah za njegovu sigurnost zbog činjenice da se, na primjer, u KPD „Zenica“ na izdržavanju zatvorske kazne nalazi Zijad Turković, bivši Zukićev komšija zbog kojeg je bio saslušavan u Tužilaštvu.

Ovo samo na prvi pogled izgleda benigna činjenica, međutim, ako se uzmu u obzir samo one informacije koje su javnosti bile dostupne iz medija, da je Turković nekad bio gorljivi aktivista SDA, i da se tukao zbog lijepljenja plakata u gradu, te da je kod načelnika Nedžada Koldže, jednog od najodanijih suradnika rahmetli Sulejmana Tihića, Turković tretiran kao ugledan biznismen-građevinar iz Njemačke itd., onda sve prestaje biti naivno i postoje smrtno ozbiljno po samog Zukića.

Ili, ako se uzme u obzir da je Zukić tokom izbornih kampanja morao regrutirati stotine volontera i aktivista kojima su obećavana radna mjesta kako nagrada za prikupljene glasove, onda se ne mora reći da je Zukić zapošljavao ne samo iz koristoljublja, već i po stranačkim obavezama. Tako je, navodno, SDA angažirala neke marketinške agencije preko koji se uzimao novac iz javnih preduzeća, aktiviste na društvenim mrežama ( 500 trolova), pa čak i „kursiste“, njih oko 430 sa srednjom stručnom spremom, poput konobara, koliko ih je, navodno, prošle godine pohađalo ovakve „kruseve“ negdje na Ilidži. Zato je javna tajna da su u Sarajevu svi ugostiteljski objekti „pokriveni“ , koliko samim kamerama više „živom silom“ regrutiranih konobara koji najvjerovatnije rade za „balijsku udbu“ koja bez sumnje djeluje u okviru SDA.

Zbog ovakvog represivnog i okrutnog stranačkog aparata, odnosno režima prema građanima, posebno prema mladima koji grozničavao traže posao, mnogi su skloni ustvrditi da je ovo jedan od glavnih uzročnika iseljavanja mladih iz BiH.

Ako se ne bi problematizirali veliki „reketaški tenderi“ i bankarski krediti, jer time su se bavili mediji, što je također u većini slučajeva morao posredovati ako ne i završavati Zukić, nedvojbeno je jasno da su se takvim rabotama bavili stranački funkcioneri, pa i bogatili kao i on sam.

Na koncu, zbog afere crnih stranačkih fondova, vlast je izgubio jedan od najmoćnijih političara u Evropi, Helmut Kohl. Nije za očekivati da bi se afera sa Zukićem mogla odraziti na promjene u stranačkom vrhu SDA, osim ako bi eventulano Zukić progovorio o svemu ovome. Zato se i strahuje da neće dobiti šansu da dokaže svoju nevinost u koju, navodno, vjeruje predsjednik SDA Bakir Izetbegović!



(TBT, N.L.)
Imajih i ovdje na praksi.
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#29047 Re: SDA-All about

Post by JThomas »

apsolutno nije praksa da pritvorenici iz sarajeva i u nadležnosti sarajevskog tužilaštva i suda idu u zenicu za šta god da ih terete. i to je baš znakovito.

glavne stvari on sigurno nije mogao raditi bez naredbe ili bar saglasnosti ostalih iz vrha stranke. to je naprosto nemoguće. i zaista nije pitanje šta je kriv, nego o čemu se od toga može javno a da se ne povale i ostali...
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#29048 Re: SDA-All about

Post by jefff »

U Hr. premijera hapsili ima ihihi...
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#29049 Re: SDA-All about

Post by jefff »

I za 5. godina promjenili 4. premijera. Također HDZ promjenio 4. predsjednika za 5. godina.
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#29050 Re: SDA-All about

Post by JThomas »

u nas to još uvijek malo drukčije ide.
Post Reply