Halo mala ne vrijedjajBloo wrote: Jel to postajete metropola ko Sarajevo?![]()
Zeničani
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83380
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#29001 Re: Zeničani
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#29002 Re: Zeničani
i tako 18 mjeseci najavljeno_BataZiv_0809 wrote:Znaci pola saobracaja najprometnije saobracajnice u drzavi ce nam dvije godine pargati kroz gradkamen spoticanja wrote: moras
osim.ako neces pjeske relacijom orahovica-lisac-vrselje-zenica
dakle minimalno 2 goodine
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#29003 Re: Zeničani
Pa Bake je od sarajevske kasabe napravio metropolu, kako SDA tvrdi, a nedavno je bio j kod vas..._BataZiv_0809 wrote:Halo mala ne vrijedjajBloo wrote: Jel to postajete metropola ko Sarajevo?![]()
Slucajnost? Mozda.
Usud? Ko zna.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83380
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#29004 Re: Zeničani
E moja ti nama je sreca pa imamo Baketa, on je izgovor za sve (generalno).Bloo wrote: Pa Bake je od sarajevske kasabe napravio metropolu, kako SDA tvrdi, a nedavno je bio j kod vas...
Slucajnost? Mozda.
Usud? Ko zna.
Apropo i nevezano skroz za Baketa:
covjek zenicki ne voli da ga se "bihuzuri" (uznemirava), cak prema legendi nije svojevremeno htio ni da mu se pruga napravi....jer mu poremeti učmalost i uspavanost...Zaobidji me, to je nasa definicija.
Ovdje sta god se zapocne u startu odmah ne valja. Tako da se bojim sta bi bilo da nas umjesto Baketa zapadne bosanski Juscelino Kubitschek
-
macchiato
- Posts: 683
- Joined: 31/05/2013 21:39
#29005 Re: Zeničani
Pa vidim ja da konstantno auta furaju iz pravca Tetova
Ne znam kako će se riješiti problem, uska cesta, uopšte nije ni predviđena za veliki protok automobila. To što će narod kasniti na posao ili djeca u školu zbog autobusa i što će morati mjenjati čitav raspored radi toga, to je tek posebna priča.
Najgore što će se sjebati cesta koja je ionako loša, a nije baš mala dionica, vjerovatno će godinama morati moliti da im ponovo asfaltiraju.
Isto kao u Peharama zbog izgradnje onog autoputa, prođe trilion kamiona dnevno, sva cesta otišla u klinac.
Ne znam kako će se riješiti problem, uska cesta, uopšte nije ni predviđena za veliki protok automobila. To što će narod kasniti na posao ili djeca u školu zbog autobusa i što će morati mjenjati čitav raspored radi toga, to je tek posebna priča.
Najgore što će se sjebati cesta koja je ionako loša, a nije baš mala dionica, vjerovatno će godinama morati moliti da im ponovo asfaltiraju.
Isto kao u Peharama zbog izgradnje onog autoputa, prođe trilion kamiona dnevno, sva cesta otišla u klinac.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65947
- Joined: 03/08/2010 19:04
#29006 Re: Zeničani
_BataZiv_0809 wrote:Cekaj to sad kad dolazis u grad iz pravca Doboja moras ici kroz Tetovo?kamen spoticanja wrote: http://zenicainfo.ba/2018/11/20/saobrac ... a-vranduk/
mislim da se moze proci m-17 do skretanje lijevo prije prvog tunela,iz pravca žepča prema zenici i kroz vranduk se opet ukljuciti na m- 17
- Norm
- Posts: 2867
- Joined: 27/10/2011 11:29
- Location: Prokleta Avlija
#29007 Re: Zeničani
kamen spoticanja wrote:i tako 18 mjeseci najavljeno_BataZiv_0809 wrote:Znaci pola saobracaja najprometnije saobracajnice u drzavi ce nam dvije godine pargati kroz gradkamen spoticanja wrote: moras
osim.ako neces pjeske relacijom orahovica-lisac-vrselje-zenica
dakle minimalno 2 goodine
Tako je to 'unas' kad se struka upetlja...
A sad ozbiljno, rekonstrukcija bi trebala obuhvatiti i rjesavanje vode sa stropa (prokisnjavanje) kao i odvode...kojom metodom ce to rijesiti neznam ali treba vremena...
A mi, moramo se strpit, za dobrobit svih nas...
- Norm
- Posts: 2867
- Joined: 27/10/2011 11:29
- Location: Prokleta Avlija
#29008 Re: Zeničani
Iz Doboja se skrece u Nemilu pa kroz Vranduk kroz onaj mali tuLen pa 'vamo kroza BanloGe a iz Zenice prije tunela desno kroz Koprivnu...kakavdanakneiskustvu wrote:_BataZiv_0809 wrote:Cekaj to sad kad dolazis u grad iz pravca Doboja moras ici kroz Tetovo?kamen spoticanja wrote: http://zenicainfo.ba/2018/11/20/saobrac ... a-vranduk/
mislim da se moze proci m-17 do skretanje lijevo prije prvog tunela,iz pravca žepča prema zenici i kroz vranduk se opet ukljuciti na m- 17
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65947
- Joined: 03/08/2010 19:04
#29009 Re: Zeničani
Norm wrote:Cekaj to sad kad dolazis u grad iz pravca Doboja moras ici kroz Tetovo?kakavdanakneiskustvu wrote:[quote="_BataZiv_0809"
http://zenicainfo.ba/2018/11/20/saobrac ... a-vranduk/
mislim da se moze proci m-17 do skretanje lijevo prije prvog tunela,iz pravca žepča prema zenici i kroz vranduk se opet ukljuciti na m- 17[/quote]
Iz Doboja se skrece u Nemilu pa kroz Vranduk kroz onaj mali tuLen pa 'vamo kroza BanloGe a iz Zenice prije tunela desno kroz Koprivnu...[/quote]
ali moze se mag. putem proci mimo nemile sve do pred onaj prvi tunel i tu skrenuti lijevo i ici kroz vranduk i izaci opet na m-17,istina ima tabla na m-17 u nemili kao smije dalje samo lokalno stanovnistvo
- Norm
- Posts: 2867
- Joined: 27/10/2011 11:29
- Location: Prokleta Avlija
#29010 Re: Zeničani
...al bigaje nisam lokalac pa ja po prav'lima... 
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#29011 Re: Zeničani
a kao.slag na tortu dvije zime ce sve nase krntije ekoloskih oznaka <1 prolaziti kroz Zenicu...
da nam.malo pojacaju koncentracije malignih cestica u zraku
da nam.malo pojacaju koncentracije malignih cestica u zraku
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65947
- Joined: 03/08/2010 19:04
#29012 Re: Zeničani
kako li ce se tek cistiti snijeg i led na onoj obilaznici strah me je i pomisliti
- Norm
- Posts: 2867
- Joined: 27/10/2011 11:29
- Location: Prokleta Avlija
#29013 Re: Zeničani
Otkud sad Oto? Zar nisu iZgasili oni semafor jer nam zrak cisci neg na Vlasicu? U zadnje vrijeme pokazivo haman pa nula...samo dzaba struju trosiJo...kamen spoticanja wrote:a kao.slag na tortu dvije zime ce sve nase krntije ekoloskih oznaka <1 prolaziti kroz Zenicu...
da nam.malo pojacaju koncentracije malignih cestica u zraku
- notsure
- Posts: 1185
- Joined: 31/07/2008 19:57
#29014 Re: Zeničani
Od svega su najbolja neoznačena 3 čučeća policajca ispod tvrđave, ne mogu reći ležeća jer su dovoljno visoki da razvališ amortizere i ko zna šta još čak i sa 10 km/h. Po mraku, horor.Norm wrote:...al bigaje nisam lokalac pa ja po prav'lima...
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65947
- Joined: 03/08/2010 19:04
#29015 Re: Zeničani
da,strahotanotsure wrote:Od svega su najbolja neoznačena 3 čučeća policajca ispod tvrđave, ne mogu reći ležeća jer su dovoljno visoki da razvališ amortizere i ko zna šta još čak i sa 10 km/h. Po mraku, horor.Norm wrote:...al bigaje nisam lokalac pa ja po prav'lima...
- studiorum_tuzlaensis
- Posts: 6230
- Joined: 08/07/2015 11:06
- Location: dogodine u Mariupolju
#29016 Re: Zeničani
Tunel Vranduk I (onaj bliži Zenici) i njegovu drenažu nisu mogli riješiti ni najbolji inženjeri ŽGPa i Hidrogradnje koje je iznjedrila SFRJ, tako da pretpostavljam se ide ka konačnom rješenju upotrebom najsavremenijih metoda prikupljanja vode i hidroizolacije unutrašnje stijenke.
Tunel kada je prokopan nekad oko 1978. nije bilo ovih modernih radarskih i ultrazvučnih tehnologija koje su mogle lako detektovati vodu i propusne šupljine, već se sondažom pokušavala steći kakva takva slika o terenu ispod.
Napravljen kako jeste, od prvog dana je curio i puštao vodu. Nekad iza rata se sjećam kao dječak da kada sam prolazio da je bio pun vode. Onda su napravili neku rekonstrukciju, ali to nije pomoglo, jer je opet propišao.
1,5-2 godine je nedopustivo za rekonstrukciju tunela. Za to vjireme se može napraviti novi tunel. Koliko je para, zna li neko?
Tunel kada je prokopan nekad oko 1978. nije bilo ovih modernih radarskih i ultrazvučnih tehnologija koje su mogle lako detektovati vodu i propusne šupljine, već se sondažom pokušavala steći kakva takva slika o terenu ispod.
Napravljen kako jeste, od prvog dana je curio i puštao vodu. Nekad iza rata se sjećam kao dječak da kada sam prolazio da je bio pun vode. Onda su napravili neku rekonstrukciju, ali to nije pomoglo, jer je opet propišao.
1,5-2 godine je nedopustivo za rekonstrukciju tunela. Za to vjireme se može napraviti novi tunel. Koliko je para, zna li neko?
- Norm
- Posts: 2867
- Joined: 27/10/2011 11:29
- Location: Prokleta Avlija
#29017 Re: Zeničani
...ma ko ga yebe sluzbeno je...notsure wrote:Od svega su najbolja neoznačena 3 čučeća policajca ispod tvrđave, ne mogu reći ležeća jer su dovoljno visoki da razvališ amortizere i ko zna šta još čak i sa 10 km/h. Po mraku, horor.Norm wrote:...al bigaje nisam lokalac pa ja po prav'lima...
-
Nivelacija
- Posts: 5366
- Joined: 24/08/2018 23:15
- Location: Travnik
#29018 Re: Zeničani
18 milstudiorum_tuzlaensis wrote:Tunel Vranduk I (onaj bliži Zenici) i njegovu drenažu nisu mogli riješiti ni najbolji inženjeri ŽGPa i Hidrogradnje koje je iznjedrila SFRJ, tako da pretpostavljam se ide ka konačnom rješenju upotrebom najsavremenijih metoda prikupljanja vode i hidroizolacije unutrašnje stijenke.
Tunel kada je prokopan nekad oko 1978. nije bilo ovih modernih radarskih i ultrazvučnih tehnologija koje su mogle lako detektovati vodu i propusne šupljine, već se sondažom pokušavala steći kakva takva slika o terenu ispod.
Napravljen kako jeste, od prvog dana je curio i puštao vodu. Nekad iza rata se sjećam kao dječak da kada sam prolazio da je bio pun vode. Onda su napravili neku rekonstrukciju, ali to nije pomoglo, jer je opet propišao.
1,5-2 godine je nedopustivo za rekonstrukciju tunela. Za to vjireme se može napraviti novi tunel. Koliko je para, zna li neko?
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83380
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#29019 Re: Zeničani
Hvala bogu pa ce se zgrada gdje je Biblioteka prepakovati...ono je bilo horor...
Nekako su na ovom forumu totalno zanemareni infrastrukturni projekti u toku
Samo se bavimo tračevima i negativom 
Nekako su na ovom forumu totalno zanemareni infrastrukturni projekti u toku
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#29020 Re: Zeničani
Hoce li je u rozu prepakovati_BataZiv_0809 wrote:Hvala bogu pa ce se zgrada gdje je Biblioteka prepakovati...ono je bilo horor...
Nekako su na ovom forumu totalno zanemareni infrastrukturni projekti u tokuSamo se bavimo tračevima i negativom
Hoce li biti makar boja fina?
- Casual's
- Posts: 6722
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#29021 Re: Zeničani
ASA prodaje zgradu IK banke._BataZiv_0809 wrote:Hvala bogu pa ce se zgrada gdje je Biblioteka prepakovati...ono je bilo horor...
Nekako su na ovom forumu totalno zanemareni infrastrukturni projekti u tokuSamo se bavimo tračevima i negativom
-
clio_dci120
- Posts: 3147
- Joined: 17/07/2012 09:25
#29022 Re: Zeničani
Pa bilo je i logicno ocekivati nakon premjestanja centrale u Sarajevo. Mada, mogli su mozda iskoristiti za neke kancelarije Preventa. Ne znam kome ce uspjeti prodati onu zgradu, najbolje da grad Zenica uzme i eto jos jedne zgrade opstine, rjesen problem.
Ne znam da postoji interes kod bilo koga za kupovinu takve poslovne zgrade, eventualno nekakvo preuredjenje u hotel...
Ne znam da postoji interes kod bilo koga za kupovinu takve poslovne zgrade, eventualno nekakvo preuredjenje u hotel...
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83380
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#29023 Re: Zeničani
Stara je to zgrada.
Počela se graditi 1958 i gradila se do 1963 ili 1965 zbog skupe staklene obloge fasade. Znači 50 i kusur godina je u pogonu i nije se u nju značajnije ulagalo.
Sa zadnje strane je poprilično oronula, to se najbolje vidi iz ulice sestara Ditrih. Ko god je kupi imat će posla oko nje. Ali lokacija je bezobrazna.
Inače arhitekta je slavni Karlo Kužatko.
Počela se graditi 1958 i gradila se do 1963 ili 1965 zbog skupe staklene obloge fasade. Znači 50 i kusur godina je u pogonu i nije se u nju značajnije ulagalo.
Sa zadnje strane je poprilično oronula, to se najbolje vidi iz ulice sestara Ditrih. Ko god je kupi imat će posla oko nje. Ali lokacija je bezobrazna.
Inače arhitekta je slavni Karlo Kužatko.
-
clio_dci120
- Posts: 3147
- Joined: 17/07/2012 09:25
#29024 Re: Zeničani
Da, ima dosta ulaganja. Ali imas na skycarpercityu render iz 2009 godine, kako bi izgledala zamisljena rekonstrukcija zgrada, poprilicno moderan projekat se moze napraviti, zbog same konstrukcije zgrade mogucnosti za novu staklenu fasadu su neogranicene.
Meni su se uvijek svidjale one stepenice unutra.
Nazalost, ne vidim ko ce tu zgradu kupiti, osim prenamjene u kakav hotel...Kome to u Ze treba poslovna zgradA?
Doduse ona PC Roma je kompletna izdata, ali generalno sto se tice kancelarija kapacitet u Ze je vec sada vise nego dovoljan.
Meni su se uvijek svidjale one stepenice unutra.
Nazalost, ne vidim ko ce tu zgradu kupiti, osim prenamjene u kakav hotel...Kome to u Ze treba poslovna zgradA?
Doduse ona PC Roma je kompletna izdata, ali generalno sto se tice kancelarija kapacitet u Ze je vec sada vise nego dovoljan.
-
clio_dci120
- Posts: 3147
- Joined: 17/07/2012 09:25
#29025 Re: Zeničani
Pade mi na pamet da bi se dobro uklopila u Agramovu filozofiju i model poslovanja, osiguranje plus moderna bolnica.clio_dci120 wrote:Da, ima dosta ulaganja. Ali imas na skycarpercityu render iz 2009 godine, kako bi izgledala zamisljena rekonstrukcija zgrada, poprilicno moderan projekat se moze napraviti, zbog same konstrukcije zgrade mogucnosti za novu staklenu fasadu su neogranicene.
Meni su se uvijek svidjale one stepenice unutra.
Nazalost, ne vidim ko ce tu zgradu kupiti, osim prenamjene u kakav hotel...Kome to u Ze treba poslovna zgradA?
Doduse ona PC Roma je kompletna izdata, ali generalno sto se tice kancelarija kapacitet u Ze je vec sada vise nego dovoljan.
