udrch wrote:johntra wrote:Jah, najlakše se čuditi, a za obaranje teze nema argumenata...bar za ovaj dio puta od Konjica ka Jablanici...put prema MO je samo u prednosti tri trake uz Ivan i Bradinu, ali, evo sad se i Karaula probija na pravi način...i da, prema Mostaru dolinom Neretve ima dosta ravnih dijelova puta, ali i prema TZ ima ravnih dionica od Semizovca, Srednjeg, pa sve do Đurđevika, Živinica i dalje...
puno lakši put za voziti sigurno je prema Tuzli..prema Mostaru je većina dionica vrlo rizična..
govorim iz iskustva, prešao sam Karaulu blizu 1000 puta ako računamo obadva pravca..
ako poznaješ Karaulu dobro, ne postoje kolone, ja nikad ne čekam, osim kad mi je porodica u autu, a baš se zagužvalo..ako se nije zagužvalo i supruga i dijete su navikli da ja kamione odmah rješavam, bez obzira kakvi su..
međutim ne vjerujem da će se ikad moći stizati za 1,5 sahat..prošla su ta vremena..prevelike su kazne da bih neke naseljene dijelove išao puno iznad ograničenja..
pih, gdje li si ti vozio
zar se može išta upoređivat sa najgorim putem na Balkanu TZ-SA, toliko sjebanim da ja lično rađem odem na Zenicu iako je 60 km duže
upoređivanje i tvrđenje da je bolji od puta SA-Mostar je čista glupost,
dole uz Neretvu su sami pravci gdje se komotno, bez ikakvog napora, laganini vozi 100tka
dok na degenskom putu TZ-SA (jebo mater debilnu onaj ko ga projektova) skoro nigdje nema takvih dionica, osim nešto pravca na Nikšićkoj visoravni
po meni je magistralni put za Mostar tako dobar da uopšte ne vidim potrebu gradnje dionice auto-puta na tom pravcu, pogotov što je najzahtjevniji, najskuplji a najmanji promet i bit će totalno nerentabilan