Ja bih se radije strpio jos malo, nego uzeo Viking. U biti ni Viking ne bi trebao biti los, ali je ispod Uniroyala sigurno, a oba brenda su pod Continentalom.
Reci dimenziju i budzet, pa ako je hica nacemo nesto drugo dobro a jeftino.
Moderators: _BataZiv_0809, anex
pisao sam nekoliko stranica ranije, dimenzije 215x60x16, htio sam uzeti neku sredinu, ni najjeftinije ni najskuplje, oko 150-160 KM, pa mi se uniroyal ucinio dobrim rjesenjem (posto su A za kisu). stanujem u brdskom dijelu grada i tu cim kisa padnje ima klizanja, pa ne mogu reci da je svejedno koja je guma.NediM17 wrote:RainExpert3 i RainSport3 su vrhunske gume...
Ja bih se radije strpio jos malo, nego uzeo Viking. U biti ni Viking ne bi trebao biti los, ali je ispod Uniroyala sigurno, a oba brenda su pod Continentalom.
Reci dimenziju i budzet, pa ako je hica nacemo nesto drugo dobro a jeftino.
sava... nije uopće loša guma..._BataZiv_0809 wrote:Sava Perfecta/Intesa, Dayton ili Sportiva? Budzet 300 džindži.
I moj glas za savu. Vozio sam i sportivu 5 sezona, ok guma, sad sam na savi, tu jrše to negdhe, osim sto je sava tisa.Ned071 wrote:sava... nije uopće loša guma..._BataZiv_0809 wrote:Sava Perfecta/Intesa, Dayton ili Sportiva? Budzet 300 džindži.
Vozio sam ljetnu sportivu i zimsku savu i sta znam okej su gume. Za tu cijenu su super nema sta. E sad kontam da li da nastavim sa ljetnom Sportivom ili da isprobam Savu u ljetnoj varijantikonektovan wrote:I moj glas za savu. Vozio sam i sportivu 5 sezona, ok guma, sad sam na savi, tu jrše to negdhe, osim sto je sava tisa.Ned071 wrote:sava... nije uopće loša guma..._BataZiv_0809 wrote:Sava Perfecta/Intesa, Dayton ili Sportiva? Budzet 300 džindži.
Ma meni treba standardna dimenzija 195/65/15 iako je auto ko tenk. Devedesete jbgakonektovan wrote:Intensa i perfecta su rszlicite gume. Te perfecta se rade u dimenzijsma do 15" cini mi se, namjenhene malim auticima. Kod mene je intensa 205/55 R16, i stvarno nemam zamjerki. Evo vec druga sezona na autu, sasvim dobro se ponasa.
Uniroyal je sa RainExpertom3 i RainSportom3 performansama rame uz rame sa najboljim gumama.goshpar wrote:pisao sam nekoliko stranica ranije, dimenzije 215x60x16, htio sam uzeti neku sredinu, ni najjeftinije ni najskuplje, oko 150-160 KM, pa mi se uniroyal ucinio dobrim rjesenjem (posto su A za kisu). stanujem u brdskom dijelu grada i tu cim kisa padnje ima klizanja, pa ne mogu reci da je svejedno koja je guma.NediM17 wrote:RainExpert3 i RainSport3 su vrhunske gume...
Ja bih se radije strpio jos malo, nego uzeo Viking. U biti ni Viking ne bi trebao biti los, ali je ispod Uniroyala sigurno, a oba brenda su pod Continentalom.
Reci dimenziju i budzet, pa ako je hica nacemo nesto drugo dobro a jeftino.
uniroyal su bile 160KM plus montaza 8, dakle za 4 gume, cca 680 KM. ove viking sto mi oni preporucuju su oko 135, dakle 540 ukupno.
nije bas da gledam da prodjem jeftinije, ali koliko sam vidio i ove gume sto su preostale osim uniroyala, oko 150-170 KM, su isto sve C za kisu, pa onda ne znam sto bi ih placao tako skupo kad su ove viking 135.
a ove bas preko 200 KM ne bih uzimao. u januaru sam uzeo 4 zimske continental i bas se "izvalio"
pa eto, ako imas neki savjet, zahvaljujem unaprijed...
hah, sad si me ohladio od ovog vikinga...NediM17 wrote:Uniroyal je sa RainExpertom3 i RainSportom3 performansama rame uz rame sa najboljim gumama.goshpar wrote:pisao sam nekoliko stranica ranije, dimenzije 215x60x16, htio sam uzeti neku sredinu, ni najjeftinije ni najskuplje, oko 150-160 KM, pa mi se uniroyal ucinio dobrim rjesenjem (posto su A za kisu). stanujem u brdskom dijelu grada i tu cim kisa padnje ima klizanja, pa ne mogu reci da je svejedno koja je guma.NediM17 wrote:RainExpert3 i RainSport3 su vrhunske gume...
Ja bih se radije strpio jos malo, nego uzeo Viking. U biti ni Viking ne bi trebao biti los, ali je ispod Uniroyala sigurno, a oba brenda su pod Continentalom.
Reci dimenziju i budzet, pa ako je hica nacemo nesto drugo dobro a jeftino.
uniroyal su bile 160KM plus montaza 8, dakle za 4 gume, cca 680 KM. ove viking sto mi oni preporucuju su oko 135, dakle 540 ukupno.
nije bas da gledam da prodjem jeftinije, ali koliko sam vidio i ove gume sto su preostale osim uniroyala, oko 150-170 KM, su isto sve C za kisu, pa onda ne znam sto bi ih placao tako skupo kad su ove viking 135.
a ove bas preko 200 KM ne bih uzimao. u januaru sam uzeo 4 zimske continental i bas se "izvalio"
pa eto, ako imas neki savjet, zahvaljujem unaprijed...
I ja sam par stanica unazad isto govorio da je u 205/60-16'' ta guma best buy.
Tvoja dimenzija je skroz nepopularna...
Ako hoces da ne mislis kakve si gume stavio, mozes ici samo na Michelin ili Continental u toj dimenziji.
Taj City Tech II po ovom nekom review-u je izgleda odrzon zesci, radije idi na Matador MP 44 Elite 3.
Sve to je pod Continentalom, i Uniroyal, Matador Viking...
@Bato,
Sava je uvijek bila korektna za svoje novce. Ove nove gume su im odlicne, pogotovo UHP varijante.
uzmi ovu HP slobodno... ja ih dobio nove, bile mi prevelike i dam ih rođaku. već su mu druga sezona na laguni, zaista je zadovoljan. za tu cijenu su odlicne_BataZiv_0809 wrote:Ma meni treba standardna dimenzija 195/65/15 iako je auto ko tenk. Devedesete jbgakonektovan wrote:Intensa i perfecta su rszlicite gume. Te perfecta se rade u dimenzijsma do 15" cini mi se, namjenhene malim auticima. Kod mene je intensa 205/55 R16, i stvarno nemam zamjerki. Evo vec druga sezona na autu, sasvim dobro se ponasa.
Posto mi jos par dimenzija fabricki pasuje na auto. Sta da uzmem da bi bilo udobnijeNed071 wrote: uzmi ovu HP slobodno... ja ih dobio nove, bile mi prevelike i dam ih rođaku. već su mu druga sezona na laguni, zaista je zadovoljan. za tu cijenu su odlicne
Sve zavisi kakve dionice voziš, godišnje kilometraže i to...?_BataZiv_0809 wrote:Sava Perfecta/Intesa, Dayton ili Sportiva? Budzet 300 džindži.
Nekih 15-tak milja godisnje. Uglavnom grad-autoput. Odem na more par puta godisnje, zimi na planinu relativno cesto i to je to. Planiram i nove zimske na jesen svakako.Naslovnica wrote:Sve zavisi kakve dionice voziš, godišnje kilometraže i to...?_BataZiv_0809 wrote:Sava Perfecta/Intesa, Dayton ili Sportiva? Budzet 300 džindži.
Udobnost mi je visoko u listi prioritetacondy wrote:@bata, za tu dimenziju continental premium contact 5 je oko 105 KM. Mislim da je u union comercu njihova gratis ugradnja kada kod njih kupis. Auto je veoma udobno sa tim gumama ako ti je to bitno
Ne znam koja je cijena te Savine HP gume.
Ja bih na tvome mjestu uzeo ovu Sportivu. Raja je plaho hvale._BataZiv_0809 wrote:Nekih 15-tak milja godisnje. Uglavnom grad-autoput. Odem na more par puta godisnje, zimi na planinu relativno cesto i to je to. Planiram i nove zimske na jesen svakako.Naslovnica wrote:Sve zavisi kakve dionice voziš, godišnje kilometraže i to...?_BataZiv_0809 wrote:Sava Perfecta/Intesa, Dayton ili Sportiva? Budzet 300 džindži.
_BataZiv_0809 wrote:Udobnost mi je visoko u listi prioritetacondy wrote:@bata, za tu dimenziju continental premium contact 5 je oko 105 KM. Mislim da je u union comercu njihova gratis ugradnja kada kod njih kupis. Auto je veoma udobno sa tim gumama ako ti je to bitno
Ne znam koja je cijena te Savine HP gume.![]()
Medjutim budzet mi je zestoko osakacen
http://www.sava.ba/cjenovnici.htmBlack swan wrote:može li na rate
Ma savu uzmi i zavrsi , rekao bi ti continental al posto kazes da je budzet takav kakav jeste , onda sava_BataZiv_0809 wrote:Nekih 15-tak milja godisnje. Uglavnom grad-autoput. Odem na more par puta godisnje, zimi na planinu relativno cesto i to je to. Planiram i nove zimske na jesen svakako.Naslovnica wrote:Sve zavisi kakve dionice voziš, godišnje kilometraže i to...?_BataZiv_0809 wrote:Sava Perfecta/Intesa, Dayton ili Sportiva? Budzet 300 džindži.