Kupio bih nesto sa eBay-a

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
LilBear
Posts: 112
Joined: 12/02/2007 21:45

#2901 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by LilBear »

rajvoSaShaBA wrote:Kolko' treba da nesto dodje iz Hong Konga u SA,Economy Int'l Shipping ,bezze nesto 3$ ? ,Imal' ko iskustva?
10-15 dana
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#2902 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by skafiskafsnjak »

LilBear wrote:
rajvoSaShaBA wrote:Kolko' treba da nesto dodje iz Hong Konga u SA,Economy Int'l Shipping ,bezze nesto 3$ ? ,Imal' ko iskustva?
10-15 dana
10-15? dabogda !
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#2903 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by seoBIH »

Nije dabogda ;) Ako ide sa HK post to vrijeme je jako realno. Sada je druga stvar ako zavrsi na carini pa ga nasi degeni zadrze izmedju 3 i 7 dana :)

Neki dan mi dodje iz Kine artikal za 3 dana, sljedeci za 11, a prije toga za 7 i za 4 dana.
User avatar
travar
Posts: 2800
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#2904 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by travar »

rajvoSaShaBA wrote:Kolko' treba da nesto dodje iz Hong Konga u SA,Economy Int'l Shipping ,bezze nesto 3$ ? ,Imal' ko iskustva?
Ja sam naručivao iz HK-a.
Platio 7. marta, pošiljka krenula 9. marta (lik je valjda tada poslao), robu dobio 11.aprila (kod nas na carini je stajala mislim 2 dana).
putnik2107
Posts: 158
Joined: 22/04/2013 13:26

#2905 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by putnik2107 »

Pozdrav,
naručim naočale 2.4.2013. i platio ih isti dan.. Nakon 25 dana stiže poruka:

This listing was removed by eBay. If you've already paid for the item, we recommend that you wait 10 days from the expected delivery date to see if the item arrives. If you did not pay, you are no longer obliged to pay for this item. If you have a problem with the purchase, you can resolve the problem by opening a case in our Resolution Centre.


šta da uradim?
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#2906 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by seoBIH »

Otvori case na paypalu.
OVaj iznad sto je narucivao iz HK, je li poslato sa CN ili sa HK post !? Ako imas tracking number zadnja dva broja govore koja je posta.
User avatar
djigibau
Posts: 339
Joined: 16/02/2006 11:21
Location: Sarajevo

#2907 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by djigibau »

Pozz,
Jedno pitanjce da ne citam sve postove. Interesuje me da li u vrijednost pošiljke (do 50 USD bez carine) ulazi i poštarina ili samo vrijednost proizvoda.
Hvala
User avatar
Jazzy.ba
Posts: 2061
Joined: 26/04/2012 00:43

#2908 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Jazzy.ba »

Total.
putnik2107
Posts: 158
Joined: 22/04/2013 13:26

#2909 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by putnik2107 »

123456789 wrote:Otvori case na paypalu.
OVaj iznad sto je narucivao iz HK, je li poslato sa CN ili sa HK post !? Ako imas tracking number zadnja dva broja govore koja je posta.
Evo otvorio sam case na ebay. trebam li i na paypal?

evo sa tracking number:

24.04.2013 12:47:23, BOSNIA AND HERZEGOVINA, BASJJA - SARAJEVO 71003, Otprema pošiljke u uvozu prema:
24.04.2013 12:34:10, BOSNIA AND HERZEGOVINA, BASJJA - SARAJEVO 71003, Vraćanje pošiljke sa carine - UVOZ
24.04.2013 08:00:54, BOSNIA AND HERZEGOVINA, BASJJA - SARAJEVO 71003, Evidentiranje carinskih podataka o pošiljci - UVOZ
23.04.2013 13:16:03, BOSNIA AND HERZEGOVINA, BASJJA - SARAJEVO 71003, Otprema pošiljke na Carinu - UVOZ
23.04.2013 13:06:55, BOSNIA AND HERZEGOVINA, BASJJA - SARAJEVO 71003, Prispijeće pošiljke u Izmjeničnu poštu - UVOZ

šta znači ovo sve? ipak dolazi naručeno??? iako je uklonjeno sa ebay? šta znači ovo OTPREMA POŠILJKE U UVOZU PREMA: (zašto nema ništa poslije dvotačke?)
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#2910 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by seoBIH »

Dolazi ti :) Sutra je kod tebe, eventualno prekosutra. Nesto su postari oslabili ovih dana, trebalo ti je danas biti isporuceno :)
Sta si narucio ako se smije znati, jer vidim da je bilo na carini pa da "procjenim" hoces li iamti dodatnih troskova ?!
putnik2107
Posts: 158
Joined: 22/04/2013 13:26

#2911 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by putnik2107 »

Fake naočale POLICE 15 - 20 KM. Evo stiglo je... Dok sam pisao zadnji post nisam znao da je stiglo.. Hvala na odgovorima
rajvoSaShaBA
Posts: 5
Joined: 05/11/2012 14:35

#2912 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by rajvoSaShaBA »

123456789 wrote:Otvori case na paypalu.
OVaj iznad sto je narucivao iz HK, je li poslato sa CN ili sa HK post !? Ako imas tracking number zadnja dva broja govore koja je posta.
Hong Kong post air mail
User avatar
NeDajSeInes
Posts: 14
Joined: 31/10/2012 13:49

#2913 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by NeDajSeInes »

Iz HK naručila okvir za mobitel, shippan 16.04. stigao danas, nikad nisam ništa brže dobila. :D
kurage20
Posts: 9
Joined: 18/04/2013 09:42

#2914 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by kurage20 »

2 paketa HK, 15 dana od narudžbe. Neznam jesu zajedno došli, ali su zajedno carinjeni, različiti su prodavači.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#2915 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by seoBIH »

kurage20 wrote:2 paketa HK, 15 dana od narudžbe. Neznam jesu zajedno došli, ali su zajedno carinjeni, različiti su prodavači.
Sve po zakonu

Sent from my SGH-I997 using Tapatalk 2
User avatar
Realovac23
Posts: 133
Joined: 23/09/2012 20:34

#2916 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Realovac23 »

Puno naručujem na ebayu i sve pošiljke koje imaju TN pratim na ovoj stranici http://www.17track.net/index_en.shtml ,večinom su to TN koji započinju sa RB, RR no međutim imam 4 pošiljke gdje su mi neki 'divlji' TN koje kad upišem na tu stranicu nisu pronadjeni:

QV9370304190010
RF135713101SG
YZL0501302872
RE630160890SE

Jel zna netko gdje se mogu ove pošiljke pratiti?
User avatar
Jazzy.ba
Posts: 2061
Joined: 26/04/2012 00:43

#2917 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Jazzy.ba »

Pa brate pitaj prodavca kojom postom je poslao da odes na sajt iste i vidis tracking.
User avatar
zgiba
Posts: 582
Joined: 05/09/2003 00:00

#2918 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by zgiba »

U zadnja dva mjeseca nesto se cudno desava sa dostavom iz UK. Nisu mi stigla 4 paketa narucena tokom marta i aprila.

Na znam da li da psujem Royal Mail ili nasu postu i carinu :evil:

Da li je jos neko imao problema sa dostavom poste iz UK ili sam samo ja baksuz?
User avatar
NeDajSeInes
Posts: 14
Joined: 31/10/2012 13:49

#2919 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by NeDajSeInes »

zgiba wrote:U zadnja dva mjeseca nesto se cudno desava sa dostavom iz UK. Nisu mi stigla 4 paketa narucena tokom marta i aprila.

Na znam da li da psujem Royal Mail ili nasu postu i carinu :evil:

Da li je jos neko imao problema sa dostavom poste iz UK ili sam samo ja baksuz?
Meni sve prolazi OK. Iz UK sam u zadnja 2 mjeseca dobila 5 paketića od koji je jedan carinjen, ali to sam očekivala jer je stvar koštala 60 GBP. Uglavnom sve na vrijeme.
User avatar
Jazzy.ba
Posts: 2061
Joined: 26/04/2012 00:43

#2920 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Jazzy.ba »

zgiba wrote:U zadnja dva mjeseca nesto se cudno desava sa dostavom iz UK. Nisu mi stigla 4 paketa narucena tokom marta i aprila.

Na znam da li da psujem Royal Mail ili nasu postu i carinu :evil:

Da li je jos neko imao problema sa dostavom poste iz UK ili sam samo ja baksuz?
Ja sam neki dan dobio paket koji je putovao vise od 30 dana, a sutradan isto iz engleske koji je poslan prije 5 dana, tako da se nikad ne zna. Istina ranije je uvijek bilo 5 dana.
User avatar
Realovac23
Posts: 133
Joined: 23/09/2012 20:34

#2921 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Realovac23 »

Često mi pored artikla koji sam naručio piše (na primjer):Tracking number: 4224606
Obično TN budu u obliku RB298306963CN , jel se mogu gdje provjeriti ovi TN 4224606 ili je to onako bezveze napisano, samo da se popuni :D ?
frontmen
Posts: 188
Joined: 07/03/2013 13:58

#2922 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by frontmen »

Ja isto čekam pošiljku iz UK skoro 3 sedmice. Bezveze im je fazon do koga je god :-x
User avatar
Jazzy.ba
Posts: 2061
Joined: 26/04/2012 00:43

#2923 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Jazzy.ba »

Stigle dvije pošiljke iz UK danas, poslane prije 5 dana. :D

Pročepilo ovo pravo. Uglavnom poslane Royal Mail Int'l signed for poštom, koja je valjda prioritetna. Tracking brojevi izgledaju ovako RUxxxxxxxxGB.
DON_eARL
Posts: 3846
Joined: 31/10/2010 22:26

#2924 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by DON_eARL »

Ima li iko iskustva sa slanjem pošiljki iz BiH?

Jel brojevi za praćenje idu samo uz preporučenu poštu?

Težina proizvoda je 300-1000gr.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#2925 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by seoBIH »

Da li mi neko moze reci sta se smatra komercijalnom robom za fizicko lice i sta raditi !? Kolega je naurcio 20 mp3 uredjaja cija vrijednost je oko 130$ i sada mu s carien javljaju da ne moze uvestiti isto jer je to komericjalna roba !?
Post Reply