10-15 danarajvoSaShaBA wrote:Kolko' treba da nesto dodje iz Hong Konga u SA,Economy Int'l Shipping ,bezze nesto 3$ ? ,Imal' ko iskustva?
Kupio bih nesto sa eBay-a
Moderator: anex
- LilBear
- Posts: 112
- Joined: 12/02/2007 21:45
#2901 Re: eBay - Vaša iskustva
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#2902 Re: eBay - Vaša iskustva
10-15? dabogda !LilBear wrote:10-15 danarajvoSaShaBA wrote:Kolko' treba da nesto dodje iz Hong Konga u SA,Economy Int'l Shipping ,bezze nesto 3$ ? ,Imal' ko iskustva?
- seoBIH
- Posts: 8414
- Joined: 22/03/2003 00:00
#2903 Re: eBay - Vaša iskustva
Nije dabogda
Ako ide sa HK post to vrijeme je jako realno. Sada je druga stvar ako zavrsi na carini pa ga nasi degeni zadrze izmedju 3 i 7 dana 
Neki dan mi dodje iz Kine artikal za 3 dana, sljedeci za 11, a prije toga za 7 i za 4 dana.
Neki dan mi dodje iz Kine artikal za 3 dana, sljedeci za 11, a prije toga za 7 i za 4 dana.
- travar
- Posts: 2800
- Joined: 14/08/2006 21:23
- Location: Tudena
#2904 Re: eBay - Vaša iskustva
Ja sam naručivao iz HK-a.rajvoSaShaBA wrote:Kolko' treba da nesto dodje iz Hong Konga u SA,Economy Int'l Shipping ,bezze nesto 3$ ? ,Imal' ko iskustva?
Platio 7. marta, pošiljka krenula 9. marta (lik je valjda tada poslao), robu dobio 11.aprila (kod nas na carini je stajala mislim 2 dana).
-
putnik2107
- Posts: 158
- Joined: 22/04/2013 13:26
#2905 Re: eBay - Vaša iskustva
Pozdrav,
naručim naočale 2.4.2013. i platio ih isti dan.. Nakon 25 dana stiže poruka:
This listing was removed by eBay. If you've already paid for the item, we recommend that you wait 10 days from the expected delivery date to see if the item arrives. If you did not pay, you are no longer obliged to pay for this item. If you have a problem with the purchase, you can resolve the problem by opening a case in our Resolution Centre.
šta da uradim?
naručim naočale 2.4.2013. i platio ih isti dan.. Nakon 25 dana stiže poruka:
This listing was removed by eBay. If you've already paid for the item, we recommend that you wait 10 days from the expected delivery date to see if the item arrives. If you did not pay, you are no longer obliged to pay for this item. If you have a problem with the purchase, you can resolve the problem by opening a case in our Resolution Centre.
šta da uradim?
- seoBIH
- Posts: 8414
- Joined: 22/03/2003 00:00
#2906 Re: eBay - Vaša iskustva
Otvori case na paypalu.
OVaj iznad sto je narucivao iz HK, je li poslato sa CN ili sa HK post !? Ako imas tracking number zadnja dva broja govore koja je posta.
OVaj iznad sto je narucivao iz HK, je li poslato sa CN ili sa HK post !? Ako imas tracking number zadnja dva broja govore koja je posta.
- djigibau
- Posts: 339
- Joined: 16/02/2006 11:21
- Location: Sarajevo
#2907 Re: eBay - Vaša iskustva
Pozz,
Jedno pitanjce da ne citam sve postove. Interesuje me da li u vrijednost pošiljke (do 50 USD bez carine) ulazi i poštarina ili samo vrijednost proizvoda.
Hvala
Jedno pitanjce da ne citam sve postove. Interesuje me da li u vrijednost pošiljke (do 50 USD bez carine) ulazi i poštarina ili samo vrijednost proizvoda.
Hvala
-
putnik2107
- Posts: 158
- Joined: 22/04/2013 13:26
#2909 Re: eBay - Vaša iskustva
Evo otvorio sam case na ebay. trebam li i na paypal?123456789 wrote:Otvori case na paypalu.
OVaj iznad sto je narucivao iz HK, je li poslato sa CN ili sa HK post !? Ako imas tracking number zadnja dva broja govore koja je posta.
evo sa tracking number:
24.04.2013 12:47:23, BOSNIA AND HERZEGOVINA, BASJJA - SARAJEVO 71003, Otprema pošiljke u uvozu prema:
24.04.2013 12:34:10, BOSNIA AND HERZEGOVINA, BASJJA - SARAJEVO 71003, Vraćanje pošiljke sa carine - UVOZ
24.04.2013 08:00:54, BOSNIA AND HERZEGOVINA, BASJJA - SARAJEVO 71003, Evidentiranje carinskih podataka o pošiljci - UVOZ
23.04.2013 13:16:03, BOSNIA AND HERZEGOVINA, BASJJA - SARAJEVO 71003, Otprema pošiljke na Carinu - UVOZ
23.04.2013 13:06:55, BOSNIA AND HERZEGOVINA, BASJJA - SARAJEVO 71003, Prispijeće pošiljke u Izmjeničnu poštu - UVOZ
šta znači ovo sve? ipak dolazi naručeno??? iako je uklonjeno sa ebay? šta znači ovo OTPREMA POŠILJKE U UVOZU PREMA: (zašto nema ništa poslije dvotačke?)
- seoBIH
- Posts: 8414
- Joined: 22/03/2003 00:00
#2910 Re: eBay - Vaša iskustva
Dolazi ti
Sutra je kod tebe, eventualno prekosutra. Nesto su postari oslabili ovih dana, trebalo ti je danas biti isporuceno 
Sta si narucio ako se smije znati, jer vidim da je bilo na carini pa da "procjenim" hoces li iamti dodatnih troskova ?!
Sta si narucio ako se smije znati, jer vidim da je bilo na carini pa da "procjenim" hoces li iamti dodatnih troskova ?!
-
putnik2107
- Posts: 158
- Joined: 22/04/2013 13:26
#2911 Re: eBay - Vaša iskustva
Fake naočale POLICE 15 - 20 KM. Evo stiglo je... Dok sam pisao zadnji post nisam znao da je stiglo.. Hvala na odgovorima
-
rajvoSaShaBA
- Posts: 5
- Joined: 05/11/2012 14:35
#2912 Re: eBay - Vaša iskustva
Hong Kong post air mail123456789 wrote:Otvori case na paypalu.
OVaj iznad sto je narucivao iz HK, je li poslato sa CN ili sa HK post !? Ako imas tracking number zadnja dva broja govore koja je posta.
- NeDajSeInes
- Posts: 14
- Joined: 31/10/2012 13:49
#2913 Re: eBay - Vaša iskustva
Iz HK naručila okvir za mobitel, shippan 16.04. stigao danas, nikad nisam ništa brže dobila. 
-
kurage20
- Posts: 9
- Joined: 18/04/2013 09:42
#2914 Re: eBay - Vaša iskustva
2 paketa HK, 15 dana od narudžbe. Neznam jesu zajedno došli, ali su zajedno carinjeni, različiti su prodavači.
- seoBIH
- Posts: 8414
- Joined: 22/03/2003 00:00
#2915 Re: eBay - Vaša iskustva
Sve po zakonukurage20 wrote:2 paketa HK, 15 dana od narudžbe. Neznam jesu zajedno došli, ali su zajedno carinjeni, različiti su prodavači.
Sent from my SGH-I997 using Tapatalk 2
- Realovac23
- Posts: 133
- Joined: 23/09/2012 20:34
#2916 Re: eBay - Vaša iskustva
Puno naručujem na ebayu i sve pošiljke koje imaju TN pratim na ovoj stranici http://www.17track.net/index_en.shtml ,večinom su to TN koji započinju sa RB, RR no međutim imam 4 pošiljke gdje su mi neki 'divlji' TN koje kad upišem na tu stranicu nisu pronadjeni:
QV9370304190010
RF135713101SG
YZL0501302872
RE630160890SE
Jel zna netko gdje se mogu ove pošiljke pratiti?
QV9370304190010
RF135713101SG
YZL0501302872
RE630160890SE
Jel zna netko gdje se mogu ove pošiljke pratiti?
- Jazzy.ba
- Posts: 2061
- Joined: 26/04/2012 00:43
#2917 Re: eBay - Vaša iskustva
Pa brate pitaj prodavca kojom postom je poslao da odes na sajt iste i vidis tracking.
- zgiba
- Posts: 582
- Joined: 05/09/2003 00:00
#2918 Re: eBay - Vaša iskustva
U zadnja dva mjeseca nesto se cudno desava sa dostavom iz UK. Nisu mi stigla 4 paketa narucena tokom marta i aprila.
Na znam da li da psujem Royal Mail ili nasu postu i carinu
Da li je jos neko imao problema sa dostavom poste iz UK ili sam samo ja baksuz?
Na znam da li da psujem Royal Mail ili nasu postu i carinu
Da li je jos neko imao problema sa dostavom poste iz UK ili sam samo ja baksuz?
- NeDajSeInes
- Posts: 14
- Joined: 31/10/2012 13:49
#2919 Re: eBay - Vaša iskustva
Meni sve prolazi OK. Iz UK sam u zadnja 2 mjeseca dobila 5 paketića od koji je jedan carinjen, ali to sam očekivala jer je stvar koštala 60 GBP. Uglavnom sve na vrijeme.zgiba wrote:U zadnja dva mjeseca nesto se cudno desava sa dostavom iz UK. Nisu mi stigla 4 paketa narucena tokom marta i aprila.
Na znam da li da psujem Royal Mail ili nasu postu i carinu![]()
Da li je jos neko imao problema sa dostavom poste iz UK ili sam samo ja baksuz?
- Jazzy.ba
- Posts: 2061
- Joined: 26/04/2012 00:43
#2920 Re: eBay - Vaša iskustva
Ja sam neki dan dobio paket koji je putovao vise od 30 dana, a sutradan isto iz engleske koji je poslan prije 5 dana, tako da se nikad ne zna. Istina ranije je uvijek bilo 5 dana.zgiba wrote:U zadnja dva mjeseca nesto se cudno desava sa dostavom iz UK. Nisu mi stigla 4 paketa narucena tokom marta i aprila.
Na znam da li da psujem Royal Mail ili nasu postu i carinu![]()
Da li je jos neko imao problema sa dostavom poste iz UK ili sam samo ja baksuz?
- Realovac23
- Posts: 133
- Joined: 23/09/2012 20:34
#2921 Re: eBay - Vaša iskustva
Često mi pored artikla koji sam naručio piše (na primjer):Tracking number: 4224606
Obično TN budu u obliku RB298306963CN , jel se mogu gdje provjeriti ovi TN 4224606 ili je to onako bezveze napisano, samo da se popuni
?
Obično TN budu u obliku RB298306963CN , jel se mogu gdje provjeriti ovi TN 4224606 ili je to onako bezveze napisano, samo da se popuni
-
frontmen
- Posts: 188
- Joined: 07/03/2013 13:58
#2922 Re: eBay - Vaša iskustva
Ja isto čekam pošiljku iz UK skoro 3 sedmice. Bezveze im je fazon do koga je god 
- Jazzy.ba
- Posts: 2061
- Joined: 26/04/2012 00:43
#2923 Re: eBay - Vaša iskustva
Stigle dvije pošiljke iz UK danas, poslane prije 5 dana.
Pročepilo ovo pravo. Uglavnom poslane Royal Mail Int'l signed for poštom, koja je valjda prioritetna. Tracking brojevi izgledaju ovako RUxxxxxxxxGB.
Pročepilo ovo pravo. Uglavnom poslane Royal Mail Int'l signed for poštom, koja je valjda prioritetna. Tracking brojevi izgledaju ovako RUxxxxxxxxGB.
-
DON_eARL
- Posts: 3846
- Joined: 31/10/2010 22:26
#2924 Re: eBay - Vaša iskustva
Ima li iko iskustva sa slanjem pošiljki iz BiH?
Jel brojevi za praćenje idu samo uz preporučenu poštu?
Težina proizvoda je 300-1000gr.
Jel brojevi za praćenje idu samo uz preporučenu poštu?
Težina proizvoda je 300-1000gr.
- seoBIH
- Posts: 8414
- Joined: 22/03/2003 00:00
#2925 Re: eBay - Vaša iskustva
Da li mi neko moze reci sta se smatra komercijalnom robom za fizicko lice i sta raditi !? Kolega je naurcio 20 mp3 uredjaja cija vrijednost je oko 130$ i sada mu s carien javljaju da ne moze uvestiti isto jer je to komericjalna roba !?
