Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#2901 Re: Pitamo Mehanicare ?
nema na cemu 
- topcam
- Posts: 5471
- Joined: 08/07/2007 12:49
- Vozim: uzbrdo
#2902 Re: Pitamo Mehanicare ?

Jel´ argument da zbog bijele boje trazim da je rezervoar pun. Jest da je nov, ali nesto mi poskup ovaj kamion.
- Nabucco
- Posts: 1336
- Joined: 13/06/2012 19:45
#2903 Re: Pitamo Mehanicare ?
Danas sve ferceralo normalnom kad veceras, radi mi hlađenje/grijanje/klima samo ka je okrenuto na 4ku i puše kako i puše na 4ki, dok na 1,2,3 nema ništa, tj, ne puše nikako. Vozilo Toledo, 2002, ovakva unutrašnjost:

Znaci puše iskljucivo kad je na 4ki, osjetio sam da je ugrijan ovaj srednji koturic, ali mislim da je to normalno jer je sijalica ispod njega, eh sad neto ne bi reko da je normalno tako zagrijan
, sve normalno prebacuje, ništa ne kucka, nista nije slomljeno, jednostavno samo od sebe je prestalo
.
Šta bi moglo biti ?

Znaci puše iskljucivo kad je na 4ki, osjetio sam da je ugrijan ovaj srednji koturic, ali mislim da je to normalno jer je sijalica ispod njega, eh sad neto ne bi reko da je normalno tako zagrijan
Šta bi moglo biti ?
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#2904 Re: Pitamo Mehanicare ?
vrlo moguce da je crkao otpornik/reostat za kontrolu brzine motora
- Nabucco
- Posts: 1336
- Joined: 13/06/2012 19:45
#2905 Re: Pitamo Mehanicare ?
bitanga_sa_otesa wrote:vrlo moguce da je crkao otpornik/reostat za kontrolu brzine motora
Je li to neki "težak" sklop, može li se poravljati, ili treba uzmati drugi ? Koliko otprilike košta to, nadam se da nije slucaj kao kod dvicine, da moraš pola auta izvaditi da dodes do komponenti iza instrument table
- Nabucco
- Posts: 1336
- Joined: 13/06/2012 19:45
#2906 Re: Pitamo Mehanicare ?
Evo citao na hr forumu, isti problemi, pogađaju sve starije generacije vag auta. koliko sam skontao imaju neki otporinici, i ako jedan od njih zakaže, gubim sve brzine osim 4te, nju ne gubim jer ona radi a punom snagom ventilatora, te je "direktno" vezana za njega. Zna li neko jel teško doci do tih otpornika ?
-
junior3
- Posts: 9131
- Joined: 20/02/2014 01:02
#2907 Re: Pitamo Mehanicare ?
Tak' je kog mene kod golfa 3 bilo.
- Nabucco
- Posts: 1336
- Joined: 13/06/2012 19:45
#2908 Re: Pitamo Mehanicare ?
junior3 wrote:Tak' je kog mene kod golfa 3 bilo.
Našao sam podatak da je ta mana otkrivena jos na golfu 2, ali da se nikad nisu potrudili da to otklone, od pola do passata svi su isli sa tim otpornicina. Meni se cini tek od golfa 5 ide neki novi sistem.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#2909 Re: Pitamo Mehanicare ?
ne znam gdje je otpornik tacno,negdje je kod ventilatora blizu...
- Filter
- Posts: 8665
- Joined: 31/12/2010 11:42
- Location: cirkus
#2910 Re: Pitamo Mehanicare ?
bitanga_sa_otesa wrote:provjeri da nije popusten tocak
100 znojeva me oblilo dok nisam nasao prosirenje da stanem, da vidim sta se desava.
vec se bili sarafi skroz odvrnuli, tocak nahero stajao
- spreca
- Posts: 66518
- Joined: 07/11/2006 19:31
- Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu
#2911 Re: Pitamo Mehanicare ?
provjerio....sarafi su uredu....otici cu do servisa da vidim sta jebitanga_sa_otesa wrote:nedavno 2 ista problema na golfovima peticama u oba slucaja popusten tocak ...otidji kod majstora nekog ako imas u blizini nek malo pregleda...
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#2912 Re: Pitamo Mehanicare ?
otidji,ovako da naglabamo mogli bi do sutra napamet pisati 
-
nightvision
- Posts: 3427
- Joined: 04/02/2014 14:21
#2913 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nije to problem samo vag auta. Na pezou, recimo 207, ista stvar, nekakvi ti termicki elementi stradaju, mogu se reparirati.Nabucco wrote:Evo citao na hr forumu, isti problemi, pogađaju sve starije generacije vag auta. koliko sam skontao imaju neki otporinici, i ako jedan od njih zakaže, gubim sve brzine osim 4te, nju ne gubim jer ona radi a punom snagom ventilatora, te je "direktno" vezana za njega. Zna li neko jel teško doci do tih otpornika ?
-
esso_sa
- Posts: 2107
- Joined: 29/10/2005 16:20
- Location: U 'Namu
#2914 Re: Pitamo Mehanicare ?
Otpornik bude direkt na kucistu ventilatora. Suvozaceva strana, iza ladice, sklonis tepih, uhvatis kuciste ventilatora i odvrnes. Otpornik je u stvari namotaj zaliven nekom tvrdom masom. Na njemu imas mali termicki osigurac (izgleda kao otpornik/dioda) i on je problem. Prespoji ga samo nekom debljom zicom i brzine ce ponovo raditi.Nabucco wrote:junior3 wrote:Tak' je kog mene kod golfa 3 bilo.
Našao sam podatak da je ta mana otkrivena jos na golfu 2, ali da se nikad nisu potrudili da to otklone, od pola do passata svi su isli sa tim otpornicina. Meni se cini tek od golfa 5 ide neki novi sistem.
Evo na youtube kako se sve skida na golfu 4, trebalo bi slicno biti i na toledu
- Nabucco
- Posts: 1336
- Joined: 13/06/2012 19:45
#2915 Re: Pitamo Mehanicare ?
Samo da provjerim jesam li dobro skontao:

Ovo je taj otpornik koji treba prespojiti žicom ?
Može li mi ovo napraviti neki kuršlus, mada kad spojim ostavicu pola sata da vrti ?

Ovo je taj otpornik koji treba prespojiti žicom ?
Može li mi ovo napraviti neki kuršlus, mada kad spojim ostavicu pola sata da vrti ?
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#2916 Re: Pitamo Mehanicare ?
ako je dioda slobodno prespoji,cesto se zna desiti da ti namotaji izgore....sve se raspadne...provjeri kad skines svoj
- Qler
- Posts: 25827
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#2917 Re: Pitamo Mehanicare ?
Na proslom mondeu sam isto tako parkirao u rad garazi, isto mi beton iscurio po autu i sajbi... na autu sam polirao, platio poliranje i sredilo se jer limun, arf, p*cke materine i sve to nije pomoglo. A sajbu sam i polirao i strugao i cistio i ovo i ono i nikad je nisam uspio ocistiti... sad fino auto vani stoji, kisne, sunce ga przi, snijeg zatrpava i u boljem je stanju nego onaj sto je bio u garazi, jebla ih investicija da to srede... das 60KM mjesecnoda sjebes auto...mali_milojica wrote:Ja sam uspio skinuti limunom. Iscijedio ga i lagano natopio krpicu i polako skinuo.
-
Kataklinger
- Posts: 1564
- Joined: 23/12/2013 11:02
#2918 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zna li neko kako skinuti samu kuglu mjenjača koji ima 6 brzina i prsten za ubacivanje u R stepen (na Peugeotima) ? Dakle, bez da diram kožu i onaj dio između kugle i kože?

Bitanga upomoć

Bitanga upomoć
-
quarterback
- Posts: 10534
- Joined: 23/04/2012 22:19
- Location: Marita
#2919 Re: Pitamo Mehanicare ?
na g2 se to odvrtaloKataklinger wrote:Zna li neko kako skinuti samu kuglu mjenjača koji ima 6 brzina i prsten za ubacivanje u R stepen (na Peugeotima) ? Dakle, bez da diram kožu i onaj dio između kugle i kože?
Bitanga upomoć
ima li sta ispod tog cepa na vrhu
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#2921 Re: Pitamo Mehanicare ?
Vidim na cesti sve više novijih turbodizelaša, koji po gradu dime, izbacuju puno crnog dima. Mislim da od novijih turbodizelaša najviše dime Alfe, ali ne zaostaju puno ni Mercedes B, Audi A3, A6, Passat, Peugeot 307,....
Šta je glavni uzrok tome, loše gorivo, injektori, velika kilometraža...
Nekad moraš ugasiti ventilaciju koliko čadi a ispred tebe ide Audi A3, koji izgleda sačuvano i koji nije stariji od pet godina
Šta je glavni uzrok tome, loše gorivo, injektori, velika kilometraža...
Nekad moraš ugasiti ventilaciju koliko čadi a ispred tebe ide Audi A3, koji izgleda sačuvano i koji nije stariji od pet godina
- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
#2922 Re: Pitamo Mehanicare ?
15 do 20 milja na novo-polovno auto te zbog toga i 0 KM za servis i što jeftinije gorivo dok se ne otplati kredit, može i loža.condy wrote:
Šta je glavni uzrok tome, loše gorivo, injektori, velika kilometraža...![]()
A fakati ih ima dosta da dime.
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#2923 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kad ukucaš na you tube how to reset service interval dobiješ 61.300 rezultatabitanga_sa_otesa wrote:
- 320 d
- Posts: 53
- Joined: 10/07/2015 11:35
#2924 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ili to ili naprskaj malo vedomNabucco wrote:Samo da provjerim jesam li dobro skontao:
Ovo je taj otpornik koji treba prespojiti žicom ?
Može li mi ovo napraviti neki kuršlus, mada kad spojim ostavicu pola sata da vrti ?
- Qler
- Posts: 25827
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#2925 Re: Pitamo Mehanicare ?
O'zone wrote:15 do 20 milja na novo-polovno auto te zbog toga i 0 KM za servis i što jeftinije gorivo dok se ne otplati kredit, može i loža.condy wrote:
Šta je glavni uzrok tome, loše gorivo, injektori, velika kilometraža...![]()
A fakati ih ima dosta da dime.
Ma dime, i moj dimi.. a i bitanga zna da sam trazio milion nacina da sredim to da ne dimi.. jednostavno dimi. Sve ispravno, sve sredjeno, jednostavno kad stisnem gas, on izbaci onaj cep... dalje smiri i dosta se to smanje, mogu reci i ne dimi, ali onaj prvi gas zacadi. Mene poslije benzinca to toliko nervira i toliko me nekad bude stid da najradije ne bi ni davao gasa ali nece da ide bez njega
U glavnom, ako nema DPF (FAP) mora caditi pa makar...
