iPhone - All about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
iSwagga
Posts: 1561
Joined: 22/03/2010 10:30

#2901 Re: iPhone - All about

Post by iSwagga »

Chata87 wrote:
Lady Saray wrote:i4 za 800? u cemu je caka
Godinu dana od izlaska, najavljen i5 u septembru, pad cijena na eBayu itd itd :)
to su spekulaciju uopste nije najavljen.. a iskreno ne vjerujem da ce izacu u ovoj godini..
User avatar
ChataDodajStaHoces
Posts: 1136
Joined: 27/01/2009 19:05

#2902 Re: iPhone - All about

Post by ChataDodajStaHoces »

iSwagga wrote:to su spekulaciju uopste nije najavljen.. a iskreno ne vjerujem da ce izacu u ovoj godini..
postoje neke informacije, sa A5 procesorom iz Ipad2, sa 8mpx kamerom sony-evom itd itd.. naravno da su spekulacije kao i uvijek :) s Appleom se nista ne zna :D
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#2903 Re: iPhone - All about

Post by Curve »

gdje u Sa kupiti NOV iphone, konkretno me zanima 4G, volio bi u nekom moby shopu uzeti... pa kakva su vam iskustva sa kupnjom iphonea
iSwagga
Posts: 1561
Joined: 22/03/2010 10:30

#2904 Re: iPhone - All about

Post by iSwagga »

Curve wrote:gdje u Sa kupiti NOV iphone, konkretno me zanima 4G, volio bi u nekom moby shopu uzeti... pa kakva su vam iskustva sa kupnjom iphonea
http://www.pacomoby.ba/
EUROBIH
Posts: 1031
Joined: 03/09/2009 18:57

#2905 Re: iPhone - All about

Post by EUROBIH »

iSwagga wrote:
Curve wrote:gdje u Sa kupiti NOV iphone, konkretno me zanima 4G, volio bi u nekom moby shopu uzeti... pa kakva su vam iskustva sa kupnjom iphonea
http://www.pacomoby.ba/
baš me interesuje šta piše na dekleraciji .... ko je LEGALNI UVOZNIK i ovlašteni servis !!!
za :bih: :bih: :shock: :shock: :-) :-) :roll: :roll: 8) 8)

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#2906 Re: iPhone - All about

Post by Curve »

ko je legalni uvoznik, to i ne ocekujem da cu pronaci.. budimo realni ovo je bih... interesuje me koji shop je ok, da za svoje pare mogu dobiti sto i ocekujem NOV, ORGINAL mob sa garancijom
iSwagga
Posts: 1561
Joined: 22/03/2010 10:30

#2907 Re: iPhone - All about

Post by iSwagga »

Curve wrote:ko je legalni uvoznik, to i ne ocekujem da cu pronaci.. budimo realni ovo je bih... interesuje me koji shop je ok, da za svoje pare mogu dobiti sto i ocekujem NOV, ORGINAL mob sa garancijom
imas mekline na obali.. ali ces tu platiti 2500KM i4, pa ti vidi.. :bih:
EUROBIH
Posts: 1031
Joined: 03/09/2009 18:57

#2908 Re: iPhone - All about

Post by EUROBIH »

Curve wrote:ko je legalni uvoznik, to i ne ocekujem da cu pronaci.. budimo realni ovo je bih... interesuje me koji shop je ok, da za svoje pare mogu dobiti sto i ocekujem NOV, ORGINAL mob sa garancijom
https://t-mobile-simlockportal.arvato-s ... /Home.aspx


a o fabričkom PONOVNOM zakljucavanju novih iphone prilikom update itunesa ne bih ovde...............
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#2909 Re: iPhone - All about

Post by Curve »

EUROBIH wrote:
Curve wrote:ko je legalni uvoznik, to i ne ocekujem da cu pronaci.. budimo realni ovo je bih... interesuje me koji shop je ok, da za svoje pare mogu dobiti sto i ocekujem NOV, ORGINAL mob sa garancijom
https://t-mobile-simlockportal.arvato-s ... /Home.aspx


a o fabričkom PONOVNOM zakljucavanju novih iphone prilikom update itunesa ne bih ovde...............
uhhh sve na njemackom.. sta pise :-D :-D
User avatar
ChataDodajStaHoces
Posts: 1136
Joined: 27/01/2009 19:05

#2910 Re: iPhone - All about

Post by ChataDodajStaHoces »

treba mi jedna informacija :) jel moguce da se iphone 4 iz hrvatske s vip-a moze dobiti fabricki otkljucan... da li je inace moguce da se pod ugovorom npr zatrazi otkljucavanje (uz dodatno placanje).
Duge
Posts: 456
Joined: 10/11/2008 19:55

#2911 Re: iPhone - All about

Post by Duge »

Chata87 wrote:treba mi jedna informacija :) jel moguce da se iphone 4 iz hrvatske s vip-a moze dobiti fabricki otkljucan... da li je inace moguce da se pod ugovorom npr zatrazi otkljucavanje (uz dodatno placanje).
Za VIP ne znam, ali sto se tice tComa znam da je otkljucan oko 1000 Eura :D
User avatar
ChataDodajStaHoces
Posts: 1136
Joined: 27/01/2009 19:05

#2912 Re: iPhone - All about

Post by ChataDodajStaHoces »

samo me interesuje otkljucavanje, posto sam dobio provjerenu info da neki mute i imaju nekakve varijante po ekstra povoljnim cijenama. Elem prodaju otkljucane i neotkljucane, sad posto lik radi u vip-u interesuje me kako li on to otkljucava? Cuo sam da je u engleskoj npr 15funti oficijelni unlock iphonea kod tmobilea... :)
Duge
Posts: 456
Joined: 10/11/2008 19:55

#2913 Re: iPhone - All about

Post by Duge »

Ovlasteni prodavac moze otkljucati iPhone, a sto se tice tog drugog "legalnog" otkljucavanja mislim da postoji velika mogucnost da se iPhone zakljuca ponovo.
User avatar
fosil
Posts: 2478
Joined: 14/12/2006 03:46
Location: dje me naka nostalgija vuce...

#2914 Re: iPhone - All about

Post by fosil »

do mene... :D
febo_acm
Posts: 10317
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#2915 Re: iPhone - All about

Post by febo_acm »

Trebam uzeti sada za desetak dana u Vodafone.de iPhone 4. Nije valjda zaključan :( Mislim, nijedan im nije zaključan, samo nisam siguran za ovaj iPhone. Mogu uzeti i Desire HD za 49€. Znam da je otključan, ali pik mi je na četvorci.
Ima li iko iPhone sa Vodafone.de ?

Spominju neki "NETLOCK" wtf
EUROBIH
Posts: 1031
Joined: 03/09/2009 18:57

#2916 Re: iPhone - All about

Post by EUROBIH »

AMD wrote:Trebam uzeti sada za desetak dana u Vodafone.de iPhone 4. Nije valjda zaključan :( Mislim, nijedan im nije zaključan, samo nisam siguran za ovaj iPhone. Mogu uzeti i Desire HD za 49€. Znam da je otključan, ali pik mi je na četvorci.
Ima li iko iPhone sa Vodafone.de ?

Spominju neki "NETLOCK" wtf

za svaku bolest postoji travka :lol: :lol:

ima lijeka.......na koncu i gevey
febo_acm
Posts: 10317
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#2917 Re: iPhone - All about

Post by febo_acm »

Kontam da naručim Gevey svakako. Vidim na eBay po 6-7$, nadam se da nije neki fake :D
iSwagga
Posts: 1561
Joined: 22/03/2010 10:30

#2918 Re: iPhone - All about

Post by iSwagga »

AMD wrote:Kontam da naručim Gevey svakako. Vidim na eBay po 6-7$, nadam se da nije neki fake :D
nije fejk, ja sam kupio 3 komada po toj cijeni.. s jednim otkljucao svoju cetvorku a druga dva prodao :)
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#2919 Re: iPhone - All about

Post by Curve »

zanima me inf. o 4G ako hocu "fabricki otkljucan" da je, kako mogu vidjeti razliku, da je bas to fabricki, a ne skinut sa neke mreze..
febo_acm
Posts: 10317
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#2920 Re: iPhone - All about

Post by febo_acm »

iSwagga wrote:
AMD wrote:Kontam da naručim Gevey svakako. Vidim na eBay po 6-7$, nadam se da nije neki fake :D
nije fejk, ja sam kupio 3 komada po toj cijeni.. s jednim otkljucao svoju cetvorku a druga dva prodao :)
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
BlackSwan
Posts: 26
Joined: 27/03/2011 23:23

#2921 Re: iPhone - All about

Post by BlackSwan »

Partijaner wrote:Zna li neko kako cu promijenit melodiju kad me neko zove, al da mi ne budu one bezvezne ringtones nego mozel se nastimat da mi zvoni pjesma koju imam prebaceno na ipod ?
skini iRinger i tu importujes pjesmu po zelji-obradis koji dio hoces-prebacis pjesmu i gotovo :)
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#2922 Re: iPhone - All about

Post by Curve »

nov iphone, prvi put kad se koristi .. nes govore mora se skopcat sa racunarom...

radi cega, sto.. ??
DYD666
Posts: 1108
Joined: 21/02/2007 08:50

#2923 Re: iPhone - All about

Post by DYD666 »

Curve wrote: radi cega, sto.. ??
Ne znam tacno kako ide sa kad kupis bas nov u storeu sa kutijom, OS je na njemu sigurno, ali ga spajas zapravo na iTunes da ga "zadaš" kao svoj, te da bi iz Tunesa ubacio apps, info, multimediju itd...siguran sam da on i bez toga radi kao tel (pogotovo ako je mreza podesena u zemlji u kojoj si kupio, legalno) ali je jednostavno "prazan" kad su u pitanju tvoje licne stvari.
Ako nisam u pravu, ispraviće me oni koji znaju bolje...
Sve u svemu, ukoliko razmisljas o nabavci, to ti ne bi trebalo biti argument protiv :)
Duge
Posts: 456
Joined: 10/11/2008 19:55

#2924 Re: iPhone - All about

Post by Duge »

Curve wrote:nov iphone, prvi put kad se koristi .. nes govore mora se skopcat sa racunarom...

radi cega, sto.. ??
Moras ga spojiti sa iTunesom odnosno sa racunarom da bi se aktivirao. Dok to ne uradis ne mozes ga koristiti.
User avatar
fosil
Posts: 2478
Joined: 14/12/2006 03:46
Location: dje me naka nostalgija vuce...

#2925 Re: iPhone - All about

Post by fosil »

BlackSwan wrote:
Partijaner wrote:Zna li neko kako cu promijenit melodiju kad me neko zove, al da mi ne budu one bezvezne ringtones nego mozel se nastimat da mi zvoni pjesma koju imam prebaceno na ipod ?
skini iRinger i tu importujes pjesmu po zelji-obradis koji dio hoces-prebacis pjesmu i gotovo :)
gdje ima iRinger za skinuti i je li mozes odmah koristiti ringtone ili ono spoji na itunes pa sync...?
Post Reply