Kineski mobiteli

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#2901 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

SONY_91 wrote:
dinooh wrote:Sony sta je bilo sa onim TN. Da nisu samo zamijenili TN, tj tebi njegov a njegov tebi
Ma, ubjeđuju mene da ja nemam kod za praćenje. Da je kod koji su mu poslali samo referentni kod, a ne kod za praćenje. Rekli su mi da ako ne dobijem pošiljku do 7. januara da im se javim.

Image
aha, samo pazi na rok za paypal. A nemoguce da posalju bez TN nesto sta vrijedi preko 50$, radi vlastite sigurnosti
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#2902 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

dinooh wrote:aha, samo pazi na rok za paypal. A nemoguce da posalju bez TN nesto sta vrijedi preko 50$, radi vlastite sigurnosti
Ma, na toj narudžbi mi je rok na paypal-u 180 dana tako da se ne brinem. Ali, znam da mi je ovo bilo prvi i zadnji put da kupujem na lightinthebox.com
User avatar
muxa
Posts: 503
Joined: 07/10/2014 23:09

#2903 Re: Kineski mobiteli

Post by muxa »

Meni s Bangooda još nije stigla pošiljka a kupljeno 16.11. :roll:
Jel iko pokretao dispute kako to funkcioniš? Mislim šta ako ja pokrenem a roba stigne nakon par dana? Jel onda ja javim paypalu il kako to već ide?
Hvala!
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#2904 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

SONY_91 wrote:
dinooh wrote:aha, samo pazi na rok za paypal. A nemoguce da posalju bez TN nesto sta vrijedi preko 50$, radi vlastite sigurnosti
Ma, na toj narudžbi mi je rok na paypal-u 180 dana tako da se ne brinem. Ali, znam da mi je ovo bilo prvi i zadnji put da kupujem na lightinthebox.com
dobro pa si naveo stranicu. Meni se Bangood svida. Pise ima li na stanju, kada mogu poslati, i obicno posalju u roku 24 sata ako imaju na stanju. Evo i klix je slusalice poslao prvi radni dan
Didis74
Posts: 44
Joined: 27/09/2012 21:14

#2905 Re: Kineski mobiteli

Post by Didis74 »

Jucer narucen Cubot X9, nebi trebao biti los :shock: Cemo da vidimo

http://www.geekbuying.com/item/CUBOT-X9 ... 38826.html
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#2906 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

Didis74 wrote:Jucer narucen Cubot X9, nebi trebao biti los :shock: Cemo da vidimo

http://www.geekbuying.com/item/CUBOT-X9 ... 38826.html
specifikacije nisu lose, e sad budemo vidjeli kakav je u praksi. Na youtube sam gledao video neki dan i nesto je kocio cesto. A cijena je primamljiva
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#2907 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

muxa wrote:Meni s Bangooda još nije stigla pošiljka a kupljeno 16.11. :roll:
Jel iko pokretao dispute kako to funkcioniš? Mislim šta ako ja pokrenem a roba stigne nakon par dana? Jel onda ja javim paypalu il kako to već ide?
Hvala!
pokrenes dispute i onda dobijes jos 15-ak dana. Moze doci u tih 15 dana tako da zatvoris na vrijeme. Meni je tako zadnji dan doslo prije nego paypal treba odluciti. A ako naknadno dode, javis se banggood-u i vratis pare
waynezmaj
Posts: 72
Joined: 15/07/2014 15:16

#2908 Re: Kineski mobiteli

Post by waynezmaj »

eh evo ga konacno prije minut otpremljen :D bas me interesuje koliko cu carine sutra iskesiti haha
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#2909 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

waynezmaj wrote:eh evo ga konacno prije minut otpremljen :D bas me interesuje koliko cu carine sutra iskesiti haha
Kolika je bila vrijednost pošiljke?
waynezmaj
Posts: 72
Joined: 15/07/2014 15:16

#2910 Re: Kineski mobiteli

Post by waynezmaj »

SONY_91 wrote:
waynezmaj wrote:eh evo ga konacno prije minut otpremljen :D bas me interesuje koliko cu carine sutra iskesiti haha
Kolika je bila vrijednost pošiljke?
140usd
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#2911 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

waynezmaj wrote:
SONY_91 wrote:
waynezmaj wrote:eh evo ga konacno prije minut otpremljen :D bas me interesuje koliko cu carine sutra iskesiti haha
Kolika je bila vrijednost pošiljke?
140usd
Između 80-90 KM ćeš platiti :wink:
frontmen
Posts: 188
Joined: 07/03/2013 13:58

#2912 Re: Kineski mobiteli

Post by frontmen »

http://www.gizchina.com/2014/12/23/efox-buys-antelife/
Počeli i ovdje veći kupovati manje :)
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#2913 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

jaina wrote:Uhhh...ne kontam ovaj seckill na geekbuyingu :zoka: Postave cijenu ali ta cijena nije kad kliknem na buy.Jel se to čeka cijeli dan da oni "otvore" tu cijenu ili šta? :?:
Evo, Cubot C9W trenutno 38 USD, još tri telefona ostala na stanju http://www.geekbuying.com/item/CUBOT-C9 ... 20396.html
frontmen
Posts: 188
Joined: 07/03/2013 13:58

#2914 Re: Kineski mobiteli

Post by frontmen »

http://www.coolicool.com/iuni-u2-16g-qu ... ne-g-34377
Mislim da trenutno nema bolje opcije od ove, za 210 dolara Snapdragon 800, jest da je zelena boja ali da imam pare jučer bi bio naručen :)
User avatar
muxa
Posts: 503
Joined: 07/10/2014 23:09

#2915 Re: Kineski mobiteli

Post by muxa »

Sveo se izbor na Lendvo L200 i Doogee Valenciu. Šta je po vama bolji izbor? Taman kad sam naletio na akciju na lightinthebox procitam negativne komentare o toj stranici :roll:
Kakvi su gearbest i klix?
Ima li kakvih kupona za neki shop?
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#2916 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

muxa wrote:Sveo se izbor na Lendvo L200 i Doogee Valenciu. Šta je po vama bolji izbor? Taman kad sam naletio na akciju na lightinthebox procitam negativne komentare o toj stranici :roll:
Kakvi su gearbest i klix?
Ima li kakvih kupona za neki shop?
Evo, baš gledam. Valencia 90 USD. Računaj da kad kupuješ na lightinthebox.com plaćaš i poštarinu. Ja sam morao platiti 10 USD poštarine i nisam izgleda dobio kod za praćenje :zoka:. Inače, ja imam Valenciju na stanju, pa, razmisli i o toj varijanti :)
User avatar
muxa
Posts: 503
Joined: 07/10/2014 23:09

#2917 Re: Kineski mobiteli

Post by muxa »

Hvala SONY ali ne zuri mi se ima sad telefon koji sam prodao al dogovorio isporuku tek kad meni stigne drugi :D
Sibni mi cijenu na pp ako neko bude zainteresovanih.
Naleti sad na zte v5 red bul za 100 dolara na minideal. kakav je on u odnosu na valenciu i kakav je kvalitet izrade u te valencie. kakav je minideal.
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#2918 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

muxa wrote:Hvala SONY ali ne zuri mi se ima sad telefon koji sam prodao al dogovorio isporuku tek kad meni stigne drugi :D
Sibni mi cijenu na pp ako neko bude zainteresovanih.
Naleti sad na zte v5 red bul za 100 dolara na minideal. kakav je on u odnosu na valenciu i kakav je kvalitet izrade u te valencie. kakav je minideal.
U svakom slučaju taj ZTE je bolji telefon od Valencie. Što se Valencie tiče kvalitet izrade je na zadovoljavajućem nivou. Najveća mana Valencie po meni je dizajn, ima dosta ljepših telefona u tom cjenovnom rangu ;). Ja Valenciu prodajem za 270 KM.
User avatar
muxa
Posts: 503
Joined: 07/10/2014 23:09

#2919 Re: Kineski mobiteli

Post by muxa »

Koliko su pouzdane stranice minideal i gearbest?
Do sada sam poručivao sa to2c, geekbuying i banggood
User avatar
muxa
Posts: 503
Joined: 07/10/2014 23:09

#2920 Re: Kineski mobiteli

Post by muxa »

Šta za nas u BiH zanači to što 3G radi samo na 2100 MHz? Na kojim frekvencijama radi 3G kod BH Telecoma?
Odluka je "ured" pala na ovaj
http://www.to2c.com/zte-v5-red-bull-1gb ... rsion.html
ali nisam još 100% odlučio upravo radi tog 3G
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#2921 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

muxa wrote:Šta za nas u BiH zanači to što 3G radi samo na 2100 MHz? Na kojim frekvencijama radi 3G kod BH Telecoma?
Odluka je "ured" pala na ovaj
http://www.to2c.com/zte-v5-red-bull-1gb ... rsion.html
ali nisam još 100% odlučio upravo radi tog 3G
Ne znači ti ništa ukoliko si korisnik BH Telecom mreže, jer, BH Telecom 3G signal emituje upravo samo na 2100 MHz. M:tel 3G emituje i na 900MHz i zbog toga ima bolju pokrivenost u ruralnim područjima
User avatar
muxa
Posts: 503
Joined: 07/10/2014 23:09

#2922 Re: Kineski mobiteli

Post by muxa »

Super onda, taman sam poceo ponovo razgledati i vratio se na Landvo L200 :-)
Al ako je tako onda definitivno ide ZTE Red Bull.
Na minidealu je jeftiniji neki 6-7 dolara u odnosu na to2c, ali upravo sam prije 15-tak minuta imao negativno iskustvo u prvom kontaktu sa njima. Javio im se na chat i neki lik je toliko neozbiljan da je u pola razgovora jednostavno prekinuo komunikaciju. Vidim da je online ali ne odgovara na poruke.
Sa to2c sam ranije naručio Coolpad F1 koji mi je stigao za 15 dana a za komunikaciju im dajem čistu desetku.
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#2923 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

Evo Coolpad F1 na minideal 159,99$
Azrail
Posts: 605
Joined: 11/11/2004 19:48

#2924 Re: Kineski mobiteli

Post by Azrail »

meLisaAaa wrote:
muxa wrote:Super onda, taman sam poceo ponovo razgledati i vratio se na Landvo L200 :-)
Al ako je tako onda definitivno ide ZTE Red Bull.
Na minidealu je jeftiniji neki 6-7 dolara u odnosu na to2c, ali upravo sam prije 15-tak minuta imao negativno iskustvo u prvom kontaktu sa njima. Javio im se na chat i neki lik je toliko neozbiljan da je u pola razgovora jednostavno prekinuo komunikaciju. Vidim da je online ali ne odgovara na poruke.
Sa to2c sam ranije naručio Coolpad F1 koji mi je stigao za 15 dana a za komunikaciju im dajem čistu desetku.
Koliki si platio carine i dadžbina za F1 ? I da li si rekao da ti pakuju u kutiju ili bez kutije? (čini mi se kad im kažeš bez kutije da pakuju, onda je velika mogućnost da ti ne carine..)

Btw. Gearbest je siguran, barem meni..20-25 dana trajala narudžba neke gluposti za mob, ali uglavnom, došla je..

Hvala za ovaj info u vezi Gearbest :)
romeomoraprezivjeti
Posts: 1632
Joined: 15/09/2012 14:06
Location: SARAJEVO

#2925 Re: Kineski mobiteli

Post by romeomoraprezivjeti »

Kakva je stranica ideaphone.hk?????? Je li neko slucajno gledao sta????
Post Reply