Rockabilly - Psychobilly
Moderator: _BataZiv_0809
- Nick Drag
- Posts: 350
- Joined: 11/03/2009 13:38
- Location: BEOGRAD
#2901 Re: Rockabilly - Psychobilly
Meni oni odande isprichali drugu varijantu ali......tako ti je to!!!

- Nice Guy Eddie
- Posts: 586
- Joined: 03/09/2008 13:02
- Location: Beograd
#2902 Re: Rockabilly - Psychobilly
Ja bih te rado pozvao na neki skup kod nas, ima ih svaki viked jedino što sam ja to malo izgustirao te "masovke", pucanje iz auspuha i acdc tribute bendove sa razglasawild one wrote:POZDRAV, TREBAO SAM DANAS BITI NA BALATONU, NO ODUSTAO SAM, IDEM NA NEKI ROŠTILJ, DANAS JE KOD NAS PRAZNIK, NERADNI DAN, NE MOGU BRIJATI STALNO, MALO ODMORA
U avgustu (30.07-02.08) je dobro zezanje u Bijeljini (RS) pa bi eto tamo vredelo otići (ekipa iz Staarih rokera je uvek tamo)
Inače ja se oštrim da skočim do Đavolje Varoši http://www.djavoljavaros.com/ sa ženom i još par drugara negde u 7. mesecu pa ako imaš neku "rupu u terminima" možemo se provesti lepo za vikend
- lab3352
- Posts: 1363
- Joined: 23/08/2007 14:25
#2903 Re: Rockabilly - Psychobilly
Mislim da finalizaciju naziva imamo vremena sasvim dovoljno, a svi smo jos uvijek pod uticajem Medulina
... Uglavnom neka se prica kotrlja, a nismo jos dobili prijedlog od vrijednog clana Ivana Morbilly-ja.
@Muri: Ma nisam nista izjavio, ali sam zaboravio da spomenem Ritam Kiše, o tome se radi
... zato sam rekao "halali"
Dolazis li u domovinu ove godine? Javi se ...
@Fitz: Gjde su slike s daski koje život znače?!
Znaci ono sto je bitno jeste da sada u igri imamo košulje i, kasnije, jakne. To je dobra stvar i zato sam predlozio ponovni susret na koncertu Mississippi Queen u ZG, jer taman do tada imamo dovoljno vremena, a mozda nam se i Muri pridruzi. Smjestaj u ZG je OK, ja bar uvijek uzmem sobu u Omladinskom hotelu na Remetincu i sasvim je OK (jeftinije nego u Medulinu
)
http://rockabilly.blogger.ba
@Muri: Ma nisam nista izjavio, ali sam zaboravio da spomenem Ritam Kiše, o tome se radi
@Fitz: Gjde su slike s daski koje život znače?!
Znaci ono sto je bitno jeste da sada u igri imamo košulje i, kasnije, jakne. To je dobra stvar i zato sam predlozio ponovni susret na koncertu Mississippi Queen u ZG, jer taman do tada imamo dovoljno vremena, a mozda nam se i Muri pridruzi. Smjestaj u ZG je OK, ja bar uvijek uzmem sobu u Omladinskom hotelu na Remetincu i sasvim je OK (jeftinije nego u Medulinu
http://rockabilly.blogger.ba
- Muri
- Posts: 258
- Joined: 28/02/2008 02:11
- Location: Svedska
- Contact:
#2904 Re: Rockabilly - Psychobilly
@Lab
nema veze sto nisi spomenuo RK, nema frke
Bio sam sad na nekoj web stranici, mozes gledati neke kanale sa balkana uzivo na kompjuteru.
Ja inace nisam pratio nijedan TV program pa sam se malo zainteresovao.
Sta je to sa pop scenom??? Gledam ima dobrih videa, prica, fotografija ali muzika je u globalu KATASTROFA!!!
Svi zvuce na isti fazon. gledao sam par kanala jedno pola sata i vidio masu muzickih videa i dvadesetak grupa/pjevaca i
ucinilo mi se kao da slusam jednu te istu pjesmu. Neki fazon Hari-Mata-Harija iz osamdesetih, sa primjesom nekakvih mediteranskih
"morskih" zvukova ili eventualno primjesa sa bliskog istoka.
Totalno razvodnjena i ogavna muzika. Koji shund...FUJ!!!!
Ipak je prije rata bilo malo vise originalnih pjesama i da ne pricam o tome da je bilo koliko toliko ROCKA, sad bas nista.
Sto neko ne uhvati za vrat te producente i muzicke urednike??
nema veze sto nisi spomenuo RK, nema frke
Bio sam sad na nekoj web stranici, mozes gledati neke kanale sa balkana uzivo na kompjuteru.
Ja inace nisam pratio nijedan TV program pa sam se malo zainteresovao.
Sta je to sa pop scenom??? Gledam ima dobrih videa, prica, fotografija ali muzika je u globalu KATASTROFA!!!
Svi zvuce na isti fazon. gledao sam par kanala jedno pola sata i vidio masu muzickih videa i dvadesetak grupa/pjevaca i
ucinilo mi se kao da slusam jednu te istu pjesmu. Neki fazon Hari-Mata-Harija iz osamdesetih, sa primjesom nekakvih mediteranskih
"morskih" zvukova ili eventualno primjesa sa bliskog istoka.
Totalno razvodnjena i ogavna muzika. Koji shund...FUJ!!!!
Ipak je prije rata bilo malo vise originalnih pjesama i da ne pricam o tome da je bilo koliko toliko ROCKA, sad bas nista.
Sto neko ne uhvati za vrat te producente i muzicke urednike??
- lab3352
- Posts: 1363
- Joined: 23/08/2007 14:25
#2905 Re: Rockabilly - Psychobilly
Pa nemislim da je situacija tako crna ... mozda vise siva
... ima nekoliko grupa u BiH koje stvarno rade sasvim solidnu muziku i mislim da ima veoma dosta prostora za njih. Također ovo važi i za Hrvatsku i Srbiju. Ima tamo materijala. Druga strana medalje jeste da se to ne prodaje dobro, pa iz tih razloga nemozes da vidis vise puta na TV No Rules ili Voodoo Cadillac (ili ako mozes da ih vidis onda je to u nekom veoma kasnom terminu na TV, dok ovaj šund dobija primetime termin).
Ne zelim sada nabrajati grupe, ali mislim da ima grupa i producenata koji se istinski trude i ulazu veoma puno truda u svoj rad (bez obzira na vrstu muziku)
... A na kraju se svodi na kintu!
Ja sam imao veoma puno ideja oko nekog mini rockabilly festa (za pocetak), ali sam onda sjeo kuci sam, pustio Riverside Rockabillies album, uzeo malo papira i dosao do zakljucka KOME?! Na koji nacin to predstaviti ljudima i reci da je to odlican provod. Veoma tesko, iskreno. Bar za jednog čovjeka da to radi sam. Imam entuzijazma oko toga da to uradim (samo kda je rockabilly u pitanju), ali je pitanje vremena, prioriteta i snage. Mislim da ce vecina s time sloziti.
@Divljak: Dok smo bili dole spomenu nesto kao "Crockabilly vol 02". Je li to neka ideja u razvoju ili se vec neka prica vrti oko toga? To sam zaboravio da te pitam...
Omar
Ne zelim sada nabrajati grupe, ali mislim da ima grupa i producenata koji se istinski trude i ulazu veoma puno truda u svoj rad (bez obzira na vrstu muziku)
Ja sam imao veoma puno ideja oko nekog mini rockabilly festa (za pocetak), ali sam onda sjeo kuci sam, pustio Riverside Rockabillies album, uzeo malo papira i dosao do zakljucka KOME?! Na koji nacin to predstaviti ljudima i reci da je to odlican provod. Veoma tesko, iskreno. Bar za jednog čovjeka da to radi sam. Imam entuzijazma oko toga da to uradim (samo kda je rockabilly u pitanju), ali je pitanje vremena, prioriteta i snage. Mislim da ce vecina s time sloziti.
@Divljak: Dok smo bili dole spomenu nesto kao "Crockabilly vol 02". Je li to neka ideja u razvoju ili se vec neka prica vrti oko toga? To sam zaboravio da te pitam...
Omar
- fadill
- Posts: 407
- Joined: 14/01/2007 22:10
#2906 Re: Rockabilly - Psychobilly
evo veceras u super terminu 
portret no rules veceras u 20 časova na http://www.geatv.si/
može se gledat uživo preko neta
portret no rules veceras u 20 časova na http://www.geatv.si/
može se gledat uživo preko neta
- gocatgoer
- Posts: 385
- Joined: 13/04/2009 17:43
#2907 Re: Rockabilly - Psychobilly
HEPTOWN COOLIGANS
ili
HEPTOWN DADDYS
ili
HEPTOWN DADDYS
-
wild one
- Posts: 129
- Joined: 23/12/2008 17:03
#2908 Re: Rockabilly - Psychobilly
Hvala Peđa, ali sam na moru cijeli sedmi mjesec, a onda radim U2, onda summer jamboree, zato sam morao da propustim rockabilly rave i Hamburg Harley days(ne mogu sve), nešto ćemo na jesen...
Omare, već sam prije pisao da imam povremene napade... šanse za nekim Crockabilly 2 su 50-50, možda Novigrad u Istri polovicom 5. mjeseca 2010., ne znam još, u svakom slučaju ćete biti među prvima koji će znati... vidjećemo... neka ideja u paketu, smještaj, hrana ,zabava, mislim da, ako ću raditi, ću zakupiti 1-2 hotela, pa tako idućih 10 godina, ili ništa... jednostavno, nemam pojma, da li bi radio ili se samo zezao...
Omare, već sam prije pisao da imam povremene napade... šanse za nekim Crockabilly 2 su 50-50, možda Novigrad u Istri polovicom 5. mjeseca 2010., ne znam još, u svakom slučaju ćete biti među prvima koji će znati... vidjećemo... neka ideja u paketu, smještaj, hrana ,zabava, mislim da, ako ću raditi, ću zakupiti 1-2 hotela, pa tako idućih 10 godina, ili ništa... jednostavno, nemam pojma, da li bi radio ili se samo zezao...
- Nice Guy Eddie
- Posts: 586
- Joined: 03/09/2008 13:02
- Location: Beograd
#2909 Re: Rockabilly - Psychobilly
Ok...wild one wrote:Hvala Peđa, ali sam na moru cijeli sedmi mjesec, a onda radim U2, onda summer jamboree, zato sam morao da propustim rockabilly rave i Hamburg Harley days(ne mogu sve), nešto ćemo na jesen.....
- sun56
- Posts: 470
- Joined: 04/11/2008 10:39
- Location: Zagreb
#2910 Re: Rockabilly - Psychobilly
Evo i mene,
Mojo Men From Mars su konačno službeno sletili na ovaj planet
jučer ne da je gorilo, nego je
GORILOOO !!!

Ispalo sve čak i bolje nego smo se nadali (velika hvala Goranu iz ajhmana na pomoći oko zvuka).
Morbilly bio najveći fan, vrištao u prvom redu, zvao nas na bis
Ljudi nas nahvalili, poslije bili pozvani na još neke svirke ..



Mojo Men From Mars su konačno službeno sletili na ovaj planet
jučer ne da je gorilo, nego je
Ispalo sve čak i bolje nego smo se nadali (velika hvala Goranu iz ajhmana na pomoći oko zvuka).
Morbilly bio najveći fan, vrištao u prvom redu, zvao nas na bis
Ljudi nas nahvalili, poslije bili pozvani na još neke svirke ..



- gocatgoer
- Posts: 385
- Joined: 13/04/2009 17:43
#2911 Re: Rockabilly - Psychobilly
SVAKA ČAST MAJSTORE!!!
.stari baš mi je drago da imaš ovako super utiske posle prve svirke...nikada do sada nisam čuo da je neko bio tako zadovoljan svolom premijerom,a baš mi je skroz drago da si ti zadovoljan...obično ljudi nemaju pojma ni šta im se desilo,a kamoli da znaju kako im je bilo
.jedva čekam da vas čujem live,a može i neka empetrojka
.izgleda super,stoga kapiram da zvuči pakleno dobro!!!
.još jednom
i samo napred!!!
.stari baš mi je drago da imaš ovako super utiske posle prve svirke...nikada do sada nisam čuo da je neko bio tako zadovoljan svolom premijerom,a baš mi je skroz drago da si ti zadovoljan...obično ljudi nemaju pojma ni šta im se desilo,a kamoli da znaju kako im je bilo
.jedva čekam da vas čujem live,a može i neka empetrojka
.izgleda super,stoga kapiram da zvuči pakleno dobro!!!
.još jednom
- Nice Guy Eddie
- Posts: 586
- Joined: 03/09/2008 13:02
- Location: Beograd
#2912 Re: Rockabilly - Psychobilly
Svaka čast majstore, sledeća svirka neka bude sa slap basom 
- Nice Guy Eddie
- Posts: 586
- Joined: 03/09/2008 13:02
- Location: Beograd
#2913 Re: Rockabilly - Psychobilly
POČINJE PRILOG IZ MEDULINAAAAAA
- gocatgoer
- Posts: 385
- Joined: 13/04/2009 17:43
#2914 Re: Rockabilly - Psychobilly
.đape baaaaaaatice...
...vide li ti ono...pa bio si na teveju...i to opet sa tuđom ženom
!!!!!!!!!!!!!
.divli Mario nanivou
.veliki respekt stari!!!
...vide li ti ono...pa bio si na teveju...i to opet sa tuđom ženom
.divli Mario nanivou
.veliki respekt stari!!!
Last edited by gocatgoer on 11/06/2009 23:30, edited 1 time in total.
- sun56
- Posts: 470
- Joined: 04/11/2008 10:39
- Location: Zagreb
#2915 Re: Rockabilly - Psychobilly
empetrojke za sad nema, trebali bi snimit neki demo u subotu pa ako ispadne ok, postavim ovdjegocatgoer wrote:SVAKA ČAST MAJSTORE!!!
.stari baš mi je drago da imaš ovako super utiske posle prve svirke...nikada do sada nisam čuo da je neko bio tako zadovoljan svolom premijerom,a baš mi je skroz drago da si ti zadovoljan...obično ljudi nemaju pojma ni šta im se desilo,a kamoli da znaju kako im je bilo![]()
.jedva čekam da vas čujem live,a može i neka empetrojka![]()
.izgleda super,stoga kapiram da zvuči pakleno dobro!!!![]()
![]()
![]()
.još jednomi samo napred!!!
nama bilo jebeno dobro na stageu, nije bilo neke treme ili frke, ekipa tamo (i pokoja piva) nas je opustila, goran narihtao jebeni zvuk ....
poslije nas Eichmann Family rasturili skroz do jaja, uživao na njima, Morbilly i mi bili najluđi u publici
snimak iz medulina - mrak
- gocatgoer
- Posts: 385
- Joined: 13/04/2009 17:43
#2916 Re: Rockabilly - Psychobilly
...stavljaj kako god da ispadne...što bi Bojan rek'o "nemoj mi to fulat"sun56 wrote:empetrojke za sad nema, trebali bi snimit neki demo u subotu pa ako ispadne ok, postavim ovdje
nama bilo jebeno dobro na stageu, nije bilo neke treme ili frke, ekipa tamo (i pokoja piva) nas je opustila, goran narihtao jebeni zvuk ....
poslije nas Eichmann Family rasturili skroz do jaja, uživao na njima, Morbilly i mi bili najluđi u publici
- Nice Guy Eddie
- Posts: 586
- Joined: 03/09/2008 13:02
- Location: Beograd
#2917 Re: Rockabilly - Psychobilly
A-HA-HA sad me je žena izribalagocatgoer wrote:.đape baaaaaaatice...![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
...vide li ti ono...pa bio si na teveju...i to opet sa tuđom ženom![]()
![]()
!!!!!!!!!!!!!
- gocatgoer
- Posts: 385
- Joined: 13/04/2009 17:43
#2918 Re: Rockabilly - Psychobilly
.kad' gazdarice nema,macani jive vode!!!Nice Guy Eddie wrote:A-HA-HA sad me je žena izribalagocatgoer wrote:.đape baaaaaaatice...![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
...vide li ti ono...pa bio si na teveju...i to opet sa tuđom ženom![]()
![]()
!!!!!!!!!!!!!
![]()
.sutra crne ili bele maje?
- Nice Guy Eddie
- Posts: 586
- Joined: 03/09/2008 13:02
- Location: Beograd
#2919 Re: Rockabilly - Psychobilly
Doći će i Čarli...da se pojavimo onda u crnim 
- route66
- Posts: 48
- Joined: 27/01/2008 23:33
#2920 Re: Rockabilly - Psychobilly
e kako vas je ljepo gledati na slikama u Medulinu a još više sam se razveselio kad sam jučer gledao reportažu na tv pa za one koji su propustili
http://rapidshare.com/files/243520550/m ... abilly.avi
pozdrav cijeloj rockabilly ekipi
http://rapidshare.com/files/243520550/m ... abilly.avi
pozdrav cijeloj rockabilly ekipi
- fadill
- Posts: 407
- Joined: 14/01/2007 22:10
#2921 Re: Rockabilly - Psychobilly
jestel napravili myspace stranicu il nesto na netu?sun56 wrote:empetrojke za sad nema, trebali bi snimit neki demo u subotu pa ako ispadne ok, postavim ovdjegocatgoer wrote:SVAKA ČAST MAJSTORE!!!
.stari baš mi je drago da imaš ovako super utiske posle prve svirke...nikada do sada nisam čuo da je neko bio tako zadovoljan svolom premijerom,a baš mi je skroz drago da si ti zadovoljan...obično ljudi nemaju pojma ni šta im se desilo,a kamoli da znaju kako im je bilo![]()
.jedva čekam da vas čujem live,a može i neka empetrojka![]()
.izgleda super,stoga kapiram da zvuči pakleno dobro!!!![]()
![]()
![]()
.još jednomi samo napred!!!
nama bilo jebeno dobro na stageu, nije bilo neke treme ili frke, ekipa tamo (i pokoja piva) nas je opustila, goran narihtao jebeni zvuk ....
poslije nas Eichmann Family rasturili skroz do jaja, uživao na njima, Morbilly i mi bili najluđi u publici
snimak iz medulina -
mrak
- sun56
- Posts: 470
- Joined: 04/11/2008 10:39
- Location: Zagreb
#2922 Re: Rockabilly - Psychobilly
još ne, kroz tjedan-dva bumo i to rješilifadill wrote:jestel napravili myspace stranicu il nesto na netu?
-
wild one
- Posts: 129
- Joined: 23/12/2008 17:03
#2923 Re: Rockabilly - Psychobilly
Tko je route 66? Moram priznati da me fascinira ovaj dječački entuzijazam svih članova ove družine ... nisam presretan sa prezentacijom rockabilly Medulina... ljudi iz priloga nisu mogli ništa skužiti... možda griješim... o tome kad se vidimo...
-
wild one
- Posts: 129
- Joined: 23/12/2008 17:03
#2924 Re: Rockabilly - Psychobilly
Fitz, matori gdje ćeš ti na stage... pusti rađe sinove... ugodniji su oku... šalim se ...čestitam...
-
wild one
- Posts: 129
- Joined: 23/12/2008 17:03
#2925 Re: Rockabilly - Psychobilly
Ivane, malo smo se družili, bilo bi OK popiti kavu ili što god drugo...
