NBA - National Basketball Association
Moderators: Charuga, Tomahawk11
- Neelix
- Posts: 11864
- Joined: 15/12/2006 14:08
- Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
- Contact:
#2901 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom
jah...po cemu...po titulama je russel tito...po statistici je wilt tito....kakav mj kakvi bakraci, solidan kosarkas, los kockar i propali GM 
-
MELBOURNE_SARAJEVO
- Posts: 364
- Joined: 15/06/2008 23:07
#2902 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom
Dobra ti ta vutra haveru daj i nama malorado_vidjen wrote:volili ga ili ne, kobe je daleko najbolji igrac danasnjice. a po mom objektivnom sudu i svih vremena.
fala & prijatno
- Layne
- Posts: 5728
- Joined: 24/04/2008 14:12
#2903 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom
Nešto k'o IkonićNeelix wrote:jah...po cemu...po titulama je russel tito...po statistici je wilt tito....kakav mj kakvi bakraci, solidan kosarkas, los kockar i propali GM
- burek_in_space
- Posts: 17290
- Joined: 04/12/2007 16:32
#2904 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom
Sve to stoji ,ali chovjek koji je najvishe doprinio popularizaciji NBA je upravo on.Chovjek zbog kojeg se ustajalo 90-ih godina u neka doba da bi se ili vidjelo kako resheta protivnichke kosheve ili zato shto su ga toliko mrzili pa jedva chekali da promashi neki od kljuchnih shuteva,shto se zaista rijetko deshavalo!Neelix wrote:jah...po cemu...po titulama je russel tito...po statistici je wilt tito....kakav mj kakvi bakraci, solidan kosarkas, los kockar i propali GM
Uostalom,Snezhana Divac je nedavno izjavila kada ga je prvi put vidjela da je pomislila:Ahhh,kakav frajer! Prema tome i to neshto treba da vam kazhe!
- Layne
- Posts: 5728
- Joined: 24/04/2008 14:12
#2905 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom
Aaaaa, puši se vutra, a?burek_in_space wrote:Sve to stoji ,ali chovjek koji je najvishe doprinio popularizaciji NBA je upravo on.Chovjek zbog kojeg se ustajalo 90-ih godina u neka doba da bi se ili vidjelo kako resheta protivnichke kosheve ili zato shto su ga toliko mrzili pa jedva chekali da promashi neki od kljuchnih shuteva,shto se zaista rijetko deshavalo!Ali hajd' da ovo ne bi prepraslo u prepucavanje,MJ je za mene Tito i ogromnu vecinu
,a vi izaberite koga hocete!
![]()
Uostalom,Snezhana Divac je nedavno izjavila kada ga je prvi put vidjela da je pomislila:Ahhh,kakav frajer! Prema tome i to neshto treba da vam kazhe!![]()
(na zadnju rechenicu ne obracati pazhnju,napisana pod uticajem nekih opojnih sredstava
)
Ja mislim da je popularizaciji NBA najviše dopriNJeo showtime LA LAkersa sa Magic-om, a ti kako hoćeš
- burek_in_space
- Posts: 17290
- Joined: 04/12/2007 16:32
#2906 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom
Kakva vutra?!Layne wrote: Aaaaa, puši se vutra, a?![]()
Ja mislim da je popularizaciji NBA najviše dopriNJeo showtime LA LAkersa sa Magic-om, a ti kako hoćeš
To je za slabice!
Lakersi i jesu dopriNJeli popularizaciji,pa josh kad se sjetim odlaska Divca (ako kroz maglu da se razumijemo
- Layne
- Posts: 5728
- Joined: 24/04/2008 14:12
- burek_in_space
- Posts: 17290
- Joined: 04/12/2007 16:32
#2908 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom
Ma bjezh' ba Layne
...ne mozhesh porediti dva igracha od kojih je jedan na zalasku karijere bio i odradjivao utakmice tek reda radi,a drugi je mladi lav zheljan dokazivanja pred doktorom kosharke! 
- Layne
- Posts: 5728
- Joined: 24/04/2008 14:12
#2909 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom
EDIT: iz zajebancije
- Neelix
- Posts: 11864
- Joined: 15/12/2006 14:08
- Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
- Contact:
#2910 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom
jao pa nikad zavrsit 
- burek_in_space
- Posts: 17290
- Joined: 04/12/2007 16:32
#2911 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom
Jel to samo zato shto je MJ crnac?!

- Neelix
- Posts: 11864
- Joined: 15/12/2006 14:08
- Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
- Contact:
#2912 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom
burek_in_space wrote:Jel to samo zato shto je MJ crnac?!![]()
- Layne
- Posts: 5728
- Joined: 24/04/2008 14:12
#2913 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom
Ma ja sam se nasmoj'o kad su rekli da KB8 (sad već 24Neelix wrote:burek_in_space wrote:Jel to samo zato shto je MJ crnac?!![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
e fala ti sto me nasmija
- burek_in_space
- Posts: 17290
- Joined: 04/12/2007 16:32
#2914 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom
Layne,ochi moje lijepe..Kobe jeste po meni najbolji igrach danashnjice,ali svih vremena-nije!Layne wrote:Ma ja sam se nasmoj'o kad su rekli da KB8 (sad već 24Neelix wrote:burek_in_space wrote:Jel to samo zato shto je MJ crnac?!![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
e fala ti sto me nasmija
) nije najbolji
@Neelix,chuj fala...dodjes mi pivu nekad!
- Layne
- Posts: 5728
- Joined: 24/04/2008 14:12
#2915 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom
De ba bureche, samo se grebeš za pive, dokle više
A još kad ga počeše poredit sa LBG-em.......

A još kad ga počeše poredit sa LBG-em.......
- burek_in_space
- Posts: 17290
- Joined: 04/12/2007 16:32
#2916 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom
Jes' vala,dokle vishe da chekam na one obecane pive Layne?!Layne wrote:De ba bureche, samo se grebeš za pive, dokle više![]()
A još kad ga počeše poredit sa LBG-em.......![]()
El Bi Đi,to si mozhda hOtio rec'?!
- Layne
- Posts: 5728
- Joined: 24/04/2008 14:12
#2917 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom
De ba, ne začatavaj temu višeburek_in_space wrote:Jes' vala,dokle vishe da chekam na one obecane pive Layne?!![]()
![]()
El Bi Đi,to si mozhda hOtio rec'?!
Znaš da više ne pijem
Znam ja šta sam htio reći, valjda Mirza zna kako se pravilno izgovara
- rado_vidjen
- Posts: 1387
- Joined: 26/10/2008 22:27
#2918 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom
dakle, da zakljucimo sjednicu.
dvotrecinskom vecinom, usvojeno je, da je gospodin kobe bryant najbolji kosarkas svih vremena!
milo mi je
neki kazu da je oscar robertson imo nekoliko sezona triple-double prosjek...ali jebo statistiku. po njoj je russell najveci.
mislim da je Kobe (uz Jordana, da zadovoljimo pojedince
) najbolji, najtalentovaniji igrac u historiji te igre. iz prostog razloga - jer je kompletan! moze zavrsit akciju na 100 nacina, spoj atletskih mogucnosti, kosarkaskog iq-a i velike preciznosti; ima instinkte hladnokrvnog ubice, i rodjenog pobjednika.
izmedju sadasnjih i nekadasnjih (60e, 70e, 80e) kosarkasa i fudbalera, uvijek biram sadasnje.
pa jeste ikad vidjeli igru bobby charltona? ma ono je komicno, ko charlie chaplin na X-u
...i on kao neka velicina...
dakle, covjek, kao i igra, evuluira i postaje sve bolji i savrseniji. qrac bi wilt preko sakovica zabio 100 koseva (ma ne bi ni 30
)
konacni zakljucak: nemos poredit danasnji kompjuter i commodore 64
over & out
dvotrecinskom vecinom, usvojeno je, da je gospodin kobe bryant najbolji kosarkas svih vremena!
milo mi je
neki kazu da je oscar robertson imo nekoliko sezona triple-double prosjek...ali jebo statistiku. po njoj je russell najveci.
mislim da je Kobe (uz Jordana, da zadovoljimo pojedince
izmedju sadasnjih i nekadasnjih (60e, 70e, 80e) kosarkasa i fudbalera, uvijek biram sadasnje.
pa jeste ikad vidjeli igru bobby charltona? ma ono je komicno, ko charlie chaplin na X-u
dakle, covjek, kao i igra, evuluira i postaje sve bolji i savrseniji. qrac bi wilt preko sakovica zabio 100 koseva (ma ne bi ni 30
konacni zakljucak: nemos poredit danasnji kompjuter i commodore 64
over & out
-
LSD
- Posts: 29906
- Joined: 24/07/2007 08:26
#2919 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom
Po cemu je Kobe veci,bolji ili korisniji igrac od recimo Duncana (meni inace veoma mrskog igraca)...mogao sam nabrojati još dosta igraca što aktivnih što bivših,ali eto ova odvratna mamuza mi prva pala na pamet.
Eto jedno pitanje,pa malo razmislite prije nego što odgovorite
...ocekujem konkretne odgovore,a ne neke bajke i orgazme u vezi Kobe-ove igre.
Eto jedno pitanje,pa malo razmislite prije nego što odgovorite
- rIder
- Posts: 1002
- Joined: 09/03/2004 00:00
#2920 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom
Po tome sto drugi ne igra za lakerse, zamijeni im timove i duncan automatski postaje najkorisniji igrač svih vremena, a kobe malo bolji od parkeraLSD wrote:Po cemu je Kobe veci,bolji ili korisniji igrac od recimo Duncana
Istu stvar primjeni i u duelu MJ vs KB
-
LSD
- Posts: 29906
- Joined: 24/07/2007 08:26
#2921 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom
Mada ne volim ove KO JE NAJ ili VS. teme kad sam vec pomenuo Duncana onda ovako:
Kobe:3x NBA šampion ('00,01,02),MVP 1x (08),11x All-star (11x starter),2x najbolji strijelac lige (06,07),6x prva petorka lige (02,03,04,06,07,08),6x najbolja defanzivna petorka lige ('00,03,04,06,07,08)
Duncan:4x NBA šampion (99,03,05,07),MVP 2x (02,03),NBA Rookie godine (sezona 97/98),11x All-star (10 puta starter),1x najbolji skakac lige (02),11x prva petorka lige (97-08),11x najbolja defanzivna petorka lige (opet 97-08)
http://www.nba.com/playerfile/kobe_brya ... stats.html
http://www.nba.com/playerfile/tim_dunca ... stats.html
Neko pomenu atletizam,košarkaški IQ,veliku preciznost,hladnokrvnost,mentalitet pobjednika...u svim tim kategorijama dominira Duncan u odnosu na Kobe-a...pogledati statistike iznad....dakle Duncan ima precizniji šut (statistika ne laže,ona je zato i izmišljena da ljudi nebi lupali na pamet),daleko bolji skakac (nikad u karijeri ispod 10 skokova u prosjeku po sezonu),daleko bolji bloker (dobro za skokove i blokade je i razumljivo,tako da to i ne treba puno uzimati u obzir).
Statistika opet je naumoljiva kad kaže da je Duncan 11x u najboljoj defanzivnoj petorci lige,dok je Kobe "samo" 6x
Naravno,Kobe je bolji u koševima,asistencijama,kradjama i u procentu slobodnih bacanja,ali i to je ocekivano i razumljivo (izuzev možda poena).
E pa onda "strucnjaci" po cemu je Kobe onda bolji košarkaš od yebenog Tima Duncana koji nikad nije ponudio show-time u svojoj karijeri (niti ce ponuditi ikad) i koji još uvijek daje koševe od tablu
(kako mi je mrsko bilo tražiti sve ove podatke ovog ljigavca koji je godinama uništavao Sunse
)....doduše,koliko god Kobe bio glumac i ljigavac,ne može nikako biti gori od ove gnjide iz odvratnog san antonia
Samo konkretno i argumentima...bez šuplje.
Kobe:3x NBA šampion ('00,01,02),MVP 1x (08),11x All-star (11x starter),2x najbolji strijelac lige (06,07),6x prva petorka lige (02,03,04,06,07,08),6x najbolja defanzivna petorka lige ('00,03,04,06,07,08)
Duncan:4x NBA šampion (99,03,05,07),MVP 2x (02,03),NBA Rookie godine (sezona 97/98),11x All-star (10 puta starter),1x najbolji skakac lige (02),11x prva petorka lige (97-08),11x najbolja defanzivna petorka lige (opet 97-08)
http://www.nba.com/playerfile/kobe_brya ... stats.html
http://www.nba.com/playerfile/tim_dunca ... stats.html
Neko pomenu atletizam,košarkaški IQ,veliku preciznost,hladnokrvnost,mentalitet pobjednika...u svim tim kategorijama dominira Duncan u odnosu na Kobe-a...pogledati statistike iznad....dakle Duncan ima precizniji šut (statistika ne laže,ona je zato i izmišljena da ljudi nebi lupali na pamet),daleko bolji skakac (nikad u karijeri ispod 10 skokova u prosjeku po sezonu),daleko bolji bloker (dobro za skokove i blokade je i razumljivo,tako da to i ne treba puno uzimati u obzir).
Statistika opet je naumoljiva kad kaže da je Duncan 11x u najboljoj defanzivnoj petorci lige,dok je Kobe "samo" 6x
Naravno,Kobe je bolji u koševima,asistencijama,kradjama i u procentu slobodnih bacanja,ali i to je ocekivano i razumljivo (izuzev možda poena).
E pa onda "strucnjaci" po cemu je Kobe onda bolji košarkaš od yebenog Tima Duncana koji nikad nije ponudio show-time u svojoj karijeri (niti ce ponuditi ikad) i koji još uvijek daje koševe od tablu
Samo konkretno i argumentima...bez šuplje.
- rado_vidjen
- Posts: 1387
- Joined: 26/10/2008 22:27
#2922 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom
mislim da si fulio poentu. ja ne trazim najkorisnijeg igraca (MVP svih vremena), ili najboljeg zakucavaca, skokera
asistenta, nego, uprosteno govoreci:
najmocnijeg igraca ikad
a tu gospodin sut_od_tablu nema sta trazit
jest on dobar, koristan u oba smjera, sve to...ali on nema moc da rijesaje utakmice, zabije ko od sale
81 kos, 12 trica, ima kobeov aresenal poteza ( sto je i logicno obzirom na razlicite pozicje koje igraju) i td.
i sve to nea veze s njegovom bezlicnoscu i neatraktivnoscu, nego jednostavno brate
- Kobe je sami VRH ! nema dalje, ni bolje...
najmocnijeg igraca ikad
a tu gospodin sut_od_tablu nema sta trazit
jest on dobar, koristan u oba smjera, sve to...ali on nema moc da rijesaje utakmice, zabije ko od sale
i sve to nea veze s njegovom bezlicnoscu i neatraktivnoscu, nego jednostavno brate
- rado_vidjen
- Posts: 1387
- Joined: 26/10/2008 22:27
#2923 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom
kome i ja pricam
rekoh li vec da me statistika ne zanima (mislio sam na osvojene titule) i da se ne moze poredit neka "dominacija" 70ih i ovog milenijuma?! prema tome i robert horry je uz bok russellu, i daleko sisa kobea...
jedinu sam dilemu imao: sacko ili kobe. mora se priznat, da je u svoj vakat, big kaktus bio dominantna mrcina
jedinu sam dilemu imao: sacko ili kobe. mora se priznat, da je u svoj vakat, big kaktus bio dominantna mrcina
musafa ti?i ne piše se i ne kaže se riješaje nego rješava
- rado_vidjen
- Posts: 1387
- Joined: 26/10/2008 22:27
#2924 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom
kad sam rekao 70e, ustvari sam mislio na 30e.
u nedostatku argumenata, skreces temu svojim tupastim komentarima.
ja naporna lika, bogtemazo
u nedostatku argumenata, skreces temu svojim tupastim komentarima.
ja naporna lika, bogtemazo
-
LSD
- Posts: 29906
- Joined: 24/07/2007 08:26
#2925 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom
rado_vidjen wrote:mislim da si fulio poentu. ja ne trazim najkorisnijeg igraca (MVP svih vremena), ili najboljeg zakucavaca, skokeraasistenta, nego, uprosteno govoreci:
najmocnijeg igraca ikad
a tu gospodin sut_od_tablu nema sta trazit![]()
jest on dobar, koristan u oba smjera, sve to...ali on nema moc da rijesaje utakmice, zabije ko od sale81 kos, 12 trica, ima kobeov aresenal poteza ( sto je i logicno obzirom na razlicite pozicje koje igraju) i td.
i sve to nea veze s njegovom bezlicnoscu i neatraktivnoscu, nego jednostavno brate- Kobe je sami VRH ! nema dalje, ni bolje...
I fakat je bezlican ko kamion pijeska....atraktivnost
Sve to na stranu,ali kako ga nije stid onog šuta od tablu
Još jedna cinjenica: kad god su Spursi igrali u finalima gledanost (tacnije interesovanje za te utakmice) su bile minimalne,ustvari najmanje moguce...ne racunam gledaoce u dvoranama,vec sponzore,reklame,menagment,opcenito interesovanje za jednu finalnu seriju NBA...i to najviše zahvaljujuci misteru sut od tablu...totalna anti-zvijezda.
Cak su i Utah jezzeri sa hornacekom,stocktonom,maloneom,ostertagom i ostalim mormonima bili daleko atraktivnija ekipa.
Zato molite Boga da Spursi što prije ispadnu u play offu...pa ko ce gledati ono peglanje od njihove igre.
