NBA - National Basketball Association

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#2901 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by Neelix »

jah...po cemu...po titulama je russel tito...po statistici je wilt tito....kakav mj kakvi bakraci, solidan kosarkas, los kockar i propali GM :D
MELBOURNE_SARAJEVO
Posts: 364
Joined: 15/06/2008 23:07

#2902 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by MELBOURNE_SARAJEVO »

rado_vidjen wrote:volili ga ili ne, kobe je daleko najbolji igrac danasnjice. a po mom objektivnom sudu i svih vremena.


fala & prijatno :kravata:
Dobra ti ta vutra haveru daj i nama malo :D :D eki najbolji svih vremena .... :D :D Da nije danas 1 april ...Pa svi oni drkaju i svrsavaju na MJ koji je najveci svih vremena uz Medzika i Karim Abdul Jabbar i Will Chamberlain i Julius Erving...Cuj kobe najbolji svih vremena :D :D Izvini haveru ali sam se morao nasmijati fakat...
User avatar
Layne
Posts: 5728
Joined: 24/04/2008 14:12

#2903 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by Layne »

Neelix wrote:jah...po cemu...po titulama je russel tito...po statistici je wilt tito....kakav mj kakvi bakraci, solidan kosarkas, los kockar i propali GM :D
Nešto k'o Ikonić :oops: :mrgreen:
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#2904 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by burek_in_space »

Neelix wrote:jah...po cemu...po titulama je russel tito...po statistici je wilt tito....kakav mj kakvi bakraci, solidan kosarkas, los kockar i propali GM :D
Sve to stoji ,ali chovjek koji je najvishe doprinio popularizaciji NBA je upravo on.Chovjek zbog kojeg se ustajalo 90-ih godina u neka doba da bi se ili vidjelo kako resheta protivnichke kosheve ili zato shto su ga toliko mrzili pa jedva chekali da promashi neki od kljuchnih shuteva,shto se zaista rijetko deshavalo! :D Ali hajd' da ovo ne bi prepraslo u prepucavanje,MJ je za mene Tito i ogromnu vecinu :skoljka: ,a vi izaberite koga hocete! :oops:
Uostalom,Snezhana Divac je nedavno izjavila kada ga je prvi put vidjela da je pomislila:Ahhh,kakav frajer! Prema tome i to neshto treba da vam kazhe! :lol: :lol: (na zadnju rechenicu ne obracati pazhnju,napisana pod uticajem nekih opojnih sredstava :oops: )
User avatar
Layne
Posts: 5728
Joined: 24/04/2008 14:12

#2905 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by Layne »

burek_in_space wrote:Sve to stoji ,ali chovjek koji je najvishe doprinio popularizaciji NBA je upravo on.Chovjek zbog kojeg se ustajalo 90-ih godina u neka doba da bi se ili vidjelo kako resheta protivnichke kosheve ili zato shto su ga toliko mrzili pa jedva chekali da promashi neki od kljuchnih shuteva,shto se zaista rijetko deshavalo! :D Ali hajd' da ovo ne bi prepraslo u prepucavanje,MJ je za mene Tito i ogromnu vecinu :skoljka: ,a vi izaberite koga hocete! :oops:
Uostalom,Snezhana Divac je nedavno izjavila kada ga je prvi put vidjela da je pomislila:Ahhh,kakav frajer! Prema tome i to neshto treba da vam kazhe! :lol: :lol: (na zadnju rechenicu ne obracati pazhnju,napisana pod uticajem nekih opojnih sredstava :oops: )
Aaaaa, puši se vutra, a? :mrgreen:
Ja mislim da je popularizaciji NBA najviše dopriNJeo showtime LA LAkersa sa Magic-om, a ti kako hoćeš :D
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#2906 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by burek_in_space »

Layne wrote: Aaaaa, puši se vutra, a? :mrgreen:
Ja mislim da je popularizaciji NBA najviše dopriNJeo showtime LA LAkersa sa Magic-om, a ti kako hoćeš :D
Kakva vutra?! :zoka:
To je za slabice! :oops: :skoljka:

Lakersi i jesu dopriNJeli popularizaciji,pa josh kad se sjetim odlaska Divca (ako kroz maglu da se razumijemo :D )..ali dzaba sve,Bullsi 90-ih su donijeli NBA-u ono neshto shto im je falilo.I da se razumijemo,nisam navijach Bullsa ni tada bio niti sam sada,ali MJ je MJ! Tachka! :run: :mrgreen:
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#2908 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by burek_in_space »

Ma bjezh' ba Layne :D ...ne mozhesh porediti dva igracha od kojih je jedan na zalasku karijere bio i odradjivao utakmice tek reda radi,a drugi je mladi lav zheljan dokazivanja pred doktorom kosharke! :oops:
User avatar
Layne
Posts: 5728
Joined: 24/04/2008 14:12

#2909 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by Layne »


:P :mrgreen:
EDIT: iz zajebancije :oops:
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#2910 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by Neelix »

jao pa nikad zavrsit :D
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#2911 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by burek_in_space »

Jel to samo zato shto je MJ crnac?! :shock: :mrgreen:
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#2912 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by Neelix »

burek_in_space wrote:Jel to samo zato shto je MJ crnac?! :shock: :mrgreen:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: e fala ti sto me nasmija :lol:
User avatar
Layne
Posts: 5728
Joined: 24/04/2008 14:12

#2913 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by Layne »

Neelix wrote:
burek_in_space wrote:Jel to samo zato shto je MJ crnac?! :shock: :mrgreen:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: e fala ti sto me nasmija :lol:
Ma ja sam se nasmoj'o kad su rekli da KB8 (sad već 24 :D ) nije najbolji :mrgreen:
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#2914 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by burek_in_space »

Layne wrote:
Neelix wrote:
burek_in_space wrote:Jel to samo zato shto je MJ crnac?! :shock: :mrgreen:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: e fala ti sto me nasmija :lol:
Ma ja sam se nasmoj'o kad su rekli da KB8 (sad već 24 :D ) nije najbolji :mrgreen:
Layne,ochi moje lijepe..Kobe jeste po meni najbolji igrach danashnjice,ali svih vremena-nije! :oops:

@Neelix,chuj fala...dodjes mi pivu nekad! :mrgreen:
User avatar
Layne
Posts: 5728
Joined: 24/04/2008 14:12

#2915 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by Layne »

De ba bureche, samo se grebeš za pive, dokle više :mrgreen:

A još kad ga počeše poredit sa LBG-em....... :roll: :mrgreen:
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#2916 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by burek_in_space »

Layne wrote:De ba bureche, samo se grebeš za pive, dokle više :mrgreen:

A još kad ga počeše poredit sa LBG-em....... :roll: :mrgreen:
Jes' vala,dokle vishe da chekam na one obecane pive Layne?! :oops: :mrgreen:

El Bi Đi,to si mozhda hOtio rec'?! :roll:
User avatar
Layne
Posts: 5728
Joined: 24/04/2008 14:12

#2917 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by Layne »

burek_in_space wrote:Jes' vala,dokle vishe da chekam na one obecane pive Layne?! :oops: :mrgreen:

El Bi Đi,to si mozhda hOtio rec'?! :roll:
De ba, ne začatavaj temu više :mrgreen:
Znaš da više ne pijem :oops: Javi se na pp :oops: :mrgreen: pa ću ti dati objašnjenja zašto nema pive :mrgreen:

Znam ja šta sam htio reći, valjda Mirza zna kako se pravilno izgovara :mrgreen:
User avatar
rado_vidjen
Posts: 1387
Joined: 26/10/2008 22:27

#2918 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by rado_vidjen »

dakle, da zakljucimo sjednicu. :)

dvotrecinskom vecinom, usvojeno je, da je gospodin kobe bryant najbolji kosarkas svih vremena!

milo mi je :D

neki kazu da je oscar robertson imo nekoliko sezona triple-double prosjek...ali jebo statistiku. po njoj je russell najveci.

mislim da je Kobe (uz Jordana, da zadovoljimo pojedince :D ) najbolji, najtalentovaniji igrac u historiji te igre. iz prostog razloga - jer je kompletan! moze zavrsit akciju na 100 nacina, spoj atletskih mogucnosti, kosarkaskog iq-a i velike preciznosti; ima instinkte hladnokrvnog ubice, i rodjenog pobjednika.

izmedju sadasnjih i nekadasnjih (60e, 70e, 80e) kosarkasa i fudbalera, uvijek biram sadasnje.

pa jeste ikad vidjeli igru bobby charltona? ma ono je komicno, ko charlie chaplin na X-u :-D ...i on kao neka velicina...

dakle, covjek, kao i igra, evuluira i postaje sve bolji i savrseniji. qrac bi wilt preko sakovica zabio 100 koseva (ma ne bi ni 30 :D )


konacni zakljucak: nemos poredit danasnji kompjuter i commodore 64

over & out :oops:
LSD
Posts: 29906
Joined: 24/07/2007 08:26

#2919 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by LSD »

Po cemu je Kobe veci,bolji ili korisniji igrac od recimo Duncana (meni inace veoma mrskog igraca)...mogao sam nabrojati još dosta igraca što aktivnih što bivših,ali eto ova odvratna mamuza mi prva pala na pamet.
Eto jedno pitanje,pa malo razmislite prije nego što odgovorite :-) ...ocekujem konkretne odgovore,a ne neke bajke i orgazme u vezi Kobe-ove igre.
User avatar
rIder
Posts: 1002
Joined: 09/03/2004 00:00

#2920 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by rIder »

LSD wrote:Po cemu je Kobe veci,bolji ili korisniji igrac od recimo Duncana
Po tome sto drugi ne igra za lakerse, zamijeni im timove i duncan automatski postaje najkorisniji igrač svih vremena, a kobe malo bolji od parkera :oops: :D
Istu stvar primjeni i u duelu MJ vs KB :D
LSD
Posts: 29906
Joined: 24/07/2007 08:26

#2921 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by LSD »

Mada ne volim ove KO JE NAJ ili VS. teme kad sam vec pomenuo Duncana onda ovako:

Kobe:3x NBA šampion ('00,01,02),MVP 1x (08),11x All-star (11x starter),2x najbolji strijelac lige (06,07),6x prva petorka lige (02,03,04,06,07,08),6x najbolja defanzivna petorka lige ('00,03,04,06,07,08)

Duncan:4x NBA šampion (99,03,05,07),MVP 2x (02,03),NBA Rookie godine (sezona 97/98),11x All-star (10 puta starter),1x najbolji skakac lige (02),11x prva petorka lige (97-08),11x najbolja defanzivna petorka lige (opet 97-08)

http://www.nba.com/playerfile/kobe_brya ... stats.html
http://www.nba.com/playerfile/tim_dunca ... stats.html

Neko pomenu atletizam,košarkaški IQ,veliku preciznost,hladnokrvnost,mentalitet pobjednika...u svim tim kategorijama dominira Duncan u odnosu na Kobe-a...pogledati statistike iznad....dakle Duncan ima precizniji šut (statistika ne laže,ona je zato i izmišljena da ljudi nebi lupali na pamet),daleko bolji skakac (nikad u karijeri ispod 10 skokova u prosjeku po sezonu),daleko bolji bloker (dobro za skokove i blokade je i razumljivo,tako da to i ne treba puno uzimati u obzir).
Statistika opet je naumoljiva kad kaže da je Duncan 11x u najboljoj defanzivnoj petorci lige,dok je Kobe "samo" 6x :-)
Naravno,Kobe je bolji u koševima,asistencijama,kradjama i u procentu slobodnih bacanja,ali i to je ocekivano i razumljivo (izuzev možda poena).
E pa onda "strucnjaci" po cemu je Kobe onda bolji košarkaš od yebenog Tima Duncana koji nikad nije ponudio show-time u svojoj karijeri (niti ce ponuditi ikad) i koji još uvijek daje koševe od tablu :x (kako mi je mrsko bilo tražiti sve ove podatke ovog ljigavca koji je godinama uništavao Sunse :x )....doduše,koliko god Kobe bio glumac i ljigavac,ne može nikako biti gori od ove gnjide iz odvratnog san antonia :x
Samo konkretno i argumentima...bez šuplje.
User avatar
rado_vidjen
Posts: 1387
Joined: 26/10/2008 22:27

#2922 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by rado_vidjen »

mislim da si fulio poentu. ja ne trazim najkorisnijeg igraca (MVP svih vremena), ili najboljeg zakucavaca, skokera :D asistenta, nego, uprosteno govoreci:

najmocnijeg igraca ikad

a tu gospodin sut_od_tablu nema sta trazit :roll:

jest on dobar, koristan u oba smjera, sve to...ali on nema moc da rijesaje utakmice, zabije ko od sale :oops: 81 kos, 12 trica, ima kobeov aresenal poteza ( sto je i logicno obzirom na razlicite pozicje koje igraju) i td.

i sve to nea veze s njegovom bezlicnoscu i neatraktivnoscu, nego jednostavno brate :D - Kobe je sami VRH ! nema dalje, ni bolje...
User avatar
rado_vidjen
Posts: 1387
Joined: 26/10/2008 22:27

#2923 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by rado_vidjen »

kome i ja pricam :roll: rekoh li vec da me statistika ne zanima (mislio sam na osvojene titule) i da se ne moze poredit neka "dominacija" 70ih i ovog milenijuma?! prema tome i robert horry je uz bok russellu, i daleko sisa kobea...

jedinu sam dilemu imao: sacko ili kobe. mora se priznat, da je u svoj vakat, big kaktus bio dominantna mrcina :D
i ne piše se i ne kaže se riješaje nego rješava
musafa ti?
User avatar
rado_vidjen
Posts: 1387
Joined: 26/10/2008 22:27

#2924 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by rado_vidjen »

kad sam rekao 70e, ustvari sam mislio na 30e.

u nedostatku argumenata, skreces temu svojim tupastim komentarima.

ja naporna lika, bogtemazo :D
LSD
Posts: 29906
Joined: 24/07/2007 08:26

#2925 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by LSD »

rado_vidjen wrote:mislim da si fulio poentu. ja ne trazim najkorisnijeg igraca (MVP svih vremena), ili najboljeg zakucavaca, skokera :D asistenta, nego, uprosteno govoreci:

najmocnijeg igraca ikad

a tu gospodin sut_od_tablu nema sta trazit :roll:

jest on dobar, koristan u oba smjera, sve to...ali on nema moc da rijesaje utakmice, zabije ko od sale :oops: 81 kos, 12 trica, ima kobeov aresenal poteza ( sto je i logicno obzirom na razlicite pozicje koje igraju) i td.

i sve to nea veze s njegovom bezlicnoscu i neatraktivnoscu, nego jednostavno brate :D - Kobe je sami VRH ! nema dalje, ni bolje...
:lol: :lol: gospodin sut od tablu :lol: :thumbup: :thumbup:
I fakat je bezlican ko kamion pijeska....atraktivnost :? atraktivniji je Ovcina od Duncana :lol:
Sve to na stranu,ali kako ga nije stid onog šuta od tablu :oops: :oops:
Još jedna cinjenica: kad god su Spursi igrali u finalima gledanost (tacnije interesovanje za te utakmice) su bile minimalne,ustvari najmanje moguce...ne racunam gledaoce u dvoranama,vec sponzore,reklame,menagment,opcenito interesovanje za jednu finalnu seriju NBA...i to najviše zahvaljujuci misteru sut od tablu...totalna anti-zvijezda.
Cak su i Utah jezzeri sa hornacekom,stocktonom,maloneom,ostertagom i ostalim mormonima bili daleko atraktivnija ekipa.
Zato molite Boga da Spursi što prije ispadnu u play offu...pa ko ce gledati ono peglanje od njihove igre.
Post Reply