SMINKA oliti MAKE-UP

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#2901 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Partizzanka »

? :?:
User avatar
ALexis
Posts: 1226
Joined: 11/08/2009 07:59
Location: Moj dom je dole u predgradju od centra prema zapadu,gdje sunce sja samo kad zalazi.

#2902 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by ALexis »

cupas dlakice koje se ne vide...
popusti ih bona malo, i ja sam tako radila... jedan dan ako ne pocupam obrve samo mislim o njima. pa jos pocupam i sto trebam i sto ne trebam.
onda mi je nekako ponestalo vremena da to svaki dan radim, i nakon par sedmica i one su pocele slabije rasti.
sad mogu da budem rahat 4-5 dana :-) nekad i 7
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#2903 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Partizzanka »

geghhehee
pa vecinom cupam ovako ako ih ja vidim ... znaci vide ih svi! vidis kakve su mi obrve tamne ... a lice mi je bijelo ko zid ... kontrast nevidjeni
i MRZIM na zensku vidjeti obrve koje su onako zacupano pocele da rastu a ona nasminkana a nije obrve pocupala HELOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!

a to kad cupam trakicama cupam ove neke sa strane koje se fakticki ne vide ... ali se vide pod nekim uglom (one su malo duze a tanke ... i njima se ne smaram bas stalno nego onako mjesecno recimo da ih pocupam ... i ove izmedju tj u korijenu nosa (njih vise necu toliko) jer mi tu bude nekako tamnije to podrucje i odmah izgledam ozbiljnije
:)

a realno receno ne cupam bas svaki dan ... ne rastu toliko brzo ... i ja tako jednom sedmicno recimo

i ono sto je kod mene zahvalno ... ja nikada nisam ni trebala kozmeticara da mi ih cupa ... ja sam samo slijedila prirodni oblik i pocupala visak :)
haleluja da i mene >Bog pogleda u necemu :)
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#2904 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nadinka »

Rezervirane 3 podloge :) sutra cu preuzeti zene, pa u ponedeljak sam vam u Sarajevu, cujemo se da preuzmete :D
User avatar
Zelena Carapa
Posts: 1358
Joined: 07/02/2007 12:09
Location: behind the enemy lines

#2905 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Zelena Carapa »

Partizzanka wrote:
i ono sto je kod mene zahvalno ... ja nikada nisam ni trebala kozmeticara da mi ih cupa ... ja sam samo slijedila prirodni oblik i pocupala visak :)
Ja sam ih par puta skratila previse, otada se prepustam kozemticarki :wink:
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#2906 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Partizzanka »

nadinka zeno nasih zivota :)
User avatar
ALexis
Posts: 1226
Joined: 11/08/2009 07:59
Location: Moj dom je dole u predgradju od centra prema zapadu,gdje sunce sja samo kad zalazi.

#2907 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by ALexis »

a i mene su znale zabrinjavati one dlakice koje se vide samo pod odredjenim uglom i idelanim svjetlom...uhh
imala sam osjecaj da se one istaknu cim me sunce obasja :lol:

joj, ja sam se jednom tako ruzno pocupala, pocetak obrve ostao debel a kraj tanak kao konac...uh

ako se odmaknes od mene na 2 metra, vidis samo onaj pocetak do sredine, ostatka nigdje :lol:

jedva sam ih uzgojila ponovo.

i ja sam u potrazi za idealnom pincetom.
jednom sam kupila jednu, platila oko 5KM, uzas. kad je stisnem palcem i kaziprstom ona se pocne izvijati toliko da se rastavi na onom dijelu sto cupa dlacice. :twisted:
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#2908 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Partizzanka »

ako ti nije mrsko otici do lindexa ---- ja s enisam pokajala a nije me skupo kostala

ako hoces posaljem ti ja :)
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#2909 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nadinka »

Semlaca, Partizzanka, pa mi smo ovdje vezane crvscom vezom nego je krv :D
User avatar
ALexis
Posts: 1226
Joined: 11/08/2009 07:59
Location: Moj dom je dole u predgradju od centra prema zapadu,gdje sunce sja samo kad zalazi.

#2910 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by ALexis »

Partizzanka wrote:ako ti nije mrsko otici do lindexa ---- ja s enisam pokajala a nije me skupo kostala

ako hoces posaljem ti ja :)
odem ovih dana :D
ako ne nadjem, javim ti se

hvala

:kiss:
User avatar
Sheikha
Posts: 521
Joined: 16/10/2007 20:50
Location: Middle East
Contact:

#2911 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Sheikha »

ja-maja wrote:Meni danas stigle ove
http://www.makeupgeek.com/store/eyeshad ... -blue.html
i ove
http://www.makeupgeek.com/store/eyeshad ... all-1.html

super su, jos samo da naucim sve lijepo kombinirati :-D
meni su ove prve super, a kontam sad naruciti i ove :D

Image

kako si zadovoljna sa ovim drugima?

joj sta mi radite :lol:
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#2912 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Partizzanka »

Image

evo te GROZNE skupe ... uzas zivi!

a ja sam u sa kupila sebi jednu za 2-3km u cm-u isto mi je dooobra bilaa samo tako
ali mi se razvalila partizan nesto cackao njome oko kompjutera i sad ne valja :(
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#2913 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Partizzanka »

eh evo ti alexis ista maltene to ko moja
krajevi su isti .... izgled ionako nije vazan :)
User avatar
ALexis
Posts: 1226
Joined: 11/08/2009 07:59
Location: Moj dom je dole u predgradju od centra prema zapadu,gdje sunce sja samo kad zalazi.

#2914 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by ALexis »

:sax:

:faraon1:
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#2915 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by bez_ideje »

Moja pinceta je starija od mene :oops: :oops:
Ima joj ravno 28 godina :oops:
Nasla je u nekom koferu kad smo krecili ,oprobala......Najbolja do sad :mrgreen: :mrgreen:
Ne smijte se :twisted:
User avatar
Zelena Carapa
Posts: 1358
Joined: 07/02/2007 12:09
Location: behind the enemy lines

#2916 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Zelena Carapa »

ovakva je moja....
Image

bez nje nikud ne idem....a skupa mi da kupim rezervnu.

Jednom sam se panicno vratila po nju, kad smo isli na vikend. Rekoh mu, ostade mi kljuc na polici. Gdje ces reci - vozi nazad - ostade mi pinceta. :lol: Kako cu bez nje 2.5 dana :D :lol:
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#2917 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nadinka »

bez_ideje, ja nisma smjela ni napisati, moja je naslijedjena od mame, ona ju kupila prije sto godina, ja u medjuvremenu kupovala i probavala druge, ali ta njena najbolja, ja je koristim vec godinama
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#2918 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Partizzanka »

ja sam imala jednu koju sam krala od mame ... ona je dobila od svog tate za poklon --- ali njoj nikada nije trebala onako kao meni
i jednom mi pukne (bila je prestara!) i nikada niti ja sebi oprostiti necu niti ce mi mama ja mislim oprostiti tu puncetu
bila je savrsena!
User avatar
ja-maja
Posts: 84
Joined: 22/04/2010 20:44

#2919 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by ja-maja »

Sheikha wrote:
ja-maja wrote:Meni danas stigle ove
http://www.makeupgeek.com/store/eyeshad ... -blue.html
i ove
http://www.makeupgeek.com/store/eyeshad ... all-1.html

super su, jos samo da naucim sve lijepo kombinirati :-D
meni su ove prve super, a kontam sad naruciti i ove :D

Image

kako si zadovoljna sa ovim drugima?

joj sta mi radite :lol:
Super su obje palete. Prvu sam kao sto vec napisah narucila samo zato sto je za plave oci, a drugu jer su mi se bas svidjele, nisam mogla odoljeti. Sad mi treba vremena da ispobam, ali ove sto sam do sada probala su super :thumbup:
Sinoc sam se mackala ali za vikend cu se posvetiti vjezbanju i kombinaciji boja.
User avatar
because_of_you
Posts: 2275
Joined: 24/11/2009 21:58

#2920 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by because_of_you »

Mariella wrote:Ja sam poprilicno svijetla, i jedino da ne ide na roze :) Kad odem do CM-a pogledat cu ova 2 preporucena. Hvala vam :)

Pogledaj od Rimmela u sticku, ja ga koristim godinama (svijetlija od mene nisi sigurno,tako da bi ti odgovarao :D ), košta oko 5km. I što je najluđe, od njega me prođe svaka bubuljica koja eventualno zaluta :-) Ne razumijem na koju politiku ali ode u brzom roku :thumbup:

I imaš od Alverde, isto oko 5 km, pravo svijetla nijansa :thumbup:
Mariella
Posts: 3124
Joined: 29/01/2008 20:41

#2921 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Mariella »

Moram sad sve preporuke zapisati, isprobati, izvagati pro i contra, i konacno se odluciti :lol: Tezak me posao ceka :D
User avatar
because_of_you
Posts: 2275
Joined: 24/11/2009 21:58

#2922 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by because_of_you »

:lol: :lol: :lol:

Ja neki dan htjela da kupim ruž, stotinu ih probala (one crvenkaste što sam dobila preporuke), na kraju završila na sjajilu, opet :D :lol:
Mariella
Posts: 3124
Joined: 29/01/2008 20:41

#2923 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Mariella »

Neko nedavno napisa da je snizenje na catrice karmine, pa cu i njih pogledati. Imam vec jedan, i super je stvarno, i kad su mi usne ispucale, karmin ih omeksa, i ne vidi se :) Ali mozda se i kontrolisem, moram paziti budzet :D
User avatar
swirl
Posts: 1534
Joined: 15/01/2009 13:48
Location: Sarajevo

#2924 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by swirl »

A kako inace lijecite suhe i ispucale usne?
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#2925 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by ladyblue18 »

swirl wrote:A kako inace lijecite suhe i ispucale usne?
Ja imam onu malu rozu kremicu iz oriflame-, balzam, mazem dan-dva i sve super, inace je super i za zanoktice, ranice, i ostalo. :D

Inace, hocu da kazem, zene drage nije vam pametno cupati tako cesto obrve, radila sam i ja to jedno vrijeme pa mi rece jednom jedna starija gospodja da se okanim te lose navike pa mi onda pokazala svoje obrve koje crta po stare dane, jer kako se stari ne rastu ni obrve tako cesto.
Nakon nje sam srela jos bar 10-15 zena nekih mladjih nekih starijih koje ili jedva imaju ili nemaju obrve.
A vjerujem da ce vam i svaka kozmeticarka ponoviti slicno.
Zato ja mislim da je fakat jednom sedmicno dovoljno to odraditi.
Pamet u glavu. :D
Post Reply