Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
- Radio Sarajevo
- Posts: 2404
- Joined: 19/06/2014 12:48
#2901 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Slušam neki dan Jasnu Bajraktarević kod Amira Zukića na Pressingu.
I kaže ona, svako može sebe pronaći i biti sretan uz određenu prekvalifikaciju, i ne mora se ići put Njemačke. I fakat, kad čujem "nemam posao u struci", naježim se. A ovamo završio komparativnu književnost i rumunski jezik. Sad na to samo odgovaram sa "jebala te struka".
I kaže ona, svako može sebe pronaći i biti sretan uz određenu prekvalifikaciju, i ne mora se ići put Njemačke. I fakat, kad čujem "nemam posao u struci", naježim se. A ovamo završio komparativnu književnost i rumunski jezik. Sad na to samo odgovaram sa "jebala te struka".
- Radio Sarajevo
- Posts: 2404
- Joined: 19/06/2014 12:48
#2902 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Tako je Havana. I ja ih zaobilazim u širokom luku, a ako se nađemo nekad u istom društvu, bude mi baš drago održati im bukvicu.HAVANA wrote:To je odlika nesposobnog i iskompleksiranog supka koji bi da je nesto sto nije.Bjezi citav zivot,od problema,posla,od sebe samog...a nikad pobjec.Mrzim te ljude.Kritika je jedno i pozeljna je,a pljuvanje nesto sasvim drugo.muha_sa wrote:mene jedno zanima
da li gastarbajteri iliti useljenici iz drugih država pljuju po svojoj državi iz koje su otišli kao što mi pljujemo po BiH
- muha_sa
- Posts: 140459
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#2903 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
idite ljudi--sretno vam bilo i dabogda uspjeli i stvorili bogatstvo što ovdje ne biste za 7 života. idite i bježite odavde i razrahatite se i uživajte u rahatluku
dignute glave furajte kroz život i nemojte pljuvat u lonac iz kojeg ste do juce klopali
ako mislite da ce vas neki Švedo jal Njemac il šta ti ja znam koji zapadnjak više cjenit ako pljujete po svojoj zemlji grdno se varate 
dignute glave furajte kroz život i nemojte pljuvat u lonac iz kojeg ste do juce klopali
-
komsinica_s_drugog
- Posts: 890
- Joined: 23/12/2018 19:16
#2904 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
'naci pravo u Saraj'vo.Ali ko zove on casti.Tesko je eur zaraditmuha_sa wrote:cekam te u 10 da pojedemo cevape na carsijikomsinica_s_drugog wrote:Iscitah par stranica, pa sjedim i kontam, jbt, sto ja dodjoh u ovu Njemacku, jos da perem guzice(fuj), daleko od moje djece, mucim se s jezikom.Evo ljudi fino kazu u Bosni je super, bolje nego ovdje.To ja hocu hljeba preko pogace.Ode komsinica pakovat kofer, javi se umrak
iz Bosanskog Broda.
![]()
Sretna Nova godina
- muha_sa
- Posts: 140459
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#2905 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
pošto sam ja stara garda nisam se modernizovokomsinica_s_drugog wrote:'naci pravo u Saraj'vo.Ali ko zove on casti.Tesko je eur zaraditmuha_sa wrote:cekam te u 10 da pojedemo cevape na carsijikomsinica_s_drugog wrote:Iscitah par stranica, pa sjedim i kontam, jbt, sto ja dodjoh u ovu Njemacku, jos da perem guzice(fuj), daleko od moje djece, mucim se s jezikom.Evo ljudi fino kazu u Bosni je super, bolje nego ovdje.To ja hocu hljeba preko pogace.Ode komsinica pakovat kofer, javi se umrak
iz Bosanskog Broda.
![]()
![]()
Sretna Nova godina
-
komsinica_s_drugog
- Posts: 890
- Joined: 23/12/2018 19:16
#2906 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
muha_sa wrote:[
pošto sam ja stara garda nisam se modernizovou moj vakat žensko se nikad za novcanik nije smjelo uhvatit, kavaljerstvo par ekselans
- kamberovica polje
- Posts: 4105
- Joined: 28/01/2012 11:38
#2907 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ova izjava stoji sve dok ti za vrat ne sjedne neki lokalni kabadahija kojeg sistem ne želi obuzdati ili dok ti neko drag ne umre na operacijskom stolu kod nekog babinog sina. Individua može prerasti sistem, ali i dalje pliva u blatu i govnima tog sistema, o tome većina i piše.Radio Sarajevo wrote:To nema nikakve veze s mojim postom, ali evo reći ću ti. Ja sam u zadnjih 16 godina živio u nekoliko država, i razlozi su uvijek bili poslovne prirode ili studij. Volim vidjeti svijet, ali to ne znači da se neću vratiti i da nisam spoznao da mi ipak nismo rupa kakva mislimo da jesmo.ibizza wrote:A koji je razlog tvog odlaska iz ove ljepote?Radio Sarajevo wrote:Dakle, koliko sam shvatio, ljudi kojima Bosna ne valja žele sljedeće...
1. Besplatno visoko obrazovanje
2. Iste uslove za dobre i loše učenike pri upisu na fakultet
3. Fenomenalne učionice, kompjutere i sve što je potrebno za studij
4. Posao u struci nakon završenog fakulteta, s platom kao tri prosječne
5. Besplatno zdravstvo
6. Nečekanje u redu kod doktora
7. Najbolju opremu i stručnjake
Dragi moji, ovo nema nigdje. Ali nigdje
Živio sam u Budimpešti, Beogradu, Zagrebu, Ljubljani, Vilnjusu i evo sad u Amsterdamu, i svugdje sam našao dobre i loše strane, te sam shvatio da je do mene, a ne do grada, države, uređenja, i ostalih stvari koje sam ne mogu promijeniti. Pored toga sam proputovao skoro sve kontinente, i posebno sam se uvjerio da smo mi izmislili svijet za većinu zemalja u kojima sam bio. Ako ti sebi napraviš da ti bude dobro, nije uopšte bitno gdje si.
Kad sam 2006. bio u Budimpešti, beskućnike sam bukvalno preskakao po metro stanicama, a ni danas nije bolje, preko 10.000 ljudi tamo živi tako. I onda mi kažu "svugdje je bolje nego kod nas", a to uglavnom govore ljudi koji nikad nigdje nisu bili.
Svi moji prijatelji i poznanici koji se žale na Bosnu su isključivi krivci za situaciju u kojoj se nalaze. Većina ih je tražila posao, a Boga mole da ga ne nađu. Većina je davala cvaju policajcu kad ih zaustavi bez pojasa. Većina je radila sve ono što u Njemačkoj ne bi smjeli. I onda kažu Bosna ne valja...
- Radio Sarajevo
- Posts: 2404
- Joined: 19/06/2014 12:48
#2908 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
To ti se može desiti svugdje, ali to shvatiš tek kad odeš.kamberovica polje wrote: Ova izjava stoji sve dok ti za vrat ne sjedne neki lokalni kabadahija kojeg sistem ne želi obuzdati ili dok ti neko drag ne umre na operacijskom stolu kod nekog babinog sina. Individua može prerasti sistem, ali i dalje pliva u blatu i govnima tog sistema, o tome većina i piše.
-
nepoznati988
- Posts: 481
- Joined: 20/11/2018 09:27
#2909 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Nije on otvorio taj ublehaski fakultet nego opet ova drzava koju nije briga za omladinu u njoj. Jer da je briga ovo smece bi prvo zatvorila jer ti kadrovi ne trebaju nikome.Radio Sarajevo wrote:Slušam neki dan Jasnu Bajraktarević kod Amira Zukića na Pressingu.
I kaže ona, svako može sebe pronaći i biti sretan uz određenu prekvalifikaciju, i ne mora se ići put Njemačke. I fakat, kad čujem "nemam posao u struci", naježim se. A ovamo završio komparativnu književnost i rumunski jezik. Sad na to samo odgovaram sa "jebala te struka".
-
nepoznati988
- Posts: 481
- Joined: 20/11/2018 09:27
#2910 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Moze ali su drugdje sanse za to 1% a ovdje 60%. E pa druze jos neki su putovali po svijetu. Bio sam i ja i u americi, aziji, africi, evropi.... I to na malo duzi period....Radio Sarajevo wrote:To ti se može desiti svugdje, ali to shvatiš tek kad odeš.kamberovica polje wrote: Ova izjava stoji sve dok ti za vrat ne sjedne neki lokalni kabadahija kojeg sistem ne želi obuzdati ili dok ti neko drag ne umre na operacijskom stolu kod nekog babinog sina. Individua može prerasti sistem, ali i dalje pliva u blatu i govnima tog sistema, o tome većina i piše.
- mk ultra
- Posts: 24037
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#2911 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Pisao sam strqnicu prije sta rade roditelji cija djeca ne mogu upasti unutar OGRANICENE kvote u gimnaziji... koji se pritisak pravinepoznati988 wrote:Nije on otvorio taj ublehaski fakultet nego opet ova drzava koju nije briga za omladinu u njoj. Jer da je briga ovo smece bi prvo zatvorila jer ti kadrovi ne trebaju nikome.Radio Sarajevo wrote:Slušam neki dan Jasnu Bajraktarević kod Amira Zukića na Pressingu.
I kaže ona, svako može sebe pronaći i biti sretan uz određenu prekvalifikaciju, i ne mora se ići put Njemačke. I fakat, kad čujem "nemam posao u struci", naježim se. A ovamo završio komparativnu književnost i rumunski jezik. Sad na to samo odgovaram sa "jebala te struka".
Tako i na fakultete, svi moraju studirati
Da se nedaj boze ovo desilo u BiH a ne u jednoj od uređenijih i bogatijih država EU, kakvi bi komentari bili
null - Via Euronews: https://www.euronews.com/2019/01/02/sev ... cal-police
Posteno reci...
- stakasa
- Posts: 8959
- Joined: 14/11/2013 11:23
#2912 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Matijevic_Vlado wrote:Moli se dijaspora da smanji ribu.
- Radio Sarajevo
- Posts: 2404
- Joined: 19/06/2014 12:48
#2913 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Šanse da ti se to desi drugdje su iste, ili čak i veće.nepoznati988 wrote:Moze ali su drugdje sanse za to 1% a ovdje 60%. E pa druze jos neki su putovali po svijetu. Bio sam i ja i u americi, aziji, africi, evropi.... I to na malo duzi period....Radio Sarajevo wrote:To ti se može desiti svugdje, ali to shvatiš tek kad odeš.kamberovica polje wrote: Ova izjava stoji sve dok ti za vrat ne sjedne neki lokalni kabadahija kojeg sistem ne želi obuzdati ili dok ti neko drag ne umre na operacijskom stolu kod nekog babinog sina. Individua može prerasti sistem, ali i dalje pliva u blatu i govnima tog sistema, o tome većina i piše.
Recimo u Belgiji i Francuskoj možeš zaginuti od budale koja te pregazi na korzu, ili počne pucati po ljudima, dok ovdje to ipak nije slučaj. Ne znam gdje si bio po Africi, ali čak i najrazvijenije afričke zemlje su goli kurac u odnosu na Bosnu.
https://www.bbc.com/serbian/cyr/svet-46029852Da se nedaj boze ovo desilo u BiH a ne u jednoj od uređenijih i bogatijih država EU, kakvi bi komentari bili
null - Via Euronews: https://www.euronews.com/2019/01/02/sev ... cal-police
Ili ovo, da se desilo u Bosni, tri godine bi se o tome pričalo. Ali Njemačka je zemlja reda i zakona... Jest, al' u kurcu!Бивши медицински техничар који је оптужен за убиство преко 100 пацијената требало би да се појави на суђењу у Олденбургу - граду на северу Немачке.
Детективи тврде да је Нилс Хогел (41) давао смртоносне дозе лекова људима о којима је бринуо у две болнице на северу Немачке.
Његов мотив, тврде истражитељи, био је да импресионира колеге покушавајући да их оживи након напада.
Хогел већ служи доживотну казну због убиства људи о којима је бринуо.
Последње суђење одржаће се после добијања токсиколошких налаза са ексхумираних остатака осталих људи.
Сада се верује да је Хогел убио 36 пацијената у Олденбургу и 64 у оближњем Делменхортсу између 1999. и 2005. године.
Репортерка ББЦ-а Џени Хил из Берлина јавља да је случај осетљиво питање за званичнике из области здравља јер их породице жртава оптужују да су жмурили на Хогелова убиства.
Ако буде осуђен за све смрти, постаће најгори серијски убица у Немачкој после рата.
Инспектори кажу да постоји могућност да је убио и више људи али да су потенцијалне жртве кремиране.
„Надам се да ће бити осуђен по свим тачкама како би породице жртава могле да нађу мир", рекла је Петра Клај која води групу за подршку жртвама.
Очекује се да породице наводних жртава испуне судницу.
Хогел је први пут ухваћен 2005. године - када је без рецепта инјектовао лек пацијенту у Делменхорсту. Године 2008. је осуђен на седам година затвора због покушаја убиства.
Током 2014-15, на другом суђену осуђен је за два убиства и два покушаја убиства, када је добио максималну казну.
Рeкао је да му је „искрено жао" и да се нада да ће породице пронаћи мир. Рекао је и да је одлуке о томе да почини злочине донео „релативно спонтано".
Ипак, током суђења је психијатру признао да је убио и до 30 људи.sychiatrist that he had killed up to 30 people.
Инспектори су тада проширили истрагу, ексхумирали 130 бивших пацијената и тражили трагове лекова који би могли да изазову срчани напад.
Такође, пролазили су кроз записе болница у којима је радио.
Записи из болнице у Олденбуру показали су да се број смрти и покушаја оживљавања повећавао када је Хогел био у смени, јавили су немачки медији.
Last edited by Radio Sarajevo on 02/01/2019 10:20, edited 1 time in total.
-
nepoznati988
- Posts: 481
- Joined: 20/11/2018 09:27
#2914 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Mozda za gimnaziju ali na ovaj cirkus od komparativne sigurno nema navale. Evo, zadnja u nizu ubleha je onaj zdravstveni fakultet. Zamisli dr. Medicinska sestra. Prije toga nekakav fakultet za javnu upravu. Kome, sta, cega? Ali nisu studenti krivi nego opet ova drzava.mk ultra wrote:Pisao sam strqnicu prije sta rade roditelji cija djeca ne mogu upasti unutar OGRANICENE kvote u gimnaziji... koji se pritisak pravinepoznati988 wrote:Nije on otvorio taj ublehaski fakultet nego opet ova drzava koju nije briga za omladinu u njoj. Jer da je briga ovo smece bi prvo zatvorila jer ti kadrovi ne trebaju nikome.Radio Sarajevo wrote:Slušam neki dan Jasnu Bajraktarević kod Amira Zukića na Pressingu.
I kaže ona, svako može sebe pronaći i biti sretan uz određenu prekvalifikaciju, i ne mora se ići put Njemačke. I fakat, kad čujem "nemam posao u struci", naježim se. A ovamo završio komparativnu književnost i rumunski jezik. Sad na to samo odgovaram sa "jebala te struka".
Tako i na fakultete, svi moraju studirati
Da se nedaj boze ovo desilo u BiH a ne u jednoj od uređenijih i bogatijih država EU, kakvi bi komentari bili
null - Via Euronews: https://www.euronews.com/2019/01/02/sev ... cal-police
Posteno reci...
- Radio Sarajevo
- Posts: 2404
- Joined: 19/06/2014 12:48
#2915 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Kako nisu studenti krivi? Pa je li ih država mlati ako ne upišu sranje od fakulteta? To je svačiji slobodan izbor, a o privatnim fakultetima i da ne pričam. Kapitalizam braco, ako ima ljudi koji kupuju, ima i onih koji će prodavati.nepoznati988 wrote:
Mozda za gimnaziju ali na ovaj cirkus od komparativne sigurno nema navale. Evo, zadnja u nizu ubleha je onaj zdravstveni fakultet. Zamisli dr. Medicinska sestra. Prije toga nekakav fakultet za javnu upravu. Kome, sta, cega? Ali nisu studenti krivi nego opet ova drzava.
-
1GB
- Posts: 155
- Joined: 24/12/2018 10:03
#2916 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Sto ides u grcku ako ti je skupoHAVANA wrote:Kako za koga.I ovde i tamo.Dodji,probaj.Ostani.Il ces se valjat sa ovim po ulici, ili uspjeti.Ja ne bi ostao, da mi ovaj hotel sad na mene prepise.Ne znas dok ne probas.Super ljubazna curica na recepciji me uputi ka divnom trgu gdje mi super ljubazna curica uze 15 eura za 3 wafla i 8.5 eura za 3 kafe.U super uredjenih 25 m2 i prometom u tih sat sto sam bio ,brat bratu 500 eura...A to je najeftinije sto sam pojeo u ovih par dana.Fascinantno mi je gledati kako ljudi prave pricu i novac u trgovini,usluzi...Ne samo ovde,uvijek te stvari gledam.I primjenio sam vidjeno na 3 posla u bih.Funkcionise.Toliko kod nas ima stvari koje se mogu razviti,pokrenuti,unaprijediti,poboljsati...Nekretnine, turizam, ugostiteljstvo,uredjenje unutrasnje i vanjsko,odnos prema musteriji...uvijek ima nesto za vidjeti i nauciti...Ko gleda.I proba,radi,namuci se...Neko ubode,neko propadne.Nema veze.Haj opet.Sta ti znaci to sto kazes da smo rupa? Jel ti lakse il sta? Hajmo pravit rupu,svako komadic po komadic,kako zna i umije...Il brate idite,sto moje dijete da cita i slusa crnjake,citav zivot ih ucim da se moze kad se hoce,i kad nece,pokusavaj...Crkni al pokusaj nesto napraviti od zivota.Samo ne kukaj.I bjezi ako smatras da je bijeg rijesenje problema.Samo mi nemoj crnjaka i ubijat me u pojam.Sutra da odluce i jedna i druga da odu,ne bi mi bilo pravo.Al zalio bi lavor vode za njima.japin_mutapi wrote:kad skontas da je ta i takva propala i raspala grcka bolja od bih tek onda vidis koja smo rupaRadi sta god,pokusavaj...al radi.Meni ga lezat neces.
-
nepoznati988
- Posts: 481
- Joined: 20/11/2018 09:27
#2917 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
E pa drzava nije privatni sektor i ona uopce ne bi smjela tako funkcionisati.Radio Sarajevo wrote:Kako nisu studenti krivi? Pa je li ih država mlati ako ne upišu sranje od fakulteta? To je svačiji slobodan izbor, a o privatnim fakultetima i da ne pričam. Kapitalizam braco, ako ima ljudi koji kupuju, ima i onih koji će prodavati.nepoznati988 wrote:
Mozda za gimnaziju ali na ovaj cirkus od komparativne sigurno nema navale. Evo, zadnja u nizu ubleha je onaj zdravstveni fakultet. Zamisli dr. Medicinska sestra. Prije toga nekakav fakultet za javnu upravu. Kome, sta, cega? Ali nisu studenti krivi nego opet ova drzava.
-
1GB
- Posts: 155
- Joined: 24/12/2018 10:03
#2918 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Radio Sarajevo wrote:Živio sam u Budimpešti, Beogradu, Zagrebu, Ljubljani, Vilnjusu i evo sad u Amsterdamu, i svugdje sam našao dobre i loše strane
Radio Sarajevo wrote: Nikad, ali apsolutno nikad nisam čuo Švabu kako pljuje po svojoj zemlji.
- zforumas
- Posts: 8730
- Joined: 25/10/2016 20:35
#2919 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Pa de ima Svaba i u Amsterdamu.
-
1GB
- Posts: 155
- Joined: 24/12/2018 10:03
#2920 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ima pokoji u pravu sizforumas wrote:Pa de ima Svaba i u Amsterdamu.
Inace Radio Sarajevo je muljator Zviz.
- pirmin
- Posts: 11199
- Joined: 18/02/2006 23:50
- Location: Ciganluk
#2921 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Pa ne mozes ga ni cuti ako ne znas njemacki.
A malo ih je koji ne pljuju.
A malo ih je koji ne pljuju.
- triconja
- Posts: 16211
- Joined: 29/04/2012 07:04
#2922 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Nece ti imat od tih oraha fajde jer to raja masivno radiduminjo wrote:Pričam ja sa drugom da posadimo oraha. Malo vise. Da ulozimo i doci će vrijeme kad će se od tih oraha covjek "obogatiti".
Kaze valja to cekati, kad će to, hocel ili nece uspjeti.. Hiljadu nekih izgovora i prenemaganja. Jebiga druze, ne moras, nemoj. Ja ću ih ove godine zasadit pa nek Idu svi u vraziju mater
-
nepoznati988
- Posts: 481
- Joined: 20/11/2018 09:27
#2923 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Nebesa, pa sto mi to odmah ne rece. Hrkljus1GB wrote:Ima pokoji u pravu sizforumas wrote:Pa de ima Svaba i u Amsterdamu.
Inace Radio Sarajevo je muljator Zviz.
- Radio Sarajevo
- Posts: 2404
- Joined: 19/06/2014 12:48
#2924 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ovo je super. Pa Zviz je samo pljuvao po Balkanu, ne mogu da vjerujem da ste me povezali s njimnepoznati988 wrote:Nebesa, pa sto mi to odmah ne rece. Hrkljus1GB wrote:Ima pokoji u pravu sizforumas wrote:Pa de ima Svaba i u Amsterdamu.
Inace Radio Sarajevo je muljator Zviz.
-
1GB
- Posts: 155
- Joined: 24/12/2018 10:03
#2925 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Jarane ja u zivotu nisam Japanca cuo da je reko da je u njiha skolovanje besplatnopirmin wrote:Pa ne mozes ga ni cuti ako ne znas njemacki.![]()
A malo ih je koji ne pljuju.

