Sirija vol. 2

Locked
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#2901 Re: Sirija vol. 2

Post by Truba »

SAA samo ovaj sirijac iz dijaspore ih tako zove :D valjda
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#2902 Re: Sirija vol. 2

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Dokle su naši ovo jutro? :mrgreen:
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#2903 Re: Sirija vol. 2

Post by madner »

Samo ako ih gadjaju TOSovima, mogu i ovi njih TOWovima. :D
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#2904 Re: Sirija vol. 2

Post by Samprotivsviju »

Eo sta vele britanci, Putin dopremio prutu-zracni sistem zvani S400 u siriju

Tako je velikog dometa da moze rusiti avione i u turskoj...


Image
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#2905 Re: Sirija vol. 2

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Samprotivsviju wrote:Eo sta vele britanci, Putin dopremio prutu-zracni sistem zvani S400 u siriju

Tako je velikog dometa da moze rusiti avione i u turskoj...
Bila vijest već par stranica ranije, raspravljali nadugo i naširoko o tome. Ja nikada nisam dobio odgovore na sljedeća pitanja.
Kako će S400 pomoći u borbi protiv ISIL-a? Znači li ovo da ipak borba protiv ISIL-a kako je proklamovan dolazak Rusa u Siriju i satiranje terorista nije prioritet? Šta mogu sa S400 što nisu mogli sa S300 koji je već u Siriji? :? :oops:
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#2906 Re: Sirija vol. 2

Post by Truba »

do ovog sranja sa sirijom nisam ni čuo za taj s300 evo sad i s400
a nikako da vidimo kako djeluje u ratnim uvjetima

i ne znam što se pravite naivni za ISIS
pa isis je istočno od mora... i od ruskih baza = teže i skuplje ih je napadati
valjda se prvo očisti dvorište pa se tek onda ide na najudaljenije točne na mapi
samo kažem...
dakle kad se sredi najbliže latikiji i tartusu odakle prijeti opasnost
onda će se lakše napadati isis
User avatar
KAMI666
Posts: 1141
Joined: 02/07/2006 01:45
Location: Aljaska

#2907 Re: Sirija vol. 2

Post by KAMI666 »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Samprotivsviju wrote:Eo sta vele britanci, Putin dopremio prutu-zracni sistem zvani S400 u siriju

Tako je velikog dometa da moze rusiti avione i u turskoj...
Bila vijest već par stranica ranije, raspravljali nadugo i naširoko o tome. Ja nikada nisam dobio odgovore na sljedeća pitanja.
Kako će S400 pomoći u borbi protiv ISIL-a? Znači li ovo da ipak borba protiv ISIL-a kako je proklamovan dolazak Rusa u Siriju i satiranje terorista nije prioritet? Šta mogu sa S400 što nisu mogli sa S300 koji je već u Siriji? :? :oops:
Isto ono sto i Americi koja postavlja svoje "stitove" duz Evropske granice po razlicitim zemljama ali u pravcu RF.
Naravno, u oba slucaja tosluzi za gadjanje ptica selica, samo se ceka da puhne jug i sezona lova je otvorena :oops:
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#2908 Re: Sirija vol. 2

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

KAMI666 wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Samprotivsviju wrote:Eo sta vele britanci, Putin dopremio prutu-zracni sistem zvani S400 u siriju

Tako je velikog dometa da moze rusiti avione i u turskoj...
Bila vijest već par stranica ranije, raspravljali nadugo i naširoko o tome. Ja nikada nisam dobio odgovore na sljedeća pitanja.
Kako će S400 pomoći u borbi protiv ISIL-a? Znači li ovo da ipak borba protiv ISIL-a kako je proklamovan dolazak Rusa u Siriju i satiranje terorista nije prioritet? Šta mogu sa S400 što nisu mogli sa S300 koji je već u Siriji? :? :oops:
Isto ono sto i Americi koja postavlja svoje "stitove" duz Evropske granice po razlicitim zemljama ali u pravcu RF.
Naravno, u oba slucaja tosluzi za gadjanje ptica selica, samo se ceka da puhne jug i sezona lova je otvorena :oops:
Jasno je meni to ali onda se prestanimo barem lagati da je borba protiv terorizma primarna stvar i da su Rusi nešto bolji od Amerikanaca i zapada. :oops: Izgleda svi su deklarativno za uništenje ISIL-a a na terenu se malo šta radi protiv njih, svi imaju neke sakrivene interese od Amerike, Izraela, Turske, Rusije, VB...itd.
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#2909 Re: Sirija vol. 2

Post by Truba »

polako što bi ćićolina rekla jedan po jedan

tražite od alije da oslobodi bijeljinu
a grbavica mu 1500 metara od predjedništva
niste fer za rusiju i asada
pogledajte mapu
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#2910 Re: Sirija vol. 2

Post by Samprotivsviju »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Samprotivsviju wrote:Eo sta vele britanci, Putin dopremio prutu-zracni sistem zvani S400 u siriju

Tako je velikog dometa da moze rusiti avione i u turskoj...
Bila vijest već par stranica ranije, raspravljali nadugo i naširoko o tome. Ja nikada nisam dobio odgovore na sljedeća pitanja.
Kako će S400 pomoći u borbi protiv ISIL-a? Znači li ovo da ipak borba protiv ISIL-a kako je proklamovan dolazak Rusa u Siriju i satiranje terorista nije prioritet? Šta mogu sa S400 što nisu mogli sa S300 koji je već u Siriji? :? :oops:
Hoce pomoci ce, da mirne glave mogu tuci ISLIL ili koga vec tamo, a da ne brinu da ih neki turski avioni ne gadjaju , isto hoce u skidanju turskih aviona koji nakratko naruse sirijski zracni prostor

S400 ima veci domet i brzi je...treba mu svega 10tak sekundi za aktiviranje
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#2911 Re: Sirija vol. 2

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Samprotivsviju wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Samprotivsviju wrote:Eo sta vele britanci, Putin dopremio prutu-zracni sistem zvani S400 u siriju

Tako je velikog dometa da moze rusiti avione i u turskoj...
Bila vijest već par stranica ranije, raspravljali nadugo i naširoko o tome. Ja nikada nisam dobio odgovore na sljedeća pitanja.
Kako će S400 pomoći u borbi protiv ISIL-a? Znači li ovo da ipak borba protiv ISIL-a kako je proklamovan dolazak Rusa u Siriju i satiranje terorista nije prioritet? Šta mogu sa S400 što nisu mogli sa S300 koji je već u Siriji? :? :oops:
Hoce pomoci ce, da mirne glave mogu tuci ISLIL ili koga vec tamo, a da ne brinu da ih neki turski avioni ne gadjaju , isto hoce u skidanju turskih aviona koji nakratko naruse sirijski zracni prostor

S400 ima veci domet i brzi je...treba mu svega 10tak sekundi za aktiviranje
Šta S300 ne može skinuti turski avion? Ma daj molim te. S300VM (zadnja verzija) ima gotovo isti domet kao i S400. Jedan tvoj kolega koji podržava Ruse (Kuznecov ili kako već) reće da za S400 treba oko godinu dana da se sve uštima i postave svi elementi. :shock: Nemoj meni vjerovati tako on kaže.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#2912 Re: Sirija vol. 2

Post by Challenger__ »

Ali, pazi samo formulacije: "Putin deploys new threat". "Prijetnja". Nisu im prijetnja terorističke organizacija ispod ISIL ili AQ kišobrana, šta više, održavaju ih u Turskoj i Izraelu, ali S400 je "prijetnja".

Koji patetični jadnici.

Riganje.
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#2913 Re: Sirija vol. 2

Post by Samprotivsviju »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Šta S300 ne može skinuti turski avion? Ma daj molim te. S300VM (zadnja verzija) ima gotovo isti domet kao i S400. Jedan tvoj kolega koji podržava Ruse (Kuznecov ili kako već) reće da za S400 treba oko godinu dana da se sve uštima i postave svi elementi. :shock: Nemoj meni vjerovati tako on kaže.
Pa sta ja znam, mozda hoce da ga tesitiraju ovdje...
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#2914 Re: Sirija vol. 2

Post by jefff »

Turska je trebala saburli da dopusti Rusiji da se što dublje zaglibi kao u Afganistanu i da se tu crpi dok se ne iscrpi do kraja. Trebala je napraviti kao što je i planirala gasovod od centralne Azije do Europe i time oboriti cijenu plina. Takošer je Turska u poziciji da utječe na cijenu nafte švercujući sa Irakom i ISIlom tako da Ruskoj konkurenciji smanji budžetska sredstva. Pošto ima uticaj na Kavkazu opet aktivirati tu neuralgičnu zonu.

Ipak ovaj potez Turske nije ishitren jer Rusija šopa FSA i Turkmene dok ISIL i Kurde ne dira. Turska to niti može niti hoće gledati.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#2915 Re: Sirija vol. 2

Post by Challenger__ »

Još da u tom svom - terrorist aren't treat but S400 is - pristupu imaju podršku svoje javnosti, hajde de, ali nemaju, od Portugala do Aljaske.
RepublikanskaGarda
Posts: 1596
Joined: 01/05/2015 21:17

#2916 Re: Sirija vol. 2

Post by RepublikanskaGarda »

Navodno S-400 bolje vadi krompire pa ga zato dovoze u Siriju.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#2917 Re: Sirija vol. 2

Post by Challenger__ »

Gdje si Garda, druže, šta ima u Beogradu?

:lol:
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#2918 Re: Sirija vol. 2

Post by Samprotivsviju »

A jesu glupi ovi britanski mediji...kakva crna prijetnja

Sistem iskljucivo defanzivnog karaktera
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#2919 Re: Sirija vol. 2

Post by Challenger__ »

Samprotivsviju wrote:A jesu glupi ovi britanski mediji...kakva crna prijetnja
Demontaža AQ i ISIL infrastruukture u Siriji jeste prijetnja za vlasnike tih medija, ali nećemo toliko u dubinu, jelte.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#2920 Re: Sirija vol. 2

Post by General War »

Samprotivsviju wrote:A jesu glupi ovi britanski mediji...kakva crna prijetnja

Sistem iskljucivo defanzivnog karaktera
Defanzivnog, protiv koga...isila?
RepublikanskaGarda
Posts: 1596
Joined: 01/05/2015 21:17

#2921 Re: Sirija vol. 2

Post by RepublikanskaGarda »

Challenger__ wrote:Gdje si Garda, druže, šta ima u Beogradu?

:lol:
Evo baš pijem kafu u Knez Mihailovoj, ja đorđe, stefan i nemanja baš komentarišemo kako će ova bratska ruska intervencija u Sirij biti od velikog značaja za region i za braću u Republici Srpskoj :D
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#2922 Re: Sirija vol. 2

Post by Challenger__ »

:pisnuo:
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#2923 Re: Sirija vol. 2

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

RepublikanskaGarda wrote:Navodno S-400 bolje vadi krompire pa ga zato dovoze u Siriju.
Eto prilike da i Turska isproba svoj novi ssitem J-600T Yıldırım, navodno je domet 900km. Bilo bi interesantno to vidjeti. Kad je maskenbal nek i hala gori.
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#2924 Re: Sirija vol. 2

Post by Samprotivsviju »

General War wrote:
Samprotivsviju wrote:A jesu glupi ovi britanski mediji...kakva crna prijetnja

Sistem iskljucivo defanzivnog karaktera
Defanzivnog, protiv koga...isila?
Protiv turskih aviona koji pucaju njihove bombardere :)
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#2925 Re: Sirija vol. 2

Post by Samprotivsviju »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
RepublikanskaGarda wrote:Navodno S-400 bolje vadi krompire pa ga zato dovoze u Siriju.
Eto prilike da i Turska isproba svoj novi ssitem J-600T Yıldırım, navodno je domet 900km. Bilo bi interesantno to vidjeti. Kad je maskenbal nek i hala gori.
To i nije bas za istu namjenju sistem, ovaj turski je za gadjanje vecih meta..ala balisticki

A ovo rusko je za obaranje balistickih raketa i aviona, imaju i rusi svoje balisticke ala TopolM 11.000 km
Locked