Sirija vol. 2
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#2901 Re: Sirija vol. 2
SAA samo ovaj sirijac iz dijaspore ih tako zove
valjda
- Drvosjeca iz Dejcica
- Posts: 16757
- Joined: 23/06/2004 15:46
- Location: Sarajevo
#2902 Re: Sirija vol. 2
Dokle su naši ovo jutro? 
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#2903 Re: Sirija vol. 2
Samo ako ih gadjaju TOSovima, mogu i ovi njih TOWovima. 
-
Samprotivsviju
- Posts: 7046
- Joined: 03/12/2011 13:10
#2904 Re: Sirija vol. 2
Eo sta vele britanci, Putin dopremio prutu-zracni sistem zvani S400 u siriju
Tako je velikog dometa da moze rusiti avione i u turskoj...

Tako je velikog dometa da moze rusiti avione i u turskoj...

- Drvosjeca iz Dejcica
- Posts: 16757
- Joined: 23/06/2004 15:46
- Location: Sarajevo
#2905 Re: Sirija vol. 2
Bila vijest već par stranica ranije, raspravljali nadugo i naširoko o tome. Ja nikada nisam dobio odgovore na sljedeća pitanja.Samprotivsviju wrote:Eo sta vele britanci, Putin dopremio prutu-zracni sistem zvani S400 u siriju
Tako je velikog dometa da moze rusiti avione i u turskoj...
Kako će S400 pomoći u borbi protiv ISIL-a? Znači li ovo da ipak borba protiv ISIL-a kako je proklamovan dolazak Rusa u Siriju i satiranje terorista nije prioritet? Šta mogu sa S400 što nisu mogli sa S300 koji je već u Siriji?
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#2906 Re: Sirija vol. 2
do ovog sranja sa sirijom nisam ni čuo za taj s300 evo sad i s400
a nikako da vidimo kako djeluje u ratnim uvjetima
i ne znam što se pravite naivni za ISIS
pa isis je istočno od mora... i od ruskih baza = teže i skuplje ih je napadati
valjda se prvo očisti dvorište pa se tek onda ide na najudaljenije točne na mapi
samo kažem...
dakle kad se sredi najbliže latikiji i tartusu odakle prijeti opasnost
onda će se lakše napadati isis
a nikako da vidimo kako djeluje u ratnim uvjetima
i ne znam što se pravite naivni za ISIS
pa isis je istočno od mora... i od ruskih baza = teže i skuplje ih je napadati
valjda se prvo očisti dvorište pa se tek onda ide na najudaljenije točne na mapi
samo kažem...
dakle kad se sredi najbliže latikiji i tartusu odakle prijeti opasnost
onda će se lakše napadati isis
- KAMI666
- Posts: 1141
- Joined: 02/07/2006 01:45
- Location: Aljaska
#2907 Re: Sirija vol. 2
Isto ono sto i Americi koja postavlja svoje "stitove" duz Evropske granice po razlicitim zemljama ali u pravcu RF.Drvosjeca iz Dejcica wrote:Bila vijest već par stranica ranije, raspravljali nadugo i naširoko o tome. Ja nikada nisam dobio odgovore na sljedeća pitanja.Samprotivsviju wrote:Eo sta vele britanci, Putin dopremio prutu-zracni sistem zvani S400 u siriju
Tako je velikog dometa da moze rusiti avione i u turskoj...
Kako će S400 pomoći u borbi protiv ISIL-a? Znači li ovo da ipak borba protiv ISIL-a kako je proklamovan dolazak Rusa u Siriju i satiranje terorista nije prioritet? Šta mogu sa S400 što nisu mogli sa S300 koji je već u Siriji?![]()
Naravno, u oba slucaja tosluzi za gadjanje ptica selica, samo se ceka da puhne jug i sezona lova je otvorena
- Drvosjeca iz Dejcica
- Posts: 16757
- Joined: 23/06/2004 15:46
- Location: Sarajevo
#2908 Re: Sirija vol. 2
Jasno je meni to ali onda se prestanimo barem lagati da je borba protiv terorizma primarna stvar i da su Rusi nešto bolji od Amerikanaca i zapada.KAMI666 wrote:Isto ono sto i Americi koja postavlja svoje "stitove" duz Evropske granice po razlicitim zemljama ali u pravcu RF.Drvosjeca iz Dejcica wrote:Bila vijest već par stranica ranije, raspravljali nadugo i naširoko o tome. Ja nikada nisam dobio odgovore na sljedeća pitanja.Samprotivsviju wrote:Eo sta vele britanci, Putin dopremio prutu-zracni sistem zvani S400 u siriju
Tako je velikog dometa da moze rusiti avione i u turskoj...
Kako će S400 pomoći u borbi protiv ISIL-a? Znači li ovo da ipak borba protiv ISIL-a kako je proklamovan dolazak Rusa u Siriju i satiranje terorista nije prioritet? Šta mogu sa S400 što nisu mogli sa S300 koji je već u Siriji?![]()
Naravno, u oba slucaja tosluzi za gadjanje ptica selica, samo se ceka da puhne jug i sezona lova je otvorena
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#2909 Re: Sirija vol. 2
polako što bi ćićolina rekla jedan po jedan
tražite od alije da oslobodi bijeljinu
a grbavica mu 1500 metara od predjedništva
niste fer za rusiju i asada
pogledajte mapu
tražite od alije da oslobodi bijeljinu
a grbavica mu 1500 metara od predjedništva
niste fer za rusiju i asada
pogledajte mapu
-
Samprotivsviju
- Posts: 7046
- Joined: 03/12/2011 13:10
#2910 Re: Sirija vol. 2
Hoce pomoci ce, da mirne glave mogu tuci ISLIL ili koga vec tamo, a da ne brinu da ih neki turski avioni ne gadjaju , isto hoce u skidanju turskih aviona koji nakratko naruse sirijski zracni prostorDrvosjeca iz Dejcica wrote:Bila vijest već par stranica ranije, raspravljali nadugo i naširoko o tome. Ja nikada nisam dobio odgovore na sljedeća pitanja.Samprotivsviju wrote:Eo sta vele britanci, Putin dopremio prutu-zracni sistem zvani S400 u siriju
Tako je velikog dometa da moze rusiti avione i u turskoj...
Kako će S400 pomoći u borbi protiv ISIL-a? Znači li ovo da ipak borba protiv ISIL-a kako je proklamovan dolazak Rusa u Siriju i satiranje terorista nije prioritet? Šta mogu sa S400 što nisu mogli sa S300 koji je već u Siriji?![]()
S400 ima veci domet i brzi je...treba mu svega 10tak sekundi za aktiviranje
- Drvosjeca iz Dejcica
- Posts: 16757
- Joined: 23/06/2004 15:46
- Location: Sarajevo
#2911 Re: Sirija vol. 2
Šta S300 ne može skinuti turski avion? Ma daj molim te. S300VM (zadnja verzija) ima gotovo isti domet kao i S400. Jedan tvoj kolega koji podržava Ruse (Kuznecov ili kako već) reće da za S400 treba oko godinu dana da se sve uštima i postave svi elementi.Samprotivsviju wrote:Hoce pomoci ce, da mirne glave mogu tuci ISLIL ili koga vec tamo, a da ne brinu da ih neki turski avioni ne gadjaju , isto hoce u skidanju turskih aviona koji nakratko naruse sirijski zracni prostorDrvosjeca iz Dejcica wrote:Bila vijest već par stranica ranije, raspravljali nadugo i naširoko o tome. Ja nikada nisam dobio odgovore na sljedeća pitanja.Samprotivsviju wrote:Eo sta vele britanci, Putin dopremio prutu-zracni sistem zvani S400 u siriju
Tako je velikog dometa da moze rusiti avione i u turskoj...
Kako će S400 pomoći u borbi protiv ISIL-a? Znači li ovo da ipak borba protiv ISIL-a kako je proklamovan dolazak Rusa u Siriju i satiranje terorista nije prioritet? Šta mogu sa S400 što nisu mogli sa S300 koji je već u Siriji?![]()
S400 ima veci domet i brzi je...treba mu svega 10tak sekundi za aktiviranje
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#2912 Re: Sirija vol. 2
Ali, pazi samo formulacije: "Putin deploys new threat". "Prijetnja". Nisu im prijetnja terorističke organizacija ispod ISIL ili AQ kišobrana, šta više, održavaju ih u Turskoj i Izraelu, ali S400 je "prijetnja".
Koji patetični jadnici.
Riganje.
Koji patetični jadnici.
Riganje.
-
Samprotivsviju
- Posts: 7046
- Joined: 03/12/2011 13:10
#2913 Re: Sirija vol. 2
Pa sta ja znam, mozda hoce da ga tesitiraju ovdje...Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Šta S300 ne može skinuti turski avion? Ma daj molim te. S300VM (zadnja verzija) ima gotovo isti domet kao i S400. Jedan tvoj kolega koji podržava Ruse (Kuznecov ili kako već) reće da za S400 treba oko godinu dana da se sve uštima i postave svi elementi.Nemoj meni vjerovati tako on kaže.
-
jefff
- Posts: 5307
- Joined: 05/08/2015 11:16
#2914 Re: Sirija vol. 2
Turska je trebala saburli da dopusti Rusiji da se što dublje zaglibi kao u Afganistanu i da se tu crpi dok se ne iscrpi do kraja. Trebala je napraviti kao što je i planirala gasovod od centralne Azije do Europe i time oboriti cijenu plina. Takošer je Turska u poziciji da utječe na cijenu nafte švercujući sa Irakom i ISIlom tako da Ruskoj konkurenciji smanji budžetska sredstva. Pošto ima uticaj na Kavkazu opet aktivirati tu neuralgičnu zonu.
Ipak ovaj potez Turske nije ishitren jer Rusija šopa FSA i Turkmene dok ISIL i Kurde ne dira. Turska to niti može niti hoće gledati.
Ipak ovaj potez Turske nije ishitren jer Rusija šopa FSA i Turkmene dok ISIL i Kurde ne dira. Turska to niti može niti hoće gledati.
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#2915 Re: Sirija vol. 2
Još da u tom svom - terrorist aren't treat but S400 is - pristupu imaju podršku svoje javnosti, hajde de, ali nemaju, od Portugala do Aljaske.
-
RepublikanskaGarda
- Posts: 1596
- Joined: 01/05/2015 21:17
#2916 Re: Sirija vol. 2
Navodno S-400 bolje vadi krompire pa ga zato dovoze u Siriju.
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#2917 Re: Sirija vol. 2
Gdje si Garda, druže, šta ima u Beogradu?

-
Samprotivsviju
- Posts: 7046
- Joined: 03/12/2011 13:10
#2918 Re: Sirija vol. 2
A jesu glupi ovi britanski mediji...kakva crna prijetnja
Sistem iskljucivo defanzivnog karaktera
Sistem iskljucivo defanzivnog karaktera
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#2919 Re: Sirija vol. 2
Demontaža AQ i ISIL infrastruukture u Siriji jeste prijetnja za vlasnike tih medija, ali nećemo toliko u dubinu, jelte.Samprotivsviju wrote:A jesu glupi ovi britanski mediji...kakva crna prijetnja
- General War
- Posts: 24423
- Joined: 18/09/2013 22:04
#2920 Re: Sirija vol. 2
Defanzivnog, protiv koga...isila?Samprotivsviju wrote:A jesu glupi ovi britanski mediji...kakva crna prijetnja
Sistem iskljucivo defanzivnog karaktera
-
RepublikanskaGarda
- Posts: 1596
- Joined: 01/05/2015 21:17
#2921 Re: Sirija vol. 2
Evo baš pijem kafu u Knez Mihailovoj, ja đorđe, stefan i nemanja baš komentarišemo kako će ova bratska ruska intervencija u Sirij biti od velikog značaja za region i za braću u Republici SrpskojChallenger__ wrote:Gdje si Garda, druže, šta ima u Beogradu?
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
- Drvosjeca iz Dejcica
- Posts: 16757
- Joined: 23/06/2004 15:46
- Location: Sarajevo
#2923 Re: Sirija vol. 2
Eto prilike da i Turska isproba svoj novi ssitem J-600T Yıldırım, navodno je domet 900km. Bilo bi interesantno to vidjeti. Kad je maskenbal nek i hala gori.RepublikanskaGarda wrote:Navodno S-400 bolje vadi krompire pa ga zato dovoze u Siriju.
-
Samprotivsviju
- Posts: 7046
- Joined: 03/12/2011 13:10
#2924 Re: Sirija vol. 2
Protiv turskih aviona koji pucaju njihove bombardereGeneral War wrote:Defanzivnog, protiv koga...isila?Samprotivsviju wrote:A jesu glupi ovi britanski mediji...kakva crna prijetnja
Sistem iskljucivo defanzivnog karaktera
-
Samprotivsviju
- Posts: 7046
- Joined: 03/12/2011 13:10
#2925 Re: Sirija vol. 2
To i nije bas za istu namjenju sistem, ovaj turski je za gadjanje vecih meta..ala balistickiDrvosjeca iz Dejcica wrote:Eto prilike da i Turska isproba svoj novi ssitem J-600T Yıldırım, navodno je domet 900km. Bilo bi interesantno to vidjeti. Kad je maskenbal nek i hala gori.RepublikanskaGarda wrote:Navodno S-400 bolje vadi krompire pa ga zato dovoze u Siriju.
A ovo rusko je za obaranje balistickih raketa i aviona, imaju i rusi svoje balisticke ala TopolM 11.000 km
