Pozari i poplave. Zastita prirode, suma i ekologije

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
volta dzontra
Posts: 1587
Joined: 06/03/2012 10:50

#2901 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by volta dzontra »

eluna wrote:http://www.klix.ba/vijesti/bih/cz-fbih- ... 40516083#7

zar se ovaj usudio stati pred objektive i kamere???? :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

što ne bi!!!!...hapa i vuče sve za nos 3 godine....faktički vlada federacijom.. :D :D :D :bih: :bih: :bih:
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#2902 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Cholina_Lokica »

omar little wrote:
Cholina_Lokica wrote:Da mi je neko rekao da cu gledati RTRS rekla bih mu da je lud :-)
Ljudi u Bijeljini nemaju ni struje nit' icega, ali uredno izvjestavaju i kad mogu ukljucuju se u program
dokle je voda u bijeljini, jel' kazu? dajdza mi zivi u centru, ne znam jel' voda do njih dosla? :( jutros nije bila kad smo se culi, ali kazu da samo navire nije mislila stati.
Ovi kazu doslo je do urbanog dijela, sad da li je to strogi centar ne znam
Glanzer
Posts: 460
Joined: 21/10/2010 16:55
Location: Ovo bi sve trebalo oprat!

#2903 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Glanzer »

FTV krati sve informacije koje se ne odnose na Sarajevo. Pogresno da me ne shvatite ali njima je jedino izvjestavanje s terena bilo ono iz Svraka i to kada se dole stabilizovalo,strasan nerad i bahatost. Dzemal Sabic je ovo srozao ispod dna.

Sent from my ZTE V967S using Tapatalk
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#2904 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by It_is_a_Leclerc »

Ako ko ima u Tuzli prazan stan ili sobu, pozvan je da je ustupi evakuisanim građanima. Ja sam zvao da ponudim, ali kažu da je kod mene padinski dio, i da nije preporučljivo.
User avatar
eluna
Posts: 12242
Joined: 06/05/2009 21:29

#2905 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by eluna »

svjezi_ustipak wrote:
eluna wrote:http://www.klix.ba/vijesti/bih/cz-fbih- ... 40516083#7

zar se ovaj usudio stati pred objektive i kamere???? :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

on je komandant staba CZ FBiH. pravi posao rade drugi ljudi. posao mu je stajanje pred kamere.
da, ali ODMAH a ne nakon što je 3 dana čučao u mišjoj rupi
User avatar
svjezi_ustipak
Posts: 1840
Joined: 13/12/2010 16:28

#2906 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by svjezi_ustipak »

eluna wrote:
svjezi_ustipak wrote:
eluna wrote:http://www.klix.ba/vijesti/bih/cz-fbih- ... 40516083#7

zar se ovaj usudio stati pred objektive i kamere???? :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

on je komandant staba CZ FBiH. pravi posao rade drugi ljudi. posao mu je stajanje pred kamere.
da, ali ODMAH a ne nakon što je 3 dana čučao u mišjoj rupi

da i sta ce reci ODMAH?

covjek je tu jer je postavljen po sili zakona, to je politicka funkcija koju obnasaju anemicni likovi koji o CZ pojma nemaju. pojavi se jednom pred kamerama i to je dovoljno. ukljucivao se i ukljucuje nacelnik staba cijelo vrijeme, sta ima Jerko jos pricati kad pojma o tome nema. samo da jos paniku i zbunjenost pocne unositi izjavama.
User avatar
dog_killer
Posts: 326
Joined: 05/02/2014 22:56

#2907 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by dog_killer »

co211 wrote:
dog_killer wrote:
co211 wrote:Poslije svega ovoga treba napraviti opširnu analizu rada medija u Bosni i Hercegovini, posebno u Federaciji, i tražiti promjene. Neodgovorno i bezobrazno, u najmanju ruku je ovako ponašanje sa svake strane, kraćenje informacija da se odnose samo na Federaciju (dovedu eksperta i pitaju ga šta je sa klizištima u Federaciji, valjda u RS-u ne klizi zemlja?; isto je i sa RTRS koji ograničava informacije samo na RS i ne ide dalje), neprofesionalizam, nezainteresovanost, nepostojanje programa već vrćenje serija i filmova u momentima kada je ljudima svaka informacija bitna... žalosno.
ja koliko vidim rtrs izvjestava i iz federacije. cak imaju i ukljucenja uzivo. zato ne rise
Ja to nisam vidio. Nemam vremena da gledam stalno zato ti ne seri sine već idi radi šta korisno.
ne lazi. ja sam korisniji ovdje nego 10 grobara kao sto si ti.
User avatar
MissGump
Posts: 212
Joined: 21/12/2010 15:28

#2908 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by MissGump »

co211 wrote:
Ja to nisam vidio. Nemam vremena da gledam stalno zato ti ne seri sine već idi radi šta korisno.
pa ako ne gledaš stalno kako si onda primjetio... zato dosta više s ovim medijima jedino tko je položio od svih medija danas je RTRS a vi pričajte i mislite što hoćete
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#2909 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

Vojna kolona se probila do Maglaja, počela evakuacija stanovništva
16. maj 2014. u 15:30


Poplave su u potpunosti razorile Maglaj, javlja reporter Anadolu Agency koji je s konvojem Turske agencije za međunarodni razvoj i saradnju (TIKA) koji su predvodile Oružane snage BiH, ušao u grad danas u popodnevnim satima.

Većina kuća u samom gradu je poplavljena, iz mutne vode vide se samo gornji spratovi i krovovi, a pod vodom su i ulice kojima se kreću samo čamci za spašavanje.

Policija, rafteri, pripadnici Oružanih snaga BiH i Civilne zaštite čamcima idu do kuća, po ljude, a potom ih dovoze u Ulicu 1. mart, kraj željezničke pruge, na ulazu u grad iz pravca Sarajeva. Dio ove ulice je nešto višoj nadmorskoj visini i nije poplavljen, pa se ujedno koristi i kao "izlaz" iz poplavljenog područja grada.
Malo dalje Ulicom 1. mart prema samom gradu, voda je sve dublja i nije moguće kretanje bez čamca.

Ljudi koje spasioci dovoze na čamcima su izmučeni, a u rukama nose samo najosnovnije stvari i hranu. Mnogi od njih su u mokroj odjeći.

Predsjednik Mjesne zajednice Misurići, koja se nalazi s lijeve strane magistralnog puta iz pravca Sarajeva, Aziz Hasanić, kaže u razgovoru s ekipom AA da je to jedini dio Maglaja koji nije poplavljen. U džamiji u Misurićima napravljena je improvizirana ambulanta u kojoj ljekari pružaju pomoć ljudima.
U Maglaju nema vodosnabdijevanja, kao ni električne energije.

Djelatnici TIKA-e dopremili su deke, čizme, hranu i druge osnovne životne namirnice ugroženom stanovništvu Maglaja, koji će im tokom dana biti uručeno.
User avatar
AstorH
Posts: 1899
Joined: 08/03/2014 23:21
Location: Dalmacija

#2910 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by AstorH »

Image


Sent from my iPad using Tapatalk
User avatar
dog_killer
Posts: 326
Joined: 05/02/2014 22:56

#2911 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by dog_killer »

Gledajte vijesti na jezziri:
User avatar
MissGump
Posts: 212
Joined: 21/12/2010 15:28

#2912 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by MissGump »

AstorH wrote:Image


Sent from my iPad using Tapatalk

svaka im čast fakat!!
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#2913 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by StupskaBitanga »

Maglaj :(
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#2914 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

Stanje u Srpskoj se pogoršava
Petak 16. Maj 2014 16:06

Stanje zbog poplava u Republici Srpskoj se pogoršava - ocjenio je predsjednik Srpske Milorad Dodik nakon povratka iz Doboja i održavanja posebne sjednice Vlade Republike Srpske.

Bez obzira na ovu ocjenu još uvijek nema proglašenja vanrednog stanja u Srpskoj. Predsjednik Vlade Željka Cvijanović je rekla da se i dalje prati situacija i reagovaće se u skladu sa dešavanjima na terenu.

Stanje u Republici Srpskoj se pogoršava, ocjenio je predsjednik Srpske nakon obilaska terena.

Najteže je u Doboju i Bijeljini, gdje je pod vodom više hiljada kuća i stambenih jedinica. Ipak, još uvijek nema proglašavanja vanrednog stanja u Srpskoj.

Centar Doboja je poplavljen i u krugu od 15 kilometara ne može se prići ugroženom stanovništvo bez čamaca. Telekomunikacijske veze su u prekidu, a u većini poplavljenih područja isključena je
električna energija.

Predsjednik Srpske apeluje na solidarnost građana koji nisu pogođeni poplavama. On uvjerava da brana HE Bočac zasada ne prijeti Banjaluci.

Vlada je donijela odluku da se formira Krizni štab, odobrena su dva miliona maraka za ugrožena područja, a ponovo je aktiviran račun ministarstva finansija za poplave na kome se trenutno nalazi 141 hiljada maraka. Vlada je naložila obustavu svih maturskih ekskurzija i maturalnih večeri. 42 učenika banjalučke osnovne škole Jovan Cvijić koji se vraćaju sa Zlatibora biće smješteni na Palama dok se ne steknu uslovi za njihov bezbjedan povratak.
User avatar
Reglan
Posts: 5011
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: Usa
Contact:

#2915 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Reglan »

Evo kise u Sa opet
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#2916 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by StupskaBitanga »

ima l igdje još padavina?
User avatar
Paulaner
Posts: 271
Joined: 04/01/2014 21:23

#2917 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Paulaner »

Not My Idea wrote:Zenicani, Ako imate deka I odjece, skupite pa nosite u kasarnu, puna je djece iz Topcic polja I Maglaja.
Pa kako su ih odvukli tamo kad se ne moze proci :? Mislim da to nije tacna informacija :-?
User avatar
Skream
Posts: 1739
Joined: 11/11/2010 02:26
Location: Night Shift

#2918 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Skream »

u Tz trenutno ne pada kiša, bar istočni dio grada
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#2919 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

Vlada SAD-a kupuje 13 čamaca za evakuaciju stanovništva u BiH
http://www.klix.ba/vijesti/bih/vlada-sa ... /140516113
jastuk1
Posts: 3855
Joined: 17/09/2010 14:38

#2920 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by jastuk1 »

UPRAVO OVOG MOMENTA JA OKRENO BN (Bijeljina) TELEVIZIJU I PREKIDOŠE PROGRAM JER ULAZI VODA U ZGRADU.
User avatar
guber90
Posts: 1982
Joined: 23/08/2010 15:54

#2921 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by guber90 »

Skream wrote:u Tz trenutno ne pada kiša, bar istočni dio grada
Tako je nekih zadnjih sat vremena, mozda i vise.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#2922 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by StupskaBitanga »

Semberija je pod vodom :( :(
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#2923 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

Image

Image

Image

Image

Doboj
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#2924 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by StupskaBitanga »

ovo u Doboju je horor :(
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#2925 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

Oko 9.600 domaćinstava ostalo je bez električne energije na području koje pokriva Radna jedinica "Elektrodistribucija" Banjaluka, saopšteno je iz preduzeća "Elektrokrajina".
Post Reply