Ukrajina

Post Reply
udar 99
Posts: 284
Joined: 13/02/2014 20:48

#2901 Re: Ukrajina

Post by udar 99 »

It_is_a_Leclerc wrote:I dok pravoslavni sveštenici pjevaju rusku himnu kao doček tenkovima Vladimira Putina (vjerujem i neki forumaši ovdje je pjevuše ispod glasa), Litvanija traži grupisanje snaga NATO-a na svojim granicama, o čemu će biti govora večeras na hitnom sastanku NATO-a.
Britanija, a vjerovatno i većina zapadnih zemalja, razmišljaju o protjerivanju ruskog ambasadora zbog kršenja međunarodnih povelja i konvencija.

"krsenja medjunarodnih povelja i konvencija "?
WTF ?
najveci vojni budzet na planeti

a Irak ? a libija ? a naoruzavanje extremista u Siriji ?
podrzavanje rezima Sauda ( koji sjeckaju glave na javnim mjestima i kamenuju zene zbog preljube )
konvencije ?
povelje ?
User avatar
Russki
Posts: 19648
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#2902 Re: Ukrajina

Post by Russki »

:lol: :lol:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#2903 Re: Ukrajina

Post by Kikibombona »

sarajevoxxxx wrote:
japin_mutapi wrote:rusija širi svoj Lebensraum
Koji su to licemjeri. Asada čuvaju dok kolje svoj narod barel-bombama, 3 godine se protivili vojnoj intervenciji, pobijesni bi i na samu pomisao da se vojno intervenira u Siriji, a danas im sasvim sasvim normalno da šalju svoju vojsku u drugu zemlju.
Nemoj biti naivan Saxxx.

Rusija kao i Amerika gledaju svoj interes.

Amerika u Siriji podrzava iste one protiv kojih su se borili u Afganistanu i donekle Iraku. Napali su Irak radi lazne optuzbe.

Rusija ima interes da Asad ostane. Ne zele u blizini svojih granica jos jednu drzavu koja bi bila poligon za regrutovanje novih boraca za kavkasko ratiste. Asad je saveznik Rusije i oni iz cistog interesa zele da ostane. Nista ih ne zanima osim interesa.

Amerika iz interesa zeli odlazak Asada. Zele dodatno posvadjati muslimane i produbiti sunitsko-siitsku mrznju. Zele onemoguciti siite da imaju kompaktan teritorij. I bog zna kakvi jos interesi tu vladaju.

U Ukrajini ce podrzati crnog djavla samo ako je protiv Rusije. Sto slabija Rusija, to jaca Amerika. Rusija se isto tako rukovodi interesom. Ukrajina je njihov najvazniji susjed i ne zele tako lako izgubiti uticaj. Ako su im bas vazni, nece prezati ni od cega.

Svijet je interes, oduvijek.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#2904 Re: Ukrajina

Post by Kikibombona »

It_is_a_Leclerc wrote:I dok pravoslavni sveštenici pjevaju rusku himnu kao doček tenkovima Vladimira Putina (vjerujem i neki forumaši ovdje je pjevuše ispod glasa), Litvanija traži grupisanje snaga NATO-a na svojim granicama, o čemu će biti govora večeras na hitnom sastanku NATO-a.
Britanija, a vjerovatno i većina zapadnih zemalja, razmišljaju o protjerivanju ruskog ambasadora zbog kršenja međunarodnih povelja i konvencija.
Izgleda da si propustio pravoslavne svestanike koji su se prvi put pojavili na Majdanu, na strani demonstranata, naravno. Nacisti i pavoslavni fanatici srusili legalno izabranog predjsjednika, Janukovica. :D

Previse si pristrasan i radi toga neobjektivan. Tvoji komentari na ovoj temi ne vrijede nista. A inace si kvalitetan forumas.
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#2905 Re: Ukrajina

Post by sarajevoxxxx »

daxon wrote:
sarajevoxxxx wrote:
japin_mutapi wrote:rusija širi svoj Lebensraum
Koji su to licemjeri. Asada čuvaju dok kolje svoj narod barel-bombama, 3 godine se protivili vojnoj intervenciji, pobijesni bi i na samu pomisao da se vojno intervenira u Siriji, a danas im sasvim sasvim normalno da šalju svoju vojsku u drugu zemlju.
Rusi u Ukrajini spriječavaju da se dvije suprotstavljene grupe Ukrajinaca ne pokolju, dok USA u Sirij želi da satare jednu od dvije grupe koje su se već poklale, i to onu legalnu. Primjećuješ li razliku između onoga što rade Rusi i onoga što želi da uradi USA?
Pa zbog Rusije i jeste preko 200 000 poginulih u Siriji. Naravno, ne samo zbog nje, ali ona je ta koja se najviše protivila vojnoj intervenciji. Svi su znali u martu 2011. da se sprema veliko krvoproliče, svi su upozoravali na Asada, samo ga je Rusija tapšala po leđima i govorila, nemojte ljudi, zar hoćete novi Irak u Siriji.

Na kraju se ispostavilo da je krvoproliče u Siriji deset puta gore i strašnije od onog u Iraku. Neka je sram svakoga koje zagovarao opciju vojnog nemiješanja i cijeli narod prepustio silnoj vojnoj mašineriji da ga nemilice ubija.Očigledno je da je ovih dana u Rusiji došao džavo po svoje.
User avatar
Russki
Posts: 19648
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#2906 Re: Ukrajina

Post by Russki »

Kikibombona wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:I dok pravoslavni sveštenici pjevaju rusku himnu kao doček tenkovima Vladimira Putina (vjerujem i neki forumaši ovdje je pjevuše ispod glasa), Litvanija traži grupisanje snaga NATO-a na svojim granicama, o čemu će biti govora večeras na hitnom sastanku NATO-a.
Britanija, a vjerovatno i većina zapadnih zemalja, razmišljaju o protjerivanju ruskog ambasadora zbog kršenja međunarodnih povelja i konvencija.
Izgleda da si propustio pravoslavne svestanike koji su se prvi put pojavili na Majdanu, na strani demonstranata, naravno. Nacisti i pavoslavni fanatici srusili legalno izabranog predjsjednika, Janukovica. :D

Previse si pristrasan i radi toga neobjektivan. Tvoji komentari na ovoj temi ne vrijede nista. A inace si kvalitetan forumas.
A slazem se, sta da kazem :D
zilog
Posts: 9067
Joined: 06/03/2009 11:19

#2907 Re: Ukrajina

Post by zilog »

daxon wrote:Rusi u Ukrajini spriječavaju da se dvije suprotstavljene grupe Ukrajinaca ne pokolju...
JNA '92. recept? :roll:
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#2908 Re: Ukrajina

Post by sarajevoxxxx »

It_is_a_Leclerc wrote:I dok pravoslavni sveštenici pjevaju rusku himnu kao doček tenkovima Vladimira Putina (vjerujem i neki forumaši ovdje je pjevuše ispod glasa), Litvanija traži grupisanje snaga NATO-a na svojim granicama, o čemu će biti govora večeras na hitnom sastanku NATO-a.
Britanija, a vjerovatno i većina zapadnih zemalja, razmišljaju o protjerivanju ruskog ambasadora zbog kršenja međunarodnih povelja i konvencija.
Me nema to mnogo veze sa pravoslavnim sveštenicima, a i ne vjerujem da će NATO nešto posebno reagovati.Deset puta će prije Kličko i ekipa nešto pokušati uraditi nego NATO.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#2909 Re: Ukrajina

Post by It_is_a_Leclerc »

Kikibombona wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:I dok pravoslavni sveštenici pjevaju rusku himnu kao doček tenkovima Vladimira Putina (vjerujem i neki forumaši ovdje je pjevuše ispod glasa), Litvanija traži grupisanje snaga NATO-a na svojim granicama, o čemu će biti govora večeras na hitnom sastanku NATO-a.
Britanija, a vjerovatno i većina zapadnih zemalja, razmišljaju o protjerivanju ruskog ambasadora zbog kršenja međunarodnih povelja i konvencija.
Izgleda da si propustio pravoslavne svestanike koji su se prvi put pojavili na Majdanu, na strani demonstranata, naravno. Nacisti i pavoslavni fanatici srusili legalno izabranog predjsjednika, Janukovica. :D

Previse si pristrasan i radi toga neobjektivan. Tvoji komentari na ovoj temi ne vrijede nista. A inace si kvalitetan forumas.
Izvini. Ukrajinski svećenici koji protestuju sa ukrajinskim narodom su meni sasvim logični. Neki ljudi koji blagosiljaju tenkove i pjevaju rusku himnu, me podsjećaju na iste one koji su tako dočekivali tenkove JNA, i ja u njima ništa dobro ne mogu vidjeti.

Ja priznajem da sam pristrasan. Navijam za svaki mogući poraz Rusije i Rusa. I imam pravo na to.
User avatar
Herr Flick
Posts: 9092
Joined: 02/04/2012 13:00

#2910 Re: Ukrajina

Post by Herr Flick »

sarajevoxxxx wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:I dok pravoslavni sveštenici pjevaju rusku himnu kao doček tenkovima Vladimira Putina (vjerujem i neki forumaši ovdje je pjevuše ispod glasa), Litvanija traži grupisanje snaga NATO-a na svojim granicama, o čemu će biti govora večeras na hitnom sastanku NATO-a.
Britanija, a vjerovatno i većina zapadnih zemalja, razmišljaju o protjerivanju ruskog ambasadora zbog kršenja međunarodnih povelja i konvencija.
Me nema to mnogo veze sa pravoslavnim sveštenicima, a i ne vjerujem da će NATO nešto posebno reagovati.Deset puta će prije Kličko i ekipa nešto pokušati uraditi nego NATO.
A sta to NATO treba da uradi? Zasto NATO nije nista uradio kada su SAD izvrsile vojnu agresiju na dvije suverene zemlje Irak i Affganistan a evo umalo i Siriju :D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#2911 Re: Ukrajina

Post by ultima_palabra »

Mogao bi Obama pokazati muda jednom u životu... Rusiju treba vratiti u doba Jeljcina, kad su bili poslušne pudlice :D
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#2912 Re: Ukrajina

Post by sarajevoxxxx »

Herr Flick wrote:
sarajevoxxxx wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:I dok pravoslavni sveštenici pjevaju rusku himnu kao doček tenkovima Vladimira Putina (vjerujem i neki forumaši ovdje je pjevuše ispod glasa), Litvanija traži grupisanje snaga NATO-a na svojim granicama, o čemu će biti govora večeras na hitnom sastanku NATO-a.
Britanija, a vjerovatno i većina zapadnih zemalja, razmišljaju o protjerivanju ruskog ambasadora zbog kršenja međunarodnih povelja i konvencija.
Me nema to mnogo veze sa pravoslavnim sveštenicima, a i ne vjerujem da će NATO nešto posebno reagovati.Deset puta će prije Kličko i ekipa nešto pokušati uraditi nego NATO.
A sta to NATO treba da uradi? Zasto NATO nije nista uradio kada su SAD izvrsile vojnu agresiju na dvije suverene zemlje Irak i Affganistan a evo umalo i Siriju :D
Samo koji su mozgovi ti Rusi. Zamisli samo, čuvaju leđa jednoj sirijskoj armiji koja nemilice ubija svoj narod, zbog njihovog veta, zbog njihove ucjene ne može ni kamion sa hranom uči u kamp Jermuk gdje je i danas troje ljudi umrlo od gladi, a danas šalju svoju vojsku u drugu zemlje, i to je sasvim ok i sasvim normalno. To su najveći licemjeri koji postoje na planeti.
User avatar
daxon
Posts: 1590
Joined: 13/12/2010 12:10

#2913 Re: Ukrajina

Post by daxon »

zilog wrote:
daxon wrote:Rusi u Ukrajini spriječavaju da se dvije suprotstavljene grupe Ukrajinaca ne pokolju...
JNA '92. recept? :roll:
Vidi, ovo je majdan:

Image


A ovo je anti majdan:

Image

Dakle, zašto bi ovi iz anti Majdana pristali na ova sranja ovih sa Majdana, naravno, i obratno?
Znači, jedino što ih sprječava da se ne poubijaju međusobno je Rusija i genijalni potezi koje rade u vezi sa krizom koja je instruirana i finansirana od strane zapada upravo da bi se proizveo haos i krvoproliće, koje su Rusi na sreću spriječili. Možda će se država podjeliti, ionako bi se po prirodi stvari podjelila, ali, na žalost USA, podjelit će se bar bez krvi i razaranja. U tome je snaga i veličina Rusije za razliku od USA.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#2914 Re: Ukrajina

Post by It_is_a_Leclerc »

Snaga i veličina veličanstvene odažbine Rusije ! :lol:

Ne zaboravite, drugarice i drugovi, da ovo nije 1968. kad su vaši komradi okupirali koga im se prohtije...

Formalno i pravno, ukrajinski parlament je ispunio zahtjeve EuroMajdana. To su potpuno legalne i legitimne odluke, u skladu sa Ustavom i zakonima ukrajinske države. To što su donešene nakon što su ruske pudlice (Janukovič i slični) naredali da se djeci puca snajperom u glavu, ne mijenja njihov legitimitet jer je svako zasjedanje parlamenta imalo kvorum, i radilo po zakonu.
Sa druge strane, ovo što Rusi rade je, po međunarodnom pravnom poretku, čin agresije.
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#2915 Re: Ukrajina

Post by sarajevoxxxx »

daxon wrote: Dakle, zašto bi ovi iz anti Majdana pristali na ova sranja ovih sa majdana, naravno, i obratno?
Znači, jedino što ih sprječava da se ne poubijaju međusobno je Rusija i genijalni potezi koje rade u vezi sa krizom koja je instruirana i finansirana od strane zapada upravo da bi se proizveo haos i krvoproliće, koje su Rusi na sreću spriječili. Možda će se država podjeliti, i onako bi se po prirodi stvari podjelila, ali, na žalost USA, podjelit će se bar bez krvi i razaranja. U tome je snaga i veličina Rusije za razliku od USA.
Pa u Siriji je na sceni scenarijo kojeg je Rusija kreirala i branila svim silama.Njihova je ideja: ne diraj ništa, nema vojne intervencije, jeste li ludi, gdje ćete na suverenu zemlju vojno intervenirati, i tako sve dok Sirija nije pretvorena u prah i pepeo sve po njihovom planu i njihovim ucjenama. A vidi ih sada u Ukrajini, skroz druga politika.

Ne daju vojnu intervenciju ni kada 200 000 ljudi strada, podržavaju ubicu i diktatora, a izazivaju rat i krvoproliče u zemlji čijeg je predsjednika skinulo 75 % parlamentaraca.
zilog
Posts: 9067
Joined: 06/03/2009 11:19

#2916 Re: Ukrajina

Post by zilog »

ultima_palabra wrote:Mogao bi Obama pokazati muda jednom u životu... Rusiju treba vratiti u doba Jeljcina, kad su bili poslušne pudlice :D
Preskupo i preriskantno. Realno bi mogli doci na ivicu nuklearnog rata, jer Putin ne moze prezivjeti poraz u Ukrajini.
Sigurnije je srusiti image Rusije, proglasiti je agresorom i polako zavrtati ruku. Na kraju ce Ukrajina opet biti cjelovita. To je cak i Rusiji u interesu.
greenman
Posts: 16
Joined: 25/11/2013 20:59

#2917 Re: Ukrajina

Post by greenman »

Zanimljivi su ovi koji u slučaju Sirije kažu "kako može 13% alawita da upravlja većini sunija?" A u slučaju Ukrajine podržavaju zamjenika predsjednika koji dolazi iz 1,8% protestantske manjine.
tnnt
Posts: 962
Joined: 28/10/2012 14:25

#2918 Re: Ukrajina

Post by tnnt »

daxon wrote:

Dakle, zašto bi ovi iz anti Majdana pristali na ova sranja ovih sa Majdana, naravno, i obratno?
Znači, jedino što ih sprječava da se ne poubijaju međusobno je Rusija i genijalni potezi koje rade u vezi sa krizom koja je instruirana i finansirana od strane zapada upravo da bi se proizveo haos i krvoproliće, koje su Rusi na sreću spriječili. Možda će se država podjeliti, ionako bi se po prirodi stvari podjelila, ali, na žalost USA, podjelit će se bar bez krvi i razaranja. U tome je snaga i veličina Rusije za razliku od USA.
daj malo promisli, dolje nose ruske zastave
to je Ruska manjina, koja je nacionalno motivirana a ne politički
i upravo njih huška tvoja Rusija i ohrabruje i onda kao spasioci dolaze okupirati zemlju
to smo sve doživjeli 1991-1992, Slobini učenici :D
tnnt
Posts: 962
Joined: 28/10/2012 14:25

#2919 Re: Ukrajina

Post by tnnt »

greenman wrote:Zanimljivi su ovi koji u slučaju Sirije kažu "kako može 13% alawita da upravlja većini sunija?" A u slučaju Ukrajine podržavaju zamjenika predsjednika koji dolazi iz 1,8% protestantske manjine.
pa da je samo tih 13% pao bi Asad davno, čemu onda toliki muđahedini iz cijeloga svijeta ako je 87% Sirijaca protiv njega?
malo mozak uključi :D
udar 99
Posts: 284
Joined: 13/02/2014 20:48

#2920 Re: Ukrajina

Post by udar 99 »

zilog wrote:
ultima_palabra wrote:Mogao bi Obama pokazati muda jednom u životu... Rusiju treba vratiti u doba Jeljcina, kad su bili poslušne pudlice :D
Preskupo i preriskantno. Realno bi mogli doci na ivicu nuklearnog rata, jer Putin ne moze prezivjeti poraz u Ukrajini.
Sigurnije je srusiti image Rusije, proglasiti je agresorom i polako zavrtati ruku. Na kraju ce Ukrajina opet biti cjelovita. To je cak i Rusiji u interesu.
zaboravljate jednoga giganta koji je za sada u sjeni ali nije tajna na cijoj je strani
pogadjate ?


Kina !
imaju isti problem kao i Rusija sa USA-NATO
i njih cackaju oko spornih ostrva i Obama je najavio "Azijski klin" da sprijeci uticaj Kine
Ruski i Kineski brodovi su ispred Sirije , kao i Ruski u zutome moru
sjeb zesci
:lol:
i neka bude mir , jedina solucija je da se glave ohlade na prvome mjestu u Washingtonu a onda i u Briselu
ne mogu puno toga uciniti sa trenutnom ekonomskom situacijom

i sta cemo sada ?
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#2921 Re: Ukrajina

Post by ultima_palabra »

zilog wrote:
ultima_palabra wrote:Mogao bi Obama pokazati muda jednom u životu... Rusiju treba vratiti u doba Jeljcina, kad su bili poslušne pudlice :D
Preskupo i preriskantno. Realno bi mogli doci na ivicu nuklearnog rata, jer Putin ne moze prezivjeti poraz u Ukrajini.
Sigurnije je srusiti image Rusije, proglasiti je agresorom i polako zavrtati ruku. Na kraju ce Ukrajina opet biti cjelovita. To je cak i Rusiji u interesu.
Pa Rusija oduvijek ima imidž nasilnika, pogotovo nakon Gruzije... popuštanjem USA im se taj imidž konsoliduje.
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#2922 Re: Ukrajina

Post by sarajevoxxxx »

greenman wrote:Zanimljivi su ovi koji u slučaju Sirije kažu "kako može 13% alawita da upravlja većini sunija?" A u slučaju Ukrajine podržavaju zamjenika predsjednika koji dolazi iz 1,8% protestantske manjine.
Ko kaže da je u Siriji problem što je neko alevit ili sunit.Pusti se živ bio propagande, demonstracije i u Egiptu i u Siriji su započeli Sirijci odnosno Egipćani, ne suniti ili aleviti, već sirijski ili egipatski narod. U Siriji građani Homsa, Haleba, Dere. Suština je u nepravdi, niko sirijski režim ne bi ni spomenuo da isti nije mučio i ubijao desetine hiljada Sirijaca mnogo prije ovog rata.

Pitanje alevita i sunita je aktuelizirao sirijski režim, naravno nije mu bilo teško jer ni drugim zemljama se ne sviđa scenarijo da narod nešto pokreče, ljepše je i sigurnije sve okrenuti na sektaški sukob i mirna sirijska diktatura i mirna Saudija, pa i Iran.Pa i danas, nakon tri godine rata, kada je zaista sektaštvo zaživjelo, sto puta se više u medijima sirijske opozicije spomene riječ mučenje, zatvorenici, oslobađanje, od riječi aleviti, suniti.

Glavni okidač je nasilje i nepravda nad narodom od strane jedne rigidne diktature i rigidnog diktatora, a sasvim druga stvar što eliti i sirijskoj i saudijskoj odgovara da se sve pretvori u sektaško nasilje.
Last edited by sarajevoxxxx on 01/03/2014 19:43, edited 2 times in total.
tnnt
Posts: 962
Joined: 28/10/2012 14:25

#2923 Re: Ukrajina

Post by tnnt »

udar 99 wrote:
zilog wrote:
ultima_palabra wrote:Mogao bi Obama pokazati muda jednom u životu... Rusiju treba vratiti u doba Jeljcina, kad su bili poslušne pudlice :D
Preskupo i preriskantno. Realno bi mogli doci na ivicu nuklearnog rata, jer Putin ne moze prezivjeti poraz u Ukrajini.
Sigurnije je srusiti image Rusije, proglasiti je agresorom i polako zavrtati ruku. Na kraju ce Ukrajina opet biti cjelovita. To je cak i Rusiji u interesu.
zaboravljate jednoga giganta koji je za sada u sjeni ali nije tajna na cijoj je strani
pogadjate ?


Kina !
imaju isti problem kao i Rusija sa USA-NATO
i njih cackaju oko spornih ostrva i Obama je najavio "Azijski klin" da sprijeci uticaj Kine
Ruski i Kineski brodovi su ispred Sirije , kao i Ruski u zutome moru
sjeb zesci
:lol:
i neka bude mir , jedina solucija je da se glave ohlade na prvome mjestu u Washingtonu a onda i u Briselu
ne mogu puno toga uciniti sa trenutnom ekonomskom situacijom

i sta cemo sada ?
več je Kina izjavila da podržava Ukrajinski teritorijalni integritet i suverenitet
tako da je odabrala stranu :)
popokatepetl_com
Posts: 1097
Joined: 28/10/2012 12:43

#2924 Re: Ukrajina

Post by popokatepetl_com »

Vise bi volio da su Rusi se iskrcali u Siriju i pomogli Assadu da sto brze unisti teroriste i kozojebe koji se nazivaju pobunjenicima.
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#2925 Re: Ukrajina

Post by radostan dan »

i neka bude mir , jedina solucija je da se glave ohlade na prvome mjestu u Washingtonu a onda i u Briselu
ne mogu puno toga uciniti sa trenutnom ekonomskom situacijom

i sta cemo sada ?

meni jedo nikšićko, pitaj raju šta će oni...
Last edited by radostan dan on 01/03/2014 19:44, edited 1 time in total.
Post Reply