Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
jutros u pola devet prolazim od Zeničanke do Kamenog mosta i primjećujem da toliko švercera i stolića na cesti, cetru grada,.. nije bilo ni 98. ni 99. ni 2000.,..
Ne znam do kad će "VLAST" tolerisati da centar grada koji bi trebao biti najljepši i najelitniji izgleda gore od buvljaka.
Ne znam zasto im ne daju da samo udju na pijacu i to isto rade u okviru pijace?
Ako ih vec ne zele dirati i pisati im kazne, onda neka im daju "otvoren" prostor na samom ulazu pijace, ali sa unutrasnje strane i svi bi bili sretni. Tako bi ih sklonili sa glavne ulice koja usput i bez njih ni na sta ne lici, ali eto makar ne bi bilo njih.
channel10 wrote:Ne znam zasto im ne daju da samo udju na pijacu i to isto rade u okviru pijace?
Ako ih vec ne zele dirati i pisati im kazne, onda neka im daju "otvoren" prostor na samom ulazu pijace, ali sa unutrasnje strane i svi bi bili sretni. Tako bi ih sklonili sa glavne ulice koja usput i bez njih ni na sta ne lici, ali eto makar ne bi bilo njih.
i opet bi izasli na ulice
veci je protok musterija nego na pijacnom prostoru
zaista izgleda tragikomicno sve.ovo
channel10 wrote:Ne znam zasto im ne daju da samo udju na pijacu i to isto rade u okviru pijace?
Ako ih vec ne zele dirati i pisati im kazne, onda neka im daju "otvoren" prostor na samom ulazu pijace, ali sa unutrasnje strane i svi bi bili sretni. Tako bi ih sklonili sa glavne ulice koja usput i bez njih ni na sta ne lici, ali eto makar ne bi bilo njih.
i opet bi izasli na ulice
veci je protok musterija nego na pijacnom prostoru
zaista izgleda tragikomicno sve.ovo
Dodju dva milicajca, uzmu robu i stave lisice pa neka onda prodaje u zatvoru ako moze, pa ma ko to bio (i ona baba koja prodaje carape).
kamen spoticanja wrote:pa to je i sada rjesenje...ali i dalje pici visokotarifna roba na ulici..ko da smo Kinshasa
Jeste rjesenje koje oni nece da sprovedu. Eh ako im je zao, onda neka im izadju u susret i daju prostor unutar pijace. Ako i nakon toga opet izadju na ulicu, onda sve klepati jer je to onda bezobrazluk i nista vise.
Kako ce im dat prostor unutar pijace kad tamo to isto prodaju ljudi koji placaju zakupninu tezge i ostalo sto ide uz to. A ovaj donese dvije kutije od banana i na njih dzabice poreda to sto prodaje
Ne trguje se samo pred pijacom nego prodaje šta ko ima sve do pošte 6. Ima tu visokotarifne robe ali ima i polovnih stvari, bude tu i jabuka, salate pa i jaja.
Jednostano rečeno ako se toleriše onda je to dozvoljeno.
Sve i da im daš neki plac, npr onaj ispod pošte 6 opet bi oni na ulicu jer očigledno nije kažnjivo.
Vratise se devedeste pa tako i stare navike. Pamtim prodavace u toj ulici iz onih ratnih vremena a evo sada gledam da djeca tih istih prodavaca rade na standovima.Prije se radilo ispred Palme-Atlasa(sadasnji Atlantis) a sada je Lindapek aktuelan.
Throttle wrote:Postavi se u poziciju covjeka koji ima zakupljenu tezgu a ne posmatraca. Covjek placa dazbine a kraj njega omoguceno nekom da bukvalno radi na crno.
Sve tačno, ali eto imas li ti drugo rješenje?
Ja bih lično to sve pohapsio i u zatvor? Ništa finansijski ništa kazna pa pustit da ide kući.
Ali sad ide serija pitanja sto u tvorza, nema.mjesta
Samo da je truniti i zguza na guz, a ništa konkretno uraditi.
Ma najlakse za primjeniti je da in se oduzima roba i pisu kazne. Pa 30 naloga za 30 dana, valjda ce se opametit. Ne mozes bas zbog toga ljude trpat u zatvor, ne dilaju drogu
Throttle wrote:Ma najlakse za primjeniti je da in se oduzima roba i pisu kazne. Pa 30 naloga za 30 dana, valjda ce se opametit. Ne mozes bas zbog toga ljude trpat u zatvor, ne dilaju drogu
Pa jedino ih izgleda tako možeš otjerati sa ulice. Ili mlavit. Haman da nema druge.
Mlavit uigrane igrace u lancu sverca cigareta? Jok..
Bolje je postavit pitanje po cijem blagoslovu neometano svercaju na glavnoj ulici ? Tri metra pored standa sa cigaretama bez markica federalni inspektori ulaze u recimo neki ugostiteljski objekat i uredno kaznjavaju vlasnika zbog racuna ili viska u kasi.Zatim deset minuta nakon toga prolazi policijska patrola koja je na "ignore" modu i hladnokrvno prolazi pored tog istog standa.