Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

macchiato
Posts: 683
Joined: 31/05/2013 21:39

#28951 Re: Zeničani

Post by macchiato »

a ima li gore na metalurgu šta, uvijek znatiželjno gledam na zadnji sprat :mrgreen:

meni se učinilo da je neki kafić, nešto tako.


elem, koji je ovo nastavnik psihologije u medicinskoj seksualno uznemiravao učenika? :oops:
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#28952 Re: Zeničani

Post by Norm »

...na vrhu je kafic, ljeti je basta za 10+...
macchiato
Posts: 683
Joined: 31/05/2013 21:39

#28953 Re: Zeničani

Post by macchiato »

znam za baštu, ali ima nešto gore na samom vrhu hotela :P

možda nije ništa, ali tek sam zadnjih mjesec-dva primjetila da gore konstantno gori svjetlo što nije prije bilo.
kontam da bi bio prelijep pogled... :oops:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83383
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#28954 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Kruzi urbana legenda da je na vrhu Metalurga Hadžiflašićev pentahus :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65947
Joined: 03/08/2010 19:04

#28955 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

phillie wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
miop wrote:Zenicani, posto nisam iz Zenice, jel' istina da ce novi ministar policije ZDK biti Predsjednik A-SDA ZDK?

covjek dobio otkaz u mup-u,ako mislis na isaka,a sad da bude ministar,kod nas je sve moguce
Karma is a bitch :) gluho i daleko bilo.

Ps. Sad kad se sjtih, dodje l' ti do Nisa? I kako:)

nisam ja ni trebo do nisa,nego mati,ali je odustala
Ci-Nick
Posts: 6882
Joined: 15/03/2015 17:38

#28956 Re: Zeničani

Post by Ci-Nick »

jutros u pola devet prolazim od Zeničanke do Kamenog mosta i primjećujem da toliko švercera i stolića na cesti, cetru grada,.. :-) nije bilo ni 98. ni 99. ni 2000.,..
Ne znam do kad će "VLAST" tolerisati da centar grada koji bi trebao biti najljepši i najelitniji izgleda gore od buvljaka. :|
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#28957 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Samo jos da neko stavi deku i ono sto prodaje na nju i zvanicno ce bit gore od buvljaka :lol:
Ci-Nick
Posts: 6882
Joined: 15/03/2015 17:38

#28958 Re: Zeničani

Post by Ci-Nick »

Throttle wrote:Samo jos da neko stavi deku i ono sto prodaje na nju i zvanicno ce bit gore od buvljaka :lol:
Desi se i to one babe što prodaju vunene čarape tako rade.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#28959 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Ne znam zasto im ne daju da samo udju na pijacu i to isto rade u okviru pijace?

Ako ih vec ne zele dirati i pisati im kazne, onda neka im daju "otvoren" prostor na samom ulazu pijace, ali sa unutrasnje strane i svi bi bili sretni. Tako bi ih sklonili sa glavne ulice koja usput i bez njih ni na sta ne lici, ali eto makar ne bi bilo njih.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#28960 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

channel10 wrote:Ne znam zasto im ne daju da samo udju na pijacu i to isto rade u okviru pijace?

Ako ih vec ne zele dirati i pisati im kazne, onda neka im daju "otvoren" prostor na samom ulazu pijace, ali sa unutrasnje strane i svi bi bili sretni. Tako bi ih sklonili sa glavne ulice koja usput i bez njih ni na sta ne lici, ali eto makar ne bi bilo njih.
i opet bi izasli na ulice
veci je protok musterija nego na pijacnom prostoru
zaista izgleda tragikomicno sve.ovo
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#28961 Re: Zeničani

Post by channel10 »

kamen spoticanja wrote:
channel10 wrote:Ne znam zasto im ne daju da samo udju na pijacu i to isto rade u okviru pijace?

Ako ih vec ne zele dirati i pisati im kazne, onda neka im daju "otvoren" prostor na samom ulazu pijace, ali sa unutrasnje strane i svi bi bili sretni. Tako bi ih sklonili sa glavne ulice koja usput i bez njih ni na sta ne lici, ali eto makar ne bi bilo njih.
i opet bi izasli na ulice
veci je protok musterija nego na pijacnom prostoru
zaista izgleda tragikomicno sve.ovo
Dodju dva milicajca, uzmu robu i stave lisice pa neka onda prodaje u zatvoru ako moze, pa ma ko to bio (i ona baba koja prodaje carape).
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#28962 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

pa to je i sada rjesenje...ali i dalje pici visokotarifna roba na ulici..ko da smo Kinshasa
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#28963 Re: Zeničani

Post by channel10 »

kamen spoticanja wrote:pa to je i sada rjesenje...ali i dalje pici visokotarifna roba na ulici..ko da smo Kinshasa
Jeste rjesenje koje oni nece da sprovedu. Eh ako im je zao, onda neka im izadju u susret i daju prostor unutar pijace. Ako i nakon toga opet izadju na ulicu, onda sve klepati jer je to onda bezobrazluk i nista vise.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#28964 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Kako ce im dat prostor unutar pijace kad tamo to isto prodaju ljudi koji placaju zakupninu tezge i ostalo sto ide uz to. A ovaj donese dvije kutije od banana i na njih dzabice poreda to sto prodaje
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#28965 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Pa eto da im izadju u susret kad ih toliko vole pa ih nece da kaznjavaju.

Ne bi im dali tezgu, nego dio prostora na ulici kad ih vec toliko vole. Drugog rjesenja nema, osim da ih hapse.
Ci-Nick
Posts: 6882
Joined: 15/03/2015 17:38

#28966 Re: Zeničani

Post by Ci-Nick »

Ne trguje se samo pred pijacom nego prodaje šta ko ima sve do pošte 6. Ima tu visokotarifne robe ali ima i polovnih stvari, bude tu i jabuka, salate pa i jaja.
Jednostano rečeno ako se toleriše onda je to dozvoljeno.
Sve i da im daš neki plac, npr onaj ispod pošte 6 opet bi oni na ulicu jer očigledno nije kažnjivo.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#28967 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Postavi se u poziciju covjeka koji ima zakupljenu tezgu a ne posmatraca. Covjek placa dazbine a kraj njega omoguceno nekom da bukvalno radi na crno.
User avatar
Panzer_Daddy
Posts: 240
Joined: 07/09/2013 08:08
Location: na vrhu me(n)talne kupole

#28968 Re: Zeničani

Post by Panzer_Daddy »

Vratise se devedeste pa tako i stare navike. Pamtim prodavace u toj ulici iz onih ratnih vremena a evo sada gledam da djeca tih istih prodavaca rade na standovima.Prije se radilo ispred Palme-Atlasa(sadasnji Atlantis) a sada je Lindapek aktuelan.
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#28969 Re: Zeničani

Post by Norm »

...pa sta vam je? ima jos vremena... :izet:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#28970 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Throttle wrote:Postavi se u poziciju covjeka koji ima zakupljenu tezgu a ne posmatraca. Covjek placa dazbine a kraj njega omoguceno nekom da bukvalno radi na crno.
Sve tačno, ali eto imas li ti drugo rješenje?

Ja bih lično to sve pohapsio i u zatvor? Ništa finansijski ništa kazna pa pustit da ide kući.
Ali sad ide serija pitanja sto u tvorza, nema.mjesta

Samo da je truniti i zguza na guz, a ništa konkretno uraditi.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#28971 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Ma najlakse za primjeniti je da in se oduzima roba i pisu kazne. Pa 30 naloga za 30 dana, valjda ce se opametit. Ne mozes bas zbog toga ljude trpat u zatvor, ne dilaju drogu :lol:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#28972 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Throttle wrote:Ma najlakse za primjeniti je da in se oduzima roba i pisu kazne. Pa 30 naloga za 30 dana, valjda ce se opametit. Ne mozes bas zbog toga ljude trpat u zatvor, ne dilaju drogu :lol:
Pa jedino ih izgleda tako možeš otjerati sa ulice. Ili mlavit. Haman da nema druge.
User avatar
Panzer_Daddy
Posts: 240
Joined: 07/09/2013 08:08
Location: na vrhu me(n)talne kupole

#28973 Re: Zeničani

Post by Panzer_Daddy »

Mlavit uigrane igrace u lancu sverca cigareta? Jok..

Bolje je postavit pitanje po cijem blagoslovu neometano svercaju na glavnoj ulici ? Tri metra pored standa sa cigaretama bez markica federalni inspektori ulaze u recimo neki ugostiteljski objekat i uredno kaznjavaju vlasnika zbog racuna ili viska u kasi.Zatim deset minuta nakon toga prolazi policijska patrola koja je na "ignore" modu i hladnokrvno prolazi pored tog istog standa.
ado81
Posts: 173
Joined: 31/08/2018 18:27

#28974 Re: Zeničani

Post by ado81 »

Zna li ko ima li kakav dobar TV majstor u ze?
User avatar
notsure
Posts: 1185
Joined: 31/07/2008 19:57

#28975 Re: Zeničani

Post by notsure »

Imal kakav pravnik da pojasni ko će nam biti novi krOlj kad nam Fudo ode u parlament?
Ide li sljedeći po broju glasova ili se raspisuju novi izbori?
Post Reply