artur morgan wrote: ↑09/09/2021 14:36
U kontekstu ovog što je Pjanić izjavio. Igrači da bi bili bolji i da bi pobjeđivali moraju naći dobar angažman u jačim ligama da bi napredovali a to znači da moraju imati dobrog menadžera. Nije dovoljno da je neko samo talentiran, da ima minutažu u nekim lošijim ligama u nekim klubovima, mora imati pravog menadžera koji će ga progurati u jaču ligu. Kad ga proda tu je onda do igrača hoćeli iskoristiti šansu. Jača liga, jače utakmice, bolji igrači. To nam fali za pobjede.
Igrali bi oni, nije da ne znaju, ali tu ima problem za igranje u ligama 5ice oko registracije igrača van EU. Pa u Italiji samo jednog smiješ registrovati tokom sezone. Onda kad Đuzepe pogleda dva slična igrača, jedan iz Brazila a drugi iz BiH... Odluka je jasna. Moraš 2x biti bolji da te dovedu. Engleska nema šanse, tu dobiti radnu dozvolu je skoro nemoguće osim ako nisi vec igracina neka a i tu ima ona caka oko nastupa za repku. Kupe oni tu i tamo neke igrače pa ih šalju u Belgiju i Holandiju na posudbe. Pa gledaj Dzekin put, od Zelje, Teplica... Drugo je kad neko ima dvojno državljanstvo ili tako nesto.
Problem nas je razvoj mladih igrača u klubovima. Šansu dobiju samo kad utakmica nema značaj ili kad je klub u dubiozi pa ne moze dovesti nekoga. Zeljo je to uradio jednom pa su isplivali Memija, Bajić, Hadziahmetovic... E zamisli sada da se to radi konstantno u cijeloj ligi... (jest da bi nam SR i Cro uzeli neke, al jbg

)
Pa 1.liga Federacije je smijurija. A mogla bi biti poligon za razvoj mladih igrača. Jok, on da zadovolji propise ubaci mladog igrača od 1.minute i vadi ga nakon 3.minute. E zamisli tog mladog igrača kako se osjeća.