Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#28927 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

Amagon wrote:Ja sam prije nekih mjesec dana imao scenu, preko puta autobuske ima mala pizzerija "Macchiato" (fine pizze i sendviči iz krušne peći :izet: ), i dolazi mlada i zgodna djevojka, kao nijema je ali poprilično loše glumi, i ide od stola do stola, nosi nekakav spisak i traži 3 KM za te "donacije". Vani je čeka neki lik, sa Jalabrat stylingom. Neki čovjek zatraži da vidi te spiskove, ona samo prođe dalje. U susjednom kafiću (mislim da se zove TimeOut), bio je neki belaj, gdje je onaj lik što je čekao vani napao nekog unutra, pa su konobari morali pozvati policiju. :oops: Šta je dalje bilo, ne znam, ali eto da upozorim na taj dvojac, mada vjerovatno ordiniraju u drugom gradu. Čega se sve neće dosjetiti. I u pravu ste, sve je više tih prevaranata, i onome kome je zaista potreban novac ne traži uopće na takav način ..
Meni su prosli mjesec u restoranu prisle dvije djevojke, kulturne i lijepo obucene, traze pomoc za dijete. Po naglasku, rekao bih da nisu iz ZE. Nisu ulijevale povjerenje pa im nista nisam dao. Zahvalise se uz tuzan pogled sto sam ih saslusao. Poslije mi muka, ode cijeli dan, kontam da li sam ispao djubre. Pa jebo majku, ne zna covjek sta da uradi. Cesto doniram pa se poslije pitam da li sam namagarcen.

Da li se meni cini ili je u proteklih sest mjeseci broj ljudi koji prosjace na razlicite nacine uduplan?

Bez ikakvog karikiranja, ne mogu proci kroz centar grada da me neko ne zaustavi.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83406
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#28928 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Kikibombona wrote:
Meni su prosli mjesec u restoranu prisle dvije djevojke, kulturne i lijepo obucene, traze pomoc za dijete. Po naglasku, rekao bih da nisu iz ZE. Nisu ulijevale povjerenje pa im nista nisam dao. Zahvalise se uz tuzan pogled sto sam ih saslusao. Poslije mi muka, ode cijeli dan, kontam da li sam ispao djubre. Pa jebo majku, ne zna covjek sta da uradi. Cesto doniram pa se poslije pitam da li sam namagarcen.

Da li se meni cini ili je u proteklih sest mjeseci broj ljudi koji prosjace na razlicite nacine uduplan?

Bez ikakvog karikiranja, ne mogu proci kroz centar grada da me neko ne zaustavi.
Lako te zene manipulisu moj Bombonjera. Kad zena place muskarac je taj ciji je vid zamagljen :wink: :D
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#28929 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

_BataZiv_0809 wrote:Lako te zene manipulisu moj Bombonjera. Kad zena place muskarac je taj ciji je vid zamagljen :wink: :D
Uzalud sijede naviru, tuzne zenske okice me vazda smeksaju! :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65962
Joined: 03/08/2010 19:04

#28930 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

u zivotu nisam nikome ko prosi pola marke dao
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83406
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#28931 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Danas na semaforu kod Alipasine dzamije u jedno 50 metara 3 prosjaka, 2 mladica i djevojka naravno sa nabacenom maramom. Sve troje mladi zdravi pravi, mogu konju rep iscupati, ali jok lakse prosjaciti.

Mada nije to nista specificno samo za nas. Dozivio sam to u svim evropskim drzavama koje sam posjetio. Najjaca mi je scena bila u Becu, sjedim u kafani odmah na onom Štefansplacu i prilazi lik u top formi nako po faci cigan, arap, mozda turčin i kao prodaje neki časopis...reko ne treba mi i odmahnem rukom...kad on kao ako neces kupiti moze li koji euro hilfe fur mih...sta ba reko hilfe idi arbajt :lol: opsovo mi je sve na tom svom dijalektu :zzzz:
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#28932 Re: Zeničani

Post by phillie »

Mene neku noc (oko pola deset) na nadvoznjaku mene zaustavlja neka treba sa pricom: "Gospodine, ako mi mozete dati dvije marke, cula sam da je ovdje toliko taxi, trebam na autobus za Banja Luku". Rekoh, raspatikaj mala, ako pozuris mozda ga i uhvatis.

Mada, po ovim pricama, postali smo gori od pirocanaca :D :D :D :D
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#28933 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

phillie wrote:Mene neku noc (oko pola deset) na nadvoznjaku mene zaustavlja neka treba sa pricom: "Gospodine, ako mi mozete dati dvije marke, cula sam da je ovdje toliko taxi, trebam na autobus za Banja Luku". Rekoh, raspatikaj mala, ako pozuris mozda ga i uhvatis.

Mada, po ovim pricama, postali smo gori od pirocanaca :D :D :D :D
Mozda je htjela da je otpratis pjehe, ha ja nismo new york da ide taksijem...

Bata bi se pobrinuo za nju,vec bi do lruznog toka kod lamele zaboravila i oca i mater u banja luci :mrgreen:
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#28934 Re: Zeničani

Post by phillie »

'nako treba...a ja sa zenom :D :D :D
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#28935 Re: Zeničani

Post by Norm »

phillie wrote:Mene neku noc (oko pola deset) na nadvoznjaku mene zaustavlja neka treba sa pricom: "Gospodine, ako mi mozete dati dvije marke, cula sam da je ovdje toliko taxi, trebam na autobus za Banja Luku". Rekoh, raspatikaj mala, ako pozuris mozda ga i uhvatis.

Mada, po ovim pricama, postali smo gori od pirocanaca :D :D :D :D
...to se samo kaze, mala 'operi mi glavu' dobices petaka... :lol:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#28936 Re: Zeničani

Post by Throttle »

:lol: :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83406
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#28937 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Throttle wrote::lol: :lol:
Jesi upratio ovo:

https://www.zenicablog.com/internaciona ... sem-gradu/

Edo na aparatima :D
User avatar
lethalthreat
Posts: 532
Joined: 22/07/2010 19:34

#28938 Re: Zeničani

Post by lethalthreat »

Davno, prije 13,14 godina dao malom cigiću 5 KM, ležao ispred bosanske na asfaltu, u januaru bez čarapa i u nekakvoj dukserici. Srce mi se u tom trenutku raspadalo. Nakon što mi je radnik iz neke prodavnice u blizini rekao da je malcu to već drugi ili treći put da tako uzima lovu, ne za sebe naravno, od tada pa do danas nikome nisam dao ni feninga. One presretače nekako uvijek zaobiđem, kada ih ugledam na nekih 50-ak metara, izvadim telefon i lafo pričam pa nemam vremena da saslušam :D Jedno vrijeme su se nađiđale neke trebe na sve ulaze/izlaze iz šopinga, nemoguće ih je bilo ofulati :mrgreen:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#28939 Re: Zeničani

Post by Throttle »

_BataZiv_0809 wrote:
Throttle wrote::lol: :lol:
Jesi upratio ovo:

https://www.zenicablog.com/internaciona ... sem-gradu/

Edo na aparatima :D
Nisam skužio ove do sad :D Ko zna, možda su gori i od Ede... :lol:
Nek ima izbora, konkurencija je dobra stvar.
Nisam ja više plinaš, samo čisti benzinski oktani :lol:
miop
Posts: 1200
Joined: 13/10/2005 12:50

#28940 Re: Zeničani

Post by miop »

Zenicani, posto nisam iz Zenice, jel' istina da ce novi ministar policije ZDK biti Predsjednik A-SDA ZDK?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65962
Joined: 03/08/2010 19:04

#28941 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

miop wrote:Zenicani, posto nisam iz Zenice, jel' istina da ce novi ministar policije ZDK biti Predsjednik A-SDA ZDK?

covjek dobio otkaz u mup-u,ako mislis na isaka,a sad da bude ministar,kod nas je sve moguce
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#28942 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Ja kako sam cuo ili ministar unutrasnjih poslova ili privrede, jedno do to dvoje 100%.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#28943 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Hoće li ti Ajzak Ramon biti neka fela u Vladi :shock:
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#28944 Re: Zeničani

Post by phillie »

kakavdanakneiskustvu wrote:
miop wrote:Zenicani, posto nisam iz Zenice, jel' istina da ce novi ministar policije ZDK biti Predsjednik A-SDA ZDK?

covjek dobio otkaz u mup-u,ako mislis na isaka,a sad da bude ministar,kod nas je sve moguce
Karma is a bitch :) gluho i daleko bilo.

Ps. Sad kad se sjtih, dodje l' ti do Nisa? I kako:)
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#28945 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83406
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#28946 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

clio_dci120 wrote:https://www.zenicablog.com/escape-from- ... embar-21h/

Gdje dodje ovaj club?
In Style je bio u Hotelu Rudar
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#28947 Re: Zeničani

Post by Casual's »

miop wrote:Zenicani, posto nisam iz Zenice, jel' istina da ce novi ministar policije ZDK biti Predsjednik A-SDA ZDK?
a ti majke :run: morat će nam milicija pušiti one kablove sada
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#28948 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

clio_dci120 wrote:https://www.zenicablog.com/escape-from- ... embar-21h/

Gdje dodje ovaj club?
Dom rudara, na kapiji Stare jame.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83406
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#28949 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Kralj Tvrtko I. wrote:
clio_dci120 wrote:https://www.zenicablog.com/escape-from- ... embar-21h/

Gdje dodje ovaj club?
Dom rudara, na kapiji Stare jame.
Sta je sad sa Hotelom Rudar? Ne radi koliko se moze vidjeti....trebao je biti studentski dom, ali su se nesto usutili oko toga...
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#28950 Re: Zeničani

Post by Norm »

Casual's wrote:
miop wrote:Zenicani, posto nisam iz Zenice, jel' istina da ce novi ministar policije ZDK biti Predsjednik A-SDA ZDK?
a ti majke :run: morat će nam milicija pušiti one kablove sada
:lol: :lol: :lol: umjesto pendreka nosace nargile...

...sami pali sami se ubili...al ima jos vremena...ako bude ministar poljoprivrede davace podsticajna sreTsva za uzgoj 'duhana' za nargile...eto bizMisa :lol: 'ta ce maline, ba... :lol: :lol:
Post Reply