Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#28876 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Ko da je bitno njima, opet ce se i ovi iz opozicije uhljebiti, a i ovi ce sto uzmu vlast sve ugurati sto sucekali cetiri godine, i opet sve po starom. Ha jedni,ha drugi, isto je,ali eto neka malo promjene...Dovoljno samo pogledati Dofuova zaposljavanjw po gradskim strukturama, radi isto sve sto i zeleni,nema tu neke razlike velike ..

Sad je Ramo iz A-SDA u neugodnoj poziciji, postoji prica da se javno ovima u SDA zakleo Bogom da neće sa Dofuom
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#28877 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

Postit će tri dana kefaret.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#28878 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

ExNihilo wrote:Postit će tri dana kefaret.
:lol: kraljuuu
ispade mi telefon :lol:
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#28879 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Kikibombona wrote:
Kameni, ako mozes realno, da li je ovo dobra stvar za Zenicu?

Da li ce biti vise novca za projekte u Zenici?

Fuke se zalio da ga Galijasevic sabotira. Da vidimo sada.

I jos mi nije jasno, kako su Kelestura i Repic presli preko silnih uvreda? :D Garant naredba iz centrala. :D

Valjda bude neke koristi za Zenicu...
realno isti je qrac
osim sto ovaj drugi ima 350 stranaka pa ce vjerovatno trajat ko jogobela u augustu izvan frizidera
pa cemo imati svako malo koalicija-pukla koalicija-ovaj pres'o ovamo,onaj pres'o tamo
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83412
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#28880 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

clio_dci120 wrote:Ko da je bitno njima, opet ce se i ovi iz opozicije uhljebiti, a i ovi ce sto uzmu vlast sve ugurati sto sucekali cetiri godine, i opet sve po starom. Ha jedni,ha drugi, isto je,ali eto neka malo promjene...Dovoljno samo pogledati Dofuova zaposljavanjw po gradskim strukturama, radi isto sve sto i zeleni,nema tu neke razlike velike ..

Sad je Ramo iz A-SDA u neugodnoj poziciji, postoji prica da se javno ovima u SDA zakleo Bogom da neće sa Dofuom
Daj nam koji primjer
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#28881 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Ma nemas nista od imena niti hocu da nekoga prozivam, ljudi koji su uposleni su godinama cekali i tu priliku i neka su dobili posao, ali cinicno je tako dobiti posao pa po fb-u pisati slogane posten covek postena drzava ili kako vec idu Dofuove parole.

Otidji do JP Prostor, po kancelarijama namnozeno hrpa njegovih volontera iz kampanje, predvodjeni plavkom iz SC-a.
Ne hodamo stalno po Ze pa i ne znamo. Pa pogledaj uposlene u njegovom kabinetu, od pr teama do sekretarice...

Eto predaj nekada cv kada bude konlurs, cisto da se uvjeris da mu nije na mjestu ona njegova floskula o zaposljavanju sposobnih, a ne podobnih.

Pa evo pogledaj primjer ko je zamjenio Kelesturu, cura koja je radila u njegovoj izbornoj kampanji i koja ni blizu nema kompetencije nekog pravnika iz realnog sektora.
Kazem nemam nista licno protiv ljudi, ali imam protiv nacina na koji se uposle.
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#28882 Re: Zeničani

Post by Norm »

Kikibombona wrote:
Kameni, ako mozes realno, da li je ovo dobra stvar za Zenicu?

Da li ce biti vise novca za projekte u Zenici?

Fuke se zalio da ga Galijasevic sabotira. Da vidimo sada.

I jos mi nije jasno, kako su Kelestura i Repic presli preko silnih uvreda? :D Garant naredba iz centrala. :D

Valjda bude neke koristi za Zenicu...
:lol: :lol: :lol: e ako ti za njih dvojicu nije jasno yebiga...kao sto @Kameni rece da Bog da sceri...sto stranaka u vlasti, sve moralne 'vertikale'...
Al ima jos vremena! :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83412
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#28883 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

clio_dci120 wrote:Ma nemas nista od imena niti hocu da nekoga prozivam, ljudi koji su uposleni su godinama cekali i tu priliku i neka su dobili posao, ali cinicno je tako dobiti posao pa po fb-u pisati slogane posten covek postena drzava ili kako vec idu Dofuove parole.

Otidji do JP Prostor, po kancelarijama namnozeno hrpa njegovih volontera iz kampanje, predvodjeni plavkom iz SC-a.
Ne hodamo stalno po Ze pa i ne znamo. Pa pogledaj uposlene u njegovom kabinetu, od pr teama do sekretarice...

Eto predaj nekada cv kada bude konlurs, cisto da se uvjeris da mu nije na mjestu ona njegova floskula o zaposljavanju sposobnih, a ne podobnih.

Pa evo pogledaj primjer ko je zamjenio Kelesturu, cura koja je radila u njegovoj izbornoj kampanji i koja ni blizu nema kompetencije nekog pravnika iz realnog sektora.
Kazem nemam nista licno protiv ljudi, ali imam protiv nacina na koji se uposle.
Ne znam kazem ti nisam vise toliko u toku. Znam za plavku iz SC sto je u prostoru, ne mogu joj se imena sjetit nikako :-)

Za njegov kabinet ne znam ko je primljen. Almira je od prije tu. Nova sekretarka je ok, znam je iz vidjenja, mislim da dolazi iz jako siromasne porodice, a da je bila dobar student. Nisam znao da mu je bila u kampanji.
Ne trebaju tu neke kompetencije iz realnog sektora, treba ti da znas Statut i interne gradske pravilnike ko hafiz i ozezi. Kelestura svaka cast, cijenim ga kao kolegu, ali je brate bio vise srastao sa foteljom, dosta je vise....

Slazem se da ne valja nacin na koji su primljeni, naravno.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#28884 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

joj batO nemoj zajebavat
puna javna preduzeca fudinih "sposobnih a ne podobnih" trabanata koji su dosli na sisu na isti nacin na koji su dolazili drugi "prije Fude" ( ovo pod navodnike jer je fudo ovde pao s marsa a od tamo su ga doveli jer je sposoban :mrgreen: )
doduse fudo je uveo javne konkurse za nastimane pozicije :mrgreen:
i jebes ga,frajer uzeo vlast...logicno je da uzme vlast u.prakticnom smislu...zacheraj mu...tako se vlada valjda
al ne moras ovde prodavati demagogiju "ja nikad nisam bio u sda,oni su mene zato sto sam pametan metali na pozicije"
tu smo fazu prosli :D
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#28885 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Ili sposobni kadrovi gradskog pravobranilastva, na proslom radnom mjestu posaljem tuzbu, ovi iako nisu imali legitimaciju pobijali tuzbu iz hiljadu drugih razloga :lol: :-) Mi crkli od smjeha na poslu koliki su to levati, i sudinca se sj*bala kada je gledala svojim ocima :D

Stonse tice te cure sto sam je spomenuo, mislim da ssm bio generacije ispred nje, OK, priznajem da sam malo pretjerao, ne mogu ja ocjenjivati necije kompegencije, ali cinjenica jeste da je ns fb promovirala Dofua vec haman dvije godine i vise, mozda u zadnjoj nije bila, ali redovni je do tada "lajkatelj" salivenog...Da je ne znam koliko siromsana, isto pravo itretman treba ds imaju i ona i neko kome babo ima 20miliona, najbolji bi trebao biti izabran.

Na kraju,ko je zelenim sto nikada nisu uprli prstom u Dofuova zaposljavanja, nisu znali vracati istom mjerom :mrgreen:

Ma hocu ssmo da kazem da ce uvijek isto biti,nema ovdje sustinske pfomjene,ma ko god bio na vlasti
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83412
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#28886 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Ma ne sumnjam ja da to tako hoda, samo sam manje u toku zbog nekih drugih zivotnih okolnosti.

Fudo je samo posljedica i refleksija cinjenice koliko su se narodu smucili Pivici i Duvnjaci. Dakle narod je bio spreman podrzati najgore od SDA samo zato sto se okrenulo protiv njih. I to sam ti kamene rekao jos taze iza izbora prije nego ces se reverzibilno samobanovati.

A mislim da tu lekciju nisu naucili nego su poceli pucati kontru upravo pivicima i duvnjacima i da sad beru sta su posijali. Pa ima u toj stranci i normalnih ljudi kud bas da propali student prava bude na celu parlamenta :-)

I neka beru nicija nije do zore gorjela, a hodali su zemljom kao da ne misle u nju leci.

Malo budzetska plata i sto komisija, pa de dzaba parkiranje, dzaba telefon, reprezentacija. Vidi se da ih je sve gladan qrtz pravio i da su bijeda u dusi, cast rijetkim izuzecima.

Fudo ako rijesi grijanje, izasfaltira sve ovo puteva sto je naumio, dovede par vecih firmu u poslovnu zonu, misljenja sam da je osigurao jos najmanje 2 mandata.

Pritom nemam iluzija da ce ovi sve uraditi da mu podmetnu nogu i da ce biti u stanju ostaviti grad bez grijanja u potpunosti samo da ga sjebu... vidjecemo
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#28887 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Znam pocesto kritikovat policiju al za jedno im skidam kapu. Trecu noc ih vidim kako stavljaju cestitke za brisace malogradjanskoj eliti koja parkira na trotoaru ispred platoa Arene. Oplakat ce soferi audija i benveja
Godinama su tu, niko ih nije dirao. Stotine ocrtanih parking mjesta oko centra al ne mere papak s ostalom rajom parkirat, ne vidi mu se pila koju otplacuje godinama
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#28888 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

_BataZiv_0809 wrote:Ma ne sumnjam ja da to tako hoda, samo sam manje u toku zbog nekih drugih zivotnih okolnosti.

Fudo je samo posljedica i refleksija cinjenice koliko su se narodu smucili Pivici i Duvnjaci. Dakle narod je bio spreman podrzati najgore od SDA samo zato sto se okrenulo protiv njih. I to sam ti kamene rekao jos taze iza izbora prije nego ces se reverzibilno samobanovati.

A mislim da tu lekciju nisu naucili nego su poceli pucati kontru upravo pivicima i duvnjacima i da sad beru sta su posijali. Pa bog ga jebo ima u toj stranci i normalnih ljudi kud bas da propali student prava bude na celu parlamenta :-)

I neka beru nicija nije do zore gorjela, a hodali su zemljom kao da ne misle u nju leci.

Malo budzetska plata i sto komisija, pa de dzaba parkiranje, dzaba telefon, reprezentacija. Vidi se da ih je sve gladan qrtz pravio i da su bijeda u dusi, cast rijetkim izuzecima.

Fudo ako rijesi grijanje, izasfaltira sve ovo puteva sto je naumio, dovede par vecih firmu u poslovnu zonu, misljenja sam da je osigurao jos najmanje 2 mandata.

Pritom nemam iluzija da ce ovi sve uraditi da mu podmetnu nogu i da ce biti u stanju ostaviti grad bez grijanja u potpunosti samo da ga sjebu... vidjecemo
kakvog smeca ima medju zelenim znam dosta dobro...i bilo bi idealno da im se fudo najebe matere i na kantonalnom nivou(mada me zanima jel omer š bio ikad u sda :mrgreen: )...pa da svako par mjeseci jedni drugima jebu matere
ali cemu šuplja "koga je to fudo primio" ?
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#28889 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Throttle wrote:Znam pocesto kritikovat policiju al za jedno im skidam kapu. Trecu noc ih vidim kako stavljaju cestitke za brisace malogradjanskoj eliti koja parkira na trotoaru ispred platoa Arene. Oplakat ce soferi audija i benveja
Godinama su tu, niko ih nije dirao. Stotine ocrtanih parking mjesta oko centra al ne mere papak s ostalom rajom parkirat, ne vidi mu se pila koju otplacuje godinama
pilu mu je otplatio neki tender ili reket i otimacina
to je samo demonstracija sile nabrijane stoke bez mozga
al jebeno smo.pali ako za to aplaudiramo policiji
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#28890 Re: Zeničani

Post by Norm »

kamen spoticanja wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Ma ne sumnjam ja da to tako hoda, samo sam manje u toku zbog nekih drugih zivotnih okolnosti.

Fudo je samo posljedica i refleksija cinjenice koliko su se narodu smucili Pivici i Duvnjaci. Dakle narod je bio spreman podrzati najgore od SDA samo zato sto se okrenulo protiv njih. I to sam ti kamene rekao jos taze iza izbora prije nego ces se reverzibilno samobanovati.

A mislim da tu lekciju nisu naucili nego su poceli pucati kontru upravo pivicima i duvnjacima i da sad beru sta su posijali. Pa bog ga jebo ima u toj stranci i normalnih ljudi kud bas da propali student prava bude na celu parlamenta :-)

I neka beru nicija nije do zore gorjela, a hodali su zemljom kao da ne misle u nju leci.

Malo budzetska plata i sto komisija, pa de dzaba parkiranje, dzaba telefon, reprezentacija. Vidi se da ih je sve gladan qrtz pravio i da su bijeda u dusi, cast rijetkim izuzecima.

Fudo ako rijesi grijanje, izasfaltira sve ovo puteva sto je naumio, dovede par vecih firmu u poslovnu zonu, misljenja sam da je osigurao jos najmanje 2 mandata.

Pritom nemam iluzija da ce ovi sve uraditi da mu podmetnu nogu i da ce biti u stanju ostaviti grad bez grijanja u potpunosti samo da ga sjebu... vidjecemo
...(mada me zanima jel omer š bio ikad u sda :mrgreen: )...
:lol: :lol: :lol: :thumbup:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65963
Joined: 03/08/2010 19:04

#28891 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

zar nije neki dan napravljena koalicija sda-hdz bih-s za bih a sad s za bih u ovoj novoj koaliciji?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83412
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#28892 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

kamen spoticanja wrote: ali cemu šuplja "koga je to fudo primio" ?
Zasto je suplja, imam valjda pravo da pitam? Pitati nije isto sto i sumnjati.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#28893 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

_BataZiv_0809 wrote:
kamen spoticanja wrote: ali cemu šuplja "koga je to fudo primio" ?
Zasto je suplja, imam valjda pravo da pitam? Pitati nije isto sto i sumnjati.
:roll:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83412
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#28894 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

kamen spoticanja wrote: :roll:
Izjasni se brate nece te niko pojesti. Koji ja interes imam da mutim vodu oko Fudinih zaposljavanja?

Nisam marke primio u zivotu sa opcinskog budzeta, nisam vise fizicki tu toliko prisutan jer me zivot odveo na drugu stranu i zanimalo me ko su te mlade nade koje je dofu doveo. Sta je sporno?
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#28895 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

nemam zivaca
a i ima jos vremena :mrgreen:
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#28896 Re: Zeničani

Post by Casual's »

_BataZiv_0809 wrote:
kamen spoticanja wrote: ali cemu šuplja "koga je to fudo primio" ?
Zasto je suplja, imam valjda pravo da pitam? Pitati nije isto sto i sumnjati.
Armin M /Kenan U /Amir S /Mirza S /Miralem R /Jakuta I /Enida M /Lejla G /Amra C /Nejra S / Azra H / - Ovo su samo neka od imena zaposlenih u GU. Ostala je u vodovodu, grijanju i tako..
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#28897 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

kakavdanakneiskustvu wrote:zar nije neki dan napravljena koalicija sda-hdz bih-s za bih a sad s za bih u ovoj novoj koaliciji?
eo kaze Hašim da nisu ni s ovim drugim :D
https://www.zenicablog.com/saopcenje-za ... 7iC6we39vk

jebote dogovaraju koalicije i ne zna se ko.pije a ko.placa
na sto ce liciti podjela vlasti i "vladanje" bice uzivanje gledat
jest da ce nas sve boliti guzica kad prodju 4 godine
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#28898 Re: Zeničani

Post by Casual's »

kamen spoticanja wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:zar nije neki dan napravljena koalicija sda-hdz bih-s za bih a sad s za bih u ovoj novoj koaliciji?
eo kaze Hašim da nisu ni s ovim drugim :D
https://www.zenicablog.com/saopcenje-za ... 7iC6we39vk

jebote dogovaraju koalicije i ne zna se ko.pije a ko.placa
na sto ce liciti podjela vlasti i "vladanje" bice uzivanje gledat
jest da ce nas sve boliti guzica kad prodju 4 godine
Diže sebi Hašim cijenu. Dobar je. :D
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#28899 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

vrijedi minimalno ZZO-a :mrgreen:
nesto ko Radeljaš birvaktile :oops:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83412
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#28900 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Casual's wrote: Armin M /Kenan U /Amir S /Mirza S /Miralem R /Jakuta I /Enida M /Lejla G /Amra C /Nejra S / Azra H / - Ovo su samo neka od imena zaposlenih u GU. Ostala je u vodovodu, grijanju i tako..
Znam dosta nabrojanih. Zanimljivo. :hm:
Post Reply