Poslanik SDP-a Damir Mašić pred nastavak sjednice Predstavničkog doma javno je optužio predsjedavajućeg Edina Mušića (SDA) da je svjesno opstruirao umnožavanje materijala prijedloga rezolucije ovog doma o osudi inicijativa za federalizacijom države i entiteta s ciljem etnonacionalnih podjela i snaženja separatističkih tendecija, kojeg je podnio Kluba SDP-a.
SDA-All about
- agent_zero
- Posts: 10478
- Joined: 27/01/2010 23:58
- Location: tamni vilajet SDA zlotvora!
#28851 Re: SDA-All about
Genocidna SDA blokirala podnošenje rezolucije o osudi inicijativa federalizacije i etnopodjela u BiH, čuvaju svoje fašističke HDZ partnere.
- pirpa
- Posts: 3832
- Joined: 22/02/2012 18:16
#28852 Re: SDA-All about
Nedžad Latić dokazao istinu-Dzenana Memica sa Ilidze je ubio Sin Alije Budnja iza svega stoji SDA stranka zato niko ne smije da iznese istinu u javnost DJELITE DALJE DO PRAVDE ZATVORIMO UBICE !!!
Moj dojam je da je vlast likvidirala sarajevsku mafiju zbog konkurencije, jer je u svojim redovima ima(la) mnogo mafiozo tipova. Razlika je samo u tome što smo mi smjeli pisati o opasnim mafiozama, a današnji mediji ne smiju pisnuti o mafijašima u vlasti!
Još od rata ne čitam crne hronike. Pa čak i na portalu pokušavam poštedjeti čitaoce vijesti koje u sebi sadrže uznemirujuće scene nasilja. Jednostavno mi više ne može „stati pod kožu“ toliko boli zbog scena da mladost Sarajeva tolike godine umire na pločnicima trotoara.Tako sam ignorirao i smrt Dženana Memića koja je izazvala bunt građana koji su tražili smjenu tužiteljice Dalide Burzić. I opet, frustriran jalovim raspravama i lažnim obećanjima vlastodržaca kako će se konačno (!) obračunati sa kriminalcima u gradu, ne bih se upuštao u ovaj slučaj jer će na kraju, kao i desetine sličnih saobraćajki, biti završen po onoj narodnoj „ujeo vuk magarca“.
Ili dža ili bu(dnjo)?!
Tek kad me je nazvao jedan poznanik i zamolio kako bismo se hitno trebali vidjeti jer ima „ekskluzivnu informaciju“ za mene, i ja pristao da zbog toga popijem kahvu s njim, ovaj tragični događaj sam počeo shvatati ozbiljno. Jer taj poznanik tvrdi da je jedan od aktera ubistva Dženana Memića sin Alije Budnje, jednog od najopskurnijih SDA-ovih tajkuna koji posjeduje enormno bogatstvo i nekoliko kultnih hotela na Ilidži.
Već dugo odbijam da se bavim „krvarinom“ tvrdeći kako nisam Sherlock Holmes, te da me ni Bog ni narod ne duži da ja istražujem mnogobrojna, a zataškana ubistva u gradu, preporučio sam poznaniku da tu informaciju ponudi nekim drugim novinarima željnim takvih ekskluzivnih informacija ili grlatim opozicionim liderima željnim vlasti. Moj poznanik je bio u vlasti i ozlojeđen je na neke ljude iz vrha SDA sa kojima se sukobio. U sljepilu svoje mržnje prema dojučerašnjim kolegama povjerovao je da bi demonstracije, koje je već bila najavila rodbina ubijenog mladića Memića, mogle prerasti u opći narodni bunt kakav se već jednom izlio ov(akv)ih februarskih dana u Sarajevu prije nekoliko godina. Ova je informacija, da je tada bila objavljena, po njemu, mogla biti inicijalna kapisla za masovni bunt jer je građanima „svega preko glave“.
Razočarao sam poznanika izravno mu rekavši da ne želim učestvovati u tome i da ne vjerujem da će se više ikada ponoviti demonstracije u Sarajevu, te da ni one nisu bile motivirane iskonskim građanskim buntom, već da ih je i organizirala „balijska udba“.
No, nije da me poznanik nije ubijedio da je zaista sin Alije Budnje akter ubistva i da su istražni organi svjesno i namjerno, kao i u nekoliko slučajeva ranije kad su u pitanju „saobraćajke“ sa tragičnim posljedicama, skrenuli istragu u pogrešnom smjeru i optužili, a potom i osudili neke Rome.
Zato sam na internetu istražio priču do kraja. Usput sam, onako uz kahvu, vršio anketu p(r)ovjeravajući svoju „ekskluzivnu informaciju“. Gle čuda; došao sam do zapanjujućih rezultata svoje ankete: svi „anketirani“ su znali i tačno definirali da iza zataškavanja slučaja ubistva Dženana Memića stoji Alija Budnjo. Dakle, otkrio sam da cijeli grad zna ono što niti jedan medij u Sarajevu ne smije objaviti! Pošto sam se već razočarao u opoziciju, tu samozvanu ljevicu, i naoštrio se da se razračunam sa njima, posebno imam pik na folere iz Naše stranke, odlučio sam pisati o ovoj temi i adresirati je na njihov politički konto. I ovaj slučaj me uvjerio da su samo oni gora sorta političara od aktuelnih (SDA-ovih) vlastodržaca. Oni bukvalno zataškavaju i opstruiraju mnoge istrage za golemi i stvarni kriminal, tako što, poput Budnje, pronađu krivce u „ciganima“ na kojima iskale svoj cinizam. Tako se njihov lider Peđa Kojović hudnjak satra pronalazeći fašiste među mrtvim bošnjačkim pjesnicima Busladžićem, Nametkom, Čolakovićem itd., a hudu Sabinu Čudić, svršenicu „prestižnog“ fakulteta Ejuba Ganića, kandidira za funkciju gradonačelnika Sarajeva, samo da bi isfolirao „pluralizam“ i dao legitimitet kandidaturi jednom mahalskom derletu Abdulahu Skaki. Ovi bezbojni urbani gulanferi, kako se predstavljaju, kojima su usta puna multikulturalizma, internacionalizma i kosmopolitizma, služe Bakiru Izetbegoviću samo da bi ga imao ko počešati po leđima, jer je objema rukama zauzeo i ovladao metropolom.
A, zar priča o fatalnoj ljepotici sa Ilidže, u koju se zaljubljuje sin iz imućne porodice, koja je svakako na sumnjiv način stekla bogatstvo, a ona ga odbija i izlazi sa drugim momcima, poput ljepuškastog i kuražnog mladića Dženana, koji se ne boji prijetnji ljubomornog nasilnika, ne zaslužuje knjišku obradu?! A pošto priča ima tragičan svršetak sa backgroundom koji može oslikati svu političku tamu i beznađe koje se nadvilo nad „Zlatnom dolinom“, kako Srđan Vuletić vidi Sarajevo, zar to ne bi mogla biti građa za ozbiljan političko-kriminalni triler?! Još ako se uzme simbolika Vrela Bosne, kao mjesta radnje, priča bi mogla imati revolucionarnu poruku ko stvarno vlada „Vrelom Bosne“! Tim prije, jer su mediji imali prilike (od)slikati nekoliko važnih političkih skupova koji su desili na Vrelu Bosne, odnosno na posjedu Alije Budnje. Tamo se, u hotelu Terme, proslavljao ljubilej SDA, gdje je lider ove stranke izrekao jednu od najvećih političkih laži – da je SDA uradila za Bosnu i Bošnjake koliko svi drugi politički lideri i stranke u zadnjih sto godina. Tamo je na predizbornom skupu boravila i Sebija Izetbegović i udijelila pregršt poljubaca odanim i radinim saradnicima njenog muža. O tim poljupcima su novinari pisali kolumne razvrstavajući tako Bakirove miljenike. U fokusu su bili Asim Sarajlić, Amir Zukić, dežurni krivci, što je apsolutno pogrešan pristup tematici. Oni su pravi marginalci u odnosu na ovu priču koja odslikava ko stvarno vlada Sarajevom!
Da li da DA, da li da NE?!
I o tom brkatom seljoberu Budnji zna(lo) se sve; gradio je džamije koje je svečano otvarao reis-ul-ulema, družio se sa šejhovima, kupovao limuzine (glavnim) sarajevskim imamima, plaćao liječenje Sulejmanu Tihiću, samo da bi se domogao bogatstva!
E, sad ne znam, da je ovo postratno vrijeme, kad mediji nisu bili tajkunizirani, da li bi Senad Avdić, bivši urednik „Slobodne Bosne“, objavio ovu informaciju, a vjerujem da bi. Ako ne on, onda bi sigurno to uradio Senad Pećanin, bivši urednik magazina „Dani“. I već vidim, naslovnicu „Dana“ : „Alijin sin je ubica!“ Jer tadašnjim (opozicionim) medijima glavni junak svih priča bio je samo Alija. Manje je bitno kako se prezivao. Pored rahmetli Alije, stotine tekstova bilo je posvećeno mafiji, od dvojice Ćela, rahmet im dušama, do Oručevića i Tigra…
Sjećam se da smo, valjda zbog takvih naslova, nas trojica, kao urednici sedmičnika „SB“, „Dana“ i „Ljiljana“, bili prozivani kao novinari protiv kojih je podignuto najviše tužbi zbog klevete.
Zaista, zbog tih sutkinja, koje su mi djelovale kao domaćice, bio sam i napustio novinarstvo. Sudila mi je i Lejla Fazlagić, na primjer. Da ne ispadnem mizogenik, moram naglasiti da mi stvarno nikad nije sudio sudija muškarac! Zato mislim da poslije Salema Mise i Amira Jaganjca, rahmet im duši, nema više „muda“ u tužilaštvima koja bi ovaj slučaj smio istjerati na čistac!
Da su mediji nekadašnji Da- li- da Burzić ne bi silazila sa naslovnica dok ne bi uprla prstom u Aliju Budnju!
Stoga je moj dojam da je vlast likvidirala sarajevsku mafiju zbog konkurencije jer u svojim redovima ima(la) mnogo mafiozo tipova. Razlika je samo u tome što smo mi smjeli pisati o opasnim mafiozama, a današnji mediji ne smiju pisnuti o mafijašima u vlasti! Stoga su vlastodršci toliko benevalentni i ne boje se ni prozivki medija, niti demonstracija. Tek su se malo prerušili da se ne (pre)poznaju; Budnjo ima brkove, Bakir ima bradu…
P.S.
Napisao sam ovaj tekst da predam rahmet kako Aliji, tako i Ramizu i Ismetu, pa i Salemu i Amiru… Bilo je časno živjeti i pisati o njima!
- Dozer
- Posts: 32999
- Joined: 19/09/2008 10:14
- Location: Zemlja maloumne ENV matrice...
#28853 Re: SDA-All about
Pa zna se da je Budnjin mali, a Budnjo je SDA, ubio momka. Podjapali se oko cure. Ona sve zna, bila prisutna, ali...
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#28854 Re: SDA-All about
haj al ovaj lik u tekst udrobio svega što je u špajizu našo...samo let u svemir nije spomenuo 
bolje da se držao informacija o Budnji
bolje da se držao informacija o Budnji
- pirpa
- Posts: 3832
- Joined: 22/02/2012 18:16
#28855 Re: SDA-All about
po njihovoj logici..bolje zrtvovati dvadeset ljudi koji nisu nasi, nego jednog koji je nas(SDA)...popisam im se na njiHoveDozer wrote:Pa zna se da je Budnjin mali, a Budnjo je SDA, ubio momka. Podjapali se oko cure. Ona sve zna, bila prisutna, ali...
- Tito_i_Partija
- Posts: 12408
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#28856 Re: SDA-All about
Ma jasta nego zna, nego joj se vjerovatno prijeti pa ne smije pisnut'.Dozer wrote:Pa zna se da je Budnjin mali, a Budnjo je SDA, ubio momka. Podjapali se oko cure. Ona sve zna, bila prisutna, ali...
Podsjeca me na atentat Nemtsova u Moskvi. Cura bila sa njim, vidila sve od pocetka do kraja, i poslije se k'o fol ne moze sjetit' ni koje marke je bilo auto u kojem su atentatori pobjegli.
- mirsek
- Posts: 12950
- Joined: 07/05/2010 15:40
#28857 Re: RE: Re: SDA-All about
Ako se zna da je Budnjin mali zasto otac ubijenog Memica to ne izjavi ? U krajnjem slucaju neka osveti sina i neka spokojan u dusi doceka sve posljedice iz toga . Ne kupuju se djeca u prodavnici pa kad jedno ubiju kupis drugo.Tito_i_Partija wrote:Ma jasta nego zna, nego joj se vjerovatno prijeti pa ne smije pisnut'.Dozer wrote:Pa zna se da je Budnjin mali, a Budnjo je SDA, ubio momka. Podjapali se oko cure. Ona sve zna, bila prisutna, ali...
Podsjeca me na atentat Nemtsova u Moskvi. Cura bila sa njim, vidila sve od pocetka do kraja, i poslije se k'o fol ne moze sjetit' ni koje marke je bilo auto u kojem su atentatori pobjegli.
Sent from my LG-H500 using Tapatalk
- jazzer
- Posts: 7535
- Joined: 20/12/2004 14:44
#28858 Re: RE: Re: SDA-All about
Vjerovatno zato sto zna da ima posla direktno sa drzavom (mafijom).mirsek wrote:Ako se zna da je Budnjin mali zasto otac ubijenog Memica to ne izjavi ? U krajnjem slucaju neka osveti sina i neka spokojan u dusi doceka sve posljedice iz toga .
Sent from my LG-H500 using Tapatalk
I bolje sto radi ovako, neka u svojoj reziji skuplja dokaze, ljude koji ce eventualno
svjedociti u njegovu korist drzi, za sada, u tajnosti. A i sam kaze da su mu se javili takvi.
A ako im javno spomene imena, vrlo moguce da ti svjedoci ili oni koji imaju neku informaciju,
u par dana dobiju amneziju, kao i Alisa Mutap.
Pa kada mu advokat potvrdi da mogu sve to iznijeti u javnost, neka iznesu i izbore za pravdu.
- mirsek
- Posts: 12950
- Joined: 07/05/2010 15:40
#28859 Re: RE: Re: SDA-All about
Pa vidis kako se sad zataskavaju dokazi kad mafija djeluje.jazzer wrote:Vjerovatno zato sto zna da ima posla direktno sa drzavom (mafijom).mirsek wrote:Ako se zna da je Budnjin mali zasto otac ubijenog Memica to ne izjavi ? U krajnjem slucaju neka osveti sina i neka spokojan u dusi doceka sve posljedice iz toga .
Sent from my LG-H500 using Tapatalk
I bolje sto radi ovako, neka u svojoj reziji skuplja dokaze, ljude koji ce eventualno
svjedociti u njegovu korist drzi, za sada, u tajnosti. A i sam kaze da su mu se javili takvi.
A ako im javno spomene imena, vrlo moguce da ti svjedoci ili oni koji imaju neku informaciju,
u par dana dobiju amneziju, kao i Alisa Mutap.
Pa kada mu advokat potvrdi da mogu sve to iznijeti u javnost, neka iznesu i izbore za pravdu.
Ako ima posla sa mafijom dzaba mu onda dokazi i svjedoci jer ce kad tad ti doci pod pritisak i ucjene kao i opstrukcije slucaja u samom sudstvu kao i do sad tako da mu u tome nema fajde.
Ovako osveti dijete, zapali opusteno cigaru i spokojno cekaj dalji rasplet.
- pirpa
- Posts: 3832
- Joined: 22/02/2012 18:16
#28860 Re: SDA-All about
cuj ovog osvetnika..pa to bi oni i zeljeli da covjek napravi kakvu glupost pa da se sva prica zavrsi na tome...
- mirsek
- Posts: 12950
- Joined: 07/05/2010 15:40
#28861 Re: SDA-All about
Ko oni, Budnjo bi volio da mu otac od Memica rokne sina a mozda i njega pa da se prica zavrsi na tome ?pirpa wrote:cuj ovog osvetnika..pa to bi oni i zeljeli da covjek napravi kakvu glupost pa da se sva prica zavrsi na tome...
Pa kao ucviljenom ocu koji vidi da pravda nece biti zadovoljena upravo njemu i jest jedina opcija da se prica tako zavrsi.
Ogromna nepravda, kriminal i zataskavanje ubistava i krivicnih djela uticajnih sinova koji se slobodno krecu gradom kao da se nista nije desilo evo vec godinama se dogadja pred nasim ocima, to kad pukne to ce tek krvavo da bude, svako ce traziti svoju pravdu u tom haosu.
Pa ako je tacno i ako stvarno citav grad zna kako se ovdje pise da je to uradio mali Budnjo a ocigledno je da ga neki iz sistema stite i da ce sve uraditi da se proces dokazivanja ne zavrsi pravno valjano jer imaju uticaja na iste cemu onda kalukacija, boli briga oca kako ce zavrsiti poslije jer on nema drugi nacin da ispravi nepravdu.
- Tito_i_Partija
- Posts: 12408
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#28862 Re: SDA-All about
Joj frajera jbt.
Pa nije ovo covjek koji nema vise nista da izgubi k'o neki jebeni Mad Max, pa da glumi nekog osvetnika po carsiji. Ako ode u zatvor, on vise ziv nece iz njega izaci, a citava njegova familija ce ispastat' zbog tog. Za to ce se SDA dobro pobrinut'.
Pa nije ovo covjek koji nema vise nista da izgubi k'o neki jebeni Mad Max, pa da glumi nekog osvetnika po carsiji. Ako ode u zatvor, on vise ziv nece iz njega izaci, a citava njegova familija ce ispastat' zbog tog. Za to ce se SDA dobro pobrinut'.
- pirpa
- Posts: 3832
- Joined: 22/02/2012 18:16
#28863 Re: SDA-All about
nije zivot film, uzmes zeljezo i krenes kao rambo ... 
- mirsek
- Posts: 12950
- Joined: 07/05/2010 15:40
#28864 Re: SDA-All about
On je mozda vec u sebi dusevno mrtav jer mu je ubijeno dijete a svako ovo podmetanje i skrivanje okrivljenog mu jos vise boli nanose.Tito_i_Partija wrote:Joj frajera jbt.![]()
Pa nije ovo covjek koji nema vise nista da izgubi k'o neki jebeni Mad Max, pa da glumi nekog osvetnika po carsiji. Ako ode u zatvor, on vise ziv nece iz njega izaci, a citava njegova familija ce ispastat' zbog tog. Za to ce se SDA dobro pobrinut'.
One ne glumi osvetnika vec drzava ne sprovodi pravo i pravdu.
Ako ima toliko sebicnih mizerija koje bi gledale kao im se ubice djece sretno sepure gradom ima i onih sto to nece moci da gledaju jer su pukli od tuge i boli.
Nisu svi isti.
- mirsek
- Posts: 12950
- Joined: 07/05/2010 15:40
#28865 Re: SDA-All about
Nije dobro si, neko pati i pukne od nepravde i boli a neko moze da hladno stisne guzicu ,kaze ajd neka su ostali zivo i zdravo, moram misliti na njih, ubicu ce Bog kazniti.pirpa wrote:nije zivot film, uzmes zeljezo i krenes kao rambo ...
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#28866 Re: SDA-All about
ostavte se ćoeka nehljebi i molite sve bogove ovog svijeta da nikad ane budete na njegovom mjestu
- mirsek
- Posts: 12950
- Joined: 07/05/2010 15:40
#28867 Re: SDA-All about
Nadam se iskreno da necu nikad biti na njegovom mjestu jer ne znam kako bih se nosio sa svim ovim sto on prozivljava.JoseMujica wrote:ostavte se ćoeka nehljebi i molite sve bogove ovog svijeta da nikad ane budete na njegovom mjestu
- pirpa
- Posts: 3832
- Joined: 22/02/2012 18:16
#28868 Re: SDA-All about
siguran sam da postoji osoba u tvom zivotu koju ti volio prebiti zbog nekih sopstvenih razloga...pa haj molim te u svojoj glavi osmisli plan kako ces ga prebiti.. pa pokusaj taj plan realizovati u stvarnosti,,,pa da vidim koliko ce se procenta taj tvoj plan ostvariti...lako je tudzim kurcem po koprivama mlatitimirsek wrote: Nije dobro si, neko pati i pukne od nepravde i boli a neko moze da hladno stisne guzicu ,kaze ajd neka su ostali zivo i zdravo, moram misliti na njih, ubicu ce Bog kazniti.
- mirsek
- Posts: 12950
- Joined: 07/05/2010 15:40
#28869 Re: SDA-All about
Ajd da zavrsimo pricu oko ovoga jer se ocigledno necemo sloziti.pirpa wrote:siguran sam da postoji osoba u tvom zivotu koju ti volio prebiti zbog nekih sopstvenih razloga...pa haj molim te u svojoj glavi osmisli plan kako ces ga prebiti.. pa pokusaj taj plan realizovati u stvarnosti,,,pa da vidim koliko ce se procenta taj tvoj plan ostvariti...lako je tudzim kurcem po koprivama mlatitimirsek wrote: Nije dobro si, neko pati i pukne od nepravde i boli a neko moze da hladno stisne guzicu ,kaze ajd neka su ostali zivo i zdravo, moram misliti na njih, ubicu ce Bog kazniti.
Nije bolan ista situacija kad planiras osobu prebiti zbog nekog animoziteta i planiras da se izvuces i kad hoces da osvetis neduzno ubijeno dijete prepun ocaja, ljutnje, tuge i boli (a znas da drzava stiti ubicu) i uopste te ne zanima sta ce biti sa tobom poslije toga.
Mislim pricamo o potpuno neuporedivim stvarima.
Koliko ubica se svaki dan sretno i slobodno krece Sarajevom bez izdrzane kazne zbog svojih veza dok porodice ubijenih prezivljavaju u tisini i boli svoj zivot ?
Ovo stanje da se javno zna i prica ko je ubica i da ga odredjene strukture drzave skoro otvoreno stite je jednostavno neodrzivo.
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#28870 Re: SDA-All about
i onda on ode u zatvor, a oni će reći, vidite da je čovjek lud i da je umislio neku svoju pravdu, mi smo nadljudskim naporima pronašli počinioce ali on jednostavno uništen bolom nije htio da sluša...
- mirsek
- Posts: 12950
- Joined: 07/05/2010 15:40
#28873 Re: SDA-All about
Ko ce reci, ovi sto sve ovo vrijeme zataskavaju sve oko pravog krivca ?JThomas wrote:i onda on ode u zatvor, a oni će reći, vidite da je čovjek lud i da je umislio neku svoju pravdu, mi smo nadljudskim naporima pronašli počinioce ali on jednostavno uništen bolom nije htio da sluša...
Oni su vec diskreditovani dovoljno da ih 100 voda ne moze oprati.
Koliko nas ovdje i u javnosti smatra da se proces odvija zakonski, transparentno i posteno ??
Ako se zna ko je ubica niko u javnosti nece prihvatiti argument covjek je lud a oni u sudu su vrijedni i posteni.
Pogotovo ako se prica o ubici koji ima historiju nasilnog ponasanja, prebijanja policajaca, politickih veza i ogromne nelegalno stecene imovine.
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#28874 Re: SDA-All about
mlatiš gloginje tuđim kurcem. čovjek radi optimalno. da je recimo odmah na početku uradio to što ti zagovaraš, ti ne bi znao dovoljno činjenica da budeš na njegovoj strani...
-
jefff
- Posts: 5307
- Joined: 05/08/2015 11:16
#28875 Re: SDA-All about
Budnje nešto nema u prvim safovima.
