Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
animus wrote:Kad vidis ko je alternativa SDA onda kazem neka ovih jos na vlasti. Jedina sansa da se nesto kod nas popravi je da se podrze zdravi dijelovi SDA a kazne svi ovi lopovski dijelovi. To naravno vazi za drzavni i entitetski nivo vlasti. Ove ostale stranke nisu zaslužile vise od kantonalnog nivoa. Probali smo i ja sam se uvjerio da nema smisla. Jedino sto je u jednom periodu SDP nesto uspio ali nista znacajno.
Mah, zdravi-nezdravi.....začas od zdravog postaneš nezdrav.....
Jedina šansa i mogućnost za napredak je da se javni prostor što je moguće više depolitizuje. Ali to nijedna stranka neće uraditi jer je to protivno njihovom raison d'etre.
To trebaju uraditi intelektualne elite, zdravi poslovni sektor, institucije civilnog društva....Nevolja je što za to treba vrijeme. Do tada idemo po onoj krepaj kenjče dok trava naraste.
I da se konačno zaustavi stranačko-rodbinsko zapošljavanje u javnim institucijama, te da privatni sektor preuzme primat u razvoju države i društva kao što je u jednoj Njemačkoj slučaj, gdje ljudi više hrle prema privatnom sektoru, jer imaju više mogućnosti za napredak i samopromociju svojih vještina i znanja. Kod nas važi ono gdje si, tu ostaj do penzije ako može.
Pouzadno znam da na zapadu vole da radnici u radnim knjižicama imaju više promijenjenih firmi zbog različitih stečenih znanja i vještina, što im pomaže u lakšem pronalaženju novih poslova u budućnosti, čime lakše stižu do penzija. Kod nas sve suprotno. Jebaji ga.
Jedini nacin za minimizaciju korupcije u drustvu koje je 5 stoljeca upijalo vizantijsko-otomansku "tradiciju" je ili njena potpuna legalizacija i transparentnost ili sto manje drzave uz privatizaciju svega sto se moze privatizovati. Dakle, napretka ovdje nece biti nikad.
animus wrote:Kad vidis ko je alternativa SDA onda kazem neka ovih jos na vlasti. Jedina sansa da se nesto kod nas popravi je da se podrze zdravi dijelovi SDA a kazne svi ovi lopovski dijelovi. To naravno vazi za drzavni i entitetski nivo vlasti. Ove ostale stranke nisu zaslužile vise od kantonalnog nivoa. Probali smo i ja sam se uvjerio da nema smisla. Jedino sto je u jednom periodu SDP nesto uspio ali nista znacajno.
Mah, zdravi-nezdravi.....začas od zdravog postaneš nezdrav.....
Jedina šansa i mogućnost za napredak je da se javni prostor što je moguće više depolitizuje. Ali to nijedna stranka neće uraditi jer je to protivno njihovom raison d'etre.
To trebaju uraditi intelektualne elite, zdravi poslovni sektor, institucije civilnog društva....Nevolja je što za to treba vrijeme. Do tada idemo po onoj krepaj kenjče dok trava naraste.
Ma nema od depoltizacije nista. Ne mozes ti njih natjerati da dignu ruke dalje od meda. To se pokusalo kroz razne komisije i odbore i agencihe ali ispalo jos gore. Svi nezavisni a svi znaju za koga se radi. Samo im sluze kao paravan. Vstv, cik, odbori za imenovanja i nadzor rada komesara i druge mnoge institucije.
animus wrote:
Ma nema od depoltizacije nista. Ne mozes ti njih natjerati da dignu ruke dalje od meda. To se pokusalo kroz razne komisije i odbore i agencihe ali ispalo jos gore. Svi nezavisni a svi znaju za koga se radi. Samo im sluze kao paravan. Vstv, cik, odbori za imenovanja i nadzor rada komesara i druge mnoge institucije.
od 2005 radim u privatnoj agenciji za statistiku i mogu samo reći da ono što se javno objavi većinom nije istina, nažalost s takvim pristupom se obmanjuje javnost i dovodi u razne zablude, naravno vlastima se predoče pravi podatci koje oni koriguju, najveće zablude iznose internet portali i tv koji su pod kontrolom vlasti, naravno privatne agencije za statistiku tu imaju svoj interes u parama koje uzimaju od vlasti, a što se tiče istine boli nekoga neka stvar.
evo provjerena info ko ima digitalne satove za struju, povećat će im se računi enormno, naročito u Hercegovini, satovi su namješteni da prikazuju 500 otkucaja kao jedan kilovat umjesto 1000.
Stranka demokratske akcije (SDA) najoštrije osuđuje jučerašnju odluku administrativne komisije Doma naroda Parlamenta Federacije Bosne i Hercegovine o povećanju naknada za odvojeni život.
U postojećim ekonomskim i socijalnim prilikama u društvu takva odluka o povećanju naknade delegatima je sramna, navode iz SDA.
"Obavezujemo delegate iz SDA da pokrenu proceduru poništenja ove nerazumne odluke", dodaju.
Istovremeno, od rukovodstva Predstavničkog doma Parlamenta FBiH zahtijevaju da pokrene proceduru smanjenja iste takve naknade u Predstavničkom domu, što su, kako navode, bili dužni učiniti još prije osam godina u skladu sa Zakonom o uštedama.
To saopštenje je na tragu Bakirove izjave koju je dao poslije 7.2.2014., mislim na ono njegovo "političari će morati da se uozbilje". Dakle čak i ako direktno pričaju o sebi i svojoj stranci, kada je u kontekstu gdje su napravili pizdariju, pričaju u trećem licu, kao da je to totalno druga stranka, drugi ljudi...
ovo je jedan novi level ublehe i šupljiranja...kad si sam sebi opozicija...ko u komunizmu...tako da se ovo podvede pod sintagmu "drugarske kritike", a poslije pokazati jedinstvo na janjetini i pivi, pardon na jumi
do sada su to periodično uspješno prakticirali SBiH, DF i SBB, ali svi su oni bili SDA First - OSTALI SECOND ...ovo je novo poglavlje u poljitićkom životu Prošnjaka:
SDA Paket Aranžman i pozicija i opozicija - prije podne karamo a popodne nam ulazi
Ovaj Bake da je imalo pametan on bi pritisno ovaj narod jos vise, svejedno ce opet dobiti dovoljan broj glasova....kod nas.budala nikad nije manjkalo...
Koliko su Sebija i Bakir Izetbegović uplatili novca za SDA?
Prema dostupnim informacijama, jedan od najvećih pojedinačnih donatora SDA u ovom period bio je predsjednik stranke Bakir Izetbegović.
On je na račun SDA uplatio ukupno 5.947 konvertibilnih maraka, a među donatorima se ovaj put našla i njegova supruga, generalna direktorica Kliničkog centra u Sarajevu, Sebija Izetbegović.
Ona je u na stranački račun uplatila 3.500 maraka.
ultima_palabra wrote:Postoji neka paralelna SDA, koja zavrće vodu stanovništvu i povećava naknade poslanicima. Treba se strpiti još koju godinu, dok nadležne institucije skontaju ko stoji iza toga.
Ma hajde ba, sta je diploma osim komad papira? Bill Gates, Mark Zuckerberg, i Steve Jobs nemaju diplomu, i vidite sta su sve napravili. Sto onda ne bi mog'o i nas Nudzo Dzihanic sa falsifikovanom diplomom ostat' na svojoj poziciji?
evo doklen nasi ljudi mogu bit zavidni i ljubo morni stase koga tice jeli djiho diplomiro ikakose zaposlijo nekoe amonimno priavijo jerbo muje bilo krivo stoga ni su metnuli dabudne ministar pasu djihi nasli kopat papire ikako stakiem zlobnim ljudma coik more zivijet koigod uspiesan bosnjak nesta napravi odmaga zlobnici priave usud eto kaki ljudi ima mijesto dase ufate knjige pada ioni budnu ministri onise bave tudzim diplomama
bolje da nam se 90tih desio jos jedan Eugen Savojski nego sto smo izabrali SDA da nas vode...do sad bi sve popaljeno obnovili a ovako ni za 50 god. covjek ne moze da se izvuce iz svih govana u koje nas je SDA uvalila
SDA je samo ime. Da nije izabrano to ime bilo bi izabrano neko drugo. Ali sigurno bi se raspadom komunizma i Jugoslavije pojavila neka nacionalna stranka kod Bošnjaka kojoj bi fokus bio isti kao u SDA. Sigurno bi bilo i rata jer njega nije izazvala SDA već Milošević i velikosrpska politika. I sigurno bi nakon rata ta stranka nastavila dobijati najviše glasova jer se uvijek mogu predstavljati kao zaštitnici naroda a Bošnjaci su nažalost u tako lošoj poziciji da će im uvijek trebati nacionalni pokret kao tobože zaštitnik. A naravno kada neko dobija glasove samo na osnovu toga što je "zaštitnik" onda se ne mora dokazivati na druge načine glasačima i onda dolazi do korupcije, nepotizma i svih drugih anomalija koje imamo u SDA.
I zato i kažem da je SDA posljedica a ne uzrok. Uzrok je najbolje opisao Meša:
Otrgnuti smo, a neprihvaćeni. Ko rukavac što ga je bujica odvojila od majke pa nema više ni toka, ni ušća, suviše malen da bude jezero, suviše velik da ga zemlja upije.
Last edited by Obi Wan Bosnian on 14/02/2017 11:48, edited 1 time in total.
Ma ovdje ne bi trebalo da bude priče. Ovo su stvari na kojima se pokazuje jačina društva i sistem. A prevashodno medija, civilnog društva i opozicijskih stranaka. Ovaj čovjek bi morao po hitnom postupku da ide sa pozicije ministra, Bakir i njegova svita bi morali da ga sklone,ako to neće onda se oni moraju natjerati da to urade.
Ono što mene u ovome brine je ovo, meni se čini da ove stranke opozicije bi bile najsretnije da to Bakir i SDA ne urade. iz dva razloga, jedan je da mogu graktati na fonu, ne valja SDA, a drugi je da zapravo njegovo ostajanje na vlasti i njima daje širi manevarski prostor za slične mahinacije kad nekad možda dođu na vlast