SDA-All about

megaman4
Posts: 4956
Joined: 08/08/2011 23:59

#28776 Re: SDA-All about

Post by megaman4 »

palermo wrote:
animus wrote:Kad vidis ko je alternativa SDA onda kazem neka ovih jos na vlasti. Jedina sansa da se nesto kod nas popravi je da se podrze zdravi dijelovi SDA a kazne svi ovi lopovski dijelovi. To naravno vazi za drzavni i entitetski nivo vlasti. Ove ostale stranke nisu zaslužile vise od kantonalnog nivoa. Probali smo i ja sam se uvjerio da nema smisla. Jedino sto je u jednom periodu SDP nesto uspio ali nista znacajno.
Mah, zdravi-nezdravi.....začas od zdravog postaneš nezdrav.....

Jedina šansa i mogućnost za napredak je da se javni prostor što je moguće više depolitizuje. Ali to nijedna stranka neće uraditi jer je to protivno njihovom raison d'etre.

To trebaju uraditi intelektualne elite, zdravi poslovni sektor, institucije civilnog društva....Nevolja je što za to treba vrijeme. Do tada idemo po onoj krepaj kenjče dok trava naraste.
:thumbup:

I da se konačno zaustavi stranačko-rodbinsko zapošljavanje u javnim institucijama, te da privatni sektor preuzme primat u razvoju države i društva kao što je u jednoj Njemačkoj slučaj, gdje ljudi više hrle prema privatnom sektoru, jer imaju više mogućnosti za napredak i samopromociju svojih vještina i znanja. Kod nas važi ono gdje si, tu ostaj do penzije ako može.

Pouzadno znam da na zapadu vole da radnici u radnim knjižicama imaju više promijenjenih firmi zbog različitih stečenih znanja i vještina, što im pomaže u lakšem pronalaženju novih poslova u budućnosti, čime lakše stižu do penzija. Kod nas sve suprotno. Jebaji ga. :(
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15270
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#28777 Re: SDA-All about

Post by Prpa.ba »

Jedini nacin za minimizaciju korupcije u drustvu koje je 5 stoljeca upijalo vizantijsko-otomansku "tradiciju" je ili njena potpuna legalizacija i transparentnost ili sto manje drzave uz privatizaciju svega sto se moze privatizovati. Dakle, napretka ovdje nece biti nikad. :thumbup:
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#28778 Re: RE: Re: SDA-All about

Post by animus »

palermo wrote:
animus wrote:Kad vidis ko je alternativa SDA onda kazem neka ovih jos na vlasti. Jedina sansa da se nesto kod nas popravi je da se podrze zdravi dijelovi SDA a kazne svi ovi lopovski dijelovi. To naravno vazi za drzavni i entitetski nivo vlasti. Ove ostale stranke nisu zaslužile vise od kantonalnog nivoa. Probali smo i ja sam se uvjerio da nema smisla. Jedino sto je u jednom periodu SDP nesto uspio ali nista znacajno.
Mah, zdravi-nezdravi.....začas od zdravog postaneš nezdrav.....

Jedina šansa i mogućnost za napredak je da se javni prostor što je moguće više depolitizuje. Ali to nijedna stranka neće uraditi jer je to protivno njihovom raison d'etre.

To trebaju uraditi intelektualne elite, zdravi poslovni sektor, institucije civilnog društva....Nevolja je što za to treba vrijeme. Do tada idemo po onoj krepaj kenjče dok trava naraste.
Ma nema od depoltizacije nista. Ne mozes ti njih natjerati da dignu ruke dalje od meda. To se pokusalo kroz razne komisije i odbore i agencihe ali ispalo jos gore. Svi nezavisni a svi znaju za koga se radi. Samo im sluze kao paravan. Vstv, cik, odbori za imenovanja i nadzor rada komesara i druge mnoge institucije.
Volim Pivu
Posts: 101
Joined: 03/02/2017 17:14

#28779 Re: RE: Re: SDA-All about

Post by Volim Pivu »

animus wrote: Ma nema od depoltizacije nista. Ne mozes ti njih natjerati da dignu ruke dalje od meda. To se pokusalo kroz razne komisije i odbore i agencihe ali ispalo jos gore. Svi nezavisni a svi znaju za koga se radi. Samo im sluze kao paravan. Vstv, cik, odbori za imenovanja i nadzor rada komesara i druge mnoge institucije.
od 2005 radim u privatnoj agenciji za statistiku i mogu samo reći da ono što se javno objavi većinom nije istina, nažalost s takvim pristupom se obmanjuje javnost i dovodi u razne zablude, naravno vlastima se predoče pravi podatci koje oni koriguju, najveće zablude iznose internet portali i tv koji su pod kontrolom vlasti, naravno privatne agencije za statistiku tu imaju svoj interes u parama koje uzimaju od vlasti, a što se tiče istine boli nekoga neka stvar.
Volim Pivu
Posts: 101
Joined: 03/02/2017 17:14

#28780 Re: SDA-All about

Post by Volim Pivu »

evo provjerena info ko ima digitalne satove za struju, povećat će im se računi enormno, naročito u Hercegovini, satovi su namješteni da prikazuju 500 otkucaja kao jedan kilovat umjesto 1000.
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#28781 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

tranquil wrote:
JThomas wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/sda-odl ... /170210073
Stranka demokratske akcije (SDA) najoštrije osuđuje jučerašnju odluku administrativne komisije Doma naroda Parlamenta Federacije Bosne i Hercegovine o povećanju naknada za odvojeni život.
U postojećim ekonomskim i socijalnim prilikama u društvu takva odluka o povećanju naknade delegatima je sramna, navode iz SDA.

"Obavezujemo delegate iz SDA da pokrenu proceduru poništenja ove nerazumne odluke", dodaju.

Istovremeno, od rukovodstva Predstavničkog doma Parlamenta FBiH zahtijevaju da pokrene proceduru smanjenja iste takve naknade u Predstavničkom domu, što su, kako navode, bili dužni učiniti još prije osam godina u skladu sa Zakonom o uštedama.
:roll: :lol:
To saopštenje je na tragu Bakirove izjave koju je dao poslije 7.2.2014., mislim na ono njegovo "političari će morati da se uozbilje". Dakle čak i ako direktno pričaju o sebi i svojoj stranci, kada je u kontekstu gdje su napravili pizdariju, pričaju u trećem licu, kao da je to totalno druga stranka, drugi ljudi...

ovo je jedan novi level ublehe i šupljiranja...kad si sam sebi opozicija...ko u komunizmu...tako da se ovo podvede pod sintagmu "drugarske kritike", a poslije pokazati jedinstvo na janjetini i pivi, pardon na jumi

do sada su to periodično uspješno prakticirali SBiH, DF i SBB, ali svi su oni bili SDA First - OSTALI SECOND ...ovo je novo poglavlje u poljitićkom životu Prošnjaka:

SDA Paket Aranžman i pozicija i opozicija - prije podne karamo a popodne nam ulazi
Volim Pivu
Posts: 101
Joined: 03/02/2017 17:14

#28782 Re: SDA-All about

Post by Volim Pivu »

jebiga zapalo ih mogu šta hoće i kako hoće i dokle hoće, nek trpaju to je hrana narodu.
Volim Pivu
Posts: 101
Joined: 03/02/2017 17:14

#28783 Re: SDA-All about

Post by Volim Pivu »

narod više nema da plaća osnovne režije a prehranit se mjesec dana je umjetnost, pazite ponavljam računi za struju su novi vid harača od strane SDA.
User avatar
Smail Aga Cengic
Posts: 479
Joined: 30/07/2014 18:53
Contact:

#28784 Re: SDA-All about

Post by Smail Aga Cengic »

Ovaj Bake da je imalo pametan on bi pritisno ovaj narod jos vise, svejedno ce opet dobiti dovoljan broj glasova....kod nas.budala nikad nije manjkalo...
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#28785 Re: SDA-All about

Post by orinoco »

Koliko su Sebija i Bakir Izetbegović uplatili novca za SDA?

Prema dostupnim informacijama, jedan od najvećih pojedinačnih donatora SDA u ovom period bio je predsjednik stranke Bakir Izetbegović.

On je na račun SDA uplatio ukupno 5.947 konvertibilnih maraka, a među donatorima se ovaj put našla i njegova supruga, generalna direktorica Kliničkog centra u Sarajevu, Sebija Izetbegović.

Ona je u na stranački račun uplatila 3.500 maraka.

http://ba.n1info.com/a137279/Vijesti/Vi ... a-SDA.html
Ko su najveći donatori SDA u posljednjih šest mjeseci?
http://ba.n1info.com/a129366/Vijesti/Vi ... eseci.html
Ko je Dino Begić :?
User avatar
GoldenSpoon
Posts: 391
Joined: 07/10/2014 01:22

#28786 Re: SDA-All about

Post by GoldenSpoon »

User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#28787 Re: SDA-All about

Post by JThomas »

Image

zdrave i nezdrave strukture sda - shematski prikaz.
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#28788 Re: SDA-All about

Post by tandmand »

ultima_palabra wrote:Postoji neka paralelna SDA, koja zavrće vodu stanovništvu i povećava naknade poslanicima. Treba se strpiti još koju godinu, dok nadležne institucije skontaju ko stoji iza toga.
Zavjera vlade protiv vlastitog naroda

Image
User avatar
asurbanipal
Posts: 6692
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#28789 Re: SDA-All about

Post by asurbanipal »

User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#28790 Re: SDA-All about

Post by ultima_palabra »

Jel to priča o bježanju u dimijama?
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12407
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#28791 Re: SDA-All about

Post by Tito_i_Partija »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/izetbeg ... /170213119

Ma hajde ba, sta je diploma osim komad papira? Bill Gates, Mark Zuckerberg, i Steve Jobs nemaju diplomu, i vidite sta su sve napravili. Sto onda ne bi mog'o i nas Nudzo Dzihanic sa falsifikovanom diplomom ostat' na svojoj poziciji? :lol: :D
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#28792 Re: SDA-All about

Post by JThomas »

ne znam kako se sda prije ovih rumuna nije sjetila da naprosto dekriminalizira koruptivna djela. u nas niko ne bi protestovao.

šuti, može ti valjati, može se tebi sutra nešto desiti... :lol:
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#28793 Re: SDA-All about

Post by hizo ramidovic »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/izetbeg ... /170213119

evo doklen nasi ljudi mogu bit zavidni i ljubo morni stase koga tice jeli djiho diplomiro ikakose zaposlijo nekoe amonimno priavijo jerbo muje bilo krivo stoga ni su metnuli dabudne ministar pasu djihi nasli kopat papire ikako stakiem zlobnim ljudma coik more zivijet koigod uspiesan bosnjak nesta napravi odmaga zlobnici priave usud eto kaki ljudi ima mijesto dase ufate knjige pada ioni budnu ministri onise bave tudzim diplomama
User avatar
Dozer
Posts: 32998
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#28794 Re: SDA-All about

Post by Dozer »

I....dokle smo ovdje...?

Jel' se konacno, i definitivno, konstatovalo da je SDA jedno od 3 najveca zla koja su se mogla desiti ovoj drzavi i ljudima...?
Obi Wan Bosnian
Posts: 946
Joined: 02/02/2017 16:37

#28795 Re: SDA-All about

Post by Obi Wan Bosnian »

SDA je posljedica a ne uzrok
User avatar
Dozer
Posts: 32998
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#28796 Re: SDA-All about

Post by Dozer »

Na koji li su nacin oni posljedica, a ne uzrok....
Obi Wan Bosnian
Posts: 946
Joined: 02/02/2017 16:37

#28797 Re: SDA-All about

Post by Obi Wan Bosnian »

narod zna
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#28798 Re: SDA-All about

Post by pirpa »

bolje da nam se 90tih desio jos jedan Eugen Savojski nego sto smo izabrali SDA da nas vode...do sad bi sve popaljeno obnovili a ovako ni za 50 god. covjek ne moze da se izvuce iz svih govana u koje nas je SDA uvalila
Obi Wan Bosnian
Posts: 946
Joined: 02/02/2017 16:37

#28799 Re: SDA-All about

Post by Obi Wan Bosnian »

SDA je samo ime. Da nije izabrano to ime bilo bi izabrano neko drugo. Ali sigurno bi se raspadom komunizma i Jugoslavije pojavila neka nacionalna stranka kod Bošnjaka kojoj bi fokus bio isti kao u SDA. Sigurno bi bilo i rata jer njega nije izazvala SDA već Milošević i velikosrpska politika. I sigurno bi nakon rata ta stranka nastavila dobijati najviše glasova jer se uvijek mogu predstavljati kao zaštitnici naroda a Bošnjaci su nažalost u tako lošoj poziciji da će im uvijek trebati nacionalni pokret kao tobože zaštitnik. A naravno kada neko dobija glasove samo na osnovu toga što je "zaštitnik" onda se ne mora dokazivati na druge načine glasačima i onda dolazi do korupcije, nepotizma i svih drugih anomalija koje imamo u SDA.

I zato i kažem da je SDA posljedica a ne uzrok. Uzrok je najbolje opisao Meša:

Otrgnuti smo, a neprihvaćeni. Ko rukavac što ga je bujica odvojila od majke pa nema više ni toka, ni ušća, suviše malen da bude jezero, suviše velik da ga zemlja upije.
Last edited by Obi Wan Bosnian on 14/02/2017 11:48, edited 1 time in total.
palermo
Posts: 25347
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#28800 Re: SDA-All about

Post by palermo »

Ma ovdje ne bi trebalo da bude priče. Ovo su stvari na kojima se pokazuje jačina društva i sistem. A prevashodno medija, civilnog društva i opozicijskih stranaka. Ovaj čovjek bi morao po hitnom postupku da ide sa pozicije ministra, Bakir i njegova svita bi morali da ga sklone,ako to neće onda se oni moraju natjerati da to urade.

Ono što mene u ovome brine je ovo, meni se čini da ove stranke opozicije bi bile najsretnije da to Bakir i SDA ne urade. iz dva razloga, jedan je da mogu graktati na fonu, ne valja SDA, a drugi je da zapravo njegovo ostajanje na vlasti i njima daje širi manevarski prostor za slične mahinacije kad nekad možda dođu na vlast
Post Reply