Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#28751 Re: Zeničani

Post by Norm »

biglebovski wrote:@Nivelacija

Prijatelj mi radi u Mittalu, VSS, sjećam se prije nekoliko godina kad se zaposlio imao je menadžerski ugovor i platu 700.00 KM, vjerovatno je izlazio na 900 sa TO i tako to. Na pet godina ugovor ako se ne varam. Ne znam kakve su sad plate tamo. Prosjek dižu pošte, telecom, zatvor kao Federalna institucija, kamara administracije, bolnica ali ni 900.00 KM nije ništa posebno. Sa trenutnim cijenama 900 bi trebao biti minimalac. U Zenici je trenutno jako puno ruralnog svijeta, tu su ali su i na selu, od kojeg se hrane. Borba uglavnom. Biće bolje.
NECE!
Pitomi odose, oni 100% drugi dodjose... :D
biglebovski
Posts: 3430
Joined: 02/11/2005 16:43

#28752 Re: Zeničani

Post by biglebovski »

Urbana gerila shall rise again! Biće bolje.
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#28753 Re: Zeničani

Post by Norm »

biglebovski wrote:Urbana gerila shall rise again! Biće bolje.
Ccccc, NECE! :D
Urbana gerila seniora u Njemackoj pere guzice a juniori sve prihvatili od divljih...
No more this :kontrabas: or this :kakoste: ... just :nargila:
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#28754 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Norm wrote:
biglebovski wrote:Urbana gerila shall rise again! Biće bolje.
Ccccc, NECE! :D
Urbana gerila seniora u Njemackoj pere guzice a juniori sve prihvatili od divljih...
No more this :kontrabas: or this :kakoste: ... just :nargila:
:lol:
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#28755 Re: Zeničani

Post by phillie »

Al kad se urbana gerila tivra u Zenicu sa gingama, ima da se izgradimo k'o Real M :D

Norm :thumbup: za slikovnicu.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83414
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#28756 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Not My Idea wrote:Zna se ko diže prosjek plata i da vecina ljudi prima manje od prosjeka.

Waikiki jos i moze proc ali new yorker i terranova su obicno smece. Mirce, haris export, adi i ostale pijacarske radnje da ne spominjem.
u ovom sugavom gradu, covjek nema gdje kupit normalne hlace, majice,dzempere, kosulje. Naravno, ima cezar i levis, al opet je to rijetkima dostupno. Prva ja odem u Sarajevo u shopping.

I nemojte bit smijesni pa poredit Mostar i Zenicu. Cuj mrtvi Mostar. Pa sta je onda Zenica, jadna mi majka. Cernobil.
Blago tebi pa ti je New Yorker smece a Waikiki moze proc. :-)

Moze se i u Mircetu i Merkatu naci itekako dobrih stvari samo jebiga ubi nas predrasuda. :zzzz: Ja kupio dugu zimsku jaknu u merkatu znaci odavno nista bolje nisam kupio, a nit je kičasta nit je fejk Guči. Trenerku isto tako, par duxeva.

I boga ti gdje ti shoppingujes u Sarajevu pa ti se gorivo+putarina+parking+hrana vise isplate nego da kupis hlace u Levisu?
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#28757 Re: Zeničani

Post by smartXL »

Jahh, ali imas i masu onih koji na racun primaju minimalac (a to se gleda za statistiku) a resto dobiju u koverti. Vecina privatnika tako radi.

Tako da prosjek apsolutno nije realan.
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#28758 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Nemamo mi pojma kolk'o nam je dobro. :lol:
User avatar
lethalthreat
Posts: 532
Joined: 22/07/2010 19:34

#28759 Re: Zeničani

Post by lethalthreat »

Gdje nađoste ove prosjeke plata jbt, pa da je tako tri četvrtine Njemačke bi se vratilo nazad :-) Plate se kreću od 400-600 KM i to je naša realnost. Prosjek je uvijek bio i ostao sarma, stvarnost na terenu je nešto sasvim drugo.
User avatar
Distortion
Posts: 3208
Joined: 08/09/2007 19:56

#28760 Re: Zeničani

Post by Distortion »

Prosjek vjerovatno dizu budzetske plate, menadzerske plate direktora banaka, osiguranja itd. Kod privatnika su prijavljene plate cca 500 KM. To je iznos plate koji se ne oporezuje. Naravno ko je dogovorio vecu platu ostatak dobije u kešu. To se naravno nigdje ne vidi u statistikama.
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#28761 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Ova sto napisa da je NewYorker smece, da to nije novopecena hanuma od zutog :lol:
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#28762 Re: Zeničani

Post by Norm »

...i meni je NewYorker obicno uniformisano smece...ali eto o ukusima se ne raspravlja, mozda zato sto ja nikada nisam bio niti sam imao zelje da budem dio uniformisane mase ni u kom slucaju...osim silom prilika '94-te :D
Do mene je :|
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65963
Joined: 03/08/2010 19:04

#28763 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Norm wrote:...i meni je NewYorker obicno uniformisano smece...ali eto o ukusima se ne raspravlja, mozda zato sto ja nikada nisam bio niti sam imao zelje da budem dio uniformisane mase ni u kom slucaju...osim silom prilika '94-te :D
Do mene je :|

ako si 94-te vec bio uniformisan tesko da se nesto u new yorkeru moze naci nesto za tebe,bar sam ja takav,ono sve nesto za omladinu
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#28764 Re: Zeničani

Post by Norm »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Norm wrote:...i meni je NewYorker obicno uniformisano smece...ali eto o ukusima se ne raspravlja, mozda zato sto ja nikada nisam bio niti sam imao zelje da budem dio uniformisane mase ni u kom slucaju...osim silom prilika '94-te :D
Do mene je :|

ako si 94-te vec bio uniformisan tesko da se nesto u new yorkeru moze naci nesto za tebe,bar sam ja takav,ono sve nesto za omladinu
...pa to i kazem ali eto prozvase nasu kolegicu forumasicu da nema ukusa... :-? a ja kao europljanin i intelektualac :D nadjoh za shodno da se javim i odbranim stavove doticne...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83414
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#28765 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Niko nije nju prozvao da nema ukusa nego da je smijesno tvrditi da je New Yorker nekvalitetan a Waikiki kvalitetan.
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#28766 Re: Zeničani

Post by Norm »

...nije bilo zamjerki na kvalitet nego na 'normalnost' robe...i ja prije mogu naci normalne hlace u Waikikiju nego u NewYorkeru...al eto ja sam samo stari prdonja, nisam hanuma od zutog... :D
sale07
Posts: 1378
Joined: 18/05/2018 12:28

#28767 Re: Zeničani

Post by sale07 »

Najbolje se stvari mogu u bingu naci, barem je prije tako bilo ne znam sad, nisam u zadnje vrijeme svracao :)
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83414
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#28768 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Ima u NY sasvim normalne i jednobojne robe, samo treba nekad ući u prodavnicu ne suditi po izlozima :) Isto kao sto ima i u Mircetu i Merkatu.

Sto se tice NY moje iskustvo je ovakvo:

Džemperi su im vrhunski, imam 4 kupljena 2008 i 2009 i drze se jos uvijek, a placeni 30 KM :)

Farmerice, jakne, trenerke, dukserice sve im je solidnog kvaliteta. Jedino su tanji sa kvalitetom kad su u pitanju patike i generalno obuca, kaisevi, sakoi i kosulje.

A omjer cijene i kvalitete mozda i najbolji, pa nema nista skuplje od 150 KM jbt :lol:

Vajkiki je isto solidan, mislim da su tu negdje bara bara, s tim da su im dzemperi dosta losijeg kvaliteta, obuca bolja, kaisevi bolji, farmerice losije, kosulje bolje, majice tu negdje, dukserice i trenerke malo losije, jakne tu negdje...
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#28769 Re: Zeničani

Post by Tempo »

nije nego smo mi propali.
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#28770 Re: Zeničani

Post by Not My Idea »

@norm :thumbup:
New yorker je kvalitetom smece, a izgledom samo za tinejdžere. Kupila davno kaput 160 maraka, nije ni do kraja te zime izdrzao,sav se iscopa. Hlace muške puknu izmedju nogu za par mjeseci.
I rekla sam da waikiki donekle moze proc, ozbiljnije su stvari, a i kvalitet je malo bolji.

A sto se tice obuce, nikad ne bih kupila ni u jednom ni u drugom. Za to idem u planiku, astru, alpinu, office...
Ko ima problema s nogama, razumije. Ko nema, nazvace me snobom. ili necijom hanumom..
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#28771 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Nije nista lose sto Sam napisao da si Mozda zena od. Zutog. To je compliment,,koja to nne bi pozeljela. :D
c_g
Posts: 1175
Joined: 29/09/2016 01:52

#28772 Re: Zeničani

Post by c_g »

Ja sam prije dvije godine uzeo zadnju stvar u New Yorkeru, duxerica crna, 2-3 pranja, sva se iščopala, užasno. Od tad više ne kupujem tamo. Springfield i Retro Denim su mi najbolje, što se tiče majica, hlača, jakni, top su. Springfield zna biti skup, kad je sezona, ali sačekati par mjeseci i cijene budu kakve trebaju da budu.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#28773 Re: Zeničani

Post by Throttle »

E kad ja kupih neku običnu crnu majicu u New Yorkeru, V izrez, nisam je ni probao, bila neku siću, kontam nek drži mjesec-dva, za to para dobra. Kod kuće je obučem, V izrez ured do pupka :lol:
Kod njih sam kupio neku proljetnu jaknu, snižena bila na nekih 40-tak KM čini mi se, nikad ništa bolje a jeftinije nisam kupio u životu :mrgreen:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65963
Joined: 03/08/2010 19:04

#28774 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

gdje u zenici ili okolini kupiti kvalitetna sobna vrata?
User avatar
notsure
Posts: 1185
Joined: 31/07/2008 19:57

#28775 Re: Zeničani

Post by notsure »

kakavdanakneiskustvu wrote:gdje u zenici ili okolini kupiti kvalitetna sobna vrata?
Mlakić Vitez
https://www.facebook.com/pg/Stolarija-M ... e_internal
030/ 717-618
Post Reply