Federalna televizija

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
Perla7419
Posts: 71
Joined: 26/12/2010 12:39

#2876 Re: Federalna televizija

Post by Perla7419 »

Avdic :thumbup: .
User avatar
snaga_znanja
Posts: 3385
Joined: 05/10/2009 22:03

#2877 Re: Federalna televizija

Post by snaga_znanja »

Perla7419 wrote:Avdic :thumbup: .
+1
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65947
Joined: 03/08/2010 19:04

#2878 Re: Federalna televizija

Post by kakavdanakneiskustvu »

The BEN10 wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:
montypython2000 wrote:Tipicno. Nakon supervazne utakmice sa Makedonijom FTV munjevito prelazi na praistorijsku "Ne daj se Nina". Kruto i nezainteresovano i bez ikakvog obzira prema gledaocima. Istovremeno RTRS je IMAO analizu utakmice odmah po zavrsetku.
Da ne govorim o tome da je Avdić molio da ga ne isključe kako bi uzeo izjave. Utakmicu protiv CG nije ni odjavio, a već Nina startala.
Koji užasan menadžment - strašno.
ps - jel to onaj Avdić što piše kolumne i komentariše NBA negdje na nekom srbijanskom portalu: koliko je samo taj tip popularan i kako ga cijene u regionu


živa enciklopedija košarke,zna više o košarci nego google
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65947
Joined: 03/08/2010 19:04

#2879 Re: Federalna televizija

Post by kakavdanakneiskustvu »

snaga_znanja wrote:
Perla7419 wrote:Avdic :thumbup: .
+1



bio je tih pri kraju,valjda je čekao da pobijedimo sa većom razlikom i da prođemo dalje
User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#2880 Re: Federalna televizija

Post by tataćusak »

montypython2000 wrote:Tipicno. Nakon supervazne utakmice sa Makedonijom FTV munjevito prelazi na praistorijsku "Ne daj se Nina". Kruto i nezainteresovano i bez ikakvog obzira prema gledaocima. Istovremeno RTRS je IMAO analizu utakmice odmah po zavrsetku.

Već odavno im neke stvari ne halalim. A ovo sad povećava spisak. Pa da su bar pustili muziku iz studija, ja kontam reklame.....Čuj ne daj se nina :skoljka:
User avatar
anonimnaosoba
Posts: 2015
Joined: 05/01/2012 00:01
Location: JOSIP KVESIĆ 3 !!!
Contact:

#2881 Re: Federalna televizija

Post by anonimnaosoba »

Raspali se daBogda, Avdic krenu plakati i oni prekinuse bez i jedne rijeci analize s onim sto je bio prije utakmice i prebacise na Dnevnik, fuj !

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65947
Joined: 03/08/2010 19:04

#2882 Re: Federalna televizija

Post by kakavdanakneiskustvu »

anonimnaosoba wrote:Raspali se daBogda, Avdic krenu plakati i oni prekinuse bez i jedne rijeci analize s onim sto je bio prije utakmice i prebacise na Dnevnik, fuj !

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2


jadno da jadnije ne može biti
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#2883 Re: Federalna televizija

Post by StupskaBitanga »

Tuga
Avdiću :thumbup:
User avatar
irac300
Posts: 9066
Joined: 18/07/2009 18:36

#2884 Re: Federalna televizija

Post by irac300 »

S Avdićem su napravili pravi potez i jedan korak unaprijed, al' džaba, kada su s onim futavim Bilićem, odmah napravili dva koraka unazad. Zar je moguće da nisu vršili nijednu analizu utakmice nakon završetka??? Pa ko tamo radi ljudi moji, da nemaju osjećaja za bilo šta, zar je bitno samo puštati Ninu i Bitku na Neretvi u usta ih škrbava 'ebem!!
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#2885 Re: Federalna televizija

Post by MOSALJOZE »

Pa oni sa PTPC(ERTERESA)se bar potrude da urade neku analizu i ako nikad ne kazu naša BIH ili slično,ali bar se trude.
User avatar
Shahab
Posts: 1997
Joined: 01/05/2007 08:31
Location: mahala

#2886 Re: Federalna televizija

Post by Shahab »

FTV su okupirala marketinška mafija i novinari šizofreničari ... Medijsko smeće treba hitno poslati u stečaj.
User avatar
fortaleza
Posts: 6180
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#2887 Re: Federalna televizija

Post by fortaleza »

irac300 wrote:S Avdićem su napravili pravi potez i jedan korak unaprijed, al' džaba, kada su s onim futavim Bilićem, odmah napravili dva koraka unazad. Zar je moguće da nisu vršili nijednu analizu utakmice nakon završetka??? Pa ko tamo radi ljudi moji, da nemaju osjećaja za bilo šta, zar je bitno samo puštati Ninu i Bitku na Neretvi u usta ih škrbava 'ebem!!
Kao da prenose baseball pa da ne mogu uposliti nikakav stručni kadar niti napraviti emisiju poslije utakmice, a ne jedan od najpopularnijih sportova u regiji. :-)
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#2888 Re: Federalna televizija

Post by StupskaBitanga »

Shahab wrote:FTV su okupirala marketinška mafija i novinari šizofreničari ... Medijsko smeće treba hitno poslati u stečaj.
:thumbup:
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#2889 Re: Federalna televizija

Post by StupskaBitanga »

Nina krenula ispocetka :-)
User avatar
irac300
Posts: 9066
Joined: 18/07/2009 18:36

#2891 Re: Federalna televizija

Post by irac300 »

Nisam gledao, al' pretpostavljam da je u pitanju Marićeva emisija?! I puštanje klipova s youtube-a bez detaljne analize šta se nalazi na snimku.
User avatar
area51
Posts: 4383
Joined: 06/03/2013 13:00

#2892 Re: Federalna televizija

Post by area51 »

irac300 wrote:Nisam gledao, al' pretpostavljam da je u pitanju Marićeva emisija?! I puštanje klipova s youtube-a bez detaljne analize šta se nalazi na snimku.
Ma šta da je u pitanju ovo je stvarno jadno,pogotovo što se radi o "javnom servisu" ali ...ovo je Balkan
User avatar
fortaleza
Posts: 6180
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#2893 Re: Federalna televizija

Post by fortaleza »

Nakon Nove tv izgleda da i HRT 1 i 2 prelaze na 16:9 format slike od ponedjeljka, a ubrzo i RTS. Za to vrijeme niti jedna tv kuća u BiH to nije učinila niti emitiraju novi format, a i kako će kad javni servis koristi opremu od olimpijade. Opet smo zadnji u regiji.
User avatar
branimir stulic
Posts: 904
Joined: 07/03/2007 16:37
Location: sarajevo

#2894 Re: Federalna televizija

Post by branimir stulic »

Vi nikada niste zadovoljni... Za ovakvu drzavu dovoljno je imati sliku u color-u . Pa jos Valter, Bitka na Neretvi... i na kraju ona kona u miniću na vremenskoj prognozi....neprocjenjivo bogatstvo.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#2895 Re: Federalna televizija

Post by It_is_a_Leclerc »

branimir stulic wrote:Vi nikada niste zadovoljni... Za ovakvu drzavu dovoljno je imati sliku u color-u . Pa jos Valter, Bitka na Neretvi... i na kraju ona kona u miniću na vremenskoj prognozi....neprocjenjivo bogatstvo.
I Nina koja se, baš kao i Ines, godinama ne da ... sa tv ekrana... :D
User avatar
Shahab
Posts: 1997
Joined: 01/05/2007 08:31
Location: mahala

#2896 Re: Federalna televizija

Post by Shahab »

fortaleza wrote:Nakon Nove tv izgleda da i HRT 1 i 2 prelaze na 16:9 format slike od ponedjeljka, a ubrzo i RTS. Za to vrijeme niti jedna tv kuća u BiH to nije učinila niti emitiraju novi format, a i kako će kad javni servis koristi opremu od olimpijade. Opet smo zadnji u regiji.
Javnim servisima dominira komunistički mentalni sklop. Zato je moguće da se u novinarskom smislu pojavljuju tipovi poput Bakira Hadžiomerovića i Duške Jurišić. Pogledajte samo saopštenja njihovog sindikata. Koje ublehe i socrealistička demagogija. Oni su se zatvorili u svoj svijet u kojem menadžment krade a novinari provode agendu stranačkog jednoumlja i ideoloških ratova iz prošlog stolječa. Njih ne zanimaju investicije i tehnološke promjene koje se dešavaju u okruženju, da ne govorimo o modernom svijetu. Čitav ambijent i atmosfera koja izbija iz FTV me podsjeća na period raspadanja socijalističkog samoupravljanja. Javne servise pod hitno treba ugasiti, jer im je jedina svrha kriminal i služenje političkoj stranci koja im u tom trenutku osigurava pozicije, sve treba ugasiti osim BHRT. Javni servisi su već suštinski privatni, jer služe partitokraciji a ne javnosti, osim što su za razliku od komercijalnih televizija iza kojih stoje poduzetničke inicijative i ulaganje privatnog novca, javni servisi zasnovani na zloupotrebi javnih resursa, što je dno dna.
User avatar
Tiger 033
Posts: 8736
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#2897 Re: Federalna televizija

Post by Tiger 033 »

"Novo na Pederalnoj TV"


U ponedjeljak, 23. septembra, na male ekrane se vraća jedan od brandova Federalne televizije – dijaloška emisija Pošteno i njena urednica Duška Jurišić.

Srijedom u 20:10 sati, na Federalnoj TV počinje i nova sezona emisije Odgovorite ljudima. Kao prethodnih pet sezona, u fokusu su problemi građana naše zemlje, a njih, nažalost, nikad ne manjka. Kao i do sada, gledaoci ćevmoći telefonski i e-mailom postavljati pitanja gostima emisije i tražiti odgovore. Voditelji emisije su Jasenka Isović i Darjan Babić, koji će naizmjenično, iz sedmice u sedmicu, tražiti odgovore na najaktuelnije probleme. Urednik emisije je Željko Tica.

"U obje emisije tokom ove sezone baviti ćemo se najvažnijim i najaktuelnijim političkim, socijalnim, ekonomskim, kulturnim i ostalim društvenim pitanjima", kažu na Federalnoj TV.

Federalna televizija najavljuje novu, jesenju sezonu, popularnog termina Dokumentarni četvrtak koji će premijerno krenuti 26. septembra.

"U ova teška, krizna vremena Federalna televizija, jedina u regiji, ima u zahtjevnom prime-timeu termin za dokumentarce domaće proizvodnje. Itekako smo svjesni činjenice da imati domaći dokumentarni program u udarnom terminu jeste svojevrstan luksuz, ali mi naprosto moramo odražavati ideju javnog servisa. Neke stvari možda nisu kratkoročno isplative, ali kada bi ekonomska računica bila jedini princip poslovanja - ova kuća ne bi više bila javni servis. Zahvaljujući hrabrosti menadžmenta, moram to reći, mi i dalje imamo nekomercijalne sadržaje u udarnim terminima. U isto vrijeme ta činjnica nam je i ponos, ali i obaveza, jer je termin nekomercijalan sam po sebi opasan i dubiozan, jer to nikako ne znači da mi trebamo težiti nekakvom kvazielitističkom ili sumnjivo-intelektualnom programu. Mi i dalje želimo biti prije svega zanimljivi gledaocima, a da pri tome nismo trivijalni, da ne podilazimo, da ne igramo previše ziceraški", objašnjava Namik Kabil, urednik Redakcije dokumentarnog programa Federalne televizije.

Dokumentarni četvrtak će u jesenjoj šemi, uostalom kao i ranijih godina, ponuditi gledaocima svojevrsni kolaž: veliki broj autorskih dokumentaraca, zatim dokumentarnih serijala, kao i sadržaja koji su stilski i tematski koncipirani u duhu istraživačkog novinarstva.

"Bit će za svakoga ponešto", najavljuju iz redakcije Dokumentarnog programa Federalne televizije, a sezonu otvara dokumentarac Nedžada Begovića Kugla.

Federalna televizija najavljuje i povratak termina Republika dokumentarna, i to sa serijalom Šta zna omladina. Serijal je u programu od 23. septembra u 23:30 sati i ima osam polusatnih epizoda, pri čemu je svaka epizoda zasebna tematska cjelina.

Popularni TV serijal Bolji život, koji budi nostalgiju, sniman je prije više od dvadeset godina. I tada, i u međuvremenu, serija od 82 epizode, imala je ogroman broj gledalaca i dobila mnoga priznanja. U Boljem životu, koji je i danas iluzija svih stanovnika Zemljine kugle, porodica Dragiše Popadića, pravnika, Moravca, doseljenika u glavni grad, bori se sa uobičajenim problemima svijeta u tranziciji: nezaposlenost, nedovoljan kućni budžet, problemi odrastanja, udaje, ženidbe, socijalne razlike i shvatanja... U sjenci velikih para koje mogu da naslijede, pod tačno određenim uslovima... Federalna televizija ovu seriju emitira od ponedjeljka do petka u 17:25 sati.

Serija Žene s Dedinja je prozvana balkanskim Seksom i gradom. Radnje serije odvija se u elitnom beogradskom naselju Dedinje, u kojem se upoznajemo sa pričom o četiri moderne, ali potpuno različite žene. Čarna, Klara, Valerija i Alisa žive raskošan i naizgled ispunjen život, ali svaka na svoj način pokušava pronaći način kako ostvariti istinsku sreću. Serija će se emitovati petkom u 21 sat i subotom u 22 sata.

Federalna televizija će, od 24. septembra, u poslijepodnevnim terminima od utorka do subote, emitirati prvu sezonu kuharskog reality showa MasterChef Hrvatska iz 2011. godine. :-) :lol: Jedinstvena TV kuhinja u svom prvom krugu okupila je natjecatelje koji su odlučili uživati u gastronomiji u potpunosti, približiti joj se korak bliže i sudjelovati u kulinarstvu dajući cijeloga sebe. Svoj su talent odlučili pokazati i široj javnosti te je njih 100 dobilo priliku predstaviti se stručnom žiriju reality showa MasterChef Hrvatska.


NO COMMENT :!:
User avatar
fortaleza
Posts: 6180
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#2898 Re: Federalna televizija

Post by fortaleza »

@Shahab
U potpunosti potpisujem tvoj komentar, javni mediji su ostali u nekom sasvim drugom vremenu. Ne mogu shvatiti, kao da su zatvorili oči i svima tamo se živo jebe na što "javni" servis liči i koja mu je konačna sudbina, svejedno im je, sve dok legne plaća. Mito, jednoumna retorika i govor mržnje, korupcija, lopovluk, pranje love i dubiozni dugovi koji će je i sahraniti, prva je na red došla tv shema.
termin nekomercijalan sam po sebi opasan i dubiozan, jer to nikako ne znači da mi trebamo težiti nekakvom kvazielitističkom ili sumnjivo-intelektualnom programu.
Vidiš da gori pod nogama kad jedan urednik DOKUMENTARNOG programa daje ovakve izjave, "sumnjivo intelektualni program", "kvazielitistički". :run: Kakva kvazi retorika još jednog poltrončića i guzonje u partiji. Dabogda se sutra ugasili.


FTV, domaća produkcija - politička emisija Pošteno, politička emisija Odgovorite ljudima, Što zna omladina, vanjsko politički magazin Paralele, Haški tribunal..i dokumentarni četvrtak.





HRT1, domaća produkcija - Dobro jutro Hrvatska (sa 16:9 studiom), Što vas žulja, Jezik za svakoga, Društvena mreža, Hrvatska uživo, Fokus, Pravilo 72, I to je Hrvatska, Pogledi, Takvim sjajem može sjati, Večer na 8. katu, Labirint-izlaz uvijek postoji, Znanstveni krugovi, Subotom ujutro, Ples sa zvijezdama, Volim Hrvatsku, novi Tarikov kviz Potjera, Na terapiji, Stipe u gostima, Svećenikova djeca, domaći filmovi (ne partizanski) - HRT-ova jesenska shema.

HRT2, domaća produkcija - Dječji program (Vedranovi velikani, Šareni vremeplov, Laboratorij na kraju svemira, Mala TV, Školski sat), Briljanteen, Mijenjam svijet, Generacija Y, Svaki dan, dobar dan, Nedjeljom lagano.. Od američke produkcije su i Game of Thrones i Homeland, Californication, Sons of Anarchy u 16:9.

HRT3, domaća produkcija - emisija kulture STAND-UP3, Trikultura, Treća runda, Intervju tjedna, Treći element, Dobro jutro - Kultura, Treća povijest.

HRT4, domaća produkcija - Vijesti svaki sat, Vijesti na engleskom, prijenos Sabora, Regionalni dnevnik, Županijska panorama, Govornica, Dalekozor, Radijske emisije, Glas Hrvatske.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#2899 Re: Federalna televizija

Post by StupskaBitanga »

Ja sam sokiran i sve mislim da se ovdje radi o neukusnoj sali :shock:
Chuckie
Posts: 7466
Joined: 04/01/2011 21:44

#2900 Re: Federalna televizija

Post by Chuckie »

Gleda li ba iko ovu Federaciju danas?

Prvo par zastupnika iz skupstine KS potpisase kao zastupnike TK,
a vrhunac je bio kada Ministra Damira Marjanovica potpisase kao trener Nogometne reprezentacije BIH. Hahaha
Post Reply