Interesantno, po grafikonu se bas vidi da ti brzina ide do 64 kBps.Praetorious wrote:SpeedTest ne pokazuje fluktuacije u brzini. Od jutros od 7:23 sa uspio poslati ČAK 276 MB ... a prosjek je ispod 40 kBps, pada na samo 9 kBps ...
Evo grafikona brzine:
Logosoft
Moderator: Benq
-
zilog
- Posts: 9068
- Joined: 06/03/2009 11:19
#2876 Re: Logosoft ALL ABOUT
Sta upload-as?
- Praetorious
- Posts: 1806
- Joined: 07/09/2012 07:07
- Contact:
#2877 Re: Logosoft ALL ABOUT
Da, na čitavu sekundu, prosjek je oko 36 ... Da se mijenjamo?
Ali nema veze, kako god da je izdržaću, stisnem zube i otrpim, ko što trpimo sve u životu. Ili će biti bolje ili ... hm! ili neće biti bolje
Ali nema veze, kako god da je izdržaću, stisnem zube i otrpim, ko što trpimo sve u životu. Ili će biti bolje ili ... hm! ili neće biti bolje
-
MC_82
- Posts: 154
- Joined: 11/08/2006 11:26
#2878 Re: Logosoft ALL ABOUT
serviser rješio problem - telefonske linije koje su razvedene po stanu, a nisu korištene, stvarale neki eho pa je svaki put kad je telefon korišten spliter iskakao. tako sam shvatio servisera. uglavnom u razvodnoj kutiji kablovi koji se ne koriste odvojeni, tako da je ostala aktivna samo linija koja se koristi. opet se nekad desi da kada se koristi telefon, na dio sekunde stane slika ali odmah nastavi dalje, tako da je to zanemarljivo u odnosu na ranije kada se je skroz ledila.
-
zilog
- Posts: 9068
- Joined: 06/03/2009 11:19
#2879 Re: Logosoft ALL ABOUT
Nisi odgovorio, a jako je bitno, sta (bitnije kome) upload-as?Praetorious wrote:Da, na čitavu sekundu, prosjek je oko 36 ... Da se mijenjamo?
- Ljuska_u_BaklaFi
- Posts: 2689
- Joined: 27/06/2008 00:48
- Location: Tu i tamo...vise tu, nego tamo..
- Contact:
#2880 Re: Logosoft ALL ABOUT
Povecanje najavljenog uploada odnosi se samo na internet pakete XDSL Alfa i XDSL Beta, ne i na one koji imaju integrisane usluge.
Alfa-net 4 Mbps/512 kbps
Beta-net 10 Mbps/768 kbps
Alfa-net 4 Mbps/512 kbps
Beta-net 10 Mbps/768 kbps
- S@din
- Posts: 169
- Joined: 08/06/2009 23:52
#2881 Re: Logosoft ALL ABOUT
Moram pohvaliti logosoft, silom prilika predjem na adsl i malo razocarenje
iako je brzina ok ping nikad ispod 50/60, stoja prosjecan konstantno me kikuju sa servera dok igram, na logosoftu 14 prosjek bio
iako je brzina ok ping nikad ispod 50/60, stoja prosjecan konstantno me kikuju sa servera dok igram, na logosoftu 14 prosjek bio
- sujmivac
- Posts: 172
- Joined: 22/08/2012 17:56
- Location: Republika e Shqipërise
#2883 Re: Logosoft ALL ABOUT
evo teta kod mene je beta al nema jos 768Ljuska_u_BaklaFi wrote:Povecanje najavljenog uploada odnosi se samo na internet pakete XDSL Alfa i XDSL Beta, ne i na one koji imaju integrisane usluge.
Alfa-net 4 Mbps/512 kbps
Beta-net 10 Mbps/768 kbps

- edin.h
- Posts: 177
- Joined: 18/08/2011 01:40
#2884 Re: Logosoft ALL ABOUT
eh, baš ste skromniLjuska_u_BaklaFi wrote:Povecanje najavljenog uploada odnosi se samo na internet pakete XDSL Alfa i XDSL Beta, ne i na one koji imaju integrisane usluge.
Alfa-net 4 Mbps/512 kbps
Beta-net 10 Mbps/768 kbps
- Dozer
- Posts: 32999
- Joined: 19/09/2008 10:14
- Location: Zemlja maloumne ENV matrice...
#2885 Re: Logosoft ALL ABOUT
Daaaaaajte nam svima veci uploaaaaaaaaaad

-
fixer
- Posts: 8091
- Joined: 20/05/2006 15:05
- Location: פיקסר אתה קינג
- Ghost_Rider_XXX
- Posts: 2011
- Joined: 26/03/2008 11:13
#2887 Re: Logosoft ALL ABOUT
Ako ništa drugo dajte opciju da korisnici mogu sebi doplatiti veći upload. Ima nas kojima je vrlo bitan upload i postaje sve bitniji zbog posla kojim se bavimo.
-
Sakazulu
- Posts: 2368
- Joined: 28/04/2012 08:02
#2888 Re: Logosoft ALL ABOUT
Aiiii pa kad su ovo ovako hinjavo napravili iste pakete sa različitim upload zezama. Onda su trebali dati nova imena! Ima Coca Cola, ali se zovu i CC Light i CC Zero itd... Nisu ostavili samo CocaCola pa sad ti gataj koju ćeš.
MINUS ZA LOL
MINUS ZA LOL
- Ljuska_u_BaklaFi
- Posts: 2689
- Joined: 27/06/2008 00:48
- Location: Tu i tamo...vise tu, nego tamo..
- Contact:
#2889 Re: Logosoft ALL ABOUT
Kako mislite isi paketi? Postoje internet paketi i paketi sa integrisanim uslugama. Na internet paketima je povecan upload, pri tome se ti paketi ne vezuju za integrisane.
- afannedim
- Posts: 4228
- Joined: 25/01/2011 09:26
- Location: Bašćaršija
#2890 Re: Logosoft ALL ABOUT
Misli li meni ljuskice neko doći zamijeniti modem prijavio sam problem ima nekoliko dana niko me ne zove.
- Ljuska_u_BaklaFi
- Posts: 2689
- Joined: 27/06/2008 00:48
- Location: Tu i tamo...vise tu, nego tamo..
- Contact:
#2891 Re: Logosoft ALL ABOUT
Mozda i misli
nisam u uzoj okolini modema ali cu provjeriti.
- afannedim
- Posts: 4228
- Joined: 25/01/2011 09:26
- Location: Bašćaršija
#2892 Re: Logosoft ALL ABOUT
slabo misli heh
- afannedim
- Posts: 4228
- Joined: 25/01/2011 09:26
- Location: Bašćaršija
#2893 Re: Logosoft ALL ABOUT
- sujmivac
- Posts: 172
- Joined: 22/08/2012 17:56
- Location: Republika e Shqipërise
#2895 Re: Logosoft ALL ABOUT

Meni se jos nije uzdigla brzina a ne dobih ni odgovor
-
moke_31
- Posts: 1985
- Joined: 18/05/2011 14:54
#2896 Re: Logosoft ALL ABOUT
Auuuuuuuuuuuu, kad se lud i ponosan počeo žaliti to znači da je LOL počeo da ide nizbrdoafannedim wrote:![]()
![]()
Šta je ba ludi uvijek si zadovoljan sad kritike i nezadovoljstvo
Nemam uslugu Super TV-a, ni telefon (za koji mislim da je ok, ono cijena i stabilnost), koristim samo internet i što se tiče stabilnosti i downloada LOL je OK
Uprkos nekim nedostacima, i da postoji bolja laternativa, ja ću vijek izabrati domaću firmu.
Međutim ovaj upload (evo ne mogu da povećaju ni ovo malo crkavice što su obećali) im je veliki autogol.
Ovolika asimtrija između upl/down jednostavno nije dobra. Ja kad surfam toliko sporo otvara stranice da se meni čini da nema razlike ako npr. imaš brzinu downloada od recimo 526kbs ili 1mbps ili ovog mog paketa od 4mbps. Dakle ova 4mbps ne mogu doći do izražaja.
O tome kad se nešto skida sa torenta ili neki drugi download da ne pričam, stranice jedva otvara uprkos ukidanju ili smanjenju upl u torrentu. Ispade kad nešto skidam, naročito punom brzinom, ne bi trebao surfati uopšte.
Ne vidim nekog drugog krivca za ovo osim uploada!!!
-
Sakazulu
- Posts: 2368
- Joined: 28/04/2012 08:02
#2897 Re: Logosoft ALL ABOUT
Do sad nisam znao da su odvojili net pakete sa i bez dodatnih usluga!!! Zato se i iznenadih.
Mislim da im to nije nimalo logično. Kakve veze ima da li neko ima telefon i tv ili samo net, upload je upload.
Da ponovim MINUS ZA LOL!
Mislim da im to nije nimalo logično. Kakve veze ima da li neko ima telefon i tv ili samo net, upload je upload.
Da ponovim MINUS ZA LOL!
- edin.h
- Posts: 177
- Joined: 18/08/2011 01:40
#2898 Re: Logosoft ALL ABOUT
Realno, brzina uploada je uvijek dobro došla i baš me začudilo da su razdvojili ponudu na integrisanim i odvojenim uslugama internet pristupa..
Moj glas ide da za paket Duo+ ili za Beta-Net brzine budu 10/1 Mbit, to je idealnooo za sve potrebe modernog doba
Moj glas ide da za paket Duo+ ili za Beta-Net brzine budu 10/1 Mbit, to je idealnooo za sve potrebe modernog doba
- Fuzzy Dunlop
- Posts: 436
- Joined: 18/04/2012 00:40
- Location: Ispred monitora
#2899 Re: Logosoft ALL ABOUT
Pa nije toliko cudno kad se zna koliko moze ici max upload na ADSL. Plus sto moze da stopa TV. Nista od nesto vecih brzina do bez VDSLa.
- Tayyip
- Posts: 620
- Joined: 22/07/2012 19:49
- Location: Sumbuluša - između Kovača i Vratnika
#2900 Re: Logosoft ALL ABOUT
u zadnje vrijeme mi se često desi da ne mogu upaliti modem, uključi mi se samo ona prva power lampica. tek nakon nekoliko pokušaja upalim ga? izgleda mi kao da nekad nema dovoljno snage
inače sam dugogodišnji korisnik logosofta i nemam nikakvih primjedbi.
inače sam dugogodišnji korisnik logosofta i nemam nikakvih primjedbi.





