Ljetne gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
Naslovnica
Posts: 35481
Joined: 20/03/2013 15:38

#2876 Re: Ljetne gume

Post by Naslovnica »

Ja sam u Maja Guma uzeo Hankook K425, za sada prezadovoljan.
Uzeo na RF Shopping karticu na 12 rata, izašlo me malo manje od 400KM.
User avatar
DoradO
Posts: 4636
Joined: 27/04/2008 00:39
Location: facebook.com/dorado.images

#2877 Re: Ljetne gume

Post by DoradO »

Dunlop sport maxx rt2 ...u 15 dana i kise i sunca i snijega bilo - ja nikad bolje gume nisam koristio a po mokroj cesti su najdalje otisle na jednoj okuci sa kontra nagibom koju koristim kao test za sve gume :D :D

sad za praznik me uhvatilo nevrijeme penjuci se prema Blidinju, temp ispod nule i snijeg a auto ide kao da sam na cistim zimskim gumama

Image

Image
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#2878 Re: Ljetne gume

Post by drug_profi »

:thumbup:

Ma malo se mi stariji zaboravimo, kao da nikad nismo vozili ljetnji Trayal, Tigar i Savu cijelu godinu. Tad nije bilo MS guma, nego zimi polako, lanci u gepeku ili na točku i vještina vozača... Izlazio sam na Jahorinu sa trayalom po sličnoj cesti. Jest bilo guravo, jest se klizalo i zanosilo, ali se i otišlo i vratilo bez udesa.
Naravno da čovjek bez prijeke potrebe ne treba tako da vozi, ali je sasvim moguće i izvedivo.
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#2879 Re: Ljetne gume

Post by basicm »

Cini mi se da Unitrade ima najbolje cijene, ili neko zna drugo mjesto? Ogranicen sam ponudom modela, ili jeftine ili premium, nema sredine. 235/55-17
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2880 Re: Ljetne gume

Post by amar1994 »

basicm wrote:Cini mi se da Unitrade ima najbolje cijene, ili neko zna drugo mjesto? Ogranicen sam ponudom modela, ili jeftine ili premium, nema sredine. 235/55-17
joj dimenzije , sta to ti vozis :shock: :run:

ne znam , mozda ove , dobre su na testovima bile https://www.ekupi.ba/Toyo-23555R17-99V- ... 36665.aspx
ili nexen ovaj http://www.cijenaguma.ba/auto-gume/6324 , izgleda da je dobra guma :) http://www.tyrereviews.co.uk/Article/20 ... e-Test.htm , a 220KM ti je komad
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#2881 Re: Ljetne gume

Post by drug_profi »

X3, Q3...?
Dzontra_Volta
Posts: 8008
Joined: 20/01/2011 11:10

#2882 Re: Ljetne gume

Post by Dzontra_Volta »

Pun grad auta još uvijek sa zimskim gumama (Sava eskimo dominira).
Ili ljudi furaju zimske gume čitavu godinu ili ih je strah nekog novog snijega. :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2883 Re: Ljetne gume

Post by amar1994 »

Dzontra_Volta wrote:Pun grad auta još uvijek sa zimskim gumama (Sava eskimo dominira).
Ili ljudi furaju zimske gume čitavu godinu ili ih je strah nekog novog snijega. :D
Pa je li M+S ili nije , bice njih i na moru sa eskimom :lol:
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#2884 Re: Ljetne gume

Post by condy »

Eskimi na moru :D
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#2885 Re: Ljetne gume

Post by basicm »

amar1994 wrote:
basicm wrote:Cini mi se da Unitrade ima najbolje cijene, ili neko zna drugo mjesto? Ogranicen sam ponudom modela, ili jeftine ili premium, nema sredine. 235/55-17
joj dimenzije , sta to ti vozis :shock: :run:

ne znam , mozda ove , dobre su na testovima bile https://www.ekupi.ba/Toyo-23555R17-99V- ... 36665.aspx
ili nexen ovaj http://www.cijenaguma.ba/auto-gume/6324 , izgleda da je dobra guma :) http://www.tyrereviews.co.uk/Article/20 ... e-Test.htm , a 220KM ti je komad
Hvala na preporukama amare, npr. Dunlop u Unitrade 255 KM, I sad ove cijene kad se porede, ispada najbolje njih uzeti, eventualno Nexen.
User avatar
Truba
Posts: 93849
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#2886 Re: Ljetne gume

Post by Truba »

amar1994 wrote:
Dzontra_Volta wrote:Pun grad auta još uvijek sa zimskim gumama (Sava eskimo dominira).
Ili ljudi furaju zimske gume čitavu godinu ili ih je strah nekog novog snijega. :D
Pa je li M+S ili nije , bice njih i na moru sa eskimom :lol:
tako ja kad šetam po moru po gumam pogađam odakle je parkirano auto
90% pogodaka :lol: :lol:
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#2887 Re: Ljetne gume

Post by Warashii »

amar1994 wrote:
Dzontra_Volta wrote:Pun grad auta još uvijek sa zimskim gumama (Sava eskimo dominira).
Ili ljudi furaju zimske gume čitavu godinu ili ih je strah nekog novog snijega. :D
Pa je li M+S ili nije , bice njih i na moru sa eskimom :lol:
A sve zavisi, evo moje ljetne na felgama stoje u supi, nemam kad da ih namontiram.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2888 Re: Ljetne gume

Post by amar1994 »

basicm wrote:
amar1994 wrote:
basicm wrote:Cini mi se da Unitrade ima najbolje cijene, ili neko zna drugo mjesto? Ogranicen sam ponudom modela, ili jeftine ili premium, nema sredine. 235/55-17
joj dimenzije , sta to ti vozis :shock: :run:

ne znam , mozda ove , dobre su na testovima bile https://www.ekupi.ba/Toyo-23555R17-99V- ... 36665.aspx
ili nexen ovaj http://www.cijenaguma.ba/auto-gume/6324 , izgleda da je dobra guma :) http://www.tyrereviews.co.uk/Article/20 ... e-Test.htm , a 220KM ti je komad
Hvala na preporukama amare, npr. Dunlop u Unitrade 255 KM, I sad ove cijene kad se porede, ispada najbolje njih uzeti, eventualno Nexen.
:thumbup:

KOji dunlop , ako je blue onaj , boji ti je nexen od njega :)
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#2889 Re: Ljetne gume

Post by basicm »

Nije blue, a I nexen je blue :wink: nece eco guma na moje auto, radije tigar.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2890 Re: Ljetne gume

Post by amar1994 »

basicm wrote:Nije blue, a I nexen je blue :wink: nece eco guma na moje auto, radije tigar.
:thumbup:

nexen je zove blue , a nije eco guma :D
Dzontra_Volta
Posts: 8008
Joined: 20/01/2011 11:10

#2891 Re: Ljetne gume

Post by Dzontra_Volta »

amar1994 wrote:
KOji dunlop , ako je blue onaj , boji ti je nexen od njega :)
Po kojim to testovima?
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2892 Re: Ljetne gume

Post by amar1994 »

Dzontra_Volta wrote:
amar1994 wrote:
KOji dunlop , ako je blue onaj , boji ti je nexen od njega :)
Po kojim to testovima?
http://www.tyrereviews.co.uk/Article/20 ... e-Test.htm
http://www.tyrereviews.co.uk/Article/20 ... e-Test.htm
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#2893 Re: Ljetne gume

Post by 530i »

drugi profil wrote::thumbup:

Ma malo se mi stariji zaboravimo, kao da nikad nismo vozili ljetnji Trayal, Tigar i Savu cijelu godinu. Tad nije bilo MS guma,
Koliko se ja sjećam to su bile neke univerzalne gume, nešto tipa Michelin CrossClimate danas...nije šara bila u potpunosti ljetna, imale su i onih manjih ureza poput zimskih guma.
Dzontra_Volta
Posts: 8008
Joined: 20/01/2011 11:10

#2894 Re: Ljetne gume

Post by Dzontra_Volta »

amar1994 wrote:
Dzontra_Volta wrote:
amar1994 wrote:
KOji dunlop , ako je blue onaj , boji ti je nexen od njega :)
Po kojim to testovima?
http://www.tyrereviews.co.uk/Article/20 ... e-Test.htm
http://www.tyrereviews.co.uk/Article/20 ... e-Test.htm
To su testovi za gume malih dimenzija (čovjek traži 235/55-17). A i fino piše da je Nexen mid-range guma, ne može u isti rang sa premium gumom kakva je Dunlop.
User avatar
shalla
Posts: 9496
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#2895 Re: Ljetne gume

Post by shalla »

DoradO wrote:Dunlop sport maxx rt2 ...u 15 dana i kise i sunca i snijega bilo - ja nikad bolje gume nisam koristio a po mokroj cesti su najdalje otisle na jednoj okuci sa kontra nagibom koju koristim kao test za sve gume :D :D

sad za praznik me uhvatilo nevrijeme penjuci se prema Blidinju, temp ispod nule i snijeg a auto ide kao da sam na cistim zimskim gumama

Image

Image
Ja u četvrtak uzeo GY Eff Grip i u subotu naletim naravno kao i svi preko Rostova i Kupresa na snijeg, i to pravi zimski snijeg od par centimetara, temperatura +1, vozio 100 na sat na onoj ravnici prema Prozoru bez ikakvih problema...
Mislim da se razumijemo, vjerovatno bi se i najlošije nove 4 gume ponašale isto al eto, definitivno sam zasad hB prezadovoljan performansama ovog goodyeara...
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#2896 Re: Ljetne gume

Post by drug_profi »

530i wrote:
drugi profil wrote::thumbup:

Ma malo se mi stariji zaboravimo, kao da nikad nismo vozili ljetnji Trayal, Tigar i Savu cijelu godinu. Tad nije bilo MS guma,
Koliko se ja sjećam to su bile neke univerzalne gume, nešto tipa Michelin CrossClimate danas...nije šara bila u potpunosti ljetna, imale su i onih manjih ureza poput zimskih guma.
Neznam baš. Šare jesu bile robusnije, ali bez onih lamela. Da ne govorimo da smo ih gulili dok se ne raspadnu. Nije dubina šare bila mjerilo, nego ima li bubreg i ako ima smeta li puno.
Tad je postojala strogo zimska guma sa šarom kao danas za off road gume.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2897 Re: Ljetne gume

Post by bitanga_sa_otesa »

drugi profil wrote: Tad je postojala strogo zimska guma sa šarom kao danas za off road gume.
eto je :-D

Image
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#2898 Re: Ljetne gume

Post by drug_profi »

A tvrde ko kamen. Lome led kad vozis po njemu, samo si se znao i klizati po ledenom asfaltu sa njima.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#2899 Re: Ljetne gume

Post by 530i »

drugi profil wrote:
Neznam baš. Šare jesu bile robusnije, ali bez onih lamela. Da ne govorimo da smo ih gulili dok se ne raspadnu. Nije dubina šare bila mjerilo, nego ima li bubreg i ako ima smeta li puno.
Tad je postojala strogo zimska guma sa šarom kao danas za off road gume.
Sve je to ok, ali 100% se sjećam da je na gumama pisalo "all season" (zato i rekoh kao danas taj Michelin)...ne mogu nigdje da nađem sliku.
goshpar
Posts: 278
Joined: 21/12/2003 00:00

#2900 Re: Ljetne gume

Post by goshpar »

mislio sam uzeti uniroyal, pise da su A za kisu (kao to mi je bitno), ali ih nema u gumi M, nestalo. nude mi oni kao zamjenu Viking, kao i one su gornja srednja klasa, medjutim vidim da su C za kisu. ima li ko kakvih iskustava...
Post Reply