Ljetne gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
Naslovnica
- Posts: 35481
- Joined: 20/03/2013 15:38
#2876 Re: Ljetne gume
Ja sam u Maja Guma uzeo Hankook K425, za sada prezadovoljan.
Uzeo na RF Shopping karticu na 12 rata, izašlo me malo manje od 400KM.
Uzeo na RF Shopping karticu na 12 rata, izašlo me malo manje od 400KM.
- DoradO
- Posts: 4636
- Joined: 27/04/2008 00:39
- Location: facebook.com/dorado.images
#2877 Re: Ljetne gume
Dunlop sport maxx rt2 ...u 15 dana i kise i sunca i snijega bilo - ja nikad bolje gume nisam koristio a po mokroj cesti su najdalje otisle na jednoj okuci sa kontra nagibom koju koristim kao test za sve gume
sad za praznik me uhvatilo nevrijeme penjuci se prema Blidinju, temp ispod nule i snijeg a auto ide kao da sam na cistim zimskim gumama


sad za praznik me uhvatilo nevrijeme penjuci se prema Blidinju, temp ispod nule i snijeg a auto ide kao da sam na cistim zimskim gumama


- drug_profi
- Posts: 65444
- Joined: 16/07/2012 16:00
#2878 Re: Ljetne gume
Ma malo se mi stariji zaboravimo, kao da nikad nismo vozili ljetnji Trayal, Tigar i Savu cijelu godinu. Tad nije bilo MS guma, nego zimi polako, lanci u gepeku ili na točku i vještina vozača... Izlazio sam na Jahorinu sa trayalom po sličnoj cesti. Jest bilo guravo, jest se klizalo i zanosilo, ali se i otišlo i vratilo bez udesa.
Naravno da čovjek bez prijeke potrebe ne treba tako da vozi, ali je sasvim moguće i izvedivo.
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#2879 Re: Ljetne gume
Cini mi se da Unitrade ima najbolje cijene, ili neko zna drugo mjesto? Ogranicen sam ponudom modela, ili jeftine ili premium, nema sredine. 235/55-17
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2880 Re: Ljetne gume
joj dimenzije , sta to ti vozisbasicm wrote:Cini mi se da Unitrade ima najbolje cijene, ili neko zna drugo mjesto? Ogranicen sam ponudom modela, ili jeftine ili premium, nema sredine. 235/55-17
ne znam , mozda ove , dobre su na testovima bile https://www.ekupi.ba/Toyo-23555R17-99V- ... 36665.aspx
ili nexen ovaj http://www.cijenaguma.ba/auto-gume/6324 , izgleda da je dobra guma
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8008
- Joined: 20/01/2011 11:10
#2882 Re: Ljetne gume
Pun grad auta još uvijek sa zimskim gumama (Sava eskimo dominira).
Ili ljudi furaju zimske gume čitavu godinu ili ih je strah nekog novog snijega.
Ili ljudi furaju zimske gume čitavu godinu ili ih je strah nekog novog snijega.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2883 Re: Ljetne gume
Pa je li M+S ili nije , bice njih i na moru sa eskimomDzontra_Volta wrote:Pun grad auta još uvijek sa zimskim gumama (Sava eskimo dominira).
Ili ljudi furaju zimske gume čitavu godinu ili ih je strah nekog novog snijega.
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#2885 Re: Ljetne gume
Hvala na preporukama amare, npr. Dunlop u Unitrade 255 KM, I sad ove cijene kad se porede, ispada najbolje njih uzeti, eventualno Nexen.amar1994 wrote:joj dimenzije , sta to ti vozisbasicm wrote:Cini mi se da Unitrade ima najbolje cijene, ili neko zna drugo mjesto? Ogranicen sam ponudom modela, ili jeftine ili premium, nema sredine. 235/55-17![]()
ne znam , mozda ove , dobre su na testovima bile https://www.ekupi.ba/Toyo-23555R17-99V- ... 36665.aspx
ili nexen ovaj http://www.cijenaguma.ba/auto-gume/6324 , izgleda da je dobra gumahttp://www.tyrereviews.co.uk/Article/20 ... e-Test.htm , a 220KM ti je komad
- Truba
- Posts: 93849
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#2886 Re: Ljetne gume
tako ja kad šetam po moru po gumam pogađam odakle je parkirano autoamar1994 wrote:Pa je li M+S ili nije , bice njih i na moru sa eskimomDzontra_Volta wrote:Pun grad auta još uvijek sa zimskim gumama (Sava eskimo dominira).
Ili ljudi furaju zimske gume čitavu godinu ili ih je strah nekog novog snijega.
90% pogodaka
- Warashii
- Posts: 4282
- Joined: 13/09/2011 12:55
#2887 Re: Ljetne gume
A sve zavisi, evo moje ljetne na felgama stoje u supi, nemam kad da ih namontiram.amar1994 wrote:Pa je li M+S ili nije , bice njih i na moru sa eskimomDzontra_Volta wrote:Pun grad auta još uvijek sa zimskim gumama (Sava eskimo dominira).
Ili ljudi furaju zimske gume čitavu godinu ili ih je strah nekog novog snijega.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2888 Re: Ljetne gume
basicm wrote:Hvala na preporukama amare, npr. Dunlop u Unitrade 255 KM, I sad ove cijene kad se porede, ispada najbolje njih uzeti, eventualno Nexen.amar1994 wrote:joj dimenzije , sta to ti vozisbasicm wrote:Cini mi se da Unitrade ima najbolje cijene, ili neko zna drugo mjesto? Ogranicen sam ponudom modela, ili jeftine ili premium, nema sredine. 235/55-17![]()
ne znam , mozda ove , dobre su na testovima bile https://www.ekupi.ba/Toyo-23555R17-99V- ... 36665.aspx
ili nexen ovaj http://www.cijenaguma.ba/auto-gume/6324 , izgleda da je dobra gumahttp://www.tyrereviews.co.uk/Article/20 ... e-Test.htm , a 220KM ti je komad
KOji dunlop , ako je blue onaj , boji ti je nexen od njega
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#2889 Re: Ljetne gume
Nije blue, a I nexen je blue
nece eco guma na moje auto, radije tigar.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2890 Re: Ljetne gume
basicm wrote:Nije blue, a I nexen je bluenece eco guma na moje auto, radije tigar.
nexen je zove blue , a nije eco guma
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8008
- Joined: 20/01/2011 11:10
#2891 Re: Ljetne gume
Po kojim to testovima?amar1994 wrote:
KOji dunlop , ako je blue onaj , boji ti je nexen od njega
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2892 Re: Ljetne gume
http://www.tyrereviews.co.uk/Article/20 ... e-Test.htmDzontra_Volta wrote:Po kojim to testovima?amar1994 wrote:
KOji dunlop , ako je blue onaj , boji ti je nexen od njega
http://www.tyrereviews.co.uk/Article/20 ... e-Test.htm
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#2893 Re: Ljetne gume
Koliko se ja sjećam to su bile neke univerzalne gume, nešto tipa Michelin CrossClimate danas...nije šara bila u potpunosti ljetna, imale su i onih manjih ureza poput zimskih guma.drugi profil wrote:![]()
Ma malo se mi stariji zaboravimo, kao da nikad nismo vozili ljetnji Trayal, Tigar i Savu cijelu godinu. Tad nije bilo MS guma,
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8008
- Joined: 20/01/2011 11:10
#2894 Re: Ljetne gume
To su testovi za gume malih dimenzija (čovjek traži 235/55-17). A i fino piše da je Nexen mid-range guma, ne može u isti rang sa premium gumom kakva je Dunlop.amar1994 wrote:http://www.tyrereviews.co.uk/Article/20 ... e-Test.htmDzontra_Volta wrote:Po kojim to testovima?amar1994 wrote:
KOji dunlop , ako je blue onaj , boji ti je nexen od njega
http://www.tyrereviews.co.uk/Article/20 ... e-Test.htm
- shalla
- Posts: 9496
- Joined: 31/01/2006 09:12
- Location: so close no matter how far
#2895 Re: Ljetne gume
Ja u četvrtak uzeo GY Eff Grip i u subotu naletim naravno kao i svi preko Rostova i Kupresa na snijeg, i to pravi zimski snijeg od par centimetara, temperatura +1, vozio 100 na sat na onoj ravnici prema Prozoru bez ikakvih problema...DoradO wrote:Dunlop sport maxx rt2 ...u 15 dana i kise i sunca i snijega bilo - ja nikad bolje gume nisam koristio a po mokroj cesti su najdalje otisle na jednoj okuci sa kontra nagibom koju koristim kao test za sve gume![]()
![]()
sad za praznik me uhvatilo nevrijeme penjuci se prema Blidinju, temp ispod nule i snijeg a auto ide kao da sam na cistim zimskim gumama
Mislim da se razumijemo, vjerovatno bi se i najlošije nove 4 gume ponašale isto al eto, definitivno sam zasad hB prezadovoljan performansama ovog goodyeara...
- drug_profi
- Posts: 65444
- Joined: 16/07/2012 16:00
#2896 Re: Ljetne gume
Neznam baš. Šare jesu bile robusnije, ali bez onih lamela. Da ne govorimo da smo ih gulili dok se ne raspadnu. Nije dubina šare bila mjerilo, nego ima li bubreg i ako ima smeta li puno.530i wrote:Koliko se ja sjećam to su bile neke univerzalne gume, nešto tipa Michelin CrossClimate danas...nije šara bila u potpunosti ljetna, imale su i onih manjih ureza poput zimskih guma.drugi profil wrote:![]()
Ma malo se mi stariji zaboravimo, kao da nikad nismo vozili ljetnji Trayal, Tigar i Savu cijelu godinu. Tad nije bilo MS guma,
Tad je postojala strogo zimska guma sa šarom kao danas za off road gume.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#2897 Re: Ljetne gume
eto jedrugi profil wrote: Tad je postojala strogo zimska guma sa šarom kao danas za off road gume.

- drug_profi
- Posts: 65444
- Joined: 16/07/2012 16:00
#2898 Re: Ljetne gume
A tvrde ko kamen. Lome led kad vozis po njemu, samo si se znao i klizati po ledenom asfaltu sa njima.
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#2899 Re: Ljetne gume
Sve je to ok, ali 100% se sjećam da je na gumama pisalo "all season" (zato i rekoh kao danas taj Michelin)...ne mogu nigdje da nađem sliku.drugi profil wrote:
Neznam baš. Šare jesu bile robusnije, ali bez onih lamela. Da ne govorimo da smo ih gulili dok se ne raspadnu. Nije dubina šare bila mjerilo, nego ima li bubreg i ako ima smeta li puno.
Tad je postojala strogo zimska guma sa šarom kao danas za off road gume.
-
goshpar
- Posts: 278
- Joined: 21/12/2003 00:00
#2900 Re: Ljetne gume
mislio sam uzeti uniroyal, pise da su A za kisu (kao to mi je bitno), ali ih nema u gumi M, nestalo. nude mi oni kao zamjenu Viking, kao i one su gornja srednja klasa, medjutim vidim da su C za kisu. ima li ko kakvih iskustava...
