Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
hercegovac_pravi
Posts: 6672
Joined: 14/03/2009 22:59
Location: Klinika za maDŽorizaciju

#2876 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by hercegovac_pravi »

seln wrote:Da je NS pametna, ne bi ni kalkulisala sa glasovima cetnika kao sto je Gile.
Pa ovakvih kao Gile ti je pun "bolji" entitet. I upravo zbog toga je politika NS-a jedan veliki promašaj koji zabija glavu u pijesak što će pristižući izbori i potvrditi. Zatvarati svoje oči pred realnim problemima a u isto vrijeme mazati moje oči sa jeftinom populističkom demagogijom neće riješiti probleme ove zemlje. Žali bože dobre ideje...
User avatar
buzzer
Posts: 1635
Joined: 06/05/2006 22:37

#2877 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by buzzer »

hercegovac_pravi wrote:
seln wrote:Da je NS pametna, ne bi ni kalkulisala sa glasovima cetnika kao sto je Gile.
Pa ovakvih kao Gile ti je pun "bolji" entitet. I upravo zbog toga je politika NS-a jedan veliki promašaj koji zabija glavu u pijesak što će pristižući izbori i potvrditi. Zatvarati svoje oči pred realnim problemima a u isto vrijeme mazati moje oči sa jeftinom populističkom demagogijom neće riješiti probleme ove zemlje. Žali bože dobre ideje...
nemoj mi se ero previse sekirati za ideju. kreativan smo mi svijet, smislicemo i bolju.
nego kontam, trebalo bi ovima sto planiraju napraviti popis stanovnistva predloziti da se tebi obrate i usparaju pare.
ti vec svakako pouzdano znas gdje ima koliko kakvih, pa cak i kako razmisljaju. i to sve na osnovu gile-uzorka.
User avatar
Suti i trpi
Posts: 1229
Joined: 26/04/2010 13:39

#2878 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Suti i trpi »

hercegovac_pravi wrote:
seln wrote:Da je NS pametna, ne bi ni kalkulisala sa glasovima cetnika kao sto je Gile.
Pa ovakvih kao Gile ti je pun "bolji" entitet. I upravo zbog toga je politika NS-a jedan veliki promašaj koji zabija glavu u pijesak što će pristižući izbori i potvrditi. Zatvarati svoje oči pred realnim problemima a u isto vrijeme mazati moje oči sa jeftinom populističkom demagogijom neće riješiti probleme ove zemlje. Žali bože dobre ideje...
Automatski se postavlja pitanje da li ova drzava ima smisla ako je svako iz Federacije glup ako koalira sa nekim iz RS. Sasvim je izvjesno da ce Srbi jos dugo ostat ovakvi kakvi jesu (kako god vi to nazivali), tako da se postavlja pitanje hoce li ova drzava ikada naprijed ako neko ne ucini prvi korak i pocne radit na priblizavanju dvi suprostavljene strane!?

Jedno pitanje za vas dvojicu... Sta je alternativa ovome sto pokusava NS (stvaranje prirodne koalicije, a ne koalicije na silu)?

Vidjeli smo kako drzava funkcionise kada su na vlasti zaracene stranke... Prosto je nemoguce ocekivat nesto pozitivno od vjestacki stvorene koalicije. Ali, izgleda da vama puno vise pase to, nego da se sklapa bilo kakav prijateljski sporazum sa 'anamo onim'. Takav stav ni malo ne obecava.
hercegovac_pravi
Posts: 6672
Joined: 14/03/2009 22:59
Location: Klinika za maDŽorizaciju

#2879 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by hercegovac_pravi »

buzzer wrote:
hercegovac_pravi wrote:
seln wrote:Da je NS pametna, ne bi ni kalkulisala sa glasovima cetnika kao sto je Gile.
Pa ovakvih kao Gile ti je pun "bolji" entitet. I upravo zbog toga je politika NS-a jedan veliki promašaj koji zabija glavu u pijesak što će pristižući izbori i potvrditi. Zatvarati svoje oči pred realnim problemima a u isto vrijeme mazati moje oči sa jeftinom populističkom demagogijom neće riješiti probleme ove zemlje. Žali bože dobre ideje...
nemoj mi se ero previse sekirati za ideju. kreativan smo mi svijet, smislicemo i bolju.
nego kontam, trebalo bi ovima sto planiraju napraviti popis stanovnistva predloziti da se tebi obrate i usparaju pare.
ti vec svakako pouzdano znas gdje ima koliko kakvih, pa cak i kako razmisljaju. i to sve na osnovu gile-uzorka.
Gdje vidiš sekiranciju? Samo ukazujem na istu stvar što je još dosta forumaša potvrdilo.
Što se tiče popisa, nema potrebe da se obraćaju meni. Ovi što će/su inicirali popis savšeno znaju sa nevjerovatnom preciznošću koliko ljudi živi u BiH. Ako poznaješ nekog ko radi u "većim" rangovima SDA ili HDZ ili SDS/SNSD ili ovako ovih "pitomih" političkih partija, samo ih upitaj. Zaprepastit ćeš se odogovorom.
A kako znam kakav je ko? Pa po izbornim rezultatima i "narodnim" manifestacijama koje su ogledane u svakodnevnim aktivnostima specifičnog etnosa. Zar treba puno pameti da se to skonta?
User avatar
draganbl
Posts: 2095
Joined: 21/06/2009 00:59

#2880 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by draganbl »

Nisam simpatizer Naše stranke (već sam do sada mnogo puta objasnio zašto), ali kada vidim ko je sve napada, uviđam da imamo zajedničke neprijatelje. To vjerovatno znači da smo na istoj strani, ja kao pojedinac i Naša stranka kao politička partija. Stoga ponavljam još jednom: Imate moju podršku, vjerovatno podršku mnogih naprednih građana BiH, nije još kasno, probajte se dogovoriti sa još nekim važnijim institucijama (partijama, institutima, NVO, univerzitetima, studentima, doktorima, advokatima...). Proširite svoju politiku u širim društvenim slojevima, postavite štand na sred Trga Krajine i pokažite ljudima da postojite i šta vam je politički cilj. Ne znaju ljudi za vas, evo ja sa kim god pričam, pojma nemaju ni ko ste ni šta ste. A siguran sam da bi vas mnogi od njih podržali. Ljudi su nakon godina laganja i obmanjivanja nepovreljivi, ubijedite ih (nas) da ste dobra opcija.
hercegovac_pravi
Posts: 6672
Joined: 14/03/2009 22:59
Location: Klinika za maDŽorizaciju

#2881 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by hercegovac_pravi »

Mizanfil wrote:
Suti i trpi wrote:Automatski se postavlja pitanje da li ova drzava ima smisla ako je svako iz Federacije glup ako koalira sa nekim iz RS. Sasvim je izvjesno da ce Srbi jos dugo ostat ovakvi kakvi jesu (kako god vi to nazivali), tako da se postavlja pitanje hoce li ova drzava ikada naprijed ako neko ne ucini prvi korak i pocne radit na priblizavanju dvi suprostavljene strane!?

Jedno pitanje za vas dvojicu... Sta je alternativa ovome sto pokusava NS (stvaranje prirodne koalicije, a ne koalicije na silu)?

Vidjeli smo kako drzava funkcionise kada su na vlasti zaracene stranke... Prosto je nemoguce ocekivat nesto pozitivno od vjestacki stvorene koalicije. Ali, izgleda da vama puno vise pase to, nego da se sklapa bilo kakav prijateljski sporazum sa 'anamo onim'. Takav stav ni malo ne obecava.
А зашто ви љевичари не поштујете жеље Хрвата и Срба и БиХ??? Ја сам мислио да ви имате више слуха. Алтернатива постоји, а то је мирни разлаз као у Белгији...а то ће се десити кадтад...посебно кад имамо љевицу која угрожава једнакоправност једног од народа, читај Хрвата.
E tu alternativu ste već potrošili. Zaboravi na miran razlaz..to je "mission impossible". Kojih Hrvata? Ako misliš na onu "svoju" raju izabrao si pogrešne reprezentativne uzorke.
hercegovac_pravi
Posts: 6672
Joined: 14/03/2009 22:59
Location: Klinika za maDŽorizaciju

#2882 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by hercegovac_pravi »

Mizanfil wrote:
hercegovac_pravi wrote:E tu alternativu ste već potrošili. Zaboravi na miran razlaz..to je "mission impossible". Kojih Hrvata? Ako misliš na onu "svoju" raju izabrao si pogrešne reprezentativne uzorke.
Сбе док ти себе сматраш љевичарем а имаш такве ставове, распад земље је итекако опција ;-) ;-) ;-)
Super...nije mi samo jasno šta se više čeka? Mi sami jačamo a vi slabite.
Pozdravi mi atana, inkvizitora a posebno mi poselami bumbara. :lol: Nemoj zapostaviti ni ostalu četvoricu registrovanih forumaša :run:
hercegovac_pravi
Posts: 6672
Joined: 14/03/2009 22:59
Location: Klinika za maDŽorizaciju

#2883 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by hercegovac_pravi »

Mizanfil wrote:
hercegovac_pravi wrote:Super...nije mi samo jasno šta se više čeka? Mi sami jačamo a vi slabite.
Pozdravi mi atana, inkvizitora a posebno mi poselami bumbara. Nemoj zapostaviti ni ostalu četvoricu registrovanih forumaša
Чекамо разбој повољних политичких оквира унутар ЕУ, као што је рецимо распад Белгије и незавинцност Каталоније ;-)

А ко су ти ликови које помињеш? :? :? :?
Znaš kako kod nas kažu za ovo tvoje čekanje...krepaj kenjče dok šparoge rode...
Klodovik
Posts: 2727
Joined: 12/03/2007 00:39

#2884 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Klodovik »

Mizanfil wrote:
hercegovac_pravi wrote:Super...nije mi samo jasno šta se više čeka? Mi sami jačamo a vi slabite.
Pozdravi mi atana, inkvizitora a posebno mi poselami bumbara. Nemoj zapostaviti ni ostalu četvoricu registrovanih forumaša
Чекамо развој повољних политичких оквира унутар ЕУ, као што је рецимо распад Белгије и незавинцност Каталоније ;-)

А ко су ти ликови које помињеш? :? :? :?
Čudo pa Kosovo ne spominješ.
User avatar
Suti i trpi
Posts: 1229
Joined: 26/04/2010 13:39

#2885 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Suti i trpi »

Mizanfil wrote:А зашто ви љевичари не поштујете жеље Хрвата и Срба и БиХ??? Ја сам мислио да ви имате више слуха. Алтернатива постоји, а то је мирни разлаз као у Белгији...а то ће се десити кадтад...посебно кад имамо љевицу која угрожава једнакоправност једног од народа, читај Хрвата.
Tvojim teznjama za nezavisnost puno vise doprinose desnicari nego ljevicari. Svaki nacionalisticki akt na RS je ustvari voda na mlin teznjama tog entiteta. Primjer Milosevica i Kosova treba biti pouka za nas u BiH. Ako Amerika vidi da mi nikako ne mozemo jedni sa drugim (a to pokazuju 'seln' i 'hercegovac pravi'), onda se moze svasta desit, a razlaz bi bio NAJJEDNOSTAVNIJE rjesenje za Ameriku. Zbog toga je neophodno podrzat gradjanske opcije, da svijet vidi da ipak neko u ovoj drzavi moze zajedno, pa da imaju nekog osnova da nas poguraju naprijed. Zar ne vidite da su skoro odustali od nas? (Meni je drago sto su odustali, jer da bi izgradili zdrave temelje ove drzave, sva tri naroda moraju postic dogovor... svako uplitanje sa strane izaziva revolt kod nekog od tri naroda, sto je po meni kontraproduktivno).

Ja sam za to da se onemoguci preglasavanje Hrvata, ali izgleda da Bosnjacka politika nije za to. Opravdano se Srbi pitaju, kakvu to poruku salje nama!?
User avatar
vaca
Posts: 751
Joined: 24/02/2006 16:31
Location: sarajevo

#2886 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by vaca »

Gile bre ne zavađaj nas bolan :-)
Gile Kugulager
Posts: 70
Joined: 12/06/2010 23:34
Location: MunZe KonZa - Gornja Varos

#2887 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Gile Kugulager »

draganbl wrote:Nisam simpatizer Naše stranke (već sam do sada mnogo puta objasnio zašto), ali kada vidim ko je sve napada, uviđam da imamo zajedničke neprijatelje. To vjerovatno znači da smo na istoj strani, ja kao pojedinac i Naša stranka kao politička partija. Stoga ponavljam još jednom: Imate moju podršku, vjerovatno podršku mnogih naprednih građana BiH, nije još kasno, probajte se dogovoriti sa još nekim važnijim institucijama (partijama, institutima, NVO, univerzitetima, studentima, doktorima, advokatima...). Proširite svoju politiku u širim društvenim slojevima, postavite štand na sred Trga Krajine i pokažite ljudima da postojite i šta vam je politički cilj. Ne znaju ljudi za vas, evo ja sa kim god pričam, pojma nemaju ni ko ste ni šta ste. A siguran sam da bi vas mnogi od njih podržali. Ljudi su nakon godina laganja i obmanjivanja nepovreljivi, ubijedite ih (nas) da ste dobra opcija.
draganbl, kako bi izgledao dogovor Pedjine partije sa univerzitetima? Pretpostavljam zajednicki nastup na izborima ili bar da ih univerziteti podrze? Ili mozda da Pedja koristi usluge instituta i univerziteta u nekom cilju (ne pada mi na pamet nista drugo osim politickog cilja)? :mrgreen:
User avatar
buzzer
Posts: 1635
Joined: 06/05/2006 22:37

#2888 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by buzzer »

hercegovac_pravi wrote:
buzzer wrote:
hercegovac_pravi wrote: Pa ovakvih kao Gile ti je pun "bolji" entitet. I upravo zbog toga je politika NS-a jedan veliki promašaj koji zabija glavu u pijesak što će pristižući izbori i potvrditi. Zatvarati svoje oči pred realnim problemima a u isto vrijeme mazati moje oči sa jeftinom populističkom demagogijom neće riješiti probleme ove zemlje. Žali bože dobre ideje...
nemoj mi se ero previse sekirati za ideju. kreativan smo mi svijet, smislicemo i bolju.
nego kontam, trebalo bi ovima sto planiraju napraviti popis stanovnistva predloziti da se tebi obrate i usparaju pare.
ti vec svakako pouzdano znas gdje ima koliko kakvih, pa cak i kako razmisljaju. i to sve na osnovu gile-uzorka.
Gdje vidiš sekiranciju? Samo ukazujem na istu stvar što je još dosta forumaša potvrdilo.
Što se tiče popisa, nema potrebe da se obraćaju meni. Ovi što će/su inicirali popis savšeno znaju sa nevjerovatnom preciznošću koliko ljudi živi u BiH. Ako poznaješ nekog ko radi u "većim" rangovima SDA ili HDZ ili SDS/SNSD ili ovako ovih "pitomih" političkih partija, samo ih upitaj. Zaprepastit ćeš se odogovorom.
A kako znam kakav je ko? Pa po izbornim rezultatima i "narodnim" manifestacijama koje su ogledane u svakodnevnim aktivnostima specifičnog etnosa. Zar treba puno pameti da se to skonta?
sekira(n)ciju vidjeh u tvom zaljenju dobre ideje. pogrijesih izgleda, ok.
nego dobro ti to na primjeru 50+% vidis kako dise 100%. sve dosad sam mislio da za to treba puno pameti.
Gile Kugulager
Posts: 70
Joined: 12/06/2010 23:34
Location: MunZe KonZa - Gornja Varos

#2889 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Gile Kugulager »

seln wrote:Da je NS pametna, ne bi ni kalkulisala sa glasovima cetnika kao sto je Gile.
Ja bih svoj skromni glas dao Pedji iz najmanje dva razloga, sto cita zvrljanje pojedinaca (ukljucujuci i tvoje pisanije) i strpljivo odgovara, i drugo sto je dao izjavu da je zaljubljen u Beograd. On kod mene zbog ovog drugog ima kredit :thumbup:
Gile Kugulager
Posts: 70
Joined: 12/06/2010 23:34
Location: MunZe KonZa - Gornja Varos

#2890 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Gile Kugulager »

vaca wrote:Gile bre ne zavađaj nas bolan :-)
Vaco shvester zdravo :) , ne zavadjam ja nikog
User avatar
Suti i trpi
Posts: 1229
Joined: 26/04/2010 13:39

#2891 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Suti i trpi »

Mizanfil wrote:
Suti i trpi wrote:Tvojim teznjama za nezavisnost puno vise doprinose desnicari nego ljevicari.
Колико сам ја упућен СДА није дала кандидата за хрватског члана Предсједништва већ ови такозвани љевичари и тако изазвали и 2006. и ево и данас изазивају фрустрације код већина припадника једног од конститутивних народа...толико о љевици нашој...а погледај понашање Бехменово пред обиљежавање страдања Срба у Добровољачкој и понашање СДА-овог министра МУП-а који је све то одобрио! Види ко је говорио о бошњачким злочинима, Тихић а не Лагумџија...ко оде у РС и тражи договор, Тихић а не препотентни Лагумџија
Moje je misljenje da je SDP daleko od ljevice... Ne vidim ja neku bitnu razliku izmedju SDP ili recimo SDA.
Gile bre ne zavađaj nas bolan
'Si vidio bandita :D . Ko li ga je platio, Dodik ili Silajdzic :D !? Svojim komentarima je osiguro 10ak glasova za nacio stranke :D :lol: . Da je Silajdzic pametan, naso bi neke placenike u Srbiji i RS da mu vode kampanju, a on bi za to vrijeme mogo bezbrizno ljetovat u Turskoj i preko medija ispalit po neku zapaljivu poruku i eto jos jedne pobjede... :D . Nepopravljivo, trajno iskvareno!!
hercegovac_pravi
Posts: 6672
Joined: 14/03/2009 22:59
Location: Klinika za maDŽorizaciju

#2892 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by hercegovac_pravi »

Mizanfil wrote:
hercegovac_pravi wrote:Znaš kako kod nas kažu za ovo tvoje čekanje...krepaj kenjče dok šparoge rode...
Очито не познајеш ситуацију у ненационалним модерним напредним европским земљама у којима ето скоро да нема земље у којој један дио становништва не жели одвајање...а нас називају сепаратистима и балканским дивљацима...а кењац би могоа врло брзо да дочека развој оваквих околности, прочитај нешто о ситуацији у Белгији, срцу ЕУ :lol: :lol: :lol:
Super, neka ti je sa srećom, i ako ikako može, nemojte čekati dugo.
hercegovac_pravi
Posts: 6672
Joined: 14/03/2009 22:59
Location: Klinika za maDŽorizaciju

#2893 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by hercegovac_pravi »

buzzer wrote:
hercegovac_pravi wrote:
buzzer wrote:
nemoj mi se ero previse sekirati za ideju. kreativan smo mi svijet, smislicemo i bolju.
nego kontam, trebalo bi ovima sto planiraju napraviti popis stanovnistva predloziti da se tebi obrate i usparaju pare.
ti vec svakako pouzdano znas gdje ima koliko kakvih, pa cak i kako razmisljaju. i to sve na osnovu gile-uzorka.
Gdje vidiš sekiranciju? Samo ukazujem na istu stvar što je još dosta forumaša potvrdilo.
Što se tiče popisa, nema potrebe da se obraćaju meni. Ovi što će/su inicirali popis savšeno znaju sa nevjerovatnom preciznošću koliko ljudi živi u BiH. Ako poznaješ nekog ko radi u "većim" rangovima SDA ili HDZ ili SDS/SNSD ili ovako ovih "pitomih" političkih partija, samo ih upitaj. Zaprepastit ćeš se odogovorom.
A kako znam kakav je ko? Pa po izbornim rezultatima i "narodnim" manifestacijama koje su ogledane u svakodnevnim aktivnostima specifičnog etnosa. Zar treba puno pameti da se to skonta?
sekira(n)ciju vidjeh u tvom zaljenju dobre ideje. pogrijesih izgleda, ok.
nego dobro ti to na primjeru 50+% vidis kako dise 100%. sve dosad sam mislio da za to treba puno pameti.
Ma nema problema, svi griješe ..neko manje neko više, šta se može nismo svi isti.
A 50+% je sasvim dovoljan reprezentativni uzorak mada niti u jednom svome postu nisam tvrdio da se iz 50+% vidi kako diše 100%. Ali u svakom slučaju promjijenit ću mišljenje onog momenta kada ovih tvojih 49+% prerastu u 50+%.
User avatar
buzzer
Posts: 1635
Joined: 06/05/2006 22:37

#2894 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by buzzer »

hercegovac_pravi wrote: Ma nema problema, svi griješe ..neko manje neko više, šta se može nismo svi isti.
A 50+% je sasvim dovoljan reprezentativni uzorak mada niti u jednom svome postu nisam tvrdio da se iz 50+% vidi kako diše 100%. Ali u svakom slučaju promjijenit ću mišljenje onog momenta kada ovih tvojih 49+% prerastu u 50+%.
hercegovac_pravi wrote:
Pa ovakvih kao Gile ti je pun "bolji" entitet.

sto znaci da ero ne sudi o stanovnicima "boljeg" entiteta na osnovu 50+% glasova na izborima, nego zna cak i sta misle apstinenti.
hercegovac_pravi
Posts: 6672
Joined: 14/03/2009 22:59
Location: Klinika za maDŽorizaciju

#2895 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by hercegovac_pravi »

buzzer wrote:
hercegovac_pravi wrote: Ma nema problema, svi griješe ..neko manje neko više, šta se može nismo svi isti.
A 50+% je sasvim dovoljan reprezentativni uzorak mada niti u jednom svome postu nisam tvrdio da se iz 50+% vidi kako diše 100%. Ali u svakom slučaju promjijenit ću mišljenje onog momenta kada ovih tvojih 49+% prerastu u 50+%.
hercegovac_pravi wrote:
Pa ovakvih kao Gile ti je pun "bolji" entitet.

sto znaci da ero ne sudi o stanovnicima "boljeg" entiteta na osnovu 50+% glasova na izborima, nego zna cak i sta misle apstinenti.
Kad već banaliziramo
Eto ja imam bar jedan primjer na osnovu čega formiram mišljnje. A na osnovu čega ti formiraš mišljenje?
Gile Kugulager
Posts: 70
Joined: 12/06/2010 23:34
Location: MunZe KonZa - Gornja Varos

#2896 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Gile Kugulager »

Bilo bi zanimjivo cuti sta misli partija o kojoj je ovde rec, posto je plebs svoju presudu ocigledno vec doneo...

Koliko vidim raspravlja se koliko je "ovakvih" (ma sta to znacilo) u RS, sto se dozivljava (a i jeste) nametanje misljenja, nacina zivota itd
S druge strane se ne pomislja na prilagodjavanje ljudima u RS. A opet kad bi se to i pokusalo kako bi bio prihvaceno kod akuelnih politicara.....
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#2897 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by seln »

Suti i trpi wrote:
Automatski se postavlja pitanje da li ova drzava ima smisla ako je svako iz Federacije glup ako koalira sa nekim iz RS. Sasvim je izvjesno da ce Srbi jos dugo ostat ovakvi kakvi jesu (kako god vi to nazivali), tako da se postavlja pitanje hoce li ova drzava ikada naprijed ako neko ne ucini prvi korak i pocne radit na priblizavanju dvi suprostavljene strane!?

Jedno pitanje za vas dvojicu... Sta je alternativa ovome sto pokusava NS (stvaranje prirodne koalicije, a ne koalicije na silu)?

Vidjeli smo kako drzava funkcionise kada su na vlasti zaracene stranke... Prosto je nemoguce ocekivat nesto pozitivno od vjestacki stvorene koalicije. Ali, izgleda da vama puno vise pase to, nego da se sklapa bilo kakav prijateljski sporazum sa 'anamo onim'. Takav stav ni malo ne obecava.
Njemacka je bila podijeljena 45 godina, ali zapadna njemacka nikad nije priznala DDR. Imali su kontakte, posjecivali se, ali za zapadnu njemacku je DDR bila i ostala prisilno i privremeno odvojena teritorija.
Isto tako, za mene ( i svakog sa 2 grama obraza) je RS prisilno i privremeno odvojena teritorija, stvorena kamom i vatrom i ja je nikad necu prihvatiti kao "vekovnu teznju srpskog naroda", jer dobro znamo da je RS samo utjesna nagrada nacistima iz Beograda i da su se kola slomila na najslabijima, tj. bosanskim muslimanima.
Dakle, mozemo mi saradjivati, posjecivati se, pisati ustavne amandmane...ali za mene je RS okupirana teritorija, toliko dugo dok se teritorijano ne reorganizira ili promijeni ime i zakonske prerogative.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#2898 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by seln »

Gile Kugulager wrote:Bilo bi zanimjivo cuti sta misli partija o kojoj je ovde rec, posto je plebs svoju presudu ocigledno vec doneo...

Koliko vidim raspravlja se koliko je "ovakvih" (ma sta to znacilo) u RS, sto se dozivljava (a i jeste) nametanje misljenja, nacina zivota itd
S druge strane se ne pomislja na prilagodjavanje ljudima u RS. A opet kad bi se to i pokusalo kako bi bio prihvaceno kod akuelnih politicara.....
Ti bi se trebao brinuti za Sandzak i Vojvodinu, ahbabu, uskoro ce i oni biti "srce srbije".
Gile Kugulager
Posts: 70
Joined: 12/06/2010 23:34
Location: MunZe KonZa - Gornja Varos

#2899 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Gile Kugulager »

seln wrote:
Gile Kugulager wrote:Bilo bi zanimjivo cuti sta misli partija o kojoj je ovde rec, posto je plebs svoju presudu ocigledno vec doneo...

Koliko vidim raspravlja se koliko je "ovakvih" (ma sta to znacilo) u RS, sto se dozivljava (a i jeste) nametanje misljenja, nacina zivota itd
S druge strane se ne pomislja na prilagodjavanje ljudima u RS. A opet kad bi se to i pokusalo kako bi bio prihvaceno kod akuelnih politicara.....
Ti bi se trebao brinuti za Sandzak i Vojvodinu, ahbabu, uskoro ce i oni biti "srce srbije".
Ja sam iz Srema (Zemun) tj u srcu sam brige, i nema problema mozemo o tome, a i Pazarci su mi neki od najboljih drugara........ ali zasto razvodnjavas temu o Pedjinoj stranci?!
User avatar
buzzer
Posts: 1635
Joined: 06/05/2006 22:37

#2900 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by buzzer »

hercegovac_pravi wrote:
buzzer wrote:
hercegovac_pravi wrote: Ma nema problema, svi griješe ..neko manje neko više, šta se može nismo svi isti.
A 50+% je sasvim dovoljan reprezentativni uzorak mada niti u jednom svome postu nisam tvrdio da se iz 50+% vidi kako diše 100%. Ali u svakom slučaju promjijenit ću mišljenje onog momenta kada ovih tvojih 49+% prerastu u 50+%.
hercegovac_pravi wrote:
Pa ovakvih kao Gile ti je pun "bolji" entitet.

sto znaci da ero ne sudi o stanovnicima "boljeg" entiteta na osnovu 50+% glasova na izborima, nego zna cak i sta misle apstinenti.
Kad već banaliziramo
Eto ja imam bar jedan primjer na osnovu čega formiram mišljnje. A na osnovu čega ti formiraš mišljenje?
na osnovu izbornih rezultata, poznavanja ljudi (ja sam iz "boljeg" entiteta) i nade da nije tako crno kao sto ljudi skloni generaliziranju tvrde. nije mnogo, ali se radije drzim mojih parametara, nego karadziceve teorije o nemogucnosti zajednickog zivota i neminovnosti etnickog razdvajanja.
Locked