Izrael je opet pocinio zlocin!

Locked
User avatar
Latina
Posts: 5492
Joined: 19/08/2006 01:47
Location: I'd ratha' be hated 4 who I am, than loved 4 who I'm not.

#2876 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Latina »

omar little wrote: interesantno da o licemjernosti prica osoba koja je do prije par stranica glumila "humanistu" i zastupala stav da se palestinci trebaju raseliti sa njihove vlastite zemlje. a svakome ko je odgovorio na apsurdnost takve izjave prisivala zelju za smrcu svih palestinaca. bizarno i perverzno.
To nije istina. Napisala sam ovo, citiram :

Posto ih niko nece, narocito vrli muslimani u komsiluku koji su zatvorili granice i saucesnici su Izraelu, tu na terenu, ovog trenutka ( ima li ljudsko licemjerstvo granice !?! ), oni koji ih jos manje hoce ( citaj Zapad ) bi im u slucaju masovnog pomjeranja stanovnistva u kratkom roku pronasli rjesenje iliti kompromis. U slucaju daljnjeg nerazumijevanja ove teze pogledati pod Kosovo.

Ali ne, bolje je vristati, ( virtuelno naravno ) na izraelske zlocine, ili mozda na demonstracijama ( to traje u razvijenim demokratijama vec 8-10 godina - bez bilo kakvog stvarnog efekta na terenu, ali malkice umiri savjest u tom trenutku ). Dok muslimani u regionu piju caj i jako se sekiraju, dok Izrael provodi posljednju fazu ludila nad narodom koji im za Holokaust nije ni najmanje kriv, i dok Zapad okrece glavice od gnusnih slika. Vuk sit, ali Palestinaca sve manje.


Imas li neku viziju rjesenja palestinskog pitanja ili se sve svodi na pljuvanje neistomisljenika ? That's beyond perversion and bizarreness. It falls into morbid category.

Image
Last edited by Latina on 17/01/2009 19:57, edited 1 time in total.
JBL
Posts: 1179
Joined: 17/08/2004 00:06

#2877 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by JBL »

Latina wrote:
omar little wrote: interesantno da o licemjernosti prica osoba koja je do prije par stranica glumila "humanistu" i zastupala stav da se palestinci trebaju raseliti sa njihove vlastite zemlje. a svakome ko je odgovorio na apsurdnost takve izjave prisivala zelju za smrcu svih palestinaca. bizarno i perverzno.
To nije istina. Napisala sam ovo, citiram :

Posto ih niko nece, narocito vrli muslimani u komsiluku koji su zatvorili granice i saucesnici su Izraelu, tu na terenu, ovog trenutka ( ima li ljudsko licemjerstvo granice !?! ), oni koji ih jos manje hoce ( citaj Zapad ) bi im u slucaju masovnog pomjeranja stanovnistva u kratkom roku pronasli rjesenje iliti kompromis. U slucaju daljnjeg nerazumijevanja ove teze pogledati pod Kosovo.

Ali ne, bolje je vristati, ( virtuelno naravno ) na izraelske zlocine, ili mozda na demonstracijama ( to traje u razvijenim demokratijama vec 8-10 godina - bez bilo kakvog stvarnog efekta na terenu, ali malkice umiri savjest u tom trenutku ). Dok muslimani u regionu piju caj i jako se sekiraju, dok Izrael provodi posljednju fazu ludila nad narodom koji im za Holokaust nije ni najmanje kriv, i dok Zapad okrece glavice od gnusnih slika. Vuk sit, ali Palestinaca sve manje.


Imas li neku viziju rjesenja palestinskog pitanja ili se sve svodi na pljuvanje neistomisljenika ? That's beyond perversion and bizarreness. It falls into morbidity.

Image
Nemaju svi dar in intelekt za ideja kao sto su "trebe protjerati sve Palestince".
User avatar
Latina
Posts: 5492
Joined: 19/08/2006 01:47
Location: I'd ratha' be hated 4 who I am, than loved 4 who I'm not.

#2878 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Latina »

Među pokretačima ove akcije su filmska redateljica Jasmila Žbanić i pozorišni redatelj Haris Pašović.

O tome kako su došli na ideju da na ovakav način izraze svoj stav, Žbanićeva je za RadioSarajevo rekla: "Zapravo, jedna veća grupa ljudi je bila uključena u to. Mi smo dugo razgovarali i razmisljali šta da uradimo kako bi naš protest imao smisla. Smatramo da kao građani Sarajeva najdublje možemo osjetiti bol ljudi u Gazi. Takođe, željeli smo da žutim trakama koje su simbol Holokausta Jevreja podstaknemo na razmišljanje da se danas dešava tragedija Palestinaca. Željeli smo uticati na javnost, na gradjane Izraela da zaustave svoju vladu u tom činu agresije. Ako mogu da izrazim svoje lično mišljenje - ja se nadam da će Ehud Olmert uskoro biti osuđen za ratni zločin".
Kraljica ! :)
Last edited by Latina on 18/01/2009 14:53, edited 1 time in total.
User avatar
Latina
Posts: 5492
Joined: 19/08/2006 01:47
Location: I'd ratha' be hated 4 who I am, than loved 4 who I'm not.

#2879 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Latina »

JBL wrote:
Nemaju svi dar in intelekt za ideja kao sto su "trebe protjerati sve Palestince".
Kosovari su takodje protjerani.
Last edited by Latina on 18/01/2009 14:54, edited 1 time in total.
JBL
Posts: 1179
Joined: 17/08/2004 00:06

#2880 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by JBL »

Latina wrote:
JBL wrote:
Nemaju svi dar in intelekt za ideja kao sto su "trebe protjerati sve Palestince".
Kosovari su takodje protjerani.

Image
a veza sa temom je ....?
User avatar
Latina
Posts: 5492
Joined: 19/08/2006 01:47
Location: I'd ratha' be hated 4 who I am, than loved 4 who I'm not.

#2881 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Latina »

JBL wrote:
a veza sa temom je ....?
Ma nema nikakve. :D

Imas li ti neko misljenje u vezi sa palestinskim pitanjem ? Kako bi se ovo trebalo rijesiti ? Prosvijetli me molim te. :D
Last edited by Latina on 18/01/2009 14:54, edited 2 times in total.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 10147
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#2882 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Bosanac sa dna kace »

taze iz Gaze
IslamBosna.ba - Ekskluzivno, iz sata u sat, donosimo vam najnovije informacije o odvijanju izraelskog zločina nad Palestincima u Gazi.

15:10 - Palestinska El-Aksa TV je objavila da su borci El-Kassama ispalili 8 projektila na izraelske specijalne snage stacionirane na sjeveru Pojasa Gaze u izbjegličkom kampu El-Šati. Takođe tri rakete tipa Grad su pogodile tri grada na jugu Izraela: Ofakim, Hacarim i Netivot, kako izvještavaju izraelski i arapski TV kanali.

09:48 - Palestinci su danas ispalili tri rakete na južni Izrael.

09:25 - Hamas je uništio dva tenka u razrušenom naselju Netsarim u Pojasu Gaze. El- Aksa TV je dodala da je Hamas aktivirao 3 bombe u blizini izraelskog vojnog konvoja u naselju El-Mugreka. Ostatke jednog tenka možete vidjeti na slici ispod.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 10147
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#2883 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Bosanac sa dna kace »

jadna ona kad je spala da je spasavaju nase diplomate i nasi politicar... :run:
Državljanka BiH još uvijek u Gazi
Zar niko na svijetu ovo ne može zaustaviti, ogorčeno se pita Munirin otac Omer.

Državljanka BiH Munira Hagag, koja, uprkos diplomatskoj akciji Ministarstva vanjskih poslova BiH, danima ne može napustiti ratom zahvaćeno područje u Gazi, uspije se povremeno telefonom javiti svojoj porodici, koja živi u naselju Miljanovci Novi kod Tešnja.

Telefonski kontakt

- Sinoć smo se čuli telefonom. Jad i čemer. Zar niko na svijetu ovo ne može zaustaviti? Kada je trebala pomoć mom narodu i mojoj zemlji, dao sam sve. Sada, kada meni treba, nema, izgleda, nigdje nikoga - sa suzama je jučer ekipu "Dnevnog avaza" u oronuloj porodičnoj kući u Miljanovcima Novim dočekao Munirin otac Omer Ćeman.

Uz njega je i supruga Saliha, kao sinovi Ferid i Muhamed s djecom.

- Uspijemo se čuti telefonom. Poslali smo joj rodne listove. Ne boravi u svojoj nego u kući brata njenog muža Enesa u Rafi. Iz svoje kuće već su nekoliko puta zbog granata bježali. Izgleda da se tamo više ne mogu ni vratiti. Ne govori nam sve kada se čujemo, ali tamo je veoma teško. Konvoji s pomoći još im nisu stigli, jer Izrael granatira i ova vozila - priča nam Munirin brat Muhamed.

Palestinska tradicija

Munira se tokom rata u BiH udala za Abu Hagaga Mašala, koji je studirao u našoj zemlji. Nakon što se rodio njihov sin Amar, Munirin muž 1998. godine poginuo je na radu u Italiji, poslije čega se ona, u skladu s palestinskom tradicijom, preudala za njegovog brata Enesa, s kojim danas živi.

Imaju dvoje djece, Abdurahmana i Lejlu. Enes Hagag trenutno se, kao pripadnik Hamasove policije, nalazi na ratištu, dok se Munira sama snalazi s djecom.

- Samo da mogu doći tamo, uzeti svoje dijete za ruku i dovesti je. Ali, ne mogu - bespomoćno kroz suze poručuje Munirina majka Saliha.

Sa zebnjom prate vijesti

U Munirinoj porodici s velikom pažnjom i zebnjom slušaju sve vijesti koje stižu iz Palestine. S najvećom nadom očekuje se primirje, koje bi, nadaju se, Munira mogla iskoristiti i dokopati se egipatske granice i slobode.
User avatar
Latina
Posts: 5492
Joined: 19/08/2006 01:47
Location: I'd ratha' be hated 4 who I am, than loved 4 who I'm not.

#2884 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Latina »

Bosanac sa dna kace wrote:jadna ona kad je spala da je spasavaju nase diplomate i nasi politicar... :run:


Cemu diplomate i politicari pored vas ? :D :run:
Last edited by Latina on 18/01/2009 14:54, edited 2 times in total.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 10147
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#2885 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Bosanac sa dna kace »

po ko zna koji put.... :run:
UN pozvao na prekid vatre u Gazi
Generalna skupština Ujedinjenih nacija prošle noći usvojila je rezoluciju u kojoj je pozvala na hitan, održiv prekid vatre u pojasu Gaze.

Prema rezultatima elektronskog glasanja, za rezoluciju, koja nije obavezujuća, glasale su 142 države, četiri su bile protiv, dok je osam bilo uzdržano.

Generalna skupština je, inače, odbacila tekst nacrta rezolucije koji je bila predložila grupa muslimanskih i latinoameričkih država. Protiv rezolucije su bili Izrael, Sjedinjene Američke Države i pacifičko ostrvo Nauru, koji smatraju da je rezolucija pristrasna u stavu protiv Izraela. Prema elektronskim podacima protiv rezolucije je glasala i Venecuela, iako je njen predstavnik rekao da je bio uzdržan. Iako rezolucija Generalne skupštine UN-a nije obavezujuća, diplomate koje su je podržale smatraju da većinska podrška država članica pokazuje zajednički stav, koji će ojačati posredničke napore Egipta u rješavanju krize u pojasu Gaze.

Izvor: rtvfbih.ba
JBL
Posts: 1179
Joined: 17/08/2004 00:06

#2886 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by JBL »

Latina wrote:
JBL wrote:
a veza sa temom je ....?
Prouci desavanja 1999 godine. Masovno pomjeranje civilnog stanovnistva je bila kap u casi koja je dovela do rjesenja kosovskog pitanja. Izvini sto smatram da bi samo akcija NATO snaga rijesila palestinsko pitanje. Znaci Izrael bi se trebao povuci iz Gaze, mirovne snage bi se trebale postaviti izmedju izraelskih snaga i Palestinaca, a 700.000 izbjeglica koje su od protjerivanja postale 4 miliona istih, bi se trebale vratiti na svoja ognjista u Gazi i na Zapadnoj obali. Ali to se nece desiti samo od sebe, a pogotovo se nece desiti sa Hamasom na vlasti.

Imas li ti neko misljenje u vezi sa palestinskim pitanjem ? Kako bi se ovo trebalo rijesiti ?

Image
Kakva hrpa gluposti...
1) NATO nece i nemoze intervenisati (nece cak ni osuditi)
2) povratak izbjeglica nije mogoc zbog demografije Izraela (sto su oni vise puta jasno rekli)
3) stranka koje je demokratski pobjedila na izborima nema prava biti na vlasti?
4) problem nije poceo i nece zavrsiti sa Hamasom (uostalom Izrael je financirao Hamas kad je ulogu
negativca imao Fatah)
5) izjednacavanje Izraela i Hamas je budalestina
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 10147
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#2887 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Bosanac sa dna kace »

Latina wrote:
Bosanac sa dna kace wrote:jadna ona kad je spala da je spasavaju nase diplomate i nasi politicar... :run:
Ma neka se ne sekira, vi cete je spasiti. :D :run:

Image
ha, molim? :shock: :? ko sta dje????? :? :shock:
User avatar
Latina
Posts: 5492
Joined: 19/08/2006 01:47
Location: I'd ratha' be hated 4 who I am, than loved 4 who I'm not.

#2888 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Latina »

JBL wrote:
Kakva hrpa gluposti...
1) NATO nece i nemoze intervenisati (nece cak ni osuditi)
2) povratak izbjeglica nije mogoc zbog demografije Izraela (sto su oni vise puta jasno rekli)
3) stranka koje je demokratski pobjedila na izborima nema prava biti na vlasti?
4) problem nije poceo i nece zavrsiti sa Hamasom (uostalom Izrael je financirao Hamas kad je ulogu
negativca imao Fatah)
5) izjednacavanje Izraela i Hamas je budalestina

Aha. :D I, kako ce se ovo rijesiti po tvom misljenju ? :D
Last edited by Latina on 18/01/2009 14:52, edited 4 times in total.
User avatar
Latina
Posts: 5492
Joined: 19/08/2006 01:47
Location: I'd ratha' be hated 4 who I am, than loved 4 who I'm not.

#2889 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Latina »

Bosanac sa dna kace wrote: ha, molim? :shock: :? ko sta dje????? :? :shock:
Kazes "jadna ona kad je nasi politicari i diplomate trebaju spasavati...". Imas li neku alternativu ? :D
Last edited by Latina on 18/01/2009 14:52, edited 1 time in total.
cheb
Posts: 134
Joined: 12/12/2004 17:57
Location: Sa

#2890 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by cheb »

Dodik uputio pismo podrške predsjedniku Izraela
Predsjednik Vlade Republike Srpske Milorad Dodik uputio je pismo podrške predsjedniku Izraela Simonu Perezu.
Dodik u pismu izražava, kako Biro za odnose s javnošću Vlade RS-a navodi, razumijevanje za tešku poziciju u kojoj se nalazi Izrael i njegovi građani istovremeno pružajući punu podršku nastojanjima da se osigura bezbjednost i mir narodu te zemlje.

U pismu upućenom jučer se kaže i „da RS ne podržava antiizraelske demonstracije i skupove koji su organizovani u drugom dijelu BiH, odnosno u Federaciji BiH“.

„Dodik istovremeno izražava uvjerenje i nadanja da će uskoro biti pronađeno dugoročno mirno rješenje za sukob u kojem se Izrael nalazi“, kaže se u saopćenju.
(FENA)
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 10147
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#2891 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Bosanac sa dna kace »

Latina wrote:
Bosanac sa dna kace wrote: ha, molim? :shock: :? ko sta dje????? :? :shock:
Kazes "jadna ona kad je nasi politicari i diplomate trebaju spasavati...". Imas li neku alternativu ? :D

Image
imam, nek se ne mrda, sjedi tamo dje je....nece nista bolje proci ni s nasima..dok se oni u ambasadi u Egiptu, Jordanu ili Izraelu napnu da joj pomognu more komotno krepat....
User avatar
Latina
Posts: 5492
Joined: 19/08/2006 01:47
Location: I'd ratha' be hated 4 who I am, than loved 4 who I'm not.

#2892 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Latina »

Ok @JBL, koliko treba cekati na prosvjetljenje ? :D

Nazvati tudje misljenje gluposcu moze svako, imati vlastito je vec malo teze. :D Kako ce se rijesiti palestinsko pitanje ?
Last edited by Latina on 18/01/2009 14:52, edited 1 time in total.
JBL
Posts: 1179
Joined: 17/08/2004 00:06

#2893 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by JBL »

Latina wrote:Ok @JBL, koliko treba cekati na prosvjetljenje ? :D

Nazvati tudje misljenje gluposcu moze svako, imati vlastito je vec malo teze. :D Kako ce se rijesiti palestinsko pitanje ?
Mislis da je moguce da sam ga vec napisao? Prije nekoliko stranica?
User avatar
Latina
Posts: 5492
Joined: 19/08/2006 01:47
Location: I'd ratha' be hated 4 who I am, than loved 4 who I'm not.

#2894 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Latina »

JBL wrote:
Mislis da je moguce da sam ga vec napisao? Prije nekoliko stranica?
Ne mogu naci taj post. Da li bi bio ljubazan da ga citiras ?
Last edited by Latina on 18/01/2009 14:51, edited 1 time in total.
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#2895 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by zonbirile »

pratim temu,ali nekad ne mogu ,a da se javim.Da se samo uzme u obzir da je površina o kojoj raspravljamo 20.000 km2,znači dupjo manja od BiH.Ukupno ima cca 13 miliona stanovnika,a zagovara se povratak 4 miliona.Ja samo skrećem pažnju na fakte,jer mnogi diskutuju,a ne znaju činjenice,koje su neumoljive.Poziva se na svjetske sile.Bile su dvije,svijet više nije bipolarn ,a i onda se grešilo.Nato savez je cementiran,istorijskim,civilizacijskim vezivom svojih ondašnjih članica,koje su imale antagonizme,ali ih znaju prevazići u ime globalnog interesa.Varšavski blok je bio klimava tvorevina pokorenih vazala,koji ne može biti jedinstvena sila.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 10147
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#2896 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Bosanac sa dna kace »

zonbirile wrote:pratim temu,ali nekad ne mogu ,a da se javim.Da se samo uzme u obzir da je površina o kojoj raspravljamo 20.000 km2,znači dupjo manja od BiH.Ukupno ima cca 13 miliona stanovnika,a zagovara se povratak 4 miliona.Ja samo skrećem pažnju na fakte,jer mnogi diskutuju,a ne znaju činjenice,koje su neumoljive.Poziva se na svjetske sile.Bile su dvije,svijet više nije bipolarn ,a i onda se grešilo.Nato savez je cementiran,istorijskim,civilizacijskim vezivom svojih ondašnjih članica,koje su imale antagonizme,ali ih znaju prevazići u ime globalnog interesa.Varšavski blok je bio klimava tvorevina pokorenih vazala,koji ne može biti jedinstvena sila.
cini mi se da bi ukupna cifra bila oko nekih 11 miliona sa izbjeglicama koje zive u kampovima po Libanu, Jordanu, Siriji, Egiptu i drugdje, Izrael ima nekih 5-7 miliona stanovnika!
ne bi da se prepucajem, ipak statistika je tacan zbir netacnih podataka
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 10147
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#2897 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Bosanac sa dna kace »

IslamBosna.ba - Danas je u Sarajevu održana mirna šetnja ulicama Titova i Ferhadija u znak podrške Gazi i protesta protiv izraelskog genocida.

Oko 2000 građana Sarajeva svih dobi učestvovalo je u dugoj koloni koja se kretala od Velikog parka do Sebilja.

Na trgu ispred Čaršijske džamije održano je obraćanje organizatora skupa. Skupu su se obratili i Džemaludin Latić, Fatmir Alispahić i poznata bh. glumica Minka Muftić. Također, obraćanje jedne 7-godišnje Palestinke vidno je dirnulo prisutne. Na kraju je na velikom ekranu prikazan kratak snimak dešavanja u Gazi.

Ovim skupom, građani Sarajeva su pokazali da ne žele šutjeti i biti pasivni posmatrači genocida u Gazi jer su i sami nedavno prošli kroz iste strahote i bili žrtvom ekstremističke politike. Interesantno je spomenuti da je premijer RS, Milorad Dodik, danas Izraelu poslao pismo podrške u kojem se ogradio od "antiizraelskih demonstracija koji su organizovani u drugom dijelu BiH", čime je samo potvrdio svoje već poznate fašističke stavove i stao na stranu agresora, podržavajući genocid.

Mirno okupljanje i šetnju su organizovale i podržale sljedeće organizacije i udruženja: Udruženje Svitanje, Udruženje Ženski edukacioni centar „Nahla", Asocijacija bošnjačkih gimnazijalaca, Udruženje boraca „Gazi Husrev-beg", Udruženje Mladi Muslimani, Udruženje studenata FIN-a, Centar za napredne studije, Muslim Aid i Ženska edukativna organizacija „Kewser".
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#2898 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by zonbirile »

Bosanac sa dna kace wrote:
zonbirile wrote:pratim temu,ali nekad ne mogu ,a da se javim.Da se samo uzme u obzir da je površina o kojoj raspravljamo 20.000 km2,znači dupjo manja od BiH.Ukupno ima cca 13 miliona stanovnika,a zagovara se povratak 4 miliona.Ja samo skrećem pažnju na fakte,jer mnogi diskutuju,a ne znaju činjenice,koje su neumoljive.Poziva se na svjetske sile.Bile su dvije,svijet više nije bipolarn ,a i onda se grešilo.Nato savez je cementiran,istorijskim,civilizacijskim vezivom svojih ondašnjih članica,koje su imale antagonizme,ali ih znaju prevazići u ime globalnog interesa.Varšavski blok je bio klimava tvorevina pokorenih vazala,koji ne može biti jedinstvena sila.
cini mi se da bi ukupna cifra bila oko nekih 11 miliona sa izbjeglicama koje zive u kampovima po Libanu, Jordanu, Siriji, Egiptu i drugdje, Izrael ima nekih 5-7 miliona stanovnika!
ne bi da se prepucajem, ipak statistika je tacan zbir netacnih podataka

ne bih ni ja,ali zavisi što smatraš Izraelom.Izrael čine i Gaza i Zapadna obala.Ali kako god,eto 10 miliona na manje od pola BiH,to je poenta.
MA DAJ...
Posts: 590
Joined: 29/01/2007 17:01

#2899 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by MA DAJ... »

zonbirile wrote:pratim temu,ali nekad ne mogu ,a da se javim.Da se samo uzme u obzir da je površina o kojoj raspravljamo 20.000 km2,znači dupjo manja od BiH.Ukupno ima cca 13 miliona stanovnika,a zagovara se povratak 4 miliona.Ja samo skrećem pažnju na fakte,jer mnogi diskutuju,a ne znaju činjenice,koje su neumoljive.Poziva se na svjetske sile.Bile su dvije,svijet više nije bipolarn ,a i onda se grešilo.Nato savez je cementiran,istorijskim,civilizacijskim vezivom svojih ondašnjih članica,koje su imale antagonizme,ali ih znaju prevazići u ime globalnog interesa.Varšavski blok je bio klimava tvorevina pokorenih vazala,koji ne može biti jedinstvena sila.

Ne znam ni ko si ni sta si,ali sa ovim svojim postom si napisao da nisi ni sekunde normalna licnos...ovdje je rijec o jednom genocidu nad jednim narodom,a koliko ih ima i na koliko se povrsine nalaze,to nije ni bitno...

genocid je u toku,da li to svatas!?

Sram te bilo za ovaj post i preko ovog svoga posta te prijavljujem za ban...
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 10147
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#2900 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Bosanac sa dna kace »

zonbirile wrote: ne bih ni ja,ali zavisi što smatraš Izraelom.Izrael čine i Gaza i Zapadna obala.Ali kako god,eto 10 miliona na manje od pola BiH,to je poenta.
da, tako nekako, ima i to da je Negev gotov nenaseljeno podrucje....sto je gotov pa pola izraela...
Locked