Kineski mobiteli

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
romeomoraprezivjeti
Posts: 1632
Joined: 15/09/2012 14:06
Location: SARAJEVO

#2876 Re: Kineski mobiteli

Post by romeomoraprezivjeti »

Valjaju li sta ovi kinezi,intex,iocean itd???????
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#2877 Re: Kineski mobiteli

Post by kloniran »

romeomoraprezivjeti wrote:Valjaju li sta ovi kinezi,intex,iocean itd???????
intex je iz indije :D
romeomoraprezivjeti
Posts: 1632
Joined: 15/09/2012 14:06
Location: SARAJEVO

#2878 Re: Kineski mobiteli

Post by romeomoraprezivjeti »

kloniran wrote:
romeomoraprezivjeti wrote:Valjaju li sta ovi kinezi,intex,iocean itd???????
intex je iz indije :D
Na ovom sto sam ja gledao,pise made in china,al' ne bi me cudilo i da je iz Kine?! Nedavno naletio na neku indijsku stranicu,kad tamo masa prestigio mobitela pod imenom nekog indijskog proizvodjaca.
romeomoraprezivjeti
Posts: 1632
Joined: 15/09/2012 14:06
Location: SARAJEVO

#2879 Re: Kineski mobiteli

Post by romeomoraprezivjeti »

kloniran wrote:
romeomoraprezivjeti wrote:Valjaju li sta ovi kinezi,intex,iocean itd???????
intex je iz indije :D
Na ovom sto sam ja gledao,pise made in china,al' ne bi me cudilo i da je iz Kine?! Nedavno naletio na neku indijsku stranicu,kad tamo masa prestigio mobitela pod imenom nekog indijskog proizvodjaca.
User avatar
drug_profi
Posts: 65411
Joined: 16/07/2012 16:00

#2880 Re: Kineski mobiteli

Post by drug_profi »

Jeste li uzeli u obzir ovu trgovinu. Mozda se isplati jer moze i na rate.
http://www.mobilshop.ba/
Sad gledam ovaj thl t6 pro izadje mozda 20-30 maraka vise nego da ga narucujete sa klix ako se racuna carina i porez.
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#2881 Re: Kineski mobiteli

Post by kloniran »

drugi profil wrote:Jeste li uzeli u obzir ovu trgovinu. Mozda se isplati jer moze i na rate.
http://www.mobilshop.ba/
Sad gledam ovaj thl t6 pro izadje mozda 20-30 maraka vise nego da ga narucujete sa klix ako se racuna carina i porez.
Nismo, mi ovdje sami sebi narucujemo :D

i prođemo bez carine izuzev SONY-a :lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 65411
Joined: 16/07/2012 16:00

#2882 Re: Kineski mobiteli

Post by drug_profi »

:thumbup:
djes_ba
Posts: 666
Joined: 25/08/2009 17:22

#2883 Re: Kineski mobiteli

Post by djes_ba »

SONY_91 wrote:Da li je netko u skorije vrijeme dobio pošiljku koja je putovala Sweden Post-om koja je imala tracking code. Naime, imam pošiljku koja putuje preko Sweden Post-a i imam jedan zanimljiv slučaj. Kada ubacim kod za praćenje na http://www.trackitonline.ru pored informacija koje se standardno izbacuju dobijem i jednu adresu koja nema veze sa mnom, pa, interesuje me da li to ime i prezime se stalno pojavljuje ili je moguće da su na pogrešnu adresu poslali pošiljku sa stranice na kojoj sam kupio telefon.
Image
posto kupujem dugo preko neta mislim da si obradovao Envera :D :D
sto je reci da je Enver sretan covjek :D :D :D
btw da li je neko narucivao iNew posebno ovaj model
http://www.inewmobile.com/inew-v3-limit ... -gold.html
nesto mi se cini da je kod njih na zvanicnoj stranici nesto jeftinije ili mozda grijesim
waynezmaj
Posts: 72
Joined: 15/07/2014 15:16

#2884 Re: Kineski mobiteli

Post by waynezmaj »

djes_ba wrote: posto kupujem dugo preko neta mislim da si obradovao Envera :D :D
sto je reci da je Enver sretan covjek :D :D :D
btw da li je neko narucivao iNew posebno ovaj model
http://www.inewmobile.com/inew-v3-limit ... -gold.html
nesto mi se cini da je kod njih na zvanicnoj stranici nesto jeftinije ili mozda grijesim
I nije nesto jeftiniji, moze se naci, zavisi od sajta na kojem kupujes.. A do sada ja mislim da sam na ovom forumu vidio da je neko kupovao ovaj model i da su hvalili, pa sad ne znam...

Ima li neko ko ceka telefone da su u Sarajevu od petka, da li je nekome obavljena carina?
User avatar
muxa
Posts: 503
Joined: 07/10/2014 23:09

#2885 Re: Kineski mobiteli

Post by muxa »

Ljudi treba mi nešto best buy (ako ima) za cca 80 dolara. Veličina ekrana oko 4,5 inca i minimum 1 GB rama. Hvala!

Edit: Kakav je ovaj Leago Lead 5 i ima li nešto bolje u tom cjenovnom rangu?
User avatar
avaks
Posts: 5660
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#2886 Re: Kineski mobiteli

Post by avaks »

dinooh wrote:Ja sam uzeo jedne, 2,9$ postarina preko NL post. Ona druga je 2,22, ali sam uzeo NL. Izgleda posiljke preko 10$ idu sa free shipping. Steta sto nemam dovoljno na kartici, bolje bi bilo da sam dvoje uzeo :-D

Na drugim stranicama su preko 25$, valjda su iste
Poslane su danas, mogu ti reći da su brzi :D
Stigao i TN ali nema još podataka (mada i ne očekujem toliko brzo) :thumbup:
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#2887 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

avaks wrote:
dinooh wrote:Ja sam uzeo jedne, 2,9$ postarina preko NL post. Ona druga je 2,22, ali sam uzeo NL. Izgleda posiljke preko 10$ idu sa free shipping. Steta sto nemam dovoljno na kartici, bolje bi bilo da sam dvoje uzeo :-D

Na drugim stranicama su preko 25$, valjda su iste
Poslane su danas, mogu ti reći da su brzi :D
Stigao i TN ali nema još podataka (mada i ne očekujem toliko brzo) :thumbup:
moje jos nisu poslali :twisted:
Edit, jesu ali nema jos mail-a kako su rekli.

.... evo i mail dosao prije 2 sata
User avatar
avaks
Posts: 5660
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#2888 Re: Kineski mobiteli

Post by avaks »

Mail je tu, sve uredno. Sada na čekanje, valjda će nekad do polovine januara stići :thumbup:
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#2889 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

avaks wrote:Mail je tu, sve uredno. Sada na čekanje, valjda će nekad do polovine januara stići :thumbup:
Ja ocekujem pocetkom februara :-D
Azrail
Posts: 605
Joined: 11/11/2004 19:48

#2890 Re: Kineski mobiteli

Post by Azrail »

Je li ko kupovao sa Gearbest? Kakva su vam iskustva sa njima ako jeste?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#2891 Re: Kineski mobiteli

Post by _BataZiv_0809 »

Ja imam neku kopiju Samsunga 5. Sve djeluje okej, izuzev kamere koja je losija. Ima li ko iskustava?
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#2892 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

_BataZiv_0809 wrote:Ja imam neku kopiju Samsunga 5. Sve djeluje okej, izuzev kamere koja je losija. Ima li ko iskustava?
Nisu sve kopije iste :wink:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#2893 Re: Kineski mobiteli

Post by _BataZiv_0809 »

SONY_91 wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Ja imam neku kopiju Samsunga 5. Sve djeluje okej, izuzev kamere koja je losija. Ima li ko iskustava?
Nisu sve kopije iste :wink:
Djeluje okej zasad. :)
waynezmaj
Posts: 72
Joined: 15/07/2014 15:16

#2894 Re: Kineski mobiteli

Post by waynezmaj »

koliko vremena treba za carinjenje, ako sam sad poslao izvod? Mislim za koliko bi ga vremenski mogli poslati, da znam kad da ocekujem postara kod kuce
jaina
Posts: 18
Joined: 20/01/2013 16:04

#2895 Re: Kineski mobiteli

Post by jaina »

Uhhh...ne kontam ovaj seckill na geekbuyingu :zoka: Postave cijenu ali ta cijena nije kad kliknem na buy.Jel se to čeka cijeli dan da oni "otvore" tu cijenu ili šta? :?:
nedimrib1
Posts: 72
Joined: 25/11/2013 17:11

#2896 Re: Kineski mobiteli

Post by nedimrib1 »

waynezmaj wrote:koliko vremena treba za carinjenje, ako sam sad poslao izvod? Mislim za koliko bi ga vremenski mogli poslati, da znam kad da ocekujem postara kod kuce

Mozda ti vec sutra postar donese papiric da ides u postu po mobitel. Svaki put kad sam izvod poslao prije 12, paket mi je sutradan stigao u postu. Valjda i kod tebe bude tako :-D .
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#2897 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

jaina wrote:Uhhh...ne kontam ovaj seckill na geekbuyingu :zoka: Postave cijenu ali ta cijena nije kad kliknem na buy.Jel se to čeka cijeli dan da oni "otvore" tu cijenu ili šta? :?:
Prva dva dana su od 11 sati ubacivali ta sniženja, a, sad kako je ne znam. Ja sam prvi dan uspio kupiti Elephone P6i za 51 USD. I, morao sam uraditi par puta refresh prije nego što mi je izbacio cijenu na sniženju
waynezmaj
Posts: 72
Joined: 15/07/2014 15:16

#2898 Re: Kineski mobiteli

Post by waynezmaj »

nedimrib1 wrote:
waynezmaj wrote:koliko vremena treba za carinjenje, ako sam sad poslao izvod? Mislim za koliko bi ga vremenski mogli poslati, da znam kad da ocekujem postara kod kuce

Mozda ti vec sutra postar donese papiric da ides u postu po mobitel. Svaki put kad sam izvod poslao prije 12, paket mi je sutradan stigao u postu. Valjda i kod tebe bude tako :-D .
i ja se nadam, dok dodjem sa faksa mogli bi donijeti papiric haha, a jutros sam oko 10 ili 11 poslao pa valjda prodje to danas
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#2899 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

Sony sta je bilo sa onim TN. Da nisu samo zamijenili TN, tj tebi njegov a njegov tebi
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#2900 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

dinooh wrote:Sony sta je bilo sa onim TN. Da nisu samo zamijenili TN, tj tebi njegov a njegov tebi
Ma, ubjeđuju mene da ja nemam kod za praćenje. Da je kod koji su mu poslali samo referentni kod, a ne kod za praćenje. Rekli su mi da ako ne dobijem pošiljku do 7. januara da im se javim.

Image
Post Reply