Kosarkaska reprezentacija BiH

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
User avatar
Tkd
Posts: 3748
Joined: 14/07/2012 01:28
Location: Japan

#2876 Re: Reprezentacija BiH

Post by Tkd »

Dominacija :D

Danas počinje ako Bog da B-divizija u Sarajevu. Sretno našim momcima, nemam nikakve sumnje da ćemo aBd ući napokon u tu A-division :bih: :bih: :bih:
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#2877 Re: Reprezentacija BiH

Post by It_is_a_Leclerc »

Acu samo treba malo kontrolisati, zbog tehničkih grešaka.
Ovo ostalo je na nivou. Evidentno je da čovjek sa ovako malo igrača već sad čuda čini.
Čekamo da vidimo šta će uraditi kvalifikacije, ali mislim da ćemo biti jaki. :D :D
User avatar
Tkd
Posts: 3748
Joined: 14/07/2012 01:28
Location: Japan

#2878 Re: Reprezentacija BiH

Post by Tkd »

U 21:15 ako Bog da igra u-18 !

Inače mislim da ima snimka na bht-u ili na bhrt-u kako se već zove onaj kanal, drugačije piše na tv-u i na internetu kada tražiš :lol:
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#2879 Re: Reprezentacija BiH

Post by It_is_a_Leclerc »

Sutra u 00:00 na BHT 1 ima snimak utakmice.

Moram se potruditi da ne saznam rezultat da bude zanimljivije gledati. :D
User avatar
Tkd
Posts: 3748
Joined: 14/07/2012 01:28
Location: Japan

#2880 Re: Reprezentacija BiH

Post by Tkd »

Nema foruma, neta, teleteksta. Mislim da ću moći aBd bez toga, jer imam tada najvjerovatnije drugih obaveza. Taman bi i trebao doći kući oko tih doba aBd.

Ljepota. Volio bih da gledam tekmu, a da unaprijed ne znam rezultat :bih:
User avatar
Tkd
Posts: 3748
Joined: 14/07/2012 01:28
Location: Japan

#2881 Re: Reprezentacija BiH

Post by Tkd »

9.8.2012 , 21:15, Sarajevo

Bosna i Hercegovina - Belgija

Rooster BiH:

Asim Ahmedic PF 2.00 13.05.1994
Armin Bilic SF 1.97 13.01.1994
Nedim Buza SF 2.01 10.05.1995
Srdan Damjanovic G 1.88 08.12.1994
Stefan Durasinovic PF 2.00 18.01.1995
Sandro Gacic SG 1.96 05.07.1996
Stefan Glogovac SF 2.01 13.06.1994
Berin Gudic C 2.09 15.02.1994
Kenan Guzonjic PF 2.01 22.08.1994
Dejan Ivkovic SF 1.97 26.03.1995
Stefan Lakic PF 1.95 12.01.1995
Nikola Marijan C 2.08 26.02.1995
Srdan Micic SG 1.93 12.03.1994
Dino Muminovic PF 2.03 24.10.1995
Jusuf Nurkic C 2.12 23.08.1994
Marko Rikalo PG 1.85 11.11.1994
Nedim Salcin SG 1.90 02.07.1994
Adin Vrabac GF 2.02 27.01.1994
Marko Vukovic SG 1.90 15.04.1994
Adi Zahiragic SF 1.85 24.02.1995

Head Coach:
Nenad Markovic
Assistant Coach: Ozren Seleskovic , Senad Redzic

Rooster Belgija:

Charly Bernard F 1.90 17.08.1994
Romain Boxus F 1.98 19.01.1996
Glen Camps FC 2.01 13.02.1995
Naim El Khounchar G 1.93 09.02.1994
Alexandre Eyenga G 1.86 26.03.1995
Xavier Francois C 2.00 01.07.1994
Mathijs Gijbels PF 2.04 15.06.1995
Louis Hazard F 1.99 21.07.1994
Vincent Kesteloot F 1.98 23.03.1995
Emmanuel Lecomte G 1.80 16.08.1995
Arno Mollekens PF 1.95 22.07.1994
Maxime Notelaers PG 1.82 14.04.1995
Maxime Pretto SG 1.91 19.04.1994
Maxence Renard G 1.80 27.06.1994
Stijn Stevens G 1.77 26.01.1994
Sander Van Caeneghem C 2.09 06.03.1995
Mathias Van Steenwinkel F 2.00 17.02.1994
Andy van Vliet C 2.10 27.07.1995
Maxime Verspeeten SG 1.87 28.02.1994
Donovan Walasiak PG 1.82 13.02.1995

Head Coach: Etienne Louvrier
Assistant Coach: Steven Ibens


Lijeno mi bilo pojedinačno tražiti po wikipediji (iako mrzim to smeće use jer je nepouzdano) da napišem ko igra u kojem klubu. Ne zamjerite.




Sretno zmajevima !!!

:bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:
leeloo
Posts: 484
Joined: 23/05/2002 00:00

#2882 Re: Reprezentacija BiH

Post by leeloo »

Gdje i kad reprezentacija igra tekmu protiv Portugala?
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#2883 Re: Reprezentacija BiH

Post by Tomahawk11 »

leeloo wrote:Gdje i kad reprezentacija igra tekmu protiv Portugala?
:?: To neka prijateljska?
leeloo
Posts: 484
Joined: 23/05/2002 00:00

#2884 Re: Reprezentacija BiH

Post by leeloo »

Izgleda... jucer su igrali protiv Austrije http://www.klix.ba/sport/kosarka/sigurn ... /120809003
User avatar
jazzer
Posts: 7535
Joined: 20/12/2004 14:44

#2885 Re: Reprezentacija BiH

Post by jazzer »

leeloo wrote:Izgleda... jucer su igrali protiv Austrije http://www.klix.ba/sport/kosarka/sigurn ... /120809003
Ako je suditi po clanku fino smo razbili autrijance. Nisu oni neka kosarkaska sila ali smo se znali, prethodnih godina,
muciti i protiv slabijih reprezentacija. Svidja mi se ovo sto radi Aco. Mislim se da kvalifikacije prolazimo bez
neke drame ali da svakako treba neke segmente igre popravljati u hodu, prevashodno defanzivni skok. Ali ima jos
vremena do EP naredne godine. Nesto mi govori da necemo biti samo epizodisti na tom EP ali i prije amo imali
prevelika nadanja pa padali skoro bez ispaljenog metka. Do sada dobro izgleda, pa cemo vidjeti.

p.s. najbolji kod autrijanaca Rasid Mahalbasic, starog Mahalbasica sin :)
leeloo
Posts: 484
Joined: 23/05/2002 00:00

#2886 Re: Reprezentacija BiH

Post by leeloo »

Na sportsport.ba Aco kaze: "....nadam da će nas Sarajlije u narednim danima podržati"... a nigdje ne pise kada je i gdje je sljedeca utakmica... Izem ti novinare.
neno#4
Posts: 737
Joined: 07/08/2011 13:36

#2887 Re: Reprezentacija BiH

Post by neno#4 »

Najbitnija utakmica juniorske reprezentacije danas. Belgija je uz nas, Izrael, Svedsku, Cesku, Holandiju najveci favorit. Bice izuzetno bitno dobiti ovaj mec. Jusuf nije na 100% sigurno, ali bice u narednim utakmicama.
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#2888 Re: Reprezentacija BiH

Post by Comrad »

Evo nekoliko rezultata sa priprema od prosle godine, iako su ovo bile pripreme za EP, ali nema veze...

U nasoj ekipi su igrali: Teletović, Vasiljević, Bajramović, Domercant, Kikanović, Gordić, Bavčić, Milošević, Tuljković, Đedović, Varda

6.8. Makedonija – BiH 50:55 (statistika) (Ljubljana)
8.8. BiH – Srbija 61:82 (statistika) (Ljubljana)
9.8. Slovenija - BiH 59:52 (statistika) (Ljubljana)
Turnir u Riminiju
12.8. Italija – BiH 57:58 (statistika)
13.8. BiH - Grčka 62:87 (statistika)
14.8. BiH - Poljska 68:87 (statistika)

23.8. Njemačka – BiH 86:64 (statistika) (Bremen)
25.8. Belgija – BiH 81:55 (Oostende)
26.8. Francuska – BiH 85:60 (Gravelines)
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#2889 Re: Reprezentacija BiH

Post by Comrad »

Bilo bi dobro da se otvori posebna tema za U18, jer vec je buckuris ovdje.
User avatar
irac300
Posts: 9066
Joined: 18/07/2009 18:36

#2890 Re: Reprezentacija BiH

Post by irac300 »

Comrad wrote:Evo nekoliko rezultata sa priprema od prosle godine, iako su ovo bile pripreme za EP, ali nema veze...

U nasoj ekipi su igrali: Teletović, Vasiljević, Bajramović, Domercant, Kikanović, Gordić, Bavčić, Milošević, Tuljković, Đedović, Varda

6.8. Makedonija – BiH 50:55 (statistika) (Ljubljana)
8.8. BiH – Srbija 61:82 (statistika) (Ljubljana)
9.8. Slovenija - BiH 59:52 (statistika) (Ljubljana)
Turnir u Riminiju
12.8. Italija – BiH 57:58 (statistika)
13.8. BiH - Grčka 62:87 (statistika)
14.8. BiH - Poljska 68:87 (statistika)

23.8. Njemačka – BiH 86:64 (statistika) (Bremen)
25.8. Belgija – BiH 81:55 (Oostende)
26.8. Francuska – BiH 85:60 (Gravelines)
Ovdje je Sabe tempirao formu da ne dadnemo 65 koševa po utakmici, i vidi se po rezultatima da je uspio. Pa dobro smo mi ikako igrali ko je nas vodio majko mila... :x
neno#4
Posts: 737
Joined: 07/08/2011 13:36

#2891 Re: Reprezentacija BiH

Post by neno#4 »

Comrad wrote:Bilo bi dobro da se otvori posebna tema za U18, jer vec je buckuris ovdje.
Ma nije, sto je buckuris? Kad se ispise 1-2 stranice dnevno.
El_comadante
Posts: 9044
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#2892 Re: Reprezentacija BiH

Post by El_comadante »

prva kvalifikacijska utakmica je protiv Latvije 15.8. u 18 i 30 u skenderiji
User avatar
Tkd
Posts: 3748
Joined: 14/07/2012 01:28
Location: Japan

#2893 Re: Reprezentacija BiH

Post by Tkd »

Ko će to otvarati kada će tema otići u anale. Tu mislim na u-18, da je A divizija, okej, ali ovako bolje ne :D

Nema veze što se Jusuf tek vratio nakon te povrede. Nekako sam ubjeđen da će ako Bog da dominirati na ovom prvenstvu.

Svi mi koji ćemo ako Bog da gledati snimak :lol:

:bih: :bih: :bih:

U vezi našeg A-tim :mrgreen: , pobijedili smo slabašnu Austriju, no ne zaboravimo da smo dobili i oslabljeno Sloveniju i Hrvatsku, a držali smo se odlično pred kraj protiv Srbije. Pripreme koji nam daju za pravo da se nadamo uspješnim kvalifikacijama za euro. Nadam se da ćemo sve ekipe uzeti doma, a ruku na srce, što ne biti optimista do kraja i nadati se svim pobijedama i na strani :thumbup:

Hoće li Aco ikoga zvati da zamijeni Edu ?
neno#4
Posts: 737
Joined: 07/08/2011 13:36

#2894 Re: Reprezentacija BiH

Post by neno#4 »

Polahko, ne treba stavljati veliki pritisak na djecu. Ovaj sistem turnira je ekstremno nezgodan, maltene jednu utakmicu odigras losije, nigdje te nema. Bice mnogo osciliranja, nasa najveca prednost je sto smo ekstremno dobro fizicki pripremljeni. Momci su odradili paklene pripreme. Ja licno ocekujem najbolje partije Jusufa od 3-4 kola. Tada ce biti najbolji. Samo je problem sto cemo da se ispecemo na Ilidzi u KSC-u :lol: :lol: :lol: Nesnosna vrucina ce da bude..

Sto se tice A repke, jucer se Masic povrijedio, nadam se da nije nesto ozbilnije. Odigrali smo jednu solidnu utakmicu, imali i po 25 razlike u 15 minuti utakmice. Protiv Portugala bi trebalo biti malo teze ipak.
User avatar
Tkd
Posts: 3748
Joined: 14/07/2012 01:28
Location: Japan

#2895 Re: Reprezentacija BiH

Post by Tkd »

Hmm, pa dobro , iza iftara je. Biće veča posjeta hehe.

Kad ti reče da će biti vruće, sjetih se utakmice Srpske lige, kada su brisali parket jedno 50 puta na meču Zvezde i Partizana i to u nekoj random dvorani Vojvodine ili Radničkog.

Ma ništa pritisak, samo imamo jak tim, igramo doma, neće ga ni osjećati :D


Kad počinju kvalifikacije tačno ?
neno#4
Posts: 737
Joined: 07/08/2011 13:36

#2896 Re: Reprezentacija BiH

Post by neno#4 »

Tacno pocinju 15. augusta u 18:30 minuta.
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#2897 Re: Reprezentacija BiH

Post by Comrad »

Znaci moci ce se stici i na fudbal.
Fudbaleri igraju u 20:45h

:bih:
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#2898 Re: Reprezentacija BiH

Post by agent_zero »

Ima li prenosa negdje ove tekme sa Portugalom?

Ili makar snimak?
legenda reala
Posts: 745
Joined: 13/08/2011 00:53

#2899 Re: Reprezentacija BiH

Post by legenda reala »

Juniori slavili na otvaranju prvenstva protiv Belgije rezultatom 79:65 :-D
Buza 18 poena,Vrabac 18poena,Nurkić 14 poena,13skokova :-D

snimak na BHT1 oko ponoći :P
neno#4
Posts: 737
Joined: 07/08/2011 13:36

#2900 Re: Reprezentacija BiH

Post by neno#4 »

Sramotna posjeta na Ilidzi. Sramotna. Ocekivao sam makar pola dvorane, ali nista. Da nije bilo Belgijanaca i vuvuzela njihovih monotona atmosfera na tribinama.

Odmah u startu, selektoru Belgije treba dodijeliti nagradu za (ne)fair - play. Citavu utakmicu stoji u zoni, i nista drugo. Ok, znam da si stao covjeka da bi te izgazio, ali opet ti je na kraju bilo izgubiti. Poceli smo vrlo nervozno, kako se i ocekivalo. Kako je vrijeme odmicalo poceli smo da igramo, Damjanovic je unio zivost, Glogovac skakao u napadu i imali smo koliku - toliku prednost. Nismo izvana mogli nista da pogodimo, a krajem prve cetvrtine se desio potez prvenstva. Otvorili smo kontru, Juka je dotrcao i ukucao covjeka u parket Prelomili smo utakmicu vanjskim sutem Vrapca i Buze koji je odigrao sjajan mec. Juka je sve pohvat'o u odbrani u napadu nije dobio lopti i nisu smjeli da ga ostave 1 na 1. Kondicioni Osman ih je vrhunski spremio i sto sam vec pricao. Lete po terenu, prva je utakmica i bicemo sve bolji i bolji. Vrlo je bitno prenijeti dva boda u drugi krug, jer te onda vjerovatno jedna pobjeda vodi dalje.

Riki -S obzirom da je povrijedjen odlican je bio. Ne divlja, ne trosi lopte, u odbrani odlican. Sve u svemu dobra partija.

Salcin - Najlosija karika tima, ali nadam se da ce pogoditi poneki otvoren sut koji ce da ima.

Vrabac - Odlican veceras, kad je trebalo rijesio je utakmicu sa vanjskim sutem. Mucili smo se u prvom dijelu sa sutem izvana, jedino je Buza pogadjao i u prvom dijelu.

Damjanovic - Super koristan igrac, nesto slicno kao Persic u A timu. Pritisne protivnickog playa, odigra odbranu, nadam se da ce namjestiti sut.

Ivkovic - Usao u drugom dijelu, pogodio jednu tricu, odlicno presjekao jedan napad. Mozda bi mogao biti solidno rjesenje s klupe.

Buza - Odusevio veceras. Igrao odbranu, ulaz, pogodio je i izvana. Ima jos velikog prostora za napredak, jer je mogao da pogodi jos 1-2 izvana.

Glogovac - Bio solidan, ali Stefan moze i mora bolje. U ofanzivnom skoku je bio odlican, imao je par cistih situacija koje nije rijesio.

Ahmedic - Super koristan. Mali ce biti velika prevaga s klupe, ako ovako nastavi da igra.

Nurkic - I za kraj Jusuf Nurkic. Nije na 100%, bice od drugog - treceg kola ja se nadam. Ali velika dominacija. Zestoka paljevina, u odbrani jede malu sve redom. Sve stize, sve pokriva, niko mu veceras nije skocio u napadu, niti je mogao skociti. Drzi citav reket, u napadu nije dobio puno lopti, kad god je dobio 1 na 1 bio je faul na njemu. Bacanja dobro izvodio.

Vukovic, Gudic i Marijan nisu puno igrali tako da ne treba puno komentarisati njihove nastupe...

Prva utakmica, super super bitna. Mnogo je ulozeno u ovaj tim svega. Od energije, vremena do novca. Jednostavno je sad' ili nikad'. Samo se nadam da ce raja malo bolje da to prepozna. Momci, samo hladne glave i idemo dalje. 1/1.
Post Reply